PARAPLUIES. Buitenlandsch Overzicht. Kantongerecht te Gouda. PF/mOLKUMNOTEERlNGEN ZEEMILITIE. BEURSBERICHT. ADVERTENTIËN. A v.OS Az. Kleiweg E 73 en 73*. advertentiën. Cantzlaar Schalkwijk) te Rotterdam. Mocht de Synode in zulk eene wetswijziging heil I zien, dan wordt natuurlijk het oordeel gevraagd der cUesicale besturen, waar de stem der predikanten geldt. Reeds van meer dan een heeft men vernomen, dat de kans op aanneming niet groot is, vooral daarom dat de predikanten niet zien, dat de gemeente door geldelijke offers toont hart voor de zaak te hebben- Zoo is de welstand van Hornhuizen en Klooster buren meer dan voldoende om het traktement te verhoogen, zoodat er geene vergeefsche beroepen langer behoeven uitgebracht te worden. Werd het voorstel wet, de gemeenten werden er door gebaat. De Synode zal de zaak rijpelijk overwegen. Wellicht blijkt dan, dat voor goed bezoldigde betrekkingen de zaak onnoodig, ter aanmoediging tot het predik ambt niet bevorderlijk is. In eene vergadering van den bond voor vrouwen- stemrecht te Southport zette dezer dagen een der dames kampioenen voor de gelijkstelling van man en vrouw uiteen, hoeveel beter het zou zijn, vrouwe lijke overheidspersonen te hebben, toen men een kleine muis ontdekte boven op een hoekkast. Nauwelijks hadden de dames dat ondier bemerkt, of zij sloegen hare rokken angstig om zich heen, terwijl plotseling esu doodelijke stilte 'ontstond. Niemand had den moed, de muis op de vlucht te drijven. Na een korte tusschenpoos, waarin de ge woonten en het instinct vau muizen het onderwerp der diep-ernstige beraadslagingen uitmaakten, merkte een der dames op, dat muizen verschrikkelijk kon den bijten. De dames gevoelden zich vooral na deze mededeeling, hoe langer zoo minder op haar gemak, en de onrust bereikte haar toppunt, toen een der dames ademloos uitriep, dat zjj een tweede muis, nog grooter dan de eerste, op het gordijn zag loopen. Over de vrouwelijke overheidspersonen werd nu geen woord meer gesproken en de vergadering werd in de grootste haast opgeheven. Omtrent den toesland in de Friesche veenkoloniën, waar het niet geheel kalm is, wordt het volgende gemeld: »I)e bevolking van Beets houdt zich zeer rustig. De daar gevestigde afd. van den Soc. Dera. B. telt zeer weinig leden en vindt bij de meeste turfmakers weinig steun. Van het houden van op tochten is tot nog toe geen sprake. „Wat aangaat de vaststelling der loonen door de veenbazen, eene voor een 4-tal weken te Beetster- zwaag gehouden bijeenkomst der laatsten leidde -tot geen bevredigend einde. Veenbazen, die eene win kelnering hebben, kunnen en willen licht meer geven dan anderen, die zich met winkels niet bemoeien. Van eene officieole vaststelling van het loon is dus geen sprake. Wel is dit door de afdoeling van den 8. D. B. in de Tynje (onder Terwispul) met mede werking van de afdeelingen Beets en Jubbega ge schied, doch het aldaar vastgestelde loon zal wel geen enkele veenbaas bereid zijn te geven, iets wat aan de voorstellers zeer goed bekend is. „Zaterdag is het te Appelscha niet rustig geweest. Bjj sommige veenbazen werden de ruiten ingeworpen door een bende arbeiders, die in een herberg een vergadering hadden gehouden. Marochaussées en politie dreven den troep spoedig uiteen, thans is de kalmte wedergekeerd. Te Heerenveen is eergisteren bericht ontvangen, dat de marochaussées, die van daar gerequireerd waren, niet behoefden te ver trekken.» hebben, bij den zaakwaarnemer onderzoek deed wie hij waa. Hiermede niet tevreden, wist zij Tom nog eens in de kamer van de klerken te zien te krijgen. Ik beweer niet dit alles te kunnen verklaren, maar dit weet ik, dat de volleerde vrouw van de wereld verliefd was op dezen jongeling. Voor de eerste maal in haar leven verliefd! Het was niet moeilijk in kennis met hem te ge raken. Zij kwam nogal dikwijls aan het bureau van den zaakwaarnemer. Het duurde niet lang of het toeval bracht die twee bij elkander. Castleton ont ving eene uitnoodiging van haar en van nu aan stond zijn naam op haar lijst. Het gebeurt niet zelden dat eene sohoone vrouw, rijk aan ondervinding en van rijpen leeftijd, eenigszins bloede misschien, maar in de wereld levende en nog in den vollen glans van eene zegevierende loopbaan, verzot wordt op een jongeling of jongen man van een helder verstand, in de eerste fnsobbeidvan gevoel, en deugdzaam; dermate verzot dat bijiitrelke andere gedachte of aandoening er door verdrongen wordt. Augusta Delaine meen-1' dat haar geheim veilig was, zelfs voor Pulsifer. Hij w gewillig genoeg, dacht zjj. Hij zag bedaard toe en a„alsof hij niets begreep. „Laat de jongeling maar voor zichzelf zorgen. Het zal hem niet hinderen. En het kan geen kwaad dat Clara Digby weet hoe anderen over hem denken.» De zaakwaarnemer kon zijne gevaarlijke wereldwijze beschouwingen niet geheel laten varen. i In 1887 werd op de te Utrecht gehouden verga dering van den Nederlandschen Protestantenbond het besluit genomen tot instelling van eene commissie voor maatschappelijke belangen. De commissie, tot leden waarvan op de algemeene vergadering van 1888 benoemd werden de heeren mr. H. Goeman Borgesiua, mr. H. Ph. de Kanter, P. H. Hngen- holtz Jr., dr. M. Niemeyer en dr. H. D. Tjeenk Willink, heeft in eene circulaire aan de leden van den bond hunne aandacht ingeroepen voor het wets ontwerp, houdende bepalingen tot het tegengaan van overmatigen arbeid van jeugdige personen en vrou wen. De bedoeling, waarmede de commissie is in 't leven geroepen, is in de eerste plaats deze ge weest, dat een antwoqrd zou worden gegeven op de vraagkunnen wij in onze kringen en van wege onzen bond iets doen, om tot een vreedzame en be vredigende oplossing van sommige maatschappelijk# vraagstukken mede te werken. Het aanhangige ontwerp ligt geheel op het ter rein, dat de commissie voor zich aangewezen acht. Met het oog daarop staat zjj achtereenvolgen stil bjj deze drie vragen: Is tusschenkomst van den Wetgever wel noodigP Geeft het ingediende ontwerp inderdaad verbete ring? Wat kunnen wij doen, om het nemen van goede maatregelen te bevorderen? De commissie wijst er ten slotte op, dat de zedeljjk godsdienstige zijde van het wetsontwerp ligt in het woord: .„Draagt elkanders lasten», dat geschreven staat in de banier van eiken waarachtig zedelijk- godsdienstigen mensch, die een afschuw heeft van den Kaïnsuitroep: „Ben ik mjjns broeders hoeder?» Daarvan zelfs diep doordrongen te zijn, ie plicht van ieder goed lid van den bond; daarvan te getuigen op allerlei wijzen is plicht van de vereeniging die vrije ontwikkeling van het godsdienstig leven in haar wapenschild voert. Vau zulke beginselen moeten die leden van den bond, die zeiven industrieelen zijn, in de allereerste plaats getuigen. Niet alleen het oog gevestigd op eigen industrie, niet alleen gevraagd: klagen mijne arbeiders, kan ik mjj verantwoorden P de eischen van het wetsontwerp raken de gemeenschap, en door een flink voorbeeld te geven van medewerking, too- nen zij vooral „elkanders lasten» te dragen, „huns brooders hoeders" wel degelijk te willon zijn- Lee- ringon wekken, maar voorbeelden trekken. Naast de leering het goed» voorbeeld, dat is het wat wjj van hen vragen. Zooals wij destijds mededeelden, wordt doorDuitscbe winkeliers, bij de Nederlandsche grenzen woonachtig, geklaagd over het nadeel, dat hun door den invoer uit Nederland van hoeveelheden kruidenierswaren beneden de 6 KG., waarvan geen invoerrecht behoeft betaald te worden, berokkend wordt. Dat de klacht niet ongegrond is, blijkt"" uit een bericht, uit de grensplaats Bracht te Venloo. Daarin wordt mede gedeeld, dat verleden Woensdagmiddag, toen er geen school gehouden werd, ongeveer 600 kinderen uit Kaldenkirchen, Bracht, Behaag en omstreken over de grenzen zijn getrokken, om in winkels aan den Kaldenkircherweg inkoopen te doen. Ieder bracht een pakje mede dat minder dan zes KG. woog. Bij invoer van meel kan ieder kind bij eiken gang ongeveer M. 1.80 aan rechten verdionen. Uitsluitend om van dien invoer in het klein winst te trekken, zijn onlangs te Tegelen en Malbech winkels opge richt. Door grensbewoners zjjn thans aan de Duitsche regeering adressen gezonden, waarin verzocht wordt, deze vrjjheid van rechten te laten bestaan. Vier priesters waren eenige maanden geleden uit Brussel naar Afrika gezonden om den eersten Belgi schen zendingspost aan de samenvloeiing van Kassai en Congo op te richten. Van een hunner is dezer dagen een uitvoerig schrij ven ontvangen, waarin de gevaren van den tocht beschrovon worden. Twee der geestelijken moesten door hevige koortsaanvallen achterblijven; de beide andereh bereikten na groote moeite hun doel. Nu verhinderden de wouden, hooge moerasgrassen en slingerplanten, of vijandelijke inlanders bnn het voortgaanhan weder werden ze door talrijke rivie ren tegengehouden. De moeste dezer stroomen zijn zeer diep, rol krokodillen en moesten zwemmende worden overgestoken. Van [het meer Como wordt een zonderling voorval verhaald. Ken welgekleed oudachtig heer nam te Como plaats aan boord van een der stoombooten op Colico. Tijdens de reis bood bjj een van de beamb ten eennet gevouwen papieren pakje aan, dat eenige diamanten bevatte, er bijvoegende, dat het een fooi tje was. Toen de boot den wal bereikte, wierp do man zjjij geschenk weg, daar hij maande, dat de dia manten slechts stukjes glas waren,., De vreemde reiziger bedacht iniussohen Verschei dene andere personen op dezelfde fcjze. Men kreeg achterdocht en liet hem te Colioe tóor de politie aanhouden. Hij noemde zich Leopold Landauer ju welier te Berly'n. Ik leef van diamanten en betaal met diamanten", zeide hij, en slikte tegelijkertijd een aautal kleinoodcn in. De politie bracht don Duit- schen consul met den vreemdelingen kennis en het kleek toon, dat de man 126 brillanten van mrer dsn 86000 aid. waarde bjj zich had. Men waarschuwde zjjne vrienden en zette den vrjjgevigen ouden heer voorloepig in een krankzinnigengesticht. De iliwoners van Colioo zijn dadeljjk in grooten getale gaan hengelen naar het fooitje, dat do onna denkende bootbeambte in 't water had geworpen. Door do Comm. v. Bapp, over bet wetsontwerp betreffende vrouwen- en kinderarbeid is o. a. een amendement ingediend, hetwelk hierop neerkomt; voor jongeren dan 12-jerigen de werkzaamheden bij land-, tuin-, boschbouw of veehouderij wel vrij te laten, voor zoover zjj worden verricht door leden van het gezin van dengene, die het bedrijf uitoefent; maar ze daarentegen te verbieden voor zoover zij worden verricht ten behoeve van anderen, indien daarvoor,! middellijk of onmiddellijk, hetzjj door den betrokken persoon zelf of door diens ouders of ver zorgers, loon genoten wordt. Het Soc. Weekblad noemt dit amendement een aangename verrassing, daar bet van oordeel is, dat het niet aangaat, den veldarbeid, evenals in de wet van 1874:, onvoorwaardelijk vrij te laten en te wach ten totdat de enquête geheel is afgeloopen. Daar door tochi wordt de droevige toestond gehandhaafd, dat jaarlijks gedurende maanden tallooze scholen worden ontvolkt, omdat kinderen van 10 en 11 jaar en jonger moeten deelnemen aan den veldarbeid. Het blad betreurt bet echter, dat het een halve maatregel I is, daar het arbeiden in het bedrijf van ouders of verzorgers en het werken zonder loon ten XXXII. Na eene scheiding van meer dan zeven jaar ont moetten Castleton en du Barry elkander op de wijze zooals wij in het begin van onze geschiedenis be schreven hebben. Deze zeven jaren waren dienstig geweest om beiden te vormen. Castleton was zjjn makker vooruit. Hij was reeds in den stroom des levens terwijl dn Barry slechts langs de oppervlakte had gegleden. Beiden waren op dien leeftijd, dat het hart invloed uitoefent op bet gevoel om er zijn kleur aan te geven; dat wat ook onze plannen en vooruitzichten mogen zijn, zij in verband worden gebracht met haar, die wij beminnen en die wij eenmaal de onze hopen te noemen. De meest verharde en zelfzuchtige wordt er een tijdlang door verteederd. Het is ons kostbaarste erf goed. Waarom is bet van zoo korten duur? Het antwoord hierop zou een te lange uitweiding vereischen. Wij spreken van verijdelde hoop en ge broken harten. Wie kan zeggen dat mannen daar niet rijkelijk hun deel aan hebben? In hunne eerste jengd geloof ik dat zij op die wijze meer lijden dan de schoone sekse; later, in den strijd des levens, verliest de smart van onbeantwoorde liefde haar prikkel en wordt geheel verdrongen. De man wordt ongevoelig of onver schillig, terwijl de vrouw gewoonlijk meer in de gele genheid ia om over hare verwoeste hoop na te denken. God sta beiden bjj in hunne teleurgestelde liefde I XXXIIL De lezer zal zich herinneren dat Ellsworth, in bet begin van mijn verhaal, aan Graves het eenigs zins verbazend bericht mededeelde dat Enos Foote „in het nauw zat" en hoe hij dsarbij de hoop te kennen gaf dat deze omstandigheid, wat er voor 't overige odk het gevolg van mocht wezen, toch geen beletsel zou zijn voor de receptiën zjjner jonge vrouw. Dat was het geval niet. 't Is op een dezer recep tiën, dat ik u nu zal binnenleiden. Het schoon alsof het gefluister over de ramp, die baar echtgenoot getroffen bad, deze dame Blechta tot nog grooter verkwisting en praalvertoon had aange spoord. Bjj deze gelegenheid was de kamer versierd met guirlandes van natuurlijke bloemen, in de oran jerie gekweekt. De nillziek was uigezocht. Trollori, destijds de beroemdste zanger in het geheele land, had er in toegestemd op deze receptie een aria te zingen. Het souper was uitgelezen en rijkelijk. Het. ge zelschap doch wat behoef ik in bijzonderheden te tre den Een dbr New-Yorksche bladen wjjdde drie kolom men aan de beschrijvingvan deze feestelijke gelegenheid. In die drie kolommen werd het publiek medegedeeld hoe vele duizendo dollars „alleen voor bloemen" er wa ren uitgegeVen, boe groot de waarde was van het cadeau, dat Trollari ontving en van het totale bedrag der rekening van Lenthall voor de levering der gerechten, benevens verschillende andere gewichtige bjj-omstandigheden, daaronder begrepen eene beschrjjving van de toiletten en de bekoorlijke dames, die ze droegen. (Wordt vervolgd.) ''eboeve van anderen geoorloofd is. Door de laatste 'oorwaarde wordt de tweede uitzondering wel tot 'eer geringe afmetingen herleid. Doch men bedenke wel, dat het hier gevorderde bewijs van genoten, zelfs van middellijk genoten, loon maar al te dikwerf bjjzonder moeilijk te leveren zal zjjn, wanneer vader ea arbeidgever In den wensch tot wetsontduiking met elkander overeenstemmen, En wat overigens de toegelaten uitzonderingen aangaat, waarom deze wèl ten opzichte van den veldarbeid, en niet ten aanzien van arbeid van anderen aard? Op welken over wegenden grond déér'de eisch van loon? Lijdt de knaap er minder door, omdat bet rijn vader zeifis, die hem gebruikt voor hetgeen strijdig heeten moet met de belangen en behoeften van zjjn leeftijd? Zal de wetgever zjjn plicht hebben betracht, wanneer hjj lijdelijk gedoogt, dat welgestelde boeren evengoed als de landbouw-arbeider, zoo vaak en zoo lang zij het verkiezen, hun kleine kleuters vóói dag en dauw naar het veld zenden, in stede van ben bun gewonen gang te laten doen naar het schoolgebouw? Anderzijds is bet amendement te doortastend, wijl daarin in bet geheel niet op gelet wordt, dat, Ms de oogsttijd Bangebroken is„ al wat banden beeft den landbouwer moet helpen. Dan breekt nood wetten, of liever dien nood heeft de wet te eer biedigen. Daarom geeft bet Soc. Weekbl. in over weging, het amendement aan te vullen in den geest van de bepaling van het ontwerp-Moddermaj), dat op verzoek van den betrokken gemeenteraad en na advies van den inspecteur bet verbod door Gedeputeerde Staten tolken jare, doch gedurende ten hoogste zes weken, zon kunnep worden geschorst voor iedere gemeente, waar zulks noodig blijken mocht. Deze aanvulling zou te meer aanbevelenswaardig rijn, omdat daardoor de hierboven gewraakte uit zonderingen vermoedelijk ook in de schatting vau hen, die ze anders geboden keuren, vrijwel overbodig zouden worden. Ai in de weken van den oogst aan onbeloonde bnrendiensten evenmin iets in den weg wordt gelegd als aan hetbjjstaan van de ouders, zal men dan nog volhouden, dat niet in het noodige is voorzien? Zal men dan nog verlangen, dat kinderen zander tal,- ook buiten die weken, van het vroege vooijaar tot het late najaar, ter verrichting van arbeid onttrokken mogen worden aan de school banken, waar alléén zjj op hun 'plaats zjjn? De Hertog van Anmale beeft oomiddeUijk gebruik gemaakt van zjjn verlof om naar Frankrijk terug te keeren en vertrok Maandag van Brussel nsar Parijs. De Académie hield een buitengewone zitting em den Hertog plechtig te ontvangen. Het'is bekend dat Bet thans inzonderheid de dusgenaamde geleerden zjjn, die voor Aumale gewerkt hebben om zjjn terugkomst voor te bereiden, alt wilde men hem een passende .belooning geren voor bet grootaehe geschenk aan de Académie van 't prachtige slot van Obantilly. Ondanks den maatregel der regeering tegen de Ligue dee Patriotee, heeft het besturende comité te Parjjs eene vergadering gehouden, waarin besloten is om aan de afdeelingen te Parijs en in de depar tementen dank te betuigen voor haar moedig ge drag bij „de gcweldadigheden der 'parlementaire regeering tegen de ligue." Voorts werd besloten een zilveren gedenkpenning te laten slaan met dp dagteekening van 2 Maart 1889, ten einde dion aan den afgevaardigde Laguerre ten geschenke te geven ais eene herinnering aan de Kamerzitting, waarin ihjj het werk der Ligue verdedigde «n verklaarde, dat zjj in geen geval haren naam, haar doel en hare middelen zal laten varen. Terwjjl de heer Tiaza in de Hongaarache Kamer nog steeds met de oppositie strijdt over de legerwet, is het Ooitenrjjkscho Huis vsn Afgovasrdigden na de algemeene beraadslagingen ten einde gebracht te hebben, overgegaan tot de bjjzondere behandeling der begrooting. Bjj de versehillendo hoofdstukken hebben zich in het geheel 1628 spraken laten inechrjjven, van wie 609 voor en 1019 tegen de regeering bet woord zullen voeren. Dit hooge cjjfer is het gevolg der bestaande gewoonte, dat de volgorde der spre kers door het lot wordt "bepaald. Ten einde nu hun kansen te vermeerderen, laat een afgevaardigde, die over een of ander onderwerp het woord wil voeren, daarbjj tevens een zoo groot mogeljjk aantal zjjner partijgenooten inschrijven en ruilt met hem, indien een dezer „stroomannen» door het lot wordt aange wezen. 1 De eersto strijd tueschen graaf Taaffe en de libe rale meerderheid werd repris geleverd bjj de-vast stelling der geheime fondsen. De Duitsche Afge vaardigde Pichler verweet het Ministerie, dat het vqandig gezind waa jegena de Duitachers. De minis ter-president ontkende dit en de meerderheid heohtte asn deze Verzekering haar goedkeuring, door den aangevallen post met 188 tegen 129 stemmen goed te kouren. De Norid. Mig. Zeituug meldt: In de heden ge- honden slotzitting van den Brandeaburgscben pro vincialen Landdag versoheen geheel onverwachts de keizer, nadat de werkzaamheden reeda waren afge loopen. Nadat de zitting was heropend, hield de keizer een rede, waarin hjj weet op de zware verliezen, in het afgeloopen jaar geleden, en zeide dat de ge beurtenissen eene goede leerschool opleveren voor een jongen voret, die geroepen ia over een rijk als Duitschland te regeoren. De keizer wees verder op de herleving der nijverheid en de toeneming der welvaart, en beval zich ten slotte in de oude, goede Brandenburgache trouw. De Duitsche regeering hoeft besloten de socialisten wet at te schaffen. Tot vervanging dezer wet heeft de regeering een voorstel ingediend bij den bondsraad tot wijziging van het strafwetboek. Deze wijziging is van dien aard, dat de regeering daardoor een voldoenden waarborg meent te verkrijgen om de woelingen der sociaal-democraten tegen te gaan. De Engelsche bladen kjjken nog altijd eren zwart over de Servische verandering; zoo laat de corres pondent van de „Daily News» te Konstantinopel seinen, dat de Porto zich beangst maakt over Milan's abdicatie, omdat zjj daarin het voorspel ziet van een op te richten Zuid-Slavisch Koninkrijk, omvattende Servië, Bulgarije en Montenegro; men meende dat Oostenrjjk Macedonië zou bezetten, indien een crisis losbarstte; de Oostenrijkeche en de Grieksche gezant ta Konstantinopel confereerden druk met elkander. Men behoeft echter niets te gelooven van dit bericht, tenzjj dat er een crisis is losgebarsten in de zenuw achtigheid van den correspondent. De toestand in Servië wordt oreral veel kalmer beoordeeld, en men gelooft niet, dat de Servische opposantoD bjjzonder goneigd zjjn voor Busland kastanjes uit het vunr te halen, na zjj bet heft in handen hebben, want om de macht was het te doen en Busland voor meer dan de helft voorwendsel. ZITTING van den 13 MAAKT 1889. Mr. J. H. van MIEROP, Kentonreehter. Mr. A. W. G. WENTHÖLT, Ambtenaar van het Openbaar Ministerie. De navolgende personen zjjn veroordeeld. W. de B., te Waddingsveen, wegens het op den openbaren weg laton staan van trekdieren zonder de noodige maatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomen f 1 of 1 dag. H. K. B. en H. F. d. B., beiden te Gouda, wegens het te samen en in vereeniging op straat spelen riletgeld wat No. 2 betreft gepleegd door een kind beneden de 16 jaren met oordeel desonder- seheids ieder 0.50 of 1 dag; M. D. en B. J. B., beide te Gouda, ieder wegens „het te Gouda op de straat spelen met geld ge pleegd door een kind beneden do 16 jaren met óórdeel des onderscheid" 0.60 of 1 dag; A. de K., te Moordrecht, wegens het te Gouda als geleider van een met honden bespannen voertuig niet gaan naast de honden, 1 of 1 dag; E. M., te Gouda wegens het te Gouda 1. bouwen van huizen zonder daarvan vooraf als belangheb bende doen van schriftelijke door hem ondertee- kende kennisgeving aan Burgemeester en Wet houders 2. bouwen aan den oponbaren weg voordat van wege Burgemeester en Wethouders rooiing was gegeven, 2 boeten van twee gulden of 1 dag voor elke boete; A. P., en L. L., te Zevenbuizen, wegens het te zamen en in voreeniging in gesloten jachttjjd zonder con sent of buitengewone maohtiging niet behoorlijk zorg dragen om te beletten dat de bond die zij bjj zich hadden in het veld wild dreef door no. 1 gepleegd door een kind beneden de 16 jaren, met oordeel des onderecbeids, no. 1 1 of 1 dag no. 2 2 of 2 dagon; A. van T. en J. K. te Zevenhuizen, wegens het te zamen en in vereeniging in gesloten jachttjjd zender consent of buitengewone maohtiging niet behoorljjk zorg dragen om te beletten dat de honden die zij bjj zich hadden wild dreven en .grepen, ieder 3 of 2 dagenmet verbeurdver klaring 'van 'de opbrengst van de baaa ad f 0.65; T. S., te Waddiniveen, wegens het te Gouda op den openbaren weg wateren buiten eene waterbak 0.60 of 1 dag. H. A. v. E. te Nieuwerkerk a/d IJssel en A. B., zonder bekende woon- of verblijfplaats, ieder we gens openbare dronkenschap f 1.60 of 2 dagen. J. v. d. W. en A: H. B., beiden te Gouda, ieder wegens openbare dronkenschap f 2 of 2 dagen. C. B., te Gouda, wegens openbare dronkenschap 4 of 3 dagen. W. T., te Zegwaard, wegens het zonder daartoe ge rechtigd te zjjn loopen op bezaaiden grond f 1 of 1 dag. Bovenstaande personen zijn bovendien allen ver oordeeld in de kosten van het rechtsgeding. van de Makelaars De markt was heden vast. Loco Tankfust 8.Geïmporteerd fust 8. Maart-levering 7.85, April-levering 7.7 5, Mei levering 7.65, Zeilend f 8.—. 'MARKTBERICHTEN. GOUda, 13 Maart 1889. Ter kaasmarkt heden morgen waren aangevoerd 32 partijen, De handel was redelijk. Prijzen van 17.— i 21.—. Graskaas van 23.a 26. Noord-HoUand8ohe 23. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, Gelet op art. 150 der Wet op de Nationale Militie van den 19den Augustus 1861, (Staatsblad no. 72.) Noodigen de Lotelingen uit, die verlangen bij de ZEEMILITIE te dienen, om voor den lsten April aanstaande, daarvan ter plaatselijke Secretarie aan gifte te doen. Voorts wordt belanghebbenden naar aanleiding eeuer deswege ontvangen aanschrijving medege.leeld, dat het overbodig is aan den Heer Minister van Marine verzoeken te richten om inlijving bij de Zeemilitie, vermits op die verzoeken geen acht kan worden geslagen, daar de keuze van de manschappen geheel wordt overgelaten aan de Officieren van de Marine die met overneming van de Zeé- milieiens worden belast. Gouda, 13 Maart 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. Dw Secretaris, BROUWER. AMSTERDAM, 13 Maart. (Per Telegraaf.) Binnenlandsche fondsen vast. Russen zeer willig. Oostenrijk vast. Ook Portugal. Russisch en Zweedsche spoorweg 1/i a 1 hooger. Amerikaansche iets flauwer. Getrouwd: H. J. us VOOGT, Arts, en H. tan dee KEMP, die terens namens wederzjjdsche betrekkingen hunnen harteljjken dank betuigen voor de vele bewjjzen van belangstelling bij hun Hnweljjk onderronden. Lobith, 13 Maart 1889. Op den 1H« Maart 1889 overleed te Heerenveen, onze geliefde oudste Broeder en Behnwdbroeder de Heer K. W. WIERDA, in den ouderdom van 65 jaren. T. HORNES—Wiïeda. P. HORNES. A. WIERDA. Het kindje den 5" Maart geboren, werd ons heden door den dood ontnomen. P. T. JORINK. E. A. -M. JORINK 12 Maart 1889.Kabel. in alle Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadeljjk opgezonden door heq Advertentie-Bureau van A. BRINKMAN en ZOON, te Gouda.

Goudsche Courant | 1889 | | pagina 2