mmm. Buiteolandsch Overzicht. maandaó lo September. APVERTENTIEN. L v. OS Az. Kleiweg E 73 en 73*. DE CRICKET-WEDSTRIJD. De Nederlandsche Kolf bond. - PATENTEN. KENNISGEVING. Afloop vaa Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen. Burgerlijke Stand- de grond in het Odenwald is rotsachtig, en de meis jes waren den heelen dag in de open lucht. Haar vader heette de hertog van Sleeawijk-Holstein-Son- derburg-Glücksburg j hg gaf teekenles in de stad, en als hg 's avonds te huis kwam, werd er geroepen «Alexandra, Sophie-Marie, Thy rakomt binnen, het is etenstyd, papa is thuis Toen werd de vader koning van Denemarken en de meisjes Koninklijke Hoogheden. En dat was nog maar het begin. Op dit oogenblik is Alexandra nog niet zoo hoog geklommen als waarschijnlijk gebeuren zal. Eenmaal zal zij zijn «koningin van het Yeroenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Iertand, eu van zijn koloniën en bezittingen in Europa, Azië,, Afrika, Amerika en Australië, Keizerin van Indië en beschermster dos geloofs." -Het is waar, dat deze kronen zich wat wachten laten, maar koningin Victoria zal niot eeuwig leven, en Alexandra is steeds jeugdig, steeds slank en, schoou omgeven vau groote zonen en dochteren, steeds elegant, frisch van teint, wetgeefster der mode aan het hof van St. James, in kalme verhou ding met haar man, die behoefte heeft aan afwisse ling, getroost eersto steenen leggend voor hospitalen en scholen, kunsten en wetenschappen aanmoedigend, een weinig doof, maar belangstellend en tevreden. Toch heeft zij, zegt men, wel eens haar uren van melanohölitzij staart dan in het Engelsch kolenvuur en peinst over het bosch van Jugen- heim, over de gelukkige dagen toen de drie meisjes er op den weg liepen. Maar dan bedenkt zij weer, dat zij eene conférence heeft met madame Rosalie over een nieuwen vorm van sleep, en dat er mor gen een blinden-instituut moet ingewijd worden, en hervat glimlachend haro taak. Sophie-Marie is van naam veranderd en heet thans Maria-Feodorowna-Pagmar, Keizerin aller Russische landen en volken. De overbeschaafde Petersburgsche prinsen en de horden van wilde Tartaren buigen voor haar soepter, want de groote C2ar doet haar wil. Toch is zy zacht en vriende lijk gebleven, zooals zij te Jugenbeim was. Zij knipte er de japonnon, en laat ze thans bij Worth maken; maar wat zij ook draagt, te Moskou was zij gebogen ondor don last van paarlcn en diamanten als een Russisch heiligenbeeld, baar matbleek gelaat heeft niets aan sierlijkheid. Zij geldt voor geheel Rusland als de goeddoende beminnelijke moeder. Heeft zij ook haar uren van melancholie Als zij den Czar in de vergulde woestyn van Peterhof op de trompet hoort blazen, uren lang, en zij denkt aan een anderen Romanoff, die te Nizza in het hötel zoo droefgeestig piano speelde en in haar armen stierf, haar met zijn laatston ademtocht aan zijn broeder aanbevelend, gaat zij dan ook peinzen? Men weet het niet; maar als zij zeer stil is goweest, komt de reactie zy laat muziek ontbieden en de keizerin danst, terwijl de Czar rust, totdat hare dansers niet meer kunnen. Dan neemt zij anderen en laat zich wiegen op de maat der walsen, tot de morgen daagt. Indertijd, te Jugenbeim, moest men oppassen met het verslijten der schoenen, dat komt er nu niet meer op aan. Thyra is hertogin van Cumberland geworden de mogendheden hebben haar geen koningin van Hanover willen doen worden. Zij was altoos «het kleintje." Zij is dit in alle opzichten nogde twee groote zusters hebben medetijden *met haar en kunnen er niets aan doen. Zij is bleek, mager wanneer zij terugdenkt aan Jugenheim heeft zij er, ook in het oog der wereld, do meeste reden toe. Deze week zijn de drie zusters samen in de Oostenrijksche Alpen, te Graündenzij wandelen er te samen en zenden dan zeker wel het Hofgesinde wegzullon zy het elkaar oprecht bekennen, dat de tijd van Jugenheim, met 15 francs kleedgeld en loshangende baron, de goede tijd was Zondagmiddag had de aangekondigde wedstrijd plaats van de Goudsche Crioket-Glub „Olymfia". Het gewone terrein aan den Rotterdamschen dijk was daartoe feestelijk versierd en met vlaggen ge tooid. Het was in tweeën verdeeldrechts werkten de seniores der Club, links de juniores, en tusschen beide afdeelingen waren de verschillende tenten op gericht, do muziek-tempel (om het gebouwtje eens dien weidschen naam te geven) de prijzentenl enz. enz. Op den klank van het woord af moge het daareven gebruikte woord «seniores" aan iets «ouds" en onwillekeurig ook aan iets «deftigs" doen denken, in dit geval doet de lezer wel om dergelijke begrip pen zoover mogelijk weg te werpenimmers op dit feest was uitsluitend «de jeugd" aan het woord. Het was een aardig gezicht die Goudsche spes patriae in het vlugge cricket-costuum over het veld te zien vliegen, hier met de bat slaande, daar den bal van gende en onwillekeurig kwamen bij het gezicht op* dit vroolyk tooneel by den toeschouwer Hildebrand's woorden op de lippen «Gegroet, gegroet, gij vroo- lyke en gezonde, lustige en stevige knapengegroet, gegrort» gy speelsche en blozende hoop des vader lands Mijn hart gaat open als ik u zie, in uwe vreugde, in uw spel, in uw uitgelatenheid, in uw eenvoud, in uw vermetel n moed In één opzicht werden wij teleurgesteld. Verleden jaar had de Club hare werkzaamheden uitgebreid, naar het heette, en het was haar daarmede zoozeer ernst, dat zij zelfs den uaaui vau «Cricket-Club" veranderde in dien van «Cricket and Foot-ball Club." Eilieve, waarde Club-leden, waar bleven de resultaten van uwe Foot-ball-oefeningen Waren die nog niet van dien aard, dat zij openlijk mochten worden ver toond? Of is dat spel even spoedig van de baan gevoerd als dat hot werd aaugenoinen Doch dat ter loops. Het zou wel de schijn hebben of wij onvol daan waren over wat wij zagen en dat is niet het geval. Integendeeler werd goed gespeeld en flink geslagen, al viel het ons op dat er slechts enkele Club-leden waren, die den naam van goede crickoters verdienen. Onder de «juniores" zijn er een paar, die voel beloven voor de toekomst De hieronder vol gende lijst van prijswinners wyst hen aan, die het meeste aantal punten behaalden, doch ondor hen missen wij er één, die, ofschoon zonder prijs huis waarts keerendo, toch in het oog van kenners onder de Goudsche cricketers een van de beste is. Er was een byzondere reden voor. Tot voor een paar weken behoorde hy tot de juniores (bij wie hy den meesten kans had den ln prijs te zullen winnen) doch bij do seniores was een mede-speler noodig, waartoe het bedoelde jongmensch werd uitgekozen. Hij nam ge noegen mot die schikking ei# verloor daardoor zijn uitzichten op een pry4, die hy gewillig opofferde, doch daar hy in vele opzichten werkelijk uitmuntte in zijn spel willen wij zijn naam evenmin verzwijgen als die van de andere goede spelers, het is K. de Koning Munting. De uitslag was als volgt Af deeling der Seniores. Umpire de heer C. van Houweninge (eere-lid der Club). Scorer: de heei J. Groothoff. Ie prijs, zilveren medaille, aangeboden door den Beschermheer Dr. II. IJssel de Schepper, behaald door den heer J. van Essen, met 48 punten, die tevens den prijsx aangekocht door de Club, behaalde zijnde een barometer. 2e prijs, behaald door de hh. W. van Essen en C. Wijckhuysen, dje ieder 26 punten maakten, be staande voor eerstj^enoemden uit een bierpot, voor laatstgenoemden uit een tweetal sigarenpijpjes. 3e prijs, behaald door den heer J. IJsselstyn, met 16 punten, bestaande uit een Dickens-editie aangeboden door den heer A. Kok. Afdeelirtg der Juniores. Umpire: J. Smelt. Scorer: L. Scherpenzeel. Ie prijs zilveren medaille, aangeboden door den heer H. Straver, behaald door L. Sparnaaij met 39 punten. 2 e parijs, 2 werken van Van Lennep (Roos van Dekama en Ferdinand Huinck), aangekocht door do Club, behaald door G. B. Noothoven van Goor met 32 punten. 3e prijs, zilveren horlogeketting, aangekocht door de Club, behaald door Theo de Koning IVJunting met 27 punten. 4e prijs, veldflesch, aangekocht door de Club, behaald door Albert van Mierop. Onmiddelijk na afloop van den wedstrijd had de prysuitdeeling plaats, waarbij de Voorzitter der Club, de heer W. van Essen, een toespraak hield, waarbij hij de prijswinners hartelijk gelnk wenschte met de behaalde overwinning en een woord van dank sprak tot den Beschermheer Dr. H. IJssel de Schepper voor de verleende medewerking en de geschonken medaille, ook de hh. H. Straver en A. Kok betuigdo spr. zijne erkentelijkheid voor de gegeven prijzen en den Majoor van Kesteren voor zijne toestem ming om het terrein af te staan. Spr. gewaagde met een woord van leedwezen dat den vorigen Zondag de wedstryd geen doorgang koA hebben door het ongunstige weêr, te meer daar men nu de tegen woordigheid moest missen van den vorigen Voorzitter, den hoer B. J. IJssel de Schepper, die als lid der Regelings-Commissie zich ook voor dezen wedstryd zoo verdienstelijk had gemaakt Het feest werd opgeluisterd door prachtig weer, alleen op het laatst hadNftien een flinke regenbui te trotseeren Het zou Jdan- ook wel wonder zyn geweest als in 1888 den feest in de open lucht werd gevierd zonder dat de deelnemers een nat pak haalden. Dat schijnt nu eenmaal tot de on- mogelykhedon te behooren. Gisteren en heden genoot Gouda de eer afge vaardigden van den Nederlandschen kolfbond in haar midden te hebben. De Sociëteit «Ons Genoegen," waar de wedstrijd plaats had, prijkte aan den ingang met een drietal vlaggen en de kolfzaal was ver sierd met de verschillende wapens der gemeenten waar afdeelingen van den Bond zyn gevestigd, ieder door een twee tal vlagjes geflankeerd. Des morgens 9 uur werd do wedstryd geopend door den Voorzitter, den heer H. Jager, met de volgende toeepi«g&: Hooggeaehte feestgenooten Feestvierende leden van den Nederlandschen Kolfbond Gaat het U als ons, leden van het Hoofdbestuur van den Nedcrl. Kolfbond, jubelende over bet genot dat ons wacht en tintelende van liefde voor hot edele spel, waaraan onze bond is gewijd, dan klopt U hot hart warm als ik U bij deze welkom heet in ons midden. Als er ooit eon plaats is, die waardig moot worden geacht don Kolfbond te ontvangen, dan zeker de Sociëteit «Ons Genoegen." De grond, waarop deze staat, is een zinnebeeld van lietgeen liefde voor het kolfspel kan uitwerken. Deze Sociëteit toch dankt zijn oorsprong aan eenige heeren, die hier ter stede een gelegenheid zochten om het kolfspel te beoefenen. Dit is vele jaren geleden, doch hoe lang ook, de gelegenheid om te kolven ia Trior blyven bestaan en de sympathie daarvoor ia eer toegenomen dan verminderd. Als een ondubbel zinnig bewijs daarvoor wijs ik op het feit, dat. zoowel de vorige President van «Ons Genoegen" als de tegenwoordige zich niet alleen de benoeming tot Eere-lid hebben laten welgevallen, maar dat zy nog steeds door daden toonen dat het hun ernst is met hunne sympathie, daar door beide heeren voor den thans te openen wedstrijd prachtige prijzen beschikbaar zijn gosteld. Een hartelijk woord van dank zy die beide heeren, Mr. P. J. Snel en J. M. Noothoven van Goor, daarvoor bij deze toegebracht 1 Aanvankelijk had Gouda niet mogen hopen den Kolf- bond by zich te ontvangen, immers op de ver gadering te Schiedam werd bepaald, dat Zevenhuizen die eer zou genieten terwijl Gouda als plaatsver vangster werd aangewozen. Op de vraag aan Zovenhuizen gedaan of zij de eer aan Gouda wilde afstaan, luidde het antwoord «Wij hebben het en wij houden hetDat is echter veranderd, een Q08je hebben zij het behouden, maar later daarvoor edankt en thans heeft Gouda die eer, welke met blyd- schap en erkentelijkheid door haar wordt aanvaard Moge het feest prettig en gezellig worden ge vierd en strekken tot bevordering van den bloei en den groei van den Bond. De toestand van den Bond is gunstig. Eéne vereeniging is afge vallen, doch 3 nieuwe zijn toegetreden Dordrecht, Hoorn en Montfoort, zoodat de Bond nu uit 18 vereenigingen bestaat, terwijl Goes in het bezit ia gekomen van een prachtige kolfbaan. Mijn har telijke welkomstgroet aan de nieuw toegetreden vereenigingen en de hoop dat het ons vergund moge zijn weldra in Goes bijeen te komen Ten slotte een woord van dank aan de Spoorweg maatschappijen voor de gunstige bepalingen voor het vervoer den bondsleden verleend, aan den heer Dortland, kastelein der Sociëteit «Ons Genoegen" voor den prachtigen prijs door hem geschonken en aan den héér Dara voor de bereidwilligheid, waarmede hy zijn lokaal heeft beschikbaar gesteld voor de Alg. vergadering. En thans open ik den wedstrijd, die qp feestelijke, gezellige, ridderlijke, vriendschappelijke wijze moge gevierd worden Dat de Kolf broeders, die gehoor hebben gegeven aan de roepstem hier te komen, alle krachten inspannen en dan verder slechts één wenschnl. dezedat de wedstryd den band van sympathie tusschen de Kolfbroeders moge versterken en bevorderen het hou en trouw aan den Neder landschen Kolfbond Met deze gevoelens 'open ik den wedstryd. Een daverend applaus bewees hoezeer allen in stemden met deze woorden. Daarop ving de wedstrijd aan, die den ganschen dag en avond door veel belangstelling ondervond. Voortdurend omringde een talrijke schare de kolf baan. Het spel was -die aandacht waafcl. Er werd zeer goocF gespeeld. Het was gisterenavond zeer laat, toen men den strijd schorste om dien heden morgen weder opnieuw te 6eginnen. Op dit oogen blik is de stryd nog geheel onbeslist, zoodat wij den uitslag eerst in een volgend nr. kunnen mede- deelen. Nogdient vermelding dat de Kolfbroeders gisterenmiddag in «Ons Genoegen" een feestmaaltijd hielden, waar een recht gezellige toon en een zeer aangename geest heerschte. Ten slotte een woord over de prijzen, die in een bovenkamer geëtaleerd waren. Het was een keurige verzameling van zilverwerken, die men hier zag. Sommigen waren aangekocht, anderen ten geschenke geamren (o. a. door de eereleden Mr. P. J. Snel^n J. M. Noothoven van Goor) en ofschoon yde eer" van als prijswipner uit den kamp te treden de hoofd zaak is, moet het een waar genoegen zijn met zulke prachtige voorwerpen 'huiswaarts te keeren. Des avonds om 8 uur had in de bovenzaal van het café van den heer Dam de algemeene verga dering plaats van den Nederlandschen Kolfbond. Na opening *door den Voorzitter, den heer H. Jager, werden de notulen der vorige vergadering vastgesteld en vervolgens de rekening en verant woording van den Penningmeester goedgekeurd. De ontvangsten bleken over het afgeloopen jaar bedragen te hebben 218.46*, de uitgaven 204.06, alzoo was er een batig saldo van 14.40'. Daarop was aan de ordeeen voorstel van de Kolfclub «Gouda" om voor rekening van den Bond een vuurstoof tot verwarming der kolfballen aan te schaffen, die dan bij alle wedstryden dienst moest doen. Dit voorstel, dat door den heer Jager werd toe gelicht, waaruit bleek dat de bedoeling was een kist aan te schaffen tot berging van do bezittingen van den Bond en dgze zoo iu te richten dat zy tevens kon dienen tot genoemde verwarming, lokte vele bespre kingen uit. Daaruit bleek dat sommige vereeni gingen voldoende gelegenheid hebben voor verwar ming der ballen, anderen niet (iu Alkmaar b. v. had den de kolvers daartoe naar de keuken van het hötel moeten gaan) en nu rees de Vraag moet uit de al gemeene kas iets worden betaald, waartoe eigenlyk iedere vereeniging zelf rapet zorgen als zij den bond bij zich ontvangtDe beantwoording dezer vraag hangt samen met de quaestie met welk soort ballen men speeltgomballen of sajetballen. Hier gebruikt men deze, elders gene. Ten slotte werd het voor stel van «Gouda" aangenomen. Daarop besloot de vergadering op voorstel van het Hoofdbestuur om voorloopig nog geen rechtsper soonlijkheid aan te vragen. Reeds op een vorige vergadering werd dit punt besproken, in het alge meen werd de wenschelijkheid daarvan erkend, maar men besloot te wachten totdat nog meer vereenigin gen zich by den bond hadden aangesloten. Daarop was aan de orde een voorstel van «Schie dam" om in hot reglement eene bepaling ep te nemen dat als de kolfclub,) door het lot aangewezen ora den jaarlijkschen kolfwedstrijd te houden, en zich voér de loting niet teruggetrokken heeft, daarvoor bedankt, als schadevergoeding aan den plaatsvervan ger zal betalen eene boete van 50 te storten in den Bondskas. De aanleiding tot dit voorstel was dat bet voor gekomen was dat afgevaardigden van eene vereeni ging hadden aangenomen den Bond by zich te ont vangen en dat dan later om flnantieele redenen voor die eer was bedankt. De afgevaardigde vaq. Schiedam, de heer M. J. Vincent, lichtte het voorstel toe en betoogde dat de billykheid meebracht dat iedere ver eeniging op haar beurt den Bond bij zich ontving. Het gaat toch niet aan, meende spr., steeds by anderen te gast te gaan en nooit zelf eens als gastheer te fungeeren. Het is wel zeer gemakkelijk om dat van zich af te schuiven en de kosten en veie zorgen van «het gastheerschap" steeds aan anderon over te la ton, maar het is billijker dat ieder op haar beurt" den Bond bij zich heeft. Kan of wil men dat niet, dan is het billijk dat men zich althans een flnantieele opoffering moet getroosten en Schiedam stelt die voor op 50 te bepalen. Een breedvoerige discussie volgde, waarbij de Voorzitte» met kracht en klem betoogde dat geen enkele Vereoniging werd geforceerd den Bond by zich te ontvangen. Integendeel, er waren qteeds zoo vele die gaarne als gastheer fungeerden dat het meer als een «gunst", als een «voorrecht" moest worden beschouwd als men den Bond bij zich kreeg dan wel als eene meer of min lastige ver plichting. Niemand der kolfbroeders, noch het Hoofdbestuur noch de Leden, zouden het eene'Kolf club euvel duiden als zij op de algemeene verga dering ronduit verklaarde «wij kunnen den Bond niet ontvangen", maar wat minder aangenaam werd opgevat was dit dat men op de algemeene vergadering aannam dyn Bond te ontvangen endanlater daarop terug kwam. Dat werd ten hoogste afgekeurd, en daar dit nu laatstelyk was voorgekomen by eene vereeniging, die dit jaar voor de vergadering was aangewezen, moesten maatregelen genomen om dit voor het vervolg zooveel mogelijk te voorkomen. -Spr. stelde echter voor in plaats van 50 eene boete van f 25 te bepalen. Voor de loting kon iedere vereeniging ronduitf verklaren, niet w aan merking to willen komen, doch zonder die ver klaring kon men zich later niet moor onttrokken. Deed mon dit toch, dan was een boete niet ongepast. De afgevaardigde van Montfoort wenschte een middenwefg te bewandelen en een soort «bedenktijd" in te voeren, dan kon de roor de algemeene vergade ring aangewezen vereeniging eerst zien of de finantiën toestonden als «gastheer" te fungeeren. Nadat nog verscheidene sprekers het woord hadden gevoerd o. a. ook de Goudsche afgevaardigden Jih. P. C. Schriek en M. van Dnntzig werd J. W. Tuinenburg, J. H. Stoel Azn. en G. de Groot Jz., bij acclsmatie herbenoemd. Als plaats voor de volgende vergadering werd Goes aangewezen, als plaatsvervangster Zuid-Scharwoude. Daarop werd do vergadering door den Voorzitter de slotte do boete op 25 bepaald. -Daarop werden de aftredende bestuur 'aarop werden de aftredende bestuursleden, de hh. In Duitschland ie de conservatieve partij het eerst gereed met haar programma voor den aan staanden verkiezingsstrijd. In het manifest, hetwelk zy gisteren uitvaardig den, verklaren de conservatieven zich tegen de clericalen, de Fortschrittler en de sociaal-democraten en beloven den nationaal-liberalen, waar deze tegen de oppositie optreden, hun steun. Vooral verklaart de conservatieve party zich krachtig tegen het streven van den heer Windthorst tot wederinvoering der confessioneele scholen. De verhouding tusschen Frankrijk en Italië laat steeds veel te wenschen over. Frankrijk kan niet verdragen, dat Italië den toon aanslaat van een groote Mogendheid, en Italië heeft ten gevolge van het verbond met Duitschland en Oostenrijk meer haar op de tanden. Het wisselen van notas over de Massowah-quaestie is gestaakt, daar de Minister Go- biet in zijn laatste stuk verklaarde, dat de Mogend heden 't verder zelf maar moesten weten. En nu komt het orgaan van Crispi, de «Riforma", weer op 'de zaak terug en is ondeugend genoeg het protest van de Porte tegen de inlijving van Tunis door Frankrijk van 16 Mei 1881'af te drukken naast het protest der Porte tegen de bezitneming van Masso- wah door Italië van 14 Aug. 1888. Het blijkt dan, dat de nota van de Porte tegen Frankrijk veel scher per is dan die tegen Italië, en met reden, want aan Tunis was de Porte meer gelegen dan aan Mas- sowah. Vraag: wie gaf Frankrijk het recht om aanmerking te maken op Italië? Het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden is nog niet gereed met de Retaliation-vret tegen Canada. Tot dusver heeft zich niemand tegen de wet ver klaard, ofschoon de republikeinen wel de staatkunde van president Cleveland afkeurden. In den Senaat wordt meer verzet verwacht. Eenige Amerikaansche bladen.int woorden op de bedreiging der Standard met Engelands kanonnen. Zy wijzen er op, dat de Amerikaansche kust wel niet verdedigd is, maar dat Amerika torpedo's heeft, waarmede de Eugelsche pantserschopen geweerd kun nen worden. In allen gevalle, echter zegt o. a. de Sun zou zelfs een bombardement van New- York ons niot bang maken. De New-Tork World weet nog mede te deelen dat de Engelsche regeering volkomen op de hoogte is van bet Amerikaansche torpedo-stelsel, waarmede men de kusten wil verdedigen. Een Engelsch offi cier heeft dit te Washington ontdekt en ter kennis van de Engelsche regeering gebracht. De verloving van prinses Sophie van Prutsen met den Griekschen kroonprins heeft in Griekenland een goeden indruk gemaakt. Het Grieksche volk be schouwt do verbinding van zyn aanstaanden koning met de zuster van den Duitschen keizer als een gun stig voorteeken, zoodat de tijding der verloving ook de staatspapieren terstond deed rijzen. Den Sisten October herdenkt koning Georg zijn 25-jarige regeering. Een Duitsch eskader zal dan naar ,deu Piraeus worden gezonden, ten einde den koning de gelukwenschen des keizers over te bren gen. Vermoedelijk allen, zich een Oostenrijksch en een Itüliaansch eskader daarbij aansluiten. In China ziet men met spanning den uitslag tegemoet van hét ontwerp tot beperking der immi gratie van Chineezen in de Voreenigde Staten, het welk op 't oogenblik in het Huis van Afgevaardigden te Washington in behandeling is. Te Shangaï heeft dit voornemen reeds aanleiding gegeven tot onge regeldheden en tot een aanval van het grauw op de woning van den Amerikaanschen consul. De aanneming van het ontwerp ia, ie Senaat schijnt verzekerd, maar het is de vraag, of de Chineesche regeering er ook zonder protest genoegen mede zal nemen. Het is niet onmogelijk, dat Cjina dan ook dergelijke maatregelen tegen de Amerikanen nemen zal. Bovendien geeft ook Japan den Chineezen weer reden tot ongerustheid. Een eskader van zes Japan- sche oorlogsschepen is naar Korea vertrokken, ten einde, naar men vermoedt, partij te trekken van de twisten, welke weet sedert eenigen tijd op dit schier eiland zyn uitge^ken. Korea is steeds een twist- appel geweest tusschen China en Japan en ^daarom volgt men in China niet zonder achterdocht de bo- wegir.gen van het Japanschè eskader. meente Gouda, brengen ter tennis van alle Patent' plichtige ingezetenen, dat de PATENTEN voor het dienstjaar 1888/89 in gereedheid en op de Secreta rie dezer Gemeente voor hen verkrijgbaar zyn, wan neer zij zich daartoe PERSOONLIJK, {onder opgave van Wijk en Nummer hunner woningaanmelden, van MAANDAG den 3n SEPTEMBER 1888 tot en met ZATERDAG den 15 SEPTEMBER daaraanvolgende, de» voormiddags van 10 tot des namiddags l ure (de Zondag uitgezonderd); zullende overeenkomstig Z. M. besluit vau 17 October 1820, de binnen dien tyd door de belanghebbenden niet afgehaalde PA TENTEN, door den Deurwaarder der directe belas tingen, aan hunne huizen, tegen betaling van tien centenworden uitgereikt. Zij, die desgevraagd wor dende hun PATENT of een afschrift van hetzelve niet kunnen vertoonen, vervallen in eene boote van vijftien gulden. Gouda, don 11 September 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd. VAN BERGEN IJZKNDOORN. De Secretaris, BROUWER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge- Perc. 1. Huis aan deiöf^jwe C 156, opgehouden. Pere. 2. Huis in de Aaltje Baksteeg C 208. opge houden. Perc. 3. Bouwgrond aan de Boomgaardstraat, of go- houden. Perc. 411. Huizen in de Boomgaardstraat, ab RR. 154. verkocht aan den heer L. van Dorst voor 525.—. RR. 155. verkocht aan den heer F. J. Sparnaaij voor 550.—. RR. 156 en 167' verkocht aan den heer A. Woerlee ieder voor 555. RR. 158 en 161. verkocht aan den heer J. Scheifer. respectievelijk voor 550.en 610. RR. 159. verkocht aan den heer W. Stikker voor 550.—. RR. 160. verkocht aan den heer P. van Vliet voor 550.—. Perc. 12 en 13. Huizen aan de Karnemelksloot ala R. 315c. verkocht aan den heer F. J. Sparnaaij voor 1160.-. R. 3l5d verkocht aan den heer A. H. Scheller voor 113^3». AUe koopers te Gouda. GEBOREN9 Sept. Marinna Adrianos, onder» A. II. Doornik en J. Schouten. Johannes Paalu», oudera K. van der Steegt en M. Scholten. 10. Gerdina Magdaltna Mar tina, ooderr A. kok en J. H. van Houten. Cent, onder» D. Bakker en S. de Jong. OVERLEDEN: 8 Sept. F. van Schaik. 24 j. C. Ver kerk, 61 j. G. Kooij, 10 m. W. vin Wyk, 72 j. 10. S. Pino, 81 j. Voorspoedig bevallen van een Dochter M. BOÜMAN—van Ree. Reeuwijk, 11 September 1888. Heden overleed onverwachts te Cleve, tot diepe droefheid van mg, mgne Kinderen en Behuwdkinderen onze geliefde Echtgenoote en Moeder CAROLINA NIEUWENHOUT, voorzien der H.H. Sacramenten der stervenden in den ouderdom van ruim 51 jaar. Uit aller paam, J. B. van DIJK. Goud«i 7 September 1888. Eenige en algemeene kennisgeving. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Heden overleed na een smartelijk doch geduldig lgden, mjjn zeer geliefde Echtgenoot de Heer A. PINO, in den ouderdom van 31 jaren. Allen die hem gekend hebben in zjjn werk zaam leven, zullen beseffen wat ik en mgne nog 2 jeugdige kinderen in hem verliezen. jo Wed. T. E. PINO— Gouda, 10 3efli. 1888. Coois. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2