FIJNE HANDSOHUENEN. Joh. SAMSON, 4 Buitenlandsch Overzicht. KENNISGEVING. Kleinhandel in Sterken Drank. ADVERTENTIES». A v. OS Az. Kleiweg E 73 en 73". Wed. C. van OIJE Ganzenmarkt, UTRECHT. OPROEPING in Activiteit van MILI CIENS- VERLOFGANGERS der Lichtingen van 1885 en 1886- Burgerlijke Stand. de Turksche handschoenen en handdoeken heeten te OTertreffen. De Minister van Waterstaat heeft, aan het Be- stum der Vereeniging lokaalspoorwegen en tram wegen, verzocht hem van advies te dienen over eene bijiondero wettelijke regeling van de exploitatio der stoomtrammen. Het bestuur der Vereeniging heeft die aanschrij- ving met de bijlage medegedeeld aaan de leden be stuurders van stoomtramwegen, met het verzoek daarover hun gevoelen te willen doen kennen voor 5 Mei a. s. Den lOden Mei des namiddags ten l'/g uur zal in een der zalen van het genoot schap Natura Artis Magistra een vergadering gehou den worden, waarin de antwoorden geresumeerd ter tafel zullen worden gebracht en, zoo mogelijk, een antwoord aan den Minister zal worden voorgesteld of wel eene commissie worden benoemd van rap porteurs. [Locomotief.) Op de kusten van Jfretagne tegenover St-Malo heeft de hooge vloed onlangs gedurende het heer- schen van zware stormen een wel 3 tot 4 meter dikke zandlaag aan den voet der rotsen van St-Enogat en St-Lemaire weggespoeld en de reeds tot ver koling overgaande overblijfselen van een overoud woud blootgelegd, dat eenmaal den naam For ét de Scissey droeg. Toen de Romeinen in Gallië door drongen, bedekte dit woud de thans gedeeltelijk in zee verdwenen kustlanden over een groote uitgestrekt heid. In het midden dezer langzamerhand met kloosters aangevulde bosschen verhief zich de be roemde Mont St-Michel, vroeger Mont Tombe ge noemd, die thans op de kale kugt staat, welke bij hoog water geheel onderloopt. Het woud was reeds in de tiende eeuw verdwenen, en overblijfselen ervan treft men bij lagen waterstand nog veelvuldig aan. Volgens een statistische opgaaf was in 709 hier het verschil tusschen den hoogsten en den laagsten water stand slechts 12 meter, thans evenwel bédraagt dat verschil 15.5 meter. De zeespiegel is derhalve ge middeld per eeuw 33 centimeter gerezen. Omtrent den nieuw opgetreden minister van Water staat, Handel en Nijverheid, de eerste civiel-inge- nieur uit de school te Delft die tot deze hooge waardigheid wordt geroepen, deelt De^Ingenieur het volgende mede: Aanvankelijk voor den zeedienst bestemd en ge durende korten tijd als adelborst opgeleid aan het Marine-Instituut, ging de heer J. P. Havelaar om bijzondere redenen over naar de Delftsche Academie en promoveerde in 1864 tot civiel-ingenieur. Hij was daarna eerst in het buitenland werkzaam en bekleedde vervolgens gedurende vele jaren do betrek king van kameraar van den Lekdijk Bovendams. Als zoodanig nam hy een werkzaam aandeel in de doeltreffende maatregelen, in 1876 tot he^ versterken vaneen Lekdijk en daarmede het beveiligen tegen overstrooming vqn een belangryk deel van Holland en Utrecht genomen. Toen bij de wet van 5 Juni 1875 eene som van 8000 besterad was voor het doen van boringen in het zuidelijk deel der Zuiderzee ,werd de leidiug dezer werkzaamheden opgedragen aan den heer Have laar. De uitkomsten oevestigden, zooals men weet, volkomen de meening omtrent de vruchtbare geaard heid van den bodem, gegrond op de vroeger van wege de Maatschappij voor Grondcrediet gedane boringen. Bij de vorming van een provincialen Waterstaat in Drente werd de heer Havelaar in 1879 tot inge nieur benoem^ en hij was daar tot nu toe werkzaam, sedert 1884 met den titel van hoofdingenieur. In het Sociaal Weekblad (No. 17) leest men: „Zoo heeft dan een ministerie uit de anti-liberale meerder heid het bewind aanvaard. Wat het aan land en volk brengen zal"? Ons lust het niet onze voorspel lingen te voegen bij die, waarmede een deel der pers van verschillende richtingen dezer dagen zoo vrijgovig is geweest. Wèl echter willen wjj - hoe hartgron dig wij een anderen uilslag der verkiezingen en, als gevolg daarvan, de inwijding van een vrijzinnig-her vormend tijdperk hadden gewenscht wèl willen wij er op drukken, dat v ij niettemin het nieuw opgetreden ministerie met ongeveinsde vreugde kun nen bogroeteu in zóóver als het de natie verlost uit den ongezonden toestand eener niet-parlementaire Begeering, die in de laatste jaren het politieke leven zoo deerlik heeft geschaad. In zóóver ook als einde lijk van do regeertaak zijn ontheven mannen, die wegens hunne ongeschiktheid voor deze taak er nooit mede hadden mogen worden belast. Dat ten minste is oene verlichting." De granietovervloed, die in de Sehotsche stad Aberdeen gevonden wordt, zou het begrip doen ont staan, dat graniet een goedkoopen bouwsteen ople vert. Bruggen, torens, huizen en kerken in die stad, het is alles granietde massiefheid daarvan moet men bewonderon, maar men kan die niet lief hebben, omdat die harde, schoon indrukwekkende gepolijste zuilen en fijn afgebuitelde gevels den indruk van koude, van gevoelloosheid geven, en zelfs wanneer de zomerzon die granietmassa verlicht, verdwijnt het gevoel niet, want het is geen zachte, warme glans, maar een harde, koude schittering, die 't oog eerder pijnlijk aandoet. Niettegenstaande heel Aberdeen, hetwelk 115,000 inwoners telt, van graniet ia opgetrokken, is dit materiaal een der kostbaarste, zelfs ter plaatse waar het aan de aarde ontwoekerd wordt. De fijne granietsoort, die nabij Aberdeen gevon- don wordt, heeft een zich steeds uitbreidenden kring van afnemers tot hooge prijzen. Vooral de Ver- eenigde Staten vragen veel graniet, en zonder de zware invoerrechten, die in de Unie worden ge heven, en nagenoeg 80 pCt. bedragen, zou de behoefte zich zeker in nog sterker vraag uiten. De waarde van het uit Aberdeen naar N.-Arae- rika uitgevoerde graniet bedraagt van 1200 in 1880 tot 25000 in 1884. Het graniet nabij Aberdeen heeft drieërlei kleur- 8chakeeringen, nl. blauwachtig grijs, witachtig grijs vaak schitterend blank en naar bruin over hellend rood. Dit laatste vindt men vooral nabij de bekendo haven voor de Noordzeevissoherijen te Peterhead. Het blauwe graniet is minder in trek, en de groote vraag van voor enkele jaren naar rood graniet heeft opgehouden, zoodat de notee ringen tegenwoordig voor rood en wit slechts wei nig afwijken. Het Aberdeensche graniet, meer nog wellicht dan dat van Yersey, geniet eene wereldver maardheid. Geene hoofdstad der oude en nieuwe wereld of zij heeft in haar midden gebouwen waar van het materiaal aan de groeven van Aberdeen ont leend' is. Doch ook de inheemsche vraag is duur zaam groot en de meeste Schotscho kerken, vooral de nieuwerwetsche, prijken metgranietmuren en torens. Een en ander verklaart den hoogen prijs van deze steensoort, spjjt de sterk vermeerderde productie en da tegonwoordig veel. goedkoopor methode om gra niet te ontginnen. Tegenwoordig wordt de graniét- handel in Aberdeen zelve door tachtig firma's ge dreven. Sommigen hebben schatten verdiend, doch het gaat met graniet,sals met alle andere delfstoffen niet alle mijnen of groeven brengen fortuin. In den omtrek der stad telt men tegenwoordig een dertig tal granietgroeven van grijs-wit graniet terwijl elf groeven nabij Peterhead het roode graniet ople veren. De voornaamste "groeve van Aberdeen is die te Rubislaw, welks voor feitelijk onuitputtelijk door gaat. Eene firma aldaar verkoopt 'sjaars 40 a 50000 ton en betaalt 's weeks 1400 aan werk loon uit. Onlangs heeft men een aanvang gemaakt met de ontginning van een hoogen granietberg nabij Tilly- pourie. Zonderling is het, dat deze berg ten deele uit grijs en ten deole uit rood graniet bestaat. Graniet wordt, gelijk men weet, gepolijst. Dit po lijsten ia tegenwoordig *«èn geheel moderne kunst. Weleer werd graniet met bijlen bewerkt, en zelfs beitelen is van veel latere dagtekening. Wanneer te Canton des nachts eenig vergrijp tegen het eigendom of den persoon van eenig in woner plaats heeft, dan kan de beleedigde party volkomen overtuigd Zijn dat hij het hem ontstolene terug zal bekomen of daarvoor zoowel als voor elk ander hem toegebracht nadeel schadeloos zal worden gesteld. Hiertoe gebruikt men de 'volgende middelen: Zoodra het donker begint te worden, wordt elke straat door een "poort gesloten elk burger die zijn woning verlaat, moet een lantaarn dragen, waarop zijn naam geschreven staat. Wil iemand uit de eene wijk van de stad eene andere, .bezoeken, dan wordt zijn naam in elke straat die "hij doorgaat, in een register opgeteekend. Is er nu een misdryf gepleegd, dan pakt men den volgenden dag alle wijkvreemde personen op, die in den vorigen nacht zich op de plaats van het misdrijf hebben bevonden indien zjj nu voldoende opheldering over hun gaan en komen kunnen geven, laat men hen met rust. In dit geval maakt men echter aan de bewoners van de wijk, waar het mis dryf gepleegd is, bekend, dat zy den misdadiger hebben aan te wyzen. Gelukt hun dat niet, dan moeton zij aan de beleedigde partij eerie schadeloos stelling betalen, waartoe elk inwoner verplicht is naar zijn vermogen bij te dragen. Zooals men ziet heeft, op deze wijze, iedereen erVielang by de mis daden te voorkomen. /Elke wC moet daarom de bezoldiging betalen vnn»de nachJtachten, de kosten van de verlichting by elke straiWpOort dragen, bene vens het loon van de verspieders, die van wijk tot wyk van hooge bamboezen toestellen af de straat overzien en elkander door bepaaldé signalen mede- deelingen doen. Sadi Carnot behoeft tot heden geen spijt te heb ben, dat hij zyn woord is gestand gebleven, niette genstaande vreesachtige gemoederen het een ge vaarlijke onderneming achtten voor den president der republiek op dit oogenblik de stemming der be volking op proef te stellen. Overal vindt de presi- dent een warme ontvangst van de zijde der be volking, dio in hem den eerlijken republikein en den beschermer der vrije republikeinsche instellingen be groet. Waar het pas geeft, spreekt Carnot of een der hem vergezellende ministers woorden, welke een veroordeoling van het onvaderlandslievend gedrag van generaal Boulanger bevatten doch tevens de natie moeten overtuigen, dat de republikeinsche re geering zich krachtig genoeg gevoelt om het land tegen binnen- en buitenlandsche vijanden te be schermen. Dat de President der republiek zoo goed wordt ontvangen in hetzelfde zuiden, hetwelk voor eenige weken generaal Boulanger tot lid der Kamer koos, trekt ook te Berlijn de aandacht. De „Norddeutsche Allgemeine Zeitung" komt daarom tot de gevolg trekking, dat het Boulangisme reeds overwonnen is. Prins Bismarcks blad waarschuwt eohter de republi keinen zich met dit gunstig gevolg tevreden te stel len? want zelfs do reis van president Carno.t kan de republikeinen niet ontslaan van de dringende noodzakelijkheid, dat zij een praktische positieve staatkunde moeten volgen. ,De Russische rogeering schijnt evenmin met de Boulangiitische beweging ingenomen te zyn als prins Bismarcfc. De officieuze „Nord" althans verklaart, dat Ruslfind niet anders kan wenscben, dan dat deze beweging volkomen mislukke, want de revolutionaire onderneming, welke Boulanger is begonnen, is in stryd met de denkbeelden van orde en wet, welke in 't algemeen in Rusland worden gehuldigd. De Duitsche Keizer blijft in de periode van be trekkelijke beterschap; hij heeft lust vroeger op te staan en heeft do toestemming daarvoor van zijn ge- neesheeren; ten opzichte van het dieet heeft hij ook meer vrijheid gekregen, de keizer had weer een langdurig onderhoucf met Bismarck. De verhouding tusschen den Keizer en den Rijkskanselier blyft uit stekend. Bismarck tracht den nieuwen Keizer te dienen met dezelfde trouw als den ouden en toont door vele dingen, door het brengen van geliefkoosde bloemen als anderszins zyn persoonlijke gehechtheid. Het vertrouwen van Friedrich in "Bismarck werff nimmer geschokt en hij tracht van zyn kant den Rijkskanselier zooveel mogelijk te vorgelden, wat deze voor hem is en doet. Zoo bood hjj o. a. aan, zoowel aan hem als aan zijn kinderen een hoogeren adellijken titel te verleenenBismarok heeft echter daarvoor bedankt. De benoeming van graaf Her- bert tot Pruisisch Minister was eveneens een uit vloeisel van 's Keizers wensoh Bismarck een attentie te bewijzen. Deze dingen zijn in zoover van politieke betee- kenis, omdat zij hot bewijs leveren, dat er te Berlijn van eenige verandering ten opzichte van de binnen- of buitenlandsche politiek geen sprake is, de be kende vredepolitiek met versterking van de triple alliantie zijn volle kracht blijft behouden. En dat het ook bij den eventueelen dood van Friedrioh zoo zal blijven, kan men veilig aannemenmen denke aan de diepe vereering van den Kroonprins voor Bismarck. Lord Dunraven heeft zijn wetsontwerp tot her vorming van het Engelsche Hoogerliuis inge trokken. Gelijk men weet wil lord Dunraven, dat het Hoogerhuis niet alleen zal bestaan uit erfelijke leden, maar ook uit leden, die gekozen worden door graaf schapsraden en andere liohamem. Nadat de lord zijn plan had toegelicht, verklaarde lord Salisbury, dat hij zich met dit ontwerp volstrekt niet kon ver eenigen. Evenwel verklaarde hy zich bereid een ander in te dienen, waardoor toch de toetreding van andore pairs mogelijk werd. Lord Dunraven stelde zich daarmede tevreden en trok zijn voorstel in. In het Lagerhuis werd de behandeling der be grooting voortgezet. De heer Gladstone 'verzette zich tegen de wijnbelasting, maar de heer Goschen behield het veld. Na een verdediging van den minister van financiën werd de belasting met 246 tegen 121 stemmen goedgekeurd. JIct wordt bevestigd, dat de Paus zich tegen het drijven der nationalisten in Ierland heeft verklaard. In een schryven tot de Iersche bisschoppen, het welk dezer dagen openbaar zal worden gemaakt, ver oordeelt de Paus het veldtochtsplan der Nationale Ligue lo. omdat het onwettig is overeenkomsten, die tusschen landheer en pachter, gesloten zijn, ty ver breken 2o. omdat de pachters, die meenen dat zij teveel moeten betalen, een beroep kunnen doen op de tus- schenkomst van defi rechter; So. omdat het geld, hetwelk gestort wordt door de pachters in handen der Nationale Ligue, door dwang wordt verkregen. Eveneens veroordeelt de Paus het boycotten, om dat dit in strjjd is met de gerochtigheid en de christelijke liefde en bovendien als middel wordt ge bruikt om personen te vervolgen, die hun pacht willen betalen of gebruik maken van hun recht leeg staande hoeven te pachten. Deze tijding heeft natuurlijk groote ontsteltenis veroorzaakt ondej, de aanhangers van den heer Par- neU, want de katholieke geestelijken, die tot dusver het streven der Liga met alle kracht steunden mo<£ ten zich nu terugtrekken. De Times" en de overige organen der unionisten gelooven dan ook, dat dit besluit des Pausen der nationale Liga den gonade- slag zal toebrengon. De Paus verklaart echter uitdrukkelijk, dat het niet zijn plan is zich in den politieken strijd tusschen Engeland en Ierland te mengen, maar dat hij sleohts op zedelijke gronden het optreden den Liga veroor deelt, eu niet wil dat de geesteliikffid dit langer zal bevorderen. RECLAME De getuigenis der doktors is van dubbelle waarde als zij zelfafif werking der middel beproeft hebben. Dees is bPrezen door eene menigte getuigschriften, van dees geval, bekomen door de mineraal pastillen van Soden -die men zich verschaffen kan bij alle apothekers aan 60 cents de doos. Mr. de dokter Klemmer van Dresde schrijft „Na gebruik gemaakt te hebben van de doos mine raal pastillen van Soden die gij mij gezondon hebt, stegen eene zeer pijnlijke zinking der luchtpijpen, „met en goede uitvalverzoek ik u dezen uitslag „aan iedereen bekend te myken". De mineraal pastillen van Soden dio ten gevolge hunner groote geneeswaarde bij de zieken, eene. groote vermaard heid bekomen hebben, zijn in Duitschland op den tyd van 2 maanden 200 000 doozen verkocht ge worden. De BURGEMEESTER van Gouda, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in 1888 in werko- lijken dienst worden opgeroepen de hieronder aan geduide Milicien-Verlofgangers, te weten INFANTERIE. Lichting 1886. die van het Regiment Grenadiers en Jagers van 13 Augustus tot 16 September, die van het lBte Rogiment Infanterie van 13 Augustus tot 15 September, die van het 2de Regiment Irifanterie van 18 Augustus tot 15 September, die van het 3de Regiment Infanterie van 13 Augustus tot 15 September, die van het 4de Regiment Infanterie van 13 Augustus tot 15 September, die van het 5de Regiment Infanterie van 13 Augustus tot 15 September, die van het 6de Regiment Infanterie van 13 Augustus tot 15 September, die van het 7de Regiment Infanterie van 18 Augustus tot 15 September, die van het 8ste Regiment Infanterie van 13 Augustus tot 15 September, VELD-ARTILLERIE. Lichting 1885. die van het 1ste Regiment Veld-Artillerie le, 4e, 3e, 4ej 5e en 6e Battery van 20 Augustus tot 22 September. - die van het 2de Regiment Veld-Artillerie Ie, 2e, 3e,4e, ,5e en 6e Battery van 20 Augustus tot die van het 3de Regiment Veld-Artillerie le, 2e, 3e, 4e, 6e en 6e Battery^ van 20 Augustus tot KORPS RIJDENDE ARTILLERIE. Lichting 1885. die van het Korps Rijdende Artillerie van 27 Au gustus tot 29 September. KORPS PONTONNIERS. Lichting 1886. die van het Korps Pontonniers van 1 Augustus tot 4 September. VESTING-ARTILLERIE. Liehting 1886. die van het le Regiment Vesting-Artillerie le en 6e Compagnie van 5 Mei tot 9 Juni. die van hetle Regiment Vesting-Artillerie 4e en 7 e Compagnie van 5 Juni tot 10 Juli. 'die van het le Regiment Vesting-Artillerie 10e Compagnio van 9 Juni tot 14 Juli. die van het le Regiment Vesting-Artillerie 5e on 8e Compagnie van 7 Augustus tot 11 September, die van het le Regiment Vesting-Artillerie 9e Compagnie van <11 Augustus tot 26 September. die van het le Regiment Vesting-Artillerie 2e en 3e Compagnie van 18 September tot 23 October, die' van het 2e Regiment Vesting-Artillerie le en 3e Compagnie van 5 Mei tot 9 Juni. die van het 2e Regiment Vesting-Artillerie 8e en 10e Compagnie van S Juni tot 10 Juli. die van hot 2e Regiment Vesting-Artillerie 2e en 4e Compagnie van 7 Augustus tot 11 September, die van het 2e Regiment Vesting-Artillerie 5e, 6e, 7e en 9e Compagnie van 18 September tot 23 October: die van het 3e Regiment Vesting-Artillerie 6e en 9e Compagnie van 5 Mei tot 9 Juni. die van het 3e Regiment Vesting-Artillerie 4e en 8e Compagnie van 5 Juni tot 10 Juli. die van het 3e Regiment Vesting-Artillerie 5e en 7e Compagnie van 10 Juli tot 14 Augustus, die van het 3e Regiment Vesting-Artillerie le en 3e Compagnie van 14 Augustus tot 18 September, die van het 3e Regiment Vesting-Artillerie 2e en 10e Compagnie van 18 September tot 23 October, die van het 4e Regiment Vesting-Artillerie 4e en 9e Compagnio van 8 Mei tot 12 Juni. die van het 4e Regiment Vesting-Artillerie le Com pagnie van 15 Mei tot 19 Juni. die van hot 4e Regiment Vesting-Artillerie 11e Compagnie van 12 Juni tot 17 Juli. die van het 4e Regiment Vesting-Artillerie 2e Com pagnie van 19 Juli tot 24 Juli. die van het 4e Regiment Vesting-Artillerie 3e Com pagnie van 26 Juni tot 81 Juli. die van het 4e Regiment Vesting-Artillerie 5e Com pagnie van 10 Juli tot 14-Augustus, die van het 4e Regiment Vesting-Artillerie 13e Compagnie van 24 Juli tot 28 Augustus, die van het 4e Regigent Vesting-Artillerie 8e, 10e en 12e Compagnie van 14 Augustus tot 18 Sep tember. die van het 4e Regiment Vesting-Artillerie 6e en 7e Compagnie van 18 September tot 23 October. KORPS GENIETROEPEN, die van de lichting 1885 (de Vestingtelegraftsten uitgezonderd) van 13. Augustus tot 15 September, die van de liehting 1886 (de Vestingtelegrafisten uitgezonderd) van 2 Juli tot 4 Augustus, de Vestingtelegrafisten van de lichting 1886 van 7 Augustus tot 17 Augustus. HOSPITAAL SOLDATEN, die van de 1ste, 2de en 3de Compagnie der lichting 1885 van 13 Augustus tot 15 September. Den bedoelden Milicien» Kordt mitsdien gelaat hun Verlofpa», uiterlijk 5 dagen voer den dag hunner op komt onder de icapenew ter Gemeente-Secretarie te bezorgen en vsordt hun voort» herinnerd hunne ver plichting, om voorzien van al de vooruserpen van kleeding en uitmeting, door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, op hei bepaalde tijdttip rddr de» namiddag» 4 uur, zich big hunne korpten te be vinden. Gouda, den 28 April 1888. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN LfZENDOORN. •BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augustus 1881 (Staatsblad no. 97) ter openbare kennis: dat by hen zyn ingekomen van de navolgende personen verzoekschriften waarbij vergunning wordt gevraagd om in de bij ieders naam vermelde loca- liteit sterken drank in het klein te mogen verkoo- pen, als -. Naam van den Verzoeker: Aanduiding der localiteit: Johannes Mes Roozendaal M. 9. Adriana Fennet Kattensingel huisvrouw van Theodoras Q No. 95. van Buuren. Gouda, den 1 Mei 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN De Secretaris, BROUWER. GEBOREN26 April Mari», ouders J. I.ugthsrt en C. A. Zand ijk. 27* Gerardos Wilhelmus, ouders M. O. Ade- geest eu H. P. C. van Belle. Leendert Albertus Heudri- kus, ouders P. van Leeuwen en J. van der Kley. 29. August, ouders C. Fennet pn J. Stigter. Hendrik, ouders J. Groene weg eu J. Rehorst. 80. Hobertiis, ouders A. C. Doornik eu E. Oudshoorn. Julie, ouders E. Wery eu B. Swaab. OVERLEDEN29 April. H. Rykelykhuizen. 62 j. GEHUWD: 1 Me». J.» B. Hartman en II. C. Spruit. Joh. B. HARTMAN, Rijkstelegrafist 2« kl. en H. C. SPRUIT, die, mede namens wederzjjdsche Familie, hun nen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Gouda1 Mei 1888. V Heden weiden wij verblijd door de geboorte van een Zoon. D'. C. H. van RHIJN. A. J. F. van RHIJNKbuijt. Groningen29 April 1888. V Hartelijke dank aan alle Vrienden en Bekenden, die de laatste eer aan mjjn Broeder JOHANNES OOSTRUM hebben bewezen, door hem naar zijne laatste rustplaats te brengen- A- G. OOSTRUM. GoudaApril 1888. Dank aan allen die ons blijken van belangstelling gaven bij het overlijden van Me juffrouw S. dk JONG. L. de JONG. P. GOEDEWAAGEN. Gouder, 1 Mei 1888. V" Gevoelig voor de vele belangstelling, bjj mijne benoeming tot WET HOUDER ondervonden, betuig ik hiermede mijnen harteljjken dank. H. W. G. KOJHNG. Gouda, 1 Mei 1888. Bij akte den 1" Mei 1888 ten overstaan van den NotarisG. C. FORTUIJN DROOG LEE VER te Goudaverleden is door de ondergeteekenden LEENDfiiRT PROOS HOOGENDIJK en LEENDERT PROOS HOOGENDIJK Junior Kooplieden,Winkeliers, Koekbakkers en Sui- kerballenfabrifcanten wonende te Gouda, eene Vennootschap aangegaan onder de firma: «L. P. HOOGENDIJK», betrekkeijjk den han del in Kruideniers- en Koloniale Waren en het drijven van een Winkel in die artikelen, het uitoefenen eener Koekbakkerjj, het fabriceeren van Suikerballen en hetgeen verder metgemeen- scbappeljjk overleg zal worden goedgevonden. Welke vennootschap is ingegaan den 1° MEI 1888 en aangegaan vóór eenen on bepaalden tjjd. Zullende de Vennooten het recht hebben die met den 1° Mei van ieder jaar te doen eindigen, mits minstens 6 maanden te voren waarschuwende. De Vennooten zijn -beiden tot de teekening der firma, in zaken hunnes handel betreffende gerechtigd, doch zullen voor de Vefanootschap geene geldleeningen mogen doen, noch zich als borg mogen verbinden, tot welke handelingen de bizondere handteke ning van de beide Vennooten wordt vereisebt. L. P. HOOGENDIJK. L. P. HOOGENDIJK Jr. 1 en 1.20 per flesch. 0.90 KLEIWEG no 2 te Gouda Dat de TAPIJTEN, GORDIJNEN, BEHANG Etc. door mjj te Gouda geleverd voldoen ondanks de goedkoope prijzen is een bewjjs dat iedere week verzendingen ten uitvoer wor- dfen gebracht per beurtschipper. STALEN wórden op aanvrage verstrekt,- en Catalogus gratis te bekomen.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2