öproïïpïNg. NIEUWE PARAPLUIES. 7LEESGBS0UWESIJ Bultenlandsch Overzicht. KEIVH'ISG ElIXG. ADVERTENTIËN. A v. OS Al Kleiweg E. 73 en 73&. LOTERIJ te 's GRAVEJMHAGE Algemeene Tentoonstelling der HolL Maatschu.van Landbouw E. H. van MILD. Bunder- en Balfsvleesch. M A R/K TBERICHTEN. Gouda, 6 Sept. 1888. Burgerlijke Stand. van 12-17 SEPTEMBER 1888. ZEUGESTRAAT No. 86 Gouda, Armkamcr» gevat in een keurige lijst, die den jubi laris onder een hartelijke toespraak overhandigd werd. De vroeger aangekondigde Cricket-wedstrijd op het terrein aan den Botterdamschen dijk zal nu Zon dag 9 September a. it. plaats hebben. Het feest wordt opgeluisterd door een concert van het muziek corps der dd. Schutterij. Gisteren middag werd ten Raadbuize dezer Ge meente aanbesteed het bouwen eeuer Volksgaar keuken. Ingekomen waron 13 hilleiten en wel van J. de Jong Wz. voor 8885.P. A. Burg hout voor f 9637.C. P. W. Dessing voor 9637.W. Bokhoven voor 9500.A. Snelleman voor 8976. J. F. Weiter voor 8900.C. H. Wildenburg voor 8770.K. Hollander voor 8764.—; H. J. Nederhorit voor 8627.—; C. J. Koot voor 8579.—; P. Vermeer Jz. voor f 8520.—; L. van Blokland voor 8218. en W. de Jong Wz. voor f 7932.—. De inschrij vers zijn allen tc Gouda woonachtig. Op de tentoonstelling vanwege de afdeoling „Oude water en Omstreken" der Hollandsche Maatschappij vau Lgiidbouw hebben Dinsdag 4 Sept. 11. de vol gende bekroningen plaats gehad 1. Voor het beste paard-van t af 5 jaar, le prijs v.an 15 aan G. M. van Bemmel te Oude Kiju 2e prjjs van 5 aan J. Stolwijk te Snelrewaard 3e prijs, een getuigschrift aan J. de Wit te Kin schoten. 2. Voor het beste paard van 3 jaarle prijs van 10, niet toegekend 2e prijs, een getuigschrift, aan J. Grom te Willeskop. 3. Voor het beste paard pan 2 jaar, le prijs vau 10 aan J. Lekkerkorker te Kinschoten 2e prijs, een getuigschrift, aan G. M. van Bemmel te Oude Rjjn. 4. Voor de beste merrie met haar veulen, 1 e prijs van 15 aan T. Gaikliorst te Hooukoop; 2o prijs van 5 aan G. Scholman te Harmeien 3e prijs, een getuigschrift, aan J. van Vliet te Willeskop. 5. Voor de beste melkkoe van 4 en 5 jaar, le prijs van 15 aan D. Boer Jzn. te Oudewater; 2e prys van 5 aan K. Sille te Oudowater3e prijs, een getuigschrift, aan K. Sille te Oudewater.' 6. De beste melkschot, geboren in 1885, e prijs van 15 aan de Wed. v. d. Spring te Snelro- waard2e prijs van 5 aan dezelde3e prys, een getuigschrift, aan A. Schoonderwoerd te Pa- pekop. 7. De beste melkvaars, geboren in 1886, le prys van f 10 aan D. de Bruijn te Waardor; 2e prijs van f o aan J. Boer te Snelrewaard 3e prijs, een getuigschrift, aan J. Hagoort te Papekop. 8. Voor de'2 beste pinkvaarzen, le prys van 10 aan G. Maaijen te Benschop2e prys van 5 aan Karsbergen te SnelrewaardSo prijs, een getuigschrift, aan G. Maaijen te Benschop. 9. Voor den besten pinkstier, le prijs van 10 aan A. Breedyk te Waddingsveen 2e prys van 5 aan W. Karsbergen te Snelrewaard 3e prijs, een getuigschrift, niet uitgereikt. 10. Voor de 2 beste graskuiskalveren, le prys van f 10 aan A. Eikelenboom te Haastrecht2e prijs, een getuigschrift, aan T. de Goeij te Reeuwijk. 11. Voor het beste stierkalf, le prys van 10 aan Wed. v. d. Sprong te Snelrewaard 2e prijs van 5 aan H. Stumplf te Hoenkoop 3e prijs, een getuigschrift, aan J. Smit te Polsbroek. 12. De 4 beste ooilammeren, gekruist ras, le prijs van- f 10 aan G. van Schaik te Snelrewaard (2e prys, een getuigschrift, aan A. v. Beusekom te IJselstein», J3. Het beste rambam, gekruist ras, le prijs van 5 aan T. Kasbergen te Snelrewaard2e prijs, een getuigschrift, aan denzelfden. 14. De beste zeug met de schoonste en grootste toom- biggen, le prys van 10 aan C. van Vliet te Willeskop'2e prys, een .getuigschrift, aan J. Keeuwenkoek te Reeuwijk. 15. De beste zoetemelksche kam, ^1lei 1888, 8 stuks niet lichter dan 8 K.G., le prjjs van 15 niet toegekend2e prijs van 10 aan D. v. d. Grift te Haastrecht 3e prjjs, oen getuigsohrift, aan J. C. van Os te Papekop. 16. De beste zoetemelksche kaas, Mei 1888, 3 stuks niet zwaarder dan 8 K.G., le prijs van 15 aan F. Straver te Snelrewaard2e prjjs van 10 aan D. v. d. Grift te Haastrecht3e prjjs, een getuigschrift, aan C. van Vliet te Willeskop. 17. De beste tVeiboter, in potjes van minstens 5 K.G., le prjjs van 5 aan W. C. Dogterom te Willes kop 2e prjjs van 2.50 aan F. Straver te Snelre waard getuigschrift aau D. v. d. Grift te Haas trecht 81. Deschoonste en beste verzameling groenten, le prjjs van 5 aan P. Merks té Oadewater, 2o prjjs van f 2.50 aan F. Straver te Snelrewaard3e prjjs, een getuigschrift, niet uitgereikt. 19. De beste toom kippen, inlandsch ras, 6 hennen en 1 haan, broed 1888, le prjjs van 2.50 aan C. v. Dam te Willeskop2e prjjs, een getuig schrift, aan W. C. van Dogterom te Willeskop. 20. De beste toom eenden, inlandsch ras, 6 eenden en 1 Kaar^_ lo PrÜs V"U f 2.50 aan J. Stolwjjk te Snelrewaard 2e prijs, een getuigschrift aan J. Groen te Willeskop. 21. De schoonste verzameling pluimgedierte, lo prijs van 10 aan J. de Bruijn te Gouderak; 2e prijs van 5 aan J. Schilt te Stolwijk; een getuigsohrift aau J. Donker te Rotterdam. 22. De beste verzameling landbouwgereedschap, le prijs van f 5 aan W. Rozensteel te Oudewater prijs, een getuigschrift, aan H. v. d. Kaar te Oudewatcr. 23. De beste verzameling Melkgereedschap, le prijs van 5 aan H. de Waal te Oudewater2e prijs een getuigsohrift, aan J. Hoefs te Oude water. 24. -De doelmatigste verzameling zadelmakersvoorwer- penle prijs van f 5 aan J. Broekhuijzon te Woerden 2e prijs, een getuigschrift, aan D. Köring te Gouda. Bovendien werden door het Bestuur nog eenige getuigschriften uitgereikt, wegens inzendingen die bij het programma niet gevraagd waren. Een en ander liep in de beste orde af. In het September-nuramer van de Vragen des Tijde geeft mr. J. I). Voegens in een artikel „lu afwach ting van daden" oen overzicht van hetgeen lot nu toe dooi do Regeering en de Kamer van Honderd is tot stand gebracht. In hoever is de drang naar daden die het volk bezielt door haar bevredigd De Regee ring, naar parlementair gebruik uit de meorderheid voortgekomen, is tot dusver zeer gematigd opgetre- den. Zij heeft de zitting der Staten-Generaal geopend met eene vrij uitvoerige rede, die over het geheel weinig stof tot bedt-nkingen opleverde. Zij heeft een te waardeeren streven naar onpartijdigheid aan den dag gelegd. In één opzicht heeft het Kabinet zich zwak betoond. Het heeft weinig kracht ontwikkeld ten aanzien der versterking van 's lands weerbaar- heid. De eenigszins raadselachtige handelwijze der Regeermg ten dezen .is vermoedelijk te verklaren uit verschil van zienswijze tusschen den minister van Oorlog en oen deel der meerderheid over de vraag van den persoonlijken dienstplicht. Velo Katholieken verwerpen dit beginsel, waarvan de minister een aanhanger schijnt te zjjn. Het is echter onbegrijpelijk, dat de minister zelf niet gevoelt, hoezeer hofbestaan der staats-commissie hem de handen „bindt en hem belet met den gewenschten spoed de voorstellen in te dienen, die hij in 's lands belang noodig acht. Intussclien, 's lands verdediging is niet de eenige zaak van aanbelang die voorziening behoeft. In af wachting dat de meerderheid de wetgeving op het onderwijs en de sociale vraagstukken zou kunnen ter hand nemen scheen niets te verhinderen, dat zij zich bezighield met een paar onderwerpen van geringer omvang en toch allerminst zonder beteekenis het reglement van orde der Tweede Kamer en de Bankwet. Aan het reglement van orde beproefden de leiders der meerderheid, de heeren Savornin Lobman en Schaepman, reeds dadelijk hunne krachten. Deze hoofdpunten van het Voorstel vonden evenwel in defl Afdeelingen dor Kamer geen zeer gunstig onthaal. De commissie van rapporteurs trad met de voorstellers in mondeling overleg. Dezen betoonden zich gezind om hun voorstel op min of meer ondergeschikte pun ten overeerkomstig de hun kenbaar gemaakte wen- schen te Wijzigen en aan te vullen, doch handhaafden hunne denkbeelden omtrent de commission van voor- bereiding en de begrootings-commissie. De commissie van rapporteurs diende daarop eene reeks van amendementen in. In de eerste vergadering na afloop van het rocès, waarin hot voorstel in staat van wijzen gebracht was, stelde de voorzitter voor, na afdoening van eenige andere werkzaamheden, de her ziening van het reglement van orde te behandelen. De iqperderheid bleek echter in het vooruitzicht van wellicht langdurige beraadslagingen over dit onder werp nog niet het reebte behagen te scheppen. Zij vereenigde rich met een voorstel om het reglement van orde in dit zittingjaar niet meer te behandelen, maar zoo spoedig mogelijk na de opening der zitting 1888/89. Of het voorstel werkelijk by den aanvang dor volgende zitting zal worden behandeld, is wegens dè veelvuldige werkzaamheden, dio de Kamer in het najaar wachten, aan twijfel onderhevig. In elk geval is thans de tijd die in dezen zomer aan het onder werp had kunnen besteed zijn ongebrnikt gebleven, en zal de nieuwe zitting moeten aanvangen onder een reglement, dat met de bepalingen der gewyzigde Grondwet niet overeenstemt. De meerderheid heeft d® >"1®. althans in dit opzicht, op hare daden laten wachten. v Daarentegen is de Kamer niet in gebreke gebleven het wetsontwerp tot verlenging en wijziging van het octrooi der Nederlandsche Bank af te doen. Niet door handelend optreden voor de rechtmatige belan gen van den Staat gelijk voor eene deugdelijk Bank wezen, slechts door onovertroffen volgzaamheid jegens den minister van Financiën heeft de nieuwe meerder heid by deze beraadslagingen hare kracht getoond Ook in volgzaamheid, het moet eikend worden, kan wezenlijke kracht zich bij eene parlementaire verga- j dering somtijds uiten. Althans bij onderwerpen, die door algemeene staatkundige beginselen beheerscht worden. Allerminst eohter by oene regeling, waarbij do Staat, zij het tot zekere hoogto, partij is tegenover eene vennootschap. Hier steunt men, raeont de schrij ver, de Regeering hot best door met moer klem dan zij nog voor het staatsbelang op te komen. „De slotsom van dit overzicht», zogt mr. Veegens ten slotte,„kan beknopt zijn. Hoe de meerderheid hare werkkracht verdor openbaren zal, moet worden afgewacht. Maar de eerste uitkomsten van het nieuwe parlementaire tydvak zijn voordo kiezers die bovenal daden wilden zien weinig opwekkond.» Aan het verslag dor voornaamste gebeurtenissen in het gouvernement Atjch en Ooderhoorighoden loopende van 6 tot en met 18 Juli, ontleont dj Javasche Courant het volgende Groot-Atjeh. De verschillende posten in de linie en de stoomtram werden nu en dan moer of minder hevig beschoten. Op den 13en Juli werd een Kuropeesch fusolier binnen de versterking Siroen door een vyandelijken kogel doodelijk getroffen. Op verscheidene punten werd de telephouische gemeenschap vernield doch onmiddelijk wederom hersteld. In den nacht vaq-den 17en op den 18en Juli brandden verscheidene liuizbn in het Chineesche kamp te Kambaroe af. Volgens sommigen zou dit gevolg van onvoorzichtigheid zijn volgens anderen zouden Atjehors, die de kalle Atjeh overstaken, hem veroorzaakt hebben. De aangerichte schade waa nog al aanzienljjk en werd óp ongeveer 12030 geschat. Onderhoorigheden. Patti, dat doof./ Telok Kroet op Oemar was heroverd, en waar sedert Toekoe Brahim van Patti wederom het bestuur voerde, werd door volk van Toekoe lloesin Kongbata op nieuw'genomen. Tooköe Brahim nam over zee de vlucht' naar Telok Kroet, waar men het gebeurde wyt aan Brakjms eigenzinnigheid en in het geheel niet m(R (lions wijze van optreden was ingenomen. Het hoofd van Telok Kroet zou zioh nu nogmaals vanwP»tti trachten meester te maken en zoo hem zulks gelukte, tijdelijk in het bestpur van hot land voorzien. Op den 6on Juli overleed in de bovenstreken van Boeboen Tookoo Kadli Molaboo, een van de steunpilaren der oorlogsparty in die streek. Tegen onze versterking te Melaboe, werden nage noeg geen vijandelijkheden gepleegd. In de overige staatjes ter Westkust was het rustig. Toekoe Oemar deed zyn best de goede verstand houding te herstellen tusschen hem en den Imam van Tenom. Op de Oostkust was het rustig. Volgens ingekomen berichten waren er vijandelijk heden uitgebroken tusschen Tookoe Bintara Kem- 1 bangan, hoofd der federatie Gigieng, en Toekoe Bintara Tjoemboek, hoeloebalang der .VI jRoekma federatie Fedir. Het hoofd der federatie Gigieng zou den Kad- joeroean van Troossib, behoorende tot de federatie Pedir, tot bondgenoot hebben niet onwaarschijn lijk werd bet geacht dat hot tok ernstige verwikke lingen in het Pedirsehe en Gigiengscbe tusschen de hoeloebalangs onderling zou komen. Tusschen Snmalanga en Passaugan kwam hot niet weer tot botsingen. Segli werd au en dan ih meer of mindere mate beschoten. De weersgesteldheid was op Groot-Atjeh afwisse- lendop de Westkust kenmerkte zij zich door drukkende warmte. In de Atjohsche kampongs en op Passer Mlsdjid Raija deden zich nog, en in meerdere mate dan gedurende den verslagtijd, sporadische gevallen van pokziekte voor. De gezondheidstoestand was min der gunstig doch de stand der beri beri was sta- tionnair d. i. gunstig gebleven. De ziekte- ep sterftecijfers waren beide hoogor. He Duitsche bladen zyn zeer ingenomen met der verloving van de jongste zuster des Keizers met den kroonprins van Griekenland (hertog van Sparta.) De „Norddeutsche'l verzekert, dat die verloving geschikt, is de vriendsohappeiyke betrekkingen van het Dujtsche Vorstenhuis met verschillende andere Vorstenhuisen uit te breiden en te bevestigen. Dat fiet natuurlijk op Denemarken en Rusland en nu 's do tijd wel voorbij, waarin aan Vorstelijke huwelijken veel politiek gewicht werd gehecht, maar in de gegeven omstandigheden is het voor Duitschland riet zonder belang en de verloving stemt voortreffelijk met het streven van den Keizer om door persoonlijke vriendschappelijke betrekkin gen elke tegen Duitschland vijandige Combinatie te voorkomen. Hoe zeer hem dit aanvankelijk gelukt is, is bekend. Het bezoek van den jeugdigen Keizer aan den Czaar lag eenigszins voor de hand, maar dat aan den Koning van Denemarken ge tuigde van politioken takt; hetzelfde kan men zeggen van do govatheid om den Koning van Zweden nader aan zich te verbinden door hem peet te maken van zijn nieuwen zoon en dozen uitsluitend Zweed- sche namen te geven, en wel omdat hot kind tegen de vorwachting geboren werd op 's Keizers reis naar Stockholm. Prinses Sopbie is 18, de Grieksche Kroonprins 20 jaar. De reis van Keizer Wilhelm is thans definitief vastgesteld. De Keizer begeeft zich eerst naar Mainau, waar 30 September met den Groothertog en de Groothertogin van Baden de verjaardag van Keizerin Augusta wordt gevierd. Van Mainau gaat de reis naar Friedrichihafen om den Koning van Wurtemberg te bezoeken, en van daar over Kindau naar Munchen. Aan het verblijf te Weenon wordt verbonden een jachtpartij van eenige dagen in Stiermarken. Van Iiome keert de Keizer tjjdig genoeg terug om 22 October den verjaardag van zijn vrouw te vieren. Nu de Duitschers in hun Sedanfeest den ge- boortodag van het Duitsche Rijk hebben gevierd, herdenken de Fransche republikeinen het achttien jarig bestaan der republiek. Nauwelijks was het bericht van Napoleon's capitulatie te Parijs ontvangen, of op voorstel van Jules Fnvre verklaarde de nationale vergadering de dynastie der Bonaparten vervallen van den troon en den 4den September 1870 werd de republiek afgekondigd. Eenige Fransche bladen herinneren aan dezen gedenkdag, maar men moet erkennen, dat zij minder reden tot tevredenheid hebben dan de Duitschers. Immers, terwijl' het Duitsche Rijk na zijn achttienjarig bestaan steeds aan hechtheid heeft gewonnen, en ze'fs na het overlijden der keizers Wilhelm I en Frederik een krachtig geheel is gebleven, verkeert de Fransche republiek op het oogonblik in een zeer hachiyken toestand. Nadat de eerste crisis was overwonnen, gelukte het Gambetia door zijn overweldigenden invloed de republikeinen tot één partij te vereenigen, .krachtig^ genoeg om aan de Bonapartisten en monarchisten het hoofd te bieden, maar reeds spoe dig na den dood van dezen patriot viel zyn werk in duigen. De heer Jules Feny trachtte te ver geefs Gambetta's werk voorj, te zetten. Aan poli tiek inzicht, wilskracht en bekwaamheid ontbrak het den leider der opportunisten niet, maar zijn vriendschappelijke verhouding tot prins Bismarck en zijne avontuurlyke onderneming in Tonkin brachten^ hem reeds na weinige jaren ten val. Na Ferry's val deden de radicalen met hun leider Clemenceau zich steeds meer gelden. De republikeinen werden allengs tot volkomen onmacht gedoemd en de tegenstanders der republiek, door den uitslag der ulgemoeno verkiezingen in 1885 aanmerkelijk versterkt, staken weer stouter het hoofd op. Vooral op het platteland, vermeerderde steeds de ontevredenheid, want de uitgaven, vooral voor het leger, werden al hooger, zonder dat het een der vele republikeinsche ministeriën, die elkaar elk jaar opvolgden, gelukte door een hervorming van het belastingstelsel het finanoieel evenwicht te herstellen. Zelfe een man als generaal Boulanger, die op geen byzondere verdiensten aanspraak kan maken, was voldoende om de tegenstanders der republiek en de Ontevredenen in beweging te brengen Niet alleen Bonapartisten en monarchisten, maar ook vele ontevreden republikeinen steunden hem, omdat zy het eindeloos geharrewar tusschen de opportu nisten en radicalen moede zyn en (le voorkeur geven aan een sprong in het duister. Nog voor weinige weken werd de candidaat der ontevredenen in drie departementen tot lid dhr Kamer gekozen, zoodat de republikeinen op het oogenblik inderdaad weinig reden hebben het achttieiy'arig bestaan hun ner republiek met byzondere opgowekthoid te vieren. W )evat ®®n uitvoerige beschouwing over Nederland naar aanleiding van de ziekt! des komngs. Het artikel bevat niets nieuws. Het Parysch». blad betoogt, dat bij het overlnden ?fikhed0„nngi" No?erlan(1 »®®n byzondere moeie- n jrerwachten zyn, maar acht dit toch een belangrijk feif in ,1e geschiedenis, omdat kmnn°° a l „Luxemburg van de kremn der Nederlanden wordt gescheiden. Iwee Canadasche Ministers hebben te Ontario het woord gevoerd naar aanleiding ran do Bood schap van President Cleveland. Zij lieten zioh tegen over de Vereenigde Staten zeer gematigd uit, maar zy déden uitkomen, dat, nu er geen nieuw vis- scherjj-tractaat gesloten en het oude vervallen is de vroegere toestand weer moet gelden, waarbij dè Vereenigde Staten afzagen van het vrij doorvoeren van visch uit Canadasche havens door Canada en dat wel omdat hun daartegenover het vischreeht op de kust van Kabrador werd toegestaan. Do Staten willen nu dat laatste recht behouden, maar ook het eerste, hetwelk zij, ont - dit te verkrijgen, hadden prijsgegeven. Wordt hun dat niet toegestaan, dan dreigt, volgens de Boodbcbap, de President met het verbod van doorvoer van alle Canadasche goederen voor de Vereenigde Staten. Dat nu aohtten de Ministers geheel onbillijk. Bovendien wezen zij er op, dat dit verbod in strijd is met het tractaat van Washington, waarin bepaald wordt, dat zulk een verbod niet kan worden gedaan, zonder dat twee jaar vooruit daarvan kennis gegeven is. Verder spraken de Ministers de meening uit, dat Canada desnoods zichzelf kan redden, en dat de Canadasche handel zich onafhankelijk kon maken van den door voer door de Vereenigde Staten. Met genoegen haddrn eindelijk de Ministers gezien, dat en de ministerieele conservatieve partij èn de in oppositie zijnde liberalen in Canada ten opzichte van de Bood schap zich in gelijken geest uitlieten. De Ministers hebben in huu redevoeringen de vraag in het mid den gelaten, of Canada maatregelen van wederver gelding, als zij door Vereenigde Staten genomen werden, met gelijke mant zou betalen. De BURGEMEESTER van Gouda, brengt bij deze ter tennis van de belanghebbenden, dat door don Heer Provincialen Inspecteur der Directe Belastiugen enz. te Rotterdam op den 51n Augustus 1888 zijn exe cutoir verklaard het Kohier uo. 6 van het patent recht en het kohier no. 5 voor de belasting op het personeel dienst 18i8/w- Dat voormelde Kohieren ter invordering zijn ge steld in handen van den Heer Ontvanger, dat ieder, die daarop voorkomt, verplicht is zijnen aanslag op den by de wet bepaalden voet te voldoen, en dat heden in gaat de termijn van Drie Maanden, binnen welken de reclames behooren to worden ingediend. Gouda, don V September 1888. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZKNDOORN. De aanroer was heden vrjj groot, ook van het nieuwe gewas. De kwaliteit van het nieuwe bljjft nog altijd wak en het is niet te voorzien hierin spoedig verandering zal komen, zoodat jarig graan geregeld duurder betaald wordt. De stemming was heden zeer vast en voor bijna alle artikelen werden hooger prijzen, besteed. Tarwe jarigb' Zeeuwsche 8.60 a 8.80. Mindere 8.— a 8.30. Polder 7.90 a 8.10. Nieuwe Zeeuwsche f 7.50 a 8.Nieuwe mindere 7 a 7.25. NieUwe Polder 6.75 a 7.— Afwij kende 6.40.2 f 6.60. Zeeuwsche Rogge jarige/6.50 a 6.75. Zeiuwiehe Nieuwe 5.50 a 6. NMuwe Polder f 5.a 5.25. Buitenlandsehe per 70 KG. ƒ4.50 a f 4.80. Nieuwe Will tergerst 4.50 a 6.Nieuwe Zomergerst ƒ4.80 a 4.60. Jarige Chevaliergorst f 5.75 a 6.25. Haver per Heet, 3.75 a 4.50, per 100 kilo f 7.if 8. Hennepzaad Inlandsch 8.25 a 8.50. Buiten- landsch 6.75 a 6.Ewten Buitenlandsehe voererwten per 80 Kg. 6.10 a 6.20. Kanarie zaad 8.75 a 9.50. Koolzaad 9.50 a 9.85. Karn%izaad f 11.50 a 12.por 50 Kg. Mais per 100 kilo; Bonte Amerikaansche 6.75 a f 6.90. Odessa 6.75 a 6.90. Cinquantine ƒ7.50 a ƒ7.75. De veemarkt was van weinig beteekenis vutte var- kois 20 a 22 ct., varkens voor Londen 19 a 20 et.; magere varkens en biggen vlug, biggen 0.85 a 1.20 per week, vette schapen 22.a 29, zooglammeren 13.a 18por stuk. Aangevoerd 99 partyen kaas, handel redelyk, eerste qualiteit 26.a f 28.tweede qualiteit ƒ22. a 25.—. Noordhollandsche 28.a 29. Goeboter f 1.35 a *1.45. Weiboter f 1.15 if 1.25. Heden overleed tot onze groote smart ons eenig geliefd Zoontje, in den aanvalligen leeltyd van 6 maanden. G. TUIJTHOF. M. C. TUIJTHOFFas ik in. Gouda5 September 1888. De rekening en verantwoording in de faillis sementen van G PUJJK en J. de BOER, handelende onder den naam J. de BOER HOOIJDONKbeiden te Goudazal door den ondergeteekende, als Curator, worden afge legd op VBIJDAG 28 SEPTEMBER a. s„ des voormiddags ten 10'/, ore in het Ge rechtsgebouw aan het Haagsehe Veer te Rot terdam. Mr. J. FORTUIJN DROOGLEEVER, Advocaat te Gouda. Allen die iets te 7orderen hebben van- of verschuldigd zijn aan wijlen den Heer GIJS- BERT TOORNVLIET, in leven zonder beroep gewoond hebbende te Goudaen overleden den 2 September 1888, worden verzocht daarfan opgave of betaling te doen, vóór den IS September a.ten huize van den Heer H. R O L L M A N, Executeur-Testamentair, te Bodegraven of ten kantore van Mr. I. MOLENAAR, Waddinxveen, 7 Sept. 1888. Notaris. OVERLEDEN8 Sept. C. »n Bomen, wed. T. Jemen, 78 j. 57 A. M. van Waa», 5 m. J. Caatelein, 2 b.- A. O. C. Toithof, 5 m. GEHUWD: 5'Sept. B. L. Boom en J. M. Stwowinkel. mm WTin Waas en L. Prina. bjj gelegenheid van de Als PRIJZEN zyn reeds aangekocht: 1. Een JACHTWAGEN (Utrecbtsch wagentje) met PAARD en TUIG. 2. Een volledige verzameling WERKTUIGEN voor de zuivelbereiding voor eene Znid-flol- landsche boerderij. 3. Een SMYTH'S Ry- en Zaaiwerktnig. 4. Een HOOISCHUDDER, cBoby» 5. Een PAARDENHOOIHARK, «Ransomes». De LOTEN van een gulden zyn verkryg- baar by de Heeren: P. F. L. WALDECK, Secr.-Penn. der Maat- schappij te Loosduinen. M. M. COUVEE te Gravenhage. A. HOOGSTRATEN &Zs. te MENSING VISSER te J. P. BOON te Purmerend. E. GRAAFSTAL te 11 Loten voor 10 galden, 110 voor 97.50. Bljjft zich beleefd aanbevelen voor het LE VEREN van eerste qualiteit

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2