BLAME KASDRUIVEN, Depot van THEE eene Dienstbode DIENSTBODE STEENKOLEN. J. GERRITSEN, KOOPJE Buitenlandsch Overzicht. ADVERTENTIËN. W. SCHALEKAMP Jr. Chalotten 10 Ct. 't Pond. PRIJS f 5.—. GROVE RUHR KACHELKOLEN 87% ct. per HECT. JAN PRINCE Cle., Waterleiding-Maatschappij. 1 tot 8 OCTOBER. D. W. C. van der LAAR, Burger! ij ke Stand. Moordrecht Zevenhuizen: van W. J. van deb BOOR, Boskoopsche Bruine Boonen. DOPERWTEN 50 Cent het Blik. Mejufvr. OORSCHOT, C. MESSEMAKER. M. J. de GRAAF. SCHENK Zn. GOUDSCHE Tin jjndsrwjjsei» en Onderwijzeressen zal bedragen «o. j» m; j 16 of nieta, in verbond met den finaneieelen toestand der ouders, ter beoordeeling ran B. en W. Maar het blad is het geheel eens met het Sociaal Weekblad, als het naar aanleiding ran het Leidsche voorstel schrijft «De bjjvoeging" dat het schoolgeld worde ge heven «in verband met den finaneieelen toestand der ouders, ter beoordeeling Tan burgemeester en wet houders' «dunkt ons ongelukkig. Niet het sub jectieve oordeel van personen, maar een zakeljjke maatstaf, zoo mogelijk die eener plaatselijke directe belasting, behoort, naar het ons voorkomt, boslissond te weien voor de indeeling der betrokkenen in de eene of andere schpolgeld -klasse. Wat te meer klemt, omdat van dien maatstaf alles afhangt voor de be antwoording der vraag, of door luik eene regeling een deel der ouders, wier kinderen .de instelling beiooken, al dan niet te iwaar zal worden ge drukt». Evenredige schoolgeldhelfing, zegt De Amst., heeft geen ander doel dan hen, die tot de kosten van het onderwijs kunnen bijdragen, naar hun vermogen to dobn deelen in de bestrijding der uitgaven. Is het daarom niet wenscheljjk zich tot sleohts drie klassen te bepalen P Dit neemt niet weg dat het Leidsoh Dag. Bestuur reeds door dit voorstel een voorbeeld geeft aan verscheidene gemeenten, die verplicht zijn in het algemeen belang oen aantal inrichtingen van onderwijs in stand te houden die zeer groote offers van de burgerij eischen. De toestand der Amster- damsche gemeente-financien is van dien aard, meent het blad, dat men den tijd voor dergelijke hervor mingen alleszins aangebroken mag achten. In ieder geval komt deze laak buiten den Hand weldra ter sprake. Do Kiesvereoniging «Amsterdam» immers heeft reeds vóór enkele weken de mededeeling ont vangen, dat mr. Kerdijk over deze aangelegenheid een debat zal inleiden. Te Brussel is een vakschool voor kappers opge richt. De lessen worden voorloopig door eenige kappors van naam gratis gegeven later zullen deze honorarium ontvangen. Tweemaal 's weeks, van 9 tot half 12, wordt de cursus gehouden, in het lokaal La Ruche, rue des Pierres j do leerlingen zijn in twee klassen verdeeld. lederen avond zullen voor de kappors, posticheurs en pruikemakers, vier modellen beschikbaar zijn, die anderhalven franc salaris en voor 30 centimes ververschingen per avond zullen ontvangen. Voor zaalhuur, licht. enz. betalen de leerlingen 5 franos per jaar. De cursus is geopend met eene karakteristieke plechtigheid, eene les met muziek. Op eene estrade stonden ges stoelen, drie tafels elk met twee spiegels en de nootlige toiletbenoodigdheden (alleen waren alle flacons uitgesloten), en daaromheen wat kamer planten. Een accompagnateur zette zich aan de piano zes dames traden op, sloegen de witte poeder mantels om, en namen op de stoelen plaats. Na een speech van den voorzitter, Fauconnier, traden zes kappers op dg estrade en begonnen met duizelingwekkende vlugheid het kapsel der zes dames los te maken. Alle zes de modellen hadden een weelderigen haardos, maar in weinige minuten had reeds een der kappers, Cantillon, op het hoofd van zjjn model een wonderwerk van sierlijkheid geïmproviseerd. De dame stond op, werd toege juicht, en al de kenners kwamen er om heen om het kapsel te bestudeeren en te bewonderen. De volgende die klaar was, was de heer Bertrand, daarna de heer Bal, die zijne vrouw als model had. Madame Bal verwierf een bijzonder sncces men vroeg den pianist om eene wals en weldra deden de dames, al ronddraaiende, zien, dat de kapsels even soliede als sierlijk waren. Naar de afbeeldingen van do kapsels schjjnen ze ons wel wat omvangrijkvooral het model Cantillon, dat behalve kleine frisons op het voor hoofd en een hoogon diadeem van haar daarboven, ook op het achterhoofd kolossaal is en nog in den nek laag en wijd afhangt. Het model Bal heeft ook eenige losse vlokjes op het voorhoofd het haar is achter uit den hals vrij strak naar boven ge legd, en valt dan als een helmkam met strik over de kruin naar voren. Tusschen dezen strik on de vlokken haar die het voorhoofd bedekken, zijn bloemen aangebrachtdo coiffure Cantillac heeft een veeren aigrette veel hooger, boven den diadeem. Amst. De Chineezen in de provincie Hunan zijli een vechtlustig volk, en men heeft daar voel last van stamveeten, die soms tot bloedige gevechten leiden. In 1874 sneuvelden bij zulk eene gelegenheid 20 personen, doch de overlevenden werden zoo nadruk kelijk gestraft, dat er voor een langen'tijd do lief hebberij uit was. Doch nu onlangs grepen weer twee zulke ontmoetingen plaats, by eene waarvan 19 personen gedood werden, terwijl bij de laatste 27 mannen sneuvelden en 16 hunne terdoodbrenging t o thans verbeiden. Het betrof hier een geschil tus schen de vijandelijke stammen der Hus en der Hsiehs over het bezit van een heuvel. Hoewel de betwiste heuvel reeds door de overhei4 gelijkelijk tusschen de beide stammen verdeeld was, overviel een bende van 36 welgewapende Hsiehs eenige Hus, die in het bosch aan het houtvellen waren, omsin- geldon hen en schoten er 24 van dood. Zelf ver loren zij 3 man en werden er velen gewond. De gouverneur van Hunan, een hardhandig heer, liet terstond den aanvoerder der Hsiehs het hoofd afslaan en veroordeelde 16 anderen tot dezelfde straf, waar toe hij machtiging uit Peking liet vragen, doch hij liet deze aanvrage tevens vergezeld gaan van het verzoek om dergelijke vonnissen voortaan maar ter stond, zonder machtiging,te mogen laten uitvoeren, daar deze gevechten zoo hardnekkig waren en zoo dikwijls voorkwamen. Tevens liet de gouverneur een aantal leden van beide stammen, die niet bjj het gevecht geweest waren, elk 100 geeselslagen geven. Zelfs kregen de oudsten, omdat zij hun volk niet beter rustig gehouden hadden, een flink pak slaag. Ministers van Financiën, die naar middelen zoeken om de Staatsinkomsten te vermeerderen, kunnen in het buitenland nog zeer vele vreemde belastingen vinden. De Russische Regeering heeft onlangs eene belasting op petroleum en lucifers dus een bo- lasting op licht ingevoerd. Eene poging om lu cifers te belasten is eens in Engeland door den Heer Robert Lowe (thans Lord Sherbrooke) boproefd, maar mislukte geheel et al. In eenige gedeelten van China wordt eene belasting gehevon van alle vrouwen die in het huwelijk treden. In Servië worde i de tournures der dames belast. In Mel bourne wordt op de Kerstmiskaarten 20 percent ge heven. In Weimar wordt een rast recht geheven op muziekpartijen. Eenigon tijd geleden werd de tegen woordige Minister van Financiën in Rusland ver dacht van het voornemen eene belasting van ko pek te heffen van de eieren van alle soorten van ge vogelte, waardoor hij hoopte jaarlijks 5 millioen roe bels bij de staatsinkomsten te voegen. -In Frankrijk worden de sohrijvers vrij algemeen betaald met een percentage op den verkoop van elk deel. Booken worden verkooht in editiën van 1000 exemplaren en de uitgevers adverteeren dikwijls, dat een boek reeds verscheidene drukken heeft beleefd, omdat het publiek juist die boeken koopt, die ver ondersteld worden het meeste succes te hebben. Maar do schrijver verliest daardoor alle controle. Om daaraan te gfinioej te komen, stelde de Heer Deschamps eens voor ëo'ft zegelreoht in te voeren voor elk exemplaar dit verkocht wordt. In vele landen zoude men echtor een belasting op de boe ken beschouwen als eene belasting op do weten schap. Belastingen zijn verder nog voorgesteld op jach ten, op toegangsbiljetten voor schouwburgen, café- chantants, wedstrijden en wedrennen van allerlei aard enz., op jaohthonden, op photographiën, piano's, op twee- en driewielers, op draaiorgels, op vreem delingen, op biljarten, qp eere-titels, op heerenhui zen en villa's, op fonteinen, standbeelden en schilde rijen, op directeuren vant maatschappijen, op croquet en lawn tennis, op schoenen en laarzen, op schoor- steenen, op telografen, telephonen en electrisch licht, op kerken, op alle personon die meer dan een voor naam hebben enz. In Engeland, dat een uitstekend belastingstelsel heeft in vergelijking met andere landen, wordt een recht geheven bij invoer van wijn on gedestilleerd, van tabak, van bier, speelkaarten, koffie, thee, zilver en goud enz. Voorts bestaat voor het geheele land eene Rijks inkomstenbelasting. In do kosten van plaatselijk bestuur wordt voorzien door bijzondere heffingen, meestal berekend naai de huurwaarde. Op deze wijze wordt voorzien in do kosten voor ar menzorg, politie, bestrating, verlichting, rioleering, openbare bibliotheken, parken en plantsoenen, straat reiniging, enz. Natuurlijk wordt ook daar veel ge vonden wat niet volmaakt is. Londen b. v. is, zooals men weet, eene aaneenschakeling van steden, dorpen en parochiën. Sommige wijken zijn voorna melijk door meergegoeden, andere meer door be hoeftige klassen bevolkt, en daardoor wordt juist in de armste parochiën het meest voor armenbelasting geheven, terwijl de parochiën waar de meergegoeden wonen er meestal zeer goed afkomen. De Heer Bright heeft eens gezegd, dat hij nooit eene geschiedenis of kaart van eenig land aantrof waar de bevolking geen belasting betaalt. Een geleerde landbouw-ingenieur, de Heer Guérin, wonende te Grandvillers (Vogezen), heeft eene me morie ingediend aan de «Sociëté d'Agriculteurs de France," die ons voorkomt van groot bolang te zijn, niet het minst voor Nederland. De memorie handelt over,het bevriezen van melk, als bederfwerend middel, en ten einde vervoer moge lijk te maken over alle afstanden. - De bevroreu melk, na dagen en weken in vaaten toestand te zün geweest, wordt eenvoudig ontdooid en is dan even goed als volkomen versche melk. De uitvoerige memorie behandelde achtereenvol- lo. de manier va» bevriezen, wat tegenwoor- met de nieuwere ijsmachines geen enkel bezwaar meer oplevert, mits de bewerking maar op groote schaal kan volvoerd worden. Met de uiterste zorg zijn allerlei omstandigheden nagegaan, ten einde de temperatuur te vinden, waarbij de beste resultaten verkregen worden. 2o. Het phisisch onderioek der melk, waarop de methode was toegepast, Uiterlyk en smaak waren volkomen overeenkomend met pasgemolken melk zoo volkomen, dat door eene vergadering van 20 landbouwers, waarbij zelfs een professor in de land- bouwvakken, geen verschil kon bespeurd worden. Bij het koken, daarna by het ontroomen enz. ge droeg de vroeger bevrorene melk zich als de versche, ja zelfs van de eerste was de room na den vierden dag nog volkomen goed, wat met die van de ver sche melk het geval niet was. 3o. Het microscopisch onderzoek leverde geen en- kei vorschilpunt. 4o. Boter en kaas kunnen van de behandelde melk even goed bereid worden als van de niet be handelde. Verder bespreekt hij de scheikundige samenstel ling, de gassen, do vaten waarin de bewerking ge schiedt en de verzending tevens kan plaats grqpen, het opuemen van ziektekiemrn in bevroren en ver sche melk enz. enz. Kortom, het geheele stuk ge tuigt van een ernstig en breed onderzoek. Voor Nederland wordt misschien deze behande ling van de melk een goudmijn. In elk geval is de bewerking zoo eenvoudig, in 't groot zoo weinig kostbaar en verzending met de tegenwoordige hulp middelen zoo eenvoudig, dat eene ernstige over weging van dëze nieuwe methode aan alle belang hebbenden wordt aanbevolen. (AT. v. d. D.) Ook in 1887 waren de uitkomsten van de Rijks postspaarbank hoogst bevredigend. Het aantal in omloop zijnde boekjes vermeerderde in 1887 met 29.038 stuks, of 20,7 pCt., tegen 24,6 pCt. in 1886. Het gotal en het gezamenlijk bedrag der inlagen waren Getal Gezamenlijk inlagen. bedrag. in 1887 394.237 7.643.431,85 in 1886 346.479 6.615 657,42'/, dus meer iu 1887 47.758 1.027.774,42'/, In verhouding tot het geheele aantal inlagen, is het aantal inlagen in postzegels, in 1886 10,1 pet. bedragende, in 1887 verminderd met 0.7 pet. Het gezamenlijk aantal inlagen beneden 10 verminderde met 1,8 pet. Het getal en het gezamenlijk bedrag der terugbe talingen beliepen Getal. Gezamenlijk bedrag. in 1887 in 1886 109.071 88.282 5.608.990,16 4.810.643,23'/, dus meer in 1887 20.789 1.298.346,92'/, De kosten der Rgks-Postspaarbank, voor het dienst jaar 1886 op 92 600 geraamd, hebben werkelijk 85 431,79'/j bedragen. De kosten over 1887 zullen vermoedelijk 93 974 bedragen. Ook in 1887 werd weder op de in de vroegere verslagen vermelde wijze voortgegaan met het bekend kend maken der Rijks-Postspaarbank, vooral ten platten lande. Met erkentelijkheid wordt hierbij ge wag gemaakt van den steun, daarbij in het bijzonder van (le hoofden dor verschillende scholen ondervon den, waardoor het sparen onder de schooljeugd steeds toeneemt. Het denkbeeld om ook aan boord van Z'. M'. schepen eene gelegenheid te openen tot het doen van inlagen in de,Rijks-Postspaarbank is, nagezette overweging, op grond der daaraan verbonden be zwaren, wat de uitvoering betreft, die geacht werden niet in verhouding te staan tot het nut dat van "den maatregel te wachten is, vöorloopig aangehouden. De vraag, of ook hier evenals elders de spaar bank niet zon kunnen benuttigd worden tot het rentegevend beleggen der geconsigneerdo gelden, is nog niet tot eene beslissing gekomen. Er blijkt verder, dat de inlagen gedurende Januari steeds in toenemende mate vermeerderen. De bewering, dat ran de Rjjke-Postzpaarbank niet in de eerste plaats gebruik wordt gemaakt door die klasse der bevolking, voor welke zjj voornamelijk in het leven werd geroepen, wordt weder bevestigd. In Frankrijk zal weldra de parlementaire strijd weer een aanvang nemen. Het manifest van den graaf van Parijs is reeds verschenen. In twee brieven, tot den Senator Bocher en den hertog d'Audriffet-Pasquier gericht, hecht de pretondrnff zijne goedkeuring aan de staat kunde zijner aanhangers, om met de andere conser vatieven voorloopig do beweging van generaal Bou- langer tegen de republikeinen te steunen. Generaal Boulanger wordt in de volgende week te Parijs terug verwacht. Naar men beweert, zal de generaal beginnen met het uitvaardigen van een manifost, dat .aan alle 10,000,000 Franache kiezers zal worden gezonden. Over den scrutin darrondissement spreekt de graaf van Parijs niet en ook is het nog niet mot zekerheid bekend, hoe Boulanger zich in dit opzicht zal gedragen. Zeker schijnt bet echter te zijn, dat deze netelige quaestie spoedig ter sprake zal worde* gebracht. Men spreekt reeds van twee voorstellen, welke daarvoor gereed zijn. De heer Ribot zal voorstel len de stemming bjj arrondissementen te herstellen met enkelvoudige districten, terwjjl daarentegen de heeren Hubbard en Leoomte wenschen, dat de tem- tin de liete geldig bljjve bij arrondissementen, die meer dan een afgovaardigde moeten kiezen, doch niet bij arrondissementen, wolke één lid afvaardigen. De «Temps», die 'twoten kan, bevestigt het bo- rioht, dat do Fransohe regeering een wetsontwerp tot herziening der Grondwet zal aanbieden. De op heffing van den Senaat en van den post van Presi dent der Republiek naar de tegenwoordige wijze van verkiezing, is daarvan echter uitgesloten. Het be- grootingsrecht van den Senaat en de macht over de Kamerontbinding te beslissen, zal echter beperkt worden. Het zou Floquet in de eerste plaats bjj de indiening van dit ontwerp te doen zijn om een motie van vertrouwen. In den Ministerraad werd door den Minister van Marine medegedeeld, dat de toe stand in Tonkin veel verbeterd is, dat groote benden oproerlingen zich ontbonden hebben en de cholera verdwenen is. De lluitsche Keizer werd op zjjn groote reis gisterenavond 9 uur te Munelum verwacht en ver trekt hedenavond 10 uur naar Weenen. Do Hertog van Nassau bracht den Keizer op Mainau een be zoek, dat met een tegenbezoek in het hotel, waar de Hertog afgestegen was, werd beantwoord. De Duitsche bladen spreken natuurlijk alle over het groote staatsprooes, waartoe de vervolging be treffende keizer Frederiks dagboek aanleiding zal geven. De liberale pers houdt vol, dat in geen geval grond bestaat voor een vervolging wegens beleediging, daar volgens haar keizer Frederiks nagedachtenis door het dagboek eer in een beter licht gesteld, dan gekrenkt wordt. De nationaal-liberalen stellen met de conserva tieven de Fortschritt-partij aansprakelijk voor het firoces en beweren dat het doel was den kanselier astig te vallen. Met de vervolging kunnen zjj zich in zoover alleen vereenigen, omdat daardoor althans de persoon, die de aanteokeninger. openbaar maakte, bekond wordt, Het bljjkt thans dat de man, die het handschrift aaD de «Deutsche Rundschau» gaf, met de vrijzin nigen nooit in eenige betrekking stond. Hij is van geloof conservatief en orthodox. Het is de hoog- leoraar Geffcken te Hamburg, vroeger diplomatiek vertegenwoordiger der Hansestad te Berlijn en eenige jaren hoogleeraar in do rechten te Straatsburg. Sedert 1881 woonde de heer Geffcken te Hamburg. De hoogleeraar woonde ook geruimen tijd te Lon den en leverde, naar de «Times» meedeelt, voor Engelsche tijdschriften menig artikel over de Duit sche staatkunde. De politieke strijd in Engeland over de Home- rule wordt weder scherper gevoerd. Op een te Nottingham gehouden vergadering stelde iemand voor te vorklaren, dat, daar Gladstone thans in beginsel het behoud van Iersche leden in het Rijks-Parlement in geval van Home-rule had too- gegeven, er geen reden meer bestond om zich tegen hem te verzetten. Men weigerde echter op voorstel van den voorzitter de motie te behandelen en verklaarde, dat de voorstellor daar niet tehuis behoorde en geen unionistisch liberaal kon heeten. Er werd daarna een motie aangenomen, volgens welke de Iersche politiek van Gladstone de eenheid des Rijks in gevaar bracht. Chamberlain betoogde, dat Gladstone aan den leiband van Farnell liep; dat de Iersche leiders voor hun agitatie betaald werden, voornamelijk met geld, dat uit Amerika kwam, waar inderdaad de zetel der Iersche agitatie wat; dat aan do grieven der Iersche pachters reeds op aanmerkelijke rwas tegemoetgekomendat de wet in Ierland alle dingen moest gehandhaafd worden, en dat de pogingen om het regeeren in Ierland onmo- te maken waren afgestuit op de vastberaden der Regeering. GEBOREN 29 Sept. Corneli», ouderi J. E. Agten «o C. C. de Korte. Elizabeth Margaretba, ouder» D. de Joeg en A. P. Hcyaman. Jea, oederi J. J. Doijm ea H. Vermeer. Andrie», ouder* A. Plu eo W. Tuiloo. Dirkje Adriena, ouder* C. M. Pu ijk eo J. Weedel». OVERLEDEN 80 Sept, 1 P. «Mo de Pavoordt, 6 j. 7 m. A. Prin*, wed. C. Kluie, 62 j. P. de Grsow, 8 j. 7 m. 1 Oct. G. F. Schenk, 7 GEBORENWiUulniM. ooieei P. Kool «n C. Koolmee,. Hendrik, ouden G. de Kaikkar en C. de Winter. Adri an! Wilhelmioa, oodcre W. vu dor Hoe tel eo H. vu der Starre. Jnonetje, ooders OBook eo E. GoodrUeo. OVERLEDEN: C. d. vu OoUhooro, *ed. tan Hui 87 j. Stolwijk GEBORENSon, oodere t. Borger eo M. Eüktluhaom. Heodrike, coder. K. Aoker 0. vee Dna. OVERLEDENA. Zyderlun, 21 j. GEBOREN: Catherine, ouders M. vender Wiel en E. ten Heukelom. Margeretha, onders H. van der Beo eu J. Zwanenbeek. OVERLEDEN B. Hokke, 80 j. Voorspoedig bevallen van een Zoon J. BOUTER—Riddïrhoï. Gouda, 1 Oct. 1888. Heden overleed tot onze diepe droefheid ons innig geliefd oudste Zoontje JOHANNES PHILIPPUS, in den sanvalligen leeftjjd van 6 jaar en 8 maanden. .1. F. v. d. PAVOORDT. G. J. T. O. PAVOORDT- VAN StRAATEN. Gouda30 Sept. 1888. Op den 27 September 1888 overleed te 'e Gravenhage onze lieve Moeder en Behnwd- moeder Mevrouw S. TUINEN BURG, geboren Verdoes, in den ouderdom van 67 jaren. J. W. TUINENBUR6. M. TUINENBURG-Zille. Gouda, 1 October 1888. Wegens buitenlandsch» familiebetrekkingen eent heden geplaatet. te Vlaardingen. Deze THEE is verpakt in pakjes van een half, één, twee en een half en vijf 77. Gr. en voorzien van het merk cde Zeeman.» Verkrijgbaar vanaf 0.80 per 5 H.Gr. voor Gouda alleen by Oosthaven 17. 50 CENT per POND. KORTE GROENENDAAL. BLEEKER8INGEL, vraagt tegen NOVEMBER By deze heb ik de eer mjjne geëerde stad genoten te berichten dat ik mgne Zaak in Gedistilleerd van af heden beb Ocerffedatm aan den Heer M. J. de GRAAI1, die dezelve geheel voor eigen rekening zal voortzetten. Harteljjk dank voor het vertrouwen mg gedu rende meer dan 45 jaren geschonkenik vlei mp dat mjjn opvolger ook ditzelfde ver trouwen zalt schenken daar ik overtuigd ben hp hieraan volkomen zal beantwoorden. Hoogachtend, Gouda, 1 Oct. 1888. Mg refereeiende aan bovenstaande heeft on- dergeteekende het genoegen te berichten dat hg de Zaak, tot heden door den Heer C. MESSEMAKER gedreven, heeft Overge nomen en van af heden voor eigen rekening zal voortzetten; ik Verzoek beleefd ook mg datzelfde vertrouwen te willen schenken het geen mgn voorganger zoo ruimschoots geno ten heeft. Hoogachtend, Gouda, 1 Oct. 1888. Te Haarlem wordt GEVRAAGD met l NOVEMBER in een klein gezin, een als MEID-ALLEEN, zich te vervoegen OOST HAVEN 18. Van het 1.1. geadverteerde 2 persoons WOLLEN DEKENS, zgn nog slechts een 30 stuks over. Zwaar, solied Leidsch fabricaat en fantaisie rand. Binnen eenige dagen wachtende eene lading waarnit wij tot contant zonder korting afleveren, vrij aan huis bezorgd, mits bjj 2 of meer Heet. gelijk ge nomen. Kantoor: Turfmarkt H 101. Gouda, 2 Oct. 1888. Ter overname GEVRAAGD eene goed onder houden MAHONIEHOUTEN LINNENKAST. Adres met franco brieven onder No. 1734 aan het Bnreaa dezer Conrant. GEABONNEERDEN worden herinnerd de BETAALDAGEN der ABONNEMENTSGEL DEN zgn van Waarn. Dir. f

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2