W heerlijke, Openbare Verkooping SOÜWSSHfiFS, ADVEUTENTIËN. J. F. HERMAN Zn., te GOUDA, de levering en uitdeeling van p. m. 100,000 stuks goede BAG- GERTURF, voor den aanstaanden Winter. ENVELOPPEN met FIRMA, VISITE- en ADRESKAARTEN, NOTA's, KwitantiesCommunicatiesenz. beveelt zich aan J. de VEN, ▼oor Waterstaat 1,652.487; en daarentegen meer: voor Marine 1.638.770 en voor Oorlog ƒ394.294. De raming der middelen voor 1889 bedraagt 120.602.965, zynde ƒ1.636.279 hooger. Bij de raming van de belastingen is geen rekening gehouden met de in de jongste jaren weder voorko mende progressie; voorts mag, volgens den Minister, gerekend tforden op eene besparing van ten minste 3 millioen van de geraamde uitgaventerwijl ver moedelijk ook, met het oog op de groote hoeveel heid goud, thans by do Ned. Bank voorhanden, geen gebruik zal behoeven gemaakt te worden van het wederom aangevraagd crediet van 5 millioen voor de zilverontmtinting. Mitsdien meent de Minister het tekort voor 1889 ten slotte te kunnen terugbrengen tot 4.9*54.422. Moeten tot dekking van dat tekort middelen worden aangewezen Neen, meent de Minister. Immers op «de nieuwe begrooting komen voor ƒ2.874.000 voor het Merwede-kanaal en 2.095.000 Yoor de staatspoorwegen. Waar dus het vermoede- lyk tekort over 1889 hoofdzakelijk ontstaat door uit gaven voor min of meer productieve openbare wer ken, acht de Minister het met do eischen van een voorzichtig financieel beleid volkomen vereenigbaar, de middelen daarvoor eventueel te vinden uit eene later zoo noodig te sluiten leening. De Mi nister heeft er zich dus toe bepaald, voorloo- pig machtiging te vragen tot de uitgifte van vlot tende schuld, ten bedrage van 13 millioenmaar hij vertrouwt dat zelfs daarvan geen gebruik zal behoe ve i gemaakt te worden. De stand van zaken is, dat per saldo op het einde van 1889 een ongedekt tekort zal overblijven van 19.020.989, plus 6 millioen, die daarna nog noo dig zullen zijn voor de voltooiing van spoorwegnet en Merwede-kanaal. De Minister meent derhalve dat, indien het evenwicht binnen niet te langen tijd wordt bereikt, het aangaan van eene leening, althans voor de behoefte van den Nederlandschen dienst, nog in geruimen tijd niet noodig zal blijkente minder omdat men eventueel krachtens de nieuwe Bankwet tijdelijk voorschotten van de Bank zal kun nen verkrijgen. In elk geval schijnt men te mogen aannemen, dat eene eventueele leening niet hooger zal behoeven to zijn dan 25 millioen, behoudens onvoorziene gebeurtenissen. De Minister komt derhalve tot de conclusie, dat de algemeene toestand vari 's lands geldmiddelen geenszins onbevredigend is. Men leest in de Standaard-. Gelyk bekend is, worden sedert l Juli des vori- gen jaars twee Kafferjongens of liever Kafferprinsen, Bloemhof en Paul Malate, verpleegd ten huize van D8. Van der' Valk te Delft. Zij zijn Transvalers uit het district Rustenburg. Hun vader is hoofd van een Kafferstam, die zich tot drie steden uitstrekt en onder suzereiniteit of oppertoezicht staat van de Boe ren. Hun vader is nog Heiden, maar wil, dat zijne zonen een christelijke opvoeding zullen genieten. Van hun gedrag en lust tot leeren kan een goed getuigenis gegeven worden. De oudste, Bloerahoff, die bestemd is om later zijn vader als Kafferhoofd op te volgen heeft onlangs aan zijn vader geschre ven, dat hij in het christendom wenscht opgenomen te worden; de jongste, Paul, heeft wel lust om zen deling te worden. Een zonderling proces is te Melun voor de recht bank aanhangig. Zekere Bareiller, die het vorige jaar tot eene maand gevangenisstraf was veroordeeld, omdat hij een persoon, die in zijn dienst was en van hem 12,/9 fr. had geeischt voor onbetaald loon, met eene revolver gewond had, was zoo verbitterd dat hij den 14 Juli, den nationalen feestdag, geen gratie had gekregen, dat hij, om zich te wreken in de gevangenis een eigenhaudig testament gemaakt had, waarbij hij eene groote uitgestrektheid gronds aan den toenmaligen Duitschen kroonprins, later kei zer Erederik III, had vermaakt. I)e testateur, die het testament bij een notaris had gedeponeerd, had daaraan de voorwaarde verbonden, dat een Duitsch landbouw-instituut op den grond zou worden opge richt en dat er enkel Duiischers: werklieden, op zichters, beheerders, of wat dies zij, zouden werk zaam zijn, met uitsluiting van al wat Fransch is. Aan den ingang van hot instituut zou het opschrift peijken „Instituut Barreiller-Krouprinz. Bij den dood van Bareiller werden er ovor deze zaak notas gewisseld tusschen de Fransche en Duit- sche diplomatie, doch het is gebleken dat Froderik III het legaat niet heeft willen aanvaarden. Gezegd dient hierbij te worden, dat Bareiller zijn roerend vermogen vermaakt had aan de Fransche re geering, onder verplichting het aan te wenden ter verrijking van de museums. Toen Bareiller gestorven was, wilde geen enkele inwoner zijner plaats deelnemen aan de begrafenis. Eenige zijner huurlieden hadden zelfs ten teeken hunner blijdschap de vlag uitgestoken. De familie van Bareiller heeft zich nu tot do rechtbank gewend om in het bezit gesteld te worden van hetgeen vermaakt was aan den Duitschen kroon prins. Het ongewoon hooge sterftecijfer te Madrid heeft reeds lang overheid en bevolking verontrust, en naar middelen ter verbetering doen uitzien. Op bevel van het ministerie van binnenlandsche zaken is onlangs door een bijzondere gezondheidscommissie een uit voerig verslag ingediend, en minister Moret hoeft thans een koninklijk besluit doen uitvaardigen, waarin voorschriften worden gegeven, die, mits zij stipt worden nagekomen, zonder twijfel goede gevolgen zullen hebben. Onder de punten van het pro gramma vindt men het toepassen van een geheel nieuw afvoer-stelsel, strenge gezondheidsregelen, het instellen van openbare wasscherijen, keuring van vleesch, verbetering der luchtverversching, uitbrei ding van gasthuizen en kostelooze geneeskundige hulp, aanplant iug van boomen en struiken om do stad en. ook het vroeger sluiten van schouwburgen en andere plaatsen van vermaak, enz. Het sterftecijfer bedraagt er dit jaar niet minder dan 45 per 1000, terwijl het gemiddelde in 8 jaren (1880 tot 1887 met inbegrip van de cholera-epide- mie van 1885) 41,20 p. m. bedroeg. Te Londen is de sterfte 21,90 per duizend. De Indische begrooting zal dit jaar iets later bij de Tweede Kamer inkomen dan gewoonlijk. Zij is thans nog bij den Raad van State in onderzoek. Eveneens is nog bij den Raad van State in onder zoek het wetsontwerp tet regeling van den kinder arbeid, dat zeker niet zal beantwoorden aan veler vorwaohtingon. Is tenminste de correspondent der Zutp/t. Ct. goed ingelicht, dan zal do leeftijd op 12 jaar bepaald blijven, dan zal de veldarbeid ook van zeer jonge kindereu onbeperkt geoorloofd blijven, en dan zal aan het verzoek van de nijverheid zelf, om althans enkele inspecteurs aan te stellen, niet vol daan worden. Van den Minister van Justitie is hot bekend, dat hij een warm voorstander is van sociale wetgeving, maar waarschijnlijk deinst hij voor in grijpende maatregelen terug uit deferentie voor zijne politieke tegenstanders, waaronder er velen zijn, die niets liever zouden zien dan dat hij voorloopig ook op dit gebied niets deed dan de sociale quaes- tie commissoriaal maken. De geostelijke liederen op de wijze van volkslied jes en straatmelodieën, zijn geen vinding van onzen tijd. Van welwillende zijde ontvingen wij een in perkament gebonden werkje, gedrukt in 1598 bij Salomon de Rop te Utrecht, getiteld: „Sovter Lie dekens, gemaeckt ter eeren Gods op alle die psal men van David tot stichtinge ende ven geestelycke vermakinge van alle christen menschen." „Deze lied ekens, zoo luidt de aanteekeuing op het schutblad, zijn gemaakt door jonker Willem van Zuilen van Nyveld, die de eerste was, welke de Palmen Davids in Nederi. rym overbragt. De eer ste druk verscheen in 1540 te Antwerpen by S. Cock met privilogie van Keizer Karei den Vden. De schraudere van Nyveld berijmde zo en zette zö naar de toenmalige bekende straatliedjens, opdat voornamelijk de mindere klassen, welke al deze wijzen kenden, de psalmen dadelyk zouden kunnen zingen. De Souter Liedekens benevens de Luthersche ge zangen bevorderden zeer sterk de Hervorming on ook konden de Roomsohgezinden, de toonen der straat deuntjes hoorende, de Hervormde zangers daardoor niet ontdekken en aanranden en hen van ketterij be schuldigen. Toen men ze in de kerk wilde invoeren, werden ze bespot, hpewel men er zich van te voren niet aan geërgerd had. „Een tweede druk, deze van 1598, is waarschijnlijk ook de laatste, zoodat Sovter Liedekens al langs en moer zeldzaam worden." Aan de psalmen gaat een register vooraf „der wijzen, verclarende op wat psalmen die elk bijzon der gemnackt zijn", terwyl boven eiken psalm in notenschrift de melodie is aangegeven. drnhCt.) Verleden week is te Laren gestorven en begraven een man, die in de kunstwereld daar ter plaatse eon niet geringe bekendheid had verworvenGijs Kok, de schaapherder, djen Mauve herhaaldelijk op het doek vereeuwigd heeft. Op veel van Mauve's stukken komt hij voor, geleund tegen zijn staf. Toen de beroemde schilder verleden jaar op de Parysche tentoonstelling de gouden medaille had behaald, werd door de vrienden van Mauve Gys uitgekozen, om hem die plechtstatig te overhandigen. Gijs liet zich na eenig tegénspartelen daartoe over halen en gaf bij die gelegenheid blijken van zijn welsprekendheid, tevens echter van zijn verwonde ring, dat op zulk een medaille Gijs inet zijn schapen niet stond afgedrukt. (Z). v. N.) Een van de groote aantrekkelijkheden van de Parijsche tentoonstelling in 1878 was de welbokeude Rue de9 Nations. Dit hoekje van het Champ de Mars gaf den indruk van eene cosmopolitisch» stad mqt do dubbele iij Van woonhuizen in diveroe stylen, achter wier mnren alle natiën der wereld dooreenwoelden. De beroemde Charles Garnier heeft *ïiu het denk beeld opgevat om op de tentoonstelling van 1889 oen overzicht te geven van de bouwkunst van de vroegste tijden af, en gesteund door het Ministerie van Openbare Werken in Frankrijk, zal dit denk beeld tot uitvoering komen. Reeds is het plan gereed voor 49 architectuur-typen van alle tijden, welke langs do Seine op do Quai d'Orsay zullen opgoricht worden. Gamier heeft zijn geschiedenis van de woning in 2 deeïen gedeeld. Het voor-historische en het historische tijdvak. Het laatste heeft 5 onderdeelen t 1. Woningen der Egyptenaren, Assyriers, Phoeniciërs, Hebreeuwen, Pelasgen en Etrusken. 2. Woningen der Hindoes, Perzen, Germanen, Galliërs, Grieken en Romeinen. 3. Woningen der Hunnen, Scandinaviëre. 4. Woningen dor Byzantijnen, Slaven, Russen, Arabieren, Turken en Sondaneeeen. 5. Woningen der Chineezen, Japaneozen, Eski mo's, Laplanders, der volken van Afrika^ Roodhui den, Azteken en der Incas. Ongetwijfeld zal dit een der aantrekkelijkheden van do tentoonstelling zijn. Het historische deel is toevertrouwd aan M. Amman, professor in de- geschiedenis aan het Lycëe Louis Le Grand. Het korps officieren te Deventer is beleedigd, in den persoon van don fourageerenden kapitein, door den aannemer der levering van spek voor het gar nizoen. Toen do kapitein zeide, dat het spek te dun was, antwoordde die leverancier nl.: dat het schande was dat de officierou zulk spek door den troep lieten vreten, want dat het varkenskost was. De kapitein heeft dien spekkooper niet de eer waardig geacht om het zijdgeweor met hem to kruisen, maar ten aanzien dezer eerezaak een aanklacht iugediend bij, den garnizoens-commandant. Men zegt echter, dat in de voorwaarden van aan besteding geen artikel is gevondon, dat ontbinding van het contract bedreigt tegen oneerbiedige en be- leedigendo uitdrukkingen van den aannemer jegens eenen kapitein. Bij vonnis van de arrondissementsrechtbank te Am sterdam word als zynde de feiten wettig en over tuigend bewezen veroordeeld Jan Hendrik Mevius, wegens het uitgeven van valsche muntstukken tot vijf jaren, Anton Karei Holl, wegens het vervaardigen en in voorraad hebben van valsche muntstukken tot ze» jaren en Willem Hendrik Smitshuizen, wegens het vervaardigen, in voorraad hebben en uitgeven van valsche muntstukken tot zeven jaren gevangenis straf. Do beide eerste «beklaagdon onder aftrek van den tijd dat zij in hechtenis zijn geweest. De eisch van het Openbaar Ministerie was res pectievelijk vijf, zeven en negen jaren. De politie te Venloo heeft twee personen gearres teerd, dio haar verdacht voorkwamen. In hun bezit werden gevonden 2 govonden 2 geladen revolvers, met daarbij behoorende patronen, X dolk, breekijzers, kaarzen, vole en verschillende kleedingstukken, die hun blijkbaar niet toehoorden, verscheidene zilveren voorworpen, enz. De beido personen, do 20-jarige Ignatz von Meering en de 18-jarige Wilhelm Koch. beiden afkomstig uit Trier, beweerden echter dat dit alias hun rechtmatig oigendom was. Nadat daarop bericht ontvangen was van verschillende diefstallen onder verzwarende omstandigheden gepleegd, en waaivan te vergeefs de daders werden gezocht, be kenden ten slotte de beide veelbelovende jongelingen, dat zij van den 3en tot den 13en dezer ingebroken en gestolen hadden te Burdscheidt .Boppard, Remm- scheidt, Solingen, Godesberg en Rolandsenk. Dien tengevolge zullen zij, in afwachting hunner uit levering, tee beschikking van de justitie gesteld worden. Een letterzetter te Versailles, Lëopold Alamacher genaamd, heeft bericht ontvangen, dat iemand, Tamiet goheeten, eigenaar van de mijn Mido-Vale bij New Orleans, dien hij eertijds het leven heeft gered, hem bij testament zijn geheele vermogen vermaakt heeft, dat omstreeks vijf millioen dollars bedraagt. Tamiet, die vroeger redacteur was van het Journal de» Debats, was in 1849 naaf Amerika vertrokken, waar hij le Courrier de San Francisco gesticht heeft. In Noordholland hebben de kaasmakers zich aan gesloten tot eene vereeniging ter bevordering en verbetering van de kaasbereiding! Zy stellen zich ten doel lo. Samenspreking en samenwerking der leden. 2o. Het voor elk der leden open en toegankelijk stollen van al hunne inrichtingen en werkplaatsen waar kaas bereid wordt. 3o. Het uit eigen beweging verstrekken aan de leden van: a. Alle inlichtingen omtrent inrichting, vorm en gebruik van gebouwen eu werktuigen b. Alle mededeelingen omtrent de wijze van zoowel de behandeling van, als gebezigde middelen bij de bereiding van hun product. c. De uitkomsten daardoor verkregen. d. De directe mededeeling aan alle leden van elke vinding, die strekken kan om de gebreken der kaas te verminderen of hare waarde te verhoogen. 4o. Het doen van onderzoek en beproevingen a van benoodigde middelen, zooals stremsel, kleur sel, zout, salpeter enz., b. naar de gebreken in de kaas voorkomende, en de wijze waarop die gebroken kuunen worden be streden. 5o. Het doen houden van voordrachten door we tenschappelijke mannen over onderwerpen op de kaasbereiding betrekking hebbende. 6o. Het beramen van middelen, waardoor de markt waarde van het product kau worden verhoogd daar onder begrepen het opsporen van verkoopsgelegen- hoden in binnen- of buitenlrnd. 7o. Alle geoorlooide middelen die kunnen strekken tet voordeel der kaasmakers. In een dezer dagen te Schagen gehouden vergado- ring is besloten dat het bestuur der Vereeniging zich per adres zal wenden tot Z.Exc. den Minister van Financiën, ter verkrijgiug van vrijstelling der belasting op het zout, benoodigd voor de zuivelbe reiding. Naar wij met genoegen vernemen, is er sprake om, naar aanleiding der bepalingen op het tweege vecht, voorkomende in het nieuwe wetboek van strafrecht, rechtsvervolging in te stellen tegen ver schillende personen, betrokken in de bekende zaak van de heeren Verstege en De Rocheraont. Behalve andere feiten, die volgens genoemd wetboek straf baar zijn, stelt art. 153 straffen vast tegen dengtne, die iemand in het openbaar of in tegenwoordigheid van derden vorwijtingen doet of hem aan bespotting prijs geeft, omdat hij niet tot tweegevecht heeft uitgedaagd, of omdat hij eene uitdaging hoeft afge wezen. (N. R. Ct.) Men schrijft aan de N. R. Ct. De niet lang geleden in Engeland genomen proe ven met eene onderzeesche torpedoboot, die alge meen de aandacht trokken, gaven naar men zich zal herinneren eene vrij twijfelachtige uitkomst. Voor eenige dagen is nu te Cadiz een soortgelijk vernielingswerktuig te water geluten dat, zoo het werkelijk beantwoordt aan de verwachtingen die de uitvinder, de marine-officier Peral, er van koestert de volmaking al zeer nabij komt. Het vaartuig is cylindervormig, 22 meter lang, en over de geheele lengte 2.74 meter breed, met eene waterverplaatsing van 87 ton. Door twee electrische motoren, van 30 paardenkrachten elk, wordt de dubbele schroef in beweging gebracht drie andere motoren worden voor machines gebruikt, omtrent welker doel en werking de grootste ge heimhouding wordt in acht genomende 5 motoren te zamou worden door 600 accumulateuro gevoed. De uitviuder rekent op eene snelheid van 11 mijl boven en 10l/g mijl onder water, en verzokert dat de boot gedurende meer dan twee dagen zonder verbinding met de buitenwereld ondergedompeld kan blyven; iets dat wel «enigszins doet deuken aan de verhalen van Jules Verno. De bewapening bestaat uit torpedos, die onder water op betrekkelyk grooten afstand, on, geholpen door krachtige electrische lichtbundels, met de grootste juistheid kunnen worden afgeschoten. Het vraagstuk omtrent spoedig en veilig zinken, en ook het behoud onder water der horizontale richting schijnt door aanwending van bijzondere apparaten opgelost te zijn. Te oordeelen naar de groote belangstelling die de hooge militaire autoriteiten in Spanje voor dit proefvaartuig toonen, moet de uitvinding in bijzon dere mate de aandacht waard zyn; alle oordeel vellingen zijn echter voorbarig, daar het vaartuig nog niet voltooid is, en er dus nog gem enkele proef mede genomen kon worden. Men kan dan ook zonder gevaar beweren dat de navolgende uitingen van een vakblad, die hier als curiositeit volgen, hot uitvloeisel zyn van sterk werkende verbeeldingskracht //De Feralzooals de boot naar don ontwerper wgenoemd is, kdn men beschouwen als het meest //Volkomeno en krachtigste oorlogswerktuigoen //vaartuig van 87 ton, dat nog geen frs. 200.000 //gekost heeft, en dat mot zekorheid van te over winnen zich kan moten met eene vloot van de //grootste pantsorschepen. De uitvinder stelt zich «voor, een grooter vaartuig te bouwen dat lange «zeereizen zal kunnen maken, en in staat zal zyn «onverzeld tegen de talrijkste vloot op te treden". INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur In het „ingezonden stukje7' van 20 dezer wil een „Katholiek" in do heerlijke tonen van het luid en zees schoonklinkend lied, dat zoo eenstemmig door alle bewoners onzer stad, ter eere van den Z.Eerw. Heer Malingré nu reeds wordt aangeheven, een wan klank laten hooren, „Dat gevlag en dat gespectakel 's avonds op straat". Men oordeele over de waardigheid van toon, aristocratische gedachtensfeer en keurige deftigheid, waarmede de bovengenoemde „Katholiek" een allezins prijzenswaardig ja treffend huldebetoon van edele burgers aan een hoogst eerbiedwaardigen en zeer verdienstvollen Medeburger goedvind t te bestempelen. Dan, „binnen de muren van het kerkgebouw wil do pieuse„Katholiek" de feestelijkheden van 7 Oètober beperken, terwijl dezelfde godzalige man zich daar enboven nog geroepen acht de rol van zedemeester te moeten vervullen, door den Zeer Eerw. Jubilaris woorden in den mond te leggen, ontleend aan de H. Schriftuur. Maar, goede Katholiek, waarom zendt Gij dan ook geen missive van érnstige afkeuring aan den Bisschop van Haarlem, als zijne Doorluch tige Hoogwaardigheid tSestaat, ja, er hoog mede ingenomen is dat Haar ter eere de vlaggen worden uitgestoken en, dat zelfs door andrregezinden sere nade's gebragt worden aan den Hoogen bezoeker, als Hij eeu of andere parochie binnen komt b. v. op Zijne vormreizen Ken laatste vraag ten slotte, o brave Katholiek, wie geeft U het regt zulke heilige woorden, een schriftuurplaats te verkrachten. Die woorden „Leert van mij enz." zijn hier ten eenomale misplaatst en kunnen niet tot stichting, allerminst tot stichting strekken van den a. s. Z.Eerw. Feesteling. Alles nu nog eens zamenvattend wordt de twijfel, dat een „Katholiek" het zoogenaamd stukje van 20 dezer zou ingezondon hebben, hoe langer zoo min der en gaat ten laatste in zekorheid over, dat de onderteekening een „Katholiek", fictie is. Mogt echter deze conclusie scheef zijn, welnu, dat de „Katholiek" zijn naam zegge, om met „open mier" te strijden. De schrijver dezes zal het dan ook doen. Intus8chen, o edele burgers van Gouda, Katholie ken en niet-Katholieken, gaat voort met do heerlijke plaunen, die Gij voor den aanstaanden feestdag reeds gemaakt hebt. Laat op 7 October de driekleur hoog uit Uwe huizen lustig wapperen, en komt dan in grooten getale den Eerbiedwaardigen feesteling in een plegtige serenade Uwe hulde aanbiedenhet zal goeddoen, alle Katholieken zyn er borg voor, aan het hart van onzen beminden Doken en niet minder aan dat van hem, die altyd hoopt te blijven „Een echte Katholiek." M. de Redacteur Overal en te allen tijde zal men toch familie aan treffen van den naren, vervelenden Nurks. Alle Goudsche Katholieken verheugen zich over den bij val, dien de voorgenomen festivittiten ter eore van den hooggeachten Deken ook bij hunne andersden kende medeburgers vinden, en daar komt een zich noemende „Katholiok" op ruwe wijze in Uw Blad jan Donderdag j.l. die sympathie en die hulde- bewijzen afkeuren en tracht op zalvenden toon de ongepastheid ervan te bewijzen. Laat ray aan mijnheer Nurks de verzekering geven, M. de R., dat de Katholieken zich aan zijn geschrijf niet zullen storen, maar dat zij, ten hoogste inge nomen met de beide eerste ingezonden stukken, feest zullen vieren, ook buiten do Kerk, op eene wijze, don beminden Priester en den verdienstvollen stad genoot waardig. „Een Katholiek". Ondertrouwd: MAARTEN JONKHEID, ran Gouda EN GERRITJE CORNELIA van OUDENALLEN. Oudewater21 September 1888, Receptie te Oudewater 23 September. Bevallen van een Dochter, N. THIM- Gouda, 22 Sept. '88. Herman de Groot. op DINSDAG 9 OCTOBER 1888, des mor gens te elf nren, in het Koffiehuis «Harmonie» aan de Markt te Gouda, van: Twee HUIZEN en ERVEN aan den Raam te Gouda, Wjjk O No. 210 en 305; verhuurd bp de week voor 1.25 en 2. Twee HUIZEN en ERVEN in de Vlaming straat te Gouda, Wijk O No. 370 en 371elk verhuurd bij de week voor 1.40; Drie HUIZEN en ERVEN aan de Vest te Gouda, Wijk O No. 591, 592, 593 en 594; verhaard bij de week voor 2.40, j 0.80 en ƒ0.80; Een HUIS en ERF in de Doelensteeg te Gouda, wijk L. No. 215. Verhuurd bjj de week voor 2.25. En een perceel, zeer gunstig gelegen aan den Bleekerssingel te Gouda, naast den toegangsweg naar de Sociëteit «Ons Genoegen» groot 3 Aren, 39 Centiaren. Terstond te aanvaarden. Nadere inlichtingen geeft Notaris G. C. FORTOIJN DROOGLEEVER te Gouda. Het BURGERLIJK ARMBESTUUR te Gouda, zal op den 3 OCTOBER 1888, aan besteden De Uitdeeling daarvan zal gedurende 13 weken, 2 maal 's weeks moeten gesckleden. De verdere Conditiën liggen van af MAAN DAG 24 tot en met ZATERDAG 29 SEP TEMBER e. k. dageljjks in de Armkamer ter lezing. Drinkt ze ééns, en gij bljjft ze drinken, de Rijpe, flink Bladdige, Geurige, goed water houdende THEE, tegen de concurreerende prijs van 1 per 5 Ons, uit het Thee-Magazijn van LANGE TIEN DE WEG D 62. Inlichtingen, Attesten en Prijscouranten gratis. Tot de LEVERING van MARKT A; 132, Gouda. Nette Uitvoering. Billgke Prijzen.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2