I ":jfc Buitenlandse^ Overzicht. i i s wv VERSLAG POSTERIJEN". KEXJMISGEEMMG. Ouder hot vrij talrijke publiek bevonden zich vele afgevaardigden der bevriende vereenigingen «Hercules" Zeist«Adolf Spiesz* Schoonhoven «B.r.i.n.i.o." Oudewater Sparta" Rotterdam en de onderofficiers G. S. V. «Uitspanning door Inspan ning", Gouda. Bij de opkomst der flinke Goudsche gymnasten viel ons zoo aanstonds ppt dat het uniform met gor del verrijkt en daardook het geheel zeer verfraaid is. De turners handhaafden hun ouden roem, getuige het gedurig applaudisement. Eene aangename af wisseling gaf het telkens optreden der schermafdee- ling, welke sinds do vorige uitvoering sterk in kracht en gehalte toenam. NdSlat het programma was afgewerkt en nog eenige schoone groepen als verrassing waren ten beste ge geven betrad de Heer W. van Zeijlen, vice-pres. der G.-V. «Hercules" Zeist, het tooneel en bood «Excelsior" met eene hartelijke toespraak als blijk van grooto vriendschap eene levende lauwerkrans van Herculeé aan. Namens Excelsior's leden be dankte de heer J. Coster Jzn pres. voor dit groote blijk van sympathie en verzocht hij den heer Van Zeijlen om aller dank aan de afwezige Herculessen over te brengen. Een bal, dat naar gewoonte recht gezellig was, besloot het geheel. Aan het Verslag van den toestand dezer gemeente over 1887 ontleenen wij het volgende Loop dpr bevolking gedurende het jaar. Op den 81 Deoember 1886 bestond de werkelijke bevolking der Gemeente uit Beide Mano. Vr. Geal. 9104 10254 19358 ST!_ Maan. Vr. Beid. Geal. Geboorte 422 898 820 Vestiging 520 529 1049 Goheele Vermeerd. 942 927 1869 ■gJi 318 324 642 544 502 1046 80 101 181 8 l 11 "2 Sterfte i^.s. i Vertrek Geheele Verminder. 862 826 1688 De bevolking is dus vermeerderd met zoodat zij op 31 December 1887 bedroeg9184 10355 19539 Onder dit getal zyn begrepen 134 mannen en 18 vrouwen, gehuisvest in de onder het militaire gezag geplaatste gebouwon. De indeeling der bevolkihg naar de verschillende godsdienstige gezindten is als volgt Mannel. Vroowel. Totaal Nederduitsch Hervormden Fransch of Waalsöh Hervormden Anglikaansch Episcopaten Evangelisch Lutherschen Horateld Evangelisch-Lutherschen Doopsgezinden of Mennonieten Remonstranten Christelijk Gereformeerden Roomsch Katholiokon Oud-Roomschen of van de Bis schoppelijke Klerezy Nederduitsche Israëlieten Tot geen dor genoemde gezind ten behooren 5407 6148 11555 18 20 38 1 1 198 214 412 2 3 5 27 18 45 172 216 388 217 221 438 2851 3226 6077 52 67 119 174 190 364 65 32 97 Totaal 9184 10355 19539 Opmerkingen omtrent den loop der bevolking gedurende het jaar. Het getal geborenen binnen de gemeente bedroeg Mann. Vrquw. Beide G«l. Levend 428 407 835 Levenloos aangegeven 21 13 34 Te zamen 449 420 In hot vorige jaar werden geboren Mann. Vrouw. Beide Geal. Levend 431 378 809 Levenloos aangegeven 21 9 30 4 'Te zamen 452 387 839 Onder de geborenen in 1887 waren 31 onechte kinderen, namelijk 17 jongens en 14 meisjes. Onder de levenloos aaugegevenen waren 2 kinderen (een jongen on een meisje) onecht. Er waren 11 tweeling-geboorten. Mm. Vr. Beide Geal. De sterfte binnen de Gemeente, zonder de levenloos aangegevenen was: .322 325 647 In het vorige jaar bedroeg zij381 361 742 Van de overledenen waren er: Mann. Vr. Beide Geal. Ongehuwd 213 221 484 Gehuwd 83 60 143 ln weduwenstaat 26 43 69 Gescheiden van echt 1 1 Burgerlijke staat onbekend Van deze stierven Mannelijk. Vrouwelijk. Beide Geslacht bonedeu het jaar 112 119 231 van 1 tot 5 jaren 56 55 111 5-10 n 18 19 37 101) 5 5 10 15—20 w 5 6 11 20—25 9 6 15 25—30 6 11 16 „'50-35 H 8 7 15 3540 H 10 7 17 40-45 H 8 6 14 45—50 n 7 3 10 60—55 0 12 5 17 55—60 n 8 3 11 60—65 H 11 17 28 65—70 II 15 12 27 70—75 II 9 14 23 75—80 U 16 18 34 80—85 H 7 4 11 85—90 II 1 4 5 90—95 4 4 95-100 II Er worden 131 huwelijken voltrokken, dus 6 minder dan in bet vorige jaar. Van deze huwelijken werden aangegaan tusschen jonkmans en jonge dochters 107 n ii weduwen 2 n n gescheiden vrouwen 2 ,i weduwnaars en jongfe dochters 14 ii h weduwen 6 n n geseheiden vrouwen ii gescheiden mannen en jonge dochters ii ii nu weduwen I, I, n n gesch. vrouwen Huwelijken aangegaan met vergunning van de Rechtbank krachtens art. 550 Burg. Weth. (geval van afwezigheid) kwamen niet voor. Voor do voltrekking van 20 huwelijken werden bewijzen van onvermogen afgegeven. Bij onderscheidene huwelijken werden 10 kinderen gewettigd. Er werd in het afgeloopen jaar geene echtschei ding ingeschreven. Uit den volgenden staat blijkt de maandelijksche loop der geboorten, huwelijken en sterfgevallen. MAANDEN. -■ - GEBOORTEN. HUWELIJKEN. 8TERF- GEVALLEN. Januari 81 9 54 Februari 61 13 70 Maart 65 9 69 April 79 11 61 Mei 65 13 52 Juni 60 11 39 Juli 67 12 59. Augustus 78 15 41 September 62 9 43 October 75 12 52 November 72 9 40 Deoember 70 8 67 Naar de Koloniën van den Staat vertrokken 7 mannen en 4 vrouwen, terwijl 5 mannen en 2 vrou wen van daar komende zich in deze Gemeente heb ben gevestigd. Uit hef buitenland kwamen hier 10 mannen en 7 vrouwen 21 mannen on 15 vrouwen gingen derwaarts. De registers van den burgerlijken stand en de be volking worden geregeld en met de.noodige zorg bijgehouden. V Wordt vervolgd). De asperge, de koning der groenten, een der wei nige die niet uit Azië afkomstig is, maar in de moerassige streken van Zuid-Europa iu het wild groeit, is een sieraad onzer moestuineu. Men onderscheidt twee soorten van aspergede groene, welke voornamelijk in Frankrijk wordt ge kweekt, en de dikke, witte of bonte asperge. Hoe de asperge het best wordtals zij nog onder den grond gestoken wordt, of eerst nadat zij verscheidene centi meters hoog is gegroeid, daarover zijn de moeningen vorschillond. Ook over de vraag, of de asperge zacht of hard, croquant, zooals men in Frankrijk zegt, gekookt moet worden, zijn de liefhebbers het niet eens. Een autoriteit op dit gebied, de Heer von Rumolir, zegt daaromtreut«Maak de aspsrges niet al te lang voör het gebruik schoou wasch ze snel af, zonder ze lang it koud water te laten liggen, en leg zo niet eerder in de pan vrfor hot water hard kookt. Zout ze rijkeljjk, en als ge u overtuigen wilt, of ze gaar zijn, proef dan de koppen, niet de ondergedeelten, zooals onervarenen gewoon zijn te doen." Omtront het toebereiden van asperges wordt een Frausche anecdote verhaald. Fontenelle en Duhos,.. twee groote liefhebbers vao lekker eten, twistten eens over de vraag, of de aspergos hard gekookt a V Italieime, met olie en azijn, of, op Duitsche wijze toebereid, zacht met boter of eon saus, heter £va!en. Daar zij het niet ecnB konden worden beslo- zij, ieder een portie asperges op zijn manier te 'i klaarmaken. Fontenelle bestelde zijn asperges Italienne ln Duhos a C Allemande. Kort voor het souper valt Fontenelle door een beroerte getrof fen, vau zijn stoel: Duhos springt op, snelt naar de deur en roeptniet om een dokter, zooals men allicht denkeu zou, maar om den kok, wien hij nu bevel geeft, al de asperges op Duitsche manier toe te bereiden. De qualiteit van de asperges hangt van de grond- gesteldheid af. In te zwaren grond blijven zij kort en hard, maar in zandgrond worden zij lang, fijn en blank. (Zondagsblad.) Een noodkreet. Onder dezen titel brengt de (oude) Rolt. Ct. het treurig verschijnsel der toene mende vervalsohing van eet- en drinkwaren ter sprake. Daaromtrent z|jn in do jongste weken zeer bedenke- lijko feiten aan 'i licht gekomen, die stof geven tot ernstig nadenken. Zoo is o. a. in Frankrijk een wijuvergiftigiug op reusachtige schaal ontdekt. Do bewoners van eeu gansche streek z|ju door het ge bruik van dien wijn krank geworden, en volen dier lijdenden bezweken reeds. Voorts werd door desbe voegden als slotsom van hun onderzoek medegedeeld, hoe in verschillende soorten yan meel allerlei voor do gezondheid schadelijke bestanddoelen worden ge mengd. Bekend is het verder, dat de melk, zij het dan ook op onschadelijke wijze, en wel door verwa tering, van haar voedende kracht wordt beroofd. Bief en sterke dranken wordeu maar al te dik werf door bijvoeging, zelfs van vergiftige ingrediën ten, gevaarlijk voor hot leven van den consument gemaakt. Dan zijn er nog een aantal artikelen, die, hoewel ze niet tot de noodzakelijke levensmid delen behooren, toch op de tafel van de meerge- goeden vaik een ruime plaats innemen eu omtrent welker vervaardiging men bij chemische ontleding tot zeer ontrustende resultaten kwam. De scheikunde is do moeder der vervalsohing. Een breedo reeks van artikelen van gebruik kan men opsommen, bij welker vervaardiging de kunst de rol van da natuur vervulde. Gelukkig voor de consumenten echter mag de eigen wetenschap, die het bedrog mogelijk maakt, tevens als reddende engel worden begroet. Wederom toch door toepassing dor chemische wetten, kan de misleiding worden geconstateerd. Mannen van naam hebben zioh, vooral in den jongsten tijd, aangegord, om in belang der bedreigde samenleving, de veel vuldige bedriegerijen, ten aanzien van eet-en drink waren gepleegd, aan de kaak te stellen. Wat is nu echter het geval? Men stuit, zoodra men de bedriegers wil ontmaskeren, op onze ten deze nog gebrekkige wetgeving. In andere landen, met name in Duitschland, zijn do strengste straffen gezet op het plegen van bedrog bij den verkoop van hetgeen de mensch voor voeding en versterking be hoeft. Maar in het Nederlandsch Strafwetboek zijn wel bepalingen opgenomen tegen het kwaad in quaes- rie^ 't welk steeds meer om zioh heen grijpt, doch de ervaring heeft reeds het onvoldoende van die voorschriften bewezen. Onder andere Bobijnen de commissiën van onderzoek geen namen te kunnen openbaar maken van de personen wier bedrog in de retorten openbaar werd. l)e waarschuwing van 't pu bliek tegen zulke bedriegelijke lieden kan dus niet geschieden. In 't algemeen is ons strafwetboek veel te slap togen misdrijven, ab waarbij we hier de aan dacht bepaalden. De nieuwe minister van justitie zou dus aan 't Nedorlandsche volk een grooten dienst bewijzen, als hij do strafwetgeving op dit stuk belangrijk veran derde en verscherpte. Door de Regeering moge niet worden voorbijgezien, dat, waar de volksopvoeding terecht hasr belangstelling verdient' en geniet, ook voor de volksvoeding wel het een en ander mag worden gedaan, om tot beter toestand te geraken, dan die thans dank zij den vooruitgang onzer eeuw op dat gebied moot worden betreurd. van do handelingen der Openbare Gezondheids- Commissie te Gouda over het jaar 1887. Wij hobben de eer hierbij overeenkomstig de bo- paling in Art. 11 onzer Verordening ons verslag in te dienen over bet nfgoloopen jaar. De vacature in onze Commissie ontstaan door hot vertrek van den hoer T. R. Cannogieter werd aan gevuld door de benoeming van den heer A. H. Teepe, die in de Mei-vergadering als lid zitting nam. Voor de gewone vacature op het einde van het jaar werden opnieuw de HH. J. W. Kroon en H. Jager benoemd. Als president en secretaris worden voor het afgeloopen jaar herkozen de HH. Mr. van Mierop en Koobs. De maandelijksche stcrftetabellen toonen aan, dat het totaal sterftecijfer na aftrek dor 34 levenloos aangegevenen bedraagt 642, zijnde 38,16 per mille van deze sterfte bedraagt die der kinderen beneden de 2 jaar circa 45 Onze Commissie, door Burgemeester en Wethou ders gehoord in "zake het bouwon vun eeu tiental woningen aan de Raam en van een elftal op een terrein aan de Nobelstraat, vond geen termen om, in deze ongunstig te adviseoren. In zake het verzoek van K. van Dort tot het op richten eener slachterij in een perceel in de Keizer straat, oordeelden wij het niet wensohelgk, dat deze vergunning werd toegestaan voor en aleer er eene groote verbotering was aangebracht in den afvoer van het vuilo water etchet verzoek van Oudenallen tot oprichting eoner slagetij op de Spieringstraat kon onroorwaardelijk worden ingewilligd. Aan liet verzoek door ons in vroegere jaren go- daan, om hij hot verloggen van straten het dekzand te besproeien, werd volgens ons gevoelen door B. en W. op minder afdoende wijze voldaan, zoodat wij ons dit jaar vorplicht gevoelden bij dat Collegio op nieuw aar, te dringen, dozo besproeiing op moor doelmatige wijze te doen geschieden, het in overwe ging gevende dezelve meer algemeen te doen plaats hebben, vooral op drooge zomerdagen. De aandacht van B. en W. werd door ons ge vestigd op den slechten toestand, waarin de zijl, die achter langs de Turfmarkt loopt en uitkomt in de Gouwe, verkeert en dringend op rioleoring aan gedrongen. Op een schrijven van B. en W. tot ons gericht, waarin de wensch werd uitgesproken zoo mogelijk een eenvoudig middel te mogen bezitten, waarmedo zelfs een niet-deskundige op de markt natuurboter van kunstboter zou kunnen onderscheiden, kon door ouze scheikundig^ sectie geeu direct antwoord ge geven wordenzij meende echter, dat, aangezien verschillende Staten in Europa prijsvragen hadden uitgeschreven om zulk oen middel te verkrijgen, de mogolijkbeid niet buitengesloten was dat er weldra een afdoend middel zou gevonden worden. Nog werdeu B. en W. door ons attenl gemaakt, dat op don wekelgkschen marktdag vergif (een op losbaar kwikzout) ten verkoop aangeboden werd. Wij verzochten dien verkoop te verbieden, hetgeen tot groote geruststelling onmiddellijk geschiedde. Het water uit de Waterleiding werd wekelijks on derzocht op organische bestanddeeleri, en dank zij de voortdurende zorg van den Directeur dior inrich ting, wer.l bevonden dat na den 20"' Januari het water steods voldeed aan do eisohen bij de Concessie voorwaarden gesteld. Bjj ons kwam een verzoek in, van de bewoners van de Oude Gouwe en de Derde kade, om water leiding in hunne woningen. Door ons werd het water van eene langs dien weg loopende sloot onderzocht en bevonden, dat het voor drinkwater ongeschikt was; door middel van eene zuivering door ijzerchloride en oen deugdzaam filter kon het echter drinkbaar gemaakt worden. Wij maakten dit aan die bewoners bekend en ad viseerden tevens zich tot B. en W. te wenden otn hunne bemiddeling tot verkrijging van' waterleiding in hunne woningen. Gouda, 17 Maart 1888. Se Openbare Gezondheids- Commissie, J. H. VAN MIEROP, Pooriitter. F. W. RAABE, Secretaris. De Duitsche bladen,verschijnen alle in rouwrand en wijden uitvoerige artikelen aan keizer Frederik. Alle brengen hulde aan den edelen held van Wörth, die tot het laatste oogenblik met onwrikbaren moed z|jn plicht vervulde. Keizer Frederik is gestorven, maar hij zal als „Unser Fritz" blijven voortleven, dit is de grondtoon van alle beschouwingen. Ook de politieke gevolgen van 's keizers dood worden natuurlijk terstond besproken. Met den dood der keizers Wilhelm I en Frederik is een tijd perk afgesloten. Keizer Fredrik was met.zijn vader getuige van de gewichtige veranderingen, welke in de laatste twintig jaren in Duitschland plaats grepen. Diippel, Königgratz, Wörth, Sedan deze namen waren even nauw samengeweven met het verleden van keizer Frederik als van keizer Wilhelm maar nu begint met den jeugdigen keizer Wilhelm II een mouw tijdperk. Zal ook do jonge Holienzollern de voetsporen van zijn vader en zijn grootvader drukken? Ougetwgfeld zijn de jeugd van den vorst, on ook wel zgn verlangen om zich ovenals zgn grootvader te onderscheiden minder goede waarborgen voor het behoud van den vrede dan de hooge leeftnd van keizer Frederik waren. Maar de gemakkelijkheid en plooibaarheid, die Wilhelm II tot dusver aan den dag, deeft gelegd, waar het gold zich te schikken naar den wil van hen, wier moreel gezag hij had erkend, doen verwachten, dat hij de raadgevingen van den kanselier zal blijven volgen, en dat de vrede van Europa in 't vervolg evenmin als in de jongste tien jaren door Duitschland zal worden bedreigd. Ondanks den rouw over 's keizers dood is prins Bismarck ijverig bezig met de oplossing der minis terieels crisis. Graaf Zedlitz, de nieuwe minister van binnenlandsche zaken, is reeds te Berlijn aange komen en zal vermoedelijk weldra tot opvolger van don heer Von Puttkamer worden aangesteld, want men verzekert, dat keizer Wilhelm'll don wensch, door zijn vader in dit opzicht geuit, strikt zal ver vullen. Uit Weenen wordt gemeld, dat graaf Andrassy tiju ontslag genomen heeft als lid der Hongaarsche De legatie. Over de betoekenis van dien stap ontbreekt het voor 'i oogenblik aan voldoende inlichtingen. Dat Andrassy niet geheel sympathiseerde met de tegen woordige Oostersche politiek der Regeering was be kend, maar wanneer iemand als Andrassy de Dele gatie verlaat, dan moet hij daarvoor een bijzondere reden hebben en tovenS moot Andrassy weten, dat bij met zijn gevoelen volstrekt niet alleen staat. Als officiëele reden wordt opgegeven «ziekte», maar dat wordt niet aangenomen. Er wordt ook verteld, dat graaf Apponyi wilde voorstellen den Prins vau Co- burg als Vorst van Bulgarije te erkennen, en An drassy zich over zulk een voorstel eventueel niet wilde uitlaten, om naderhand geheel vrij te zijn in zijn politiek. In de verklaringen van den Minister van Buiten- landsche Zaken Kalnoky in de Delegaties is niet veel nieuws. De toestand, zoo luidt het, is dezelfde gebleveu en de vrede moet nog altijd steunen op het sterkgewapend verhoud; anders is hij verloren. Op merkelijk is alleen dat de Oostonrgksche Regeoring niet onduidelijk to kennen geeft, dat do vrede niet minder in het Westen dan in het Oosten bedreigd wordt. Ook schijnt de Oostersche politiek van Oos tenrijk meer eu meer een vasten vorm aan te nemeo en zich te vereenzelvigen mot de onafhankelijkheid van de Balkanstatcn, waardoor de tegenstelling met Rusland grooter wordt. De Gladstonianen zijn in de wolken over den uitslag der verkiezing te Ayr. De overleden af gevaardigde Campton was een dissident en werd in 1886 gekozen met een meerderheid van 1775 stemmen op ongeveer 42.00 stemmenden. Ditmaal kreeg de Glarlstoniaan Sinclair nog 63 stemmen meer dan zijn concurrent Ashley? de candidaat der vereenigde conservatieven en dissidenten, en dat niettegenstaande Chamberlain eu Harrington zelf brieven hadden geschreven aan kiezers te Ayr, om Ashley te stennon. De „Pall Mali" begint een artikel over de verkiezing dan ook met: „Good bye to the Libera! Unionists". Dat wil zooveel zeggen alsde unionisten kunnen wel naar buis gaan. Te Chicago beginnen de leden der republikeinsche conventie, welke daar gehouden moet worden tot verkiezing van een candidaat voor hel presidentschap der republiek, reeds bijeen te komen. De republikeinen zijn niet zoo eensgezind als de democraten, want, terwijl deze eenstemmig president Cleveland tot hun candidaat kozen, hebben de repu blikeinen en protectionisten wel een half dozijn can didates Er is een partij, welke den heer Blaine ondanks zgn weigering toch tot candidaat wil kie zen, maar anderen weer stellen andere candidates van wie de rechter Gresham, de schatrijke gewezen gouverneur van Michigan, Alger, do senator uit In diana Harrisson en de Chaneey Dopew de voor naamste zjjn. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbe kenden, door tusschenkomst van het Postkantoor voor de rechthebbenden terug te bokomen. Mej. Hunnik, -AmsterdamLion, Amsterdam Mevr. vap Kesteren, AmsterdamC. van Wgk, 's Gravenhage. BRIEFKAARTEN: W. Derksen, Gouda. De Directeur van het Postkantoor, SIMONS. De BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van Gouda, doen te weten, dat door den Raad dier Gemeente iu zijne vergadering van den 29 Mei 1888 is vastgesteld de volgende VERORDENING vau Politie op de kokers of duikers op de Oost- en Westhaven. Artikel 1. De schuiven, waarmede de kokers of duikers onder particuliere woningen en gestichten op de Oost- en Westhaven door het Hoogheemraad schap van Rijnland zjjn of zullen worden voorzien, mogen alleen geopend zijn tijdens het afloopen van schutwater uit de kolk der IJsselhavensluis, nadat de buitendeuren en hare rinketten gesloten zyn, en ook wanneer dat Hoogheemraadschap, ter verver- sching van den boezem van Rijnland, water inlaat. Art. 2. Met het openen en sluiten der schuiven zijn belast de van wege het Bestuur dezer Gemeente aangestelde siuiskncchts. Deze zullen moeten zor gen dat die schuiven, op de bij Art. 1 bepaalde tijden, geopend worden. Art. 3. Tot het constateeren van de overtreding dezer verordening zijn behalve de ambtenaren daartoe bij de Wet aangewezen, bevoegd de Ge meente-Bouwmeester, de Havenmeester en de sluis wachter van de IJsselhavensluis, mitsgaders, voor zoover het open zijn van schuiven op andere tijden dan bij Art. 1 is bepaald betreft, ook de beambten iu dienst van het Hoogheemraadschap van Rijnland. Art. 4. De overtreding dezer Verordening wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste 3. voor elke schuif, die op andere dan de bij Art. 1 bepaalde tijden, geopend is Art. 5. Bij het in working treden dezer Ver ordening is die van Pólitie van den 18 Augustus 1869 ingetrokken. Zijnde deze Verordening uan do Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland volgens hun bericht van den 5/8 Juni 1888 in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar hot be hoort den 18 Juni 1888. Burgemeester en Wethoudere voornoemd, H. W. G. KONING, L. B. 4 De Secretaris, BROUWER. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, doen te weten, dat door den Raad dier Ge meente in zijne vergadering van den 29 Mei 1888 is vastgesteld de volgende VERORDENING, op de laad- cn losplaatsen voor de stoombooten, die de Turfsingelgracht te Gouda bevaren. Artikel l.v Tot laad- en losplaats, voor doorva rende stoombooten, wordt aangewezen hef daartoe ingerichte gedeelte van de Vest, liggende langs de Turfsingelgracht. Het laden of lossen op eenige Andere plaAts, zonder dat de Burgemeester daartoe schriftelijk ver gunning geeft, is verboden. Art. 2. De overtreding dezer Verordening wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste vijf-en- twintig gulden. Art. 3. Tot het constateeren van de overtreding dezer Verordening zijn, behalve do daartoe bjj de Wet aangewezen ambtenaren, al de beambten der gemeente bevoegd. Art. 4. Bij het in werking treden dozer Veror dening is die op de laad- en losplaats voor de stoombooten, die de Turfsingelgracht te Gouda be varen van den 18en December 1863 ingetrokken. Zijnde deze Verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland volgens hun bericht van den */8 Juni 1888 in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 18 Juni 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. W. G. KONING, 1. B. De Secretaris, BROUWER. KENNISGEVING De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, doen te weten, dat door den Raad dier Ge meente in zyne vergadering van don 29 Mei 1888 is vastgesteld de volgende Verordening op het begraven van lijken. Artikel 1De gewone tijd van begraven, waar onder ook het vervoeren van het lijk door de ge- moente begrepen is, is bepaald als volgt: Van 1 April tot ultimo September, op iederen werkdag, des morgens tusschen zes en elf ure. Van 1 October tot ultimo Maart, op iederen werkdag, des voormiddags tusschen acht en des na middags een ure. Voor het begraven op een buitengewoon uur is do vergunning van Burgemeester en Wethouders noodig. Art. 2. Bij besmettelijke ziekten kunnen Bur gemeester en Wethouders den gewonen tyd van be graven zoodanig wijzigen, als zij iu het belang der gezondheid of der openbare orde wenschelijk achten. Art. 3. Het is verboden lijken, zoowel van vol wassen personen als van kinderen, te vervoeren in andere rijtuigen als die uitsluitend voor dat doel zijn ingericht en door Burgemeestor en Wethouders goed gekeurd. Het uitcrlyk aanzien van die rijtuigen moet hunne bestemming, duidelijk doen blijken. Art. 4. Het is verboden rijtuigen tut het vervoer

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2