Nieuwe Dassen Buitenlandscli Overzicht. SUPPLET0IRE PATENTEN. KENNISGEVING. ADVERTENTIÈN. L 7. OS Az. Kleiweg E. 73 en 73». INGEZONDEN. KENNISGEVING. MARKTBERICHTEN. Gouda, 21 Juni 1888. Burgerlijke Stand. Gouderak Stolwijk ReeuwUki Zevenhuizen gemaakt en voort* voor zoovoel noodig ingevoegd en van nieuwe rollagen voorzien. Langs de Peperstraat werd de kaaimuur over eene lengte van 67 meter, langs de Kaam over eene lengte van 17 meter en langs de Groentenmarkt of Naaier- straat over eene lengte van 85 meter tot op de laagwaterliju vernieuwd. De sluiten werden naar eisch onderhouden. Langs den kaaimuur van het Oyde Veerstai moes ten in het belang van de schepen, welke (laar aan leggen, eenige ondiepe gedeelten in de rivier de IJsel worden, wegge'oaggerd of opgeruimd. Dit werk werd na openbare aanbesteding uitgevoerd door den aanne mer D. K. Bons te Sliedrecht voor de som van 475. Op het Oude Veerstai werd ten dienste van het overzetveer op den IJsel een nieuw wachthuisje ge bouwd, waarin tevens een vertrek werd gemaakt be stemd tot kwartier voor de dijkwacht bij hoog water. De bouw werd publiek aanbesteed en aangenomen door H. J. Nederhorst alhier voor 861. De kosten van bovengenoemde werken te zaraen beliepen f 4947.26* aan materialen en 1731. aan arbeidslóonen. De Haastrechtsche brug over den IJsel onderging met behoud van de gemetselde landhoofden algeheele vernieuwing, waarvan de uitvoering in het openbaar werd aanbesteed. De aannemer C. P. W. Dossing alhier maakte den onderbouw voor eene som van 3540.terwijl de ijzeren bovenbouw geleverd en gesteld werd door de firma L. J. Enthoven Co. te 's-Gravenhage voor 5469.Wegens meer dere werkzaamheden aan heiwerk, afdamming en versterking van het metselwerk werd bovendien be steed eene som van f 459.40, terwijl aan straat- en dijkwerken als gevolg van deze vernieuwing, gedu rende welke do passage over eene beweegbare noodbrug plaats had, werd uitgegeven een bedrag van/341.8S aan arbeidsloonen. Wordt vervolgd.) Het was een publiek geheim, dat sedert jaren langs den Hollandschen spoorweg handel gedreven werd in spoorwegkaartjes buiten de stations om, door retour- kaarten, waarvan de houders ook voor de terugreis reeds gebruik gemaakt hadden, doch waarvan de tijd1 van duur nog niet verstreken was, opnieuw te ver- koopen, natuurlijk tegen zeer verminderden prijs. De verkoop geschiedde in den regel in eene tapperij, in verschillende gemeenten daartoe aangewezen, en zelfs door tus8chenkomst van den tapper. Natuurlijk moes ten conducteurs daarin de eerste hand hebben. Dit bleek nu ook dezer dagen uit een aan de Maatschappij gericht schrijven van twee te Leiden wonende personen, van welk schrijven de politie al daar in kennis werd gesteld. De conducteurs, waar onder v, L., werden bij aankomst van den trein te 12.20 *8 nachts gefouilleerd, en toen bleek dat v. L. 8 kaartjes in zyn bezit had, welke hij bij aankomst in de daarvoor bestemde bue had moeten werpen. Tot bekentenis gebracht, deelde hij daarop mede, dat de door hem achtergehouden kaartjes werden ver kocht aan den spoorlooper v. O., door tusschenkomst van den zetbaas van den kofliehuishouder d. H. aan den Stationsweg onder Oegstgeest nabij Leiden. Ook die personen werden in verhoor genomen en hunne bekentenis stemde overeen met de verklaring van den conducteur. Het Sociaal Weekbladherinnerende hoe onlangs nog men wedijverde om te belijden, dat, nu het grondwettelijk struikelblok uit den weg was geruimd het vraagstuk der legerhervorming een der eersten moest wezen, die ter oplossing aan de orde kwamen, betreurt, dat de leden van het tegenwoordig bewind wel betuigen, dat zij bij deze belijdenis volharden, maar tevens eene daad plegen, welke het vermoeden moet wekken, dat het hun met die betuiging geen ernst is. Nagaande wat de ware reden is, waarom de Kegeering de oplossing van dat vraagstuk hangt aan den kapstok van eene commissie, schijnt het aan 't S. W.y dat de keuze slechts is gelaten tusschen tweeëilei. Of de heer Bergansius behoeft werkelijk nog de voorlichting die hij inroept, dan benijden wij hem niet, zegt het S. W.t om den euvelen moed, waarmede hij zich gerechtigd heeft geacht in do tegenwoordige omstandigheden als minister op te treden. Of de politiek speelt hier een noodlottige rol en de staatscommissie is ingesteld, om de zaak op de lange baan te schuiven en inmiddels den vrede te bewaren tusschen de beide fractiën der raoerder- heid, die de Regeering beide te vriend moet houden op straffe des doods. „Zeker, deze verklaring is al even kwaaddenkend als de eerste. Bereid zijn wij dan ook, haar terug te nemen, en de andere er bij, wanneer men ons overtuigen kan van de juistheid eener betere. Maar met het betoog, dat door de instelling eener staats commissie, door de opdracht die haar gegeven werd, bespoediging wordt beoogd, beproeve men het niet. Dat kan slechts onzen glimlach wekken. Een bitteren glimlach, omdat vertraging hier beteekent noodeloos en daarom onverantwoordelijk voortduren van wat ons volk, ten opzichte van een zijner hoogste belan gen, tot schande en tot schade is. Drukkend zware geldelijke lasten en toch geen leger naar den eisch. MilKoenen besteed voor doode strijdmiddelen maar de levende strijdkrachten van dien aard, dat aan de mogelijkheid, ze te moeteu gebruiken tot verdediging des lands, niet zonder bezorgdheid en vreeze kan worden gedacht, 't Laatst, maar niet 't minstde eerste plicht der burgers afkoopbaar met zilverlingen, en de onbemiddelde alleen met zijn lichaam en zijn leven dienstbaar aan de gemeenschap. „Is het wonder, dat onze pen scherp wordt, wan neer de Regeeiing het dringende der oplossing van een vraagstuk als dit belijdt met den mond, maar weerspreekt met de daad De Haagsche correspondent van de „Middelb. Ct." schrijft het volgende: „In prent en schrift wordt de heer Beelaerts las tig gevallen over het blijven waarnemen van de be trekking van minister-president van de Transvaal, waartegen ik eenige weken geleden onmiddolijk na zijne benoeming tot president der Kamer, reeds eenige bedenkingen maakte. Sedert heeft jhr. Beelaerts zich ontdaan van een paar Iastpostjos, die alleen werk doch geen geld geven, baantjes die do voor zitter der Kamer er ecliter best bij kon waarnemen zonder iemand te ergeren. Intusschen kan ik be grijpen dat hij zeer veel hecht aan het minister-re sidentschap, omdat hij met hart en ziel den geboor tegrond van zijn onlangs overleden vader liefheeft. Maar waarom blijft hij steeds referendaris op non activiteit in het genot van het halve tractement? Die betrekking tot een departement past niet aan den voorzitter der Kamer, eu, om bij eventueele niet-herkiezing een goed heenkomen te hebben, be hoeft die betrekking nu niet langer te worden on derhouden,, want de ex-voorzitter kan toch bezwaar lijk weer onder den secretaris-generaal, zijn vroege- ren collega als referendaris, en onder den minister, zijn vroeger medelid, komen werken. Het minister residentschap is daarenboven feitelijk onvereenigbaar met het ambtenaarschap aan oen ministeriewaf zou zulk een ambtenaar dikwijls verlof moeten vragen om dan naar deze, dan naar gene'hoofdstad van Europa to reizen ter vertegenwoordiging van de Transvaal. Dat verlof vragen alleen is wel wat ver nederend voor een minister-resident. En wat de zaak nog erger maakt is, dat de heer Beelaerts niet enkel het hem toekomendo traktement opsteekt, dat anders toch in het vat der Danaïden, dat men 's rijks schatkist noemt, zou verdwijnen, maar tevens de naar zjjn rang berekende leges genietdeze toch onthoudt hij daardoor aan de andore ambtenaren, voor wie de portiën grooter worden naarmate er minder deelgenoten zijn. „En waarom blijft de kamer-president steeds nog rentmeester van de „stichting Renswoude", waar door hij jaarlijks ongeveer veertienhonderd gulden trekt? Het behoud van dit postje van onderge schikten aard en het niet afstaan der ongeveer twee honderd gulden aan leges, naast het bedanken voor het eervolle lidmaatschap der staatscommissie tot herziening van het Wetboek van Koophandel, doen vermoeden, dat het voornamelyk om de geldelijke voordoelen te doen is bij deze combinatie van amb ten en bijbaantjes. Wel hoeft de heer Beelaerts door huweliji en opvolgende erfenissen een niet onaan zienlijk fortuin, wat o. a. hieruit blijkt, dat hij van zijne nu overleden schoonouders enkele jaren geledon een fraai huis tor waarde van een halve ton ten ge schenke kreeg, hetwelk hy sedert bewoont, doch dat hij niet afkeerig is van geldelijke voordeelen heeft hij getoond, door zich, hoewel niet bij het Nederlandsche hof geaccrediteerd zynde, te beroepen op zijn diplomatieke waardigheid ten einde vrijdom van belasting te verkrijgen, welke poging intusschen niet is gelukt. Het ware voor zoover die door een voorzitter der kamer behoort te worden opgehouden, te wenschen, dat hij oen einde maakte aan den vreemden toestand waarin hij verkeert en die zelfs in buitenlandsche bladen besproken wordt. In Amerika worden proeven genomen om het na- tuur-gas als brandstof voor locomotieven en verlich ting van spoorweg-rijtuigen aan te wonden en het daarvoor benoodigde gas in vaten of buizen te ver voeren. Eone dergelijke proef werd eenigen tijd geleden genomen in Montpellier (Indiana), waar zich twee gasbronnen bevinden. Met buizen wordt het gas uit de bron naar een op een spoorwegwagen ge plaatsten grooten cylinder gevoerd deze wagen wordt naar de reparatiewinkel gezonden, waar het gas tot verlichting en verwarming van de werkplaats en als brandstof bij eene smidse wordt gebruikt. Door de Fort Wayne, Cincinnati and Louisville spoorweg-ondorneming is een gashouder op een wagenstel gebouwd, op de wijze als de petroleumwa- gens ingericht zijn deze gashouder-wagen wordt onmiddelijk achter de tender van de locomotief in den trein geplaatst en dan de gashodder met de vuurbox van de locomotief in verbinding gebracht. Aan enkele stations, waar bronnen in den omtrok lfggon, worden inrichtingen gemaakt om onderweg den inhoud van den gashouder aan te vullen. Moch ten deze proeven slagen, dan zal het gebruik van natuur-gas eene groote besparing van de exploitatie kosten tengevolge hebben, maar zullen er bij ont sporing meer gevaren ontstaan, zooals explosie tan den gashouder, enz., en by aanwending van het gas voor de verwarming der rijtuigen meer gevaar voor brand. Dr. Ztaps, een Amerikaan die zich op het gebied der werktuigkunde naam heeft gemaakt, heeft als men het verhaal, dat in Amerikaansche bladen de ronde doet, gelooven wil een zeer gewichtige uitvinding gedaan. Op een heuvel, waarboven zich dikwijls onweersbuien samentrokken, had hij op hooge stangen, veertien bliksemvallcnopgesteld, die bestaan uit een twee meter hooge kist, ver vaardigd uit een stof die de electriciteit niet kan geleiden. Het openstaande deksel staat in verbin ding met een 50 meter langen ijzeren baud, die als een spiraal in de kist ligt. Zoodra nu een bliksemstraal het metaal treft, wordt door een ver nuftig bedachte inrichting, het deksel onmiddellyk gesloten, terwijl de beide einden van den ijzeren band zich vereenigen en zoodoende oen gesloten keten vormen, waarin de bliksem nu voortdurend moet rondloopen, daar hij niet kan overspringon op den wand van de kist, die niet geleidt. Het gelukte dr. ZtapB reeds vier bliksemstralen op te vangen, die in de kist een duidelijk hoorbaar knet teren en knarsen veroorzaakten. Een bliksem val, die met de noodige voorzorgsmaatregelen op het vrije veld geopend werd, ontlaadde zich met hevige verschijnselen van onweer, waarop, tengevolgo van de beweging nie daardoor ia de lucht ontstond, een hevige regen volgde. Onze landbouwers van de toekomst behoeven dus niet meer voor droogte te vreezon; wanneer ze regen noodig hebben openen zij eenvoudig zoo'n bliktemval. Bij do beoordeeling der mogelijke verandering, welke de troonsbeklimming van keizer Wilhelm op den Europeeschen toestand kan hebben, schaart het Journal de St. Fitter êfamrff, bet orgaan van den heer Von Giers, zich aan de /ijde van hen, die van den niouwen Duitschen keizer geen wjjziging der buitenlandsche staatkunde verwachten. Het officieuze Russische regeeringshlad herinnert aan de woorden, door keizer Wilhelm I op zijn sterfbed tot zjjn kleinzoon gesproken. De stervende keizer beval den toekomstigen keizer vriendschip met Rusland aan en er bestaat volgens liet Journal geen reden, waarom keizer Wilhelm II dezen raad niet zou opvolgen. De Parijsche pers is niet tevreden, dat de keizer zijn eerste woord tot het leger richtte, eu niet, gelijk zijn vader, eerst de proclamatie tot het volk uitvaardigde. Men ziet daarin een nieuw bewijs van den krijgszuchtigen aard des keizers en spoort daarom tot onverflauwde waakzaamheid en verster king der weerkracht aan. Er is echter geen reden om te onderstellen, dat keizer Wilhelm II de legers, waarover hij gebiedt en die door zijn vader en grootvader tot zulk een ontzagwekkende volkomenheid zijn gebracht, bezigen zal voor eeu aanvallende staatkunde. Integendeel. In de proclamatie, aan zijh volk gisteren uitgevaardigd, die ieder trollen zal door de innige hulde, daarin den edelen, ridderlijken vader gebracht, gewaagt de koizer van de gelofte door hem afgelegd, om den vrede te beschermen en de welvaart des lands te bevorderen. De nederlaag van den heer Paul Déroulède, Bou- langers candidaat in het departement Charonte, heeft groote ontsteltenis teweeggebracht in het kamp der Boulangisten. Boulanger, die een uitstapje in het zuiden maakte, is terstond te Parijs teruggekeerd en heeft het voornemen te kennen gegeven zelf naar het distriet te vertrekken, ten einde Déroulède's candidatuur voor de tweedo verkiezing te verdedi gen. In hoever dit wenschel|jk is, zal worden uit gemaakt in een bijeenkomst van het nationale comité, welke onmiddellijk is belegd. De heer Déroulède, die volgens de bladen der Boulangisten met glans zou gekozen worden, ver kreeg de minste stemmen. H|j verkreeg er 20,656 terwijl de republikein Weiller er 23089 en de Bonapartist Gellibert des Seguins er 81401 verkreeg. De zetel, voorheen ingenomen door een der Bona- partistisohe leiders, den hoer Ganivet, zal nu ver moedelijk bij de tweede stemming weer den Bona- partisten ten deel vallen. Eergisteren heeft de Fransche Kamer met 385 tegen 9 stammen een wetsvoorstel van Maxime Lecomte spoedrereischend verklaard, strekkende om te bepalen dut ieder afgevaardigde, die zonder gel dige redenen een maand lang de zitting der Kamer niet heeft bijgewoond, geacht wordt zijn ambt te hebben nedergelegd. Dit voorstel is in de eerste plaats gericht tegen Wilson, die nooit in de Kamer komt, maar ook nooit bedankt voor eon betrekking, die hij zoo slecht waurnotmt. Gedeeltelijk is het voorstel ook gericht tegen Boulanger, die 't ook niet de moeite waard acht in deze Kamer te ver schijnen, wel er voor gekozen te wordentot heden kwam hij er slechts tweemaal. Ten gevolge van de onthouding der radicalen is de zegepraal der cloricalen in België b|j de herstem- roin nog vergroot. De beide partijen zaten olkan- der te Brussel na op de hielen. Het is do liberalen dan ook gelukt en in den Senaat en in de Kamer een der hunnen gekozen te krijgen, nl. De Brouc- kèro met 9306 en Buis met 9316 stemmen. De gekozen clericalen hadden voor den Senaat 9317 tot 9448 stemmen en voor de Kamer 9325 tot 9550 de niet gekozen liberalen voor de Kamer 9118 tot 9294 en voor den Senaat 9210 tot 9291 stemmen. Sedert de eerste stemming hebben dus de clericalen ongeveer 1400 stemmen gewonnen, de liberalen ongeveer 2400men mag derhalve aannemen, dat er ook wel radicale stemmen op hen zullen zijn uitgebracht. Toch is hun nederlaag natuurlijk aan de onthouding van de meerderheid der radicalen te wijten. Te Nijvel, waar ook herstemming was, is vcor den Senaat de clericaal gekozen met 1 stem meerderheid boven den aftredonden liberaal, doch is voor de Kamer naast 2 aftredende cleri calen een liberaal gekozen. Het eindresultaat is, dat in do Kamer thans zetelen 98 clericalen tegen 40 liberalen, dezelfde verhouding als vroeger, maar in den Senaat, waar vroeger 26 liberalen stonden tegen 43 clericalen, thans 18 liberalen tegen 51 clericalen. Menigeen zal zonder twijfel dezer dagen met I-ede oogen hebben vernomen dat eene onzer geachtste ingezetenen deze stad reeds met eenige weken met der woon moet verlaten. Ik zeg moet, want hoezeer zij aan Gouda is gehecht, ziet zij zich genoodzaakt zich in den Haag te gaan vestigen om de muzikale opleiding barer eenige dochter te kunnen voltooien, waar hiervoor tot haren spijt de gelegenheid ont breekt. leder zal reeds begrijpen dat ik 't oog wensch te vestigen op de zoo algemeen beminde en hooggeachte Mevrouw Ludérus, die gedurende zestien jaren hier in Gouda met hare talenten heeft gewoekerd niet alleen, maar die steeds heefit getoond een warm en gevoelig hart te bezitten want zij deelde in ieders lief en leed en werkelijk zij gevoelde en leed mede, zij was steeds eene vriendin van jong en oud en waar z|j binnenkwam was ze welkom eu werd z|j met open armen outvangen, vooral ook omdat aan hare minzaamheid eeue bescheidenheid gepaard ging die ieder moet innemen. De Gouwonaars nu hebben steeds getoond iets overig te hebben voor kunst en muziek en een dank baar hart te bezitten voor hare beoefenaars getuige de blijken gegeven indertijd aan Mevrouw Kleine Gartman, Mevrouw Beersmans, Mevrouw Albrecht— Engelman en nu dezer dagen de hulde en gesehen- ken aangeboden aan den Heer van Milligen. Ik vraag nu of het aantal van degenen die aan Mevrouw I.udérus hare muzikale opleiding hebben te danken niet groot is en zonden de Gouwenaars ondankbaar en gevoelloos genoeg zijn om Mevrouw Ludérus te lr.ten beengaan zonder aan haar eenigen blijk van achting en waardeering aan te bieden, omdat zij te bescheiden was en zou die parel ge heel moeten worden vergeten? Komt dan leerlingen en oud-leerlingen, vriendinnon en rrienden, slaat de handen in één en tracht aan Mevrouw Ludérus voor haar vertrek oen stoffelijke of andere bl|jk van dankbaarheid en hoogachting aan te bieden. Mochten deze regelen aanleiding geven tot het tot stand brengen van iets goeds. U M. d. R, roed9 b|j veorbaat dankzeggende voor de plaatsing vorbljjve met achting. J. N.B. Ieder die tot dit doel zoude willen mede werken wordt beleefd verzocht haar of z|jn adres aan den Uitgever dezes op te geven. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente GOUDAbrengen ter kennis van alle Pafent- plichtige ingezetenen, wier namen voorkomen op de suppletoire registers voor het dienstjaar 1887/88, dat zijn zijdie na Mei 1887 zich in deze Gemeente hebben gevestigd of na dien tijd zich voor het Patent recht hebben aangegeven) dat de PATENTBLADEN in gereedheid en op de Secretarie dezer Gemeente verkrijgbaar zijn voor hen, die 'Zich daartoe per soonlijk aanmelden, van den 25 Juni a. s. tot en met den 7 Juli daaraanvolgende des voormiddags van 10 tot des namiddags 1 ure (de Zondag uitge zonderd) zullende overeenkomstig Z. M. besluit van 17 October 1820, de binnen dien lyd door de be langhebbenden niet afgehaalde PATENTEN, door den Deurwaarder der Directe Belastingen, aan hunne huizen tegen betaling van tien cents worden uitge reikt; terwijl de nalatigen vervallen in eene boete van vijftien guldenzoo zij hun PATENT of een afschrift daarvan niet kunnen vertoonen, wanneer dit verlangd wordt. Gouda, den 19 Juni 1888. Burgemeester en Wethouder* voornoemd, H. W. G. KONING, 1. B. De Secretaris, BROUWER. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF NADEEL KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van Gouda Gelet op Art. 6 en 7 der Wet van den 2u Juni 1875, (Staatsblad No. 95.) Brongen ter algemeene kennis, dat op de Secretarie ter visie is gelegd een verzoek, met bijlagen van A. van Wjjk te Gouda om vergunning tot het oprichten van eene bergplaats voor petroleum in de Boomgaardstraat Kadaster Sectie A. No. 2628. Dat op Woensdag, den 4 Juli 1888, des namid dags ten 1 ure op het Raadhuis, gelegenheid is om bezwaren tegen de gevraagde vergnnning in te bren gen, en dat gedurende drie dagen voor dien dag op de Secretarie der Gemeente, van de ter zake ingekomen Schrifturen kan worden kennis genomen. Gouda, deu 20 Juni 1888. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, H. W. G. KONING 1. B. De Secretaris, BROUWER. De aanvoeren van graan worden wekelijks kleiner en waren dan ook heden gering. De verkoop ging langzaam tot vorige of iets lagere prijzen. Alleen Amerikaansche Maïs Wangrijk lager. Tarwe Zeeuwsche ƒ7.40 a 7.60. Mindere Zeeuw- sche 7.25 a 7.30. Polder 6.90 a 7.—. Af wijkende 6.25 a 6.40. Rootle 6.20 a 6.30 Angel 7.10 a 7.20. Kanada f 6.25 a 6.30. Zeeuwsche Rogge 5.70 it 6.Polder niet getoond. Buitenlandsche per 70 KG. ƒ3.80. a 4.10. Gerst Winter 4.70 it 4.90. Zomer 4.50 a 4.60. Chevaliergerst 5.75 a 6.50. Haver per Heet. 3.40 a 4.40, per 100 kilo 6.50 a 7.50. Buitenlandsche per 100 KG. 6.it 6.25. Hennepzaad: Inlandseh f 7.90 a 8.Buitenlandsche 5.30 a 5.60. Erwten Inia ds ho Blauwe Mesting 6.30 a 6.40. Buiten^ landsche voererwten per 80 Kg. 5.40 ii 5.80. Kanariezaad: 8.— a 8.75. Boonen Bruine boonen i0.25 a ƒ10.50. Duivenboonen 6.50 a 6.75. Maïs per 100 kilo: Amerikaansche Mixed 6.40 a ƒ6.60. Odessa (onfrisch) 6.Cin- qnantine 7.10 a 7.25. De veemarkt met goeden aanvoer, de handel in alles traag, vette varkens 18 it 20 ct., varkens voor Londen 17 a 18 ct.magere varkens en biggen vlug, biggen 0.90 a 1.20 per week, vette schapen vlugger 18.a 28.lammeren traag 5.a 9.— per stuk. Aangevoerd 121 partijen kaas, eerste qualiteit 25. it 28,tweede qualiteit ƒ21 it 24.— Noordhollandsche 20.a 26. Goeboter 1.10 a 1.25. Weiboter f 0.90 a 1. GEBORENi 18 Juni Adrianu., ouders T. Spruiten E. vin Rbijn. Jicobul, ouders J. sin Koon eo Luorier. Hen driks Miria, ouders C. A. van Vuureo en J. M. de Jong. 19 Luderin. Maria, oodert J. A. Biezeoaar en A. C. ran Cats. OVERLEDEN 20 Juni. N. H. Plier, 13 d. GEHUWD: 20 Joni. J. Upelaar en J. C. Bruiktuuu.— A. Plu en W. Tuiuloo, L. sin Kijk en S. Ttijgemen. OVERLEDEN M. Sehouteo, 8 m. T. Verkerk 1 m. GEHUWD H. Henrelman cn H. de Kweediteniet. D. Stoppelenburg en C. J. Ment. GEBOREN Adrian», ouder» P. tan Dam en A. den Toom. Willemina, ouders W. tan der Tliat en Y Koetsier. OVKRLRDfcN A. Huyaman 71 j. ONDERTROUWD J. Burger on M. Eikeleoboom GEBOREN Johanna, ouders C. Verbeek en T. Oppeleer. Elisabeth, onder» J. Splinter en A. Struver. OVERLEDEN M. Sehouteo. GEBORENNeeltje en Adrian*, ouders F. Kerseboom en Lu Tuinzaad. OVERLEDEN Vlok, wed. D. Boa. GEHUWD: W. den Ouden en W. van Vliet. Getrouwd VICTOR HENRICUS CHRISTIAN OS van der VOORT 'en ANNA ROSALIE MARIA ADRIANA van HAASBERGEN, die, ook namens wederzijdsche betrekkingen, hnn hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hnn huwelijk ondervonden. Zwolle20 Juni 1888. V Heden overleed, ten hnize van Mevr. de Wed. P. van BEERS—van Beekel, zacht en kalm, na voorzien te zjjn van de HH. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, de Heer ADR1ANUS van BERKEL, in den ouderdom van rnim 75 jaar. Wed. G. van BERKEL, geb. Holsuh. Th. GEREIS. A. GERRIS, geb. van Beekel. C. van BERKEL. A. A. van BERKEL, geb. IJpelaar. Wed. F. van BEERS— vak Beekel. Rotterdam19 Joni 1888. Zjj, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd, zjjn aan den gemeenschappeljjken boedel en de Nalatenschap van GERRIX HOUD1JK, in leven Bonwman, gewoond hebbende te Gouda en aldaar 28 Maart jl. overleden, worden verzocht daarvan vóór of op den 1" Juli aanstaande, opgaaf of betaling te doen ten kantore van den Notaris G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda. Zg, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan den gemeenschappeiyken boedel en de Nalatenschap van TEXJNI8 VERMEULEN, in leven Timmerman, ge woond hebbende te Gouda en aldaar 16 Mei jl/ overleden, worden verzocht daarvan vóór of op den ln Juli aanstaande, opgaaf of betaling te doen ten kantore van den Notaris G- C. FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda. Zy, die iets te vorderen hebben van- of verschnldigd zijn aan de Nalatenschap van Mejuffrouw PETRONELLA CONRA- D1NA ANEMAET, in leven zonder be roep, gewoond hebbende te Gouda en aldaar 31 Mei jl. overleden, worden verzocht daarvan vóór of op den 1» Juli a. s., opgaaf of be taling te doen ten kantore van den Notaris G. C.FORTÜUN DROOGLEEVER te Gouda. Zg, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zyn aan de Nalatenschap van JOHANNA RUIJGROK, eerder We duwe van Anthonie Buurman, laatst Weduwe van Joseph Hubkrtus Bosman, gewoond heb bende te Gouda en aldaar 5 Janijl. overleden, worden verzocht daarvan vóór of op den ln Juli a. s., opgaaf en betaling te doen ten kantore Tan den Notatis G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouds.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2