goen doorgang hotten. tVasschen. S. van PRAAG-, FANTA81I-H0KDBH Buitenlandsch Overzicht. Kleinhandel in Sterken Drank. KENMSGEEiNG. ADVERTENTIEN. CBISTAL Th. SCHMIDT Wed. BOELSUMS, GEEN KIESPIJN MËËÏÏli Geachte Medekiezers u, urgerlijke Stand. Moordrecht Zevenhuizen Notaris HEIJMAN. Kleederbleekerij ,de IJSEL', Hoogstraat A 111. sterkte van het regiment grenadiers en jagers wor den afgevoerd. Het door de Staatsoomraissie tot onderzoek van landbouwtoesfcanden vastgestelde rapport omtrent het landbouwonderwijs zal eerstdaags opeubaar gemaakt worden. Onder den titel «De kunst om gelukkig te zyn» heeft de beroemde Italiaansche geleerde Paul Mante- gazza een werk geschreven, waaraan uit het hoofdstuk: «Het Wetboek van geluk», de volgende schoone ge dachten ontleend zijn: Dat geluk zoo zeldzaam is, ligt meer aan de men- schen dan aan de omstandigheden. Er zijn evenmin twee gelijke zienswijzen omtrent geluk nis tweo menschen, twee bladen of twee zandkorrels, die precies hetzelfde zijn. leider moet op zijne wijze gelukkig wezen, niet naar het model van een ander. Wilt gij een schoen hebben die goed past, laat dan aan uw eigen voet de maat nemen. Hetzelfde geldt voor het geluk. Gij zult zeker en spoedig ge lukkig zyn, wanneer gij het geluk van anderen tot hoofdvoorwaarde van uw eigen geluk maakt. De gelukkige eischt niets van anderen, plaagt en hin dert hen niet, maar spreidt blijmoedigheid om zich hoen. Als do menschen de kunst verstonden om ge lukkig te zijn, zouden vele nu noodzakelijke instel lingen tot een weldadig doel of in het belang der openbare veiligheid gemist kunnen worden. De kinderen zijn gelukkig omdat zij niet over hun ge luk nadenken; de volwassenen zijn het niet, omdat zy er zich te veel in verdiepen. Wie zijn geluk op eene enkele zaak stelt, vereenvoudigt de kunst om gelukkig te zijn, maar kan ook licht schipbreuk lijden. Hij is als de boer, die maar éen gewas op zyn akker bouwt. Als dit mislukt, kan hij van honger sterven. De gelukkige is als de gezegende bodem van Toscane, die tegelijk graan, olie en wijn voorbrengt. Evenals in de natuur al wat leeft van klein af begint, maar allengs tot vollen wasdom en bloei groeit, zoo moet het ook met het geluk zijn. In plaats van voor en, boven u te zien, zie om u heen en achter u. De hoop is een wissel op hot geluk getrokken, en zoolang hij niet vervallen is, blijft hij overal geldig. Hebt gij geen huis, zamel er bouwsteenen voor ophebt gij geen bouwsteenon, teeken een plan op het papier. Ieder moet een p'an, een doel in zijn gedachten hebben. Niet alle bloesems worden vruchten; maar toch zijn zij schoon en vol geur. Het geluk verheugt zich in het tegen woordige en hoopt op de toekomst. Als het geluk een wapen had, zou ik er als devies de drie woor den die voor mij de kunst en de leer van het geluk in zich sluiten, er op schrijvenBij weinig veel. Aan het 15de verslag van Bethanie, herstellings oord voor verzwakte kinderen te Zeist, ontleenen wij het volgende Met zes kinderen werd het herstellingsoord ge opend en nu worden er 50 verpleegd. De oude woning is dan ook sedert eenige jaren verlaten, daar zij te klein werd voor de vele aanvragen om opname en er dus dringend behoefte was aan eeno grootere woning. Voor het bouwen en in orde maken daarvan waien 40,000 noodig. Vooral door do krachtige mede werking van een edel en christelijk echtpaar te Am sterdam, dat jaarlijks een groot aantal zwakke stum pers naar Zeist heeft gezonden, werd de som van 30,000 bijeen gebrachthet bestuur had bepaald eerst dan tot de stichting van een nieuw tehuis te zullen overgaan, als zij over deze som kon be schikken; de .overige 10,000 worden opgenomen, en in 1885 kon de nieuwe woning geopend worden. Zy bevat beneden, behalve de keuken, kelders, bergplaatsen enz. de groote eetzaal, liunenkamer en twee badkamers; op do eorsto verdieping is de ka mer van den dokter, directrice en helpsters en de groote speel- en leerzaal. Daarboven zijn 4 slaap kamers, elk voor 12 kleine patiënten, 2 kamers voor 6 zieken, tevens de slaapkamers der directrice en huishoudster; daarboven die voor het overig perso neel en de zolders. Het geheele gebouw heeft dub bele zoogenaamde spouwmuren, waardoor het warm en droog is, daarbinnen zijn kokers, die gelegenheid geven tot ventilatie in al de vertrekken. De kinderen die hier geherbergd worden, komen uit alle deelcn des lauds; zij zijn uit verschillende standen en tusschen 4 en 14 jaar oud. Terwijl zy in eenen hoogst treurigcn toestand, velen geheel verwaarloosd, met kliorwonden over dekt, of mager en uitgeteerd aankomen, verlaten zij bijna altijd versterkt en genezen het herstellingsoord. Met dezen licbamelyken vooruitgang wordt ook de geest opgewektvroolijk en vol levenslust keert me nig kind huiswaarts, dat dof en ingetrokken, achter- lyk en somber het ouderlyk huis verlaten had. Zal deze gunstige verandering echter stand houden, dan is het niet zelden noodig dat het verblijf in Bethanie twee- of driemaal herhaald worde. In den tnin heeft ieder kind zijn eigen bloem perkje, waar zy naar hartelust in kunnen werken en het is een genot de kleine schare in bosch en tuin te zien spelen en dartelgp en hen uit vollo keel vroolijke liedjes te hooren zingen. Eene kast vol speelgoed houdt de kinderen in huis op regendagen bezig en menig feestje wordt georganiseerdvooral de verjaardagen worden niet vergeten. 's Winters is er gelegenheid het huis te verwar men, en zoo worden er dan ook patientjes opgeno men. Voor de kleine som van 25 kan men een kind 5 weken in het herstellingsoord plaatsenmoet het verblijf langer duren, dan betaalt men daarvoor 0.80 daags. In 't Ichtimangebergte, dat ongeveer 50 KM. van Sofia verwijderd is, had de vorige week een ont zettend voorval plaats. Eene vrouw, uit de omstreken van Philippopel, begaf zich met hare twee kleine kinderen van 5 en 6 jaar in een voertuig op weg naar Sofia. In de nabijheid van het dorp Wetron, op 't hoogste punt van den berg Ichtiman aangekomen, werden de reizigers plotseling 's nachts door een hevigeu storm overvallen, zoodat het bijna onmogelijk was den tocht voort te zetten. De vrouw riep den koetsier toe stil te houden, en daar op den top van den berg een oud, vervallen en onbewoond huis stond, besloot men er zoolang te blyven, totdat de storm bedaard zou zijn. De vrouw verliet met hare kin deren het voertuig, terwijl de koetsier nog een en ander te doen had met de paarden. Toen de onge- lukkigen hot voorplein van het huis waren overge- loopen, dat door een muur omringd was, en in de kamer traden, werdeu zij door twee wolven aange vallen, die zich daar hadden verborgen en haar en hare kinderen letterlijk verscheurden. Door het vreeselijk gehuil der wolven en het ontzettende ge schreeuw dor ongelukkigen werd de kootsier, die nog buiten wachtte, opmerkzaam gemaakt op hetgeen er voorviel, en zonder zich lang te bedenken, rende hij met paarden en rijtuig, niettegenstaande den nacht en den hevigen storm, naar Ichtingen, waar hij dadelijk de politie kennis gaf van het voorge vallene. Deze zond oogenblikkelijk eene afdeoling gendarmen naar de plaats des onheils om de wol ven dood te schietentot heden echter is er geen nader bericht of dit reeds gebeurd is. Voortdurend hoort men klachten ook over den economischen toestand van onze koloniën. Slaat men echter een blik op de jongste gepubliceerde lijst van effecten te Batavia, merkt do „Arnk. Ct.» op,dan verkrijgt men toch den indruk, dat de zaken zoo slecht niet staun. Van de 64 der daarop vermelde ondernemingen staat de koers der aandeelen van enkele beneden pari, van een vijftal zelfs op 25 of 20 pet. maar verreweg het meorendcel staat op 100 pet. en daarboven, vele op 110, 120, 140, terwijl er zelfs voor 260, 270, 280, ja 325 pet. genoteerd zijn. Wanneer er nog zooveel ondernemingen zijn, die zulke rente afwerpen* dan kan men waarlijk niet beweren, dat het zoo wanhopig is gesteld. Als ingezonden stufc treffen we in het Utr. Dagblad een open brief aan, gericht aan de leden der Nationale Kiosvereeniging en onderteekend door de heoren Van den Boetzelaer van Dubbeldam, Do Block van Haersma de With en Canneman. Genoemde heeren verklaren daarin, dat zij be danken als bestuursleden der Nationale Kiesvereeni- ging, wijl de oprichter en voorzitter, ds. Buijtendijk, zich ontrouw aan de beginselen der Vereeniging be toond hoeft. Zij horinneren er aan, dat bij de beraadslagingen op de ledenvergadering over de houding der Ver eeniging in zake de herstemmingen, de voorzitter verklaarde, dat het bestuur eenparig van gevoelen was, dat zy beter deed een lydelijke houding daarin aan te nemen en nieraands verkiezing aan te bevelen, daar de Veroeniging als zoodanig in geen enkel district rechtstreeks daarbij betrokken was en zy, by de nog zeer geringe bekendheid harer beginselen, gevaar zou loopen van in een valsch daglicht te wor den geplaatst, indien thans door haar partij werd ge kozen voor of togen oenigen in herstemming zijnden candid aat. De Vereeniging was dezelfde meening toegedaan. En wat zien wij nu gebeuren, zeggen de hoeren Van den Boetzelaer c. s. «Dat de voorzitter der Vereeniging ds. Buitendijk, op enkele plaatsen het woord »oert ten gunste van de liberale candidateu niot alleeeu, maar bovendien in het door hem geredigeerd blad De Wageninger van 17 Maart 11., wei is waar op eigen verantwoor ding, in zeven districten, waar liberalen tegeuover katholieken in herstemming waren, de candidaten der liberalen aanbeveelt, omdat zij protestanten zijn. «Door zyn afkeer van de tactiek dor antirevoluti onairen en roomsohen gedreven en misleid, verlaat de voorzitter der Nationale den 17 Maart het stand punt, den 9 Maart te* voren nog door hem verde digd, en verloochent te gelyker tijd op de meest lichtvaardige wijze do beginselen zelve, waarop de nauwelijks vastgestelde statuten zy gegrondvest. «Waar derhalve ds. Buijtendyk als openbaar spre- en als publicist gebleken is niet homogeen te zijn met den voorzitter der Nationale Kiesvereeniging, ig samenwerking tusschen hem en ons aU loden van het bestuur volstrekt onmogelijk. «Evenmin ook zouden wij ds. Buytendijk wenschen te volgen in zijn stiyd tegen het zgn. Calvinisme en het zgn. Ultramontanisme, omdat het streven om do godsdiensttwisten uit het staatkundig strydperk te weren, ons althans volkomen ernst is. Door hun uittreden uit het bestuur der Nationale Kiesvereeniging wenschen genoemde fceoren nu voor eerst krachtig te protesteeren tegen'het feit, dat ds. Buijtendijk, de voorzitter van dat bestuur, bij de herstemmingen zoowel de oenparig ook mot zijne medewerking vastgestelde gedragslijn als de bo- ginselen in do statuten der Vereenighig nedergelegd heeft verloochend, en ten andere op de moest on dubbelzinnige wijze te doen uitkomen, dat zij blijven vasthouden aan de boginselen, uitgedrukt in de statu- ten der Nationale Kiesvereeniging. Keizer Frederik bracht een redely ken dag door. De gewone verschijuselen hielden aan, maar in geringere mate, zoodat de algemeene toestand zelfs iets gunstiger werd. Hoewel het krachtverlics van den keizer door do koorts zoo veel mogelijk wordt tegengegaan, blijft de toestand van den patiënt toch even gevaarlijk. Alweer heeft generaal Boulanger aanleiding gege ven tot eene demonstratie, maar nu tot een betoo ging zijner tegenstanders. Do beweging giug uit van het Quartier Latin. Een aantal studenten,.volgens schatting ongeveer 2000 personen sterk, hield Vrydagavond een op tocht, ten eindo hun afkeer van Boulanger te toonen. Van de Ecole de médicine trokken zij, vier op eon rij, in een langen stoet naar Boulanger's woning, waar zij een kwartier achtereen allorlei vijandige kreten aanhieven. Hetzelfde geschiedde op de Avenue de V Opéra voor den Cercle militairedien de generaal als minister van oorlog oprichtte, en eindelyk voor de bureaux van de Cocarde en de France in de rue Montmartre. In deze straat echter raakten de manifestanten slaags met een troep Boulangisten. Er werd menige stokslag tusschen voor- en tegenstanders van den dic tator gewisseld, maar het einde was, dat een twin tigtal personen werd gekwetst en de geheele stoet uit elkaar raakte. Nadat de dertien aanhangers van Boulanger in de Kamer door de radicalen uit hun partij zijn ver- wydord, hebben zij besloten een nieuwe groep te vormen, le groupe Boulangiste. Eenige leden der radicale partij zijn reeds tot deze niëfiwe partij toe getreden, o. a. de heer Clovis Hugues, de bekende afgevaardigde uit Marseille. Volgens den heer La- guerre zal deze Boulangistische partij in de Kamer minstens 40 leden tellen. De royalisten, die zich tot dusver eenigszins op den achtergrond hielden, hebben nu ook openlijk partij gekozen voor de beweging van Boulanger. Na langdurige besprekingen besloot de Union des Gau- ches in een bijeenkomst, die ook door den hertog de Rochefoucault en bisschop Freppel werd bijge woond, dat zij de beweging tot herziening dor grond wet zou steunen. De «Correspondance Nationale", welke in betrek king moet staan tot den Graaf van Parys, behelst een nota, welke, naar men verzekert, een uitvloeisel is van de op Sheen House gehouden samenspre- kingen. Daarin leest men o. a. het volgende: «Ziet Frankrijk wel op dit oogenblik welken weg raon het tracht te doen inslaan? Het wil orde, ondubbel zinnigheid, vredo, veiligheid voor den volgenden dag. Zal het die weldaden zoekon bij een dictatuur? Gelooft het niet, dat de dag gekomen is om aan de door haar beginsel traditioneels, door haar instel lingen moderne Monarchie de zorg voor zijn oer on voor zijn toekomst toe te vertrouwen? Men spreekt van herziening der Constitutie. Noch het woord, noch de zaak kan de monarchalen verschrikken. De monarchalen willen de herziening uit beginsel, zij hebben het eerst er op aangedrongen Wordt het land voor de zaak gesteld, dan zullen zij het, uitnoodigen om zich uitdrukkelijk te verklaren voor het herstel dezer nationale Monarchie, buiten welke er voor het land rust, duurzaamheid noch eer bestaat." Intusschen zal do herzienings-commissio hakr arbeid onmiddellijk beginnen. Dó commissie bestaat uit II leden, van wie 10 tot do linkerzijde behooren. De eenige vertegenwoordiger der rechterzijde, de hertog De Rochefoucauld, is evenals de eenige Boü* langist in de commissie, de heer Michelin, een voor stander der herziening. De opportunisten zyn ver tegenwoordigd door vier leden, allen natuurlijk tegen standers der herziening, terwijl de overige tot de radicale party behooren. Deze zijn allen voor do herziening, mits ze geschiedde op een tijd, dien het ministerie raadzaam acht. In het Engelsche Lagerhuis zijn de algemeene be raadslagingen over de wet betreffende het binnen- landsche bestuur geëindigd. Zonder stemming werd besloten tot de afzonderlijke behandeling der ver schillende artikels over te gaan. INGEZONDEN. Weldra zal wéderora in het kiesdistrict Gouda èene nieuwe keuze moeten geschieden van een Lid der 2e Kamer, ten gevolge der benoeming van Jhr. Mr. Godin de Beaufort tot Minister van Fi nancien. Bij de laatste stemming waren zoowel de man der Liberalen als de man der ad hoe voreenigde Roomsche en Calvinistische rigtingen, beiden hoogst bekwame en zelfs bij de wederpartij zeer geziene personen. Het zou da» ook eene eer zijn voor ons district als thans wederom een zoodanige in de plaats van den afgetredenen wierd gekozen, en tevens een zegen voor het gansche Vaderland, bijaldien, ten bewusten doeleinde, voor ditmaal de strijd tusschen die verschillende rigtingen eens wierd ter zijde gesteld niet alleen, maar integendeel allen (van welke rigting ook) zich voor ditmaal eens wildeu vereonigen tot en beijveren voor de keuze van een' man, die in de Kamer zelve eigenlijk niet mag, ja zelfs noode kan gemist worden, omdat zijne erkende bekwaamheid, zijn practische blik, zijne conciliante doch tevens onafhankelijke overtuiging en zijn oratorisch talent het soms zoo noodige tegenwigt zouden kunnen opleveren bijaldien, in de schaal dor meeniugen, door het valsch gewigt van onkunde, partijzucht of hartstochtelijkheid, de evenaar eens mogt dreigen over te slaan naar de zijde van onbillijkheid of partijdigheid. Voorzeker velen Lwer zullen met mij instemmen, als ik, met het oog op 't geen ik hiorboven noder- schreef, U daartoe aanbeveel den Heer Mr. J. HEEMSKERK Az., afgetreden Minister van Binnen land sche Zaken. Eene verdere aanbeveling mijnerzijds zal wel geheel overbodig zijn persoonlijk heb ik de eer niet hem te kennen, en znlldh ook wel verreweg de meesten uwer met zijn persoon geheel onbe kend wezen, doch, wat de staatkundigo loopbaan van dien man betreft, deze ligt voor ons allen bloot als een geopend boek. Hy behoort niet tot de ultra's, tot de doctrinairen eener partij (welke dan ook) maar hij zou 4at aan zienlijk deel van Nederlands ingezetenen vertegen woordigen, 't welk een einde wenscht te zien ge maakt aan den onverkwikkelijken strijd over de dusgenaamde «Schoolquaestie», en zulks door prac tische middelen, te verkrijgen by wege van weder- zydsche toenadering, zonder opoffering van begin selen. Sinds eene zeer lange reeks van jaren in Uw midden woonachtig, houd ik mij, geachte mede kiezers, bij voorbaat overtuigd dat gij het mij onge twijfeld allen wel ten goede zult willen toerekenen, als ik U myne meening in deze aangelegenheid openlyk kenbaar maak. En gij die raeonen mogt mij daarin niet te kunnen volgen, laat, in elk geval, als Nederlandsche Staats burgers uw onbevangen oordeel tot zijn regt komen, en uwen onbenovelden verstandsblik rondom U gaan op zooveel in het eigen-Vaderland, dat nog behoefte beeft aan verbetering, op zooveel in bet Buitenland dat reden geeft tot vreeze, ook voor ons, nog boven zoovele natiën bevoorrogt, Nederland, en brengt dus ook gij, in geen geval, uwe keuze uit op een onbekwaam of minder bekwaam persoon, enkel en uilsluitend omdat deze Liberaal, Roomsch-Catholijk of Orthodox-Gereformeerd heet en U, enkel als zoodanigwordt aanbevolen. Geachte medekiozers Ik horhale het, houdt mij de vingerwijzing ten goede, die ik mij veroorloof U bij deze te doen op Een' man, wien 't haat'lyk woord, dat wij te vaak [thans hooren, Het woord: „partijzuchf als een wanklank klinkt [in de ooren, Die, pal staand voor zijn regt, ook dat van and'ren eert, Zyn' medeburgers gunt,' wat hij voor zich begeert. Het land, waar haat en twist den broederband ver scheuren, Ziet vaak met burgerbloed z(jn veld en steden kleuren, Terwijl 't misleide volk zyn dwaasheid niet beklaagt Voor dat het, zwak en arm, des yreemden kluisters [draagt. Zal dat de toekomst zijn van 't land waarin wij leven Daarvoor behoede ons God Zijn goedheid moge 't [geven, Dat elk, in zijnen kring, zijn' broederpligt betracht Zoo schenke ons eendragt heil, zoo schenke ons [eend ragt magt 1 Uw Dienstwillige Modekiezer, P. M. MONTIJN, Gouda, Notaris. 24 April 1888. RECLAME Gelijk de uitnemenste middel tegen de heeschheid en den hoest en in 't ge meen tegen de catarrhale aundoeningen der slijmen, de doktors zoo wel, als de lijder van deze ziekte genezen, bevelen de mineraal pastillen van Soden aan. Vele nemen de aanbeveling in twijfel en wan trouw, maar als zij er eens de proef van gemaakt hebben, en de uitmuntende werking ondervonden hehben, zullen zij er nog veel komen koopen en zelfs ze aanbeveelen, met ze doon te bemerken dat zij te bekomen zijn bij alle apothekers aan 60 cents de doos. Geen overtuigender bewijs van de groote geneeskracht en de weldadige werking der pastilleo, dan de groote verkoop van 200 000 doozen binnen de 2 maanden in geheel Duitschland gedaan. Voor de vele bewijzen van deelneming zoowel ran bniten als binnen de gemeente onderzonden gedurende de ziekte en bjj het orerljjden ran onzen geliefden Vader en Aan- behuwdvader, betuig ik, mede namens Verdere Familie, den harteljjksten dank. M. MOONS, Mz. Waddingsveen, 23 April 1888. BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran Gouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augustus 1881 (Staatsbladno. 97) ter openbare kennis: dat bij hen is ingekomen van den navolgenden per soon een verzoekschrift waarbij vergunning wordt gevraagd om in de bij zijn naam vermelde loca- liteit sterken drank in het klein te mogen verkoo- pen, als Naam van den Verzoeker: Aanduiding der Idealiteit: G. F. A. van Vogelenzang Meerdervoort, M. No. 7t Gouda, den 23 April 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN De Secretaris, BROUWER. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER on WETHOUDERS van Gouda; Gelet op art. 8 der Wet van deu 2n Juni 1875, (iStaatsblad no. 95 Doen te weten Dat zij vergunning hebben verleend aan den Heer G. J. D. Arends te Gouda en zijne rechtverkrijgen den, tot het oprichten eener smederij, waarin tevens van stoomkracht zal wqrden gebruik gemaakt tot het in beweging brengen van werktuigen op bet perceel gelegen aan deu Kattensingel hoek Winterdijk ge- teekend Q no. 97, kadaster sectie A no. 3033. Gouda, den 19 April 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. GEBOREN: 20 April. Wouter Jacobos, onder# J. Wosiog en B. Lemen#. Nicolaaa, oodcra G. M. Peetera en J. M. van Dorat. 21. Cornélia Leooardua, oudera J. van der Poat en C. Streng. Johannes Zaehariaa, onder# A. Muys en C. Lapaer. 22. Hendriks, oudera J. van der Post en W. Neef. OVERLEDEN: 22 April. S. J. M. van Veen, 11 w. J. Seboheo, lm. 28. P. Tak, 10 m. GEBOREN: Anna, oudera A. Koot en C'. Bouwman. OVERLEDEN: L. van Bergen, wed. van A. Via, 66 j. GEHUWDB. Gravesteyn wedn. van L. Gravevtein, (wonende te Papendrecht) en A. Verborg. GEBOREN: Jannetje, oudere H. Metseleer en C'. Borger. Heintje, oodera M. Seyffere en A. Fulenoe. OVERLEDEN M. ven der Dool, 2 m. Bevallen van een Docbter, J. BISSCHOP—Slangen. Gouda, 23 April 1888. Heden overleed onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder NELA MARTINA van EIJK, Wed. van Bebnabdos de Loo», in den ouder dom van 67 jaren. J. ZOM. M. ZOMde Loos. J. LAFEBER. H. P. LAFEBER—de Loos. Gouda, 23 April 1888. De VERKOOP1NG van VEE enz. te Vliet op MAANDAG 30 APRIL 1888 zal te Haastrecht, VERLANGT nog eenige Dezelve worden in de natnur gebleekt en met de band gewasschen. Aan hetzelfde adres worden tegen 1 MEI 2 MEIDEN, P. G„ gevraagd. Ruime keuze Nieuwste Modellen van af 2.tot 6. Nieuw ontvangen een prachtige collectie als: COMPOTTEN, WIJN-, LIKEUR- en COGNACKARAFFEN met passende glazen, Middenstukken enz., alsmede BOCALEN en BEKERS, antiek, echt geschilderd. HAUTE NOUVEAUTÉ. voorheen Hoogstraat. voor allen die het wereldberoemde echte K.K. Hot-Tandarts TV P 0 PP 'e Anatberin UT. rvrr S Mondwater ngebruikt hebben. Boven ieder ander Tand- water to verbiezen als voorbehoedmiddel tegen Tand- en Mondziekten. Bij gebruik van het Mondwater en »r. POPP's TANDPASTA Tandpoeder behoudt men steeds gezonde en schoone Tanden, een eerste vereischte tot het behoud van eene gezonde maag. Dr. POPP's Tandplombeersel, om zelf holle kiezen te vullen. Dr. POPP 's Hrnidenzeep, is met het grootste succes ingevoerd tegen iedero soort van Huiduitslag. POPP's Zonnebloem-Oliezeep, fijnste en beste Toilet-Zeep. WA ABSCH U WIN O. Alle bestaande namaaksels van Anatherin- MtfF* Montwater zijn voor de Gezondheid schadelyk volgens analyse, daarom waarschuw ik hier mede het geëerde publiek voor aankoop van zulke namaaksels. Br J. G. POPP, KK. Hof-Tandarts en uitvinder der Anatherin-Preparaten te We enen. Depots van alleen echte Anatherin-Preparaten be vinden zich te Gouda bij de firma J. C.Zeldenrijk Co. Drogist, op de Marktte Rotterdam by F. E. van Santen Kolff; te 's Hage bij J. L. F. Snabilié, apoth. te Delft bij A. J. van Rijti te Schiedam bij C. Malta Gz.te Leiden bij E. Noordykte Amsterdam bij F. van Windheim Co. en H. H. Uloth Co., apotheek; te Utrecht bij G. H. N. van Spanje idem Lobry Porton, Droogisten. •v

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2