nieuwe mmm. Bultenlandscb Overzicht. ADVERTENTIËN. A. v. OS Az. Kleiweg E. 73 en 73». DE CRICKET-WEDSTRIJD. Be Nqderlandsche Kolf bond. pat enten. KENNISGEVING. Afloop vad Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen. Burgerlijke Stand- de grond in het Odenwald is rotsachtig, en de meis- 1 jes waren den heelen dag in de open lucht. Haar vader heette de hertog van Sleeawijk-Holstein-Son- derburg-Glücksburghij gaf teekenles in de stad, en als hij 's avonds te huis kwam, werd er geroepen «Alexandra, Sophie-Marie, Thy rakomt binnen, het is etenstijd, papa is thuis Toen werd de vader koning van Denemarken en de meisjes Koninklijke Hoogheden. En dat was nog maar het begin. Op dit oogenblik is Alexaudia nog niet zoo hoog geklommen als waarschijnlijk gebeuren zal. Eenmaal zal zij zijn «koningin van het Yereenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland, en van zijn koloniën en bezittingen in Europa, Azië, Afrika, Amerika en Australië, Keizerin van Indië en beschermster dos geloofs." Het is waar, dat deze kronen zich wat wachten laten, maar koningin Victoria zal niet eeuwig leven, en Alexandra is steeds jeugdig, steeds slank en, schoon oiugeven van groote zonen en dochteren, steeds elegant, frisch van teint, wetgeefster der mode aan het hof van St. James, in kalme verhou ding met haar man, die behoefte heeft aan afwisse ling, getroost eersto steenen leggend voor hospitalen en scholen, kunsten en wetenschappen aanmoedigend, een weinig doof, maar belangstellend en tefreden. Toch heeft zy, zegt men, wel eens haar uren vanmelancholiezij staart dan in het Engelsch kolenvuur en peinst over het bosch van Jugen- heim, over de gelukkige dagen toen de drie meisjes er op den weg liepen. Maar dan bedenkt zij weer, dat zy eone conférence heeft met madame Rosalie over een nieuwen vorm van sleep, en dat er mor gen een blinden-instituut moet ingewijd worden, en hervat glimlachend haro taak. Sophie-Marie is van naam veranderd en heet thans Maria-Fcodorowna-Daginar, Keizerin aller Russische landen en volken. De overbeschaafde Petersburgsche prinsen en de horden van wilde Tartaren buigen voor haar scepter, want de groote Czar doet haar wil. Toch is zij zacht en vriende lijk gebleven, zooals zij te Jugenheim was. Zij knipte er de japonnen, en laat ze thans bij Worth maken; maar wat zij ook draagt, te Moskou was zij gebogen ondor den last van paarlcn en diamanten als een Russisch heiligenbeeld, haar matbleek gelaat heeft niets aan sierlijkheid. Zij geldt vooF geheel Rusland als de goeddoende beminnelijke moeder. Heeft zij ook haar uren van melancholie Als zy den Czar in de vergulde woestijn van Peterhof op de trompet hoort blazen, uren lang, en zij denkt aan een anderen Romanoff, die te 'Nikza in het hotel zoo droefgeestig piano speelde en in haar armen stierf, haar met zijn laatsten ademtocht aan zijn broeder aanbevelend, gaat zy *dau ook pfinzen? Men weet het niet; maar als zij zeer stil is goweest, komt de reactie zy laat muziek ontbieden en de keizerin danst, terwjjl de Czar rust, totdat hare dansers niet meer kunnen. Dan neemt zy anderen en laat zich wiegen op de maat der walsen, tot de morgen daagt. Indertijd, te Jugenheim, moest men oppassen met het ^verslijten der schoenen, dat komt er nu niet meer op aan. Thyra is hertogin van Cumberland gewomen; de mogendheden hebben haar geen koningin van Hanover willen doen worden. Zij was altoop «het kleintje." Zij is dit in alle opzichten nogde 'twee groote zusters hebben medelyden met haar $n kunnen er niets aan doen. Zij is bleek, mager wanneer zij terugdenkt aan Jugenheim heeft zij er, ook in het oog der wereld, do meeste reden toe. Deze week zyn de drie zusters samen in -de Oostenrijksche Alpen, te Graündenzy wandelen er te samen en zenden dan zeker wel het Hofgesinde wegzullen zy het elkaar oprecht bekennen, dat de tyd van Jugenheim, met 15 francs kleedgeld en loshangende haren, de goede tyd was Zondagmiddag had de aangekondigde wedstryd plaats van de Goudsche Cricket-Glub „Olympia" Het - gewone terrein aan den Rotterdamschen dijk was daartoe feestelyk versierd en met vlaggen ge tooid. Het was in tweeën verdeeld: rechts werkten de seniores der Club, links de juniores, en tusschen beide afdeelingen waren de verschillende tenten op gericht, do muziek-tempel (om het gebouwtje een^ dien weidschen naam te geven) deprijzentent enz. enz. Op den klank van het woord af moge het daar even gebruikte woord «seniores" aan iets «ouds* én onwillekeurig ook aan iets «deftigs" doen denken, in dit geval doet de lezer wel om dergelijke begrip pen zoover mogelyk weg te werpenimmers op dit feest was 'uitsluitend ^de jeugd" aan het woo^. Het was een aardig gezicht die Goudsche spes patriae in het vlugge cricket-costuum over het veld te zien vliegen, hier met de bat slaande, daar den bal van gende en onwillekeurig kwflmeri' bij het gezicht op dit i vroolijk tooneel by den toeschouwer Hildebrand's woorden op de lippen «Gegroet, gegroet, gij vroo- lijke en gezonde, lustige en stevige knapen gegroet, gegroet, gy speelsche en blozende hoop des vader lands. Mijn hart gaat open als ik u zie, in uwe vreugde, in uw spel, in uw uitgelatenheid, in uw eenvoud, in uw vermete' n moed In één opzicht werden wy teleurgesteld. Verleden jaar had de Club hare werkzaamheden uitgebreid, naar het heette, en het was haar daarmede zoozeer ernat, dat zij zelfs den naam vau «Cricket-Club" veranderde in dien van «Cricket and Foot-ball Club." Eilieve, waardfe Club-leden, waar bleven de resultaten van uwe Foot-ball-oefeningen Waren die nog niet van dien aard, dat zij openlijk mochten worden ver toond? Of is dat spel even spoedig van de baan gevoerd als dat het werd aaugenomen Doch dat ter loops. Het zou wel de schijn hebben of wy onvol daan waren over wat wij zagen en dat is niet het geval. Integendeel er werd goed gespeeld en flink geslagen, al viel het ons op dat er slechts enkele Club-leden waren, die den naam v^n goede cricketers verdienen. Onder de «juniores/' zijn er een paar, die veel beloven voor de toekomstDe hieronder vol gende lijst van prijswinners wyst hen aan, die het meeste aantal punten behaalden, doch onder hen missen wij er één, die, ofschoon zonder prijs huis waarts keerendo, toch in het oog van kenners onder de Goudsche cricketers een van de beste is. Er was een byzondere reden voor. Tot voor een paar weken behoorde hij tot de juniores (bij wie hij den meesten kans had den ln prijs te zullen winnen) doch by do seniores was een mede-speler noodig, waartoe het bedoelde jongmensch werd uitgekozen. Hy nam ge noegen mot die schikking en verloor daardoor zyn uitzichten op een prijs, die hy gewillig opofferde, doch daar hy in vele opzichten werkelyk uitmuntte in zijn spel willen wy zijn naam evenmin verzwijgen als die van de andere goede spelers, het is K. de Koning Munting. De uitslag was als volgt Af deeling der Seniores. Umpire de heeft C. van Houweninge (eere-lid der Club). Scorer: de heei J. Groothoff. Ie prijs, zilveren medaille, aangeboden door den Beschermheer Dr. II. IJssel de Schepper, behaald door den heer J. van Essen, met 48 punten, die tevens den prys, aangekocht door de Club, behaalde zijnde een barometer. 2e prys, behaald door de hh. W. van Essen en C. Wijckhuysen, die ieder 26 punten maakten, be staande voor eerstgenoemden uit een bierpot, voor laatstgenoemden uit een tweetal sigarenpijpjes. 3e prijs, behaald door den heer J. IJssolstijn, met 16 punten, bestaande uit een Dickens-editie aangeboden door den heer A. Kok. Afdeelvtig der Juniores. Umpire: J. Smelt. Scorer: L. Scherpenzeel. Ie prijs zilveren medaille, agjrgebodeu door den heer H. Straver, behaald door L. Sparnaaij met 39 punten. hf 2q prijs, 2 werken van Van Lennep (Roos van Dekama on Ferdinand Huinck), aangekocht door de Club, behaald door G. B. Noothoven van Goor met 32 punten. 3e prijs, zilveren horlogeketting, aangekocht door de Club, behaald door Theo de Koning Munting met 27 punten. 4e prijs, veldflesch, aangekocht door de Club, behaald door Albert van Mierop. Onmiddelijk na afloop van den wedstrijd had de prijsuitdeeling plaats, waarbij de Voorzitter der Club, dff heer W. van Essén, een toespraak hield, waarbij hij de prijswinners hartelijk geluk wenschte met de behaalde overwinning en een woord van dank sprak tot den Beschermheer Dr.,H. IJssel de Schepper voor de verleende medewerking en de geschonken medaille, ook de hb. H. Straver en A. Kok betuigdo spy. zijne erkentelijkheid voor <je gegeven prijzen en den Majoor var* Kesteren voor zijne toestem ming om het terrein af te staan. Spr. gewaagde me,t een woord van leedwezen *dat den vorigeri Zondag de wedstryd geen doorgang kon hebben door het ongunstige weer, te meer daar men nu de tegen woordigheid moest missen van den vorigen Voorzitter, den heer B. J. IJssel de Schepper, die als lid der Regelings-Commissie zich ook voor dezen wedstrijd zoo verdienstelijk had gemaakt Het feest werd opgeluisterd door prachtig weer, alleen op het laatst had men een flinke regenbui te trotseerenHet zou dan ook wel wonder zyn geweest als in 1888 een feest iy de open lucht werd gevierd zonder dat de deelnemers een nat pak haalden. Dat schijnt nu eenmaal tot de on mogelijkheden te behooren. gisteren en heden genoot Gouda de eer afge vaardigden van den Nederlandsclien kolfbond in haat midden te hebben. De Sociëteit «Ons Genoegen," waar de wedstrijd plaats had, prykte aan den ingang met een drietal vlaggen en de kolfzaal was ver sierd met de verschillende wapens der gemeenten, waar afdeelingen van den Bond zyn gevestigd, ieder door een twee tal vlagjes geflankeerd. Des morgens 9 nar werd de wedstrijd geopend door den Voorster, den ïeer H. Jager, met 'de volgende toespraak Hooggeachte feestgenooten Feestvierende leden van den Nyderlandschen Kolfbond 1 Gaat het U als ons, leden van het Hoofdbestuiir van den Nederl. Kolfbond, jubelende over het genot dat ons wacht en tintelende van liefde voor hot. edele spel, waaraan onze bond is gewijd, dan klopt het hart warm als ik U bij deze welkom heet in ons midden. Als er 'ooit eon plaats is, die waardig moot worden geaoht don Kolfbond te ontvangen, dan zeker de Sociëteit «Ons Genoegen." De grond, waarop deze staat, is een zinnebeeld van Ihetgeen liefde voor het kolfspel kan uitwerken. Deze Sociëteit toch dankt zyn oorsprong aan eenige heeren, die hier ter stede een gelegenheid zochten om het kblfspel te beoèfenen. Dit is vele jaren geleden, doch hoe lang ook, de gelegenheid om te kolven is hior blijven bestaan en de sympathie daarvoor is eer toegenomen dan verminderd. Als een ondubbel zinnig bewijs daarvoor wijs ik op het feit, dat zoowel de vorige President van «Ons Genoegen" als de tegenwoordige zich niet alleen de benoeming tot Eere-lid hebben laten welgevallen, maar dat zij nog steeds door daden toonen dat het hun ernst is met hunne sympathie, daar door beide heeren voor den thans te openen wedstryd prachtige prijzen beschikbaar zijn gosteld. Een hartelijk woord van dank zij die beide heeren, Mr. P. J. Snel en J. M. Noothoven van Goor, daarvoor bij deze toegebracht Aanvankelijk had Gouda niet mogen hopen don Kolf bond by zich te ontvangen, immers op de ver gadering te Schiedam werd bepaald, dat Zevenhuizen die eer zou genieten terwyl Gouda als plaatsver vangster word aangewezen. Op de vraag aan Zovenhuizen gedaan of zij de eer aan Gouda wilde afstaan, luidde het antwoord«Wij hebben het en wij houden hetDat is echter veranderd, een poosje hebben zy het behouden, maar later daarvoor bedankt ep thans heeft Gouda die eer, welke met blijd schap en erkentelijkheid door haar wordt aanvaard 1 Moge het feest prettig en gezellig worden ge vierd en strekken tot bevordering van den bloei en den groei van den Bend. De toestand van den Bond is gunstig. Eéne vereeniging is afge valion, doch 8 nieuwe zyn toegetreden Dordrecht, Hoorn en Montfoort, zoodat de Bond nu uit 18 vereenigingen bestaat, terwijl Goes in het be^it ia gekomen van een prachtige kolfbaan. Mijn har telijke welkomstgroet aan de nieuw toegetreden vereenigingen en de hoop dat het ons vergund moge zijn weldra in Goes bijeen te "komen Ten slotte een woord van dank aan de Spoorweg maatschappijen voor de gunstige bepalingen voor het vervoer den bondsleden verleend, aan denbeer Dortland, kastelein der Sociëteit «Ons Genoden" voOjT den prachtigen^prijs door hem geschonken en aan den heer Daio voor de bereidwilligheid, waarmede hij zijn lokaal heeft beschikbaar gesteld voor de Alg. vergadering. En thans open ik den wedstryd, die op feestelijko, gezellige, ridderlijke, «riendschappelijke wijze moge gevierd worden Dat de Kolf broeders, die gehoor hebben gegeven aan de roepstem hier te komen, alle krachten inspannen en dan verder slechts één wenschnl. dezedat de wedstryd den J?and van sympathie tusschen de Kolfbroeders moge versterken en bevorderen het hou en trouw aan den Noder- landschen Kolfbond^f Mot deze gevoelens open ik den iftedstrijd. Een daverend applaus bjwvees hoezeer allen in stemden met deze woordeijpw Daarop ving de wedstrijd aan, die den ganschen dag en avond door veel belangstelling ondervond. Voortdurend omringde een talrijke scharev dë kolf baan. Het spel was die aandacht waard. Er Werd zeer goed gespeeld. Het was gisterenavond zeer laat, toen men den strijd schorste om dien heden morgen weder opnieuw te beginnen. Op dit opgen- blik is de strijd nog geheel onbeslist, zoodat wij den uitslag eerst in een volgend nr. kunnen mede- deelen. Nog dient vermelding dat de Kolfbroedere gisterenmiddag in «Ons Genoegen" een feestmaaltijd hielden, Waar een-^echt gezellige toon en een zëer aangename geest' heerschte. Ten slotte een woord over de prijzen, die in een bovenkamer geëtaleerd waren. Het was ^en keurige verzameling van zilverwerken,' die men hier zag. ^Sommigen waren aangekocht, anderen ten geschenke gegeven (o. a. door de eereleden Mr. P. J. Snel eri J. M. Noothoven van Goor) en ofschoon </de eer" van als prij8winner uit den kamp te treden de hoofd zaak is, moet het een waar genoegen zijn met zulke prachtige voorwerpen huiswaarts te keeren. Des avonds om 8 uur had in de bovenzaal van het café van den heer Dam de algemeene verga dering plaats van den Nederlandschen Kolfbond. Na opening door den Voorzitter, den heer H. Jager, werden de notulen der vorige vergadering vastgesteld en' vervolgens de rekening en verant woording van den Penningmeester goedgekeurd. De ontvangsten bleken over het afgeloopen jaar bedragen te hebben 1^8.46*, de uitgaven 204.06, alzoo was er een batig saldo van f I4.401. Daarop was aan de ordeeen voorstel van de Kolfclub «Gouda" om voor rekening van den Bflnd een vuurstoof tot verwarming der kolfballen aan te schaffen, die dan bij alle wedstryden dienst moest doen. Dit voorstel, dat door den heer Jager werd toe gelicht, waaruit bleek dat de bedoeling was een kist aan te schaffen tot berging van do bezittingen van den Bond en deze zoo in te richten dat zij tevens kon dienen tot genoemde verwarming, lokte vele bespre kingen uit. Daaruit bleek dat sommige vereeni gingen voldoende gelegenheid hebben voor verwar ming der ballen, anderen niet (iu Alkmaar b. v. had den de kolvers daartoe naar de keuken van het hótel moeten gaan) en nu rees de vraag moet uit de al gemeene kas iets worden betaald, waartoe eigenlijk iedere vereeniging zelf moet zorgen als zy den bond bij zich ontvangtDe beantwoording dezer vraag hangt samen met de quaestie met welk soort ballen men speeltgomballen of sajetballen. Hier gebruikt men deze, elders gene. Ten slotte werd het voor stel van «Gouda" aangenomen. Daarop besloot de vergadering op voorstel van het Hoofdbestuur om voorloopig nog geen rechtsper soonlijkheid aan te vragen. Reeds op een vorige vergadering werd dit punt besproken, in het alge meen werd de wenschelijkheid daarvan efkend, maar men besloot te wachten totdat nog meer vereenigin gen zich by den bond hadden aangesloten. Daarop was aan de orde een voorstel van «Schie dam" om in het reglement eene bepaling op te nemen dat als de kolfclub^ door het lot aangewezen om den jaarlijkschen kolfwedstrijd te houden, en zich' voor de loting niet' teruggetrokken heeft, daarvoor bedankt, als schadevergoeding aan den plaatsvervan ger zal betalen eene boete van 50 te storten in den Bondskas. De aanleiding tot dit voorstol was dat het voor gekomen was dat afgevaardigden van eene vereeni ging hadden aangenomen den Bond bij zich te ont vangen en dat dan later om finantieelo redenen voor die eer was bedankt. De afgevaardigde van Schiedam, de heer M. J. Vincent, lichtte het voorstel toe en betoogde dat de billykhoid meebracht dat iedere ver eeniging op haar beurt den Bond bij zich ontving. Het gaat toch niet aan, meende spr., steeds bij anderen te gast te gaan en nooit zelf eens als gastheer te fungeeren. Het is wel zeer gemakkelijk om dat van zich af te schuiven en de kosten en vele zorgen van «het gastheerschap" steeds aan anderon over te laton, maar het is billyker dat ieder op haar beurt den Bood bij zich heeft. Kan of wil men dat niet, dan is het^ billijk dat men zich althans een tinantieele opoffering moet getroosten en Schiedam stelt die voor op 50 te bepalen. Een breedvoerige discussiev volgde, waarbij de Voorzitter met kracht en klem betoogde dat geen enkele Vereonigfng werd geforceêrd den Bond bij zich te ontvangen. Integendeel, er waren steeds zoo vele die gaarne als gastheer fungeerden dat het meer als een «gunst", als oen «voorrecht" moest worden beschouwd als men den Bond bij zich kreeg dan ♦wel als eene meer of min lastige ver plichting. Niemand der kolfbroeders, noch het Hoofdbestuur noch de Leden, zouden het eene Kolf club euvel duiden 4jals zij op de algemeene verga dering ronduit verklaarde «wij kunuen den Bond niet ontvangen", maar wat minder aangenaam werd opgevat was dit dat men pp de algemeene vergadering aannam den Bond te ontvangen endanlatër qaarop terug kwam. Dat werd ten hoogste afgekeurd, en daar dit nu laatstelijk was voorgekomen by eene vereeniging, die dit jaar voor de vergadering was aangewezen, moesten maatregelen genomen om dit voor het vervolg zooveel mogelijk te voorkomen. Spr. stelde echter voor in plaats van 50 eene !}°ete van 25 te bepalen. Vo'o'r de loting kon iedere vereeniging ronduit verklaren, niet in' aan merking to willen komen, doch' zpnder die ver klaring kon men zich later niet meer onttrokken. Deed mon dit toch, dan was een boete niet ongepast. De afgevaardigde van Montfoort wenschte een middenwog 'te wandelen en een soort «bedenktijd" in te voeren, dan kon de voor de algemeene vergade- j™? aangewezen vereeniging eerst zien of de nnantiën toestonden als «gastheer" te fungeeren. Nadat nog verscheidene sprekers het woord hadden gevoerd o. a. ook de Goudsche afgevaardigden 0 hh. p. c. öchriek en M. van 'Dantzig werd ten sltotte do boete op 215 bepaald. Daarop werden de aftredende bestuursleden, de hh. J. W_ Tuinenburg, J. H. Stoel Azn. en G. de Groot Jz., bij acclamatie herbenoemd. Als plaat» voor de volgende vergadering werd Goes aangewezen, als plaatsvervangster Zuid-Scharwoude. Daarop werd de vergadering door don Voorzitter gesloten. In Duitschland is de conservatieve partij het eerst gereed met haar programma voor den aan staanden verkiezingsstrijd. In het manifest, hetwelk zij gisteren uitvaardig den, verklaren de conservatieven zich tegen de clericalen, de ForUchrittler en de sociaal-democraten en beloven den nationaal-liberalen, waar déze teen de oppositie optreden, hun steun. Vooral verklaart de conservatieve partij zich krachtig tegen het streven van den heer Windthorst tot wederinvoering der confessioneele scholen. De verhouding tusschen Frankrijk en Italië Iaat steeds veel te wenschen over. Frankrijk kan niet verdragen, dat Italië den toon aanslaat van een groote Mogendheid, en Italië heeft ten gevolge van het verbond met Duitschland en Oostenrijk meer haar op de tanden. Het wisselen van notas over de Massowah-quaestie is gestaakt, daar de Minister Go- biet in zijn laatste stuk verklaarde, dat de Mogend heden 't verder zelf maar moesten weten. En nu komt het orgaan van Crispi, de «Riforma", weer op de zaak terug en is ondeugend genoeg het protest van de Porte tegen de inly ving van Tunis door Frankrijk van 16 Mei 1881 af te drukken naast het protest der Porte tegen de bezitneming van Masso- wah door Italië van 14 Aug. L888. Het blijkt dan, dat de nota van de Porte tegen Frankrijk veel scher per is dan die tegen Italië, en met reden, want aan Tunis was do Porte meer gelegen dan aan Mas- sowah. Vraag: wie gaf Frankrijk het recht om aanmerking te maken op Italië? Het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden is nog niet gereed mot de Retaliation-wet tegeu Canada. Tot dusver heeft zich nienrtnd tegen de wet ver klaard, ofschoon de republikeinen wel de staatkunde van" president Cleveland afkeurden. In den Senaat wordt meer verzet verwacht. Eenige Amerikaaysche bladen antwoorden op de bedreiging der Standard met Engelands kanonnen. Zy wijzen er op, dat de Amerikaansche kust wel niet verdedigd is, maar dat Amerika torpedo's heeft, waarmede de Eugelsche pantserschopen^eweerd kun nen worden. In allen gevalle* echter zegt o. a. de Sun zou zelfs een boipoardement van New- York ons niet bang maken. De New-York World weet nog mede te deelen dqt de Engelsche regeering' volkomen op de hoogte ïr van het Amerikaansche torpedo-stelsel, waarmede men de kusten wil verdedigen. Een Engelsch offi cier heeft dit te Washington ontdest en tej; kennis van do Engelsche regeering gebracht. De verloving van prinses Sophie van Pruisen met den Griekschen kroonprins heeft in Griekenland een goeden indruk gemaakt. Het Grieksche volk be schouwt do verbinding van zijn aanstaanden'koning met de zuster van den Duitschen keizer als een gun stig voortepken, zoodat de tijding der verloving ook de siaatspapieren terstond deed rijzen. Den 31sten October herdenkt koning Georg zijn 2 5-jarige regeering. Een Duitsch eskader zal dan naar 4©u .Biraeus worden gezonden, ten einde den koning de geluk wenschen des keizers over te bren gen. Vermoedelijk allen zich een Oostenrijksch en een Italiaansch eskader daarbij aansluiten. In China ziet mén met spanning den uitslag tegemoet van het ontwerp tot beperking der immi gratie van Chineezen in de Vereenigde Staten, het welk op 't oogenblik in het Huis van Afgevaardigden te Washington in behandeling is. tTe Shangaï heeft dit voornemen reed9 aanleiding g-egeven tot onge regeldheden en tot een aanval van het grauw op de wouing van den Amerikaanschen consul. De aanneming van het ontwerp in de Senaat scliynt verzekerd, maar het is de vraag, of de Chineesche regeering er ook zonder protest genoegen mede zal nemen. Hpt is niet onmogelijk, dat China dan ook dergelijke maatregelen tegen de Amerikanen nemen zal. Bovendien geeft ook Japan den Chineezen weer reden tot ongerustheid. Een eskader van zes Japan- sche oorlogsschepen is naar Korea vertrokken, ten einde, naar men vertnoedt, partij te trekken van de' twisten, welke weer sedert eenigen tijd op dit schier eiland zijn uitgebroken. Korea is steeds een twist appel geweest tusschen China en Japan en daarom volgt men in China niet zonder achterdocht de bo^ wegingen yan het Japansche eskader. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Goada, brengen ter kennis van alle Patent- plicktige ingezetenen, dat de PATENTEN voor het dienstjaar 1888/89 in gereedheid en op de Secreta rie dezer Gemeente voor hen verkrijgbaar zijn, wan neer zij zich daartoe PERSOONLIJK. onder opgave van Wijk en Nummer hunner woning), aanmelden, van MAANDAG den 3n SEPTEMBER 1888 tot en met ZATERDAG den 15 SEPTEMBER daaraanvolgende, des voormiddags van 10 tot des namiddags 1 ure (de Zondag uitgezonderd)zullende overeenkomstig Z. M. besluit vau 17 Octubur 1820, de binnen dien tijd door de belanghebbenden niet afgehaalde -PA TENTEN, door den Deurwaarder der directe belas tingen, aan hunne 'buizen, tegen betaling van tien centen, worden uitgereikt. Zjj, die desgevraagd wor dende hun PATENT of een aftchrift van hetzelve niet kunnen vertoonen, vervallen in eene boete van vijftien gulden ^Gouda, den 11 September 1888. Burgemeester eu Wethouders voornoemd. VAN BERGEN IJZKNDOORN. De Secretaris, BROUWER. MAANDAG 10 SEPTEMBER. Perc. 1. Huis aan de Gouwe C 156, opgehouden. Perc. 2. Huis in de Aaltje Baksteeg O 208. opge houden. Perc. 3. Bouwgrond aan de Boomgaardstraat, opge houden. Perc. 411. Huizen in de Boomgaardstraat, als RR. 154. verkocht aan den heer L. van Dorst voor 525.—. RR. 155. verkocht aan den heer F. J. Sparnaaij voor 550. RR. 156 en 157' verkocht aan den heer A. Woorlee ieder voor f. 555. RR. 158 en, 161. verkocht aan den heer J. Schïifor. respectievelijk voor 550.— en 610. KR. 159. verkocht aan den heer W. Stikker voor 550.—. RR. 160. verkocht aan den heer P. van Vliet voor 650.—. - i Berc. 12 en 13. Huizen aan de Karnemelksloot als R. 315c. verkocht san den heer F. J. Sparnaaij voor 1160.- R. 315if verkohht aan den heer A. H. Scheffer voor 1130.—. Alle koopers te Gouda. LU GEBOREN9 Sept. Marinas Adrian as, oaders A. II. Doornik en J. Schouten. Johannes Paolus, ouders K. van der Steegt en M. Scholten. 10. Gerdina Magdalrna Mar tina, onderr A. Kok en J. H. van Hooten. Cent, oaders D. Bakker en S. de Jong. OVERLEDEN: 8 Sept. F. van Schaik. 24 j. C. Ver-^ kerk, 51 j. G. Kooij, 10 m. W. wan Wijk, 72 j. •10. S. Pino, 31 j. f Or Voorspoedig bevallen van een Dochter M. BOÜMANvan Ree. Reeutoijlc, 11 September 1888. Heden overleed onverwachts te Cleve, tot diepe droefheid van mg, mijne Kinderen en Behuwdkinderen onze geliefde Echtgenoote 'en Moeder CAROLINA NIEÜWENHOUT, voorzien der H.H. 'Sacramenten der stervenden in den ouderdom van ruim 51 jaar. Uit aller naam, J. B. van DIJK. Gouda,, 7 September 1888. Eenige en algemeene kennugemng. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Heden overleed na een smartelgk doch geduldig lijden, mijn zeer geliefde Echtgenoot de Heer A. PINO, in den ouderdom van 31 jaren. Allen die hem gekend hebben in zjjn werk zaam leven, zullen beseffen wat ik en mjjne nog 2 jeugdige kinderèn in hem verliezen. Wed. T. E. PINO- Gouda, 10 Sept. 1888. Cools. Bezoeken van rouwbeklag hunnen niet worden afgewacht.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 3