BINNENLAND. L BRINKMAN ZOON, VERHUIZINGEN ADVERTENTIËN. T7"^rplsua/tst BalteDlaodsch Overzicht. H. W. M. STEEVENS, Drop uit den Blikken Trommel. erkennenhet komt ons echter voor dat er, vooral bjj de subfficfiën, veel te zeggen waaroor het behond er van, daar het immers geen nieuwe instellingen betrof, maar zoodanige, die jaren gesteand waren en daarop rekenden. Hoe het zjj, de rechterzijde volhardde bij haar minimnm- eisch en alle pogingen tot redding mochten niet baten. Dat echter de heer Mackay is een gematigd man, niet bereid om incidenteel mede te wer ken tot het afbreken der openbare school, bewees hjj door de handelwijze af te keuren der gemeente Smilde, welke aan het geheele onderwijzend personeel ontslag heeft gegeven, ten einde nieuwe titularissen te kunnen be noemen op lager tractement. Hij was zeer geneigd den Koning een besluit ter vernieti ging van dezen maatregel voor te dragen. GOUDA, 24 December 1888. Op oen totaal aantal schooltijden van 79,053 werden er in 1888 aan de openbare school te Gou derak verzuimd 16.136, zijnde ruim 20 pet. Het gemiddeld aantal leerlingen in dat jaar bedroeg 160. Het antirevolutionaire weekblad De Hollander zal voortaan komen voor rekening van de besturen dei- centrale anti-revolution, kiesvereenigingen in de districten Leiden, Gouda, Bodegrave en Katwijk. Het zal voorts verschijnen onder den naam De Rijn en IJtelbode. Een telegram, gisteren bij de Nieuwe Afrikaansche Handels-vennootschap van haren hoofdagent te Banana, via San Thomé, ontvangen, meldt „Stanley aangekomen te Wadelai.» Te Amsterdam is gisteren de algemeene vergade ring gehouden van den Nederlandschen Bond voor algemeen kies- en stemrecht, onder voorzitting van dr. Vitus Bruinsma. Vertegenwoordigd waren 21 afdeelingen. Uit de mededeelingen van den secre taris bleek, dat de Bond 49 afdeelingen telt en het vooruitzicht bestaat dat eerlang nog 3 afdeelingen in Friesland zullen worden opgerichtblijkens mede deelingen des penningmeesters bedroegen de ont vangsten 360.10, de uitgaven 180.39, zoodat er een batig saldo aanwezig is van 179.71. Uit de Rijnstreek schrijft men aan „De Tijd". Het is in den boterhandel algemeen bekend, dat het vermengen van goede roomboter met margarine voornamelijk geschiedt op een paar dorpen tusschen Leiden en Den Haag, door kleine landbouwers en dito boterkoopers, zoogenaamde „potjesmannen", en dat dit product grootendeels in de residentie voor natuurboter aan den man wordt gebracht. Te Rotterdam en vooral te Amsterdam kan men voor dat mengsel geen afnemers vinden; de aan zienlijke stand en de gegoede burgerij willen voor beste, zuivere natuurboter den geëvenredigden prijs besteden en worden goed bediend, terwijl de mindere mau kunstboter (margarine) neemt, maar dan ook weinig betaalt. In den Haag echter wil men geen kunstboter, neen, volstrekt niet! maar men wil ook voor beste boter liefst niet veel geld geven. Een zooge naamde boterboer biedt zuivere lekkere room boter aan tot een prijs ver beneden de marktkoers; en zonder te vragen hoe dit kan, neemt men 1 of 2 kilo. Smaak en kleur zjju goed. Men laat zich geregeld door dien boer met dit product bedienen en verzekert aan buren en kennissen, dat men zijn boter direct van den boer heeft en voor geen geld kunstboter zou willen gebruiken Staten-Generaal. Tweede Kameb. Zitting van 22 Dec. De heer Domela Niouwenhuis voerde bij hot debat over de Wet op de Middelen 't eerst het woord, tot toelichting" van zijne motie. Hij betoogde het drukkende van de accijnzen op zout, bier enz., die z. i. gehaat en gevloekt zjjn. Spr. had van dezen Minister eene algemeene belastingherziening verwacht itaaar de Minister wil alleen verlaging van den zout- accijns. Men moest nu toonon, dat de lenzen "bij de verkiezingen gebruikt, ernstig gemeend zijn. De heer Schepel sprak daarna ter verdediging vah de door hem en eenige andere leden voorgostelden motie van dezelfde strekking. De heer Borgesius verklaarde, geen van beide noties te willen, omdat zij niet aangeven, welke be- astingen zoo zwaar drukken, en dus onpractisch zijn. De heer Van Dolden sprak den wensch uit, dat het reglement van orde zou voorzien tegon moties als deze op ongelegen oogenblikkon. De heer Zjjlker antwoordde daarop, dat Ie moties met exoeptiea zijn bestreden. De heer Van Houten meende, dat het aannemen van de moties geen politieke daad zon zijn en dat er ook geen aanleiding voer la. De hoe ren Lobman en Sehaepman verklaarden, namens hunne vrienden, dat de beide moties %Van te weinig beteekenis zijn, in practiaehen sin, dan dat zij daaraan hunne stemmen zouden geven. De heer Bulgers noemde beide moties jtroclamaties in de mist, onbestemd en onbeteekenend. Ten slotte wer den beide moties verworpen, die van den heer Nieu- wenhuis met 79 tegen 8 en die van de heeren Sche pel c. s. met 74 tegen 7 stemmen. Daarna is do Wet op de Middelen zonder stem ming goedgekeurd, en de overeenkomst met Frankrijk in zake de Surinaamsche grensregeling met 67 tegen 3 stemmen aangenomen, waarna de Kamer tot nadere bijeenroeping is gescheiden. Uit Amsterdam wordt gemeld De firma Van Houten heeft weder een nieuw reclame-middel uitgedacht. Zij heeft namelijk, te be ginnen met 1 Januari e. k., met de meeste eerste en tweede-rang hotels in geheel Nederland eene overeenkomst getroffen, om in de ontbijtzaal een keurig en smaakvol ingericht adreskaartje te mogen ophangen, waarop aan de logés de keuze gelaten wordt, om, zonder verhooging van tarief, in plaats van koffie of thee, ook chocolade van Van Houten te kunnen gebruiken. De hotolhouders ontvangen daarvoor ieder 4 dozijn fijne kopjes met schotels, waarop het adres der firma gebrand is, alsmede 25 kilo chocolade als cadeau. Men zegl, dat deze overeenkomst der firma weder 26,000 voor een jaar kost. Naar luid van een verhaal beproefde de firma ook haar adres aan den Eyffel-toreu te Parijs nu reeds te doen aanplakkon, en stelde daarvoor eene som van 25,000 fr. beschikbaar. De onderneming echter, die dezen toren zal exploiteeren, tijdens de tentoonstelling in 1889, moet besloten hebben, tot dit middel hare toevlucht voor de exploitatie niet te zullen nemen. Doch de bouwheer of aannemer van het gevaarte plakte hot boven aan den toren en stak de 25,000 fr. in den zak. Do exploitatie-maatschappij liet de annonce er echter afhalen, en onmiddellijk stelde de firma weder 25,000 fr. tor beschikking van den aan nemer, die het adres weder in het oog loopend aan den toren bevestigde. Weder werd het adres ver wijderd, maar nu ook in alle Fransche bladen de groots brutaliteit van den Nederlandsche chocolade fabrikant besproken, waarmede de heer Van Houten verklaart zijn doel bereikt te hebben, voor minder geld, dan hem anders de advertentiën zouden hebben gekost. Volgens de Kieuwfkoje Skowo schrijven de Engel- eohen in Indië boeken vol, om de Hindoes in den waan te brengen, dat de Russen niet ver boven de dieren staan. Een Engolsche schrijver zegt in zulk een werk „De Russen dragen horens, evenals bok ken ze drinken onvermengdon spiritus, eten rauw zwijnenvleesch. Zij hebben roede oogen en kolossale slachttanden. Hun kloederen bestaan uit dierhuiden." Doch dat zijn nog maar de bewoners der Russische steden, in de dorpen echter „gaan de boereu op handen en voeten. De grimmigsten en meest woesten onder hen trekken jqariyks ten strijde en daar hun Radsohie (aanvoerder) geen geld heeft, wordt het hun steeds veroorloofd, elk nieuw veroverd land loeg en kaal te plunderen». Maar tot het groote leedwezen der Engelschen gelooven de Hindoes deze verhalen niet langer. Van de Afghanen hebben zij vernomen, dat de Russen noch slachttanden hebben, noch zich slechter dan de Engelschen kleeden en met overwonnenen beter omgaan, dan de Engelschen met vrienden. De mededeelingen van ooggetuigen brengen be weging en gisting onder het volk der Hindoes, tot schrik der Engelschen, die hun bedreigd prestige door middelen, als het boven beschrevene, zooken te redden. Prof. Buys zond nog voor het einde dezos jaars het 3e deel van zijn werk over „de Grondwet» in het licht, dat uitsluitend de in 1887 tot stand ge brachte veranderingen behandelt en beoordeelt. „Aan materiaal, noodig ter juiste waardeering van de jongste Grondwetsherziening, schrijft de hoog leeraar in de voorrede bestaat waarlijk geen ge brek want het vult tien eerbiedwaardige boekdoelen, eene ruimte zeker meer dan eens zoo groot als noodig zou zijn om de officieele bescheiden te bergen, welke, alle vroegere grondwetsherzieningen te zamen ons leverden. Wil dit nu zeggen, (lat over den arbeid van '87 zooveel meer licht is opgegaan dan ovcT die van '48 bijv. Ik zal het waarlijk niet be weren want tusschon de hoeveelheid en de hoeda nigheid van het verstrekte licht bestaat dikwijls een merkwaardig verschil. „Niets heeft mjj, in die massa deelen zoekende naar de juiste gedachte van den grondwetgever, telkens meer getroffen dan de moeielykheid om het natuurlijk loon te vinden, voor den zoekende weg gelegd dan de aoms sterk in het nog loopende tegenspraak tusschen allerlei officieele verklaringen; dan de schaars te aan korte, bondige en afdoende antwoorden juist op de .meest kritieke vragen dan de overvloed van breede toelichtingen, die er blijkbaar op waren aangelegd om het eigenlijke pnnt in kwestie angstig te myden. „Dit op zich zelf zeer ongewentchte resultaat is intusschen meer een gevolg van de moeilyke poli tieke omstandigheden, waaronder de grondwetsher ziening tot stand kwam, dan de sohuld van den Minister, die, met zeldzaam geëvenaard talent de ontwerpen van grondwetsherziening verdedigende, er dikwijls meer op bedacht moest zijn om zijne voor stellen aannemelijk te maken voor de meerderheid van het oogenblik, dan duidelijk voor hen, die de Grondwet later zullen hebben toe te passen of te verklaren. „In elk geval honde men (zich hiervan overtuigd, dat, hoeveel zorg er ook besteed zij asn de redactie van de gewijzigde Grondwet, de geschillen over hare beteekenis zeker niet zullen uitblijven. Gelukkig dat de geheele strekking van de jongste herziening een waarborg is tegen al te menigvuldige geschillen over den zin der constituoneelo voorschriften. Immers de voornaamste eigenaardigheid van den Grondwetgever vaa 1887 is zijne groote bescheiden heid. Hij heeft gemeend zoo min mogelijk zjju wil aan den gewonen wetgever te moeten opleggen en door dit te doen dezen oneindig meer dan vroeger ontslagen van de verplichting om dien wil te raad plegen en te bepalen. Moge de toekomst leeren, dat door het slaken van zoovele banden niet alleen de verklaring van de Grondwet aanmorkelijk is ver eenvoudigd, maar ook niets verloren geraakt van al het groote en goede, dat de Nederlandsche natie allengs verworven hadeen schat van vrijheid en welvaart, die haar lot nog altyd benijdenswaardig maakte onder de volken van Europa.» De N. Gron. vertelt van een catapultduel in het Sterrenbosch „In de laatste korte, mistige en nog geen vacantiedagen aldus schrijft men ons gevoelden zioh twee kleine Goliaths in hun eer ge krenkt. Er werd tot een formeel duel besloten, secondanten werden verzocht, en de keus der wapens werd volgens recht en wet aan de beleedigde party overgelaten. Hjj koos de catapult en de uit slag was, dat de een aan de hand en de in zijn eer gegriefde aan den mond, met verlies van een paar tanden, werd gewond». Zoo zij van de zijde der respectieve ouders boven dien nog wat op de broek hebben gehsd, was aan de eer voldaan. Met veel by val is door geheel Ierland bet voor nemen begroet, om in hot jaar 1890 eene groote nationale tentoonstelling te houden te Belfast, het middelpunt der grootsche en schilderachtige natuur- tooneelen in het noorden dos eilands. Behalve kunst en nijverheid, zullen daar ook landbouw, veeteelt en visscherij op groote schaal worden vertegenwoordigd en met name zullen de belangen van hot beroemde Iersche paarden-ras worden bovorderd. Reeds nu wordt in Engeland moer levend en geslacht vleesch ingevoerd uit Ierland, dan uit alle andere landen te zamen, terwijl de visscherij, dank zij den steun der bekende barones BurdettCours, zich in toenemen- den bloei mag verheugen. De stad Belfast telt tegenwoordig 230.000 inwo ners, behalve de talrijke voorsteden, is fraai en schilderaohtig gelegen en noemt, wat haveniokomsten betreft, na Londen en Liverpool de eoroplaats in. Meer dan 20 millioen gulden worden er jaarlijks aan dergelijke belastingen ontvangenbovendien bezit de stad een belangryken tak van nijverheid in linnen weverijen. Zij is door talrijke stoombootdienston gemakkelijk te beroiken en biedt door de gelukkige veroeniging van eene schoone ligging .met hoogst belangrijke fabrieken on industrieelo inrichtingen allen waarborg voor eeh druk bezoek. De Staatsct. behelst het verslag door den heer J. H. L. de Haas aan den minister van binncnland- scho zaken, uitgebracht over hetgeen hij ten behoeve onzer Nederlandsche schilderschol, met den steun der Nederlandsche regeering, ter gelegenheid van de te Munchen gehouden derde internationale jubileums tentoonstelling aldaar mocht verrichten. Het slot iuidt Nederland trad dus op de meest schitterende wijze uit het strijdperkde bijvül die onze hoden- daagsche school mocht genieten was tot heden nog nooit op eenigerloi tentoonstelling zoo groot als ditmaal, en het verheugt mij Uwer Excellentio de verzekering te kunnen geven dat zijn roem, voor de naaste toekomst althans, opnieuw is bevostigd. Ge heel Duitschland, gelijk de andere volken van Europa, hebben er zieh van overtuigd, dat ons kleine land, waar het tot mededinging geroepen wordt op het vreedzame gebied der edele kunst, in geen enkel oplicht de mededinging behoeft te vreezen, ja, gelijk uit het vorenstaande blijkt, den naijver weet op te wekken zijner naburen. Die overtuiging zal ongetwijfeld in de allereerste plaats ten goede komen aan onze Nederlandsche artisten, wanneer zij eerlang te Munchen andermaal zullen worden opgeroepen om hun boschavenden invloed ten bate der meuschhaid op de tentoonstelling èn aldaar èn elders te doen gelden. Ik mag Uwer Excellentie niet verbergen, dat ik met een dankbaar hart en gevoel dit verslag mag eindigen. Dankbaar dat het mij is mogen geluk ken de moeite, zorg en opoffering daarasn mijner zijds toegewijd, beloond te zien door eene ver hooging van onzen nationalen roem op kunstgebied. Dankbaar ik kan het niet genoeg uitspre ken voor de even heusche als krachtige wijze waarop mijne kunstbroeders met hunne veelzijdige talenten mijn pogen hebben geschraagd, en tot dien roem, die in de eerste plaats de hunne is, hebben bijgedragen. Dankbaar voor de welwillende ondersteuning der Nederlandsche regeering, maar allermeest voor de vleiende goedkeuring en inge nomenheid ten deze, waarvan het Uwer Excel lentie behaagde mij bij ons laatste onderhoud de vriendelijke verzekering namens haar aan te bieden, en waaraan ik niet beter weet te beantwoorden dan door eene nederige aanbeveling van ons natio naal kunstbelang in hare hooge bescherming. In „La vie Parisienne" schildert een chroniqueur het atelier van een beroemden dames-kleedermaker op der. boulevard des Italians. Een weinig verlegen betreedt een jonge vrouw bet salon; haar uiterlijk verraadt iemand uit de provincie, en de „pasdames» zien haar van uit de hoogte aan. De dame verlangt monsieur Benjamin, den chef, te sprekon. Na een behoorlijken tyd te hebben gewacht, verschijnt deze grootheid, onberispe lijk gekleed en gefriseerd. Movrouw verlangt mij te spreken? Om u te dienen, mynheer; men heeft my naar u verwezen; myn man is Kamerlid geworden, en daar wy den winter in Parys zullen doorbrengen, wil ik myn kleeding daarnaar inrichten. Ik heb letterlijk niets en dus ongeveer van alles noodig. Monsieur Benjamin richt een onderzoekenden blik op de dame; hjj strijkt zich langs de kin, als «en dokter bij een consult, en zegt Veroorloof mij, ipevrouw, dat ik een kwartiertje met u spreek en 'eenige vragen doe, welke u misschien zonderling zullen voorkomen, maar die noodwendig zijn, als ik u zal kleeden overeenkom stig uwe persoonlijkheid. Dat is namelijk de spe cialiteit van mijn huis. Myne kloederen riohten zich naar het karakter van mijn clientèle, van hare geheele omgeving, haar gezelschap, haar huis. Want u begrijpt, mevrouw, dat bijv. een dame, die een kamerdienaar heeft, anders moet gekloed gaan dan eene, die enkel eene kamenier houdt. Er zijn fijne onderscheidingen, bijv. tusschen een bezoekster van het parquet en oene die in de loge zittusschen een dame die veel uitgaat en eene, die liever den avond thuis doorbrengt. Is u muzikaal U begrijpt, ik vraag dat enkel voor de garneering der mouwen. Is u al lang ge trouwd P Is uw man veel thuis U zal my begrij pen, mevrouw. Er zijn mannen, die bijv. geen paarlengameering kunnen uitstaan, er blijft daar aan licht iets hangen. Eene nieuwe bezoekster vorsohijnt; zy wordt door monsieur Benjamin levendig en vertypuwelijk begroet. O, mevrouw, u zag er gister verrukkelijk uit in de opera. Men heeft mij over uw toUlet vele vleiende complimenten gemaakt. Hij wendt zich weer tot zijn nieuwe klant Een charmanto dame, die mevrouw Moraines. Ik heb het betooverond costuum gecomponeerd, waarin Bourget haar beroemd gemaakt heeft. U zei, dat uw men afgevaardigde is Boulangist O, ik bogrijp het hij heeft zich nog niet verklaard, toch in elk geval tegon de herziening Die vragen verbazen u, mevrouw, maar het go- wicht daarvan zal u later inzien. Om een dame goed te kleeden, moet men haar politieke gevoelens kennen. Er zijn monarchale en republikeinscho toiletten. Hij wendt zich tot eon der pasjuffrouwen. Leonie, trek het costuum „Thalia" eens aan. Mynheer Benjamin slaat een blik vol welgevallen op zijn nieuwste werk. Zi,et u, mevrouw, dat costuum belichaamt een arstitiok idee: het is bestemd voor een ijverige be zoekster van de Comédie Franyaise. Daaraan vindt u oplegsels a la Reiohenberg, een kraag a la Basset, een paarlen rokgarneersel n la Pierson, en draai eens om, Leonieeen sleep a la Sarah. U zal ook er aan moeten denken, de juffrouw die u de maat neemt, te zeggen, of u gewoon Is by diners, waar u genoodigd wordt, te eten. De meeste mijner dames eten bij zulke gelegenheden naderhand thuis: het maakt altyd een onderscheid van 2 13 centimeter in de taille Ja, mevrouw, men moet aan alles denkenhet toilet is als verzen maken altijd valt er iets aan te verbeteren. Ik heb byv. de plooi Mimi Pinson uit gevonden. Houdt u van Musset Zie, dat is een dichter die zonnenschyn in 't leven brengt. Want vroolyk is het leven niet altyd, daar weet ik van mee te praten, die alle gevoelens der vrouwelyke ziel in hare kleeding moet uitdrukken. Aoh, zoo'n toilet voor een jonge schoone vrouw, die bemint 1 het lykt een liefdeslied van Massenet. Enfin, mevrouw, ik ken u nu, en het zal mij ge makkelijk vallen u een toilet te leveren, dat u in de wolken zal brengen. De eerste dame van het atelier zal u verder ten dienst staan. Excuseer, ik moet gaanPrinses Georgekoffsky wacht mij. De jonge vrouw uit de provincie, geheel over bluft en moe gepraat, bestelt alles, wat men van haar verlangt, en haar grenzenlooze verwondering maakt eerst voor een ander gevoel plaats, als ze merkt, dat ze in een half uur aan allerlei nietig heden 15000 francs heeft uitgegeven. In den Franschen Senaat is de oud-minister van financiën Tirard aan het woord geweest. De heer Tirard, ofschoon in hei algemeen de financieels staatkunde der republiek verdedigende, bestreed do voorstellen van den minister PeytraL Wat het dreigende gevaar der Boulangisten betreft, dit achtte de heer Tirard geenszins gering, maar hij vertrouwde tot handhaving der republiek vooral op president Carnot, op het leger en op den Senaat, „het hechte bolwerk voor de instandhouding der Grondwet». De oud-minister twijfelde er dan ook geen oogenblik aan, of de Senaat zal tot het uiter ste zijn plicht doen. Deze zitting kenmerkte zieh door geen bijzondere voorvallen, zoodat de storm, door Challemel-Lacour's redo veroorzaakt, reeds uitgewoed schynt. Berichten van Emin en Stanley, het groote nieuws van den dag. Reuter heeft de eer het eerst die berichten in Europa te hebben bekend gemaakt. Hot telegram van Zanzibar Trydag afgezonden, luidt aldus „Brieven van Stanleyfalls van 29 Augustus zyn heden hier door manneg van Tippo-Tib aange bracht. "In die brieven wordt gemeld, dat op 28 Augustus een schryven van Stanley was ontvangen. Stanley bevond zich te Bonalya op de Arouchiwimi; hij had Emin-Pacha 82 dagen te voren in goeden welstand verlatenlaatstgenoemde was toen ruim van levensmiddelen voorzien. Saanley was terugge komen ten behoeve van zijn achterhoede en voor leeftocht. Hjj kwam op 17 Aug. te Bonalya aan en was voornemens tien dagen later te vertrekken, naar men veronderstelt om zich bij Emin-Pacha te voegen. Al de blanken der expeditie bevonden zich in goeden welstand en hadden aan niets gebrek.» Een iets later ontvangen telegram van de „Western Telegr. Company" luidt„Heden Vrydag te 2 uur des namiddags ontving ik het bericht dat Stanley met Emin-Pacha op de Arouchiwimi is aangekomen. De tijding is authentiek. Bijzonderheden volgen». Met luid gejubel werden in het Engelsche La gerhuis deze berichten ontvangen. Do Engolsche bladen zijn zeer tevreden over generaal Grenfell'a overwinning by Suakim. Voor het oogenblik zijn de Derwischen althans weer uit eengejaagd, doch daar dit nu reeds voor de derde maal geschiedt, is men er niet zeker van, dat Osman-Digna's legerscharen later niet weer terug zullen koeren. Onmiddellijk nadat de vyand was verdreven, werden de versterkingen on loopgraven, welke hjj tegen de stad had gemaakt, vernield. Daarna werd al het struikgewas in den omtrek gekapt en bouw den de soldaten een nieuwen muur, die door vier bataljons Egyptische soldaten bezet wordt gehouden,' terwijl de artillerie zich in het waterfort vestigde. De overige troepen keerden naar Suakim terug. Burgerlijke Stand. GEBOREN 20 Dec. Johanna Hendrik», onders A. de Bosachere «n M. Dijkman. 21. Birtkolomcaa, onder» B. Belonje en H. M, ran Dongen Bolding. Wilhelmioa Eli zabeth en George Hendrik, ooders W. R. Schweramer en E. Koelman. 22. Lena, ouders A. Bloot en M. de Jong. OVERLEDEN22 Dec. C. W. Peck, 1 m. Het Bureau van den Burgerlijken SW Stand zal a. s. Woensdag (2e Kerst dag), van des voormiddags 11 tot des namid dags 1 nre, geopend zijn tot het doen van aangifte van geboorte en overlijden. Getrouwd G. W. BRONS MIDDEL m M. M. VAN LEENT. Utrecht, 24 Dec. 1888. v De Heer en Mevrouw BRON8 MIDDEL betuigen hunnen harteljjken dank voor de be wijzen van belangstelling ter gelegenheid van hun Huweljjk ondervonden. Bjj acte, den 13 November 1888 onder de hand geteekend is door de ondergeteekenden ADBIANUS BRINKMAN, Boekver- kooper, Drukker en Uitgever der «Goitdschk Courant,» en HENDRIK ADRIAN US CORNELI8 BRINKMAN, Bediende in een Boekdrukkerij, beiden wonende te Gouda, eene Vennootschap aangegaan onder de firma en ten doel hebbende het Leveren van Druk werk, het honden van een Bnrean voor Adver tentiën en de Uitgave van de cGoudschi Courant.» Deze Vennootschap gaat in 1 Januari 1889 en wordt van jaar tot jaar verlengd, tenzij een der Vennooten haar voor 1 October tegen 31 December daaropvolgende schriftelijk opzegt. De Vennooten zijn beiden tot de teekening der firma bevoegd, doch deze teekening zal nimmer mogen worden gebezigd ten behoeve van geldopnemingen of te verleenen borgtoch ten, noch op accepten, promessen of ander handelspapier. A. BRINKMAN. H. A. C. BRINKMAN. Meubelmaker, Westhaven (bij 'tVeerstal), beveelt zich beleefd aan tot het verrichten van alle werkzaamheden tot het vak behoorende, zoowel NIEUW WERK als REPARATIE. binnen en bniten de stad. De ZAAK wordt na Nieuwjaar naar het huis van wjjlen den fleer J. G. BELONJE, Oosthaven, hoebfMolenwerf. Extra HELDERE en FIJN smakende BESSENWIJN, verkrijgbaar bij Banketbakker, Hoogstraat. Alsmede de echte

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2