KAASMARKT te Uithoorn. Buiteolandsch Overzicht. r™rn u -va n- e'enmin "|S ™D h0t Kleinhandel In Sterken Drank. ADVERTENTIE N. A. LAMBERT, Burgerlijke Stand. H. M. D. THESINGH, der genoemde landbouw-maatschappij, tevens voor zitter dezer vereeniging, de heer Mr. D. Visser van Hazerswonde, beeft zich bij bet aangaan dezer leening verbonden om persoonlek gedurende 20 jaren borg te blijven voor een jaarlijkscho aflossing van ƒ2000. In de rijkswerkinrichtingen te Veenhuizen en het rijksgesticht Oramerschans waren op 1 dezer 171 per sonen aanwezig volgens de oude, en 2194 volgens de nieuwe strafwet opgenomen, voorts 9 vrouwen wegens overtreding der drankwet. Onder dit getal zyn niet begrepen de mannen voor de 11e maal en daarboven opgenomen, die in de rijks-werkinrichting te Hoorn worden verpleegd. Gedurende het lste halfjaar 1888 zijn 859 per sonen opgenomen, terwijl sedert de invoering van het nieuwe strafwetboek tot het einde der vorige maand reeds 105 mannelijke verpleegden, die zich aan ontvluchting hebben schuldig gemaakt, naar bovengemelde inrfchting te Hoorn tot straf zijn overgebracht. Het bywonen van hot jaarlijksche Doofstommen- examen te Rotterdam veroorzaakt een gevoel van medelijden met de ongelukkige kinderen en tevens van dank voor de bestuurders dezer inrichting, om deze jeugdige schepselen weder het spraakvermogen terug te geven. Elk jaar is het Luthersch kerkge bouw dan vol belangstellenden en ook dezer dagen opnieuw. Aan weerszijden van den kansel hingen de teekeningen der jongens en de handwerken der meisjes als bewijzen hunner vaardigheid. In die talrijke schare werd nogthans een man gemist, die zoovele jaren het examen leidde en bij de kleinen zoozeer bemind was, de grijze directeur D. Hirsch. Ongotwijfeld hadden zijne hooge jaren hem verhin derd tegenwoordig te zijn, doch met niet minder lof werd do brave man herdacht door den voorzitter, den heer R. Moes en mede hulde gebracht aan den heer J. Bikkers, die sedert October de plaats van den heer Hirsch vervulde. Ook op het overig onderwijzend personeel en de leerlingen viel te roemen. De school telt thans 152 kweekolingen, 85 jongens en 67 meisjes. Van deze 152 betalen slechts 4 do volle kosten van het onderwijs, 32 de kosten gedeeltelijk, terwijl 116 geheel kosteloos onderwijs genieten. Aanzienlijke giften en legaten zijn het afgeloopen jaar ingekomen, waardoor het tekort van 8400 kon gedokt worden, maar daar deze baten wissel vallig zijn en 't schoolgebouw dringend vergrooting behoeft, moeten dientengevolge weldra aanzienlijke uitgaven geschieden. De financiën zijn derhalve niet gunstig en,uit dien hoofde werd met aandrang de steun der weidenkenden ingeroepen. De heer Bikkers hield daarna een rede, hoofd zakelijk over de methode van het onderwijs. Voor de 12 leerlingen, die dë school gingen verlaten, riep hij den raad en steun in van weldenkende medemenschen. In hunne medewerking en in de hoede des Allerhoogsten beval hij hen aan. Daarna begon het examen ovor de verschillende klassen, hetwelk verrassende resultaten opleverde. Een prijsuitdeeling wisselde dit onderzoek af, Ten slotte hield Johanna Boksteyn uit don Haag een toespraak, welke vrij duidelijk was. De voorzitter sloot de plechtigheid met een vermauend woord aan de leerlingen, die de school gingen verlaten en riep nogmaals den steun in der vergadering voor de Doofstommen-inrichting. Do visscher R. van Baaren te Schoonhoven heeft in zijne fuik in eene der stadsgrachten aldaar een zeldzamen visch gevangen. Het dier houdt het mid den tusschen een meerval en een zeeduivel, is om streeks een meter lang en weegt ongeveer 15 halve KG. De kop gelijkt in vele opzichten op dien van een zeeduivel, maar het overige gedeelte van het lichaam en de kleur van het dier doen ongetwijfeld aan een meerval denken. Als men nu nagaat, dat, volgens dr. Winkler, de gewone meerval leeft in Hongarije (voorheen in ons land in het Haarlemmermeer) en de zeeduivel in de Noord- en Oostzee en de Middellandsche zee, dan is het zeer verklaarbaar dat de wonderlijke verschij ning vele belangsteller den en nieuwsgierigen lokt. Het is nu door personen uit Oudewater aangekocht, die het, zoo mogelijk, levend ter bezichtiging zullen stellen. Dat er wel eens zaken kunnen gebeuren, welke men voor onmogelijk zou houden, is deze week be wezen doot eene gebeurtenis, te Leiden voorgeval len. Hot Waalsche ziekenhuis aldaar is geabonneerd by de Leidsche Duinwater-Maatschappij. Per drie maanden moet men de quitantie voldoen van het abonnement of het verbruikte water. Zoo ook na tuurlijk hier, met dit verschil, dat hier de betaling gewoonlijk per maand plaats heeft. De quitantie wordt aangeboden, maar quitantiën moeten eerst worden geteekend door heeren regen ten, die daartoe om de maand of om de halve maand vergaderen. Deze vergadering kon niet worden ge houden; eenige der heeren waren op reis, anderen door omstandigheden verhinderd. De quitantie wordt dus door een samenloop van omstandigheden niet be taald, de Maatschappij laat ingevolge de wet eene iiwaarschuwing" bezorgen; de directie legt deze ech ter tor zijde, ten einde ook deze tor vergadering over te leggen. Door de zooeven genoemde omstandigheden werd nog geone vergadering gehouden en op een goeden morgen is het duinwater afgesneden. De Maatschappij had, ingevolge do wet, gebruik gemaakt van haar recht om by wanbetaling den toevoer te doen afsnijden. Zonder duinwater kon het hospitaal het echter niet doende quitantie word betaald, doch vermeerderd met vijf gulden voor het afsnijden en weer in orde maken der leiding. Dezer dagen hebben de socialisten getracht munt te slaan uit de Delftsclie studentenfeesten. In een door ben verspreid geschrift werd nl. beweerd dat feest werd gevierd «van het bloedgeld van het volk". Hierbij wordt gedoeld op de 2000 subsidie welke de gemeenteraad van Delft toestond aan het studen tencorps voor do feesten. Ieder onbevooroordeelde zal met mij toestemmen, dat die 2000 eigenlijk niets anders zijn dan een droppel in de zee, schrijft de correspondent van het /,Hbl." met recht. 't Valt toch niet moeie- lijk na te gaan dat de feesten aan het korps min stens 30 000 hebben gekost. Trekt men nu hier af de 6000, voor de feesttent aan den Leidschen aannemer en zijne Leidschen werklieden betaald, plus de 2000 die 'de studenten uit do gemeentekas ontvingen, dan blijft er toch nog 22 000 over, uitsluitend door de jbngelui bijeengebracht, hetwelk voor minstens 90 pCt. teu goede van Delfts ingeze tenen komt. Voegt men nu hierbij dat duizenden vreemdelingen naar Delft zijn getogen, die er hun geld hebben verteerd, dan mag men gerust aannemen dat minstens 100 000 in Delft is gebleven godu- rende de feestweek. Stat en-Generaal- Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag 17 Juni. De algemeene beraadslaging over het wetsontwerp tot verlenging van het octrooi van de Nederlandscho Bank werd geopend. De heer Van Bylandt besprak meer bepaaldelijk ons muntstelsel en had een regeling daarvan aan de regeling van het bankoctrooi willen verbinden. De kosten daarvan zouden uit het. winstaandeel uit de Bank kunnen gevonden worden. Terugkeer tot den zilveren muntstandaard achte spr. onraadzaam, voor ons land moet het goud behouden worden en voor Indië het zilver. I)e heer A. Van Dedem had gaarne gezien dat in dat ontwerp meer voor den landbouw ware gedaan, b. v. door geld te geven aan den landbouw en grond als onderpand te nemen. Ook wenschte hij de Bank als hypotheekbank te doen werken. Beide heeren zouden echter voor de wet steramen. De heer Clerex achlte verlenging van het Bank octrooi niet in het belang vau het volk, op grond van de groote nadeelen voortvloeiende uit het z.g. gevierde monopolie. Hij wil vollen vrijhandel en zal voorstellen het maatschappelijk kapitaal der Bank van 20 op 16 millioen terug te brengen en om de Bank in het belang van landbouwnijverheid en kleinhandel het bedrag harer leeningen lager te doen stellen. De heer Earncombe Sanders verdedigde een bank met gepriviligeerde stelling, wil met de Regeering haar houden buiten het terrein van den landbouw, maar wenscht mindere voordeelen voor aandeel houders. Voorts achtte hij meer waarborg noodig tegen te groote uitbreiding van den handel in bui- tenlandsche wissels.Hy is tegen langdurig octrooi. De heer Clerex stelde nu de door hem aangekon digde motie voor, die tegelijk met de algemeene be raadslaging iu behandeling kwam. De heer Mees verdedigde het recht van den Staat op het winstaandeel van de Bank en wel het hypo theek geven aan particuliere vereenigingen over laten. De heer Domela Nieuwenhnis zeide dat vele le den aandeelhouders der Bank zijn en dus niet on partijdig kunnen sterameji. De Commissarissen Gleich- man en De Sitter, leden der Kamer, namen daarom hun ontslag, de eerste als commissaris, de laatste als Kamerlid. Het Bankmonopolie is een roof die niet besten digd mag worden. Stichting eener Staatsbank is het eenig rechtvaardige, want de voordeelen komen allen ten goede. (Spreker verzoekt de heeren, niet zoo allen door elkaar te spreken. Als zij willen praten, is daartoe gelegenheid in de koffiekamer. Daar is zelfs ver gunning. (Men protesteert!) Spreker eindigde met een motie voor to stellen, waarbij verzocht wordt de behandeling der Bankwet te schorsen en aan de Regeering gevraagd wordt een Rijksbank in te stellen. De heer Gleichman ontzegde aan den heer Domela Nieuwenhuis het recht om te spreken over de motieven, die hem, spreker geleid hadden tot zijn ontslagname als commissaris van de Bank, hetgeen hij overigens bevestigde. In een zeer scherpe rede gispte do heer Schaep- man daarna de beleedigende redevoering van den heer Domela Nieuwenhuis, verweet hem dat hij door zijne afweziglfbid uit de sectiën, toen daar belangrijke onderwerpen behandeld werden, de volksbelangen verwaarloosde, en merkte hem op, dat, waar hy in zijn redevoering er van gewaagd had, dat het volk eindelijk zijn geduld verliest, hij ook wel eens mocht bedenken, dat de gestelde machten hem, Domela Nieuwenhuis, soms hebben moeten beschermen, niet tegen het ongeduld, maar tegen de verontwaardiging van het Nederlandsche volk. De afdeelingen der Vereenigde Kamers hebben tot rapporteurs over de Voogdijwet benoemd de heeren E. Cremers, voorzitter, Fabius, W. Cremers, Kappeyne, Beelaerts, Rutgers en Gleichman. De Haarlemsche correspondent der A. C. schryft «Een kleine drie maanden geledon, werd bij pu blicatie bekend gemaakt, dat het speel- en slagwerk van de Groote of St. Bavokerk voor eenigen tijd wegens reparatie zou stil staan. Nu geslagen heeft de- klok aldoor, maar spelen doet zy nu nog niet. En waarom niet Omdat de reparateur een drietal nieuwe klokken maar niet op toon kan krijgen en onze klokkenist weigert een melodie, op het carillon te zetten, voordat dit wèl het geval is. Na dus eerst gedurende een drietal jaren te hebben kunnen genie ten van het «Iö vivat," hebben wij nu een tijdperk waarin onze klok niets te hooren geeft, dan het doffe gebrom van haar slagwerk. En dat is ook op den duur niet prettig, vooral niet als men weet, dat voor de reparatie reeds een haod vol geld is besteed en men het vooruitzicht heeft, nog in lang geen waar voor zijn gold te krijgen." Het Hoofdbestuur van den Nederlandschen schut- terij-kaderbond, belangstellende in het verstrekken van officieele gegevens aan daartoe bevoegde perso nen, heeft de volgende vraag ter beantwoording aangeboden Wat konten ons de schutterijen, en icat hebben wij er voor aan weerbare mannen Bovengestelde vraag moet voor elk schutterykorp» afzonderlijk aldus beantwoord worden het eerste gedeelte, door over een tijdvak van 10 achtereenvol gende jaren, b. v. 1878 tot en met 1887, de kosten te berekenen, welke het korps aan het rijk, de pro vincie, de gemeente en aan de schutters zeiven ver oorzaakt, en het tweede gedeelte, door daarbij op te geven hoeveel weerbare d. w. z. geoefende en ten stryde uitgeruste schutters men daarvoor heeft, ten einde alsdan te kunnen nagaan hoeveel de kosten voor eiken schutter bedragen. Beleefdelijk zijn alle commandanten van sehutterij- korpsen in ons land uitgenoodigd, deze vraag in bovengemolden zin te doen beantwoorden, en die antwoorden voor 1 September a. s. in te zendeu aan den voorzitter van het hoofdbestuur. Voor het geval der minderjarigheid van Hare Koninklijke Heogheid Wilhelmiya Helena Pauline Maria, prinses der Nederlanden, bij haar komst tot den troon, wordt, gelijk uit de mededeeling in de ver eenigde zitting (in ons vorig nr. opgenomen) blijkt, voorgesteld tot haar voogdes te benoemen Hare Ma jesteit de Koningin der Nederlanden geboren prinses van Waldeck en Pyrrnont. De moed er-voogdes wordt zooals verder word£ voorgedragen ter zijde gestaan door een raad van voogdij. Tot leden van den raad worden benoemd Vier door den Koning, den raad van State gehoord, aan te wijzen Nederslanders, voorts de vice-president en het eerstbenoemdo lid van den Raad van State, de voorzitter van de Algemeene Rekenkame, de pre sident van en de procureur-generaal bij den floogen Raad der Nederlanden. De door Z. M. aangewezen personen kunnen door den Koning worden ontslagen en vervangen door anderen, den Raad van State gehoord. Bij deze regeling is in de eerste plaats rekening gehouden mot de bepalingen van het gemeene recht omtrent de voogdij, en afwijking daarvan alleen aan genomen, waar om de hooge roeping van den Vorst het staatsbelang zulks vordert, terwijl overigens de natuurlijke, bij de burgerlijke wet erkende rechten van den langstlevende der ouders mogen en dan ook naar de overtuiging der Regeering moeten worden geëerbiedigd. In het geval dat do minderjarige Vorstin zich in het onschatbare voorrecht zou mogen verheugen, tijdens haar troonsbeklimming nog hare moeder te bezitten, ligt het geheel in de bedoeling van het voorschrift der Grondwet slechts één voogd te be noemen, en ongetwijfeld zullen dan ook de belangen van het aanstaande jeugdige Hoofd vaD den Staat het best behartigd worden, wanneer de vervulling van de gewichtige plichten, aan die hooge betrekking verbonden, in overeenstemming met die bedoeling, worde opgedragen aan H. M. de Koningin, de edele Vorstin, die door haar uitstekende hoedanigheden zich een eervolle plaats heeft veroverd in het hart van iederen rechtgeaarden Nederlander. Daar de geschiktheid van de minderjarige troon opvolgster, om do gewichtige taak, die haar wacht, aaar eisch te vervullen, met name de keuze van op voeders en onderwyzers, een overwegenden invloed uitoefent, berust het voorstel op de overweging dat de moeder-voogdos behoort te worden ter zijde ge staan door een raad van voogdij, die meer in het bijzonder zal hebben to letten op het publiek belang, bij deze voogdij betrokken, terwijl in andero opzich ten de uitsluitende zorg voor de persoon van de vermoedelijke troonopvolgster het best is toever trouwd aan baar moeder, Hare Majesteit de Koningin. De tus8chenkomst van den kantonrechter wordt in de by dit ontwerp bedoelde voogdy min voegzaam geacht. Zij is ook niet noodig, waar dor moeder voogdes een raad van voogdij, uit hooggeplaatste personen bestaande, ter zijde staat. Aan dien raad worde derhalve do macht opgedragen waarmede in een gewone voogdij de rechter is bekleed. Tevens is de Regeoring van oordeel dat de plich ten, bij het Burg. Wetb. aan den toezienden voogd opgedragen, op de meest doeltreffende wijze worden behartigd door den raad van voogdij. Bij verlies van hun ambt houden de hooge staats dienaren vanzelf op, lid van den raad van voogdij te zijn, omdat het lidmaatschap verbortden is aan het bekleeden van een der gonoemdo ambten. Uit de «Brieven uit de Transvaal", in de Arnh. Ct. lichten wij de volgende behartigenswaardige waar schuwing De Hollandsche Vereeniging te Johannesberg nam op haar laatste vergadering het besluit, door eeu schrijven in de vaderlandsche couranten sommige liefhebbers naar Transvaal ernstig te waarschuwen, dat vooral zy die slechts met de pen kunnen omgaan, dus boekhouders, klerken, ook winkelbedienden, zeer moeilyk hier een betrekking vinden. Velen, die zon der het minste vooruitzicht op een betrekking, naar Transvaal zyn gekomen, hebben reeds sinds weken en maanden niets te doen, en betreuren hun overyld besluit. Wie zaken wil doen, moet geld meebrengen, om zijn zaken op te richten, en, zoo noodig, eenige maanden buiten verdiensteu kunnen zijn. Ambachts lieden maken een uitzonderingin byna alle vakken zijn zy nog noodigzy kunnen zoo goed als zeker zijn overal werk te bekomen. Het Journal de St. Pdtersboutg heet keizer Wilhelm welkom op Bussischen bodem. Het orgaan der Bim- sischo rogeering beschouwt het bezoek des keizers als een onderpand des vrodea en als een feit van het hoogste gewicht voor do handhaving der vredelie vende staatkunde, waarnaar zoowel Busland als Duitschland streeft. Deze verklaring maakt te Berlijn een goeden indruk. De Berlijnsche bladen zijn zeer tevreden met don warmen welkomstgroet, dien de Bussische rogeering den keizer brengt. Vermoedelijk zal dit later ook wel het geval zijn mot de ontvangst Het programma der feestelijkheden belooft althans voel. Men beweert zelfs, dat voor al deze feesten bijna 1,000,000 roe bels wórden uitgegeven. Te Parys is men minder gerust over de gevolgen, welke de keizersbijeenkomst kan hebben. Kr wordt nog steeds veel geschreven over Bonlanger, dio zich overigens naar omstandigheden wel bevindt, lnlussohen wordt ook de grondwetsherziening niet vergeten, want nog steeds neemt het aantal ontwerpen, welke hiervoor worden ingediend, steeds toe. Nn weer heeft Boulangers vriend, de radicale afgevaardigde Miche lin, oen ontwerp ingezonden, hetwelk in hoofdzaak strookt met de wenschen van den generaal. De heer Michelin verlangt afschaffing van den president en den 8enaat, verkiezing van oen door et volk gekozen Kamer, vervanging dor ministers door ambtenaren, die buiten de volksvertegenwoor- nrf11L»i8Sl koudon van volksstemmingen P ge egelde tijden, ter bekrachtiging of verwer ping van do besluiten, door de Kamer gekozen. onmmi J il TT'0" de herzienings tot het t,8 ,We i?'ft m8u wee'' kaar zittingen ""aj"ar keoft uitgesteld. Do Kamer zal er dus heXr herzieningsplannen, hetwelk reeds in worn van w nT™'8810. 8- daarentegen zal oen ont- werp van Michelin s partijgenoot, Basly, den afgevaar digden nog een drukken dag bezorgen. Basly heeft namelijk weer hot voorstel gedaan 4tot het verleenen eener algemeene amnestie aan allen, die wegens mis drijven, bjj werkstakingen bedreven, zijn veroordeeld of die gestraft werden wegens politieke misdrijven en persdelicten. Ook maakt d» Kamer grooten spoed met de be handeling van het ontwerp ter versterking der oorlogshavens. De algemeene beraadslagingen hier over zijn reeds geëindigd en daarna werd tot de artikelsgewijze behandeling besloten. BUBGEMEE8TEB en WETHOUDEBS van Gouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augustus 1881 (Staatsblad no. 97) ter openbare kennis: dat by hen is ingekomen van de navolgende persoon een verzoekschrift waarbij vergunning wordt gevraagd om in de bij haar naam vermelde loca- liteit sterken drank in het klein te mogen verkoo- pen, als Naam van de Verzoekster: Aanduiding der localiteit. Cornelia de Vroom Bogen Wed. D. Huurman. Wijk O 135. Gouda, den 16n Juli 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BEBGEN IJZENDOOSN. De Secretaris, BEOUWEB. MARKTBERICHTEN. Gouda, 19 Juli 1888. Door het voortdurend ongunstige weder, ver keerde de graanmarkt in willige stemming en werd er, voornamelijk voor Tarwe, hooger prijs besteed. Tarwe Zeeuwsche 7.60 a 7.75. Mindere Zeeuw- sche ƒ7.85 a 7.40. Polder 7.—a 7.20. Af wijkende 6.40 a 6.60. Kanada ƒ6.10 a 6.25. Zeeuwsche Bogge 5.90 a 6.25. Buitenlandache per 70 KG. ƒ3.60 a 3.75. Gerst Winter 4.80 a 5.Chevaliergorst f 6.a 6.50. Haver per Heet. 3.50 a 4.50, per 100 Jplo 6.60 a 7.50. Hennepzaad: Inlandsch a 8.—. Erwten Buitenlandache voererwten per 80 Kg. 5.30 a 5.80. Kanariezaad 8.25 a 9.Boonen Schapenbooneu 6.40 a 6.50. Mais per 100 kilo: Amerikaansche Mixed 6.30 a 6.35. Foxanian ƒ6.25 a f 6.30. Cinquantine^ 6.90 a ƒ7.10 De veemarkt met geringen aanvoer, handel traag, vette varkens 19 a 20 ct., varkens voor Londen 17V| a 19 ct.; magere varkens en biggen traag, biggen 0.80 a 1.per week, schapen en lammeren traag, schapen 18.a 26.lam meren 5.9.por stuk. Kaas, handel gewoon. Aangevoerd 88 partijen, eerste qualiteit 25 a 28,Zwaare to32.—. tweede qnaliteit 22.a 24.f-, Noordhollandsche 22.a 26. Goeboter 1.30 a 1.40. Weiboter f 1.10 a 1.20, GEBOREN 15 Juni. Geaina Martha, ouder» S. de Vriea en F. van der Vtlde. 16. Frederik, ouder» F. Weil en J. G. van Holten. Philippu», ouder» T. Verbiest en F. Brauu». 17. Willem Anton, onder» W. A. Zieleman en C. P. van Heiningen. Francitco» Hendrik, oudera 3. D. Stam en A. A. Schipper». Adrianu» Johannes, ouders J. M. van der Werf en G. Felix. 18. Maria Wilhelmina, onder» B. Schin kel en B. M. de Knr-gt. OVERLEDEN 17 Jnli. C. Verkerk, 5 w. J. Ander», huiavr. van P. van der End, 50 j. 18. H. de Boer. 57 j. GEHUWD: 18 Jnli. A. van den Eng en J. M. kruis bergen. T. van Kyk en J. van Mullem. A. de Mol en L. W. van Baaien. 19. W. C. Koijk en G. D. 3. Kerkhof A. JONKER Kz. en C. M. MIJNLIEFF. Nieuwerkerk ajd. IJetel, 18 Jnli 1888 Getrouwd KUIJK KERKHOF Gouda Bevallen van een Meisje F. de VRIES—v. d. Velde. Gouda, 15 Jnli 1888. Heden overleed na een langdnrig en smarteljjk lyden mijne geliefde Echtgenoot JOHANNA ANDERS, in den onderdom van 50 jaren. Gouda, 17 Jnli 1888. P. van her END. V De Heer en Mevrouw JONKER— Mijnlieff betuigen hnnnen harteljjken dank voor de vele blijken van belangstelling by hun Huwelijk ondervonden. Gouda, 19 Jnli 1888. De Heer en Mevrouw MIJNLIEFF va» Dam en de Heer en Mevrouw JONKER de Lange, betuigen hunnen dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij het Huwelijk hunner Kinderen ontvangen. Nieuwerkerk aid. IJ stel, i 1ft T ,000 Gouda,I 19 Jnl' 1888- De Beer en Mevrouw KUIJKKerk hof betuigen hun harteljjken dank voor de vele blijken van belangstelling bij hnn Huwelijk ontvangen. Gouda, 19 Jnli 1888. V Mevrouw de Wed. KUIJK en de Heer en Mevrouw KERKHOF—Rodloos betnigen bjj deze hun harteljjken dank voor de vele bljjken van belangstelling bjj bet Huweljjk hunner Kinderen ondervonden. Tiel, Gouda, 19 Jnli 1888. Ondergeteekende geeft hierdoor kinnis, dat A. van LEEST niet meer bjj hem in dienst is. Bestellingen worden thans aangenomen bjj Brievenbesteller, Boelekade R 109. in STEENKOLEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Uithoorn maken bekend dat voortaan de Kaas markt, die des VRIJDAGS alhier gehouden wordt eerst ten kwart voor tien ure zal aan vangen ten einde Heeren Kaashandelaars van Rotterdam en elders in de gelegenheid te stel len bjj den aanvang der Kaasmarkt tegen woordig te kannen zyn. Voorts dat geregeld des VRIJDAGS onmid- deljjk na aankomst van den eersten trein van Rotterdam, Gouda en Utrecht ten 8 nre 3 minu ten te Nieuwersluit een rijtuig van het station aldaar naar Uithoorn zal rijden. Aankomst te Uithoorn ten 9'/, ure. Vertrek van Uithoorn naar Nieuwertluis ten 11 nre 40 minuten, in correspondentie op den trein van 1 ure 17 minuten naar Utrecht en 1 ure 35 minuten naar Gouda en Rotterdam. Vracht Nieuwersluit' Uithoorn en terug ƒ1. Gevraagd tegen AUGUSTUS, in een stil gezin zonder kinderen, een net van ongeveer 16 jaar, tot bet verrichten van hniseljjke werkzaamheden. Adres: Fluweelen Singel 544.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2