DE ME GLAZEN, Togen 1 AUGUSTUS DAGMEISJE P/G. Een WASCHVROUW GÊVRUgêT: PUIK BEST Zuivere BORDEAtUXWIJNEN Bultenlandsch Overzicht. ADVERTENTIEN. TE HUUR GEVRAAGD HUISHOUDSTER J. GERIUTSEV. Dirk en Wouter4 Crabeth, "Wed- O. van OIJB, Succursale der firma Ingen-Housz-j -|4P" Burgerlijke Stand. Gouderak Reeuwijk T Nieuwe Maltha Aardappelen Prijs 80 Cents. Kleiweg- E No. 2 te Gouda. WIJNHANDELAREN te BREDA. verbruikt: SO mud aardappelen en wortelen, 9 mud tarwe en 8 mud boekweitenmeel. De uitgaven be dragen maanlgks 75,000 dollar en de inkomsten 2800 tot 8000 dollar per dag. Iedere maand moet meer dan 500 dollar worden besteed aan het ver vangen van gebroken glas- en aardewerk. (German America» Miller.) Men schrijft uit de Hofstad aan de Amh. Ct.:J De groote beeren in Don Haag, minnaars van bet spel, zooals van ouds ieder Nederlander, en behoefte hebbende aan meer inkomsten dan het voorvader lik met overleg en matigheid bijeengebracht, met spaarzaamheid en zelfbehoersching beheerd en steeds vermeerderd vermogen kan afwerpen, nemen trouw en volhardend deel aan de speculatie en windhan del van onzen tijd. Niot in effecten alleen, want dat zou niets bijzonders zijn; maar in allerlei handels artikelen. Nu eens katoen, dan olie, later petroleum, suiker, koffie, wat weet ik meer, zoodra er op de wereldmarkt in den een of anderen hoek" iets te doen is, zgn de Haagsche heeren er zonder fout bij. Vraag niet of 't hun altoos naar wensch gaat. Het komt hier van tijd tot tgd voor dat de een of andere aristocratische familie zonder bekende aan leiding plotseling verdwijnt, op eeuo lange buiten- landscbe reis boet te gaan. zich in den een of ande ren achterhoek vestigt of wel, wat weinig minder goedkoop is en altoos nog een gliqgpje van kranig heid eu chic draagt, te Brussel gaat" wonen. Van die mutaties weet niemand gewoonlijk <le oplossing te geven; zij is echter te vindon in de prijscouran ten van den goederenhandel. Nu eens staat zij in verband met eene onverwachte daling of plotselinge rijzing van prgzen van het artikel, waarin de dilettant-kooplieden van 's Gravenhage d la hause of d la baisse hebbon gespeculeerd, dan weder hebben ongelukken op de foudseumarkt daarvan de schuld. Zoo werd dezer dagen een der vorstelijke groote huizen van de stad, een sieraad van den Langen Vijverberg, het model van eene echt patricische woning uit de eerste helft der vorige eeuw, met ruime zalen, monumentale trap, overal gevuld met schilderwerk, stuc en boutsnijwerk, om te bewonde ren, en betimmeringen, zooals de togenwoordige kunstnij verheid ze niet meer kent, publiek verkocht, wegensmislukking van eene speculatie in koffie. Zoo kan een door de voorouders met nooit vermoeide zorg en inspanning bijeengegaard vorste lijk fortuin, dat de nazaten hebben in stand gehou den door onthouding van huwelijken van zusters en jongere broeders, opdat er alzoo een feitelijk majoraat tot stand zou komen, dat door rgke huwelijken van de opvolgende erfzoons moest worden vermeerderd zoo kan zulk een product van de zelfopofferende medewerking van ettelijke geslachten door de onbe zonnenheid van één afstammeling worden vernield. Vroeger, in do tijden van het ancien regime gebeur den dergelijke dingen aan do speeltafel, waar for tui i en werden verdobbeld^ Dit was in den grond der zaak even erg, maar tot zekere hoogte bestond daarvoor het excuus van den hartstocht, dat ten eenenmalo ontbreekt, waar de barons en jonk heeren om zich hot geld te verschaffen dat ze noodig heb ben ter ophouding van een staat, waarüi het voor vaderlijk vermogen tengevolge vaa de algemeene opdrijving waaronder wij leven, niet meer kon voor zien, zich werpen in trivialo, lang niet gedistin- gueerde speculaties in effecten of goederen, die hon gelijk stelt met de minst geachte beunhazen van het vak. Twee Berlijnsche schooljongens, de dertienjarige Waldemar Rothey eu de eouige maanden jongere Karl Froese, stonden dezer dagen terecht wegens vijf gevallen van opzettelijke brandstichting en veelvul dige diefstallen. Ai deze misdrijvon werden in korte opeenvolging in de maand November van het vorig jaar gepleegd. De beide knapen bezochten de open bare school in de Frobenstrasse. Alleen met het doel, oin voor eenigen tijd van het schoolgaan bevrijd te zijn, besloten zg het ge bouw af te branden. Zij stalen, met dat doel, van een omheinden bergplaats een hoeveelheid gaskolen, die zij met petroleum drenkten, slopen des namid dags na het eiudigeu der lessen in den kelder van het huis en lepden eenvoudig een vuurtjo aan. Toen zij het goed zagen branden, hielden zij het voor geraden de brandweer te gaan waarschuwen en zoo gebeurde het, dat de brand nog intijds gebluscht werd. Intusscbcn beliep de aangerichte schade nog 500 mark, die het gemeentebestuur als huurder van het huis heeft moeten betalen. Schoon de kleine brand stichters hun doei om voor eenigeu tijd van de school bevrijd te zgn, niet hadden bereikt, oefende toch het gevaarlijke spel een te groote aantrekkingskracht op hen uit om niet aan et-u herhaling te denken, te moer daar niemand vermoeden op hen had. Op dezelfde manier als in de Frobenstrasse legden zij ▼uur aan in den kelder van No. 42 in de Kur/ür- j stenstrassewaardoor een schade van 1200 Mark word aangericht, eer de braudweer door hen gewaar schuwd werd cn het vuur uitdoofde. Eonigo dagen lator brandde hot in den kelder van No. 100 in de Potsdammerstrassedan in de Dennetcitzstrasse No. 8 en op den 21sten November in den kelder van het huis Bülowstrasse No. 26. Daar zij telkens de brandweer waarschuwde kreeg men eindelijk argwaan. De beide jeugdige beschuldigdon bekenden al deze branden gesticht te hebben. Do verwaarloosde jon gens legden bij de behandeling hunner zaak groote onverschilligheid aan den dag, maar toonden door hunne antwoorden tevetis, dat zij zich van den om vang hunner misdrijven volkomen bewust waren. Het openbaar ministerie eischte tegen Rothey, die zijn jongeren kameraad had overgehaald, een gevangenisstraf van acht jaar en tegen Froese zes jaar gevangenis. De rechtbank veroordeelde deu eerstgenoemde tot vgf, don anderen tot twee jaar en zes maanden tuchthuisstraf. Dinsdag was Amsterdam in feestgewaad. Van open bare en bijzondere gebouwen eu vooral in de Plan tage huis aan huis, wapperde de nationale driekleur; de tramwagens waren er eveneens in den vorm van trofee mede getooid. Het genootschap Naiura Artis Magistra, onze wereldberoemde diergaarde, vierde het 50jarig bestaan. Als eerste hulde werd don grijzen directeur Dr. Westerman, aan zijn woning de eerste ochtendgroet gebracht door de stafmuziek van liet 7de regiment infanterte In Artis zelf was alles in feesttooi. De versiering van den ingang der gaarde, van de verschillende ge bouwen, van de lanen en vijvers had de verdienste van goéden smaak, zonder overlading. De vestibule van het hoofdgebouw met haar schat van kristallen, maakt vooral bij het avondlicht een verrukkelijk etfest. Van 11 uur af verzamelde zich in de groote ver- verschiugszaal in het hoofdgebouw van lieverlede de elite van land en stad. Van hert Buitenland waren aanwezig de heeren Scharp, secretaris van het Britsch museum te Londen; Bartled, secretaris van den zoological Garden te Lon den Puchot directeur van den Jardin d'acclimata- tion te Parijsde dirocteuron der diergaarden te Gent en Antwerpen, benevens de dierenhandelaars Jambach en Reich. Tegen 12 uur begaf zich deze schaar naar de tegenover gelegeu zaal waar een zooveel talrijker schaar van leden, voor «zooveel daar bijeed kon zijn, wachtte. <y Nadat de heer Van Hoorn namens het bestuur de aanwezigen mot een kort woord had verwelkomd gaf hij het woord aan den feestredenaar den hoog leeraar Prof. Dr. B. J. Stokvis. Telkens en telkens werd deze feestredo daverend toegejuicht. Aan het slot er vau bracht de heer Hoorn den redenaar dank en droeg namens het be stuur aan den held van het feest, Dr. G. F. Wester man, met een korte toespraak diens borstbeeld op in marmer uitgevoerd, door den beeldhouwer Teixeira de Mattos als huldeblijk op Artis gouden jubelfeest. Uit Ierseke schrijft men Met verzenden van oesters naar het buitenland begint het wat slapper te worden. Duitschland neemt weinig of niots meer, België nog wat, doch belangrijk «minderalleen naar Engeland worden nog vrij beduidende hoeveelheden verzouden. Dit is trou wens ongeveer de gewone loop vau zaken in dit jaar getijde. De meeste oesteis, welke nu nog weg gaan, zijn tweede soort en nog kleiner. Dit jaar worden deze kleinere oestersoorton in zulke groote hoeveel heden verkocht en verzondon, dat men waarlijk tot de vraag komtmaar is er dan geen dag van mor gen meer Wat nu weg gaat voor spotprijzen van 25 en daar beneden, zouden in aanst. October volwassene oosters zijii §n dan zeker tegen 40 en hooger verkocht worden. Ongetwijfeld is eene der hoofdoorzaken van deze noodlottige verkoopen ge legen in de noodzakelijkheid, om de zoo enorm hoog opgedreven pachten te kunnen betalen die pacht sommen moeten er op zijn tijd zijn en de fiscus wacht niet. Men schat het getal der verzondene kleinere oesters op ruim 15 millioen. Dat hierdoor onberekenbaar veel kwaad aan den goeden naam van onze 2feeuw- sche oesters gedaan wordt, zal iedereen begriVpen het zal heel wat tijd vorderen om dien naam weder in eere te herstellen, on het eenige middel daarvoor is, dat de oesterkweekers al hunne krachten inspan nen om de eerste soort oesters in de aanstaande jaren zoo groot mogelyk te laten uitgroeien men moet trachten weer dezelfde qualiteit oesters in den han del te brengen, als voor ettelijke jaren. Is de groei traag en achterlijk, dan geve men de oesters frat langer tijd om tot volle ontwikkeling te komen, doet men dit niet, dan zal men zich te laat beklagen van door ondoordachtbare handelingen eene der schoonste en meest belovende nationale industriën stelselmatig vermoord te hebben. Het uitstel, dat mon door langdurigen groei verkrijgt, zal ruimschoots opwegen tegen de veel hoogere prijzen, welke men zal kunnen bedingen. Groote mooie, vette oesters is thans de hoofdzaak, waarop moet gewerkt; de oesterkweeker is hiervoor deels afhankelijk van de meer of mm gunstige weersgesteldheid, en tot nu toe is die waar lijk niet voordeelig, maar zeer veel kan verholpen worden door in slechte groeijaren de oosters wat langer groeitijd te geven. Het groote geldelijke voor- doel dat men hierdoor vorkrijgen zal, weegt ruim schoots op tegen het uitstellen der verkoopen mot eenige maanden. Het werken op betere qualiteit van de oesters is op dit oogenblik de eerste en voornaam ste voorwaarde geworden de hoogere prijzen volgen dan van zelf. Geen kunstmiddelen, geene verkoopcorabinatiëu, hoe vernuftig ook uitgedacht, zullen helpen, zoolang "men niet alles beproefd om de oesters zelve in quali teit to verbeteren, en dit te verkrijgen heeft de oesterkweeker in zijue macht. Toch hoeft dat verzenden van die overgroote hoe veelheid kleine soorten, zooals dit jaar plaats heeft, ook eene goede zijde; het heeft de beschikbare hoeveelheid oesters \oor het volgond seizoen merk baar veel geringer gemaakt, want wat weg is, zal het volgend jaar buiten de concurrentie zijn, en dit is een onmiskenbaar voordeel, waar die hoeveelheid meerdere millioenen bedraagt. Het is dan ook op góede gronden te verwachten, dat de beschikbare hoeveelheid leverbare le soort oesters hot volgend seizoen ettelijke millioen minder zal zijn, ja mogelij kerwijze zelfs onvoldoende voor de behoefte. Doet men nu al het mogelijke om een mooi product te hebben, dan zijn de vooruitzichten voor de komende campagne waarlijk niet slecht, mits men niet vergete, dat de hoofdvoorwaarde is mooie oosters, dit alleen kan do prijzen herstellen. Wilden de kweekers de handen ineenslaan en geen inferieure soorten meer ter markt brengen, dan waren wij in koTteu tijd op de oude prijzen en het oeqterhedrijf zoude weer zesr winstgevend zijn. Smachtend ziet men uit naar wat zachter en warmer weer, van het winter en lento- weer heeft de oesterkweeker meer dan genoeg. In de bulletins over den Duitschen Keizer heeft men in de laatste dagen zoo dikwijls gelezen, dat het vooruitging, dat men meenen zou, dat do patient weer bijna was als in vroeger dagen bij de tusschen- poozen van de aanvallen dor verraderlijke ziekte. Dit is echter niet het geval; het organisme blykt ditmaal te veel geleden te hebben en de beterschap moet men in zeer betrekkelijken zin opvatten. De koorts is wel zoo goed als verdwenen, maar de temperatuur toch nog altijd hoog, soms ieta te hoog. Het eten gaat over 't algemeen goed, maar de eetlust is de rechte niet. De krachten nemen iets toe ja, maar do Keizer ia en blijft zeer zwak, zoo zelfs dat do dokter hem liefst den hooien dag in het bed houdt; alleen 's middags mag hij even opkomen en op de sop ha liggen, wanneer er vol strekt geen koorts is. De patient is ook door de laatste koortsen org vermagerd. President Carnots reis naar het zuiden vau Frank rijk is geëindigd. Na zijn bezoek te Bordeaux be zocht de heer Gamot uog de havenstad Rochefort en keerde van daar naar Parijs terug. De republikeinen, zoowel de radicalen als de op portunisten, zijn niet minder ingenomen met de waardige wijze, waarop de heer Carnot als hoofd der republiek is opgetreden, dan met de uitmuntende ontvangst, welke hem overal ton deel viel. Zij be schouwen de reis van den president als het beste middel, dat in het zuiden tegen het BoulangUme kon worden aangewend. De Republique Fmncaise is dan ook buitengewoon tevreden, vooral omdat de verkiezingen van Zondag allen ton gunste der ge matigden zgn uitgevallen. De Minister vau Financiën Pevtral heeft een wets ontwerp ingediend om het begrootingsjaar voortaan 1 Juli, in plaats van 1 Jan. te doen beginnen. Het volgende begrootingsjaar zou 1 Juli 1889 beginnen; voor do eerste helft van dat jaar zou mm een soort «Budget d'affaires" aannemen, een nieuwen vorm van kredietwet, een voortzetting als het ware van de looponde begrooting. Volgens de «Débats' is het den Minister er voornamelijk om te doen, zich af te 'maken van de begrooting voor het eeuw feestjaar, dat men niet zonder huivering aandurft. Niets is vermakelijker, vervolgt het blad, «dan op to-merken, hoe het radicaal ministerie in alles zich gelijk blijft. Het consigne isden pas te markeeren, in zekeren zin mot luid gesnurk te slapen. Men heeft een program voor den pronk, een budget voor een tijd, wanneer men niet meer zijn zal; de kunst greep van Poytral valt echter te zeer in het oog; ook op zichzelf kan men van den voorgestelden maatregel geen heil verwachten, zoolang de Kamer en de begrootingscommissie blijven die ze zijn, te werk gaan als zij tot dusver gedaan hebben en zoolang aan den anderen kant de afrekeffing betref fende de verstreken dienstjaren te laat blijft komen om als grondslag by het opmaken der nieuwe be grooting dienst te doentegen die misbruiken zal ook het ontwerp van Poytral niets baten." De „Débats" is tegenwoordig bijna het eenige blad, dat de zaken flink en onpartijdig durft zeggen. De Ëngelscbe bladen deelen nu den voiiedigen inhoud mede van de bul, waarin de Paus het onzedelijke stelsel veroordeelt, hetwelk sedert eenigen tijd door de afgevaardigden Dillon en O'Brien tot benadoeling der Iersche grondeigenaars wordt toe gepast. Het stuk, dat gericht is tot de Iersche bisschoppen, is gedagteekend 20 April en onder teekend door kardinaal Monaco. De leiders <ler beweging hebben nog niet be sloten, wat zij nu zullen doen. Op verschillende plaatsen werden weer openbare bijeenkomsten gehou den, waar de woordvoerders zich voor de handha ving van het «krijgsplan" verklaarden, ofschoon de heer Parnell zich steeds daartegeu heeft verzet. De heer Dillon, Sexton en O' Brien hebben hun meening nog niet gezogd. De Engelsche bladen hebbon in de laatste, dagon weer zeer verontrustende berichten u>'t het Oosten. Zoo meldt de «Daily News" uit Athene, dat de Turksche gezant vau zijn regeering bevel heeft ont vangen onmiddellijk naar Konstanlinopel terug te keeren, zelfs zonder by den Kouing van Grieken land zijn brieven van terugroeping in te dienen. Aan hetzelfde blad wordt uit Konstantinopel gemeld, dat men vroost voor een plotselinge hervatting der Oostersche crisis. Engoland, Oostenrijk en Italië zouden gezamenlijk eon vloot naar de Turksche wateren zenden, om vijandelijkheden te beletten, voor het ge^al dat Griekenland daarmede mocht beginnen. Ook b» vat genoemd blad een bericht uit Odessa, inhoudende dat er bij het Slavisch comité een groote bedrijvigheid heerscht, de agenten reizen voortdurend tusscher. Odessa en Giuijove heen en weer en zijn in laatstgenoemde plaats in geheime onderhandeling met de revolutiepartij van Rustschuk. Men ziet, die bertebten verraden duidelgk de strekking, de zaken zoo zwart mogelijk voor te stel len. De Engelsche correspondenten hebben dit bij tgd en wijle reeds zoo dikwyls gedaan, dat zij juist om die reden weinig geloofd worden. RECLAME De bronnen uit de welke het stof, dat dient om het maken der miheraal pastillen van Soden, eenig in hun geslacht, hebben de voorkeur dor dokters bekomen door hunnen rykdom in zout, daarom bekomt men hunne werking in de zinking achtige gevallen op eene veel min verhittende wijzen en zoo zachter werken als alle de mededinge waters en de bereiding der beroemde bad steden. Men schrijft ons uit Munich: «Ik getuig met vermaak dat de mineraal pastillen van Sóden een snel wel- «dadig gevolg bekomen op de catarrhale aandoenin- «gen. Schlösser schouwburg zanger." Alle apothekers bezitten deze pastillen aan 60 cents de doos. Geen overtuigender bewys van do groote geneeskracht en de weldadige werking der pastillen dan de groote verkoop van 200 000 doozen binnen de 2 maanden in geheel Duitbchland gedaan. MARKTBERICHTEN* Gouda, 3 Mei 1888. De graanaanvoer was heden voldoende voor de behoefte. In de prijzen kwam weinig verandering. Alleen beste Tarwe tot iets hooger prijs te ver koopen en Maïs, door 'gebrek aan voorraad, zeer duur verkocht. Tarwe Zeeuwsche 7.50 a 7.70. Mindere Zeeuwsche 7.25 a 7.35. Nieuwe Polder 6.90 a 7.10. Afwijkende 6.30 a %f 6.40. Boode 6.30 a6.40. Angel 7.20 a 7.30. Kanada f 6.90 a ƒ7.20. Zeeuwsche Rogge f 5.40 a 5.60. Polder 4.60 a 4.75. Buitenlandsche per 70 KG. f 4.—. a 4.^0. Wintergerst 4.80 a f 5.—^. Zomer 4.30 a 4.60. Chevaliergerst 5.75 a 6.50. Haver per Heet. 8.30 a 4.50 en per 100 kilo 6.50 a 7.50. Hennep zaad Inlandsch f 7.90 a 8.—. Buitenlandsch 5.20 a 5.65. ErwtenKookerwton 7.75 a f 8.-—. Inlandsche blauwe mesting erwten ƒ6.10 a 6.20. «uitenlandsche voererwten pfer 80 Kg. 5.80 a 5.80. Kanariezaad 8.a 8.75. Bruine boonen 10.50 a 11.26. Duivenboonen ƒ6.40 a 6.90. Paardenboonen 5.50 a ƒ5.60. Spelt: -.a Mais per 100 kilo: Bonte dfcenkaansche 7.50. a 7.60 Odessa 7.— a 7.25. Cinquantine 8.a 8.25, De veemarkt met goeden aanvoer, eerste sport tamelijk vlug, mindere poorten traag, vette varkens 18 a 20 ct., varkens voor Londen 161/, a 17'/i ct-; magere varkens en biggen traag, biggen 0.75 a i 1.05 per week, schapen en lammeren traag, schapen 16.a 20.— lammeren 5.— a 7.per stuk. Aangevoerd 92 partgen kaas, handel vlug, eerste qualiteit 23.a 25, tweede qualiteit 20 a 22. Noordhollandsche 22.a 26. Goeboter ƒ0.95 a 1.10. Weiboter f 0.75 a 0.85. Uithoofde de feestdag Hemelvaart van a.s. Don derdag, Woensdag a.s. marktdag. GEBORLN29 April. Teaoii, ouders T. Janmaat en P. F. Viaaer. Oouwe Jobannea, ouders S. l uitjes en C. Reijn. Anna Maria, ouders J. C. fi. Dutilh en R. Sjerps. 80. Jacobus Andreas, ouders P. «an den Hondel en W. Slootjes. Pieter, ouders C. Grendel eu J. Peute. 1 Mei. Karei, ouders H. J. Lugthart en A. L. van Dam. 2. Adrians, ouders T. van Huren en A. J. Pennet, OVERLEDEN: l Mei. E. Olthuijzen, hois*r. van G. IJpe- laar, 54 j. W. tan den Ring, 72 j 2. C. Lakerveld, 2 ra. J. *ao Zee Exalto, 4 w. GEHUWD: 2 Mei. B. Aleman en N. van den Berg. J. C. Kremp en F. van Hattern. D. Vermeij en A. *an der Horst. J. van Dam en A. Mulder. 3. A. van Lies hout en A. Rijkelijkhuizcn. Stolwijk OVERLEDEN i J. de Mik, 29 j. GEBOREN: Arie, ouders C. Blouk en N. Peters. Jo- hauns, ouders C. Verkerk en N. Boer. Willem, ouders N. van Egk en H. Aulinan. j OVERLEDEN: N. van Dam, 1 m. I ONDERTROUWD: J. Radder, 83 j, en M. Visser, 26 j. GEBOREN iPetroneUa, ouder» G. Rijnbeek en W. Kla verveld, Martino», ouders A. Goudswaard en M. A. Gilat. GEHUWD: K. Vermeulen en M. Stouthart. Ondertrouwd IZAK MOGEN DORFF, van Rotterdam GRIETJE TRLJBITS. Gouda3 Mei 1888. Aan allen, die bigken gaven van deel neming bjj het overigden van den Heer C. A. L. DANCKAERTS, betuigt de familie baren dank. Goet, 3 Mei 1888." TE HOUR gevraagd voor 400.'sjaars een HUIS met TUIN, bevattende 10 grootere en kleinere Kamers, minstens 4 met stook plaatsen voortien, Keuken, Kelder ent. Adres: B. de JONG, Gouwe O No. 200, Gouda. tegen 1 AUG. of 1 JULI eene nette WONING met TUIN, lmurprjjs ongeveer 200. Adres onder No. 1663 aan het Bnrean dezer Courant. Wordt GEVRAAGD een niet beneden de 16 jaren. Zich in persoon te vervoegen CRABETSTRAAT 228, 's avonds na 7 uren. heeft gelegenheid nog een paar BURGER- WASSCHEN waar te nemen, droog van de stok, GEMANGELD of GESTREKEN aan hnis te bezorgen, voor nette bediening wordt ingestaan. Adres LEMDULSTEEG M 206. Heden overleed te 'e-Hage tot onze' groote droefheid onze geliefde Zuster en Behowd- zuater ROZET v^N PRAAG. S van PRAAG. G. van PRAAG—van Dantzio. Gouda, 1 Mei 1888 Nog geschokt door bet smartelijk verlies van onzen geliefden Vader en Behnwd- vader trof ons heden de gevoelige slag van het overlgden'onzer geliefde Zuster en Behuwd zuster Mejuffrouw GERTRU DA MOONS, tijdig voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, in den ouderdom van ruim 27 jareu. Een kortstondig lijden maakte een einde aan haar voor ons zoo dierbaar leven. Uit aller naam, M. MOONS, Mz. Wadding/meen, 2 Mei 1888. Om spoedig in dienst te treden, wordt in een klein gezin te Gouda eene GEVRAAGD. Middelbare leeftijd. Adres onder No. 1662 aan het Bureau dezer Courant. Terstond een DAGMEID of DIERST- MEISJE. Adres Gouwe C 198. 12 cent het pond. Door den Boekhandelaar A. BRINKMAN alhier, is uitgegeven en alom te bekomen of de beschrijving der beroemde geschilderde Kerkglazen van de Groote of St. Janskerk te Ter Goude, benevens de geschiedenis der'St. Janskerk, der Glazen, der cartonteekeningen.enz. waarbij is toegevoegd een aïzonderljjk levens bericht der beroemde Glasschilders de Gebroeders vestigt de aandacht op de uitstekende BORDEAUXWIJN van 27— per anker van 48 flesschen, franco hnis, geheel Nederland ook per half en kwart anker belegen, verkrijg baar. Proefflesschen 0.60. t Voorts zjjn alle bekende merken bij mg belegen voorhanden. Prijscouranten verzend ik op aanvraag gratis en franco. S

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2