4 DIENSTBODE. Zuivere Bordeauxwijnen Hj Tit R] kruidkoekjes 2lCent, iWEEUEE, STOLLEN.» Advocaat i la Vanille, ADVERTENTIËN. Buitenlandscli Overzicht. TEEKKNEN. Burgerlijke Stand. Wed. C. van 01 JE. Mevrouw KORTENOEVER, Parljzer-en Weencr Broodjes, EGocd gevolde Pauschbroodea.H H. V VAN SCHAIB, ONTVANGEN Westfaalsche Ham. B. L. van VEEN, Dp. van HAMEL ROOS Wed. C, van 0IJE. gvMulo streken, waar bet laad rich spoedig van de droogte kon horstellen, wederom toe, zoodat zelfs, ook nadat hot vee gestald was, tot het einde des jaars rie wekelyksche aanvoer groot was. De prijzen gingen daardoor eenigszins terug, doch de vraag bleef gelukkig aanhouden. Zonder uitzondering ken merkten zich alle landen door gestadigen kooplust, die voor werkelijke prima qualiteit ook flinke prijzen besteedde. Intusschen schijnen deze soorten telken jaro minder overvloedig te worden. De mindere soorten, voor welke Engeland onze grootste afnemer is, hebben 'nog steeds te lijden van de aanvoeren uit Amerika, doch in de laatste jaren ook van de steeds toenemende grooto hoeveel heden fabriekskaas, vooral uit friesland aangevoerd. Deze kaas, hoewel voor het geheel of e<n gedeolte van haar vetgehalte beroofd, heeft zelden de ge breken van afwijkende soorten van zuivere zoete kaas en wordt soms tegen bespottelijk lage prijzen verkocht. In Duitschland worden deze qualiteiten wdrongen door de «Rheinische waare", in Westphalen ge maakt, daar het invoerrecht 3 per 50 KG. bedraagt. Voor de landbouwers was hot jaar minder gunstig wegens de geringe aanmaak van zomerkaas, een ge volg van de langdurige droogte. De slechtere qualiteiten blijven echter, door welke oorzaak dan ook, de overhand behouden, en zulks in weerwil van de hoogero prijzen der betere qualiteiten. Het is een levensquaestie voor het Nederlandsche volk in het algemeen en den landbouwer in de eerste plaats om door het leveren van prima waar het artikel op de wereldmarkt haro plaats te doen behouden, want de ondervinding heeft het geleerd (lat daarmede de concurrentie het huofd te bieden is. De kunstboter fabriek had veel meer bestellingen vooral in de zomermaanden, toen de aanhoudende droogte ook den aanvoer van natuurboter beperkte. De vergunningen in 1587 volgens de Wet van 2 Juni 1875 (Stb. No. 95) verleend, zijn: 1. aan J. de Jong, kistenmakerij op de Kattensingel, 2. aan K. van Kijk, stoorabloekerij in den Win terdijk (uitbreiding) en 3 aan E. van Leeuwen, bleekerij, op den Bleekerssingel. De pijpenfabrieken konden geregeld doorwerken, daar de vraag naar het artikel voortdurend toeneemt. De loonen bleven stijgende. De pottenbakkerijen of aardewerkfabrieken werkten ook dit jaar met weinig voordeel. De vraag nam wel eenigszins too, doch niet voldoende om den grooten voorraad tot voordeelige prijzen op te ruimen. De toestand der kleingarenfabr'ieken bleef minder gunstighij staat in verband met den ongunstigen toestand der visscherij. De schrale vangst en de lage prijzen verhinderden den visscher goed hand- gesponnen garen te koopen en doen hem het goed- kooper machinegaren of zelfs katoen de voorkeur geven. De locmen zijn officieel nog dezelfde, ofschoon en kele malen reeds voor minder loon werd gewerkt. De hennep verminderde iets in prijs, doch het vlas was iets duurder. In de machinale garenspinnerij bedroeg: 1. het aantal werkuren dooreengenomen 72 per week. 2. het getal werklieden 115 (56 ra. en 59 vr.); 3. het weekloon der raaunen van 5 tot 18, dat der vrouwen van 2.50 tot 6.50 per week; 4. de gefabriceerde boeveelheid ongeveer 200000 K. G. De buitenlandsche concurrentie, en vooral de in komende rechten op garens in Duitschland deden aan het artikel veel nadeel, hoewel door het aan- sehaffen van machineriën naar het nieuwste systeem, steeds krachtige pogingen worden gedaan om aan de concurrentie het hoofd te bieden. De stoombeukmolen^ afhankelijk van den toestand der kleingarenfabrieken, had evenals deze een nadee- lig jaar. Y In dén toestond? der Goudsche siroopfabriek kwam geen.e verandHp*. Ook van de bierbrouwerijen wordt hetzelfde gezegd. Het koele zomorweder deed schade aan hot debiet. De lederindustrie zag weinig verbetering «tot stand komen. De groote invoer van gemaakt schoenwerk, ongeveer 50 °/0 der vraag, deed veel concurrentie aan de inlandsche fabrieken, dio door de hooge rechten hun fabrikaat niot met voordeel kunnen uit voeren. De stoomolieslagerij kon wederom vrij geregeld doorwerken; in het najaar werd het zelfs iets druk ker 'door den lageren prijs van het lijnzaad. Dien tengevolge kouden ook de koeken tö°/0 goedkooper worden geleverd. De toestand der Goudsche machinefabriek is onge veer dezelfde als ten voriger jare. Door haar wer den o. a. ingericht een stoomzagery en een stoom- bleekerij. Door de oprichting van een vijzeldok hoopt zij meer reparatiën van stoombooton te zul len verkrijgen. Er wordt met ongeveer 35 man gewerkt. De toestand der stearine-kaarsenfabriek //Gouda" bleef zeer gunstig. Sedert September werd de fabriek electrisch ver licht, wat uitnemend voldoet. Omtrent de kaarsenpittenfabriek valt niets bijzon ders te vermelden. Do gasfabriek werd oene gemeentelijko instelling. De gewone raededeelingen kunnen dus ditmaal niet verstrekt worden. De sigarenfabrieken, bleven in denzolfder. toestand verkeeren. De vraag naar gezaagd hout nam iets toe,' doch de prijzen bleven voor de goede soorten onvol doende, dientengevolge werd de aanvoer geringer. De toestand der boekdrukkerij en boekbinderijdoor stoom gedreven, bleef dezelfde. De loodwit fabriek had wederom gerogeld werk. In den toestand van de kunstmineraalwaterfabriek kwam geene verandering. De zeepfabriek heeft niets bijzonders te vermelden, doch beklaagt zich over de concurrentie mot inferieure qualiteiten. p Bij de Goudsche waterleidingmaatschappij waren op 1 Januari 1887 aangesloten 1103 abonneraents-con- tracten met 1463 perceelen en een ontvangst van 17193, alsmede 79 meter-contracten over 92 per ceelen met een minimum bedrag van 1936. Op 1 Jannari 1888 liepen 1252 abonnements-con- tracten met 1705 perceelen en een opbrengst van 19245.alsmede 95 meter-contracten over 108 perceelen en een mioitiium bedrag van 2177.80. In 1887 werden naar de stad gepompt 194434 M8 water, of per dag 533 M8 tegen 166693 M8 en 457 M8 in 1886. Vergelijkend overzicht van de scheepvaart. Aangekomen of doorgevaron. 1886. 1887. Stoombooten 13,262 13,202 Zeilschepen 33,004 46,696 Tonnenmaat 2,962,394 8,027,184 Wordt vervolgd.) Weer heeft prins Bismarck eeno hoogst belangrijke redevoering gehouden over de buitenlandsche staat kunde, maar nu voor een meer beperkten kring dan voor eenige maanden in den Rijksdag het goval was. Dit geschiedde in don jongsten //kroonraad", die te Charlottenburg werd gehouden. Het gehoor be stond uitsluitend uit keizer Frederik, den kroon prins, prins Hendrik en de ministers. Prins Bis marck ontwikkeldo het geheole programma zijner buitenlandsche staatkunde, en wel zoo, dat zijne hoorders hem met de grootste spanning volgden. Vooral de ^eizer was zeer ingenomen met prins Bismarck's plannen en voorstellen en betuigde, dat hij in alle opzichten daarmede instemde. Wat prins Bismarck heeft gezegd, wordt natuurlijk niet gemeld, maar vermoedelijk zal de kanselier nog niet zijn afgeweken van zijn bekend programma: handhaving van den vrede door ontwikkeling van oen zoo groot machtsvertoon, dat de vijanden, die Duitschland en den vrede bedreigen, geen pogingen in deze richting durven wagen, en krachtige mede werking bij de oplossing der hangende quaesties lafigs diplomatieken weg. Ten opzichte van de Bulgaarsche quaes tie, welke daarbij natuurlijk in de eerste plaats in aanmerking komt, verwacht men te Berlijn nog nadere voot- stellen der Russische s regeering. Voorloopig blijft alles bij het oude. De prins van Coburg blijft te" Sofia; de Porte denkt er niet aan hem te verdrijven en de mogendheden blijven oneenig. Volgens berichten uit Konstantinopel leent de Sultan nu weer een" gunstig oor aan de vertegen woordigers van Oostenryk, Engeland en Italië, die hem afraden geweld te gebruiken tegen prins Ferdi nand. Daarentegen blijft de Russische gezant door Frankrijk en Duitschland gesteund, op verdere maat regelen togen den BuLaarschon vorst aandringen. Parijs is kalm gebleven onder het besluit van president Gamot, waardoor generaal Boulanger, we gens zijn herhaalde ongehoorzaamheid en zijn be moeiingen met de staatkunde, op penrioen is gesteld. In de Kamer was natuurlijk het besluit der regeering liet oudorwerp van alle gesprekken. De meerderheid keurde den maatregel goed en besloot het ministerie te handhaven tegen den aanval, die, naar aanleiding van Boulanger's ontslag van radicale zijde wordt verwacht. Zelfs wil men, zoo mogelijk, nog voor Paschen een nieuw votum vau vertrouwen voor den heer Tirard uitlokken. Wilson vrijgesproken en' Boulanger veroordeeld dezo tegenstelling geeft den beer Camillo Pelletaa stof tot een uitvoerig artikel in de Justicewaarvan, de slotsom is: Frankrijk beeft geen regeering maar alleen een ministerie, welks leven, in plaats van bij weken, nu bij dagon moet geteld worden. Dat Boulanger spoedig lid der kamer zal zijn. daaraan behoeft men niet te twijfelen. Voorloopig zullen Boulanger's aanhangers zich er mede tevre den stellen hun held een zetel in de Kamer te be zorgen, maar eerst bij de algemeene verkiezingen willen zij hun grooten slag slaan, want dan zal Boulanger in elk district candidaot worden gesteld. Nu reeds rekent een der Boulangistische binden uit, dat hun candidaat dan minstons in 50 districten zal gekozen worden. Tweemaal binnen deri tijd van den week is een aanslag op het leven van het Britsche huis der lords gedaan. Ditmaal gebeurde het niot door den spot vogel Labouclicro in het lagerhuis, maar twee lords, leden van het hoogerhuis, hebben getracht hun medeleden van de noodzakelijkheid van een parle mentairen zelfmoord tfe overtuigen. John Morley's oorlogskreetThe house of lords must be mended or ended heeft weerklank gevonden bij lord Dunraven; al zoo een liberale en een conservatieve pair dién den kort na elkander een voorstel tot reorganisatie van het hoogerhuis in. Het voorstel van Glad stone's vriend, lord Rosebery, die het parlement der geërfden aan een totale omwenteling zou wen- schen te onderwerpen, komt in hoofdzaak hierop neer: Als erfelyke pairs zouden alleen de prinsen van koninklijken bloede overblijven. Voor het oogenblik zouden alleen in aanmerking komen de clrie zonen der koningin de prins van Wales, do hertog van Edinburgh en de hertog van Connaught verder de hertog van Cambridge en de zoon van den overleden hertog van Albany, wanneer hij den ge vorderden leeftijd heeft bereikt. Alle andere leden van heit hoogerhuis zouden worden gekozen, en wel of voor bepaalden tijd, of voor den duur van hun leven. In de eerste plaats beliooren tot deze categorie de vertegenwoordigers van den stand, die thans do loden van het hooger huis uitsluitend levert. Tot nu too hebben de pairs van het vereeuigd koninkrijk van zelf, krach tens hunne geboorte, recht van zitting. De Iersche pairs kiezen uit hun raidden 28 vertegenwoordigers voor den duur van het loven; de Schotsche kiezen er 16 "voor den duur oener legislatuurperiode. De Schotten zijn daarbij het slechts bedeeld. Hun 16 //representatieve peers" behooren tot.de liberale meer derheid, de overigen zijn niot alleen van het hooger huis uitgesloten maar kunnen zich op politiek gebied in 't geheel niet doen gelden, daar zij ook uiet ver kiesbaar zijn voor het lagerhuis. Zij zijn en blijven pairs of zij willen of niet; wor den geboren en sterven als pairs. De Iersche pairs bobben op hen voor, dat zij, wanneer ook niet in Ierland toch in Engeland voor het lagerhuis ver kiesbaar zijn. Lord Rosebery wil nu alle pairs, wat verkiesbaar heid betreft, gelijkstollên, en uit hun midden een zeker aantal vertegenwoordigers laten kiezen. Op deze wijze zouden de pairs zelf in staat zijn de zwarte schapen van de witte te scheiden, d. w. z. die lords, die do r hun levenswijze het hoogerhuis niet tot eer verstrekken, kunnen weren. Een andere categorie van pairs zou worden verkozen dooT het lagerhuis, door de toekomstige graafschapsraden en de groote steden; deze pairs zouden derhalve de vertegenwoordigers der natie zijn*. De vierde cate gorie zou bestaan uit pairs die voor den duur van hun leven worden benoemd; de vijfde zou bestaan uit de personen, die als 'genoraal-agcnten de kolo niën i»i het moederland vertegenwoordigen, waardoor de band tusschen de koloniën en het moederland en ger zou toegehaald worden. De zesde categorie, die der geestelijke heeren, Zon door lord Rosebery, als hij zijn zin kreeg, aanmerkelijk worden besnoeid; zij telt thans 26 leden namelijk 2 aartsbisschoppen en 24 bissehpppe i, alle|r van de Anglicaanscne kork. Ter voltooiing van zijn plan stelde lord Rosobery nog voor een //Magnum Concilium," een Grooten Raad in te voeren, die uit de beide huizon zou be staan, en dus dezelfde rol zou kunnen spelen als liet Fransche congres. Deze Groote Raad zou bij meerderheid van stemmen beslissen over wetsvoor stellen, over welke de beide huizen bet oneens zyn. In verband met de bekende gezindheid van het huis der lords is het begrijpelyk, dat lord RoseberV niet het minste succes op zijn voorstel heeft gehad. Gelukkiger is lord Dunraven geweest, wiens ont werp in eerste lezing is aangenomen. Een blyk al thans dat de 400, die door geboorte alleen tot wet gevers worden gemaakt, een abnormaliteit in onze dagen, de noodzakelijkheid van eon reor ganisatie begrijpen en liever zelf de band aan leggen tot verbeteren dan het tijdstip af te wachten, waarop de volksmeening, die zich meer en meer tegen het huis dor lords keert, van hen afdwingt, wat zij tf goeder tijd weigerden vrijwillig te gevon. De berichten van de overstroomingen in Pruisen zijn vreeselijkde Elbe, de Weichsel en de Oder zijn ditmaal allen even verwoestend en de ramp is daardoor zeer uitgebroid. Meer dan honderd dorpen staan onder water. Volgens de laatste be richten wordt ook Dantzig ernstig bedreigd. Ten gevolge van den feilen regen is het water nog altijd wassende. INGEZONDEN. In het verslag van de school voor teekenonder- wijs te Kopenhagen wordt er op gewezen dat wanneer jonge meisjes even ijverig werken en haren geest inspannen, als mannen, zij denzelfden graacl van kennis kunnen veroveren en ook aanspraak hebben op dezelfde geldelijko bolooning. In een statistiek van die school komt voor, dat van de 24 leer lingen, die de school gedurende den cursus 1885 86 bezochten, 5 op porcelein schilderden, waarvan twee, die gedurende vier jaren de lessen op de school volgden, een maandelijksch inkomen van ƒ60 genoten voor 7 uuv werk per dag, terwijl één* die twee jaren de school had bezocht slechts 24 en de vijfde die alleen de eerste klasse volgde, slechts 12 per maand voor hetzelfde aautal uren ontving. Vor der zrgt het verslag dat vier van de jonge dames, die de school hadden verlaten, als graveurs werk zaam zijn, twee patrouon voor borduursels teekenden, één tcekenares voor een geillustreerd blad werd en een ander werkte voor de militaire staf met het vervaardigen van verschillende kaarten. Teekenen is op deze school hoofddoel, vooral als voorbereiding voor hot schilderen op porcelein, gra- veeren, modelleeren in klei en was en nog andere kunstvakken. Op het praktische nut wordt het meest gelet. Geen verzamelen van onnoodige kennis die slechts op een examen geuit en even spoedig weder vergeten is, kan hier hoofdzaak zijn, maar wel degelijke praktische ontwikkeling met het doel voor oogen om aan de leerlingen een werkkring te verschaffen. Tot hiertoe het verslag, dat veel stof tot naden ken geeft. Want ook in Nederland zijn zulke scholen; in Amstordam de Industrieschool voor vrouwelijke jeugd, in Haarlem do kunstnijverheidsschool, maar het blijft altijd te betreuren dat voor de kleinere steden niets bestaat wat dat kunstonderwijs bevor derlijk kan zijn of als voorbereiding kan dienen voor die speciale scholen. Kunst blyft voor velen een terra incognita, en dat is waarschijnlijk do reden dat er zoo weinig belang in wordt gesteld en al de kos ten, die men aan kunstonderwijs op de scholen geeft, blijken onvoldoende te zijn en niet aan die eischen te beantwoorden, omdat er geen streven in opgeslo ten ligt een zoker doel te bereiken. Nu rijst de vraag bij ons op zijn er dan alléén in groote steden bekwame elementen voor dat onderwijs of worden do kleinere stiefmoederlijk behandeld im mers meisjes, die gevoel voor kunst hebben, zullen wel evenzeer in kleine als groote plaatsen gevon- den worden het is waar, dat het kostbare om in een groote plaats te studeeren menigeen afschrikt die overigens eene roeping daartoo gevoelt en nu eene andere bestemming te gemoet gaat. Zoude er nu in kleinere steden, waar zelfs een groote toe- strooming van meisjes voor de Normaalscholen be staat, met een weinig kosten niet een doelmatig inge richte gelegenheid geopend kunnen worden om ook aan een andere roeping, dan als onderwijzeres, gevormd te worden, te kunnen voldoen. Vakscholen die zijn te kostbaar en daarvoor zijn in kleine plaatsen geon leer lingen genoeg, maar daar voor verschillende kunstvak ken teekenen toch hoofdzaak is, kon dat teekenen wel op een grootere en meer uitgebreide schaal ingericht worden. Schilderen is toch ook teekenen maar met klouron en of dit nu op hout, op zijde of op terra cotta gedaan wordt, he' blyft toch altijd teekonen. Als er zoo veel tot de verstandelijke ontwikkeliug gedann wordt, waarom dan zoo woinig voor> de ge voelontwikkeling Kunst heeft toch evenvool recht van bestaan als wetenschap, en als men nu alles op offert in kleinere steden voor één kunst zoo-als b. v. de muziek, die voor een groot deel als amusement behandeld wordt, waarom dan ook niet voor beel dende kunsten, die in verschillende vakken van het maatschappelijk leven diep ingrijpen P Teokenen is altyd, hoe verschillend ook toegopast, een kunst en niet wat men er in den laatsten tijd van heeft willen maken een soort Hieroglyphica waarmede het men- schelyk gevoel niet in verband staat. QUAE8TIO. RECLAME Niet eene volkomen middel voor alle ziekten, maar wel de beste huis middel, tot dezen dafcj bekomen van de mineraal pastillen van Soden,^ vooral-degene die lijden van een zinking der strottenhoofd en der longen, waar van de takken van de luchtpijp aangedaan zijn, of die reeds Lang lijden van een lastig vallende hoest. Zij bieden ook aan tegen do slechte verteeringen, de verstoppiugen ander ziektens der maag, zij zijn ook de aanbevelenswaardigste raiddel en ook de beste n^iddel in eene huisapotheek te hebben. De pastillen zijn in alle apotheken aan 60 cents de doos te bekoraon. MARKTBERICHTEN. Gouda, 29 Maart 1888. Heden was er weder een flinke toevoer van de meeste artikelen, die tot vorisce prijzen vlug opruimde. Tarwe Zeeuwsche 7.30 a 7.50. Mindere Zeeuwsche 6.90 a 7.Nieuwe Polder 6.50 a 6.75. Afwijkende 6.10 a 6.30. Roode 6.35 ii 6.40. Angel 7.10 a. 7.15. Kanada ƒ6.10 a ƒ6.30. Zeeuwsche Rogge 5.40 a 5.60. Polder 4.60 a ƒ4.70. Buitenlandsche per 70 KG. ƒ4.10 a 4.60. Wintergerst 4.50 a 4.70. Zomer 4.25 a 4.4Ö, Chevaliergerst 5.25 a 6.25. Haver per Heet. 3.a ƒ4.en per 100 kilo 6.25 a 7.30. Hennep zaad Inlandse!» 7.60 a 7.80. Buitenlandsch 5.a 5.50. Erwten Kookerwten 8.a 8.50. Inlandsche blauwe mesting erwten ƒ6.20 a 6.25. Buitenlandsche voererwten per 8,0 Kg. 5.30 a 5.80. Kanariezaad 8.25 a 9.—. Bruine boonen 10.25 a 11.Duivenboonen 6.30 a 6.50. Paarden boonen 5.75 a 6. Spelt: 2.40 a 2.65. Maïs per 100 kilo: Bonte Amerkaan8che 6.60 a 6.70. Odessa 6.55 a 6.70. Cinquantine 7.75 a 8. De veemat-kt met goeden aanvoer, handel in alles traag, vette varkens 18 a 21 ct., varkens voor Lon den 16 a 17 ct.; magere varkens en biggen traag, biggen 0.75 a 1.05 per week, nuchtere kal veren met grooten aanvoer 3 a 6, fokkalveren 6 a 12. Aangevoerd 10 partijen kaas, handel matig. Prij zen van 23.a 25'/j- Goeboter 0.90 a 1.05. Weiboter 0.70 a 0.80. GKBORRN27 Maart. Adriann Marinti§, ouders N. M.< Engelbregt en A. M. «in den Knde. Theodorus Johannes, ouders D. Vonk eo E. M van der Heijden. OVEKLEDEN 27 Maart. C. F. Snoeij, 22 j. E. den Haan, wed. H. van der \1eijden,v88 j. E. Noordemim, 70 j F. Orendel, 67 j. lira. 28. A. tl. Spaink, 10 in. G. Houdijk, 50 j. H V Heden overleed in den ouderdom van bijna 68 jaren, tot diepe droefheid van mij. mijne Kinderen en Behuwdzoon mijn hartelijk geliefde Echtgenoot FRANCOIS GRENDEL, in leren Apotheker alhier. Wed. M J. GRENDEL- Goxida27 Maart 1888. van de Roemee. - Voor de vele harteljjke bewijzen van belangstelling, zoowel van hier als van elders ontvangen bij het orerljjden van mjjne innig geliefde Echtgenoote Mevrouw JOHANNA HELENA KLEIWEG, betuig ik mijn harte- ljjken dank. C. den BAARS. Haastrecht, 27 Maart '88. Voor de vele harteljjke bewjjzen van belangstelling, zoowel van hier als van elders ontvangen bjj het overigden van onze geliefde Moeder en Bebuwdmoeder Mevrouw JOHANNA HELENA KLEIWEG, betuigen wjj onzen harteljjken dank. J. C. MULLER. M. C. MULLER—Harrebomék. I. P. MULLER, Wed. A. Reijnders J'z. C. S. W. van des TORREN—Muller. K. van dee TORREN Cz. J. BRAKEL—Muller. J. W. BRAK EL. J. H MULLER. N. BQNTE-Muu.er. *H. W. F. BONTE. Haastrecht IJaartem Waddinxcetn Gouda De Heer en Mevrouw van den BRANDELER—Klem, betuigen hunnen har teljjken dank voor de vele bewjjzen van be langstelling bij de geboorte van hun Zoon ondervonden. Sassenhrim28 Maart 1888. per FLESCH 0.65. 12 FLESSCHEN j 6.75. KLEIWEG No. 2 Gouda. FLUWEELEN SINGEL vraagt met MEI a. s. een Tegen 1 MEI e. k. eene ruime gemeubileerde BOVEN VOOR KAMER met ALKOOF, pp een der beste standen. Adres onder No. 1647 aan het Bureau dezer Courant. Ondergeteekende heeft de eer te be richten dat bij hem alle dagen versch te bekomen zjjn a 2 ct. per stuk. Kadetjes, Krentenbroodjes, Boterbroodjes, PROFEETJES, WATERBROODJES 2Gt. per stak. •5 Weener TULBANDEN, - (Tnlbandsdeeg) 60 ct. per kilo. 3 2e Soort 50 ct. 5 Gewoon Krentenbrood 25 Ct. «o s Haagsch Zoet Roggebrood 12 cent. -« met Sucade, W g Krenten en Rozijnen 14 en 18 cent. 3. Gewoon Roggebrood 7 cent. BESTELLÉN 4 a 10 Ctiedere Bestel 2 is voldoende voor 1 pint Melk. Lange BESCHUITJES met Kaneel en. Suiker 24 a 10 Ct. Ronde BESCHUIT 12 a 10 Ct. Zoute BOLLETJES en KRAKELINGEN steeds versch voorhanden. Ontbjjtkoek van C. de HOOG MAN- DOS, Hofleverancier van H. M. de Ko ningin der Nederlanden 25 en 10, Ct. firma F. X. van den BERGH, Markt, naast Arti-Legi. Blauwstraat. 27 Maart '88. De wereldberoemde der firma van Enst Co. te Doetinchem scheikundig onderzocht door aan het scheiknndig laboratorium te Amsterdam, is bg mg verkrggbaar. j,- KLEIWEG E no. 2 te Gouda.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2