ruin) HUIS, Goudsche Boterfabiek STEENKOLEN. Geen grijs Haar meer!!! Buitenlandsch Overzicht. ADVERTENTIEN. A, den HERTOG Grove Ruhr Kachelkolen Gouda, 29 Nov. 1888. Burgerlijke Stand. GO Cent per Heet. P. KRIJGSMAN, is, maar daarop gelift en dienen kan om haar te vervangen. Art. 2. Het is verboden een surrogaat van boter ten verkoop te hebben op eene openbare marktplaats of in eene openbare verkoopplaats, indien niet op de yerpakking of bij gebreke daarvan op do waar zulve, het woord margarine in duidelijke letters voorkomt. Het is vorboden een surrogaat van boter te leveren aan handelaren in boter of surrogaten daarvan, in dien niet op de bij de levering behoorende factuur of rekening en op de verpakkiug het woord marga rine in duidelijke letters voorkomt. De afmeting van de letters en de wijze waarop die moeten worden aangebracht, worden door onzen minister van waterstaat, handel en nijverheid bepaald en in de Staatscourant aangekondigd. Art. 3. Het is verboden een surrogaat van boter ten verkoop voorhanden te hebben op openbare markt plaatsen, bij plaatselijke verordening voof den ver koop van boter bestemd. Art. 4. Met het opsporen van de feiten, by deze wet strafbaar gesteld, zijn belast de ambtenaren vermeld in artikel 8. nos. 1 tot en met 6 van het wetboek van strafvordering, do maréchausseeen alle andere ambtenaren van rijks- en gemeentepolitie. Art. 5. De openbare verkoopplaatsen, waar boter, alsmede die waar surrogaten van boter of als zoo danig aangeduide waren ton verkoop voorhanden zijn, zijn van des voormiddags 8 uren tot des namiddags 8 uren, behalve op Zondag, ook tegen den wil der gebruikers toegankelijk voor de in artikel 4 bedoelde ambtenaren. Is de openbare verkoopplaats alleen door eene woning toegankelijk, dan treden zij deze tegen den wil van den bewoner niet binnen dan op schriftelijken last van den burgemeester. Van dit binnentreden wordt binnen tweemaal vier-en-twintig uur proces verbaal opgemaakt en aan dengene, wiens woning is binnengetreden, in afschrift is medegedeeld. Art. G. De ambtenaren in artikel 4 bedoeld, zijn bevoegd op openbare marktplaatsen omschreven in artikel 5, monsters te nemen van alle waren, dio als boter bf op boter gelijkende aldaar ten verkoop voorhanden zijn. Üp andere openbare marktplaatsen dan die in artikel 3 bedoeld en in openbare verkoopplaatsen bestaat die bevoegdheid niet, wanneer de op boter gelijkende waren als surrogaten van boter zijn aan geduid op do in artikel 2 voorgeschreven wijze. Art 7. De in het vorige artikel bedoelde monsters worden door de daar aangewezen amb tenaren verzegeld en onder bijvoeging van een pro- ces-verbaal vermeldende do herkomst van ieder monster, zoodra mogelijk verzonden aan den bovoeg- don ambtenaar van het openbaar ministerie, door wiens zorg zij worden overgegeven aan de door Onzen Minister van waterstaat, handel en nijverheid aan te wijzen deskundigen, volgens door hom te geven voorschriften en tegen eene door hem vast te stellen belooning mot het onderzoek van de monsters te belasten. Do belanghebbende is bevoegd, do monsters ook met zijn eigen zegel te voorzien of het papier, waarop het zegel der ambtenaren geplaatst is, met zijne handteekening te waarmerken. In bet proces verbaal wordt vermeld of, en zoo ja, op welke wijze van die bevoegdheid is gebruik gemaakt. Art. 8. Overtreding van eene (Ier bepalingen van do artikelen 2 en 3 dezer wet w.»rdt gestraft met eene geldboete van ten hoogste tweehonderd gulden of hechtenis van ten hoogste drie maanden. Niet strafbaar is hij, die in geval van overtreding van art. 2, eerste lid, bowijst, dat de waar, waarmede de overtreding gepleegd is, aan hem als boter was geleverd. r Art. 9. Bij voroordeoling wofdt door don rechter openbaarmaking op kosten van den veroordeelde ge last van do rechtorlijke uitspraak of van een uitreksel paarvan. Art. 10. De feiten bij deze strafbaar gesteld, wor den beschouwd als overtredingen. Art. 11. Deze wet treedt in werking op oen nador door ons te bepalen tijdstip. Do ministers van justitie en van waterstaat, handel en nijverheid schrijven o. a. tot toelichting van deze voordracht De achteruitgang van den goeden naam der Noder- landsche boter zich openbarende in hare lage notee ring niet alleen in vergelijking met vroeger betaalde prijzen, maar ook met die waarvoor boter uit andere landen verkocht wordt, moet, naar veler gevoelen, voor een goed deol worden toegeschreven aan ver keerde praktijken, welke in den boterhandel worden bedreven. Van die zijde wordt er op gewezen, dat sedert de groote vlucht, die de margarinenijverheid, vooral in ons land, genomen heeft, de margarinebofeer nu en dan ten verkoop wordt aangeboden onder den valschen naam van boter en tevens ook wordt gebe zigd om room-boter daarmede te vermengen, met het doel om voor hut mengsel de prijzen van echte en onvervalsche boter te bedingen. Het gevolg hiervan is, zoo wordt verder beweerd, dat onze boter lang zamerhand onder *de verdenking is gekomen met kuntboter vermengd te zijn en dat het echte product allicht voor het surrogaat wordt gehouden, hetgeen een drukkenden invloed op de pry zen van dat pro duct uitoefent. Zonder twijfel wordt met juistheid als mode oorzaak der daling gewezen op deu algemeenen achteruitgang van der. prijs der landbouwproducten en op de ongelijkmatige bereiding van de boter, terwijl als derde oorzaak ook mag worden genoemd de rechtmatige concurrentie der kunstboter. In tindero woorden, al werd kunstboter niet gebezigd tot het maken van mengsels en nimmer onder een valschen naam vorkocht, ook dan nog zou het surrogaat vermoedelijk nadeelig werken op do prijzen van het echte product, vermits velen, ter wille van liet verschil in prijs, zich gaarne met hot surrogaat behelpen. De omstandigheid evenwel dat ook zonder knoeierijen de boterprijzon zouden gedaald zijn, doet niots af aan de stelling, dat tot de tegenwoordige sterke daling ook door die knoeierijen wordt bij gedragen. En het is althans zeer waarschijnlijk (lat een gunstige invloed op de boterpryzon zon worden uitgeoefend, wanneer hot mocht gelukken eenigo zekerheid te geven, dat hetgeen als boter verkocht wordt uitsluitend van melk afkomstige vet- *leelen bevat. De vraag verdient derhalve ernstige overweging of het niet de taak der rogeeriug is om die zekerheid doof wettige maatregelen te be vorderen en langs dezen weg de knoeierijen zooveel mogelijk tegen te gaan. De ministers, vau justitie en waterstaat wenschen echter, ter vermijding van misverstand, er aanstonds de aandacht op te vestigen, dat in deze voordracht met knoeien niet wordt bedoeld het vervalschen, waar door de waar bedorven en schadelijk wordt voor do gezondheid. Gaarne wordt zelfs toogegoven, dat goede kunst boter hetzij onvermengd, hetzij vermengd met room boter, voor de volksvoeding eene betrekkelijk,groote waarde heeft. a Dit surrogaat voor echte boter te doen doorgaan ist echter bedrog, zij het ook niet in do engo betee- kenis van dit woord in het Wetboek van Strafrecht eil dit bedrog is oorzaak dat niet alleen aan de koopers waren geleverd worden, die eene mindere waarde hebben dan die welke zij raeenen te koopon, doch dat ook de voor Nederland van zooveel belang zijnde boterproductie en boterhandel op onrechtma tige wijze worden benadeeld. Met de landbouwooaimissie is do regeering van oordeel, dat met dit bedrog een groot volksbelang gemoeid is. Inderdaad is de zuivelnijvorheid eender gewichtigste takken van bedrijf ten onzent en eene der voornaaamsto bronnen van onze nationale wel vaart. Zij is bijna over het gehoelo land verspreid en haar achteruitgang is een nadeel, dat slechts ten deele kan wordeu opgewogen door den bloei dor margarine-nijverheid of door den belangrijken handel in do grondstof in enkele hoofdplaatsen van verkeer in ons vaderland. Hoe oude rechten echter die nij verheid kunnen doen golden en hoezeer bij haren bloei het publiek belang is betrokken, het zou toch niet aangaan haar van regeeringswege tegen eene mededingster te beschermen, wanneer en zoolang deze met rechtmatige wapenen strijdt. Nu dit vaak niet het géval is, bestaan er gronden om te trachten die mededinging in het spoor van het recht terug te dringen. Voorloopisr schijnt echter te dien einde te kunnen worden volstaan met maatregelen betreffende do kunstboter. Wel is reeds ten aanzien van een ander voortbrengsel der zuivel-nij verheid, namelijk de kunstkans, op soortgelijko nmaatregol door sommigen aangedrongen, maar het is nog niet gebleken, dat do handel in dit surrogaat zich op den duur levensvat baar zal betoonen en allerminst dat hij reeds een eenigszins noemenswaardigen omvang heeft gekregen. N«i nauwgezet onderzoek hebben de ministers daarom gemoend, vooralsnog geeuo bepalingen om trent den handel in kunstkaas iti dit ontwerp te moeten opnemen, doch behouden zij zich voor om, zoodra de wenschelijkheid daarvan blijkt, daartoe do noodige voorstollen te doen. Do heer Dauiel Wilson, die zich sedert zijn geruchtmakend proces niet meer in do Fransche Kamer had vertoond, is plotseling weer in het Palais Bourbon verschenen en bracht daar alles in rep en roer. Alsof er niets gebeurd ware, ging de afgevaardigde uit Indre-et-Loire op zijne oude plaats in het centrum zitten, maar onmiddellijk stonden alle afgevaardigden in de nabijheid op, zoodat Wilson woldra geheel alleen zat. Nauwelijks waren do noodigste bezigheden ver richt, of de republikeinsche afgevaardigde Mesureur stelde namens oenige zijnar partijgenooton Yoor, de zitting tot half vijf te schorsen. Do reden, waarom men dit voorstel deed, werd niet vermeld, daar ieder wel zou begrijpen, waar de schoon wrong. De heer De Cassagnac achtte het echter noodïg, dat do voorstellers de aanleiding tot hun voorstel uitdrukkelyk «ouden noenwn, Dit noopte den lieer Milleraad, een vau de rédacteurs der Justice, iets duidelijker te sproken ett nameus de republikeinsche partij zonder omwegen te verklaren, dat de tegen woordigheid van een der leden, dien men niet kon buitensluiten, aanleiding had gegeven tot het voorstel. Het voorstel werd toon met 345 tegen 30 stem men aangenomen, hetgeen een lid der rechterzyde den uitroep ontlokte: «Dit is het begin der ver banningsbeweging en hot einde van het parlemen taire stelsel." Nadat de zitting was opgeheven, hielden de drie republikeinsche groepen een bijeenkomst ton einde over het geval te spreken. Orft half vijf word de zitting heropend. Do hoer Millerand vorklaarde toen namens de republikeinsche meerderheid, dat deze geen bezwaar meer bad de gewooe bezigheden te hervatten, nadat zij door de schorsing haar moewing zoo duidelijk had doen kennen. Namens de rechterzijde, welke zich geheel van stemming over deze zaak onthield, verklaarde de Bonapartist Jolibois, dat deze partij niets met den heer Wilson gemeen had. Niettemin eerbiedigden Royalisten en Bonapartisten de uitspraak der rech ters en zouden zij zich daarom bepalen tot het bo- tuigen «hunner volkomen onverschilligheid en diepe minachting voor het besluit der republikeinsone meerderheid". Deze verklaring van den heer De Jolibois werd door de geheelo rechterzijde levendig toegejuicht. Tijdens de schorsing was de heer Wilson op zijn plaats gebleven, waar de beeren Andrieux en Ricard hem giugen begroeten. Na de verklaring van deu heer Millerand stond (Jrévy's schoonzoon op en ging heen met do 'woorden: «Ik zal eiken dag terugkomen." De Kamer zette toen do beraadslaging over de bogrooting van financiën voort, doch wijdde daaraan zoor weinig aandauht, daar de opgewondenheid over het zonderlinge voorval, ook na Wilsons vor- trek, niet zoo spoedig bedaarde. Naar aanleiding van een artikel in (le //Repu- blique Fran^aiso", waarin dit blad na lang tegen» stribbelen do manifestatie ter eece van Baudiu op aanstaanden Zondag goedkeurt, schrijft de Parijsclifl berichtgever der //Times" /,De gematigden als partij hebben opgehouden te bestaan. Zij helpen de reactionairen zegevieren en dezen hebben Kolyk Duizendmaal liever do dictatuur van een enkel man dan die van het duizend hoofdig dier, het grauw. Onder beiden gaat de vryheid te gronde maar onder een enkelen dictator heeft zij oenige kaas om te herleven. De onderdrukker kan in een oogenblik door een ziekte worden weggerukt, zoodat de onafhankelijkheid herkregen wordtmaar wan neer het grauw de dwingelandij uitoefent is ter bevrijding een ganseho pestilentie van noode, waar door zoowel de vordrukkers als de verdrukten worden weggemaaid. Nu de opportunisten tot de- Commune zijn overgeloopen, moeten zy er zich niet over verwonderen als degenen wier vertrouwen zij verliezen, overloopon naar Caesar." Een groot gedeelte der eerste zitting vau den Duitschun Rijksdag werd in beslag genomen door do milliöonen-rede, welke de nieuwe rijksminister van financiën, baron Von Maltzahn-Gültz uitsprak. De minister had eeu uur noodig tot toelichting der begrooting, waarvan de cijfers reeds bekend waren. Na den minister ontving de heer Eugen Richter het woord. De leider der Duitsch-vrijzinnige partij hield eveneens een lange redevoering, waarin bij niet alleen de financieele staatkunde der regeoring ver oordeelde, maar ook waarschuwde tegen koloniale ondernemingen. Ten slotte besprak do heer Richter ook het gebeurde te Broslau en protesteerde er namens do liberulen tegen, dat keizer Wilhelm //de kroon tot don verkiezingsstrijd doet afdalen." Na Richer spraken de heoren Von Wedell-Mal- chow en Von Huono namens de conservatieven en het centrum, die beiden de'hooge invoerrechten op graan en de alcohol-belasting togeu do critiek van den FortschrUtler in bescherming naraeu. lledfcrt zal do heer Von Bennigsen namens de nationaal- liberalen het woord voeren. In (le Belgische Kamer geeft.de Vlaamsche quaestie nog steeds aanleiding tot groot rumoer. l)e lieer Coreirians, de opgowouden afgevaardigde van Aptwerpen, bleef verlangen, dat zoowel de advocaat als het oponbuav ministerie bij alle rechts zaken verplicht worden de Vlaamsche taal te ge bruiken, indien de boschuldigdo oen Vlaming is. l)e hoer Jacobs, eveneens afgevaardigde van Antwer pen, bestreed dit en handhaafdo het recht van kepzo, zoodat ook de boschuldigdo Vlaming zich desver- kiezende in het Fransch kan laten verdedigen. De heer Bara viel den heer Coromans zeer hoftig aan, en de heer Coremans antwoordde niet minder scherp. Zelfs begon de Antwerpsche afgevaardigde plotseling Vlaamsch te spreken. Eenigo Vlamingen, die op de openbare tribune zaten, geraakten daar door in zoo groote opgewondenheid, dat *ij Cpre- mans met handen en voeten toojuichteh. De voor zitter achtte echter dit rumoer niet strookend met den ernst en de waardigheid der Kamer en liet de tribunes ontruimen. I)e Duitsche en Oostenrijksche bladen praten in de laatste dagen niet meer over de Russische troepen verschuivingen. De officieuso Russische //Nord" merkt naar aanleiding van dat geschrijf het volgendo op: //I)eze verwijton zijn belachelijk en rusten op niets. De in dun laatsten tijd uitgevoerde troepen bewegingen in Rusland zyn slechts het gevolg van het cfoor do //Russische Invalide" openbaar gemaakte program, en juist de daaraan gegeven openbaarheid sluit allo bijoogmerken uit. Hebben veranderingen plaats gehad in het aantal troepen aan de westelijke grenzen, dan zijn deze eer verminderd dan ver meerderd Het is duidelijk dat, als de vrees voor eeu aanval van Rusland den minsten grond had, men er in de troonrede, waarmede de Duitsche Rijksdag geopend werd het spoor van zou hebben aangetroffen. In plaats daarvan vindt men er slechts de hoop uitgedrukt op behoud vau den vrede. Trouwens de bladen zelf die met deze polemiek een begin maakten, hebben al spoedig het ijdele hunner beschuldigingen ingezien." Do BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA, doen te weten, dat door den Raad dier Gemeente in zijne vergadering van den 9n Novem ber 1888 is vastgesteld de volgende VERORDENING op het zuiver houden, over dekken of rioleeron van Wateringen, Slooten of andere Watoren, die aan bijzondere per sonen toebuhooren. Artikel 1. De eigenaars of rechthebbenden van wateringen, slooten of andore wateren en, zoo dat door Burgemeester en Wethouders noodig wordt geacht, ook van riolen zijn verplicht die te zuiveren of te doen zuiyeren van drijvend vuil en andere stoffen, die de doorstrooming'van het water kunnen belemmeren o( stank of schadelijke uitdampingen kunnen veroorzaken. Zoo dikwijls Burgemeester en Wethouders dat goedvinden, drijft do Geineeuto-Bouwraeester of die hem op last van Burgemeester en Wethouders daarin vervangt over do watoringen, slooten of andere wa teren en riolen eene schouw, die minstens vijl dagen te voren door afkondiging ter openbare kennis wordt gebracht. Art. 2. Het zuiveren van de wateren en riolen in het vorige artikel bedoeld, ter halver breedte aan verschillende eigenaars toebehoorende, moet ge meenschappelijk geschieden. Indien een van beiden nalatig of onwillig is, kan de andore zijne bereidwilligheid tooncn en zich van boete bevrijden door de kosten van onderhoud, volgens de begroeting .van Burgemeester en Wet houders, te bobden. Art. 3. Zoo do wateren of riolen in art. 1 be doeld, aan meerdere eigenaars of rechthebbenden in gemeenschap toebehooren, is ieder hunner voor het geheel voor het onderhoud aansprakelijk. Ieder inedeeigenaar of rechthebbende, die aan zijne verplichting wil voldoen, doch daarin door den onwil der anderen wordt verhinderd^ wordt vau de boete vrijgesteld, indien hij de kosten van zijn aan deel, volgens de begrooting van Burgemeester en Wethouders, lietaalt. Art. 4. De eigenaars of rechthebbenden van wateren en riolen in art. 1 bedoeld kunnen zich van de hun bij dozo Verordening opgelegde verplichtin gen ontslaan door jaarlijksche betaling in do maand Januari eener door Burgemeester en Wethouders te bepalen som, waarvoor de Gemoente zich daarmede belast. Art. 5. Wanneer Burgemeester en Wethouders, de Openbare Gezondheidscommissie gehoord, de over dekking vau wateren in Art. 1 bedoeld of do ver- vanging door een riool wegens de daarin of daar door afgevoerd wordende stoffen in het belang der openbare gezondheid noodig achton, zyn de eigenaren of rechthebbenden verplicht, na ontvangen bevel van Burgemeester en Wethouders dat te doen binnen zoodanigeu termijn en op zoodanige wijze ais bij dat bevel wordt bepaald. Bij dit bevel wordt geene vermindering der wijdte en diepte^ van de bedoelde wateren gelast wanneer dit in strijd is met eonige verordening yau het be trokken W at erschapsgezag. De bepalingen van Art. 2 en 3 zijn hierop mede van toepassing. Art. G. Aan den Gemeonte-Bouwmeester of die hem op last van Burgemooster en Wethouders ver vangt wordt tot hot drijven der sqhouw de last verstrekt om de woningen der ingezetenen huns ondanks binnen le treden met inachtneming der voorschriften van de Wet van 31 Augustus 1853 (Staatsblad No. 83). Art. 7. Zy, wier wateren of riolen bij de schou wen blijken niet gezuiverd te zijn zooals in Art. 1 is bepaald, worden gestraft met eene geldboete van ten hoogste 25. Art. 8. Tot het constateeren van de overtredin gen dezer verordening is behalve do Ambtenaren, daartoe bij de Wet aangewezen, bevoegd de Ge meente-Bouwmeester of die bom op last van Burge meester en Wethouders vervangt. Art. 9. Bij het in werking treden dezer Veror dening is die op het zuiver houden, overdekken of rioleeren van watoringen, slopten of andere wateren, die aan bijzondere personen toebehooren van den 19 Augustus 1884 ingetrokken. Zijnde deze Verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland volgens hun bericht van 20/23 November 1888 in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar h?t behoort, den 27 November 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. MARKTBERICHTEN. De aanvoer was heden weder rufm. Alleen de beste kwaliteiten konden ongeveer vorige prijzen opbrengen. Afwijkende kwaliteit was slechts lager te plaatsen. Mais in de ronde soorten vrij wat hóoger. Tarwe jarige Zeeuwsche 9.20 a 9.40. Mindere jarige Zeeuwsche 8.70 a 8.90. Nieuwe Zeeuwsche 7.75 a 8.Mindere nieuwe Zeeuwsche 7.40 a 7.60. Nieuwe Polder 6.50 a 6.75. Afwij kende 5.90 a 6.25. Roode tarwe 6.20 a 6.30. Angel tarwe 7.a 7.25. Rogge Zoeuwscheƒ5,40 a 5.80. Polder 5.a f 5.25. Buitenlandscho per 70 KG. ƒ4.65 ƒ4.90. Gerst Winter ƒ5. a 5.40 Zomergerst 4.20 a 4.60. Chevalier- gerst f 5.75 a 6.25. Haver per Heet. 3.10 a 3.75, per 100 kflo 6.50 a 7.50. Hen nepzaad Inlandsch 7.75 ft ƒ8.25. Buitenlandsch 5.50 a ƒ6.Erwten: Kookerwten 10.25 a 11.Niet kokende 7.— a 7.50. BoonenBruine boonen de beste 15.50 a 16.25, mindere 14.a 14.25. Witte boonen 13.a 13.50 Duivenboonen 6.50 a 7.50. Paardenboorien 6.»tt 6.50. Kana- riêzaad 9.a 9.50. Spelt 2.75 a 3.25. Mais per 100 kiloBonte Arnerikaansche ƒ6.60 a 6.75. Odessa f 7.50 a 7.75. Cinquan- tine 8.50 a 8.60. Do veemarkt met goede aanvoer, handel redelijk, vette varkens goede aanvoer handel vlug 20 a 23 ct. per half kilo, magere biggen, groote aanvoer, handel matig 9.80 a 1.10 per week, varkens voor Londen, grooto aanvoer, handel redelijk 18 a 19 ct. per half kilo, vette schapen, goede aan voer, handel vlug f 17.a 28.nuchtere kalveren, tamelijke aanvoer, handel vlug, ƒ4.a 12.graskalveren, «goede aanvoer, handel matig 25.— a 55.—. Aangevoerd 65 partijen Kaas, handel slap, eerste qualiteit 23.h f 25.tweede qualiteit 20. a 22.—. Noord-Hollandsche 22.K f 28. Boter, goede aanvoer, handel gewoon le kw. van 1.3Q a 1.40, 2e kw. van 1.10 a 1.20. GEBOREN 26 Nor. Johannes Gerardns Aart, ouders J. Duijs en M. van der Heiden. 27. Nicolaas ifiudolf, ouders J. blop en N- Tienstra. 28. Jacobue, ouders j[ Rijnhout en J. 8. van der Speld. OVERLADEN 27 Nov. T. H. Kölker, 15 d. - G. P. Agten, 9 ra. - A. M. A. tan den Akker, 3 m.28. C. W. Schenk, wed. F. O. van Zeijlen, 58 j. GEHÖWD: 28 Not. R. tan Sehaik en G. Straver. J. Beitcvnsr en J. Flux. A. Vogelaar en J. van Stavel. F. Cozak en J. W. van der Hey. Heden overleed tot onze diepe droefheid in den ouderdom van 58 jaren onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder Mevr. de Wed. F. C. van ZEIJLEN, geb. Schenk.' G. C. van dek LAAR. D. C. w. VAN DER LAAR Dz. M. van der LAAR—Straver. Gouda28 November 1888. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. Op den 3» December hopen onze geliefde Oudera CAREL FREDRIK van der MEE EN BERENDINA WENTING, hunne 12'^-JARIGE ECHT- VEREENIGING te herdenken. Hnnne dankbare Kinderen. Gouda, Boomgaardstraat R. R. 7. Bevallen van een Zoen N. SÏjOPTienstra. Gouda, 27 November 1888. Voor dq vele bewijzen van belangstel ling bij de geboorte van onze dochter onder vonden, betuigen wjj onzen hartelijker) dank. J. J. PETERS. A. PETERS— Gouda, 29 Nov. 1888. van den Harg. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overigden van onze ge liefde Behuwddochter en Behuwdzuster, Me juffrouw ELIZABETH JANSEN, Weduwe van den Heer Petrus Jaspers, betuigen wij bij deze onzen hartelgken dank. Uit aller naam, L. JASPERS. Gouda, 29 November 1888. Wordt GEVRAAGD tegen FEBRUARI een geschikt tot het houden van Commencaals; liefst op de Gouwe. Adres letter D. bij den boekhandelaar H. C. EDAUW Jr. alhier. dTdÏRECTIE der beeft het besluit genomen, om van den EER STEN DECEMBER af, niet meer in het klein aan de fabriek te verkoopen en verzoekt mits dien de vele afnemers in deze stad, om zich in bet vervolg te willen voorzien bij de Heer op de GOUWE C. 231 alhier, dewelke als Depothouder van de fabriek voor denzelfden prijs verkoopen zal. Voortdurend in lossing eene lading waaruit tot contant vrjj aan huis geleverd wordt. Kantoor Bogen 118a. Bestellingen vóór 1 December a. st. ontvan gen, worden tot dezen prijs uitgevoerd. Op 1 December a. st. is de prijs 65 Ct. per Heet. De nieuwe LONDON is de beste van alle bestaande par- fumerien, om het grijze haar binnen enkele dagen te doen verdwgnen. Maakt het haar glansrijk en zacht en verft niet. Prjjs 85 cent per flacon en 1,50 per dubbele flacon. Alleen verkrijgbaar te Gouda bij J. H. ,C. HUINCK F.Hz., 122 Hoogstraat 123.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2