MOT ONDERGOEDEREN ADVERTENTIÊN. Keuken- en Tweede Meid. Defusiepulp. Buitenlandsch Overzicht. KEXXISGEEIXG. Blerbottelary „De Griffioen" ADVERTENTIES. i De ZWEM-WEDSTRIJD. Orgelconcert in de Groote of St. Janskerk. POSTBRIJ J3ÜT. Burgerlijks Stand. A. DAM. SCHENK Zn. Mevrouw ROMEIJN Agent W. den HERTOG, ZB AL. AL. JD_ raking, kunnen zij rich niet meer verwijderen en sterven en verteren totdat de beentjes ten slotte alleen overblijven. Dat wij Uier met een vogelvan- genden boom te doen hebben, is zeker, maar een groote vraag is het: voedt die boom zich met het vleeach der vogels De heer Almerood, het bovenstaande lezende in het Tijdschrift voor Land- en Tuinbouw en Bosch- cultuur, schreef in het volgend nummer van dat tijdschrift Ofschoon in het bovenstaande noch naam noch eenige andere aanwijzing voorkomt, meen ik toch den naam van dien boom te kunnen opgeven. Het is hoogst waarschijnlijk de kitjoe (tjauw). Soendeneesch. Het Soendaneescho woord tjaoe beteekent pisang de boom is aldus genoemd, omdat het hout zeer zacht en grof vezelachtig is en veel overeenkomst heeft met den pisang. Het is een groote boom met dicht donkergroen gebladerte, wel aan te bevelen langs de wegen, vooral omdat hij niet al te hoog wordt, veel schaduw geeft en niet spoedig omwaait, de stam (ik heb er gezien van meer dan 1 meter diameter) wordt meestal hol en heeft dikwerf het voorkomen alsof veel dikke stammen in elkander zgn gegroeid- op een-hoogte l'/j a 2 meter (dit is zeer ongelijk) wordt de boom veelstammig, om zich op een zekere hoogte te vertakken dikwijls ziet men op de verticale takken veel uitloopers zich weder loodrecht verheffen. De bloemen zijn wit en zitten in trossen dicht bij elkander. De vrucht is langwer pig. Deze scheidt een kleverig vocht af, waaraan veel jonge, onwetende vogels den dood te wijten hebben. De meeste vogels schijnen dien boom te mijden, ten minste, hoe dikwijls ik ook langs die boomen kwam, nooit zag ik er een vogel in. Do Igm is zoo sterk, dat zelfs kaneel- en andere duiven niet meer kunnen vliegen, wanneer zij met die vrucht hebben kennis gemaakt en levend of dood onder den boom gevonden worden, terwijl kleinere vogels er dikwijls in, blijven hangen. Of de vogels sterven van honger, of dat de gom vergiftig is, kan ik niet mededeelen naar mijn mee ning voedt de boom zich niet met het vleesch der vogels het is intusschen wel een onderzoek waard. De wetenschappelijke naam van de kitjaoe is Pisonia excelsa BI. Aan het Handelsblad wordt het volgende geschreven Wij ontvingen den volgendon brief die ernstige aandacht verdient. //Onder het Indisch Nieuws in uw nummer van gisteren las ik eene mededeeling, uit Be Locomotief overgenomen, dat Taengkoh di Tiroo blijk zou heb ben gegeven, geneigd te zijn zich aan het Ned. Indisch gouvernement te onderwerpen, mits hem een' jaargeld wierd toegekend. Het bericht geloof ik te moeten qualificeeren als een Atjeh canard, welke reeds jaren lang de ronde doet door de Indische bladen gedurende den vasten tijd, welke het Mahomedaansche Nieuwjaar vooraf gaat. De mindere activiteit der Atjehers gedurende die dagen en nachten bijna geheel aan het gebed gewijd, gaf altijd ook in gouvernementeele kringen aanleiding tot optimistische beschouwingen: was het Nieuwjaar echter voorbij, dan bemerkte men al zeer spoedig dat geweer en klewang slechts tijdelijk ter zijde waren gelegd en met evenveel geestdrift als voorheen werden gehanteerd. Er behoort echter bijzonder veel optimisme toe om van T. di Tiroe's onderwerpiug te droomeu zelfe de betrekkelijk stille paeassaweken geven van zulk een phantaseeren geen verklaring. Door het rinkelen van den allraighty dollar wordt het nieuws evenmin waarschijnlijker, ja, de vergelijking, van den door alle Atjehers hoogvereerden priester, de ziel der Kemrlapartij mot den politieken partijganger Abdur Rahman toont reeds meer dan voldoende dat de correspondent geen begrip heeft van de positie, welke zich T. di Tiroe niet alleen ónder zijn land- genooten maar onder de Mahomedanen op geheel Sumatra heeft verworven. T. di Tiroe verkoopt zich niet, deze overtuiging bezitten alle Ned.-Indische ambtenaren die jarenlaug indirect met hem in aan raking zijn geweest en hem als een eerlijk vijand hebben leoren hoogachtende Mahomedaansche priestor wien honderdduizend dollars voor den hei ligen oorlog uit den gcheolen Iudischen archipel toevloeien, wordt voor geld geen verrader, zulks weten ook zgn 'heloofsgenooten die in 't bijzonder op hem, den eenvoudigen zoon dos volks, hun hoop gevestigd houden in den strijd tegen het Nederland- sche gezag. De bewering dat de Atjehoorlog te boëindigen is door omkooping der hoofden, eene illusie welke door berichten als het bovenbedoelde in De Locomotief maar al te veel voedsel krijgt wordt trouwens af doend weerlegde als men de nietsbeteekenende resul taten nagaat, welke het uitvloeisel waren der onder werping van Abdur Rahman in 1878, van Toengkoe Hoesin onder gouverneur Pruys v. d. Hoeven en van Toeankoe Abdul Medjid in 1887. Van omkooping der hoofden is geen Atjeh-paci- ficatie te verwachten, slechts een staatkundige over eenkomst kan hulp aanbrengen. Want gesteld bet ondenkbare gebeurde werkelijkde legitimiteit Toeankoe Daand, de politicus Toeankoe Hasjin en de gezant van den profeet, F. di Tiroe en op deze drieeenigbeid berust de Kemala-partij onder wierpen zich ter wille hunner pecunaire belangen aan het Nederlandsoh gezag, dan nog zoude Atjeh daardoor niet vooegoed ten onder worden gebracht. Met het kunstmatig verdwijnen der personen waarom thans het verzet draait, neemt dit verzet geen einde; laat dat denkbeeld toch niemand in slaap wiegen. Van Atjehsche zijde is de oorlog te nationaal en te religieus dan dat zulks denkbaar is en het ver dwijnen der tegenwoordige aanvoerders zoude slechts het optreden van nieuwe hoofden en bestrijders ten gevolge hebben. Het principe waarvoor de Atjeher zijn leven waagt, gaat niet onder door de onder werping van hoofden, die er finanoieel meer hoil in zien met ons in vrede te levende zekerheid daarvan hebben wij met schaa en schande in Atjeh geleerd. De aanvoerders verdwijnen maar het principe blijft. Slechts eene staatkundige schikking met de Kemala partij gepaard met een krachtige Nederlandsche supprematio op de kuststaatjes, kan ons redden. En laat de Nod. Indische regeering vóór alles zor gen, dat waar er sprake is van onderwerping van inlandsche hoofden op Atjeh, haar politiek voortaan geene bevestiging meer wordt het bekende //rien appris et rien oublié. Onze stedelijke zwemschool leverde Zondag een aardig gezicht op. Er hoerschte een prettige drukte en een vroolijk gewoel, de muziek der dd. Schutterij verhoogde do feestelijke stemming en de keurige, smaakvolle versieriug, blijkbaar door een bekwame hand aangebracht, luisterde het geheel niet weinig op. Eene talrijke schare dames en hoeren was opge komen om getuige te zijn van den wedstrijd te water, die inderdaad van beteekenis zou zijn. Immers, er waren uit verschillende oorden van ons land jon gelingen over gekomen, wier naam op zwem-gebied met eere bekend staat en daaronder was er een, die zelfs in het buitenland, tegenover de meest beroemde zwemmers had gokaumt ende overwinning behaald Het was een lust om die krachtige jongelui te zien, zooals zij daar stonden met fiere houding, ge spierden arm en schoon gewelfde borst, het oogen- blik afwachtende waarop het sein zou worden gegeven dat zij toonen konden met welk een vlugheid zij zich bewogen door het natte element en blijken leveren hoe ver zjj 't gebracht hadden in die edele kunst, welke in meer dan dén opzicht der beoefening overwaardig is. Hoewel de water-vrees, die vroeger bij velen be stond, wel wat minder wordt, zijn er nog te veel ouders die het nut van zwemmen niet inzien. Feesten als dat, hetwelk thans werd gevierd, zijn zeer ge schikt om vooroordeelen daartegen weg te nemen. Als men ziet hoe vertrouwd de zwemmer met het water wordt, hoe dit zijn opgewektheid en gezond heid bevordert, hoe 't hem bovendien in staat stelt natuurgenooten vaak van een anders wissen dood te redden, dan behoort er heei wat halsstarrigheid toe om daartegen gezind te blijven. Is het een bekend feit, dat op het ijs geen stan den bestaan, maar dat rijk en arm zich daar door en met elkander amuseert, ook in het water is dat 't geval. Een kranig zwemmer te zijn is daar de hoogste eeretitel Het was een goed denkbeeld van het bestuur der Goudsche Zwemclub om ons niet alleen met de „meesters in de kunst» kennis te doen maken maar ons ook voor te stollen oen troep Goudscho jongens, die op onze zwemschool zich de kunst had eigen gemaakt en ook hen hunne beste krachten voor ons te doen inspannen. Wij zullen ons niet wagen aan eene beschrijving van den wedstrijd. Het ware onmogelijk om de inspanning weêr te geven, waarmede sommige zwem mers den eindpaal van hun streven trachtten te be reiken, terwijl anderen schijnbaar dood-leuk kwamen waar zij wezen wilden, Het meest intéressant waren natuurlijk die zwemmers, welke nagenoeg tegen elkaar opwogen in vlugheid, zoodat het tot 't laatste moment toe onzeker was wie 't zou winnon. Aardig was het ook de spanning op te merken waarmede het publiek den strijd volgde. Wij bepalen ons verder tot de mededeeling dat de verschillende nrs. van het vroeger door ons medegedeelde programma flink werden uitgevoerd, en dat zonder stoornis_het einde werd bereikt. Na afloop van den wedstrijd in het buikzwemmen voor jongens beneden de 16 jaar werd de overwin naar, Corn. Prince, met een lauwerkrans op het hoofd in een soort Romeinsche triumfwagen, voortge trokken door drie jeugdige zwemmers, J. de Vooijs, Paul Weijer en H. Stoffels (1) onder het gejuich der toeschouwers en de vroolijke toonen der muziek, de zwemschool rondgevoerd en deze aardige triumf- tocht werd na het rugzwemmen herhaald waarbij het genoemde jonge mensch opnieuw den persten prjja be haalde. Voorzeker, Corn. Prince toonde op ondubbel zinnige wijze een „primus" te zijn van de Goudache ju niores (hg liet den vlugaten zwemmer na hem in beide afdeelingen verscheidene seconden achter zich) waar mede wij hem van harte geluk wenschen Doch waar van gelukwenschen sprake is mogen wij niet nalaten met lof te vermelden den naam van L. E. Beszelzen, die te midden van do vreemde zwemmers een zoo uit stekend figuur maakte. Hij had op de baan bij het buikzwemmen slechts één seconde meer noodig dan de heer Harthoorn en mocht bij het rugzwemmen den eersten prijs winnen. Doch ook andere leden der Goudscho Zwemclub hielden de eer hunner ver- eeniging goed op en niot alleen in het „zwemmen" maar ook speciaal in hot „duiken" gaven zij blijken voor niemand onder te doen. Des avonds had in een der zalen boven het café van den heer Hardijzer de prgsuiuleeling plaats. Daar hield de Voorzitter der Zwemclub, de heer A. D. van Vreumingen, een toespraak, waarin hij allereerst tot zgn genoegen kon constateeren dat de gehouden wedstrijd goed geslaagd was dank zij veler medewerking In het bijzonder betuigde spr. zijne erkentelijkheid aan Burg. en Weth. dezer gemeenteaan hen, die luxe-artikelen hadden geschonken als prijzen aan de jury-leden (de hh. D. Vrijdag, voorzittor der Amsterdamsche Zwemclub, F. T. Lafeber en D. Samsoinvoor de op zoo welwillende wijze op zieh genomen taak en ten slotte ook aan laatstgenoemden heer voor zijne medewerking in za'ce de versiering der zweminrich ting, die zoo uitstekend geslaagd was. Een lang durig daverend applaus toonde hoezeer alle aanwe zigen met den lof aan den heer Samsam instemden, i Daarop ging do Voorzitter voort met in enkele trekken het nut van een zwem-wedstrijd te schetsen door spr. zoo terecht een edele kampstrijd ge noemd om vervolgens met genoegen te vermelden dat zoovele leden der schoon? sexe dezen hadden bijgewoond. Vervolgens ging spr. over tot de uit- deeling der prijzen, waarbij ieder prjjswinner van hem een toepasselijk .woordje ontving. Nadat ieder het zijne ontvangen en de Voortitter geëindigd had vroeg de heer Harthoorn het woord, die met warmen lof sprak over de wijze waarop deze wedstrijd was georganiseerd geworden. Spr. had al heel wat zwemfeesten bijgewoond, maar slechts weinigen, die zoo flink van stapel liepen als dit. Spr. nam daaruit aanleiding een hartelijk woord van dank te uiten jegens het Bestuur der Goudsche Zwemclub, dat getoond had zoo ten volle voor zijn taak berekend te zijn Wjj voor ons sluiten ons geheel aan bij die woorden en allen, die het feest bijwoonden, zullen zich daarmede zeker eveneens kunnen vereenigen. Na nog eenige oogenblikken gezellig in Vrede- best vertoefd te hebben ging men naar „Ons Ge noegen" waar een concert van het beroemde Haagsche muziek-eorps werd gegeven en maakte daar een waardig einde aan den genoegelijken dag I De uitslag was als volgt Snelzwemmen of den buik. Lengte der baan 80 Meter. I. Uitsluitend voor hh. werkende leden der Club, eerste prijswintiers op onderlinge en prijswinuers op nstionale wedstrijden uitgesloten. Ie Prijs E. van Dantzig (1 min. 45*/, sec.). 2e PrijsJ. Coster Jr. (1 min. 48'/t sec.) 3e Prijs C. Lunenburg Jr. (1 min. 52 sec.) II. Lengte der baan 160 Meter. Voor hh. leden en liefhebbers. Ie PrgsA. M. Harthoorn te Amsterdam (2 min. 58'/6 sec.) 2e Prijs: L. E. Beszelzen te Gouda (2 min. 591/»9ec-) 3e Prgs A. W. Slotemaker te Arnhem (3 min. 1*/5 see.) 4e PrijsJ. D. W. Luning te Rotterdam (3 min. 8'/s see.) III. Lengte der baan 40 Meter. Voor jongens beneden de 16 jaar. Ie PrijsC. Prince (424/s sec.) 2o Prijs A. Bik (47 sec.) 3e Prgs A." Melkert (47®/s 8ec-) Snelzwemmen op den rug. I. Lengte der baan 40 Meter. Uitsluitend voor hh. werkende leden der Club, (1) Aan dit Stal jongens is door het bestunr btt Goud sche Zwemclub als soasenir aan dezen dog een werk v*n Marryat ten gflwhenke gegeven, A eerste prijswinners op onderlinge en prijswinners op nationale wedstrijden uitgesloten. Ie Prijs L. E Beszelzen (40'/6 sec.) Ie Prijs Albert Iloogendgk (431/! sec.) II. Lengte der baan 80 Meter. Voor hh. leden en liefhebbers. Ie PrijsL. E. Beszelzen te Gouda (1 min. 27'/s sec.) 2e Prijs J. H. 8. Karis te Rotterdam (1 min. 30Vs 9ec-) 3e PrijsC. C. Krom te Utrecht (1 min. 35'/s sec.) 4e Prijs R. Adam te Delft (1 min. 35*/, sec.) III. Lengte der baan 40 Meter. Voor jongens beneden de 16 jaar. Ie PrijsC. Prince (47 sec.) 2e Prjjs A. Melkert (58'/j see.) 3e PrgsC. van der Kist (5S*/s 800-) Duiken. I. Voor ledeu en liefhebbers. Ie Prijs L. E. Beszelzen te Gouda (1 min. sec.) 2e Prgs C. C. Krom te Utrecht (1 min. 2!/s sec.) 3e PrijsW. H. Bauer te Amsterdam (1 min. gd/« sec.) Gekleed duiken. Uitsluitend voor hh. werkende loden der Clnb. le Prgs L. E. Beszelzen (19'/* sec.) 2e Prijs C. C. Krom (31'/6 sec.) 3e Prijs Aart Hoogendijk (32l/e 8ec-) Tobben-wedstrijd. le Prijs Albert Hoogendijk (52*/* sec.) Te Parijs heeft de werkstaking der aardwerkers tot ongeregeldheden aanleiding gegeven. Het aantal werkstakers bedraagt bijna 10,000. Te Villette kwam het tot een botsing tusschen de politie en 800 aard- werkers, waarvan velen verwond en gearresteerd wer den. De j/g/ijsche gemeenteraad en de „Soeiété des droits déwK>mme «t du citoyen" hebben besloten, de werkstakers met geld bij te staan. De leiding der werkstaking is in handen van anarchisten. Te EtiennB brak een nieuwe werkstaking uit onder do mijnwerkers. Uit Kopenhagen komt het bericht dat keizer Wil helm en prins Ileinrich daar gisteren zgn aangekomen. Met zooveel geestdrift als te Stockholm zal do Duitsche keizer zeker wel niet te Kopenhagen worden ontvangen. Vooral daar zal de jonge vorst goeddoen, zich de woorden van Moltke te herinneren„Duitsch- land zal oerbied en ontzag, geen liefde winnen, want de machtige is nergens bemind». De Denen zijn een klein volk met een sterk ont wikkeld nationaliteitsgevoel en al doet keizer Wil helm thans een stap, die op zichzelf zeer vleiend voor hun eigenliofde is, vergoten kunnen ze het ver leden niet, en een paar oppositiebladen hebben dan ook te kennen gegeven, dat mon den Duitschen keizer wel met de meeste onderscheiding moest ontvangen, maar dat alle vertoon van hartelijkheid of geestdrift onoprecht en het üeensche volk onwaar dig zou zijn. Naar aanleiding van 's koizors bezoek, wordt er door de Duitsche bladen aan herinnerd, dat de eerste officieele daad van vriendschap van de zijde der Kopenhaagsche familio is gekomen, daar vijf jaren geledon, koning Christiaan en zgu gemalin de gasten waren van keizer Wilhelm 1. In het Engelsch Lagerhuis komt deze week weder de zoogenaamde Parnell-commissie aan de orde. Men zal zich herinneren, dat The Times een tijd geleden brieven van Parnell openbaar heeft gemaakt, waaruit zijn zedelijke medeplichtigheid aan de moor den in Ierland zou binken, en dat bij de behandeling van het proces, door Ó'Donell de Times in zake dier onthullingen aangedaan, die beschuldigingen werden herhaald. Parnell en eenige zijner Iersche medeleden hebben daarop verzocht zich voor een parlementaire com- missio te mogen verdedigen, welk verzoek echter door de regeering werd afgewezen, op grond dat het instellen van zulk een onderzoek niet lag op den weg van het Parloment. De zaak zelve kwam haar anders belangrijk genoeg voor, en zij diende daarom een "wetsontwerp in, do „sprcial commission bill", waarbij drie rechtsgeleerden, buiten het Parlement, met het onderzoek werden belast. In de afgeloopen week was dit wetsontwerp en kele malen aan do orde, en in deze week zal de artikelsgewijze behandeling plaats vinden. I N G E Z O NOEN. Bij volen staat de orgelmuziek in een soort van onbegrijpelijke minachting, die o. i. niet beter kan weggenomen worden, dan door het publiek in de gelegenheid te stellen het sohoono oude instrument te doen leeren waardeere» door goede Orgelconcerten. Een varieerend pogramma, zooals wij Vrgdaj hier konden hooren, is wel tevens hét beste middel, om tot dit doel te geraken. Door den Concertgever wordt op meer dan ver dienstelijke wijze Mendelssohn's Sonate, Baoh's meesterwerk voor orgel de beroemde G mol, on Variation over „Wien Neërlandsch bloed" van 8. de Lange Sr., voor een vrij talrijk publiek ten gehoore gebracht. Meermalen voor vacante organistbetrekkingen (Haarlem, Rotterdam enz.) op 't drietal gestaan heb bende, had de Heer Spaanderman ons reeds verzeke ring gegeven, organist van beteekenis te zijn, doch verre overtrof hij onze verwachtingen, zoowel door artistieke voordracht als technische ontwikke ling, waarvan hij in 't bizonder blijken gaf in de Fuga van Bach. Waardeering van de zijde van het publiek, achten wij aan onzen stadgenoot volkomen gerechtvaardigd. Mejuffrouw Heger uit 's Hage, in het bezit van een beschaafd Sopraangelnid en goed gebruik van hare stemmiddelen, verschafte ons recht muziekaal genot. Haar „mezza voce" en uitspraak zijn zeer goed en wij vleien ons, haar meermalen in onze stad als soliste te zien optreden. Niet het minst hadden de HH. Mart'. J. Bou- man en J. G. Arentz deel in het welslagen van dit Concert. Laatstgenoemdo handhaafde op bekende wijze zijnen naam als violist, terwijl eerstgenoemde door zgn vioolspel ons nieuwe bewijzen gaf van zijne veelzijdige ontwikkeling op muziekaal gebied. Het Concert voor twee violen werd door hen beiden meesterlijk uitgevoerd, voornamelijk het 2e gedeelte van deze schepping van J. 8. Bach. Door den Heer Arentz werd nog ten gehoore gegeven air sul G. van Bach en eene bevallige compositie van C. Schubertb, terwijl de Heer Bouman de viool-solo vervuldo bij de Aria voor Sopraan „Erbarme dich". Het springen van de E snaar zijner viool gaf geene storing in de uitvoering, doch werd op han dige wijze daarin voorzien. Na een woord van warmen dank aan de execu tanten, tevens aan den Heer Brons Middel voor zijne welwillend verleende assistentie, sluit ik met den wensch spoedig weer eene dergelijke uitvoering te hooren. X. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbeken den, door tusschenkomst van hot Postkantoor voor de rechthebbenden terug te bekomen. B. H. Arends, AmsterdamA. Slingerland, Gouda J. Hoek, UtrechtA. de Jong, Zevenhuizen. Van HAASTRECHT A. Klein, 's Gravenhage. Van ZEVENHUIZEN: Mej. A. Pronk, 's Gravenhage. BRIEFKAARTEN Van Utrecht, Dordrecht -, Mcj. M. Cools, Rotter dam C. C. Vijven, Rotterdam. De Directeur van het Postkantoor, SIMONS. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OP HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda-, Gezien art. 8 der Wet van den 2n Juni 1875, {Staatsblad No. 95.) Doen te weten: 1Dat zij vergunning hebben verleend aan H. M. Deroksen te Gouda en zijne rechtverkrijgenden, tot het oprichten eener bakkerij in het perceel aan de Wosthaven geteekend B No. 158, kadaster sectie D No. 581. 2. Dat zjj vergunning hebben verleend aan A. yan Wgk te Gouda en zijne rechtverkrijgenden, tot het oprichten van eene bergplaats voor petroleum in de Boomgaardstraat, kadaster sectie A No. 2628. Gouda, den 31 Juli 1888. Burgemeester eu Wethouders voornoemd. VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. GEBOREN I 28 Juli. Gljihtrlos Atnoldua, ouders A. J. Verhaar en M. Tier. anthooiua, oudera A. Verhart en J. Groen. 29. Leeudert Prooe, oudera D> Hoogendijk eu T C. Miiolieff. Leeudert, oudere J. Broekbuiaen en C dé Kijk. 80. Petronelli Msria, on4fta H. de Jong en M. 1. Zoetemau. - Heiltje, oudera J. M. de Weger eu S OVERLEDEN29 Juli. J. van Leeuwen, huiavr. sth A. B. de Koning, 84 j. 80. F. H. van Leeuwen, ,63 j. 7 »- E. de Mooij, 18 j. Voorspoedig bevallen van een Zoon, T. C. HOOGENDIJK— Gouda29 Jnli 1888. Mijnlieff. Voor de bewijzen van deelneming bjj de geboorte onzer Dochter, betnigen wij onzen dank. H. W. F. BONTE. N. BONTE—Müllrb. Gouda, 31 Jnli 1888. De Heer M. BRON te Gouderak betuigt bg deze zgn har tel ij keu dank voor de vele bewg- zen ran deelneming en belangstelling, welke hem den 24 JULI 1888 door de Ingezetenen dier Gemeente en Vrienden en Bekenden van elders zijn geschonkep. KLEIWEG E 97. MUNCHENER-, PILSENER- en LAGER? BIEREN op BEUGELFLESSCHEü. Slijters RABAT. voor Mannen, Vrouwen en Kinderen. Er wordt gevraagd een fatsoenlijk P. G-, niet beneden de 16 jaar. Adres aan het Bureau dezer Conrant. vraagt met NOVEMBER Te KOOP bg den ondergeteekende nog een kleine voorraad pnike PULP, levert ook op het Kanaal Snellesluis binnen voor billijken prgs. Gouda. Te KOOP aangeboden een goed onderhouden Prgs 150.Brieven franco onder letter M. aan de Boekhandelaars J. van BENTUM& Zoon te Gouda. Nooit genoeg kan ik U danken, Theophile, mg zoo waard; 'k Zend tot U mijn vreugdeklanken, Theophile ik heb een baard 'k Had een gezicht als een meisje, Theophile 'k had zoo 't land, Voor f 2.25, wat een prijsje, Ben ik nu een gebaard sergeant Lof en eer moet ik U geren. Maak' mijn brief vrij openbaar, Uw balsera schenkt leven, En glans aan baard en haar. Een sergeant die 't voor zijn kameraden niet weten wil* N B. Voor f 2.15 per postwissel of f 2,25 aan blauwe Postzegels, alsook tegen rembours, kunt U de flacon bekomen te Amsterdam bij den beroemden THEOPhlLE. in alle Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, vgprden dadelijk opgezonden door den ranten, warden dadelgh opgezonde Boffkl^edjf» A. BRINKMAN, te Gouda.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2