o I Buitenlandsch Overzicht. PETRöLi;UM-\0TEKIll\(iE\ Cantzhar Schalkwijk, te Rotterdam. KEMMSiiUliiWi. 330""Staat8-loterij BEURSBERICHT. u urlijk op dit oogenblik niet te verwezenlijken zyn. Daaruit trok hy de oonclusie, dat amendementen op het in behandeling zijnde ontwerp gerust kannen achterwege blyven, want er is toch niets ran te maken. Zooals steeds schermde de Schoterlandsche afgevaardigde veel met groote woorden, doch bleef in gebreke aan te toonen, dat de arbeider in de tegenwoordige maatschappij brood zou vinden, in dien hy zijne wenscben vervuld zag. Gelukkig waren de heeren Heldt en Kerdijk bij de hand om te betoogen, dat het zaak is de thans voorgestelde maatregelen aan te nemen, omdat zy bedachtzame stappen zijn tot verbetering van toestanden, die reeds te lang geduurd hebben. Schoon onvoldaan, zullen deze de wet aannemen, omdat voorshands niet meer te krijgen is. Van andere zijde dreigt het gevaar, dat men de wet wil verzwakkkeq, omdat zij te ver gaat. Reeds hoorde men bij monde van den heer Van Velsen de industrie klagen en zuchten en reeds liet de heer Lohman met zijn eigenaardige theorie om trent het vaderlijk gezag de klip zien, waarop alle goede voornemens om het kind afdoende te bescher men, als de Minister niet pal staat, kunnen stranden. De welsprekende waarschuwing van den heer Kerdijk was niet overbodig. De Kamers van arbeid, die op het anti-revoluti onaire program, van actie prijken, waren een onder werp van debat tusschen de heeren van der Loeff en Lohman. Dit punt, dat wel wat buiten de orde was, gaf den laatste gelegenheid tot een rede, waarin hy de zonde wist te pas te brengen en den invloed beschreef welken de kerk kan uitoefenen op de oplossing der sociale quaestie. Maar dan liefst de doleerende Kerk, die haar roeping het best begrijpt, dank zy haar hoofd, den zoogenoemden paus der' doleerenden, voor wien de heer Lohman een krans vlocht en dien hy het zich een eer rekent zijn vriend te mogen noemen. Daar vindt men de ware sociale hervormers, de andere richtingen zijn rijkinklinkklank en tuk op volksmisleiding, 't Schijnt, dat het ideaal van de spreker is: terugkeer tot de oude gilden, althans hij maakte het den minister tot verwijt, dat doze niet de oude verbanden in den een of anderen vorm deed herleven. Heden voortzetting. Iu de zitting der Tweede Kamer van heden werd het algemeen debat over de arbeidswet voortgezet. De heer Schaepman bestreed scherp den heer Nieuwenhuis, die alles op eenmaal willende, het be lang der arbeiders en industrie miskent. Met groote voorzichtigheid moet de staat misbruikon weg nemen. De heer Sanders vroeg inlichtingen omtrent de amendementen der Commissie van rapporteurs. De heer Geertsema beval die amendementen aan, terwijl de heer Borgesius verzekerde dat ze waren in den geest der wet. De hh. Gildemeester en Oppedijk bestreden den heor Nieuwenhuis, wiens valscho voorspiegelingen slechts de toestanden kun nen verergeren. De heer Bahlraan stond voor in ternationale arbeidsregeling. De Minister van Justitie beantwoordde uitvoerig de sprekers. Hoe verschillende uitwerking de electricitoit heeft op dieren, is onlangs gebleken door proeven, die daaromtrent in de Bamum-menagerie zyn genomen. De grootste gevoeligheid voor de werking der elec tricitoit toonde het kattengeslacht, terwijl Zeeleeu wen en Nijlpaarden dep stroom zondor eenig bewijs van opwinding door hun lichaam lieten gaan. Apen en wolven begonnen te huilen. Aan de olifanten echter veroorzaakten de proeven een groot genoegen. Toen 24 Leclanché elementen in werking gebracht werden, wreven zij zich van genot de beenen en liefkoosden hunne oppassers. Volgens verklaring van professor Rosenstein en de geneesheeren des Konings blijft dé toestand van Zijne Majesteit, ofschoon op dit oogenblik geen levensgevaar bestaat, toch zorgelyk. Do nog niet geweken lichte graad vau bloedvergiftiging uit zich op dit oogenblik voornamelijk in nerveuse ver schijnselen. (Staats. Ct.) Zondag avond had in het lokaal der werklieden schaakvereeniging te Utrecht de aangekondigde simullaanpartij plaats. Jonkheer B. E. van Toreest, van Amsterdam, speelde 36 partijen tegelijk, waar van hij er 34 won en 2 verloor; van deze laatste één tegen den voorzitter der Vereeniging en één tegen een der jongste leden, den lijarigen Nijenhuis. Deze schitterende uitslag is een bewijs van de bui tengewone schaaktalenten van den siraultaanspeler. Als eene andere bijzonderheid raag vermeld worden, dat de heer Van Foreest verleden jaar in eene schaakclub te Utrecht, bestaande uit de sterkste spelers der stad, 15 partijen tegelijk speelde, waar van hij er 14 won en slechts 1 verloor. VD.) Volharding beloond. Een lovende muis viel in een pot met melk. Het dier zwom er in rond, maar wat hij ook deed, hy kon er niet uitkomen. Door zijn ijverige en krachtige pogingen werd de melk intusschen allengs in boter veranderd, zoodat het diertje ten slotte gelegenheid vond over de vaste stof den pot te verlaten en zijn vrijheid te herkrijgen. (Zie. Ct.) Te Batavia heeft eenigen tijd geleden een Fransch operagezelschap voorstellingen gegeven. Het waren niet alle zangeressen en zangers van den eersten rang, die deel van het gezelschap uitmaakten en ofschoon de Bataviasche bladen hun best deden het publiek naar den schouwburg te voeren, mocht dit niet gelukken. De uitgaven werden door de inkomsten niet gedekt, en niettegenstaande door vrijwillige bij dragen een som van f 6500 was bijeengebracht, heeft het, ofschoon de 4 maanden gedurende welke het zou spelen, nog lang niet verstreken waren, de voorstellingen gestaakt. Bovendien konden de leden van het gezelschap hun gage niet ontvangen, konden hun kost en inwoning niet betalen, zouden zelfs niet hebben kunnen vertrekken, indien niet de noodige gelden voor het betalen hunner schulden en van hun overtocht, door menschlievertde inwoners van Batavia was bijeengebracht. Nu is het waar, zegt de Javabodedat het geen bijster hooge kunst is, die dit gezelschap te genieten gaf en dat te Batavia nooit een operatroep heeft kunnen bestaan van de entréegelden alleen, doch daartegenover staat dat de geldelijke eischen dezer artisten ook veel lager waren dan die hunner be kwamer voorgangers én dat ook dus voel minder steun dan voor dezen zou zijn noodig geweest. In ieder geval zou in vroeger tijd de commissie, die den schouwburg beheert en zich zelve grootendeels uit de rijken van Batavia aanvult, aan een opera- troep, die al te zeer de verwachtingen teleurstelde en misschien op wat al te losse gronden was geën. gageerd, wel uit eigen beurs de middelen hebben verschaft voor den terugkeer naar Europa: dat zij dit thans niet deed, is haar niet euvel te duiden,, maar het teekent den algemeenen toestand, evenzeer als dit het slechte bezoek van den schouwburg doet, dat zeker in vroeger dagen ook by een, gezelschap als dit beter zou zyn geweest. Do poppen-tentoonstelling te Utrecht, die aldaar den 9 en 10 April zal gehouden worden, belooft, zooals men meldt, groot succes te zullen hebben, en zal ongetwijfeld eene aanzienlijke bate afwerpen voor hei Kinderziekenhnis, waarvoor het comité van eeni- ge aanzienlijke dames de opbrengst der tentoonstel ling en die der verloting van de poppen bestemd heeft. Van alle zijden, zoowel in ons land als in het bui tenland, vond het damescomité* de gevraagde mede werking in de ruimste mate. Geene groote stad in Enropa, of men zal er in deze poppenwereld eene vertegenwoordigster van vinden. En voorts zullen haast alle nationaliteiten der wereld daar ver tegenwoordigd zijn. Onze berichtgever was in de gelegenheid eene betrekkelijk kleine verzameling, voor de tentoonstel ling bestemd, te zien, en reeds deze wekte in geene geringe mate zyne bewondering. Japaneezen en Chineezen, 't Münchner Kindl naast den prachtig uttgedosten Spaanschon caballerode prinses van Wales iu haat deftig doctorskleed met de baret op het hoofd (zij hoeft een graad in de muziek ver worven) te midden van elegante Parysche dames (zoo regelrecht van Mme. Wörth afkomstig). Ons eigen land is natuurlijk allerminst vergeten, maar alles op te sommen wat daar gezien werd, gaat niet aan. En wat niet gezien werd, moet nog veel belangwekken der zijn, niet alleen om de quantiteit, maar vooraL ook om de qualiteit. Vele hondorden poppen zyn reeds aan het comité ingezonden, en nog steeds duurt de toevloed voort, wat dan ook zeer gewenscht is. Ook de verkoop van loten, die bij ieder der leden van het comité a 1 verkrijgbaar zyn, slaagt uit nemend, en het is te verwachten dat de dames in een belangryk voordeelig saldo eene ruime voldoening zullen vinden vóórhaar menschliovend streven. Eene fancy fair zal gedurende de tentoonstelling gehou den worden, en daarvoor zijn door de Nederl. Indische Tuinbouw-maatschappy te Zeist reeds 200 bouquetten, door chocoladefabrikanten ohocolaad, enz. toegezegd. Het programma der Zwitsersche Bondsregeering tyj hare uitnoodiging aan de industrieele staten van Europa tot het houden eener conforontie ter zake van arbeid, bevat de volgende punten: le verbod van Zondagsarbeid2e bepaling van een leeftijd, beneden welken geene kinderen voor fabrieksarbeid in dienst mogen worden genomen; 3e bepaling van een maximum werkuren per dag voor jeugdige en vrouwelijke porsonen in eenig bedrijf, dat by zonder gevaarlijk of voor de gezondheid nadeelig is; 5e beperking van nachtwerk voor jeugdige en vrouwe lijke porsonen6e bepaling van den aard en de wyze der uitvoering van êventueele overeenkomsten. De Bondsregeering geeft tevens in overweging, de conferentie te houden in Sepl ember a. s. Prof. Alberdingk Thijm is overleden. Wie de Nederlandsche letteren lief hoeft en gevoel heeft voor kunst, zal zijn dood zeer betreuren en niet //Loop jij naar den anderen kant, Jim, keer je dan om en vraag hem hoe laat het is; dan kom ik aanzeilen." Zoo gezegd, zoo gedaan. De man liep snel voort, kwam Holt vooruit, stak de straat over en drentelde hem te gemoet. Holt liep nog langzamer dan te voren door. Hy scheen de frissche lucht te genieten. Terwijl Jim zich voor zijne demonstratie gereed maakte, kwam de andere schurk met onhoorbare schreden achter Holt aan. Toen Jim naderbij kwam, trok hy Holt's aandacht. Het voorkomen van den man deed hem op zijne hoede zijn, zoodat hij, toen hij voor hem stond en hem wilde aanspreken, een zoo dreigenden blik ontmoette dat de schurk er voor terugdeinsde en doorliep. z/Wat duivel, scheel je?» //Niets. Probeer jij 't maar eens met hem als je er lust in hebt." Dit ging gepaard met verschrik kelijk vloeken, maar de uitlegging bleek voldoende te zijn, want de beide mannen sloegen de eerste de beste zijstraat in en verdwenen. Holt vervolgde zijn weg, onbewust van het gevaar waaraan hij ontkomen was. Hij kwam in Broadway, bij straat 23, op dezelfde plek waar hij tien jaar geleden gestaan had toen hij zoo moedig de wijde wereld was ingegaan. Het was een aangenaam schouwspel. De lichten uit de hotels, winkels en huizen schitterden helder. (Wordt vervolgd.) inspanning kon zij 35 ets. per dag verdienen, waar van zy haar kost en kleeding moest betalen. Ik vertel u niets nieuws. Dit alles is eigenlijk zoo oud en alledaagsch, dat gij my wel zult beschuldigen een afgezaagd onderwerp aan te roeren. Ja, gij weet er alles van. Gij leest zulke verhalen wel in de nieuwsbladen, soms met de variatie dat de politiedienaar de vrouw dood gevonden heeft, on niemand hare begrafenis kon bekostigen. Natuurlijk hebt gij veel van dien aard gehoord en gelezen. Maar zeg mij eens, in Gods naary, wat hebt gij er aan gedaanwat tuit gij er aan doen? Gij geeft aan genootschappen en nuttige vereenigingen. Gij bouwt marmeren toevluchtsoorden, die, voorzoover ik weet, zeer goed zijn. Maar de armen hebben behoefte aan uw medegevoel. Zij verlangen persoonlijk woorden van medegevoel. Zij verlangen persoonlijk woorden van opbeuring, die toonen dat gij belang stelling gevoeltniet dat gij slechts een plicht vervult met hetgeen gij voor hen doet; die bewijzen, dat gij, wat ook uw stand moge zijn, als waarheid erkent dat gij deelgenooten met hen zijt in de erfenis van zonde en doöd, en in de groote verlossing die beiden overwint. „Moeder slaapt." Goed." //Zy scheen van daag iets beter." ff Ik dacht wel dat het beter zou gaan." rEn z'j heeft ook meer eetlust. Doctor Castleton is hier geweest." z/En wat heeft hij gezegd?" z/Hij zeide dat moeder niets meer scheelde, dat zij slechts rust en goed voedsel noodig had." «Dat heb ik ook gezegd. Wat nog meer?" z/Hij zeide dat wij de medicijnen maar moesten weggooien en haar niet meer geven." z/Hoe langer hoe beter. Dat is een goede doctor voor u." z/Hij zeide dat zy in 't geheel geen dokter noodig had." z/Ook goed. Abel, nu moet ik weg. Ga even met mij naar beneden." Holt zeide //goeden avond" en door den jongeling gevolgd, liep hij de trap af. Toen hij op de plaats kwam, waar het gaslicht hem in staat stelde beter te kunnen zien, telde hij stil eenig geld in Abel's hand, en zeide hem hoe hij het besteden moest. /,Na den lsten Januari komt er beter tijd voor u in de fabriek, Abel.» Hy keerde zich om, en sloeg den weg naar huis in. Hy bemerkte niet, evenmin als Abel, dat twee kerels van een schurkachtig voorkomen hem uit eene deur aan de overzijde stonden te bespieden, met oogen fonkelende van kwaadwilligheid toen zij het geld zagen. Holt liep langzaam voort. Hy gevoelde zich opgeruimder dan gewoonlijk. Het was een van die schoone en heldere avonden, die de glorie van ons New-Yorksche klimaat zijn in de eerste dagen van December. Holt knoopte zyn jas tot aan de kin dicht terwijl hy voortliep. minder zij, die achting koesteren voor een man van karakter en overtuiging. Wat hij schreef en dichtte sedert hy op drieentwintigjsrigeu leeftijd zijn ,/Drie Gedichten" in het licht gaf, getuigde steeds voor grondige studie en zelfstandige opvatting en voor eene dichterlijke natuur en diep kunstgevoel. Talloos zijn zijne geschriften, meest alleu van geen grooten omvang en bijna zonder uitzondering de richting bevorderende, die hij voor de ware hield en waarvan hy in ons land een dor eerste talentvolle voorstan ders was. Hij streed er voor, maar ridderlijk en met volle overtuiging en in de dagen dat hij het //Voor geborchte" dn «de Klok van Delft» schreef, werd hy vaak heftig aangevallen. Tot den einde toe heeft hij in den strijd volhard, zelfstandig en zichzelf ge- lyk blijvende. Joseph Albert Alberdingk Thijm, die Zondag 17 Maart op bijna 69-jarigen ouderdom overleed, zal eene blijvende eereplaats in de rij van Neerland's letterkundigen blijven bokleeden. (Arnh. Ct.) Eene geheele bende, bestaande uit vier vrouwen van licht allooi en twee mannen een burger en een militair werden Vrijdag van het commissa riaat van politie der le sectie te Amsterdam per ge vangenwagen vorvoerd naar het parket van den offi cier van justitie, als verdacht in den verschenen nacht een landbouwer, uit den Gelderschen Achterhoek af komstig, in perceel no. 12 in de Oudezijdsarmsteeg naar binuen gelokt, hem geheel uitgeschud en van al zyn geld beroofd te hebben. Door politie-agenten werden zij ellen in hechtenis genomen en in hunne zakken vbnden deze wakkero beambten schier al het gestolen geld terug. In de Albert Hall te Londen wordt thans een ijsfoest gehouden. Daar sneeuw en ys in natuurvorm in de Engelsche hoofdstad iets zeldzaams zijn, werd de kunst te hulp geroepen, en men mocht er in slagen een verrassend ensemble te verkrijgen. Men ziet er den winter aah de Nn&lpool, in Zweden, Siberië, Holland, Tyrol, Schotlaw enz., ijsfeesten en vermakelijkheden. De hertogin van Tock is de presidente der fancy fair, die natuurlijk met een "weldadig doel wordt gehouden, en men mag derhalve niet verrast zijn, op het programma van eon aanwezig cafe-chantant namen als de markiezin van Waterford, hertogin van Montrose, gravin Grosvenor enz. te zien pryken. Eenige wonderlijke mededoelingen omtrent de Westerscho vrouwen worden het Obineescho publiek gedaan door een mandarijn, die Énropa bezocht. Zooals wel verondersteld mocht worden, is hy bo venmate verwonderd over de positie en de behande ling der vrouwen in Europa die zoo buitengewoon is, dat «zelfs een man, in tegenwoordigheid van zijn vrouw, elke huishoudelijke taak mag verrichten, zon der dat iemand er aan zal denken, hem uit te lachen." Maar het meest vermakelijke gedeelte van zyn brief is evenwel dat, waarin hij aan de bewoners van het Hemelsche rijk het wezen van een kus tracht te verklaren. De Chineezen kussen nooitzij kennen het kussen uiet, evenmin als, naar men zegt, de ZweedBche dames het kenden véor de komst van Bulserode Whitlocke, die, ten tyde der republiek met een zending van Cromwell aan het Zweedsche hof belast was. Het is daaiom eenigszins moeilijk om aan de Chiueezen te verklaren, waarin het kus sen, zooals dit in het Westen toegepast wordt, be staat rataar hij is een man, die wat aandurft en beschrijft het als volgt«Het is» zegt hy, «een beleefdheidsvorm, die daarin bestaat dat meu de lippen op het benedengedeelte van eens anders kin drukt en daarbij een zeker geluid maakt," eu ver der «Wanneer kinderen oudere lieden bezoeken drukken zij hun den mond aan donrechter of linker kant tegen de lippen en doen dit van een smakkend geluid vergezeld gaan.» H«t is te vreezen dat deze plastische beschrijving van voornoemd proces er weinig toe zal bedragen em het in het Heinolsche Rijk populair te maken. Opnieuw heersoht, volgens een Engelsche blad, in Zuid-Californië een groote beweging tengevolge van nieuwe goudontdekkingen. In groote menigte stroo men do goudzoekers naar het Santa Clara district, 150 mylen ten zuiden van San Diëgo. In een dag vertrokken Diet minder dan 2490 man uit deze stad, die haast niet te bereiken is, omdat twee derden de« beambten van den Guyamana-spoorweg het werk in den steek hebben gelaten, en waar men haast geen onderkomen vinden kan, omdat zoo goed als alle hotelbedienden zyn gaan goudzoeken. Lieden, die een kijkje waren gaan nemen, kwamen terug met de tyding dat goudzoekers, die er reeds lang aan 't werk waren, voor 8 p. st. goud per dag ophaalden. Een van de drie goudertsaderen, die in de Santa Clara vallei ontdekt werden, wordt op 1400 voet diepte geschat. Gelyk te verwachten was, hebben de Frausche bladen het nog druk over de reis van Boulanger en zyne groote redevoering. Indien hot generaal Boulangers doel is geweest door zijn rede te Tours zijn tegenstanders te ergeren, dan is dit doel volkomen bereikt. De republikeinsche pers is ten hoogste verbolgen over de taal, welke Boulanger tegen de regeering heeft gevoerd en die volgens de Radical zelfs het cynisme van Lodewijk Bonaparte overtrof. De République Franqaise verlangt uitdrukkelijk, dat de regeering den «rebel» vervolge, daar de 'oeleedigingon, der republiek aangedaan, nu het toppunt hebben bereikt. Te Berlijn wordt veel gesproken over de schorsing van het bekende orgaan der Fortschrittspartij, de Volksteitung. Dit blad bestaat sinds bijna 40 jaren, werd met talent geredigeerd maar is in de laatste jaren metjzijn leider, Richter, scherper en ook wel eens onhebbelijk geworden. Dezer dagen gaf het blad een aanval op den overleden Keizer Wilhelm, welke schier algemeen verontwaardiging verwekte. De directe aanleiding tot de opheffing van het blad gaf een artikel met het opschrift: «Ter herinnering aan den 18 Maart.» Hoe men er toe gekomen is de socia listenwet er bij te halen, is ons een raadsel, want de socialisten en de vrijzinnigen waren en zijn steeds elkander zeer vijandig. Verschillende vervolgingen zijn nog tegen het blad aanhangig, o. a. ook die wegens het genoemde artikel, dat op den sterfdag van wijlen Wilhelm I verschenen is en zulk een verontwaardiging heeft verwekt, dat aan het bureau van het Huis van afgevaardigden het voorstel is gedaan om den verslaggever van de Volkszeitung den toegang tot de journalistentribune te ontzeg gen. Toch wordt de opheffing van de Volkszeitung door schier alle liberalen afgekeurd. Men wil weten, dat het vinden van brieven van Bebel en Liebknecht op het redactiebureau de socialistenwet heeft doen toepassen. In elk geval een zonderlinge, willekeurige rechtstoepassing. Eergisterenavond verscheen het blad onder een nieuwen titel: die Arbeitsmarkt en in kleiner formaat. De Conferentie over de Samoa-quaestie zal niet voor April te Berlijn geopend kunnen worden, omdat de gevolmachtigden der Vereenigde Staten eerst in de laatste dagen van Maart te Berlijn kunnen zijn. In Deuemarken heeft het Folkething eindelijk de behandeling der begrooting ten einde gebracht. De begrooting is nu naar het Landsthing verzonden. Het is echter zeker, dat de Eerste Kamer de begroo ting van financiën, gelijk deze door de Tweede Kamer is gewijzigd, zal verwerpen, zoodat den 1 April door de regeering weer een buitengewone financieele wet moet «orden uitgovaardigd. Dit zal" dan de vyfde maal zijn, dat het conser vatieve ministerie- Estrup ziek met een dergelijke voorloopige begrooting moet beholpen. Daar de libe rale meerderheid in het Folkething nog steeds met de regeeriug overhoop ligt over de versterking van Kopenhagen, ontvangt het ministerie telken jare van den koning bij een buitengewone wet machti ging de belastingen te innen en de gewone uit gaven te doen. Inmiddels wordt toch de versterking der hoofd stad voortgezet. De middelen hiervoor komen wel niet uit de staatskas, maar ze worden verschaft door de aanhangers van het ministerie, die in het geheele land inzamelingen tot dit doel hebbon ge houden. Het einde van dezen stryd tusschen de Kamer en de regoering is dus nog niet te voorzien. ran de Makelaars De markt was heden vast. Loco Tankfust f 8.Geïmporteerd fust Maart-levering f 7.70, April-levering 7.60, Mei- levering 7.65, September-, October-, November- en December-levering f 8.—. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR,'SCHADE OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van GOUDA Gelet op Art. 6 en 7 der Wet van den 2n Juni 1875, (Staatsblad No. 9*.) Brengen ter algemeene kennis dat op de Secre tarie ter visie zijn gelegd verzoeken met bijlagen van 1. G. Jaspers, te Gouda, om vergunning ter uitbreiding zijner kleederbleekerij den bestaanden stoomketel door oenen nieuwen te vervangen in het perceel gelegen aan den Fluweelen Singel Wijk R. No. 547, Kadaster Sectie A. No. 1571; 2. B. Beszelzen te Gouda om vergunning tot het verplaatsen van den oven in zijne b*kkery in het perceel gelegen aan de Gouwe Wijk C No. 6 6 Kadaster Sectie B No. 650 en 651. Dat op Woensdag, den 3n April 1889, des namiddags ten I ure op het Raadhuis, gelegenheid is om bezwaren tegen de gevraagde vergunning in te brengen, en dat gedurende drie dagen voor dien dag op de Secretarie der Gemeente van de ter zake ingekomen Schrifturen kan worden kennis genomen. Gouda, 20 Maart 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN ÏJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. Eerste Klasse, trekking van Woensdag 20 Maart. No. 17172 20,000. No. 10359 2000. No. 4572 1000. No. 259, 13922 J 400. No. 15668, 18113 200. No. 674, 5038, 5321 100. Prijzen van 80 14 2309 5159 8161 10442 13551 15862 18509 47 2353 5184 8211 10456 13623 15909 18519 66 2448 5323 8222 10559 13624 15911 18521 186 2516 5360 8252 10564 13630 15940 18537 216 2531 5386 8323 10611 13694 15962 18550 242 2630 5402 8337 10628 13816 15972 18675 257 2688 5504 8341 10658 13852 15977 18601 334 2720 5599 8368 10743 13866 16031 18604 371 2762 5601 8394 10775 13982 16179 18648 494 2826 5603 8406 10818 13991 16180 18692 559 2862 5612 8413 10873 14113 16294 18830 584 28?4 5631 8455 10932 14215 16299 18852 620 2905 5644 8497 10948 14348 16310 18909 649 2932 5653 8516 10950 14396 16363 18912 679 3020 5677 8517 10957 14406 16381 18940 684 3046 5720 8536 10973 14413 16439 18955 737 3047 5727 8542 11054 14446 16473 18979 801 3151 5736 8579 11124 14477 16519 19010 856 3293 5768 8680 11138 14493 16590 19018 966 3331 5840 8743 11163 14516 16603 19137 996 3402 5856 8837 11232 14591 16662 19159 1021 3417 5857 8913 11492 14651 16692 19194 1057 3574 5860 8975 11508 14754 16705 19220 1095 3580 5948 8977 11512 14801 16717 19229 1131 3661 5966 8996 11643 1491» 16782 19366 1212 3667 6094 9056 11554 14998 16796 19398 1241 3672 6116 9078 11589 15048 16908 19433 1303 3699 6123 9080 11617 15064 16912 19518 1338 3763 6125 9269 11623 15109 16940 19525 1339 3789 6126 9270 11664 15111 17086 19873 1407 3883 6148 9293 11669 15171 17131 19921 1418 3895 6176 9297 11670 15215 17166 20007 1461 3925 6178 9319 11686 15306 17206 20018 1477 3937 6199 9321 11709 15310 17290 20096 1609 3985 6219 9406 11754 15328 17319 20102 1655 3989 6240 9437 11872 15363 17333 20109 1709 4144 6246 9439 11950 15371 17358 20)28 1720 4145 6328 9508 11983 15382 17374 20137 1736 4164 6362 9524 11992 15418 17379 20189 1745 4167 6448 9547 12051 15480 17494 20199 1775 4173 6535 9559 12102 15494 17539 20228 1784 4216 6628 9571 12129 15506 17584 20236 1788 4283 6745 9594 12217 15511 17689 20238 1826 4317 6809 9621 12235 15518 17606 20240 1858 4360 6978 9684 12253 15535 17618 20317 1936 4459 7029 9691 12265 15547 17705 20343 1942 4467 7195 9739 12420 15564 17710 20466 1955 4473 7293 9787 12459 15626 17770 20581 1967 4711 7317 9907 12501 16659 17782 20576 2018 4733 7345 9976 12586 15675 17807 20581 2033 4750 7368 10061 12632 15676 17870 20628 2078 4753 740710074 12727 15687 18005 20687 2119 4778 7468 10121 12776 16700 18012 20700 2127 4797 7521 10153 12834 15726 18036 20723 2133 4809 7645 10163 12863 15728 18140 20735 2157 4864 774710179 12871 16731 18149 20863 2189 4965 7877101H2 13107 15737 18184 20887 2226 5013 8085 10198 13184 15749 18255 20907 2239 5043 8086 10231 13204 15760 18315 20984 2242 5108 8094 10299 13312 15784 18369 2267 5111 8127 10355 13550 15785 18437 2291 5135 814410365 Tweede lijst No. 9078 moet zijn 9678, 10179 moet zijn 19179, 10300 moet zyn 19300, 15547 moet zyn 14547. AMSTERDAM, 20 Maart. Per Telegraaf.) Binnenlandsoka fondsen iets flauwer. Buiten- land9che ijjet woinlg' r.anatie. ZwftNoorweegsche sporen l1/, lager. Aanfl. Zeelfcpel p lager.

Goudsche Courant | 1889 | | pagina 2