SüüACfüii; TSICOT OMMEREN s&smesmif, DIENSTBODE, Dienstmeid KAMER met Alkoof, Keu keumeid, iTFimTA EIKEL CACAO, DIENSTBODE. 2-Pers. kouten Ledikant Een Mutsenwasckter, Biiltenlaiulsch Overzicht. ADVERTENTIEN. Voorhanden 3. GERRITSEN, INGEZONDEN. Uitvoering van het .Gewanclbaus Quartet.* IJ. reclame keesohheid, de hoest de slijmen burgerlijke Stand. Moordrecht SIMONNETTE HENDRIKA. Ouders H. A. C. BRINKMAN Mevrouw LEIJD8, Mevrouw TERPSTRA, KOPERSLAGER LOODGIETER, 1> 59. Lange Tiendeweg D 59. a O U D A. Braadpannen, Thee potten, enz. enz. w. SCHALEKAMP Jr., ""SCHENK Zn. ten te worden, is van een draaduet omringd, dat als eone val is ingericht. Door het licht aangelokt storten de visschen zich in het net, dat dan gesloten en opgehaald wordt. De markies vnn Salisbury heeft (le in de nabijheid van zijn landgoed Hatfield voorby stroomende rivier Lea laten gebruiken om door middel van turbinen electriciteit voort te bren gen, die over het landgoed geleid, voor allerlei en zeer uiteenloopend mechanisch werk wordt gebezigd. Men leest in de Verzekeringebode van 10 dezer.- Nog eens Statistiek voor Brandverzekering. In den onlangs door ons opgemaakten staat van 890 braüden, clio in het vorig jaar hebben plaats gehad, kpmen er het meest voor in de maand Au gustus, nl. 108, terwijl er in November, December en Januari slechts respectievelijk 54, 56 en 58 wor den gemeld, üpmerkelyk is het, dat juist in de maanden, wanneer door het gebruik van zooveel meer vuur en licht dan in den zomer, en er dus zooveel meer oorzaken van brand kunnen worden gevreesd, de uitkomst zoo ten nadeele van de zomer maand was. Juli en Octobor bleven elkander gelijk met 70. April daarentegen telde 92; zulks waarschijnlijk ten gevolge van het allengs vuil wor den der schoorsteenen, door het stoken in de daar aan voorafgaande maanden. De inrichting van stook- gelegenheden laat bovendien op het platteland veel te wenschen over; van dit aantal 92 komen er voor rekening van het platteland alleen 77. De overige maanden wijzen ongeveer een zelfde cijfer aan van pl. m. 80 branden. Onder de 640 branden voor het platteland aangewezen, komen voor 265 boerderijen of landbouwrisico's en blijkt uit het staatje, dat terwijl de steden in de winter maanden het meest door braad hebben te lijden, dit op het platteland juist in den zomer het geval is. Eene belangrijke factor zal echter wel zijn, langdu rige droogte en tengevolge daarvan, op sommige plaatsen, gebrek aar. water. De oorzaken van deze branden worden in den re gel als onbekend gemeld. Slechts 15 maal werd de bliksem als oorzaak opgegeven, en waar we ge rust kunnen aannemen, dat, wanneer daartoe maar eenigszins kans bestaat, brand aan bliksemslag wordt toegeschreven als do meest onschuldige oorzaak, kun nen we gerust aannemen, dat zich die gevallen tot bovengenoomd aantal hebben beporkt. Moestal brandden de gemolde bouwhoeven totaal af. Rietendaken! die zoo dikwijls aanleiding gaven tot uitbreiding van het ongeluk, wanneer zullen wij daarvan geheel worden verlost Hooibergen, stoom- dorsch- en maai werktuigen, het toenemend gebruik van petroleum, geïsoleerde ligging der Risico's, dik wijls totaal gemis van bluschmiddelon of deze laatste op zeer verren afstand, gevoegd bij do moeilijkheid, die het den assuradeur oplevert, om eventuëelo kwade trouw of grove nalatigheid te constateeren, doordien meestal alle bewijs van schuld reeds vernietigd is, voordat brandweer of autoriteit op de plaats van het onheil komen, doet het ons wezenlyk niet verwonde ren, dat landbouwrisico's, hoe langer hoe moeilijker kunnen worden onder gebracht en slechts tot klim mende premie m'iuer9 vinden, terwijl vele Maat schappijen deze risico's geheel van haar bedrijf uit sluiten. Tor nadere illustratie van het bovenstaande zal niet onbelangrijk zijn te vernemen, dat van de klei nere gemeenten in het afgeioopon jaar worden mede gedeeld, alleen van Didam 11 branden, van Haafton 7, van Kaatsheuvel 6, van Echt 5, van Noordwolle 4, van Renkum 4, van Bergum, Bokstel, Haren, Schagen en Wijhe ieder 5 branden. Voorts ontstond op vele plaatsen tweemaal braud. Een aantal bijzonderheden zouden aan bovenge melde kunnen worden toegevoegd, waarvan oene nadere beschouwing van belang zou zijn voor den brand verzekeraar, omstandigheden waaronder, dag en uur wannoer brand ontstond, daar de berichten in de dagbladen daaromtrent meestal onvolledig zijn. Uit het bovenstaande reeds zal blijken van hoe groot belang hot is, wanneer eene volkomen betrouw bare statistiek kan worden aangelegd. Dat de Re geering deze zaak ter hand nemen zal, zal nog wel langen tijd tot de „pia vota" blijven behooren. Toch zou van particuliere zijde zeer veel kunnen worden gedaan, wanneer allen, die met brandverze kering in betrekking staan of omtrent plaats gehad hebbende branden bijzonderheden kunnen mededee- len, berichton aan de Redactie van dit blad willen toezeuden; wy stellen ons becchikbaar eti zullen ons de moeite geven, de gegevens te rangschikken en ter zijner tijd de uikomsten daarvan openbaar te maken. De Engelsche bladen bevatten verschrikkelijke bij zonderheden omtrent de ongelukken, welke in de sneeuwstormen der laatste dagen in Amerika zijn voorgevallen en welke thans, nu de straten en we gen weder van onder de sneeuw te voorschijn be ginnen te komen, ontdekt worden. Het bekende verlies aan raenschenlevens bedraagt reeds meer dan tweehonderd. In en om New-York woedden de stormon het ergst. Bij het weggra ven van de sneeuw in de straten vond men lijken daarin overeindstaande, zooals ze dour de sneeuw overvallen en bedolven waren. In Chesapeake-baai kwamen twaalf inenschen door verdrinking om het leven. Te Crisfield, in Maryland, werd een schip gezien, dat do noodvlag waaien liet. Toen men na veel moeite er in geslaagd was aan boord te komen, vond men de vijf opvarenden doodgevroren. Van de loodsvaartuigen weet men dat 12 man zijn omge komen, en worden nog 11 man vermist. In Che- sapeakebaai hebben bijna 200 vaartuigen schipbreuk geleden, waarbij uog weder 40 menscheu omkwamen. In Delaware-baai zonk de Engelsche bark „Brimiga," met hare bemanning van 14 schepelingen. Een sneeuwploeg, getrokken door 4 locomotieven, werd bij New-York van de baan geworpen, waarbij 5 man gedood en 4 gekwetst werden. Een trein van Spring field met twee locomotieven woei van de baan af, eene stoompijp sproug en 3 man kwamen er bij om. Een derde trein gleed hij Biugharaton, New- York, van de rails, waarbij weder een aantal per- sonfen gekwetst en 2 gedood werden. Drie duizend man en 1000 karren zijn bezig geweest om den wog vrij te maken in Broadway en naar de veerplaatsen, waar de sneeuw van 6 tot 10 voet hoog lag. Eene van de grootste plagen was dat do kerkhoven niet te naderen waren, zoodat ruim 500 lijken in de stad onbegraven bleven liggon. Tusschen Philadelphia en New-York is het spoor wegverkeer gedeeltelijk hersteld. Do stoombooten naar Europa, die den 16en Maart varen moesten, zijn vertrokken, doch licht geladen, meest met graan, dat de eenige lading was (lie met lichters naar de hoofden gebracht kon worden. Tusschen New-York en Boston is de spoorwegdienst Vrijdag hervat, na eene stremming van vijf dagen. De rechtstreeksche telegraphischo gemeenschap is nog niet hersteld sommige telegrammen gaAn van New-York over Chicago, Montreal, Sydney, kaap Breton en van daar langs den trans-atlantischen kabel. Nu het stoffelijk overschot van keizer Wilhelm ter aarde is besteld, zal Berlijn weldra weer zijn ge woon uiterlijk aannemen. Na de rouwweek doet het dagelijksche loven zijne rechten weer gelden. De par ticuliere schouwburgen worden weer geopend on ook de volksvertegenwoordigers hervatten den arbeid. Maandag a. s. zullen de beide Kamers van den Prui- sischen Landdag een gemeenschappelijke zitting hou den, ten eindo de boodschap van keizer Frederik to vernemen en heden komt ook de Rijksdag weer samen. De algemeene politiek staat nog altijd onder den indruk van den dood van den grooten Duitschen Keizer. De tijd van Wilhelm was daar wanneer men in de negentig is, heeft men niet veel meer te eischen. Niet daarover wordt zoo getreurd, dat hij heenging, hij, die, wellicht de machtigste mensch der wereld, een voorbeeld bleef van plichtsbetrach ting, eenvoud, goedheid, maar dat hy heenging zijn zoon achterlatend, lijdend aan een ongeneeslijke ziekte, slechts eenige maanden meer levend in het gunstigst geval. De algemeene liefde, die steeds het deel is geweest van don nieuwen Keizer, - „onze Frits", klonk het altijd in Duitschen mond, maakt het Keizerschap thans tragisch. Intusschen blijft de toestand des keizers naar om standigheden gunstig. Voor de verontrustende be richten, onlangs door de Kölninche Zeitung medege deeld, bestaat, althans volgens de Berlijnsche bladen, geen grond. Dat de gebeurtenissen der laatste dagen geen gunstigen invloed op zijn gestel hebben ge oefend, is zeer natuurlijk maar overigens zijn de geneesheeren zeer tevreden over den toestand van hun patient. De Porte is blij, dat de Bulgaarscho Regeering niet antwoordt op de, op verlangen van Rusland te Sofia gegeven verklaring en zij hoopt nu vooreerst althans van nieuwe Russische verzoeken verschoond te blijven, vooral als s§ ondersteund worden door Duitschlaud. De officjeuse Russische „Nord" be gint ook te begrijpen, dat de verklaring niet veel helpt, te meer, zegt het blad erg vrede-achtig, daar Rusland van te voren de aanwending van geweld heeft buitengesloton. „Het zou een schande zyn", voegt het blad er bij, wanneer om zulk een geringe zaak een oorlog gevoerd werd." OostenrijkHongarye heeft plotseling oen nieuwen Minister van Oorlog gekregen in den veldmaarschalk Bauer. Er is vroeger wel eens sprake geweest van het verzoek om ontslag van den tegen Woord igen Minister BylandtSheydt, in den laatsten tijd echter I niet moer; Zaterdag ontving deze onverwacht den brief van zijn ontslaz met eeu ridderorde en een I vleiende dankbetuiging. I In de Italiaan8che Kamer is eergisteren bij de behandeling der begrooting van buitenlandsche zaken breedvoerig van gedachten gewisseld over de botrek kingen met Frankrijk. De Minister Crispi zeide dat het bondgenootschap met Duitschland in Italië populair is, doch dat de verdragen, welke door Italië worden aangegaan, geenszins den oorlog ten doei hebben. Wat het handólstractaat mot Frankrijk betreft, Italië kon niet moer doen dan het beeft gedaan. Verder vorklaarde hij, dat Italië geen ver overing van Abyssinië beoogt, maar alleen zijn ver loren stellingen wil herwinnen. Hij hoopte dat de Kamer zijn staatkundig beleid zou goedkeuren. De verdere beraadslaging werd daarop tot gisteren verdaagd. De Parijzenaars hebben het genoegen Boulenger weer in hun midden te hebben. De man i9 te Parijs aangekomen, zonder dat de ordo is gestoord. In zijn plaats is generaal Warnet tot commandant van den XlIIe corps te Clermont-Ferrand benoemd. De commissie, die zich aan het hoofd heeft ge steld van de bewegiilg ten gunste van generaal Bou- langer, heeft ten huize van den advocaat Laguerre eene bijeenkomst gehouden, ten einde te beraadsla gen over hetgeen den aanhangers van den generaal nu te doen staat. De generaal had medegodeeld, dat hij niet voornemens was zijn ontslag uit den krijgs dienst to nemen, maar zich gedurende zijn nonacti viteit te Parijs metterwoon zal vestigen. De bijeen komst werd bijgewoond door de Ueoren Rochefort, Laisant, Laur, Laguorre en Le Herissé, leden van het comité en ook door den heer Paul Doroulède, den gewezen voorzitter der Ligue den Patriates. Ofschoon Boulanger in dienst blijft en «dus niet verkiesbaar is voor de Kamer, word toch besloten hem telkens candidaat te stellen. Hoewel niet ver kiesbaar, moet hij toch verkozen worden," aldus luidde de slotsom der beraadslagingen. Den 25sten Maart moeten twee verkiezingen plaats vinden, te Marseille en irt het departement de 1' Aisne, en in beide districten zal Boulanger gesteld worden. Bovendien moeten nog in andore districten ver kiezingen plaats hebben, en ook duar trekken de candid aten zich ter wille van den generaal terug. Behalve de heer Clovis Ilugues, die zijn zetel te Marseille ter beschikking heeft gesteld, hebben ookj reeds de hoeren Georges Buisson en Justice, die te Vergt en te Sant-Pol in aanmerking komen, zich teruggetrokken en ook is er reeds sprake van, dat Boulanger op het eiland Corsica, het geboorteland van Bonaparte, candidaat zal worden gesteld bij de aan9taando verkiezing voor den Senaat. Voorloopig zal de werkzaamheid der commissie zich hiertoe bepalen, want eene interpellatie in de Kamer werd niet raadzaam geacht. Ten bureele van La Cocarde is echter een adres aan de Kamer ter teekening gelegd, waarin tegen Boulangers ontslag wordt geprotesteerd. Intusschen laat Boulanger, die zijn intrek heeft genomen in het Hótel du Louvre, zich door redac teurs van verschillende dagbladen interviewen en houdt vol, dat hem het grootste onrecht is aange laan. Ik wenschte een enkel woord te spreken naar aanleiding van het laatste gedeelte van het artikel van den Heer B. over het „Gewandhaus-Quartett". De schrijver heeft zich ra. i. veel te scherp uit gelaten over een deel van het publiek. Het gepraat, waarover hij spreekt, zal ik natuurlijk niet verdedi gen. Iets anders is het met het niet aan den in gang blijven staan door hen, die te laat kwamen. Voor een groot aantal menschen, die tegelijk komen, zooals dit hier het geval was, is dat in onze kleine zaal niet wel doenlijk. Beweert men echter dat bij concerten in het algemeen die beleefdheid niet altijd in acht wordt genomen, dan moot ik die treurige waarhrid toegeven. Wat nu het to laat komen zelf betreft, dit was voor iederoen zeer onaangenaam, maar in dit geval te excuseeren. Alle „publieke vermakelijkheden" beginnen hier een kwartier na don aangekondigden tijd. Nu hadden de te-laat-koraers wol kunnen bedenken, dat vreemde executanten zich wellicht niet zouden storen aan de Goudsche gebruiken; maar raon denko dan slechts aan een gemakkelijk verklaarbaar verzuim, niet aan onverschilligheid van menschen, die slechts kwamen om het avondje te passeeren. Daarvoor is zulke muziek niet „amusant* genoeg. Ik houd het er liever voor, dat de be geerte ieto schoons te hooren, de meesten naar de Haven heeft gedreven, en voed daarom de hoop, dat wij nog eens geregeld eiken winter eenige malen in haar soort volmaakte muziek zullen kunnen genieten. Mochten eens eenige flinko mannen daartoe het initiatief nemen, dan zou het goed zijn, of het publiek to gewennen aan opkomst op hot "bepaalde uur, öf de execu tanten te bewegen het Goudsche gebruik te volgen. Voor opneming dezer regelen zegt dank STAVENISSE de BRAUW. De beoordeeling, voor wat het muzikale gedeelte betreft, behoort niet tot mijne bevoegdheid, en weDsch ik dan ook niet te treden in wat daarover gezegd wordt in de courant van den 18n dezer. Maar in ziju verder verslag is de berichtgever niet alleen „zu kritiserend", maar hoogst onbillijk, aanmatigend, onbescheiden, dus verwaand. Immers het gaat niet aan om hen, die na 't begin der uitvoering in de zaal kwamen, te beschuldigen van het daardoor plegen van verlagende Handelin gen. Het is toch hier ter plaatse en bijna overal gebruikelijk, dat muziekuitvoeringen niet op do minuut af, op het aangegeven uur beginnen, maar eenige minuten later. Had men dit don leden van het quartet beduidt, dan zouden zij natuurlijk die égards voor hun publiek hebben inachtgenomen en niet begonnen zijn met klokslag V/9 uur. De berichtgever vergeet dit in het midden te brengen, evengoed als hij vergeet te zeggen, dat maar willekeurig van het programma werd afgewe ken, en een stuk van het tweede gedeelte bij het eerste werd gevoegd. En nu mag d' een of ander dit aangenamer hebben gevonden het grootste ge deelte van het publiek dacht er anders over en be schouwde liet als eene ougepaste handelwijze, ai weder getuigende van niet genoegzamo égards. Ik wil niet zoggen, dat er geen omstandigheden kunnen zijn, welke eene afwijking van een program ma billijkenmaar dan dient ook het publiek dit vooraf te weten en goed te vinden. De eerste af- deeling was toch zoo buitensporig snel afgospoeld, dat men daaraan voorloopig genoeg had, en> 't best kon doen zonder meer, alvorens te rusten na inge spannen luisteren, om daarna weder volkomen te genieten. Had de berichtgever dit alles ook gemeld, dan was hij niet zoo onbillyk geweest als nu. Hij matigt zich nu op onbescheiden toon terechtwijzingen aan, en dergelijke handelingen zijn voor hem, die ze pleegt, verlagend en „zu kritiserend'' in dit geval. De groote stilte, welke nagenoeg voortdurend in do zaal heerschte, getuigde van een, over het geheel genomen, aandachtig publiek, terwijl de dankbaar heid sbetui gingen niet werden teruggehouden. Naar myn govoolen hadden de leden van het Quartet dan ook in elk opzicht reden van tovredon- heid en ik twijfel er niet aan, dat zij gaarne nog eens zullen terug komen. Gouda, den 17 Maart 1888. IVtl Fidele Heer Redacteur Daar U myne zienswijze omtrent het oprichten eener liberalo kiesvereeniging voor den Gemeenteraad niet deelt en ik op Uwe sympathie in dit opzicht had gehoopt verzoek ik U beleefd my voor onder staande nog eens Uw gastvryheid to verteenen. Dat „Gemeentebelang" mot een klein aantal leden, na de uitbreiding van het kiesrecht, de noodzake lijkheid inzag zich te ontbinden, en na het échec dat zy met haar laatsten candidaat leed, weinig lust had zicli opnieuw te constitueeren behoeft toch geen reden te zijn om niet een geheel nieuwe vereeni- ging op te richten, en wat de vergadering van kiezers betreft, ofschoon zy reeds een keer met succes optrad en waarschijnlijk dit nu weder het goval zal zijn, is dit toch voor het vervolg niet zeker, bovendien en dit is wol de hoofdzaak, welke waarborg is er dat niet eens bij oene periodioke verkiezing men van clerieale zyde in grooten getale zal opkomen en zyn oandidaten aan do vergadering opdringen Men is wel is waar niet aan de can- didaten dier vergadering gebonden, doch er zal aan liberale zijde verwarring gebracht zijn en in een ge meente waar, zooals hier, do partyen nagenoeg gelyk staan is dit niet gering to achten, vooral waar mon tegenover een partij staat, zoo goed gedisciplineerd als de cloricale. T. (Het aangevoerde argument ie niet van gewicht ont bloot en na de eerste meeting door het Comité bijeen geroepen is aoor ons daarop reeds gewezen. Hat neemt niet wegdat naar onze meening thans het oo'genblik niet daar isom tot het oprichten van een Kiesver eeniging over te gaan. de Redactie.) zyn dikwijls met eene strafbare onachtzaamheid be handelt en aanzien als eone kwaal die zonder zorg van de lyder moet weg gaan, gelijk zy gekomen is. Hoo duur men dikwijls dezen onachtzaamheid be taalt die terzelven tyd de oorzaak is van eene ver zwaring eener langdurige ziekte die het geluk en het leven kan doen verliezen. Het was genoeg om do kwaal in zijne wortel togen te honden, van in fcyds de mineraal pastillen van Soden, te nemen die aan gaande de afsneiding der slijmen en de genezing voor catarrhale ontstekingen en voor de verzach ting der opwekkende keel orgaan», alles overtreffen. Ware deze waarheid oene vermaning voor alle de hoest lijders. De pastillen die volgens hunne werk- lijke geneeskracht in Duitschland op 2 maanden eene verkoop gekregen hebben van 200,000 doozen zijn te bekomen in alle apotheken aan 60 cents de doos. GEBOffEN16 Maart. Cornelia, ouders C. Blom en P. van der Zwalm. Cornelia Heudrikus, ouders H. J. Iwes eu H. J. C. Schouten. 17. Pietertje, oudera J. A. van 't Hoen en C. M. Prins. Barend Bernardoa, oudera B. Verkerk en K. van Zyll. Alida Maria, ondera P. van Waas eu H. C. Scheffera. 18 Gerrit Cornelia, ouderB A. de Jong en M. Hornes. 19. Jan, oudera J. van Leeuwen en A. E. van Ommen. Simonnette Hendrika, oudera H. A. C» Brinkman en M. Sliedrecbt. OVERLEDEN 17 Maart. D. A. Sanders, 1 m. GEBOREN Francina, oudera J. Poot en M. van der Hoeven. Geboren en M. BRINKMANSliedrecht. Gouda19 Maart 1888. Dg Heer en Mevrouw BRUCE— Hoogendijk, betuigen bij dezen hunnen harte- lijken dank, voor de vele bewijzen van belang stelling bjj de geboorte van hunnen Zoon ontvangen. Gauda, 20 Maart 1888. Aan allen, die mij hunne belangstelling betoonden bij het overlijden van mijne ge liefde Echtgenoote, betuig ik mijn' welge- meeuden dank. D. J. P. ONSTENK. Gouda, 20 Maart 1888. Crabethstraat 226, vraagt met MEI eene nette P. G., als MEID-ALLEEN," goed kunnende koken en van goede getuigen voorzien. Gevraagd tegen 1 APRIL een Flinke P. G., liefst van buiten, in de Melkinrichting, hoek Gouwe C 91. TE HUUR met MEI een flinke in het flinkst gedeelte der stad. Adres met franco brieven onder No. 1641 aan het Bureau dezer Courant. Een Wjjnbergbezitter en Wjjnkoopman, oude in Holland zeer bekende firma, zoekt goede AGENTEN voor den verkoop zijner WIJNEN tegen Commissie. Aanbiedingen met referentiën F. L., Rue Benatte 63. Bordeaux. vraagt een die een burgerpot kan Ifoken tegen negentig gulden huur. Bericht de ontvangst van eene groote party GEËMAILLEERD IJZER WERK,hoofdzakelijk Deze partij zal tot ONGEKEND LAGE PRIJZEN worden OPGERUIMD. Ter overname GEVRAAGD te Gouda een Zaak in MANUFACTUREN of een HUIS geschikt voor een flinke Zaak op goeden stand. Adres Iranco, met opgaaf van stand en prijs, letter A. 16. Bureau Vlaardingsche Courant te V laar dingen. t op voorschrift van Dr. H. J. VINKHUIJZEN gefabriceert door J. P. RADEMAKER en onder toezicht van de firma J. Th. MOÜTON en Zonen is in soorten, No. 2 (voor volwas senen) in bussen 1.70, 0 90 en 0.50, No. 1 (voor jonge kinderen) in bussen van 1.65, f 0.85 en 0.45. Verkrijgbaar bij Confiseur-Cuisinier. Mej. EN'GELBREGT, achter de Kerk, vraagt eene DIENSTBODE, P. G., die koken kan, om met 1 MEI in dienst te treden. Wegens Verhuizing TE KOOP een met SPRIIsGMATRAS, by na nieuw. Te be vragen aan het Bnrean dezer Courant. voor Mannen, Vrouwen en Kinderen. reeds drie jaren het vak uitgeoefend hebbende, zag zich gaarne met nog meerdere MOP JE ÜTSEN belast om die op te maken, dezelve zullen aan huis afgehaald en weder te huis be zorgd worden. Informatien zijn te bekomen aan het Bu reau dezer Courant of bij G. SLUIJS, aan het «Roosje» beneden Haastrecht DOPERWTEN, SNIJBOONEN, ANDIJVIE, per liter blik inhoud 1 Kilo, a 40 Cents per blik, verder alle soorten SARDINES zelfopdraaiende 32'/, cent per blikje, puike PEULVRUCHTEN, KROPSLA, MANDARIJNEN en KASDRUIVEN. KORTE GROENENDAAL.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2