Bultealandsch Overzicht. Kleinhandel In Sterken Drank. ADVERTENTIËN. POSTEBIJB3ST. Burgerlijke Stand. Gouderak Haastrecht Gouda, 13 April 1888. kiezingsspeech) gelooven, dan willen de antirevolu tionairen, andera dan De Tijd naar het schijnt, aan dit hervormingswerk al heel weinig doen, maar in dat geval kunnen de liberalen hun tegenstanders zelfs dwingen kleur te bekennen door van hun kant gebruik te maken van het reoht van initiatief. Indien waaraan wij niet twijfelen, de libe rale party haar taak zoo wil opvatten, dan zal zy niet alleen schielyk het verloren terrein herwinnen, maar wat meer zegt, zich werkelyk verdionstelijk maken in het belang van het land, dat behoefte heeft aan practische hervormingen. In Frankryk is thans een betere regeling aan hangig van den openbaren gezondheidsdienst. Die taak is daar te lande thans overal aan ministoriën verdeeld, welke ieder afzonderlijk hun geneeskundige raadslieden hebben en bij de somtyds zeer uiteen- loopende belangen van handel, landbouw, industrie, onderwijs enz. lang niet altijd eenstemmig denken. Er zyn nu by de Kamer voorstellen ingediend, strekkende om de behartiging der gezondheidsbe langen aan één ministerie op te dragen en eene zelfstandige directie voor geneeskundige zaken in het leven te roepen, met ambtenaren die met het toezicht worden belast en voor meer eenvormigheid zullen waken. Die-voorstellen omvatten: 1. Een regeling van de centrale administratie der openbare gezondheid en van de onderdeelen van dienst tot die administratie behoorende. 2. Een organisatie van de gezondheidsraden en gezondheidscommissiën. Ei zullen zijn een opperste gezondheidsraad en provinciale gezondheidsraden. S. Een afzonderlijke regeling voor het Seine- departement. 4. Voorschriften omtrent de oprichting van een hygiënisch instituut en laboratorium voor den opper sten gezondheidsraad. 5. Algeraeene bepalingen. Volgens dit voorstel zullen in de provinciën geneeskundige ambtenaren met den titel van geneeskundige inspecteurs aange steld worden, die zooveel mogelijk eenvormig en naar aanwyzing van den oppersten gezondheidsraad en in overleg met de raden werkzaam zullen zijn. Zy lichten de burgemeesters voor op geneeskun dig gebied, overleggen met hen omtrent alles wat de openbare gezondheid betreft en wat tot bestrij ding van epidemieën moet geschieden. Zij moeten ook de geneeskundige wetten handhaven en een onderzoek in hun district instellen naar den open baren gezondheidstoestand. Het laboratorium van den oppersten gezondheids raad dient tot het doen van onderzoekingen. De commissie uit de Kamer hoeft zich in het algemeen mot do voorstellen vereenigd. De com missie wil ook der geneeskundige armenverzorging mede bij den gezondheidsdienst inlijven en den directour tot lid van den oppersten gezondheidsraad maken. De 7e alg. vergadering dor Ned. Vereoniging t. b. van Zondagsrust zal worden gehouden op 3 Mei te Utrecht. De afd. Leiden heeft voorgesteld, het hoofdbestuur uit le noodigen o r door een commissie in den vorm van een concept-Zondagswet met toelichting de inzichten en weuschen der Vereeniging te doen for muleeren, wat betreft den industrieelen arbeid, de vervoermiddelen en het expeditio-wezen. De afd. Rotterdam stelt voor, aan het hoofdbestuur op te dragen zich te wenden tot do verschillende maatschappijen van vervoer in dei» lande, met drin gend verzoek dat zij bij hot vaststellen van hare dienstregelingen niet verzuimen, aan het personeel de noodige Zondagsrust te verzekeren, zoodanig dat, indien niets anders mogelijk blijkt, ieder beambte althans 2 Zondagen in de maand vrij van dienst zij, hetzij door plaatsvervanging, hetzij door oen beperk ten Zondagsdienst; on, met het oog op de vele personen, sedert jaren verstoken van Zondagsrust, en de zedelijk godsdienstige, zoowel als de maatschappijen pelyke en lichamelijke belangen der geëmpioieerden, het vertrouwen uit te drukken, dat de maatschap- barmhartigheid zullen willen laten blyken, zoowel in haar eigen belang als in dat van het publiek. Voorts stelt dezelfde afdeeling voorlo. de uit te geven geschriften te doen verschynen in den vorm van volksblaadjes of vliegende blaadjes door lageren prys meer geschikt voor kostelooze verspreiding, opdat de zeer lezenswaardige, inhoud moer onder het bereik der massa kome, en 2o. het hoofdbe stuur uit te noodigen, zich te wenden tot de werk lieden- en andere vereenigingen in ons vaderland, opdat deze zich uitspreken over( het groote belang van Zondagsrust, ook voor den werkman, en het hoofdbestuur iu zyn streven tot het verkrygen van Zondagsrust behulpzaam kunnen zyn. een salon-rytuig in oogenschouw te nemen, dat ten behoeve van de Deli-Spoorweg-Maatschappij dooi ge noemde firma werd vervaardigd en, naar wy verne men, bestemd is voor den sultan van Doli, die dit rytuig van genoemde Maatschappij ten geschenke ontvangt. üe prachtige salonwagen heeft een lengte van bijna 9, een hoogte van 3 en een breedte van 2.80 meter. De romp is vervaardigd van teakhout, terwyl de binnen- betimmering uit italiaansch notenhout en de parket- vloor uit eiken- en azjjnhout bestaat. Het rytuig beval, behalve den salon, een buffet (met ijskast), een toiletkamer en een ruim balkon. In den salon, waar een uitstekende ventilatie heorscht, be vinden zich drie fauteuils, waarvan één rijk verguld en van een damasten zitting is voorzien. Het plafond en enkele paneelen zjjn keurig gepolychromeerd aan beide zijdon van den salon bevinden zich sofa's, in het midden een sierlyk bewerkte notenhouten tafel. Voor de verlichting zijn in den salon 4 koperen sierlampen, op hot balkon twee prachtige lantaarns aangebracht. Voorts treft men in den salon een barometer en een uurwerk aan, resp. geplaatst boven de spiegels, welke er een heerlijk effect maken. De buitenbeschildering is smaakyol en in over eenstemming met het sierlyk binnenwerk. Vooral de minutieuze bewerking van het nederlandsche wapen, hot monogram der Deli-Spoorweg-Maatschappij en het zegel tan den Sultan trok de aandacht. Het geheele salon-ryUig munt uit door een keu rige afwerking, ook van alle onderdeelen. Het is op echt artistieke wyze gebouwd en verkondigt zeer luide den lof van ontwerper en uitvoerder. De heer R. L. Kellermann gepens. kap. O. I. Leger beweert in do Amsterdammerdat de gene raal van der Heijden, bekend als de held van Samalangan ten onrechte dien naam kreeg. Hij is met belooningen en eerbewijzen overladen, omdat hij, naar de berichten destijds luidden, zwaar gewond op een paard was gesprongen, voor de ge lederen is gereden om de weifelende manschappen tot den strijd aan te vuren en ter overwinning te voeren. üe heer Kellermann schrijft te dien opzichte als volgt «Dit verhaal is van het begin tot bet eiud een verdichtsel «Hiermede heeft men de natie verschalkt en hare geestdrift ten toppunt gevoerd. Voor dit hom aan gewreven wapenfeit zijn hem de hoogste onderschei dingen te beurt gevallen mei» heeft hem zelfs in de hoofdstad des lands met buitengewonen luister ont vangen hem is een aanzienlijk kapitaal geschonken, te zijner eere zyn medailles geslagen en van dat ge vecht is eene schilderij gemaaktlast not least is hy door den volksmond iot „held van Samalangan" ge proclameerd. Wanneer ijc beweer, dat dit verhaal van az onwaar is, dan doe ik dat op dezen grond, dat ik deu generaal ^an der Heijden door een toe valstreffer heb zien verwond raken op een oogenblik, dat hy nog geen enkele dispositie tot het gevecht had genomen, of daaraan een begin van uitvoering had doen gevendat ik den gekwetsten opperbe velhebber, met behulp van den majoor P. E. J. H. van Domp9eler naar de kolonne, staande binnen den rand van kampong Tamboea, heb teruggeleid en al daar aan de zorgen van de officieren van gezondheid heb toevertrouwddat ik eerst daarna het initiatief tot den aanval heb genomen door dien in persoon aan de spits der troepen te volvoerendat, nadat ik zelf vlak voor do vijandelijke versterking gewond was geraakt, ik by het opbreken der ambulance uit kampong Tamioea, den controleur le kl. H. van Heuckeium behulpzaam ben geweest om den opper bevelhebber te paard te doen stijgendat bij door ons aan hot hoofd der ambulsnce, is begeleid naar de ageerende troepen, die even voor onze hereeni- ging de vijandelijke versterking hadden vermeesterd; dat de gewonde opperbevelhebber door de troepen, die buiten de genomene Versterking waren opge steld, met een „hoerah* werd begroet. Ik geloof hiormede te bobben aangetoond, dat, wat het ge vecht van Kotta Bl&ng Temoelit (slag van Sama langan) betreft, de generaal destjjds kolonel Van der Heijden niet het minste aandeel heeft gehad aan de voorbereiding, noch aan het verloop van het gevecht, noch aan de behaalde overwinning.» De reaactio van de N. Haarlevucht Ct. was dezer dagen in de gelegenheid in de koninklijke fabriek van rijtuigen en spoorwagens der firma J. J. Bejjnos De Fabriektbode bevat de volgende advertentie «De gezamenlijke wevers van de firma's Gebr. Scholten en H. en B. Scholten betuigen hierbjj hun hartelijken en welzemeendeu dauk aan de milde gevers, dio ons hebben gesteund in onzen moeilijken strijd. Maar bovenal aan den Weledelen heer J. C. van Marken te Delft, voor zijne vele opofferingen in ons belang, al knnnen wij niet anders dan langs dezen weg onzen innigeu hartelijken dank uiten. De tijden komen eu verdwijnen, maar niets zal in staat zyn, de dankbare herinnering te doen ver dwijnen, die wy schuldig zyn aan genoemden Heer. Almeloo, 13 April 1888. De gezamenlijke akbeiuees deb HH. Scholten. «De Standaard» geeft een kijkje in de Kabinets formatie. Het vormen van een ministerie is geen prijsuitdeeling, zegt het nnti-rev. orgaan in antwoord aan het «Dagblad», dat 't deed voorkomen alsof by het verdoelen der portefeuillee de «Ganche» met een minimum naar huis was gezonden en bet leeuwendeel voor de Droite" en de conservatieven zou zijn. «De Standaard»'begrijpt zulk een «onkieschheid» niet. Ieder weet toch, dat do «Gauche» en de Katho lieke partij de overwinning bevochten. Gaat het dus als by een prijsuitdeeling, dan krygt bet «Dagblad» niets, zegt «De Standaard», of wel, heel deze voorstelling der zaak is door en door valsch, en dan komt heel deze laffe pralerij, dat de «Gauche» met een minimum wordt afge scheept, niet te pas. «En nu is het voor ons geen oogenblik twijfel achtig, welke der beide tormvn van dit dilemma dient gekozen. Er is geen prijsuitdeeling. De mi- nisteriëele portefeuilles zijn geen buit. Aan een geschoten beer, wiens huid te verdoelen zou zy», mag niet gedacht. Saam streden we, en na het winnen van den veldslag zal de verdere regeling der zaak ten bate van allen gezamenlijk door den Koning worden toevertrouwd aan deznlken uit alle groepen, die op dit oogenblik geacht kunnen worden het best de gemeenschappelijke zaak te zullen dienen. «Hierby versmaden wy in 't minst de conserva tieven niet, mita ze hun oude stokpaardje thuis laten, en in kunnon gaan in de actie van onzen tjjd. «Hierby zien wij met vrengde en goed vertrouwen de mannen der «Droite' vooropgegaan, daar de taak hun lichter zal worden gemaakt, dan dit met man nen der «Gauche" hetjgeval zou zyn. «Hierbij zouden we zelfs weuschen, dat de Roomsch- Katholieken ons een goed stel mannen boden, om 's lands zaak met eerc te helpen drijven. «En wy, die voor ons zeiven moer «Gauche» zyn, zouden het met ingenomenheid kunnen aanzieu, in dien wy zelven er geheel buiten waren gehouden. «Dat dit niet zoo scby'nt te zullen zyn, en Keu- chenius van alle zijden voor Koloniën genoemd wordt, is dan ook niet, omdat Keuchenius man van de «Gauche", maar omdat hij man van koloniën is. «Wij, lieden der «Gataehe», zyn ten deze gnnsche- lijk gedesinteresseerd. «Zelfs lacht het ons toe, zoo gering aandeel ills mogelijk in de verantwoordelijkheid te dragen, en gelijk we by de stembus trouw en eerlyk ijverden om mannen van alle schakeering in de Kamers te brengen, zoo ook zal het ons een eere zyn, trouw en eerlyk een Kabinet, als nu schijnt te zullen op treden, te steunen, niet omdat bet «Droite", maar omdat het in zyn hoofdgedachte «antirevolutionair" is. «Of de Roomseh-Katholieken er anders over denken, durven we niet zeggen. «Ging het ons naar wensch, dan zagen we liefst drie portefeuilles in hunne handen, wijl ze in ge talsterkte in het land het machtigst zyn. «Maar kan dit niet, omdat het personeel niet zoo te schikken is, dan houden we ons overtuigd, dat ook de Roomeoh-Katholieken zeggen zullen, wat de «Gauche» zegtNiet om portefeuilles voor geest verwanten was het ons te doen, maar om het vader land te ontwringen aan het liberalisme I" Boden in den oorlog. Een merkwaardige proof is dezer dagen te Tours genomon. Men heeft de ver schillende wijzen van correspondentie, waarvan men zich in den oorlog bedienen kan, met elkander ver geleken. Drie soorten koeriers namen aan dif concours deel. Het waren ruiters, velooipodisten en oorlogshonden. Voor do eerste proef moesten zes kilometers over een vlakken weg worden afgelegd. De oorlogshonden deden den weg in dertien mi nuten, vijf-en-vyftig seconden. Al terstond waren zij den anderen vooruit, weldra hadden zy een be langrijken voorsprong en behielden dien gedurende de eerste twee kilometers. Zy zoudon het eerst zyn aangekomen, indien niet een van hen, bij den uer- den kilomoter, behoefte bleek te hebben zyn dorst te lesscheu; zyn voorbeeld werd door anderen ge volgd, hetgeen hun een halve minuut deed verliezen. 'Dat oponthoud was een der bioyclisten voldoende, om 4e honden in te halen, hen vooruit te komen, en voor het overige van den weg aan het hoofd van den troep te blijven. De overige wielrijders hadden vijftien minuten en meer noodig om den wog af te leggen. De ruiters, die een derde van dJh weg in den stap, twee der den in den draf aflegden, deden vier-en-twintig minuten over de zes kilometers. By de tweede proefneming was de afstand drie l) kilometers. De ruiters en de oorlogshonden gingen door de velden heen, de veloeipedisten volgden den weg. In zeven tot acht minuten waren de honden aan gekomen, terwijl de veloeipedisten voor denzelfden afstand, langs een effen terrein, acht tot negen mi nuten noodig hadden. De ruiters bereikten eerst na vyftien minuten de eindpaal. Men heeft hieruit dus kunnen opmaken, dat de honden, wat hunne vlugheid betreft, het best voor den estafette-dienst geschikt zyn. Wel te verstaan, men behoort dan de postduiven uit te zonderen, die allen in snelheid verre over treffen. Wil men ook fleze koeriers, wier diensten men reeds meermalen gelegenheid heeft gehad te waardeeren, in de vergelijking opnemen, dan ver krijgt men voor gemiddelde snelheden, over één kilometer voor de postduif één minuutde hond tweede velocipedisl, op voorwaarde dat hij een zeer geoefend ryder is, drie; het cavalerie-paard in den draf vier, in den galop drie minuten. De duif is dus de vlugste bode, hetgeen echter nog niet zeggen wil, dat zij het best te gebruiken is. En, ondanks de betrekkelijke langzaamheid van hot paard, zal het dikwerf de voorkeur verdienen, een moedigen ruiter een brief toe te vertrouwen, dien de hond sneller had kunnen overbrengen, maar waarvan hy noch de strekking, noch het gewicht beseft. De vraag over het gebruik van duiven bij oorlogs-operatie's is van bijzondere actualiteit daar de Italianen zich in Abyssinië van deze vogels be dienen. De Ftereilo deelt dienaangaande belangwekkende bijzondorheden mede. Op regendagen, of zoo de berichten van confiden- tieelen aard zijn, steekt men de depêches in de schachten van ganzenpennen, welke met was worden toegemaakt. Maar daar dit werk, vooral wanneer de troepen op raarsch zijn, betrekkelijk veel tijd doet verliezen, vergenoegt men zich gewoonlijk met het nieuws op een blaadje uit het notitie-boekje van dezen of genen officier te schrijven, welk stukje pa pier vervolgons wordt vastgehecht san de staartpen- nen van de duif. Men bedient zich ook van overeengekomen teekens, in het geval dat patrouilles door den vijand worden overvallen en den tijd niet hebben om een dépeche op te stellen. Zoo bij voorbeeld, wanneer een of meer duiven zonder depêche op de til te Massewah aan komen, terwyl haar een paar staartveeren zijn uit getrokken, wil dit zeggen, dat de patrouille werd overrompeld. Ook bedient men zich van teekens, welke in Meuren op de voeren worden aangebracht. Iedere patrouille neemt drie of vier duiven mede in een liohte mand van bamboe en yzerdraad. De mand wordt door een soldaat gedragen, die om het uur wordt afgelost. Met de zorg voor het graan- bakje en het drinkglaasje der vogels is een korpo raal belast. Eyna zonder ophouden komen te Massowah duiven uit alle richtingen aanvliegen. By haar aankomst vertoonen zy zich het eerst ssn het venster der til. Om in de til te komen, moeten zij een soort val pasteeren, die haar gevangen houdt, en haar tege lijkertijd van de overige duiven afzondert. Het ge ringe gewicht van do nieuw aangekomene is vol doende om een rleotrischo schel in werking te brengen. Het schellen houdt aan zoolang het dier in de val is en waarschuwt den onderofficier van dienst, die de depêche komt halen, waarna hij het dier bij de andere vogels laat, om dan het ontvan gen bericht naar het hoofdkwartier te brengen. De toestand van den Duitsehen keizer schijnt plotseling verergerd te zyn. De familie is nasr Charlottenburg geroepen, dear men voor het verder verloop ernstige bezorgdheid koestert. De doctoren hebben by hun consult de vrees uit gesprokens dat er zich een abces zal vormen, en dat dientengevolge de verzwering aan de keel naar buiten zal komen. Alle Duitsche bladen zyn het er nu oindelyk over eens, dat de kanselier-crisis voorloopig uit is. Tus schen de keizerin en prins Bismarck is geen ver gelijk getroffen, maar de keizer heeft beslist, dat by vooreerst niets meer van het huwelijksplan wil hooren. De keizerin heeft zich geschikt naar den wensch van haar echtgenoot en prins Bismarck heeft verklaard, dat hy op zyn post zou blijven, zoolang hot plan niet weer ter sprake wordt gebracht. Gladstone hield dezer dagen weer een groote rede, waarin hij opnieuw blijk gaf van zyn over- verstoorbaar optimisme. Hy meende o. a. dat, als hij oordeelen mocht naar de tusschentjjds-ver- kiezingen van de laatste vyftien maanden, de positie zijner partij in het land sieeds verbeterde. Glad stone kwam op tegen de verklaring van den Minister Smith, volgens welke de Begeering wel geneigd zou zijn aan de Ieren ook uitbreiding van plaatselyk bestuur te rerleenen, zoodra zy toonden dat ze daarvan geen misbruik zouden maken. Glad stone herinnerde, dat tijdons de algeqjeene Parle- ments-verkiezingen een der wachtwoorden, zoowel van de conservatieven als van de unionistische libe ralen was bet verleenen van gelijk plaatselijk zelf bestuur san Ierland ais aan Engelandthans stelde de Begeering alleen voor Engeland uitbreiding van dat bestnnr voor en geeft zij eenvoudig te kennen, dat Iorland dat ook krijgen kan, indien het zyn verdere politieke verlangens naar Home-rule wil laten varen, Wat zooveel wil zeggon, als dat Ierland, dat zeker in de eerste twintig jaren van dat verlangen niet zal af te brengen zijn, ook geen betor plaatse lyk bestuur ontvangt, altijd indien de Tories blijven regeeren. Gladstone kon niet begrijpen, dat de unionistische liberalen daarmede vrede konden hebben. Bonlanger is in het Dep. Nord gekozen met een meerderheid van bijna 100.000 stemmen. Zulk een verpletterende meerderheid bad men zeker niet ver wacht, maar men boude in het oog, dat de monar chalen, de Bonapartisten- komen er rond voor uit ook op Boulanger gestemd bebben. Zijn dictators programma vindt krachtigen steun in het land. Verleden week kreeg hij 59,400 stemmen in Dordogne, d. i. 20,000 stemmen meer dan al do tegencandidaten. In Aisne werd de door bom be noemde candidaat gekozen met 42,000 stemmen, terwijl 11,600 lriezers hun stemmen op hem ver spilden. In Ande begingen 8400 kiezers dezelfde fout, maar toch werd de door hem aangewezene met 24,900 stemmen verkozen. Eu nu is eergisteren de ontzaglijke overwinning in het departement du Nord gevolgd. Dit is een klein plebisciet d la Na- poldon, dat den nieuwen dictator van het algemeen Stemrecht aanwijst. Het gezag van één man is nu weer eens voorgetrokken aan het gezag van een parlement. De Franschen zyn tot de overtuiging gekomen dat de Republiek hun niet geeft wat ze wenschen ze willen een gevestigde krachtige regeeringze bebben alle vertrouwen verloren in de Kamer en de staatslieden der republiek, en Boulanger biedt bun bet beste middel aan om zonder revolutie van regee- ringstelsel te veranderen. Indien een ontbinding van de Kamer onontbeerlijk werd, zou Boulanger I gewit per plebisciet tot dic tator worden verheven. Het Bngelsche Lagerhuis heeft een asnvang ge maakt met de behandeling der «Local government hiU.» Tegen verwachting was de belangstelling niet groot en waren üe afgevaardigden niet bijzon der talrijk. Daarentegen was het eerste gedeelte der zitting levendiger. Toen interpelleerde de heer PsrneU de regeering over het optreden der politie in Ierland, toen deze Zondag j.l. de yrrboden bijeenkomsten verhinderde. De heer Gladstone ondersteunde Par- neU's voorstel tot afkeuring van de houding der regeering, maar niettemin werd dit met groote meerderheid verworpen. De strijd in de Belgische Kamer over het openbaar onderwijs heeft geen gevolg gehad. Geen der bezwaren, door de liberale afgevaardig den over de begunstiging der confessioneele scholen door de regeering te berde gebracht, werd door de ministers als juist erkend, omdat, gelijk do heer Beernaert zeide, het nu eenmaal onmogelijk is het onderwijs zoo in te richten, dat ieder huisvader er mede tevreden is. «De neutrale school» ging de minister voort «is onmogelijk. De onderwijzer kan niet onzijdig zyn. Een neutraal man is niets, gelyk Jules Simon een wijsgeer, die overigens niet tot de onzen be hoort, zeide. De liberalen willen ons de neutrale school opdringen, maar wjj deen dit'niet. Gij be hoeft uwe kinderen niet naar confessioneele seholen te zenden, want de wet van '1884 ontziet zelfs het recht der minderheid en laat aan de liberale steden het onderwys, dat zij verlangen." Dit is echter juist wat ontkend wordt door de liberalen, die bewijzen genoeg aanvoerden, dat de hooggeroemde onpartijdigheid der clericalen veel te wenschen laat. «Ons streven' aldus besloot de liberale afge vaardigde Houzeau don vruehteloozen en rreds dik wijls herhaalden stryd «blijft, het beginsel der neutrale school te handhaven, de geestelijkheid tot haar eigen terrein te beperken en de gemeenton te bevrijden van den last vsn 2,50U,000 fres., haar door de elericale regeering opgelegd." RECLAME De gemeente van Sod en heeft zioh al eene rente gemaakt van duizende marohen, door de mineraal pastillen van Soden, die een voorbehoed middel tegen do catrrhale aandoeningen der strotten hoofd en der longen zijn, daar zy maar eene pen ning per doos vragen. ,T is gemakkelijk te zien de populariteit dat deze alle dagen bekomen, en die men krijgen kan bij alle apotheker» aan 60 cents de doos. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbe kenden, door tusschenkomst van het Postkantoor terug te bekomen. Mej. Boer, BoskoopBrand, 's-Gravonhage Otte, Rotterdam P. den Hertog, Rotterdam. Van MOORDRECHT Haningen, Rotterdam. Van REEUWUK T. Hendriks, Rotterdam. Van WADDINGSVEEN: P. Mulder, Utrecht. BRIEFKAARTEN. W. C. C. SWENK, Haarlem. De Directeur van het Postkantoor, SIMONS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augustus 1881 (Staatsblad no. 97) ter openbare kennis: dat bij hen zijn ingekomen van de navolgende per sonen verzoekschriften waarbij vergunning wordt gevraagd om in de bij ieders naam vermelde loca- liteit sterken drank in het klein te mogen verkoo- pen, als Naam van dén Verzoeker Aanduiding der localiteit: Sophia Regina v. d. Zwalm Vogelenzang huisvrouw v. J. N. Kriek. M. No. 208. Helena Binee Turfsingel wed. W. G. van Straaten. P. No. 61. Gouda, den 14 April 1888. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN De Secretaris, BROUWER. GEBOREN13 April. Catharina Hubertioa, oadera A. van der Laan en C. 11. Jmutii. 15. Catharine, ander» S. Tim- bergen en M. van der Mispel. 16. Henri Izaak, ouder» M. D. Wettel» en C. M. Prelier. Margarrtha Adriana, ouder» H. Hilgers en 'M. brucaé. Arie, ouder» A. van Leen wen en A. Zorg. OVERLEDEN: 15 April. E. N. van Klateren, 25 j. 16. C. de Korte, 1 j. 2 ra. C. Brandenborg, *ed. M. A. Van Zatpben, 76 O. H. tan der Laan, 3d. G. Wiegman, 72 j. B. C. Roth, wed. J, Bunschoten, 82 j. D. Vogelaar, 3 w. F. vv. Wölckeo, 56 j. 10 m. D. Verschut, 62 j. 17» L. Rietteld, 8 m. GEHUWD: 10 April. A. H. M. Kabel en A. J. Ver- mealen. OVERLEDEN J. M. de Jong, 2 m. - A. Boer, 6 a. C. Borger, 7 m. GEHUWD: J. Kaabergen en W. M. de Groot. GEBOREN: Andries, oudera A. Bakker en C'. Beuker».— Neeltje, ouder» A. den Hollander en N. Markot. OVERLEDEN: C. van Duoren, 10 o. Getrouwd A. H. M. KABEL en A. J. VERMEULEN, die, tevens, namens wederzjjityche familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling bjj hnn huwelijk ondervonden. Gouda, 16 April '88. Heden werden wjj verblijd door de geboorte van eenen welgeschapen Zoon M. D. WESSELS. C. M. WESSELS— Gouda, 16 April 1888. Frelib*. Heden overleed tot onxe diepe droef heid, na voorzien te zyn van de Genademid delen der H. Kerk, onze geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer JACOBUS WILLEMS, in den onderdom van rnim 56 jaar. Uit aller naam, Wed. J. WILLEMS— B. van Hofweok».

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2