TRICOT GOED. Buitenlandsch Overzicht. KENNISGEVING. KEMMSGEEUVG. ADVÊRTENTIÉN. A. v. OS Az. Kleiweg E. 73 en 73®. Vrampverachynselen. Deze toestand komt vooral voor bij aanwending van de Stuttgart'sohe methode. De kramp der pianospelers komt volgens dr. Poore acht maal meer voor, dan de schrijfkramp. Koude, bloedarmoede en zittend leven bevorderen do ontwikkeling. Veeltijds geven rust en onthouding van pianospel beterschap, in ander» gevallen moet de bloed toestand, welke de ontwikkeling begunstigde, verbeterd worden, waartoe dr. Poore de middelen aangeeft om de kramp te doen wijken. Te Weenen stierf verleden week op 67-jarigen leeftijd Graaf Michael Bethlen, een rijke oude vrijer en zonderling. Hij liet verscheidene testamenten na, en bij de voorlezing daarvan was ook zyn oude kamerdienaar Alexander Wagner tegenwoordig. Deze had er volstrekt geen gedachte op, dat zijn heer hem bedacht zou bobben. Toen echter uit de voorlezing van het eersto testament bleek, dat hem oene som van .20.000 florijnen vermaakt was, trof hem dit zoo, dat hij eene beroerte kreeg, ter aarde stortte en binnen weinige oogenblikken overleed. Bij de opening der andere testamenten, alle van latere dagteekening, bleek echter, dat de Graaf sedert op deze beschikking was teruggekomen en aan zijn ouden dienaar slechts eenige oude meubelen en eene kleinigheid in gekl had gelegateerd, zoo dat de oude man ten slotte nog gestorven is van blijdschap over een dooden museh. Een vreesolijk spoorwegongeluk heeft Zondag plaats gehad bij Locust Gop iu Pennsylvanië. Twee goederentreinen kwamen in botsing aan den voet van een steile helling. Een wagon, die een lading kruit bevatte, sprong in de lucht. Door de ontplof fing werden 17 huizen vernield, en de puinhoopen geraakten in brand. Acht personen vonden hierbij don dood, terwijl 30 gewond werden. Twaalf wagons werden verbrijzeld. De Kampioen verneomt dat onze eerste rijder, de beer E. Kiderlen, sedert reuigen tijd lijdende is aan ledewator in het been, ontstaan door het over rijden met een rijtuig. Hoewel het gelukkig iets vooruit gaat, is de pijn nog te hevig om te kunnen «racen", zoodat als wij het geluk hadden Europa's kampioen dit jaar nog op de baan te zien verschij nen, dit zeker eerst laat in het seizoen zal wezen. Ook kan het vakblad melden, dat genoemde heer het rijden op dun tweowieler voorgoed heeft opge geven. De Kampioen wenscht den «flying Dutchman" van barte een, spoedig herstel. Omtrent den diefstal van 1000 frank ton nadeele van de bankiers Philips Co. te Maastricht, kan nog hot volgende worden medegedeeld. Door een der .boekhouders werd in een aan to toekenen brief gesloten een bedrag van 3000 frank, nl. 20 biljetten van 100 en 1 biljet van 1000 frank. Deze brief was door een loopjongen aan het postkan toor bezorgd. Dé geadresseerde vond echter bij opening van den brief slechts 20 biljetten van lOn frank, van welke bevinding aan de afzenders werd kennis gegeven. Dezo verzochten om overzending van het couvert, en nu bleek, 'dat het adres niet door den boekhouder, maar door don loopjongen geschreven was. Hierover ondervraagd, gaf deze aanvankelijk voor, dat een inktvlak op het couvert was gevallen en hij daarom den brief in een ander couvert gestoken had. Voor den rechter-commissa- ris evenwel bekende hij, het couvert geopend en het biljet van 1000 frank daaruit gen<^mei> te heb ben. Van net geld wtrd nog 900 frank in zijn bezit gevonden. Nadat proces-verbaal tegen don 15jarigon knaap was opgemaakt, werd hij weder in vrijheid gesteld Natuur- en kunstboter. Ter onderscheiding van natuur- on kunstboter wordt de volgende methode aanbevolen, dio gevonden is door den heer'C. J. vau Lookeren Campagne, scheikundige te Delft, onder medowerking vau don heer H. Gerlings te 's-Hage. Men kookt zuiver, liefst gedistilleerd water in een zuiver bekerglas of kolfje. Terwijl het water kookt smelt men een beetje (iets meer dan noodig is om één druppel te vormen) van de te onderzoeken boter in een theelepeltje boven eene vrije vlam. Men vult nu een hoilogeglHS van pl m. 13 cM. middellijn (die in laboratoriën gebruikt worden en ook bij horloge makers te krijgen zijn), liefst op een stuk zwart papier geplaatst, gedeeltelijk met het kokende water en laat dan onmiddellijk één druppel torn het heete vet voorzichtig op het water vallen. Bij natuurboter of bij natuurboter met weinig kunstboter vormt de druppel eene dunne vetlaag, waaruit plotseling honderde kleine druppeltjes ont staan, dio zich snel naar den omtrek van het water begeven. By enkele kunstboter, of bij kunstboter met evenveel of minder natuurboter vermengd, vormt zich op do beschreven wijze eene vetlaag, die zich in enkele groote en kleine druppols splitst, die over de geheele vloeistof verspreid blijven Men moet echter*,zorgen, dat het water volkomen zuiver is en het juist zóó heet wordt gemaakt, dat zich onder gernisch dwinpbellen vormen. Met slechts een weinig oefening gelukt de proef altijd. Aan een Atjeh-cörrespondentie van de Locomotief dd. 18 Maart is het^yolgende ontleend «Onrustbarende b^jjehten, dat de vijand, of beter gezegd Tengkoe difciroc met een groote macht door onze liniën zaypringon, worden nog niet be waarheid. Door deze berichten hebben onze troepen een zwaarderen dienst dan anders, want overal wordt de grootstd waakzaamheid aanbevolen en hinderlagen gelegd. «Om deze hinderlagen zoo sterk mogelijk te kun nen samenstellen, worden de posten versterkt. «Op den lOeu Mftart word de versterking Lam- djaraoe versterkt en op dien avond rukten van daar uit 2 hinderlagen, iefSr sterk 1 officier en 40 man, terwijl een reserve kltyr stond oni het bij te sprin gen. Die hinderlagél worden geplaatst: dé eersto bij Lamtih en de twqede bij Lampoedaja. Omstreeks 10 uur 's avonds ga&le hinderlaag bij Lampoedaja een salvo op aankefnende vijanden en werd dit salvo gevolgd door jlenige salvo's. Uit de bonting Lamdjamoe werden in die richting lichtkogels go- worpen om het terrein te verlichten. «De vijand hield stopd en vuurde terug. Na een paar goedo salvo's eu 2 welgerichte granaatworpen vluchtte hij. Een gekerm werd in de nabijheid van de benting vernomen, wolk geluid zich verwijderdo in do richting Lamhassan. «Do hinderlagen rukten daarna omstreeks 10l/3 uur in, zonder verliezen. Die van Lampoedaja had het succes, den vijand verliezen toegebracht te heb ben, want een gesneuveld Pedirees bleef in onze handen, voorzien van tromplaadgewecr, klewang en rentjong. Op het geweer vond men gegraveerd den naam Moehamad Amiroot, vermoedelijk de naam van den gesneuvelden eigenaar. Spionnen borichten, dat de vijand op dien avond een verlies had van 1 vermiste, 1 gesneuvelde en 2 zwaar gewonden. «Ook Blnng en Ketapang Dooa' werden op dien avond versterkt en hebben ook hinderlagen uitgezet. Die van Blnng had weinig succesop plm. 15 pas sen op 4 a 5 Atjehers geschoten en niemand ge raakt. «De 2 hinderlagen" van Ketapang Doea waren ieder sterk 1 officier en 50 inan en hebben niets gezien." üe Indépendance Beige ziet, blijkens een telegram van haar haagschen 'correspondent, m de omstandig heid, dat H. M. de Koningin aan eenige dames en heeren uit de diplomatieke en ambtelijke kringen audiëntie verleende, een -bevestiging van do veront rustende berichton omtrent 's Konings gezondheids toestand. Van welonderrichte zijde doet men, daargelaten dat tot die bezorgheid geen grond bestaat, echter opmerken dat het belgische blad ten onrechte tus- schen een en ander verband zoekt. Ten eerste verleent Z. M. in de laatste jaren alleen de meest noodzakelijke audientiën verder behoort het voorstellen van de dames der diplomatie aan den Koning hier ter stedajiiet tot de hofgebrui ken ten derde had Z. M. reeds oenige vau de in het bericht genoemde staatsdienaren ambtshalve ont vangen, terwijl ook, al waren al de vermelde heeren bij Z. M. geweest, het gebruik medebrengt, dat zij by H. M. de Koningin evenzeer in audiëntie wordon toegelaten. In de ontvangst door H. M. lag derhalve niets buitengewoons. De gezondheidstoestand van Z. M. blijft dezelfde. De lichaamsbeweging valt Z. M. nog altijd moeilijk. Door ons van deskundige zijde welwillend ver- strekie inlichtingen kunnen wij de volgende niet onbe langrijke cijfers onder de aandacht onzer lezers brengen. In 1884 werden uitgegeven 16,273,711 plakzegels a ƒ0.05, in 1885 15.741,342, en in 18S6 15,950,914, wat in liet laatstgenoemde jaar der schatkist 797,545.70 opleverde. Het zegelrecht op effecten heeftin 1886 bedragen 542,949 78, wat een nominale waarde in effecten vertegenwoordigt van niet'minder dan 1936 raillioen guldon. Dit cijfer vertegenwoordigt alleen de nominale v waarde der effecten, welke vóór 1 Juni 1886 niet ter zegeling waren aangeboden. MiddÜt.) De heeren De Savornin Lohrnan en Schaepman hebben eene wijziging iu het Reglement van Orde voorgesteld, welke volgens «het Centrum" hierop noderkomt: «I. Naast de commissie van rapporteurs kan be noemd worden een «commissie van onderzoek". Zij wordt benoemd, wanneer de Kamer oen daar toe strekkend voorstel, gedaan óf door den voorzitter of door tien Jeden, aanneemt. Haar benoeming geschiedt door den voorzitter. Dezo is verplicht in de commissie van onderzoek te benoemen ioder, die door 20 ledan schriftelijk daartoe is voorgedragen. Elk lid kan voor één com missie slechts aan één voordracht deelnemen. Aan ieder lid der commissie van onderzoek wordt zijl* afdeeling door den voorzitter der Kamer aange wezen. Wanneer een commissie van onderzoek voor een bepaald wetsontwerp is benoemd, dan is de wijze van arbeiden de volgende: Hot wetsontwerp wordt op de gewone wijze onder zocht door de afdeelingon, die haar rapporteurs be noemen. Doze rapportours mliken van het verhan delde in elke afdeeling een proces-verbaal op, 't welk aan de commissie van onderzoek wordt ter hand gesteld en dat oponbaar kan worden gemaakt. JJe commissie van onderzoek overweegt al hetgeon in de afdeelingen is aangemerkt, behandeld of ver langd en al wat bovendien tot een juiste kennis en waardeering van het gedane wetsvoorstel in aanmer king kan komen. Zij onderhandelt mondeling en schriftelijk met do ministers en brengt een eindver slag in. Bij do openbare beraadslaging wordt haar moening gevraagd over alle aangebrachte wijzigingen. Voor de geheele staatsbegrooting wordt benoemd één comms8ie van onderzoek, bestaande nit 15 leden die onder elkander de hoofdstukkeu verdoelen. Voor één vijfde, d. i. voor drie led» n, geldt de voordracht door 20 leden. II. Voor «geamendeerde wetsontwerpen" wordt een «tweede lezing" mogelijk gemaakt. Te dien einde wordt, na het sluiten dor beraadslaging, de eind stemming over het wetsontwerp twee dagen uitge steld. Vóór do eindstemming wordt de beraadsla ging heropend en kunnen araendemonten worden voorgesteld. Alleen in het geval dat bij deze tweede lozing amendementen worden aangenomen, kan de eindstem ming worden verdaagd, maar tonder heropening der beraadslaging. III. Do commissie voor de verzoekschriften be staat uit vijftien leden." Naar men ons mededeelt, heeft Z. M. de Koning als bewijs van goodkeuring eu groote belangstelling in den opgorichten Nederlandschen Werkgeversbond het beschermheerschap dier Voreoniging aanvaard. Omtrent het aanstaande jubileum van prof. dr. F. C. Donders te Utrecht vernemen wij hot volgende lo. Maandag 28 Mei a. s. 's nam. l'/s ll|,o zal in de groote zaal van het Park Tivoli aan de hoog leeraar o. a. worden aangeboden a. Eene oorkonde der Donders-stichting, zijnde het fonds dat door oud- en tegenwoordige leerlingen, vrionden en ver eerders in Nederland en zijne koloniën en alh-rwege in het buitenland is bijeengebracht. De bestemming van dat fonds zal door den jubilaris op den feestdag worden aangewezenb. Eene bronzen medaille met de beeltenis van prof. Donders, ter herinnering aan zijn 70sten verjaardag en aan do stichting op dien dag in het leven te geroepen. Het gedenkboek, waarin de namen der inschrijvors, do oorkonde en statuten der Donders-stichting enz. worden opgenomen, zal later in prachtband aau prof. Donders worden ovejJjartffigd. Uit den aard der zaak kan dat gedenkboek eert na 28 Mei gereedko men, ook omdat do gelegenheid tot insohrijven voor de Donders-stichting zoolang mogelijk moet open blijven. Overdrukken van dat godenkboek zullen ook Voör belangstellenden beschikbaar zijn. 2o. Op denzelfden dag des nam. te 51 /9 uur zal in de kleine zaal van bet park Tivoli aan den jubi laris een feestmaal worden aangeboden. 3o. Tot de plechtigheid te V/t uur hebben alleen zij toegang, die tot de stichting hebben bij gedragen, de heeren inschrijvers met hunne dames. (N. R. Ct.) In eene vergadering van het algemeen bestuur der Zuiderzeo-Vereeniging is door het Dagelijksch Bestuur rapport uitgebracht over den stand der financiën in vjrband met do uitgeschreven geld- leening. Het is gebleken dat nog ongeveer 30000 bijeengebracht moot worden, zal het plan tot onder zoek volledig kunnen worden uitgevoerd. •Besloten werd eene algemeone vergadering dor leden bijeen te roepen en daarin opening van zaken op technisch gebied te doen, en de middelen te be spreken en vast te stellen om liet doel dat men zich voorgesteld heeft te bereiken. In eene te Utrecht gehouden vergadering is eene I Vereeuiging geconstitueerd, die trachten zal oen fonds te scheppen, waaruit jaarlijks beurzen kunnen ver leend worden aan mingegoede jongelieden, zoowel Boons van particulieren als van predikanten, om tot hot predikambt in de Ned. Herv. Kerk to worden op geleid. Het bestuur, dat benoemd is met het recht om zijn ledental te vermeerderen, bestaat uit de heeren Dr. A. W. Bronsveld te Utrecht, voorzit ter Dr. Th. de Visser te Rotterdam, secretaris Mr. M. J. van Leunep te 's-Graveland, pennimem., jhr. Mr. Marlens vau Sevenhoven te Zutphon, en Dr. Van Geel Gildemeoster te 's-Gravenhage. De 'ud-minister van buitenlandsche zaken in Bel gië, de heer Rolin Jaequemyns, levert in het jongste nummer van de «Revue de droit international" een (!>elangrijke beschouwing over de Europeesche allian ties van onzen tijd. Zijn slotsom luidt aldus: «Hetgeen voorafgaat wettigt de gevolgtrekking, dat het verbond tusschen Oostenrijk, Italië en Duitschhlnd, al moge het niet in alle denkbare op richten de onbeperkte handhaving van den vrede in Europa waarborgen, toch in zeer sterke mate de kansen daarvan verzekert. Er dreigen altijd ernstige gevaren, en Bismarck's verklaring dat hij tot afwen ding dier gevaren zich in staat heeft moeten stellen aan elk dor bedreigde grenzen een raillioen man- «chappeu te posteeren, ware op zich zelve zeker niet geschikt ons gerust te stellen, indien niet het drie voudig verbond beantwoordde aan een ontzaglijke behoefte, welke zoo in Duitschland als elders -het krachtigste en arbeidzaamste deel der maatschappij gevoelt voor het behoud van den vrede. Gelukkig bestaat thans die vredelievende gezindheid niet enkel bij de zwakkeren, maar bij de sterkeren. «Wij Duitschers" zoo sprak de groote Kanse- selier op 6 Februari jl. «wij vreezeu enk.l God, eii niets anders ter wereld, en die vreeze Gods maakt dat wij den vrede lief hebben eu bevorde ren.'* Zijn deze woorden, gelyk men redelijker wijze mag hopen, oprecht gemeond zijn zij wat alles ons noopt t«* gelooven do weerklank van hetgeen de verbonden regeeringen en hare volkeren innig weuschen zijn allen op wie in Europa de zware verantwoordelijkheid van machtsoefening 'rust inderdaad doordrongen van do vreeze voor Hem die gezegd heeft«Zalig de vreedzamen", dan is het verre van onmogelijk, dat de algemeone oorlog, waarvoor men zoolang beducht was en die zoolang voorspeld was, eindelijk voorgoed is afgewend. Dan mag men verwachten dat de donkere voorteekenen als nevelen zullen verdwijnen, en onze eeuw, in plaats van bloedig te eindigen, het vertrouwen zal zien herloven en den eerbied en de waarborgen voor het recht zal bevestigd zien. Dan zal het drievoudig verbond de eerste stap zijn tot een nieuw stelsel, dat na eerst de waarborgen voor deu vrede te heb ben gezocht in de onbeperkte uitbreiding der krijgs- middelen, ze ten slotte zal vinden iu een goed ge regelde samenwerking, zoo sterk dat zy allou ontzag inboezemen, zoo uitgebreid dat er geen elemont van beterkenis aan ontbreekt, zoozeer bezield door den geest van rechtvaardigheid om voor alle groote internationale vraagstukken naar oen redelijke op lossing te streven, met name wat de Oostersche q aestie betreft, en zonder nndere zorg dan die voor het belang der volkeren en de wetten der monschelijkheid." Van de Fransche gemeenteraads-verkiezingen is nog altijd niet veel bekend, wat zich hooren laat wanneer men bedenkt, dat het hier geldt 36120 gemeenten en 4^7484 raadsleden. %ln de groote steden is, voor zoover bekend* het lot den repu blikeinen gunstig geweest, terwijl Boulnnger op een groot aantal plaatsen wel steramen heeft gehad, maar juist genoeg om hem een mal figuur te laten maken. Te Parijs bijv. bad hij 83 stemmen^ te Lyon 50. Op éen plaats is do man werkelijk gekozen, te Tulle. Te Parijs behoefde slechts in éen district, de wijk Javol, een raadslid gekozen te worden, daar de vorigo verkiezing in dit district ongeldig werd ver klaard. De uitslag was, dat de communist Chauvière gekozen werd met 1127 stemineu, terwijl de* sandi- daat der republikeinen 904 steramen verkreeg. By de vorige verkiezing verkreeg dezelfde republikein- 8che candidaat 1023 en Chauvière 1022 stemmen. Te Lyon zegevierden de radicale candidate!» en in het socialistische Marseille, dat Félix Pyat tot lid der Kamer koos, werdeft de republikeinscho candi- daton, met den burgemeester Barret met groote meerderheid gekozen. Op oenige plaatsen hadden vechtpartijen plaats, wat voornamelijk wordt toege schreven aan don &rooten ijver door de monar chalen ontwikkeld. Men wil ook opgemerkt hebben, dat de socialisten op een grootor aantal plaatsen dan vroeger stemmen kregen en deze miuderheden groeien. Te Berlijn denkt mon voor het oogenblik nog meer om dun keizer dan over Boulanger en de Panslavis- ten. Gedurende de laatste dagen is de toestand van den patiënt niet gunstiger «geworden. De koorts wil niet wijken en de krachten nemen niet aanmer kelijk toe, terwijl de nachtrust vakér door hoosten gestoord wordt. De geneesheoren hechten voorloopig aan deze minder gunstige verschijnselen weinig waarde, want zij beschouwen dergelijke afwisselingen als on vermijdelijk. Men blijft hopen, dat de keizer ^spoe dig in do buitenlucht kaft gebracht worden en daar door zijne krachten zal herwinnen I N G E Z O "n~"d E N. Mijnheer de Redacteur I Het artikel in do Goudsche Courant van 9 Meijl. omtrent hot voorgevallene in de tent van de Weduwe Wery op jl. Zondagavond heeft mijue aandacht ge- i trokken. Ik wil U op eenige onjuistheden wijzen, die zeer zeker niet luidden gedrukt geworden, wanneer zooals j veeltijds gebeurt, te voren informatiën genomen wa ren bij den ondergetoekende. j Vooreerst zijn er niet vele pogingen beproefd om de vlam uit te dooven maar was die onraiddelijk door den schipper, die er zijn jas overwierp, uitge maakt. Ten tweede is de hoofdkraan niet .uitgedraaid door oen persoou, die van de straat kwam loopen, maar door iemand, die de voorstelling bijwoonde en wiens naam aan den ondergeteekende bekend is. Wat aangaat de verzuimen die gepleegd zijn daar wil ik geen oordeel over vellen, ik geloof dat de schuldigeu reeds daarvoor ge reprimand eerd zijn, maar wel kom ik op, tegen Uwe bewering dat er peen politie bij de voorstelling wasdat is om het zachtste woord te gebruiken eene onwaar heid. Er is zelfs iedemi avond een politieagent bij de voorstelling geweest en Zondagavond was, toen het ongeluk gebeurde, do Inspecteur van politie, de BrigA majoortit. Geltink en de agent van politie le klasse Zitwing tegenwoordig, terwijl de agent Land- wehr, die de dienst op de markt had onmidilelijk tot hulp toeschoot. Van ooggetuigen heb ik vernomen, dat als de inspecteur van politie er niot was geweest er zeker veel grooter ongelukken hadden plaats gehad, daar deze op wel overlegde wijze het gekwetste meisje eu andere meisjes en vrouwen van onder den hoop volk heeft te voorschijn gehaald en toen gezorgd heeft dat zij naar het politiebureau werd getrans porteerd, van waar zy per brancard naar hot ziekeu- huis is overgebracht. Uw beweren, dat een der politiebeambten naar de brandklok liep om die te luiden is ook al eene onwaarheid. Er is steeds een agent van politie aan het politie bureau en diens plicht is het wel degelijk om in geval van brand te luiden, tenminste als de concierge niet tehuis is. Ik kan niet nalaten M. de R» mijne verwon dering te kennen te geven, dat in dit geval geen informatiën zijn genomen bi/ mij, zoonis steeds gebeurt, wanneer er zelfs een heel klein onge lukje plaats heeft eu dat zoo maar klakkeloos een blaam op cle politie geworpen wordt, die hier dubbel^ misplaatst is, daar de politie oer lof toekomt dan vor- I guizing, te meer nog daar voor zoover ik weet steeds met welwillendheid aau elk verzoek wordt^ voldaan. Wie Uw berichtgever i9 weet ik niet, maar hem zy aanbevolen vqortannWat boter informatiën te nemen. Vertrouwende op Uwe onpartijdigheid verzoek ik plaatsing van bovenstaande. U dankende, verblijf ik UEd. Dw. Dienaar, J.W. TUINENBÜRG. Commissaris van politie te Gouda. (In ons volgend nr. komen icij op de zaak terug. Daar ons het bovenstaande slechts even vóór het af drukken van ons blad in handen kwamontbreekt ons daartoe nu de tijd.) De Redactie. dat de in het Briefje in te vullen persoon, duide- lyk met naam en voornaam ipoet worden aange-' wezen dat het Brieije niet onderteekend mag zyn en geene ahdere briefjes omvatten of daaraan opzettelijk zijn vastgehecht. Gouda, den 8n Mei 1888. De Voorzitter voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de Gemeente GOUDA, Gezien Art. 228 der 'Wet van den 298ten Juni 1851 (Staatsblad No. 85), regelende de samenstelling, inrichting en bevoegdheid dei Gemeentebesturen. Brengen ter kènn»s van de Ingezetenen, dat de termijnen voor de vorderingen ten laste van het Rijk, bij de Wet bepaald of te bepalen, op die ten laste dor Gemeente van toepassing zijn, en dat mitsdien alle zoodanige vorderingen over den dienst van 1887, vóór of uiterlijk op den 30,ten Juni aanstaande be- hooren te worden ingediend. Gouda, dei» 8 Mei 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN, De Secretaris, BROUWER. MAR K T B ER ICÉTEN. Gouda. 9 Mei 1888. I)oor den ongewonen marktdag waren dn aanroe ren heden klein en de handel van weinig beteekenis. Prijzen onveranderd. Tarwe Zeeuwsehe 7.50 a 7.70. Mindere Zeeuwsche 7.25 a 7.35. Nieuwe Polder 6.90 a 7.10. Afwijkende 6,30 a 6.40. Boode 6.30 a/ 6.40. Angel 7.20 a 7.30. Kanada f 5.90 a 6.20. Zeeuwsche Bogge 5.40 a 5.75. Buitenlandsche per 70 KR. f 4.a 4.60. Wintergerst 4.80 a 5.Zomer f 4.30 a 4.60. Chevaliergerst f <j.a 7. Haver per Heet. 3.30 a 4.50 en per 100 kilo 6.50 a ƒ7.50. Hennepzaad: Inlandsch f 7.90 a 8.—. Buitenlandsch 5.20 a 5.65. Erw ten Buitenlandsche voererwten per 80 Kg. ƒ5.30 a 5.80. Kanariez'aad 8.25 a 9.Bruine boonen 10.50 a 11.25. Mais per 100 kilo: Bonte Amerikaansche 7.60 a 7.75 Cinqnan- tine 8.a 8.25. De veemarkt met goeden aanvoer, handel in alles vlugger, vette varkens 18 a 20 ct., varkens voor Londen 17» 17'/, ct.; mSgere varkens en biggen traag, biggen 0.75 a 1.— per week, schapen gewoon, 16.a 20.— lammeren traag, 5. a 7.per stuk. Aangevoerd 43 partijen kaas, eerste qualiteit 23.a 25, tweede qualiteit 20 a 22. Goeboter ƒ1.a 1.10. Weiboter f 0.80 0.90. De Voorzitter van den Raad der Gemeente Gouda Brengt ter oponbare kennis dat aan de Kiezers in deze Gemeente zjjn toege zonden de Oproepingsbrieven en Stembiljetten tot het benoemen van een lid van de Tweede Kamer dor Staten-Generaal en dat wanheer eenig Kiezer zijn »tembriefje verloren heeft of er geen mocht hebben ontvangen, hij zich tot bekoming daarvan ter Plaat selijke Secretarie zal kunnen vervoegeö dat de inlevering der Stembriefjes zal aanvangen op den 15n Mei aanstaande, des morgens ten negen en eindigen des namiddags ten 5 ure dat het Steinbrielje schriftelijk ingevuld, door den Kiezer in persoon in de Stembus moet gestoken wordon j Ét dat geen ander Stembriefje dan dat, Mfctlk van het regel der Gemeente voorzien is, n% worden gebruikt Burgerlijke Stand. i. GEBOREN8 Mti. Lena, ouders L. Schenkel eu M. der Kint. OVERLEDEN: 8 Mei. H. Doornik, 8 d. - A. B. L. ran Meurt, 8 j. GEHUWD: 9 Mei. C. Peute eu P. Kusae. J. G. de Hruin en P. van den End. P. H. NV. Glasbeek en i. M. 1 de Jon f. J. Zand«oort en G. van Bekkvm. Ondertrouwd P. GOEDEWAAGEN Tz. Gouda, Rotterdam, KITTY HARMENS. Mei 1888. Getroffen door de veelvuldige blijken van deelneming, zoowel van buiten als binnen de Gemeente, gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Zuster en Be huwdzuster, betuig ik, mede namens verdere Familie, den hartelijkst en dank. M. MOONS Mz. Waddingsveen, 9 Mei 1888.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2