Tweede Meid OPRQEPING. Zeer geurige THEE KOST en IFW01OTG Buitenlandsch Overzicht. ADVERTENTIEN. Donderdag den 5den April a.s. A. DERCKSE3, GEEN KIESPIJN MEEBÜ Dr. POPP S s Mondwater Afloop van Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen Aan de lijders waar de toestand eene bezorgde invloed nood zacbt, voor do verbetering van het liohaamljjk stof, de mineraal Burgerlijke Stand. Dr. POPP's TANDPASTA Tandpoeder Dr. POPP's Tandplombeersel, Dr. POPP 's Kruiden zeep, is met het grootste succes ingevoerd tegen iedere soort van Huiduitslag. POPP's Zonnebloem-OIiezeep, fijnste en beste Toilet-Zeep. ditie, reeds rier jaar geleden voor de toehoorders op het Mansion House ontwikkeld P «Stelt u een oogenblik voor dat gij aan het uiterste bevaarbare punt van de Biyerre (of Arouvimi) zijt aangekomen. Qij knoopt evenals de zendelingen vriendschapsbetrekkingen met de inboorlingen aan. (jij bouwt een wachtpost om met Europa in verbin ding te blijven. Gij begeeft u rechtuit naar do meest zuidelijke Egyptische posten, vroeger uitgezet, en zonder twijfel zult gij daar wel den een of anderen rustenden Egyptischen officier ontmoeten. Is het een gewezen christen, gaarne zal hij u de reden van zijn geloofsverandering vertellen is hij een onderzoeker, die ten einde raad is, dan zal hij u met geestdrift het welkom toeroepen en zich ter uwer beschikking stellen. Zulke lieden en de overblijfselen van Egyp tische legerafdeelingen, onder de inboorlingen ver strooid, moet men opzoeken, verzamelen, en met zulk een troep als kern den slavenhandel gaan uitroeien.» Deze afdeelingen Egyptische troepen, waarvan Stanley spreekt, bevinden zich reeds georganiseerd te Emin. De ex-christen, waarvan sprake is, heet Lupton-Bey, was vroeger gouverneur aan den Bahr-el- Gazhal, waar hij tegenwoordig regeert met den titel van Sheik Abdullah, en zal zich ongetwijfeld gaarne in deze waardigheid laten erkennen en de Europeanen met raad en daad willen bijstaan. «Eerst moet gjj (zoo ging Stanley voort) het land van Uganda bezetten en alle streken, door de twee meren begrensd het zijn de rijkste van Afrika en misschien van de geheele wereld. Dit is de bes e grondslag om deze landen met het Congobekken te vereenigen. De zwarte, dichte en leerzame bevolking die gij er vinden zult zal gaarne met u gemeene zaak maken om hare onderdrukkers te weerstaan. Maar gij moet in plaa ts van met geweren met dollars gaan strijden. Aan den Congo hebben wjj niet minder dan 450 hoofden, deze lieden zullen u niets in den weg leggen zoolang gij hen iedere maand betaalt. Om kort te gaan, de afstand tusschen deze zaal (het Mansion House) en het punt waar uw afgevaardigde ernstig aan hot werk moet gaan bedraagt 6200 mijlen. De eerste 6000 mijion bieden niet de minste zwarig heid. En als uw afgevaardigde de overige niet door kan komen, verstaat bij zijn handwerk niet. 1 lij zal zich dan aan den oever van een rivier bevinden, waar hjj slechts een geschikt vaartuig behoeft om langs Khartoum, Metemmeh, Berber en Korti de Middellandsche Zee te bereiken.» Als men dit program leest, klinkt het zeer waar schijnlijk, dat Stanly het heeft willen verwezenlijken. Mogelijk zelfs dat op dit oogenblik het plan reeds gedeeltelijk tot werkelijkheid ia geworden. Misschien zal de beschaafde wereld in dit geval slechts berich ten over Zanzibar ontvangen, om spoedig te hooren dat hjj den staat van Uganda of de confederatie van Midden-Afrika gesticht heeft. Dit zou het verleden van Stanley en zijn energie op waardige wijze be kronen. Doch laat ons ondertusschen bekennen dat hjj het geleerde Europa een weinig beet heeft geno men met zijn tonnen ivoor, die hjj beloofd had van zijn bezoek aan Emln mede te brengen 1 Van alle kanten komen berichten van overstroo mingen. Vooral in het noorden van Duitschland is de toestand zeer ernstig. Het stadje Dömitz, in Mecklenburg, is geheel door wator van de buiten wereld afgesneden. Spoedige hulp was noodig, zoodat terstond een detachement pioniers naar de bedreigde stad werd gezonden. De soldaten maakten een nood brug over het ondergeloopen land, waardoor althans do gemeenschap hersteld werd en de stad van het noodige kon voorzien worden. De boeren leden op veel plaatsen groote schade. Door het doorbreken van een dijk bjj Seedorf wer den zes boerenplaatsen geheel weggespoeld. Moer dan 10 dorpen en dorpjes langs de Elbe staan onder water. Een groot aantal menschen moesten zich op daken en schoorsteenen redden, totdat zij met booten konden afgehaald worden. Twee stoombooten zijn uitgezonden om behulpzaam te zijn bij het reddings werk eu tevens levensmiddelen en kleeren over te brengen, maar natuurlijk kon de hulp niet zoo spoe dig worden verleend, of velen waren reeds door koude en gebrek of in het water omgekomen. Bij het opruimen van het ijs, dat op verscheiden plaatsen nog moest geschieden, kwamen door onge lukkig toeval 15 pioniers om het leven. In Hongarije blijft de toestand ook zeer treurig. De geheele streok tusschen Szegedin en Grosswardein heeft veel geledeu, en de steden Csaba en Bakes zijn grootendeels verwoest. Het gevaar, dat deze plaatsen met den gebeelen ondergang bedreigde, werd echter afgewend, doordien de inwoners een der dijken doorstaken, waardoor het water een uitweg kreeg. Daardoor echter worden meer dan 60,000 bunders land onder water gezet en verwoest. Het spoorwegverkeer is grootendeels gestremd, maar toch loopen de treinen zoo ver zij kunnen, ton einde de slachtoffers der overstrooming te vervoeren. In alle opzichten wordt vpor hen gezorgd. Geld en levensmiddelen worden van alle kanten gezonden, en de minister van Openbare Werken Baross is te Csaba, ten einde het reddingswerk zooveel mogelijk te be vorderen. Meer dan 1000 soldaten zijn op verschil lende plaatsen aan het werk, om de inwoners te helpen, bedreigde dijken te versterken en breuken te stoppen. De Szamos heeft de stad Eehergyamat geheel ver nield en tevens de dorpen in het comitaat Szathmar onder water gezet. Ook de Baab is op veel plaatsen buiten haar oevers getreden en richtte vooraan in het oomitaat Oedenburg bjj Pest groote verwoesting aan. De Theles wast ook op onrustbarende wijze. In no. 11 van het weekblad De Ingenieur, or gaan der Vereeniging van burgerlijke ingenieurs, komt het volgende voor Een belangstellend Njjmegenaar heeft onder den titel «Een voorzegging» een zeer lezenswaardig ge schrift uitgegeven, en wel naar aanleiding van de verzakkingen, welke voor eenige weken de strekdam in de rivier de Waal onder de gemeente Nijmegen onderging. Zooals algemeen bekendis, heeft de linker Waal oever bij Nijmegen neiging in de richting van de rivier te schuiven. Of onderaardsche werkingen dan wel het inscharen van den oever de oorzaak dezer neiging is werd nog niet uitgemaakt. Zeker is, wat, zooals de «belangstellende Nijmegonaar" doet op merken, reeds de luit.-generaal KraijenhofF in hot eerste gedeelte dezer eeuw voorspelde, dat nl. de aangelegde krib voor de zuidwestpunt van den ban- dijk te Lent schadelijk zou werken. Maar al te zeer word de sombere voorspelling van den kundigen generaal bewaarheid. Geput uit den rijken schat zijner herinneringen, schetst de schrijver ons niet alleen de rampen, die uit de verzakkingen voortvloeiden, doch wijst ons ook op de middelen, die tot beteugeling werden voorgesteld. Volgens zijn zeker volkomen juist oordeel is het gebiedend noodzakelijk, de in verband met den aan leg van den Staatsspoorweg van Arnhem naar Njj- megen uitgevoerde rivierwerken, namelijk het uit brengen van kribben uit den linkeroever en het verdedigon van het bedreigde punt door middel van een strekdam, aan te vullen en te voltooien door het opruimen der stronmkeerende werken op deu rechter oever. Herhaalde malen warden op de Staatstiegrooting gelden voor Aezfi wakkon aangewezen. KTaobtig dringt de schrijver van hot vlugschrift op de uit voering dezer werken aan, in afwachting van een verder strekkende normaliseering. De Wageninger, over het gebeurde in Schoterland spokende, zegtLaat dr. Kuyper zich dan in zoo vele bochten wringen als zijn vernuft weet uit te denkon al 't water van de zee wischt deze mis daad niet uit. Onder al de ellenden, die deze vreese- ljjke man over ons land en volk gebracht heeft, moet nu ook deze gerekend worden'1, het ontsluiten van de raadzaal op 't Binnenhof te 's-Gravenhage voor den sociaal-democraat Domela Nieuwenhuis. Kuyper predikt het van de daken «Volk van God, de strijd gaat om de oere van Koning Jezus en openlijk reikt hij de hand aan een man, die God hoont, Christus verloochent en ons land en volk ten verderve wil voeren, en helpt hem verheffen op 't eergestoelte. «Heer, tot hoe lange?» De Katholieke Maasbode wil deu Schoterlander in de Kamer in 't geheel niet meogerekend hebben en hoopt, «dat door de 99 leden van ons nieuw Par lement aan Domela Nieuwenhuis zjjn verblijf in de Kamer zal worden onmogelijk gemaakt, door te spre ken en te handelen alsof hij er niet was.» In een Engelsch blad kon men verleden jaar do onderstaande advertentie lezen «Eene dame, die eeu optrekje in een stil en lan delijk oord bewoont, wenscht dezen zomer kleine meisjes van 6 tot 10 jaren bij zich te logeeren te hebben. Zij wil er vier te gelijk ontvangen en ze telkens vier weken houden, zoodat er plaats is voor twintig of vier-en-twintig. Onderwijzers en doctors, die ouder hun leerlingen of patiënten kinderen heb ben, welke in de termen, vallen, worden verzooht dit onder het aangegeven adres to melden.» Dit is zeker goedkooper, en vermoedelijk niet minder goed, dan een vereeniging voor gezondheids- en vacantie-kolonies het vermag te doen, zegt het Soc. Weekblad. In Denemarken heeft men hot zóóver gebracht, dat op die wjjze telken jare ettelijke duizenden onvermogende kinderen uit de hoofdstad verscheiden weken doorbrengen op het land. 't Klinkt als een sprookje, maar 't is een feit. Nu, wo zouden met minder voorshands tevreden zijn in Nederland. Doch wanneer krijgen we eens van het vaderlandsche platteland een advertentie te lezen zooals die hierboven P Ofschoon knapheid en geheugen twee geheel ver schillende dingen zijn, is er toch een onafscheidelijk verband tusschen beiden. Niemand zal beweren, dat men niet een zeer wijs en verstandig man zou kun- nen zijn, oen orakel voor de geheele wereld, en toch erg vergeetachtig; en omgekeerd kan iemand met een bekrompen denkvermogen zooveel feiten in zjjne hersenkas opstapelen als maar mogelijk is, hij wordt er niet geleerd of knap door. Maar een feit is het toch ook, dat een goed geheugen uiterst nutlig, zoo al niet onmisbaar is om een knap man te kunnen worden. Iemand met een stalen memorie heeft toch aan een uur evenveel als een alledaagach mensch aan drie of meer uren; moet een ander herhalen, een- en andermaal overlezen, repeteeren en wederom na zien, de met een machtig geheugen begaafde heeft slechts óónmaal te lezen en onuitwischbaar is het ge- lezene in zijn hersens geprent. Zoo leeft dus de gelukkige, die een buitengewone memorie heeft, veel sneller en ladger dan de meeste andere menschen, en heeft bovendien altijd zijne wetenschap bjj de hand. De voordeelen van een kraohtig geheugen zijn dan ook zoo groot dat het geen verwondering kan wek ken dat men reeds in de hooge oudheid sporen vindt van pogingen om kunstmatig aan te vullen wat moeder natuur aan de meeste menschen, in meerdere of mindere mate, onthield; dat men zich reeds vele eeuwen geleden bezig hiold met het zoe ken van kunstmiddeltjes om het geheugen te vervan gen of ter hulp te komen. Toen de Spanjaarden Peru ontdekten, namen zjj bjj de bewoners van dat land waar dat deze zich met het zoeken van een doel treffend kunst-geheugen hadden bezig gehouden, even als de Europeanen in Griekenland en Italië sedert Siraonides, Jambogrsphoa, de Grieksche dichter uit Samoa, nu 2500 jaren geleden voor 't eerst in ons werelddeel een kunst-herinneringsysteem uit dacht. Mnemoniek of mnemotechniek noemt men de kunst om door hulpmiddeltjes het geheugen Ce ver sterken of liever om in de plaata van een goed ge heugen, berustende op de gave des begrjjpens en oordeelens, een kunstmemorie te maken, AI noemde Kant, de groote denker, elk mnemo technisch hulpmiddel ongerijmd, omdat men in plaata van ééa, dan twee dingen te onthouden krijgt, een beschouwing die meermalen bevestigd wordt door een knoop in een zakdoek die men ver geet, toch kan 's menschen geheugen niet geheel buiten eenige hulp en loopjes. Maar iets geheel anders is de werkelijke «mnemoniek», het stelselmatig ontworpen kunstgeheugen, waarmede de Bomeinen zich druk bezighiolden, dat daarna in de 15e eeuw wederom krachtig opbloeide en later andermaal in de mode kwam, om nu door Leibnitz, Kaatnar, Aitnë Paris weder te worden beoefend, bestudeerd en aan bevolen. De mnemotechniek heeft dus dat met de wereld taal, den steen der wijzen en andere kunstmatighe den gemeen, dat zij nu en dan weor opduikt om cenigen tijd de aandacht bezig te houden. Nu wjj die algemeene taal der geheole menschheid in den vorm van «Volapiik» genieten, zou het ons dus niet verwonderen als eerlang ook weer een «professeur de mómoire' ter markt kwam om met een renais sance dier intellectueejo alchimie de wereld eenigen tijd aangenaam bezig te houden. Een proeve van zeer primitieve gfbeugen-kunst vormen de woorden; Cesautica, claunegalo, vivestido, waardoor men als men ze eenmaal kent voor altjjd weet dat de Bomeinsche keizers elkaar aldus opvolgdenCesar, Augustus, Tiberius, Caligula, Claudius, Nero, Galba, Otto, Vitellius, Vespasianus, Titus, Domitianus. Maar toch is dit nog de ware kunst niet. Deze nl. heeft eon volledig systeem van plaatsvervanging ontworpen, vooral voor getallen, en het is met be hulp daarvan dat Stot-Tai en andore goochelaars de wereld verbazen roet het onthouden en opzeggen van reusachtige getallen. De medeklinkers worden nl in negen groepen gerangschikt elk onder een cijfer» zoodat b. v. 2 overeenkomt met de letters n en V, 3 met m en w, 6 met b, en dus ook met p, enz. Om nu een getal mnomonisch te onthouden, brengt men het in dio corrospondeerende letters over, zoo dat bv. 1236 wordt afgebeeld als nrab dan leest men in die nbm het woord «nimbus,» haakt dat begrip aan het te memoriseeren feit vast en is dan zeker het niet meer te vergeten. Er zgn menschen, die dit geheugonwerk erg om slachtig zullen vinden, en wij ook, maar tooh schijnt de methode bij sommige kunstenmakers, die er zich met al de macht van hun hersens op toe leggen, curieuse resultaten op to leveren. 8edert eenige dagen luiden de berichten uit Bul garije weer ongunstiger. Deze mededeelingen komen echter alle over Parijs, en tot dusver is deze bron voor het Bulgaareche nieuws niet bijzonder ver trouwbaar gebleken. Zeker is het echter, dat prins Ferdinand vaster dan ooit voornemens is in zijn vorstendom te blijven en desnoods geweld mot ge weld te keoren. Men wacht nu nog steeds op verdere Btappen der Bussische regeering, want alleen de vredelie vende verklaringen, waarmede men te Petersburg zeer kwistig is, kunnen niet dienen tot een voldoende oplossing der Bulgaarsche quaostie. Het heeft te Petersburg natuurlijk goen aahge- nameri indruk gemaakt, dat koning Karei van Bu- menië, na zijn bezoek te Berlijn, ook eenige dagen te Weenon heeft vertoefd en daar door keizer Frans Jozef bijzonder hartelijk is ontvangen. Tevens hield de Bumeensche vorst herhaalde conferenties met rf Kalnoky, waar natuurlijk in de eerste plaata politieke toestand is besproken. De meening, dat ook Bumenië zich tot zekere hoogte bij het drievoudig verbond heeft aangesloten, wint daardoor opnieuw veld. Gelijk men weet, heeft de Duitsche keizer wegens zijn ziekte een gedeelte zijner werkzaamheden aan den kroonprins overgedragen. De Freisinnige Zeitung doet uitdrukkelijk uitko men, dat dii slechts een vertegenwoordiging, maar geen mederegentschap is. De prins treedt dus uitsluitend in enkele gBvallen als vertegenwoordiger zijns vaders op en is dus strikt gebonden aan de beginselen van keizer Frederiks regeeringsprogramma. Overigens blijft de toestand des keizers gunstig. Vrijdag werd te Charlottenburg onder zijn voorzit terschap de eerste ministerraad gehouden. Alle Pruisiacho ministers waren daarvoor naar Charlot tenburg gekomen. De werkzaamheid heeft eeu goe den invloed op het gestel van den patiënt, zoodat de geneesheeren gegronde hoop hebben, dat de kéizer nog geruimen tijd zal leven. Het Hof van appèl te Parijs heeft Wilson en consorten vrijgesproken. Over de opgeloste Ministercrisis in Noorwogen worden nog eenige bijzonderheden medegedeeld. De Minister-president Sverdrup zegevierde over zijne ultra-democratische tegenstanders en de drie uit zijn Kabinet getreden radicale Ministers werden ver vangen door drie leden der gematigd-democratische partij, waartoe hjj zelf behoort. De drie afgetreden Ministers hebben Sverdrup in het Storthing heftig aangevallen en allerlei bijzonderheden uit de be raadslagingen van den ministerraad openbaar ge maakt, zoodat de aanvoerder der rechterzijde uit riep: «Zoo iets afkeurenswaards is in Noorwegens staatsleven nog nooit voorgekomed". Het is dan ook de rechterzijde geweest, die Sverdrup aan de overwinning geholpen heeft. Een votum van wan trouwen, door do radicalen voorgesteld, werd met 61 tegen 61 stemmen verworpen en onder die 61 stemmen der meerderheid bevonden zich 31 der rechterzijde. Daarentegen telde men onder de 51 stemmen der minderheid 20 democraten, die nog weder oen middenpartij vormen tusschen die van Svordrup en de radioalen. De hulp der rechterzijde had Svordrup te danken aan zgn verklaring, dat bjj stellig heenging sla het votum van wantrouwen niet werd verworpen. De reohterzijde vreesde dan eon radicaal ministerie te zullen zien optreden. Doch een votum van vertrouwen te geven aan Sverdrup, daarna door een zijner aanhangers voor gesteld, dat was voor de rechterzijde te kras; hel werd met 74 tegen 38 stemmen verworpen. Het nieuwe Ministerie steunt dus niet op een vaste meerderheid en zal de verkiezingen van het najaar moeten afwachten om te zien, of die verandering in den toestand brengen. VEILING 26 MAAKT. Winkelhuis en Erf, Blaauwstraat, Wjjk H No. 10, f 3760.k'. A. Dortland. Hulp en Erf, Kattensingel, Q 130, 1830.k». D. de Jong. Idem, als voren, Q 131, 1220.kr. J. de Jong. Werkplaats en Erf, Winterdijk, Q 127-129, 1160.— k». A. Grendel. Huis en Erf, Dubbele buurt van den Qroeneweg, L No. 2, 1220.— kr. I. Cats. Idem, Karnemelksloot, E 812, 1230.kr. Wed. H. Groeneveld, te Botterdam. BBCLAMB pastillen van Soden gelukken altijd voor 't beste om de ademhaling en verterings orgaans geregeld te doen werken, en zoo het algemeen wel zijn weer te brengen. Het oordeel der Dr. Hüner van Augsberg verdient aanmerking gelijk een overtuigend bewijs. «Ik verklaar dut de mineraal «pastillen van Soden «goede gevolgen hebben. Zij verzachten de verscheu- «rende hoest, sneiden de slijmen af en stillen op een «vast bowijs de prikkelenste keel orgaans." Te be- „komen in alle apothekon aan 60 oents de doos. GEBOREN24 Maart. Johanua Geertruida, ouders A. Schoonderwoerd en II. van Druneu. 25. Maria, ouders A. de Jong en A.M. Jongeling. Valentin Martians, ouders V. M. de Jong en M. de Grail. Cornelia to Gerard us, oudera I. IJsselstcin en J. van den Oever. Sijlje, onders J. van Triet en M. van der kaa. OVERLEDEN 23 Maart. J. J. Kortenoe.er, 4 j. 6 m. 24. A. Lapoutre, 1 m. N. Overeynder, 70 j. Bevallen van een Zoon Gouda27 Maart A. M. ENGELBREGT- VAK DSN Ekdi. ueucu overleed onze Zuster, Be huwdzuster en Tante Mejuffr. NEELTJE OVEREIJNDER, in den onderdom van ruim 70 jaren. Namens de Familie, H. OVEREIJNDER. Gouda24 Maart 1888. Volstrekt eenige kennisgeving. Op den 24rt" Maart 1888 overleed te Waddingsveen onze geliefde Vader enBehuwd- vader de Heer CHRISTIAAN la GRAND, na eene korte ongesteldheid, in den onderdom van ruim 76 jaren. Mede namens Broeders en Zosters, C. la GRAND. C. A. la GRAND, geb. Kroon. Gouda. Voor de vele hartelijke bewijzen van belangstelling, zoowel van bier als van elders ontvangen bjj het overladen van mjjne innig geliefde Echtgenoote Mevrouw JOHANNA HELENA KLEIWEG, betuig ik mjjn harte- 1 jjken dank. a C. dek BAARS. Baastrecld, 27 Maart '88. Voor de vele hartelijke bewjjzen van belangstelling, zoowel van bier als van elders ontvangen bjj bet overigden van onze geliefde Moeder en Behnwdmoeder Mevrouw JOHANNA HELENA KLEIWEG, betnigen wjj onzen hartelgken dank. J. C. MULLER. M. C. MULLER—Haeekbohék. L P. MULLER, Wed. A. Rbwndzrs J^z. C. 8. W. vak der TORREN—Mollis. K. vak dee TORREN Cz. J. BRAKEL—Muller. J. W. BRAKEL. J. H. MULLER. N. BONTE—Mullml H. W. F. BONTE. Haastrecht Haarlem Waddinxveen Gouda 27 Maart '88. Een fatsoenlijk BURGERMEISJE, P. G. en van goede getuigen voorzien zag zich tegen 1 MEI gaarne geplaatst als of in een klein gezin als MEID ALLEEN. Brieven franco onder No. 1646 aan het Bureau dezer Courant. Allen, die iets te vorderen hebben fan,- verschuldigd zgn aan- of papieren onder zicb hebben van wglen den Heer CHR1ST1AAN LAGBAND, in leven manufactories ge woond hebbende te Waddinxveen, en aldaar gestorven den 24 Maart 1888, worden verzocht daarvan ten spoedigste, doch in ieder geval vóór 15 APRIL 1888 opgave, betaling of af gifte te doen ten kantore van Mr. I. MOLE NAAK, fiotaris te Waddinxveen. DIJKGRAAF' en HOOGHEEMRADEN van Rijnland brengen ter kennis van de Ingelanden dat de verkiezingen van HOOFDINGELAN DEN en HOOFDINGELAND-PLAATSVER VANGERS zullen plaats hebben op in de districten op de plaatsen en uren breeder bjj aanplakbiljetten bekend gemaakt. Djjkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland Vak dee BREGGËN, Dijkgraaf. EGBERT de VRIES, Secretaris. Leiden24 Maart 1888. 1.50 per 5 ons. 1.25 5 1.5 0.75 5 0.60 5 Wederverkoopers genieten flink RABAT. Korte Groenendaal. Een JONGMENSCH z. b. b. h. h. zoekt gelegenheid voor tegen MEI a. s. Frranco Brieven onder No. 1645 aan bet Bnrean dezer Courant. voor allen die het wereldberoemde echte K,,K. Hof-Tandarts «3gebruikt hebben. Boven ieder ander Tand- IwV» water te verkiezen als voorbehoedmiddel tegen Tand- en Mondziekten. Bij gebruik van het Mondwater en behoudt men steeds gezonde en schoone Tanden, een eerste vereischte tot het behoad van eene gezonde maag. om zelf holle kiezen te vullen. WA ABSCBU WING. Alle bestaande namaaksels van Anatherin- Montwater zijn voor de Gezondheid schadelijk volgens analyse, daarom waarschuw ik hier- mede het geëerde publiek voor aankoop van HHr zulke namaaksels. Dr J. G. POPP, A K. Hof-Tandarts en uitvinder der Anatherin-Prepdraten te Weenen. Depots van alleen echte Anatherin-Preparaten be vinden zich te Gouda bij de firma J. C.Zeldenrjjk Co. Drogist, op de Marktte Botterdam bij F. E. van Santen Kolffte 's Hage by J. L. F. Snabilió, apoth. te Delft bjj A. J. van Bjjnte Schiedam bjj C. Malta Gz.te Loiden bjj E. NocffljMfte Amsterdam bjj F. van Windheim Co. en li. ll- Uloth Co., apotheekte Utrecht bjj G. H. N. van Spanje idem Lobry Porton, Droogisten.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2