nieuwe mm. Bultenlamlsch Overzicht. Nationale Militie. ADVERTENTIÉN. L 7. OS Az. Kleiweg E. 73 en 73s. VERSLAG Burgerlijke Stand. Moordrecht Haastrecht KENNISÖE VIN G. Tweede zitting van den Militieraad. den het hard te verantwoorden, en hadden in last vooral niet te schieten. Maar toen een troep be- schonkon matrozen van schepen uit de haven, met knuppels gewapend, de politie te hulp kwam, be daarden de Samseuge wat, en 's nachts bleef de stad, tegen verwachting, volkomen rustig. Den volgenden dag gingen de zaken te Singapore, welke den vorigea dag geheel hadden stilgestaan wedpr nagenoeg hun gewonen gang. Maar 's mor gens geraakten op de scheepstimmerwerven tweo vijandige Chineesche stammen bloedig slaags, waar door het verkeer van do stad met de stoombooten en dokken een tijdlang gestremd bleef. Vier der in hechtenis genomenen werden 's middags in het openbaar gegeeseld. De Regeering liet tegen den avond van den op- roerdag bekend maken, dat de nieuwe «Veranda- bepaling" zoo zacht mogelijk ten uitvoer gelegd zou worden. Men vreest voor de Engelschen kwade gevolgen van het gebeurde, waardoor den Chineezen, die ruim twee derden der bevolking van het eiland uitmaken, gebleken is, hoe machtig zij zijn, als zij willen. De heer J. van Buttingha Wichers schrijft in do Ned. Sport: In the Cambridge Independent Prees van 16 Maart 11. schryft de heer Neville Goodman o. a. het volgende: Wanneer een Hollander op zijn gemak schaatsen- rydt, helt hij na den afzet buitenwaarts over, terwijl zyn spieren gedurende het middelste gedeelte van zyn streek' volmaakt rustig en werkeloos zijn; dit ryden in kromme lijnen en dit tot het einde toe «uitglijden" van de streek doen echter afbreuk aan de snelheid. De Fries daarentegen gaat steeds fechttoo recht aan en laat bij het hardrijden op kortöm afstand zijn streken zoo snel mogelijk op elkander volgen na met den binnenkant van het ijzer afgezet te hebben, eindigt hij zijn streek met een achteruit beneden- waartschen «nastoot", welke mot den hals der schaats wordt gegeven, terwijl tevens de enkel gestrekt wordt. Het gevolg van deze beweging is een sterke draaiing van den voet en een optilling van den hiol. Zonder twijfel is zulk een streek buitengewoon krach tig, doch hij is, en dit is ,het nadeel, tevens zoo vermoeiend, dat hy niet gedurende een langen tijd kan worden volgehouden. Daarom zijn volgens den heer Goodman de korte streken van een Engelschen hardrijder, wiens wijze van rijden het midden zon houden tusschen het Friesche «klauwen" en Hol- landsche buitenoverzwaaien, voor een landen afstand te verkiezen. M. i. had de heer Goodman het Hollandsche buitenoverrijden niet tor sprake moeten brengen. Ik begrijp toch niot wat het schoonrijdeu van een Hollander mot het hardrijden van een Fries of Engelschman gemeen heeft. Ik geloof daarom dat het juister is, alleen van een Friesche en een En- gelsche wijze van hardrijden melding te maken. Deze verschillende wijzen van rijden zijn echter, volgens* mijn bescheidene moening, geen bepaalde systemen, of, liever gezegd, gegrond op regels, vol gens welke men op deze of gene manier het hardst rijdt, doch uitsluitend noodzakelijke gevolgen van de verschillende modellen van schaatsen. De opheffing van den hiel is te wijten aan onze aartsvaderlijke bevestiging; als schoen en schaats niet onwrikbaar zyn verbonden, zal bij eiken afzet het achterste deel van den voet, door de kracht, welke men met den bal en de teenen van den voet aanwendt, rijzon en tevens zoodoende een gedeelte van die kracht nutteloos verloren gaan. De sterke draaiing van den voet en de zeer lange streek der Nederlanders zyn gevolgen van den groo- ten hals der Friesche schaats. Hoe verder deze zich naar voren uitstrekt, des te langduriger zal de af zet en des ,te grooter de streek zijn. Er wordt dus ongetwijfeld meer krachtsinspanning van een neder- landschen dan van een engelschen rijder vereischt. Terwyl de heer Goodman meent dat wy om de Engelschen te kunnen verslaan onze manier van ry- den moeten veranderen, geloof ik veoleer dat onze herhaalde nederlagen voor een deel aan onze schaatsen te wijten zijn. Een schaats, op welke men wil hardry den, moet m. i. lo. eeu zeer korten hals hebben, ongeveer zoo lang als die der waddinxveensche schaats; 2o. on wrikbaar aan den schoen worden bevestigd, hetzy door middel van een schroef in den hak, ovenals de engelsche schaats, hetzij op een andere wijze; 3o. een afgerond en achter den hiel uitstekend ijzer hebben, zoodat nimmer een scherpe punt in het ys krassen en de vaart stremmen kan, en 4o. van oen houten voetstapel voorzien zijn, welke van voren zoo danig is gevormd, dat er geen ruimte tusschen do voetzool en het hout te zien is, opdat ook op die plaats niets van de aangewende kracht verloren ga. Een verschrikkelijke geschiedenis wordt vermeld uit een kleine plaats uit Kansas. Een man zond zijn zoon uit, om een pad door de sneeuw te banen naar den stal. Eenigo oogenblikken later hoorde hij noodgeschrei en naar buiten snellende zag hij zijn zoon omringd door oen troep wolven. Hij greep zyn geweer, loste de beide loppen en trachtte met den kolf van het geweer de uitgehongerde beesten zich van het lijf te houden. Tevergeefs onder het oog van zijn vrouw en kindoren werd de man levend verscheurd. Beide lyken werden totaal opge geten, en het was niet dan na uren, dat de onge lukkige familie,welke door de wolven in het huis belegerd werd, door de buren werd ontzet. De Fransche Illustration bevat een afbeelding van eon curieuse inrichting om kleino kinderen, wier gebood vervroegd is, of die buitengewoon zwak zijn, in het leven te behouden. In het hospitaal der Rue d'Assas heeft men, met behulp van dit toe stel, ontijdig geboren drielingen, aau wier kansen om te blijven leven sterk getwijfeld ^erd, tot een stel welvarende, gezonde kindereu kuunen opvoeden. Men weet dat in alle groote hoenderparken tegen woordig de klokhennon zijn afgeschaft en do eieren door de couveuse artificiellede broedmachine wor den uitgebroed. Een dergelijk procédé past men toe op de arme zwakke wezentjes, die nog niet de behandeling der soms onervarene, soms onhandige of al te luidruohtig liefhebbende moeder kunnen verdragen. Do «couveuse d'enfants" bestaat ipt een vierkant doosje, waaronder een reeks kruiken, met water gevuld en steeds behoorlijk op temperatuur gehouden, eene gelyke warmte verspreidt. Het wichtje ligt, geheel in watten, in het doosje, onder een glasruitmoeder en dokter kunnen er het oog op slaan, zoo dikwijls zij willen een thermometer is naast het kind aangebracht. Gezuiverde lucht, ook op temperatuur gehouden, wordt door een koker in den toestel gebracht en steeds ververscht het wichtje wordt zeer geregeld en geheel volgens voorschrift gevoed, door eene caoutchouc buis, en en men is er op die wijze in geslaagd, dertig per cent van de te vroeg geboren kinderen, die anders bijna onfeilbaar allen om het leven kwamen, te be houden. Goede Vrijdag, in Vlaanderen ook nog Witte Vrijdag, in Duitschland Char-Freitag geheeten, draagt alleen in ons land en in Engeland den naam van Goede ontleend naar men wil aan het vele goede, de oneindige genade, ons door het kruis van Christus ten deel gevallen. Reeds in de 4o eeuw was die dag de grootste boet-, bid- en vastendag van het jaar, en was men gewoon het lijden van Jezus dramatisch voor te stellen; maai;,sedert het begin dezer eeuw is die gewoonte in pnbruik, en worden alleen nog maar in Oberammergau om de tien jaren de bekende passie-spelen vertoond. In België bad opj Goeden Vrydag nog een ander gebruik plaats, dat, met uitzondering van Napels waar het tot de indring in Italië heeft stand ge houden, in gean ander land, voor zoover ons bekend is, werd aangetroffen. Men was namelyk op dien dag gewoon, gratie aan eenige gevangen misdadigers te verleenen. Te Brussel schonk 4e Gouverneur-Generaal genade aan een ter dood vieroordeeldo op het verslag hem door een bijzonderen, raad, te dien einde vergaderd, aangeboden. De kanselier van Brabant bezocht, vergezeld door den jongsten der raadsheeren, den fiskalen raad, do gevangenis on liet al de gevangenen voor hem ver- schynon, om naar da radenen van hunne veroordeeling onderzoek te doen. Bij dit bezoek werd het publiek toogelaten. Te Yperen werden gevangenen begenadigd, ver oordeeld wegens een misdryf, begaan by de inkomst van den Vorst. De gratie werd verleend door den Groot-Baljuw, uit naam van den souverein en op verzoek van den procureur en de schepenen. Deze begaven zich in de hokken der gevangenen, en <ïe procureur vroeg hun, of zij gratie wenschten te ver krijgen :er liefde van God en ter eere.en uit eerbied van den Goeden Vrijdag. Wie van deze weldaad begeerden gebruik te maken bogaven zich dan naar den Magistraat, met een aangestoken waskaars in de hand, en beleden, tor- wijl zij ootmoedig neerknielden, hunne schuld en smeekten den baljuw, hun gratie te willen verleenen. Het gebruik is zeer oud en ontstond, blijkens eene memorie, gedurende de regeering van de gravin Johanna van Konstantinopel (12061244). Deze, op een Goeden Vrijdag door Yperen reizende en luide «genade, genadehoorende roepen, schonk aan al de gevangenen gratie en beloofde den Magistraat, dat zij die gewoonte ten eeuwigen dage zou in stand houden. Zoo geschiedde dat ook tot 4 April 1796, toen voor den laatsten keer aan twee gevan genen, ter zake van diefstal, gratie werd verleend. Zoodanige begenadigdeu werden «Goeden Vrijdag- kinderen" geheeten. Om van dit voorrecht te genieten, moesl men op last van den Groot-Baljuw gevangen gezet zijn; en het gebeurde wel eens, dat de Magistraat met haast eenige dagen voor Goeden Vrydag misdadigers liet straffen, om hen niet te behoeven los te laten. Daar- entegen verlieten behoeftige^»veroordeeld tot geld boeten of straffen, waaraan zy niet konden voldoen b. v. om eene reis naar Rome of elders te doen, de stad, kwamen eenige dagen vóór den feestdag terug en lieten zich in de gevangenis opnemen, om zoo doende genade te kunnen bekomen. (Zondagsbl) De nieuwste Parysche voorjaarshoeden zijn na bootsingen van gewone bloempotten met natuurlijke bloemeu. Van tulle of stroo in de gewone roodbruin* kleur wordt een vorm gemaakt, en daarin schijnt een frissche bloera geplant, die hoog boven het hoofd uitsteekt. In plaats van met aarde, wordt de pot met mos gevuld. Dezer dagen zag men in het Bois de Boulogne twee rijtuigen elkander kruisen; in het eene zat eene jonge hertogin met een pot viooltjes op hot hoofd, in het andere de operette- diva Jeanne Granier, die met een pot lelietjes-van- dalen gekapt was. Het is nu nog de tijd van de kleinere bloemen wat zal het zijn als «het bloempje dat bloeit in de Mei", heeft uitgebloeid, en het seizoen pioenen, vlier- takken, hortensia's of dahliastruiken oplevert. ran de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Gouda over den toestand van Handel, Nij verheid en Scheepvaart in 1887. (Vervolg.) Aangaande de werkzaamheden der Kamer zij het volgende vermeld I. Be Kamer onderstounde het request aan den Koning tot het nemen van maatregelen, waardoor het porto voor couranten en drukwerken tus schen Nederland en België zou worden herleid tot het tarief dat Nederland thans binnenlands be rekent. II. Be ondoelmatige spoorwegverbinding met Amsterdam en Botterdam gaf in verband met het ongunstig antwoord van deJtederlandsche Rijnspoorwegmaatschappij te dier éNBin het vorig verslag vermeld de Kamer aanleiding om zich tot den Minister van Waterstaat, Handel en Nij verheid te wenden met het verzoek dat bij vol gende dienstregelingen zou worden voorgeschreven: 1. dat ten ongeveer 6 uur 's avonds een snel trein uit Amsterdam over Oouda naar Botterdam moot loopen, die te Honda ophoudt en gelegen heid geeft aan reizigers om in-, of uit te stappen. 2. dat de trein, die 's morgens ten 9.20 van Amsterdam naar Botterdam deze gemoente passeert, voortaan eveneens hier zal ophouden tot hot inne men en uitlaten van reizigers. Be Kamer bleef zonder eenig bericht van den Minister en moest uit de dienstregelingen zien, dat op haar verzoek geen acht was geslageu. III. Het voorstel door het Baadslin, den Heer A. K. van der Garden, aan den gemeenteraad ge daan tot wijziging van de belastingheffing voor het gebruik der Hsastrechtsohe brug werd door de Kamer behandeld, met het gevolg dat besloten werd er, bij den Baad op aan te dringen, dat dit voorstel niet zou worden aangenomen. Be bedoeling van het voorstel was om het marktbezoek te bevorderen door op gewone en bui tengewone marktdagen van b.v. 5 uur vm. tot 4 uur nm> geen tol te heffen. Be Kamer meende dat het marktbezoek door de tolheffing niet wordt belemmerd. Een groot ge deelte van de bewoners van den Krimponerwaard bezoekt reeds de Goudsohe markten en het andere gedeelte, dat meer in de nabijheid van Botterdam ligt, zou toch door die vrijstelling niet hiorheen gelokt worden. Baarenboven zou de vrijstelling on billijk zijn tegenover hen, die ook op andore digert deze gemoente bezoeken en evenzeer aan de nering doenden voordeel afwerpen. Ware de finantiecle toestand gunstiger, dan zoude geheele afschaffing der tol wellicht wenscheljjk zijn, doch in dezen partieelen maatregel zag de Kamei geen heil. Het voorstel werd door den gemeenteraad ver worpen. IV. Het stoombootenveerhuis aan de Vest alhier gaf ook in dit jaar aanleiding tot velerlei beschou wingen in de Kamer. Op haar initiatief werd aan den commissaris van het veer de verplichting opgelegd om tegen ver goeding van 5 ct. lijsten verkrijgbaar te stellen van de dagen waarop de verschillende stoombooten ver trekken, ten einde te voorkomen dat de goederen zich langer dan noodig is, op het terrein zullen be vinden. Ook werd zijne instructie aangevuld met de vol gende bepaling Be Commissaris zorgt dat zyn kantoor behoorlijk afgesloten zy. Hij mag daarin hot publiek met toelaten, maar moet voortdurend van het loket ge bruik maken tot het in ontvang nemen en inschrij ven der adressen. V. Op verzoek vta B. en W. werd door de Kamer advies uitgebracht over een ve-zoek van kaashandelaars en landbouwers om een vast uur voor den aanvang der kaasmarkt te doen vaststellen. Hoewel de Kamer nog niet overtuigd was dat haar vroeger gevoelen te dezer zake, in 1881 mede gedeeld, onjuist moest genoemd worden en zy alzoo in beginsel tegen bet verzoek bloef gekant, meende zij dat, nu beide belanghebbenden het verzoek deden, bij wijze van proef hei voorstel zou kunnen worden ingewilligd. Be Raad besloot do markt om 8 uur te doen aan vangen. VI. Boor den Minister van Binnenlandsche Zaken werd aan de Kamer toegezonden een exemplaar van een Rapport over de reorganisatie van don consu- lairen dienst, met verzoek het gevoelen der Kamer te dier zake te mogen vernemen. Be Kamer verernigde zich mi-t dit rapport, doch gaf in overweging de leden van het corpt diploma tique geheel afgescheiden te houden van den consu- lairen werkkring en hen alzoo niet voor de consu laten-generaal aan te wjjzen. VII. Een adres van de Kamer te Hoogszand en Sappcmeer aan den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid strekkende om de Spoorwegmaat schappijen aan te schrijve. of te verzoeken, eenige weken voor de voranderingen in den dienst worden ingevoerd, daarvan aan de belanghebbende Kamers kennis te geven, werd door deze Kamer (ook in verband met het sub II vormelde) ondersteund. Z. Exc. antwoordde, dat aan het verlangen niet kon worden voldaan, «omdat het bêtor voorkomt, dat de Begeering, gelijk tot heden is geschied, zich ar toe bepalu om ovor speciale punten de dienst regeling betreffende het advies van de betrokken Kamers in te winnon, wanneer de voorlichting omtrent de byzondoro verkeersbelangen van een bepaalde streek gewenscht wordt geacht.» VIII. Byzondere aandacht wijdde do Kamer san den verdienstelijken arbeid van de Kamer te Arn hem betreffende een gewyzigden maildienst tusschen Berlyn•VlissingenLonden en tusschen Berlyn ZutphenAmsterdam. Zy meende echter niet genoegzaam bij dit onder werp betrokken te zyn, om hare medewerking tot bereiking van dit plan te vorloenen. IX. Niet minder aandacht schonk s|j aan de aanhangige voorstellen over do verhooging van de brug van den Ned. Rijnspoorweg over de Gouwe. In aanmerking nemende dat de vernieuwing der oonceesie aan do N»d. Rijnspoorwegmaatschappij door de Tweede Kamer nog niet aan de orde gesteld werd, en dat het uitzicht Op nadere voorstellen en inlichtingen geopend werd, onthield de Kamer zich vooralsnog van eenige beslissing betreffende deze voor Gouda zoo hoogst belangrijke zaak. X. Be vele verzoeken, die b|j de Kamer in kwamen tot ondersteuning van protectionistische adressen, konden haar niot doen wankelen in hare herhaaldelijk geopenbaarde overtuiging dat de in voering van beschermende maatregelen een ramp voor Nederland zoude z|jn. Evenmin vond zy aanleiding om modo te werken tot het uitlokken van maatregelen tegen knoeieryen in den boterhandel. Zy meende het toegezegde wets ontwerp tot regeling van deze aangelegenheid te mogen afwachten. Be verwarring, waarin Frankrijk reeds sedert ge- ruimen tyd, verkeerde, is ten toppunt gestegen, nu de radicalen, met behulp der rechterzijde, het mini- sterie-Tirard ten val brachten. Terwijl generaal Boulanger, zich verschuilende achter het wachtwoord der radioalen: grondwetsherziening, zonder eenige nadere aanduiding, en kamer-ontbinding, eene echt Bonapartistischo plebisciet-beweging op hot getouw zet, is hetzelfde middel met uitstekend gevolg aan gewend om het ministerie tot aftreding te dwingen. Be aanval werd begonnen door den heer Cldmen- ceau en zyne vrienden, maar de reohterzyde, zoowel monarchisten als Bonapartisten, hielpen ijverig mede. Met uitzondering van een twintigtal leden, die zich buiten stemming hielden, stemde de geheelo rechter zijde voor het voorstel-Pelletan en tegen de regee ring. Onder de tegenstemmers vindt men de namen der hoofdleiders van beide fractiën, niet alleen Bonapartisten als de heeron Be Cassagnac, Cunéo d' Omano en Jolibois, maar ook aanhangers van den graaf van Parijs, als de hertog de la Rouchefoncauld en baron Mackau. Natuurljjk gingen de meeste radicalen met den heer Ciëmenceau medo, en tegen dit verbond waren de gematigde republikeinen niet opgewassen. Met eene meerderheid van 31 stemmen werd het ministerie geslagen. Toch heeft het niet aan ernstige waarschuwingen tegen een dergeljjk overyld besluit in zoo moeielyke omstandigheden ontbroken. Niet alleen verhief de heer Brisson zijne stem tegen het streven der radi calen, dio bij de tegenwoordige verwarring natuur lijk ijverige bondgenooten vonden bij Bonapartisten en monarchisten, maar ook wees de heer Bouvier ernstig op het gevaar, dat onvermijdelijk gepaard moest gaau met het invoeren van ingrijpende veran deringen, welke door de vijanden der republiek wor den geëischt. En niet alleen opportunisten als Brisson en Bou vier, maar zelfs de gewezen ministor-president Goblet, een der leiders dor radicale party, betoogde hetzelfde! «Uit een verbond tusschen de radicalen en de rech terzijde zeide hij kan nooit eene levensvatbare moerderheid voortkomen. Een krachtige regeering, steunende op eene repnblikeinsche meerderheid is noodig, maar laat de radieale party zich toch vooral wachten gemeene zaak te maken met de ergste vijan den dor republiek.» Be heereu Tirard en Sarrien, die zich namens de regeering togen het vobrstel Pelletan verzetten, be proefden niet te«n den stroom op te roeien. Be ministers bepaalden zich slechts tot de verklaring, dat de regeering ill de tegenwoordige omstandigheden togen grondwetsherzining was en de verantwoorde lijkheid voor een besluit daartoe niet op zich kon nemen. Wilde de Kamer het voorstel aannemen, dan moest het ministerie zyn ontslag nemen. Be heer Floquet, die volgens de laatste berichten uit Parijs vzich met het vormen van een nieuw mi nisterie heeft belast, zal zeker een zware taak te vervullen hebben, zoo hij Wil voldoen aan de op dracht, welke de Kamer het nieuwo ministerie heeft opgelegd want het is zeker geen gemakkelijk werk een grondswetsherzioning tot stand te brengen, zoo wel in den geest der radicalen, als der Bonapartis ten en monarchisten, die samen de meerderheid uit maakten. Een ontbinding der Kamer schijnt in deze omstandigheden onvermijdelijk, daar het anders den voorzitter der Kamer bijna onmogelijk zift Val len een ministerie samen te stellen, dat door een meerderheid in de Kamer Wordt gesteund. Be eigenlyke overwinnaar in de Kamerzitting van 30 Maart was Boulanger. Bit wordt door allo ge matigde republikeinen erkend. In de circulaire,'die deze tot de kiezers in het Noordor departement heeft gericht, schrijft het Journal da Debate, vraagt hjj de herziening der constitutie, en 21 uren later verklaart de Kamer dat de. herziening spoed ver eischt. Hij valt het ministerie heftig aan, en de Kamer jaagt het ministerie .weg. Hij roept ach en wee over de machteloosheid en de onbekwaamheid der vergadering, die in hat-paleis Bourbon zetelt, en de meerderheid haast zich hem geljjk te geven, door zioh honderdmaal onbekwamer ett onverstan diger te toonen dan hij had durven IbfflMt Er is niet één afgevaardigde op de twintigpjtf niet de tegen Boulanger genomen maatregelëi goedkeurt; en er is niet één afgevaardigde op ie twee, die gisteren moed, gezond verstald en gevoel van schaamte genoeg had om het ministerie tegen hem te verde digen. Men kan fraaie phrasen schijven en lange redevoeringen houden om eene verklaring te geven van het votum van 30 Maart. Het zullen phrasen en redevoeringen blijven. Het algemeen stemrecht verdiept zich niet in dergelijke spitsvondigheden. Het redeneert veel eenvoudiger. Het zal zich her inneren dat generaal Boulanger den 27sten Maart door het ministerie-Tirard verwijderd is uit het legér, en dat het ministerie-Tirard drie dagen later afgemaakt is. Men begrijpt welk verband het daarin vinden zal, en dat het niet het parlementaire re- geerstelsel zal wezen, niet de zaak der openbare orde, niet de eerbied voor de wet, die by het vastknoo- pen van de eene gebeurtenis aan de andere winnen zullen. Be gewezen commandant van het dertiende leger corps, zegt de Tempi, verklaart den oorlog niet slechts aan de constitutie van 1875, maar aan de Kamer van 1885; hij roept de revolutionairen van alle partyen ten oorlog tegen de bestaande instellin gen; hij geeft, roekeloos de wettige orde van zaken een trap, en de uiterste linkerzijde weet niets 'beter te doen dan hem gezelschap te houdenZij vraagt, evenals hij, mèt hem en onbewust, maar onte genzeggelijk voor hem, de opruiming, op welke hy rekent ter vestiging van" zyn gezag. Zij kon hem geen meer afdoenden steun verschaffen voor zyne propaganda in het Noorder departement. Men gelieve bij dit alles op te merken, dat hier met geen mogelijkheid aan een misverstand te denken viel. Het is niet de heer Pelletan, die het (oude) herzieningsontwerp heeft opgerakeld het is de heer Laguorre, de hoofdman van het Boulangistische comité, en 0 deze werd ondersteund door don- heer Jolibois, voorzitter van de party voor het beroep op het volle. Men zal erkennen, datj ftejj beteekenis van het voorstel aan niemand onl GEBOREN: 1 April. Cornells, oodors W. Nooman sa A. Lagerwaard. Agatha Maris, oodera A. ras dar Wal as C. Vermeulen. f. Jacob, ouders W. M. vso Zee Eialto en M Borkus. OVERLEDEN: 31 Maart. J. Boulogne, 2 j 3 m K de Koning, huis.r. van J. Koemans, 20 j. 11 1 April! A. Visser, 11 w. GEBOREN: Adrianus Aria. ouders M. Vis eo A. esa Leeuwen Gyaberln, ouders C. de tangen en C. Hooduk. Elizabeth, ouders L. Bloot en A. de Jong. OVERLEDEN t G. da Wilde, 13 j. A. Kasberge, wed. van S. van Jeaeren, 76 j. GEBOREN Trijntje, ouders J. «au den Herg en H. Ver borg. Emereotia, ouders K. Sluya en F. Straeor. Petrooello, ouders J. ran Veeo en M. C. tan Vliet. Neellje, nndera H. Dekker en J. W. Schilt. OVERLEDEN L. A. Homburg, I v, - D. Reiebard 4 m. W. Speksnijder, 7 d. BURGEMEESTER en WETHOUBERS van Gouda, brengen ter algemeene kennis, dat de TWEEDE Zitting vau den Militieraad, bedoeld by art. 87 der Wet van den 19den Augustus 1861, Staateblad no. 72), zal plaats hebben op het Raadhuis te LEIBEN; en wel lo. Op MAANBAG den 9n APRIL 1888, des namiddags ten 1ure, voor de Loteliugeu omtrent wier zaak in de eerste zifting geene uitspraak kon worden gedaan en voor hén, die wegens gemis der gevorderde lengte of. het hebben van gebreken NOG persoonlyk moeten worden onderzocht. 2o. Op BINSDAG den 17n APRIL daaraanvol gende, des voormiddags to 11 ure. c. Voor de Lotelingen die een Plaatsvervanger of Nummerverwisselaar verlangen voor te stellen. b. Voor hen die als Plaatsvervanger of Nummer verwisselaar verlangen op te treden. Be Lotelingen dio voor bovengenoemden Militie raad moesten verschijnen, doch niet verschenen zijn, worden gehouden geene redenen tot vrij stelling te hebben en voor den dienst aangewezen het niet ontvangen eener bijzondere kennisgeving of van een oproepingsbiljet ontheft geenszins vsn de verplichting tot het verschijnen voorden Militieraad of tot het indienen van de tot staving der redenen van vrijstelling gevorderde bewijsstukken. Be Loteling, omtrent wien de Militieraad in de eerste Zitting reeds uitspraak heeft gedaan, behoeft niet in de Tweede Zitting te verschijnen, ten ware hjj daarin een Plaatsvervanger of Nummerverwisselaar mocht willen voorstellen. Gouda, den 80 Maart 1888. Be Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN JJZENBOORN. Be Secretaris, BROUWER. *t* Op "den 8,K< April hopen onze geliefde Ouders THOMAS BINNENDIJK en GEERTRUIDA WOERLEE, hunne 25-JABIGE ECBTVEB- EENIGING te herdenken. Hnnne dankbare Kinderen. Dank aan allen, welke ons bjj de ziekte en overlijden van onzen lieven JACOB, zoovele bewijzen van deelneming gaven. J. KORTENOEVER, Junior. A. A. KORTENOEVER- v. d. Berg. Kapitein C. BAKKER en Familie p. p. e. f Die hierbjj tevens hartelijk dank zeggen voor de vele bewjjzen van belangstelling bp bevor dering en vertrek naar elders ondervonden. Gouda, 31 Maart 1888.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2