simtBODs. ïftVüaraW'B. ss™'"1 iUUlWiliivuK- talCOT ONMOEDEBEN Tweede Meid Dienstbode - EÏMBIRMII», Buitenlandsch Overzicht. ADVERTENTIËN. BENEDENHUIS. IN0EZON OEN. QUARTET-UITVOERING. Mevrouw De ROTTE, KENMSGEEIIXG. Burgerlijke Stand. Mevrouw PETE li, SCHE1NK Zn. G- O TT ID .A.. Braadpannen, Thee potten, enz. enz. ternationale overeenkomst tot bescherming van den industrieelen eigendom, gesloten te Parijs den 20 Maart 1883 in andere landen octrooi te nemen op zijne hier gedane uitvindingen maar daaraan zijn in de meeste gevallen voor hem te groote kos ten en moeite verbonden, en onze eigene nijverheid is daarmede ook al zeer weinig gebaat, terwijl het verder nog zeer te bezien staat, of dit recht niet weldra afhankelijk zal worden gesteld van de moge lijkheid om buitenlandsche uitvindingen ook hier te lande te octrooieeren* Daarbij wordt do letterkundige eigendom, in te genstelling met den industrieelen, in Nederland reeds sedert lang erkend en beschermd, en door de wet van 1881 aan den auteur zelfs een recht op zijn werk toegekend gedurende vijftig jaren na de eerste uitgave. Adressanten achten dan ook een goede Neder- landsche octrooi wet niet alleen in het belang van deti Nederlandschen uitvinder, maar nog veel meer in dat van het algemeen, daar zij nieuwe kracht en steun zal geven aan de ontwikkeling onzer nijverheid want in een land, waar geen octrooi- wet bestaat missen nieuwe industriën haren krach- tigsten grondslag en toont het kapitaal zich hui verig om zijn steun daaraan^te verleeuen. En voorts van oordeel dat door een juiste1 regeling eeuer octrooiwet aan zeer vele der door de tegenstanders geopperde bezwaren kan worden te gemoet geko men, spruitende de meeste dier bezwaren voort u'.t de onvoldoende wettelijke regeling zelve en geens zins uit de Repassing van het rechtvaardig be ginsel der bescherming van den industrieelen eigendom, Wenden adressanten zich tot Z. M. om de aandacht te vestigen op de dringende behoefte die er bestaat tot de zoo spoedig mogelijk invoe ring van een goede octrooiwet voor Nederland en zijne koloniën. r i - Als een bijzonderheid dient vermeld, dat een huisgezin te Helmond zich Dinsdag van de afge- loopen week heeft vergast op nieuwe aardappelen, in, den kouden grond onder de gemeonte Arlo-Kixtel gewonnen. Aangezien hot hoofd des huisgezins met reden meende te moeten veronderstellen, dat Z. M. de Koning uithoofde van Zijn ongesteldheid niet van deze eerstelingen zou kunnen proliteeren, is van het aanvankelijk plan om dit inderdaad zeldzaam vroeg gewin aan Z. M. te zenden, afgezien. Een kop warme koffie. Toen (zoo deelt het Hblad. mode) onlangs eeno in de P. C. Hooftstraat te Am sterdam wonende dame een praatje met een tram conducteur maakte over de koude en de behoefte aan warmen drank, hoorde zij van hem, dat in do nabij heid van hot eindpunt dor lijn in genoemde straat, voor koetsiers en conducteurs geen gelegenheid be stond een kop warmedtpffie te krijgon. Dat knoopte zij in haar oor, en spoedig vond zij zes goede ken nissen bereid, op een bepaalden dag van elke week een ketel gekookte en van melk voorziene koffio voor het dienstdoend trampersoneel gei'eed te maken. Voor dit welwillend zevental zijn de koston en moeiten goring, maar vóór koetsiers en conducteurs is in dezo barre kou de warme drank eene wel daad. Ook te Arnhem zijn do ooievaren verschenen,*. Naar wij vernemen, bestaat bij de Nederlandsche Rhijnspoorweg-maatschappij het voornemen om tus- schen al hare stations (met uitzondering van de stoomtramwegstations) Qpderling retourbiljetten le en 2e klasse bij séries Srtn minstens 20 stuks ver krijgbaar te stellen. Deze maatregel zou voorname lijk göuoraon worden, om bet nemen van biljetten bij elke reis te vergemakkelijken voor personen dio dikwijls van dezolfde lijn gebruik maken, zoodat een reiziger dan slechts den dhtura van. zijn biljet be hoeft in te vullen, om daarme te kunnen reizen. Dezo biljettten zijn personeel en dragen aan de ach terzijde den naam van den houder. De geldigheids duur en keuze van datum blijft geheel onbeperkt, mits vallende binnen de geldigheid van de geheele serie, 'die 6 maanden bedfaagt. De reeds vroeger aangekondigde brochure van den heer E. W. Schallenberg Een pensioenfonds voor Han delsbedienden, uitgegeven van wege de Vereeniging van Handelsbedienden, Mercurius te Rotterdam, is in het licht verschonen. Het is een zeer belangrijk geschrift. Vooraf wordt een nauwkeurig'overzicht gegeveti van wat op het gebied van pensioneering, vooral in den laatsten tijd in het binnen- en buitenland is tot stand gebracht. Daarna zet de schrijver zijne dankbeelden over de inrichting van een pensioenfonds uiteen, hetgeen bij verwezenlijking van zijn plan tot resultaat zal hebben dat iemand, op 25-jarigen leeftijd toetredende,, zich op 65-jarigen leeftijd een pensioen zal kunnen verzekeren van circa 600 en daarvoor jaarlijks niet meer to storten zal hebben dan 13,80. Hij koopt zich nl. daarvoor een lijfrente van 300 en zijn 40-jarig lidmaatschap geeft hem recht op een toelage van even zooveel. Weduwenpensioenen raadt de schrijver kortweg af op nader door hem uiteengezette gronden. Wil men tot de oprichting van een pensioenfonds kunnen overgaan, dan moet er echter geld wezen. De schrijver meent, dat men aanvankelijk geholpen zou wezen met een kapitaal van 20,000 en voorts met 2000 jaarlijksche donatiën en doet daartoe een beroep op den steun van den handel en ande ren die de behulpzame hand zouden willen bieden. De overstroomingen in Galicië zijn nog verergerd. De winteroogst is er geheel vernield. In honderden dorpen wachten duizenden boeren op hulp. Honder den zijn van alles beroofd en zonder onderkomen. Een aantal studenten uit Krakau, die op weg togen om hulp te verleonen, konden niet terugkeeren, daar de brflggen vernield en de wegen onderge- loopen w&ren. - In Hongarije zijn, behalve Tamesvar, ook de stedgn Arad, Bistritz en andere plaatsen overstroomd, llod, Mezö, Yasarhely en Mako, bij Szegedin, wor den met verwoesting bedreigd. Do Donau en bijna al de andere rivieren zijn buiten hare oevers ge treden. Er moeten daar reeds 30 dorpen geheel verwoest zijn door de overstroomingon. De stad Szathmar is gedeeldtelijk vernield. In de stad Bekescsaba voeren de 38,000 inwoners sinds eenigen dagen een wanhopiger strijd met het water van de Köros. Een gedeelte der stad is overstroomd, vele huizen zijn ingestort, en men vreest, dat Bokéscsaba geheel verwoest zal worden. In de Iiaagscïie Kroniek van bet Alg. Handelsblad leest men het volgende Zoo ooit eenig prinsesje is groot gebracht en op gevoed met verstand en beleid, dan is dit zeer zeker met ons eenig vorstenkind het geval. Roods om halfnegen precies, met die militaire nauwgezetheid, welke der huishouding van onzen koning eigen is, vangt de hoer Gedikiug met bet ouderwijzen van het prinsesje aan. Dit wordt voortgezet tot 9 uur. Na eene verpoozing van een half uur gaat men van half tien tot tien uur voort, en hervat de les van IV4 tot ls/4 uur. De uitmuntende hoofdman van het openbaar onderwijs geeft hier aan het bevatte lijke prinsesje hetzelfde onderricht, dat duizenden en duizenden kindoren des volks deelachtig worden. Tweemaal 's weeks, van 9 uur tot half tien onder wijst de heer Jac. Stortenbeker, Z. M.'s hofpianist, het prinsesje de .beginselen der muziek. «Prinsos" met een anderen titel spreekt men haar niet aan en het //Koninklijke Hoogheid" blijft geheel achter wege is eeu vlijtige en vlugge leerlinge; doch er valt zooveel te doen met hot kookfornuis dat zulk een heerlijk speelgoed voor haar is, met al de Vogeltjes in een groote kooi die haar zoo dierbaar zijn, dat alléén door eene juiste taak alles behoorlijk ten einde kan worden gebracht. Miss Saxton Winter, d$''gouvernante van het prin sesje, leidt die dagverdeeling. Sterft er een vogel tje iu de volière, zij zorgt dat het prinsesje dit niet bespeurt, om haar de waterlanders over het verlies te besparen. Noten lezen, noodzakelijk om in de muziek vorderingen te maken, leert het prinsesjo bij hare gouvernante, die steeds bij allo lessen to- genwooivlig is. Zoo wordt, onder toezicht van onze koningin, die menige les bijwoont, het prinsesje groot gebracht en haar een echt Ilollandscho op voeding gegeven, welke gewis later het gehoelo land ten goede zal komen. De Boodschap van Keizer Friedrich aan den Rijksdag en aan den Landdag is na de proclama tie, vergezeld van het uitvoerig schrijven aan Eis- marek, van minder boteekenis. De eed-verklaring met belofte voor de toekomst is een zaak, waarover men het vooraf eens was geworden„Bismarck onderhandelde er over met de vaste commissie, samengesteld, zooals men weet, uit alle partijen staatsrechterlijk bezwaar werd van geen enkele zijde gemaakt. De Boodschap tot dën Pruisischen Landdag was door de Ministers gecontrasigneerd. Onder verwij zing naar de proclamatie wordt daarin gezegd z/Door een nauwgezette naleving der Grondwet, ondar handhaving van de volle rechten der Kroon en met vol vertrouwen berustende op de santen- werking met de Volksvertegenwoordiging hoopt de Koning zijn doel, het geluk en de welvaart des Rijks, onder Godes hulp te bereiken. Daar zijn gezondheidstoestand hem niet toelaat in persoon den eed af te leggen, en de Koning evenwel onvorwijld van het buitendien aan geen twijfel onderhevig standpunt dat hij tegenover de constitutionoele ver ordeningen wil innemen, getuigenis wenscht te ge ven, zoo belooft hij reeds nu, de Grondwet vast en onverbrekelijk te zullen handhaven en in overeen stemming met de wetten te zullen rogoeren." In den Rijksdag werd de Boodschap voorgelezen door Bismarck. Keizer Friednch belooft trouw aan do Grondwet en eerbiediging van de rechten der Bonds-Staten op het voorbeeld zijns vader zal de Keizer gemeenschappelijk met de Duitsche Vorsten en vrije steden, en onder do grondwettelijke mede werking van den Rijksdag, liet recht, de vrijheid en de orde beschermen, do eer van het Rijk hand haven en naar vrede en welvaart streven. De Bood schap verwijst verder naar de eenstemmige bereid willigheid van den Rijksdag om de weerbaarheid des Rijks te verhoogen, waardoor Keizer Wilhelm hoogelijk verblijd werd. De Keizer spreekt daar voor zijn dank als een nalatenschap zijns vaders uit en zijn vertrouwen op de toewijding van zijn volk en zijn vertegenwoordigers. De derde Boodschap was een schrijven van den Keizer aan de Regeering van Elzas-Lotharingen. Friedrich verklaart do Regeering over Elzas-Lotha ringen te aanvaarden, die met de Keizerlijke inaoht op hem is overgegaan. Hij zal do rechten van het met het vaderland na langen tijd hereenigdo Rijks- land handhaven, Duitschen zin en Duitsche gewoon ten aldaar bovorderen, recht en gerechtigheid handhaven, de welvaart der bowoners tor ha^te nemen. De Keizer rekent daarbij op liet vertrouwen der bevolking en de plichtsvervulling dor overheden, opdat hot met vaste hand, maar onpartijdig en "wel willend gevoerde bestuur do blijvende verbinding des lands met het Rijk zoo innig moge doen worden als in den tijd der voorvaderen. Een der personen die in den laatsten tijd er toe bijdroegen den politieken toestand ongunstiger te maken, generaal Boulangcr, zal nu althans spoedig van het tooneel verdwijnen. De groote meerderheid der Fransche kamer verklaarde zich voor den heer Tirard, nu hij aan de buitensporigheden van (lezen tweeden Napoleon een einde wil maken. Zelfs de vreemdsoortige bewering van den heer de Cassagnac, dat het ministerie den generaal strafte om Duitsch- land te gerieven, miste evenzeer haaf uitwerking, als het welsprekend pleidooi, hetwelk de advocaat Laguerre tot verdediging van den generaal hield. Een krijgsraad zal nu over Boulangers houding oordeelen. Voorzitter van dezen raad zal vermoede lijk generaal Faidherbe worden, terwyl.de generaals Billot en Wolff tot leden zijn benoemd. De uitslag van liet onderzoek zal waarschijnlijk zijn, dat de generaal wegens vergrijpen tegon de krijgstucht wordt gepensioneerd. B.mlanger, die daardoor verkiesbaar wordt, zal dan wel te eenigertijd tot lid der Kamer worden gekozen, maar daér wordt do gewezen gene raal, nu zijn prestige eenmaal verdwenen is, met zijn weinige en niet invloedrijke vrienden niet bij zonder gevreesd. Hot zoo vaak bedreigde Engelsche lloogerhuis heoft weer een aanval moeten doorstaan; ditmaal kwam die van Rosebery, die in het lloogerhuis voorstelde een commissie to benoemen, om een on derzoek in te stellen naar 'de samenstelling van het Huis. Reeds vier jaren geleden had Rosebery een dergelijk voorstel ingediend, maar zonder gevolg. Ook nu werd het verworpen en wel met 97 togen 50 stemmen, nadat Rosebery zijn bedoelingen had toegelicht. Volgens hom moesten krachtens hun geboor'e alleen <le Prinsen van den bloede in het Hoogerhuis zitting hebben de overige Pairs moesten worden gekozen, voor een deel door hot Lagerhuis, de graafschapsbesturen en de koloniën. Het llooger huis zou dan ophouden te zijn een «zoölogische col lectie van abstracte celebriteiten" en beter ovorweg kunnen mot het Lagerhuis. Salisbury bestreed het voorstel van Rosebery; hij verdedigde het erfelijk heidsbeginsel, zonder het welk de Senaat nooit in zijn ondergeschikte plaats zou berusten en verklaarde onomwonden, dat hij zich tegen elke hervorming van het Hoogerhuis, door liberalen voorgesteld, zou kanten. De Italiaansche minister-president Crispi heeft in de Kamer nogmaals uitdrukkelijk Italic*» buiten landsche staatkunde in het licht gesteld Daardoor werd bevestigd, dat Duitschland en Oostenrijk- Hongarije op Italië'» steun kunnen rekeuon, terwijl in geval van oorlog de Italiaansche vloot met de Engelsche zal samenwerken. Itaiië's belang eischt dringend, dat het land zich bij andere mogendheden aansluit. In 1876 begon Frankrijk de Romeinsche qunc|fie weer op to rake len. «Als eerlijk man" zeide Crispi//hen ik toen over Parijs naar Berlijn gegaan, doch alleen de zending naar Berlijn slaagde. Het verbond met Duitschland kwam in 1882 tot stand en werd in 1887 hernieuwd". Uitdrukkelijk echter protesteerde de hoer Crispi tegen de bewering, dat dit drievoudig verbond den oorlog wil. Duitschland verlangt niets liever dan den vredo, Oostenrijk-Hongarije heeft groot belang bij de handhaving van den tegenwoordigen toestand, on Italië heeft meer dan genoeg to doen met het regelen van den toestand in het land zelf. Over den politieken toestand is nu allo twijfel weggenomen. Niet alleen indien Duitschland, Oos tenrijk of Italië door de Russen of de Frnnschen worden aangevallen, zpllen de aanvallers de veree- nigde legers dier drie Staten tegen zich over zien, maar ook indien Frankrijk het evenwicht in de Middellaiylsche Zee ton nadeele van Italië wil verplaatsen, zal de Engelsche vloot de Italianen bijstaan. Dit laatste moge niet bij tractaat zijn bepaald, toch brengt Engelands belang in de eerste plaats mede, dat de Middellandscho Zee niet door één mogendheid beheerscht worde. De uitbreiding van Frankrijks macht aan deMiddellandsche Zee moet daarom den Engelschen even onaangenaam zijn als den Italianen, zoodat samenwerkiug van Enge land en Italië, ten einde dat te beletten, voor de hand ligt. Te Parijs zal natuurlijk de rede van den heer Crispi geen aangenamen indruk maken. Wel is waar eindigde do minister zijn rede met do ver klaring, dat Italië even welwillend gezind bleef jegens Frankrijk als immer te voren, maar de Temps laat zich daardoor niet overtuigen. Het blad blijft Itaiië's houding jegens Frankrijk niet vriend schappelijk beschouwen en zoekt de eigenlijke reden daarvan iu Tunis, dat de Italianen niet kunnen vergeten. Verblijf ik M. d. R. onder dankzegging voor de zoo welwillend verleende plaatsruimte M. d. R. Uw Dw. Dr. B. Aan den Heer H. hoogst onbillijk, aanmatigend, onbescheiden, dus verwaand," ben ik in mijn verslag. Omdat ik 't kind bij zijn naam heb genoemd De feiten, welke ik noemde, zijn waar (de Heer H. ontkent het ook niet) en ik herhaal het «zulke handelingen hooren niet voor te vallen onder een beschaafd muziekaal publiek, of beter muziekaal beschaafd, want daarop doelt toch «verlagend." De lieer II. zegt: Hier ter plaatse on bijna overal is het gebruikelijk niet op de minuut af te beginnen. «Bijna overal" trek ik ton sterkste in twijfel ik ben niet «bijna overal" op uitvoeringen geweest, doch* de v«le die ik heb bijgewoond, begonnen niet uur («elfs later kwamen er hier nog bezxiekers na, maar op den bopaalden tijd. Goene égards voor het publiek, volgens den Heer H. De verandering van 't programma is willekeurig volgens den Heer H. Wederom geen égards voor 't publiek I Ik 8tol alleen do vraag Aan wien is het, om veroudering aan te brengen, aan H.H. uitvoerders, of aan het publiek Zoo 't laatste het geval moet zijn, mogen lleeren Concert-gevers wel stemming houden over deze of geno verandering, of een klachtenboek ter dispo sitie stellen. Trouwens kwam deze verandering (verzetting der Pauze) zeer ten goede aan het audito rium daardoor waren wij toch des te beter in de gelegenheid met nieuwe frischheid Beethoven's toonwerk in volle mate te genieten. Beethoven eischt de volste aandacht voor zijne werken. Het is waar, dat het publiek van verandering kan ingelicht worden maar goedvinden Gelukkig bezit de Heer H. alleen zulk een verwaanden eisch, en is hij niet de tolk van hot publiek in 't al gemeen. Verder schryft de Heer H. «Had de be richtgever dit alles gemeld, dan was hij niet zoo onbillyk geweest." I)aar leest men uit «ware den H.H. uitvoerders eonige harde waarheden gezegd ge worden (waar niet de minste aanleiding toe bestaat) had de Heer H. zich kunnen troosten, met, «nu, zij hebben ook wat gehad." Zou ik, in myn verslag, dan nog onbillijk, ver waand enz. genoemd zijn P Thans ben ik onbe scheiden geweest, omdat het alleen het publiek (een deel van) (alias den Hoer H.) geldt. Ten slotte M. d. R. kan ik niet anders doen dan mijne groote satisfactie te kennen geven, over het plaatsen van mijn verslag, te moer, daar ik door den Heer H. bemerk, er attentie geschonken wordt aan de opmerkingen omtrent het auditorium, welke, naar ik hoop, nu van goede uitwerking zullen zijn. I)e heer Staveaisse de Brauw merkt op, dat ik mij, ZEds. inziens, veel to scherp uitlaat; dit kan ik zelf niet beoordoelen, daar ik alles neerschreef, uit overtuiging en met goede bedoeling. Mij vereenigendo met den wensch van den Heer Stavenisse do Brauw, dat hot initiatief moge geno men worden, om geregelde uitvoeringen van dien ftard te doen plaats hebben RECLAME De kleine munt der Esoulaap. «Zie hoe men alreeds de mineraal pastillen van Soden in de geleerde kringen noemt, omdat op alle die lieve kleine witte pastillen gegraveert is, gelijk op oen eermetaal het fabriek teeken algemeen bekent." Van deze uitmuntende middel tegen allo verbitteringe oorzaak dor inwendige vlies. Al wat men kan ver wisselen met veel van «deze kleine munt" te ge bruiken, dat is het edel goud der gezondheid. Leest. Mynheer, ik bewijs met vermaak dat de mi neraal «pastillen van Soden," voor een kortstondige heeschbeid mij een buitengewoon uitwerking gege ven hebben, en dat ik ze zelf uit al mijne krachten «aan ieder aanbeveel; terzriven tijd dat ik er altijd «gebruik zal van maken". Pepi Zampa, medelid der stads-schouwburg van Keulen. Te bekomen iu alle apotheken aan 60 cents de doos. Het beste bewijs der groote aanmerking welke de genoemde pastillen bij arm cn rijk vinden dat is de groote verkoop van 200,000 doozen gedurende 2 maanden gedaan in geheel Duitschland. Heden overleed tot diepe droefheid van mg en mjjne kinderen, na voorzien te zjjn van de laatste HH. Sacramenten der Kerk, mjjn dierbare Echtgenoot de Heer THEODORUS STIGTER, in den ouderdom van 50 jaren. Wed. Th. STIGTER— Gouda20 blaart 1S88. Pinkse. Voor de bewijzen van deelneming, ont vangen bij het overljjden van onzen geliefden Vader en Behnwdvader, betuigen wjj onzen dank. A. HUBERScheaagën. H. J. W. HUBER. Gouda, 22 Maart 1888. vraagt tegen 1 MEI eene fatsoenljjke Werkmeid. Met MEI a. s. wordt gevraagd in een klein gezin op een bovenhuis eene Informafciën ter Boekdrukkerij van B. A. VERZIJL, alhier. Ter overname GEVRAAGD te Gouda een Zaak in MANUFACTUREN of een HUIS geschikt voor een flinke Zaak op goeden stand. Adres franco, met opgaaf van stand en prgs, letter A. 16. Burean Vlaar dingsche Courant te Vlaardingen. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OE HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda Gelet op art. B en 7 der Wet van den 2n Jnni liefst R. K. 1875, staatsblad no. 95.) Brengen ter algemeene kennis, dat op de Secreta rie ter visie is gelegd een verzoek, met bijlagen, van G. J. D. Arends om vergunning tol oprichtingeener j Dat op Woensdag, den 4 April 1888, des namid dags ten een ure op het Raadhuis, gelegenheid is 1 om bezwaren tegen de gevraagde vergunning in te brengen, en dat gedurende drie dagen voor dien dag 1 op de Secrotarie der Gemeente van de ter zake inge- koinen Schrifturen kan worden kennis genomen. Gouda, den 21 Maart 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. I)e Secretaris, BROUWER. MARKTBERICHTEN. Gouda, 22 Maart 1888. De aanvoer van granen was heden veel kleiner dan de vorige week. Voor de meeste artikelen bestond goede vraag en het aangevoerde ruimde dan ook vlug op. Tarwe hooger. Buitenlandsche Rogge in do voer- soorten belangrijk hoogeroverigens onveranderd. Tarwe Zeeuwsche 7.30 a 7.50. Mindere Zeeuwsche 6.90 a 7.Nieuwe Polder 6.50 a 6.75. Afwijkende f 6.15 a 6.30. Roode 6.35 a 6.40. Angel 7.a 7.10. Kanads f 6.a 6.20. Zeeuwsche Rogge 5.40 a 5.60. Polder 4.60 a 4.70. Buitenlandsche per 70 KG. f 4.10 a 4.60. Wintergerst f 4.60 a f 4.80. Zomer f 4.30 a f 4.50. Chevaliergorst f 5.30 a 6.25. Haver per Heet. 3.a f 4.en per 100 kilo f 6.25 a 7.10. Hennep zaad Inlandscli f 7.60 a 7.80. Buitenlandsch f 5.a 5.50. Erwten: Kookerwton 8.a 9.Inlandsche blauwe mesting 6.10 a 6.20. Buitenlandsche voererwten per 80 Kg. 5.30 a 5.80. Kanariezaad 8.50 a ƒ9.Bruine boonen 10.50 a 11.Duivenboonen 6.25 a 6.40. Paarden boonen 5.80 a 6.Spelt: 2.40 a 2.65. Maïs per 100 kilo: Amerkaansche Mixed 6.60 a 6.70. Odessa 6.70 a 6.80 Cinquantine 7.75 a 8. De veemarkt met gewonen aanvoer, handel traag, vette varkens 19 a 22 ct., varkens voor Londen 16 a 17 ct.magere varkens en biggen traag, biggen 0.75 a 1.per week. Aangevoerd 7 partijen kaas. Pryzen van 23. a 26.—. Goeboter*/ 1.00 a 1.10. Weiboter f 0.80 a 0.90. GEBOREN: 19 Maart. Geertrui, ouders E. van der laan en W. D. Holster. 20. Jan, ouders P. Scholten en J. J. Kroon. 21. Adrisna Gerdina, ouders N. Both en H. van den Bosch. OVERLEDEN: 19 Maart. J. F. A. Jansen, 7*. - 20. F. Stigter, 50 j. 22. F. van der Starren, 19 j. GEHUWD: 21 Maart. L. Kulik eo M. Verraai. den Toom en N. Verkerk. D. de Ronde en J. Rabouw. te Waddingsveen, Pastorie der Herv. Gemeente, i vraagt met 1 MEI eene nette en eene uiet beneden de 15 jaar, van goede getuigen voorzien. Adres in persoon. voor Mannen, Vrouwen en Kinderen. KOPERSLAGER LOODGIETER, V 59. Lange Tiendeweg D 59. Bericht de ontvangst van eene groote partjj GEËMAILLEERD IJZERWERK,hoofdzakelijk Deze partjj zal tot ONGEKEND LAGE PRIJZEN worden OPGERUIMD. Men vraagt te Gouda met 1 APRIL of later tot berging van MEUBELEN een droog en zindelijk gedeelte van een Brieven franco onder letter M. aan het Adver tentie-bureau van W. J. THIEME C'e. te Zutphen.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2