TRICOT ONDERGOEDEREN ma mTwmmB PQRTÜRICO «e. mm. «ARCHIPEL, VERKOÜPING. Dagmeisje Werkstaking te Almelo. Dames-enKinderkoeden. D1&3MI BITTE» In lading naar Lissabon Buitenlandsch Overzicht. Kleinhandel in Sterken Drank. AFKONDIGING. ADVERTENTIE N. van Gebr. SCUOLTEN Co, en H. B. SCHOLTEN O L\ T V A KGEN Wed. C. van 0IJE, «RW HÓNDEN- id APMTRÏATRR id CIRP J. van Sonsbeek. V, De minerale baden van Soden in den MARKTBERICHTEN. Gouda, 26 April 1888. burgerlijke Stand. ÜËLEEN DEKT PROOS HOOGEN DIJK Jr. en pi SCHENK A. Bij J, T. HOMMER, te Almelo, Prijs 25 Cents. M. L. KINT van Dam, De interest ten behoeve der Bank verschenen, bedroeg336.66 Aan boeten werd ontvangen .71 337.37 Af: aan salarissen en onkosten - 167.05 Zoodat de winst bedraagt 170.32 welk bedrag met de winsten over vroegere jaren, ton bedrage van 984.83 en dus te zamen1155.15 bij het reservefonds der Spaarbank, waarmede deze instelling voortaan vereenigd is, werd gevoegd. Ter vervanging van de Heeren A. A. Koek en R. P. M. van Alderwerelt van Rosenburgh, die zich voor Commissaris niet herkiesbaar stelden, werden benoemd de Heeren A. Jonker Kz. en J. F. W. S. Middelbeek. Gisteren werd de Algemeene Vergadering gehou den van aandeelhouders der Goudscho Waterlei ding Maatschappij. Tegenwoordig waren 4 aandeelhouders met 37 aandeelen, uitbrengende 18 stemmen. Uit het verslag bleek dat in 1887 gemiddeld per dag 532 M8 water naar de stad werd gevoerd, dat het aantal gesloten abonnements-contracten bedroeg 1252, met 1705 perceelen, met een bruto water- opbrengst van 21143.07*. Uit de balans bleek dat de wateropbrengst was geweest 20961.43'. Het dividend werd bepaald op 5 pCt., terwijl een aandeel groot 1000.dor obligatie-leening werd uitgeloot. In de zitting der Rotterdam sche Arr. Rechtbank van Dinsdagmorgen werden veroordeeld G. H., oud 30 jaar, koopman, wonende te Gouda, wegens verduistering van oen wagen, tot 2 maanden gevangenisstraf. A. Koud 28 j., koopman wonende te Gouderak, wegens verkoop van vervalschte boter en het omkoo- pen van ambtenaren, tot 1 maand gev. G. H., schippersknecht, wonende te Gouda, we gens mishandeling, tot 3 dagen gev. l In de den 25n dezer gehouden verkiezing van een voorzitter voor de Polders „Achterof en de Putte", gelegen onder do gemeente Waddings veen, is door stemgerechtigde Ingelanden met algemeene stemmen, zijnde 634 (zes honderd vier en dertig) herkozen de'heer Pb. van der Breggen. Voor de betrekking van veldwachter te Gouderak, op een jaarwedde vgn 350, hebben zich niet minder dan 73 sollicitanten aangemeld. Z. M. de Koning heeft benoemd tot voorzitter vin de Eerste Kamer der Staten-Generaal den heer ipr. W. A. A."*J. baron Schimmelpenninck van der Óye, lid dier Kamer. Door de Provinciale Staten van Groningen zijn tot leden der Eerste Kamer gekozen de heeren jhr. mr. W. C. A. Alberda van Ekenstein te Groningen en D. Knol Welt te Usquert, beiden leden der genoemde Staten. Zij verkregen respectievelijk 25 en 24 stem men. Op den heer C. J. Sickesz werden 16 stemmen uitgebracht. De Kabinetten, die Nederland heeft gehad en hun levensduur. Ministerie. Opgetreden. Duur. De Kempenaer Mei 1848 1'/, jaar. Thorbecke I. 1849 3'/, H Van Reenen. 1863 S'/4 n Simons 1866 n Van Rappard Jan. 1867 2 li Van Tets 1868 ii Van Heemstra Febr. 1860 2 ii Thorbecke II Febr. 1862 4 ii Geertsema I Febr. 1866 1 2 ii Heemskerk I Juni 1866 n Fock Juni '1868 2'/, li Thorbecke III Jan. 1871 l'/j Geertsema II Juli. 1872 2 n Heemskerk II. Aug. 1874 3'/, li Kappeyne 1877 1% li Van Lijnden Aug. 1879 3% li Heemskerk III April 1883 5 H Dus 17 ministeries in 40 jarenden gemid delden duur van 2'/9 jaar hebben slechts 7 over schreden. Het laatste Kabinet spande de kroon. Wij lezen in hot mailoverzicht van de Java- bode l)e muntkwestie blijft hier veler gemoederen be zighouden niet alleen tal van suikerfabrikanten en landbouwondernemers, maar ook mannen uit den handel en het bankwezen verklaren, dat de tegen woordige toestand onhoudbaar is en dat de invoering van den zilveren standaard met vrije aanmunting ook in het belang der lnlandsche bevolking zijn zou. Daartegenover staat echter de bekende meening van den president der Javasche bank, en dat die veel gewicht op de schaal legt en deze niet gemakkelijk naar den anderen kant doet overslaan, begrijpt en billijkt ieder. Hoe dit zij, de toestand dor bevol king van Java is volgens het getuigenis van lieden, die haar kennen, allertreurigst en onbegrijpelijk komt het voor, dat zij de zware belastingen nog steeds kan opbrengen. Tot nog toe is niet gebleken, dat de particuliere landbouwnijverheid blijvende welvaart onder de inlanders kan vestigen; zij waren en zijn niet anders- dan arbeiders die op hun dagloonen zijn aangewezen en bij het ophouden daarvan terstond tot armoede vervallen. Gelukt het een enkele móal oen hunner zich in eon of anderen tak van nijver heid tot zelfstandig ondernemer op te werken, dan wordt dadelijk gewezen op het gevaar, dat de Europeanen door de Inlanders zullen worden ver drongen, alsof hot niet onze plicht ware, indien men bij koloniale politiek van plicht spreken kan, hen zoodanig opteleiden, dat zij, de landskinderen, in handel, nijverheid en landbouw met ons, vroem- dolingen, geheel op gelijken voet staan. Thans legt men zich neder bij de leer, dat de welvaart der lnlandsche bevolking de onze noodzakelyk op den voet moet volgen, zoodat men alleen voor de laatste heeft te zorgen. Praktisch komt diti op hetzelfde neer als de opvatting, dat koloniën al een behoeven te dienen tot veld van exploitatie voor den specu latiegeest van vreemdelingen, maar het beginsel is edeler. Vrijdag 20 April, stierf in het gesticht te Evere bij Brussel, de heer Celestin Jacques Leonard Keul ier, arm en vergeten door het volk, dat in uitbun dige geestdrift ontbrandde, toen destijds een telogram de verovering des Kratons meldde. Kruller was de eerste, die met de Nederlandsche vlag votfrzien, en den degen in de vuist, van de boijstwering sprong, midden tussschen de woedende Atjehneezen. Schrik en verbijstering waren van deze heldendaad het ge volg, en spoedig 'daarna sprongen meerdere Hollan ders Keuller achterna. Een geweerschot verbrijzelde Keuller's kaakbeen en gebit, zoodat hij naar de ambulance gebracht werd, en langzftam herstelde. Nooit is openbaar de schoone daad van Keuller erkendf zelfs niet toen hij, in Brussel wonende, en door eenige gepensioneerde Nederlandsche officieren daartoe aangespoord en van roisgeld voorzien, zich, nu juist één jaar geleden, in 1887, by gelegenheid der Aprilfeesten naar Arasterdam begaf en op audiën tie by den Koning ging om eenigon steun te vragen. Er waren formaliteiten to vervullen, waaraan hij, na een tijdsverloop van zooveel jaren, niet meer kon voldoen, niettegenstaande vele pogingen tot de ver vulling er van door hem zijn aangewend, te 's-Hage, Tiel en andere plaatsen, om zijn papieren te krijgen. {Amst.) Te Amsterdam werd Maandag, onder voorzitter schap van deh heer A. O. Wertheim, de 13e jaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden van de Prins Hendrik-Stichting. Bij de opening dor vergadering wijdde de heer Wertheim eenige welsprekende en waardeerende woorden aan de nagedachtenis van den overleden secretatir der stichting, den heer H. J. Jolles, op zoo jeugdigen leeftijd uit zijn werkzaam en voor de Stich ting en de maatschappij zoo nuttig leven gerukt. Aan het jaarverslag wordt door ons het volgende ontleend: Met ziekte hadden de verpleegden, dgnk zij den heilzamen invloed van de centrale warmwater- verwarming, in het gure jaargetijde weinig te kam pen. De stichting verloor 4 verpleegden door den dood. In het afgeloopen jaar werden 51 verpleegden opgenomen, zoodat op 31 December 64 verpleegden aanwezig waren met 24,484 verpleegdagen. Voor hon werd uitgegeven aan voeding, kleeding, ligging enz. 11,301, d. i, per dag 4ft,/so cent. Door eene bovenbetimraering kwamen 16 plaatsen beschikbaar, toch moest het bestuur besluiten eene nieuwe zaal te laten bouwen, om de oude te bezigen voor zieken zaal. Zal die klaar zijn, dan biedt de stichting plaats voor 90 oude Janmaatsmits de geldmiddelen daarvoor toereikend zijn. De stichting ontving aanzienlijke giften, o. a. van heeren directeuren der O. I. Handel en Reederijen 2000, van mr. H. M. 500, van denheer P. W. Janssen 300, van mevrouw Jansen-Arriens ƒ300, enz. Legaten ontving zij van: wijlen mejuffrouw F. E. Meyer te Amsterdam 2586, wijlen mejuf frouw A. M. Nieuweling 5000 bezwaard door vruchtgebruik. 36 leden en 142 donateurs traden toe, hunne bijdragen waren 1183. Evenwel verloor de stichting door overlijden 42 leden en donateurs. De heer P. E. A. van Hall werd tot directeur bo- noemd. Hoe onze oude zeelieden soms worden gevonden leert het volgende schetsje in het verslag. «Het toeval deed hem ons ontmoeten aan het wWesterhoofd te Amsterdan in de onmiddelijke nabij heid van de aanlegplaats der Alkmaarsche pakket- wbooten. Eene der daar staande ledige kisten diende »hem in zyne havelooze kleeding, welke bijna niet wmeer in staat was zijn lichaam te bedekken, tot ,/nachtvorblijfmenschenschuw geworden, ontweek hij ween ieder die hem naderde, bevreesd als hij was door z/de politie ontdekt en door haar naar een der bede- laarskolonies opgezonden te worden. Het was onge- wveer 6 maanden geleden, dat dit kommervol leven ^begonnen was, daar hij door een steeds toenemende //toenemende oogziekte zijn beroep als zeeman had //moeten laten vareu niemand had hij tot steun dan z/een kapitein dier Alkmaarsche booten, met wien z/hij vroeger gevaren had en nu zijn lijden nog zoo- „veel mogelyk lonigde. Eene huivering gaat u door z/de leden, wanneer hij verteld heeft, in welken //toestand hij zich bevond en hoe hij eiken avond, z/voor hij zich in zijn schuilhoek voor het oog van z/de dien&ron der heilige Hermandad verborg, op zijne //knieën om verlossing uit dit lijden bad en al //hadden de golfjes onder den stijger, zoo onrustig //kabbelend, hom nog zoo vriendelijk tegengelachen z/en gefluisterd //Kom, hier is redding," hij had aan z/die verleiding weorstand geboden nog altoos op /,Gods uitredding vertrouwend. Die bede word ver- z/hoord weinig tijds later dankte hij het aan u z/weldadigen, dat zijn lyden had opgehouden goed //gekleed en gevoed doet hij u niet meer huiveren z/op zijn gezicht en vat ge welwillend de u toege stoken hand, wanneer hij u zegt al kan ik niet z/meer zien, ik weet u toch wel den weg te wijzen z/door het geheele gebouw." Volgons do rekening en verantwoording, sluitende in ontvangst en uitgaaf met oene som van ƒ20,615, droegen H.H. M.M 500 jaarlijksche contributie bij eh H.K.H. Prinsos Wilhelmina 200. Geschenken van allerlei aard ontving deze nuttige stichting vele doze zeemansvriend zorgde voor tabak, gene voor versnaperingen, een derde voor lectuur, enz. Onze oude zeelieden, zoo eindigt het verslag, blij ven wij u met warmte aanbevelen en God wekke uwe harten op, om de Prins Hendrik-stichting door uwen steun nog velen ten zegen te doen zijn. 5 Betere berichten over den toestand van keizer Frederik worden uit Berlijn gemeld. Onder de doctoren wint de meening veld, dat in de ziekte een periode van stUstand is gekomen. Reeds be gint men zich met een zwakken straal van hoop te vleien, dat op de hevige aanvallen der laatste dagen een tijd van beterschap zal volgen. Ondanks zijn smartelijk lijden blijft keizer Frederik geduldig eh werkzaam. Met zeldzame 'geestkracht vervult liy zijn plichten, verricht zijn werkzaamheden zonder klacht. De Koningin van Engeland stapte eergisteren- morgen aan het station bij Charlottenburg af, vroeger dan verwacht werd, zoodat er weinig publiek was. Officiëele ontvangst had niet plaats; aanwezig waren de familieleden. Eergisterenmiddag werd een bezoek gebracht aan Keizerin Augusta en den Kroonprins. Gisteren werd Bismarck door Koningin Victoria ont vangen. De Keizer heeft de volmaoht aan den Kroonprins, zooals het Ministerie doze voorstelde, nog aanmer kelijk uitgebreid. Graaf Herbert Bismarck is tot staatsminister be noemd door den Keizer. Schijnbaar is het rustig te Parijs, maar men kan er niet veel op bouwen. Wellicht zoude Boulanger- ziekte na verloop van eenige dajren van zelf genezen, iudien niet de geheele rechterzijde steeds het vuur weer aanblies door eveneens herziening der constitutie te eischen. De Graaf van Parijs heeft zich thans openlijk daarvoor verklaard. De beweging onder de boeren in Rumenië is in zoover verminderd, dat men de vrees voor geweld dadig verzet als geweken beschouwt, maar toch blij ven do ontevredenen volharden bij hun eischen. De toestand blijft dus steeds zeer ernstig, zoolang geen middd is gevonden om een schikking tusschen beide partijen tot stand te brengen. Voorloopig heeft de regeering zich bepaald tot het benoemen eener commissie, welke den staat van zaken zal on derzoeken en daarover verslag zal uitbrengen. Een correspondent van do Times bezocht den mi nister van buitenlandsche zaken Carp, maar de mi nister wilde natuurlijk geen inlichtingen geven over de bewering der bladen, dat de Russische gezant de beweging heeft aangemoedigd. Hoofdzakelijk be paalde het oproer zich tot de districten ten oosten en ten zuidoosten van Bucharest. .Wel is waar plantte de beweging, als op een gegeven wachtwoord, zich torstond vau dorp tot dorp voort, maar de heer Carp geloofde toch niet, dat men met een vooraf be raamd oproer te doen had. Aan de Engelsche bladen wordt uit Konstantino- pel gemeld, dat de financieele moeilijkheden der Porte steeds toenemen de onderhandelingen met de Banque Ottomane over een leening van 21/» mil- lioen pd. st. zijn nagenoeg afgeloopen. De leening zal staan ondor toezicht van de administratie der schuld. Het geld schijnt voornamelijk noodig voor nieuwe oorlogstoerustingen. De Bank zou een half millioen inhouden tot dekking harer vroegere voor schotten. Als waarborg biedt de Porte de opbrengst der invoerrechten van de vilayets Smyrna, Salouiki, Bayieuth, Brussa en Adrianopel, en indien dit on voldoende is, ook van Konstantinopel. RECLAME Taunus, hebben onder de nieuwe zaken eene oprich ting, dat de weldadige werking der gebruik van deze goede waters vele toekomst heeft. Nog een nieuw teeken is dat alle de zieken die lijden eener zinking der keel, der strottenhoofd en der longen de genezing hunner pijnen bekomen hebben, die de minerale pastillen van Soden gebruikt hebben. Te krijgen in alle apotheken aan 60 cents de doos, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augustus 1881 (Staatsblad no. 97) ter openbare kennis: dat bij hen is ingekomen van de navolgende per soon een verzoekschrift waarbij vergunning wordt gevraagd om in de by haar naam vermelde loca- liteit sterken drank in het klein te mogen verkoo- pen, als Naam van do VerzoeksterAanduiding der localiteit Johanna Zeltenrijch. Korte Akkeren. P. No. 345. Gouda, den 25 April 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN l)e Secretaris, BROUWER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda Gezien het besluit van den heer Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, van den 21stèn Maart 1888, A, No.M8/g 3e afd. (Prov. blad No. 33) betreffende de beschryving voor het Patent- rocht over 1888/#, brengen ter algemeene kennis: lo. Dat op den ln Mei aanstaande de beschrij ving der patentplicktigen (Tabel 14, No. 37 tot 40) zijnde do slijters, tappers, koffiehuis-, kroeghouders, enz., zal aanvangen, en dat do declaratoiren Zullen worden uitgereikt, die na verlpop van drie dagen van wege den Ontvanger dor Directe Belastingen weder zullen worden afgehaald. Gemelde patent plicktigen worden herinnerd, aan de bepalingen van art. 2 der WET van den 24 April 1843 Staatsblad No. 16) dat zij hun boroep niet mogen uitoefenen, dan nadat zy de helft van hunnen aanslag over het dienstjaar 18®%, hebben voldaan en nadat het ver schuldigde over het voorgaande jaar ten volle zal zyn aangezuiverd, waarvan zal moeten blijken voor dat de patent-aoton aan hen zullen kunnen worden afgegeven. 2o. Dat de uitreiking dor verklaringen, in te vullen door de gewone patentplicktigen over den jare 1888 beginnen zal den 7 Méi aanstaande en de wedorinzamtling zal plaats hebben acht dagen na de uitgifte. De kooplieden of winkeliers, die buskruit willen verkoopen of vuurwerken maken, worden her innerd aan Art. 21 der Wet van den 29n Januari 1815 Staatsblad no. 7), luidende //Kooplieden of winkeliers, in steden, plaatsen of ten platte lande, welke buskruit willen verkoopen of vuurwerken «maken, zullen deze nering niet vermogen te doen, z/noch dit beroep uijioefenen, zonder dat zulk op z/hun patent worde uitgedrukt, op de boete van 500.enz. Ook zullen diegenen, welke hunne //goederen of waren tevens op de wijze der kramers z/vorkoopen, gehouden zijn op hunne verklaringen «daarvan melding te maken en zich deswegens aan z/te gpven, onvorschillig of dit alleen in de gemeente z/huuner woning, dan wel elders plaats heeft." 3o. Dat de registers der patentplicktigen zullen worden gesloten den Sin Mei aanstaande', terwijl de belanghebbenden opmerkzaam worden gemaakt op de bepalingen van art. 18 en 37 der Wet van den 21n Mei 1819 Staatsblad No. 34,) handelende zoo over de verplichting van hen welke bij de algemeene beschrijving zijn overgeslagen, als over de bonte by verzuim van en gebreken in de aangifte te verbeuren. 4o. Dat de eigenaars, vaste huurders of gebrui kers van binnen-vaartuigen ter bekoming van PATENT tusschen 1 en 15 Mei a. s. (Zon- en feestdagen uit gezonderd) aangifte moeten doen op het Raadhuis dezer gemeente, ten buïeele van HH. Zetters, mede brengende hunnen meetbrief en hun patent van het vorige jaar. 5o. Dat de kramers, alhier niet gedomiciliëerde ondernemers van vermakelijkheden en debitanten van loterijbriefjes die beroepen niet mogen uitoefenen, dan na hunne aangifte ten bureele van HH. Zetters gedaan en het verschuldigde patentrecht betaald te hebben. De kormis- en marktbezoekende patent plicktigen worden -tevens herinnerd, dat de markt meester hen niet mag toelaten, hetzij met of zoifder loodsen, tenten, kramen of stallen, wanneer zij niet van patent-acteu zijn voorzien. 6o Dat bij het indienen van bezwaarschriften, ingevolge art. 1 der Wet van den 4n April 1870 {Staatsblad No. 60) moot worden overgelegd een duplicaat van het aanslagbiljet, tegen betaling van '5 cents bij den Ontvanger der Directe Belastingen verkrijgbaar. Gouda, den 24 April 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. Voor het aangevoerde van heden, dat echter min der was dan de vorige week, bestond goede vraag tot vaste soms iets hooger prijzen. Maïs opnieuw hooger. Tarwe Zeeuwsche 7.40 a 7.65. Mindere Zeeuwsche 7.20 a 7.25. Nieuwe Polder 6.80 a 7.Afwijkende 6.30 a 6.40. Boode 6.30 a 6.40. Angel 7.25 a 7.40. Kauada f 6.90 a 7-20. Zeeuwsche Rogge 5.40 a 5.60. Polder 4.60 a 4.75. Buitenlandsche per 70 KG. f 4.a 4.63. Wintergerst 4.70 a 4.90, Zomer 4.40 a 4.60. Chevaliergerst 5.50 a 6.40. Haver per Heet. 3.25 a ƒ4.50 en per 100 kilo 6.50 a 7.50. Hennep zaad Inlandscli f 7.70 a 7.90. Buitenlandsch 5.25 a 5.65. ErwtenKookerwten 7.75 a 8.lnlandsche blauwe mesting erwten ƒ6.10 a f 6.20. Buitenlandsche voererwten per 80 Kg. 5.30 a 5.80. Kanariezaad 8.*—. a 8.75. Bruine boonen ƒ10.50 a ƒ11.— Duivenboonen 6.40 a 6.80. Paardenboonen 5.70 a 6. Spelt: 2.40 a 2.60. Maïs per 100 kilo: Ameri- kaansche Mixed 7.a 7.25 Odessa 6.90 a 7.Cinquantine 7.75 a 8. De veemarkt met goeden aanvoer, de beste soor ten werden tamelyk vlug verkocht, inferieure soorten traag, vette varkens 18 a 21 ct., varkens yoor Londen 16'/t a 17'/i ot.magere varkansen biggen gewoon, biggen ƒ0.75 a 1.05 per week, schapen traag verkocht. Aangovoerd 52 partijen kaas, handel vlug, eerste qualiteit 23.25. tweede qualiteit ƒ23 a 25. f Noord hollandsche 23.a 25. Goeboter ƒ0.90 a 1.00. Weiboter f 0.70 a 0.80. GEBOREN 23 April. Clara Elisabeth, ouders A. A. Bis schap en J. Slinken 24. Johauut-s, ouders D. Sudlemau en M. de Mol. Nicoiaaa Heodrikus, ouders M. vau As eu C. van der Post. OVERLEDEN: 23 April. J. Broer, 2 in. - N. M. vau Kyk, wed. H. de Loos, 67 j. 24. C. »au der k1 j. 5 m. H. E. Gerritsen, wed. van W. Wolslau, 62 j. 25. W. Joogkoeu, 62 j. GKTROUttD: 25 April. R. Maasaar en P. Louwereuburg. H. Nooder en J. Al. Zuidema. üj|| Ondertrouwd: gjj§ ffi LENA MARIA LAFEBER. Gouda, 24 April 1888. |jj| Receptie Zondag 29 April. W Wachtelstraat P. 213. gjjg Wordt gevraagd een zindel jjk niet beneden de 16 jaar. Inlichtingen te be komen ter Boekdrukkerij van B. A. VERZIJL, Gouda. voor Mannen, Vrouwen en Kinderen. V Voor de vele bewjjzen van deelneming ondervonden bjj het overljjjjen van mijnen geliefden Echtgenoot FRIEORICH WILHELM WöLCKEN, betuig ik, ook namens mijne Kin deren, rajjnen oprechten dank. Wed. C. J. WöLCKEN— VAN IngEN. is verschenen en bij de voornaamste Boekhan delaren mede verkrijgbaar op de brochure van den Heer J, C. van MARKEN. de NIEUWSTE MODELLEN van Westhaven B 186 Gouda. nit de fabriek van H. BOOTZ is bij mjj ver krijgbaar Kleiweg No. 2 te Gouda. het Schoonerschip Kapitein P. van RIJN. Reedenj: A. HOOGEN DIJK J.Zn., V laar dingt:.'. Inladers gelieven zich te adresseeren aan de Cargadoors van NOORDEN Co., te Rotter dam.de WED. JAN SALM MEIJER, te Amsterdam. zal eenige VOORSTELLINGEN geven in zjjne kolossale honten Schonwburgtent, en wel in het begin van de maand MEI a. s. De staanplaats en den dag der 1ste Voor stelling zal nader bekend gemaakt worden. De Directrice Wed. A. WERY. Op WOENSDAG den 9» MEI 1888, des namiddags om 12 nre, zal door den Heer Majoor Toeziende Chef over het Garnizoens Kleeding-Magazijn, in het openbaar, bjj in schrijving worden verkocht, eene partjj onbruik bare Militaire Kleeding stukken. De goederen zjjn daags vóór de verkooping te bezichtigen in het Kleeding-Magazjjn alwaar de gezegelde inschrjjvings-billetten tot en met het uur der verkoop kunnen worden bezorgd. Gouda, den 26" April 1888. 60 Cent per 5 ons.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2