BINNENLAND. Bnltenlandsch Overzicht. 330>taStaats-loterij. KEXMSGEVIMG. Gouda, 4 April 1889. PETROLEUM-NOTEÉRINGEN Cantzlaar Schalkwijk, te Rotterdam. MARKTBERICHT EN Afloop van Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen. in behandeling te nemen en kan aldus den Raad Tan State in zijn gezag handhaven, jnaar stellig is dit niet de bedoeling geweest van de grondwet. Bet is dus zeer wenscheljjk, dat onze Koningin, die als vronw en moeder het naast verwant is aan den tegenwoordigen en den toekomstigen drager der Kroon, bereid moge bevonden worden om binnen kort de tengels van het bewind te aanvaarden. Reeds is zij aangewezen als Regentes voor het geval haar dochter minderjarig is, wanneer de Koning komt te overigden, zoodat het eigenlijk van zelf spreekt, dat zij ook thans optreedt als zoo danig. Wjj zijn overtuigd, dat zjj aan dezen wensch der natie gehoor zal geven, indien biet andere plichten bjj het ziekbed van haar ge maal dit beletken. Bij de afwezigheid van andere vorstelijke personen nit het hnis 'van Oranje zou anders een hooggeplaatst regee- ringspersoon met het regentschap moeten wor den belast; in dit geTal zon zeker de vice- president van den Raad van State de aange wezen man zjjn. GOUDA, 4 April 1889. In de heden gehouden zitting van de Tweede Karaor zijn de geloofsbrieven van den heer Van Gijn ingekomen. Het d,ebat werd voortgezet over art. 5 der Arbeidswet, zooals deze laatstelijk door de Re geering is gewijzigd, namelijk beperking van het maximum arbeidstijd voor personen beneden 16 jaar en vrouwen tot 11 uur, met mogelijkheid tot 2 uur verlenging big vergunning van den Commissaris des Konings en dispensatie by bestuursmaatregel voor sommige bedrijven. Verschillende amendementen zyn voorgesteld oen van den heer Bahlmann om bevoegdheid te geven den werktijd op 12 uur te stellen en een van den heer Heldt om den werktijd voor kinderen van 1214 jaar op 9 uur, hoogstens te bepalen. In tegenwoordigheid van een zeer talrijk publiek werd heden voor de Haagsche Rechtbank behandeid de zoo bekende zaak tusschen de gepensionneerde Indische hoofdofficieren Verstego en de Rochemont. De aanklacht tegeu den heer Verstego luidde*, het opzettelijk aanranden van de eer of den goeden naam en het opzettelijk beleedigen van den gepens. luit.— kolonel de Rochemont in een door beklaagde ge schreven brochure. Als verdediger van den bekï&agde trad op Mr. W. van Rossem, advocaat te 's Hage. Volgens verklaring van professor Rosenstein en de geneesheeren des Konings, is, bij langzamen achter uitgang van den algemeenen toestand van Zijne Majesteit ook eene geringe toename der plaatselijke ziekteverschijnselen waar te nemen. t(Staats- Courant Waarschijnlijk wordt nog in de eerste helft dezer maand .te Amsterdam de le opvoering van de opera Brinio van Van Milligen (tekst van den heer Van Loghem) gegeven. (A.) Hedenmorgen deed de Kantonrechter alhier uit- „Wat ik las, is zeer boeiend, maar overdreven, om niet te zeggen: onnatuurlijk." „Denkt gij dat werkelijk?" „Ja." „Vindt gij het niet natuurlijk in Aldabella dat zy de liefde, die zij gevoelt, bekent? „Ik vind het schandelijk van haar." „Spreek mij niet. van schandelijkhang voor dit maal den zedenmeester eens niet uit. Zeg mij, is het niet natuurlijk in eene vrouw?" „Er zyn zeker wel zulke vrouwen." „Gij zegt altijd iets ergerlijks. Gelooft gij dan niet dat eene vrouw, die hartstochtelijk bemint in staat zóu zijn eene misdaad te begaan, om dengenen, die zij liefheeft, eene dienst te bewijzen of alles te doen, om zich van zijne liefde te verzekeren?" „Ik ben niet van de leer," sprak Castleton, „om zulke vrouwen op prijs te stellen. Ik weet wel dat zy bestaan, maar zij zijn de slavinnen van ongebrei delde hartstochten, dolzinnig als vijandinnen en nog gevaarlijker als vriendinnen." „Nu spreekt gij niet uit het hart, maar naar het verstand," zeide mevrouw Delaine, met levendigheid. „Om 't even. Met myne meerdere ondervinding, ken ik u beter dan gij u zeiven kent. Tracht uw gevoel niet te smoren onder den mantel van eene koude philosophic. De tijd zal komen dat het zal uitbarsten als lava uit den vulkaan, en alles, wat het in den weg staat verwoesten." „Ik hoop het niet." spraak in de zaak der1 Ned. Herv. Gemeente te Reeuwjjk (advocaat Mr. J. Fortuyn Droogleever) tegen W. B. aldaar (advocaat Jhr. Mr. W. H. de Savornin Lohman) tot betaling van kerkelijken om slag over 1888. De Kantonrechter stelde de eischende gemeente in het gelijk en veroordeelde mitsdien W. B. tot betaling van den omslag met renten en kosten. Z.E.A. overwoog o. a. dat volgèns art. 3 van het alg. regl. voor de Herv. Kerk hier te lande bekrachtigd bij Kon. Besl. van 23 Maart 1853, zij die als lidmaten bij die Kerkjzijn aangenomen, tot de Nod. Herv. Kerk blijven behooren zoolang zij niet door woord of daad ten duidelijkste hebben getoond zich van haar af te scheiden; dat gedaagde die afscheiding heeft trachten aan te toonen door overlegging van oen aan Z. M. den Koning gericht adres van de heeren J. v. d. H. Jz., J. M. van M., J. H. en J. H., zich noemende opzieners en arm verzorgers van de Gemeente onzes Heeren Jesu Christi te Reeuwijk; dat uit den iuhoud van dit adres alleen wordt bewezen dat die vier onderteekenaars zich van de Ned. Heiv. Kerk te Reeuwijk hebben afgescheiden, doch dit adres, als wordende gedaagde daarin vol strekt niet genoemd, geen bewijs oplevert voor de door ged. beweerde afscheiding; dat evenmin die afscheiding in 1887 of 1888 uit de door ged. njet eenige andere personen ondertee- kende verklaring valt af te leiden, daar dat onder- handsche stuk alleen als dagteekening draagt den dag der registratie zijnde 13 Maart 1889 en uit die onderhandsche acte alleen is op te maken, dat ged. mot eerige andere personen op den in die ver klaring vermelden dafhm het voornemen hebben opgevat en zich bereid hebb.n verklaard om de Kerk des Heeren te Reeuwyk te helpen reformeeren, maar niet dat zij openlyk uitvoering aan die bereid verklaring hebben gegeven dat ged. ten slotte onder aanbod van bewijs door getuigon heeft beweerd, dat hij heeft medegewerkt tot de benoeming vantot leden van den Kerkeraad van de Nederduitsch Gereformeerde Kerk (Doleerende) te Reeuwyk; dat aan de woorden in bovengenoemd art. 3 ver meld door een daad ten duidelijkste toonengeen andere beteekenis iè te hechten, dan dat door den persoon, die zich van de Ned. Horv. Kerk wil af scheiden eene openbarevoor ieder waarneembare handeling of daad wyrde gepleegd, waaruit die afscheiding op ondubbelzinnige wijze zoude zijn op te maken dat, al ware bewezen, dat ged beeft medegewerkt tot de benoeming van leden van den Kerkeraad der Nederd. Geref. Kerk (Doleerende) te Reeuwijk die haudeling of daad van ged. op zich zeiven, waar ook niet blykt, dut zij openbaar was en san ieder, en dus ook aan het wettig bestuur van het Kerkgenootschap, dat ged. verlaten wilde, bekend, niet als eene zoodanige voor ieder waarneembare en naar buiten werkende daad is te beschouwen, waardoor ged. ten du'delykste heeft getoond zich af te scheiden van de Ned. Herv. Gem. te Reeuwyk dat derhalve het door ged. aangeboden bewijs door getuigen niot is ter zake dienende en afdoende, en dat ged., als niet geslaagd zijnde in het bewijs dat hij zich in 1888 had afgescheiden van de Ned. Herv. Gem. te Reeuwyk, als lid van dat Kerkge- „Ik ook niet; en om het te voorkomen, moet gij uw hart vrij te laten, al mochten zijne uitingen ook verkeerd schijnen in de oogen van zoogenaamde ver standige lieden, of liever, dwazen?" Het middagmaal werd aangekondigd. Het was niet in de groote eetzaal aangericht, maar in eene gezellige kleine ontbijtkamer, en op eene ronde tafel, juist groot genoeg voor de gelegenheid zoodat er niet de minste formaliteit bij het maal was. Zij zaten zoo dicht bij elkander, dat het gesprek gemakkelyk vertrouwelijk gevoerd kon worden, als het door eenig toeval zulk eene richting mocht nemen. Oogenschijnlijk eenvoudig, was het diner werkelijk zeer fijn. De Fransche kok van mevrouw Delaine was een meester in zijn vak. De wijnen waren niet overvloedig, maar van uitgelezen soort. Castleton gebruikte er matig van, zooals zijne gewoonte was, terwijl mevrouw Delaine hare lippen slechts even aan de verschillende glazen zette, zooals eene dame betaamt. Het gesprok kwam op de reis van Castleton in het vorige jaar. Hij werd er trapsgewijze toe gebracht, totdat hij bemerkte dat hij er een omstandig verslag van gaf. Mevrouw Delaine vroeg hem het een en ander aangaande de plaatsen, waarmede zij goed be kend was, en weldra deelden zy elkander op gemeen zame wijze hunne reisindrukken mode. Zij was ver baasd en verrukt dat hij zooveel gezien had en er zooveel van wist te vertellen. nootschap tot betaling van do over dat jaar van hem gevordorde op wettige wijze vastgestelde om slag ad 7.verplicht is. Veroordeelt enz. Van Atjoh meldt men, dat de vijaud weder oone mijn .onder de rails van de ceintuurbaan heeft aan gelegd en doen springen, met het ongelukkig gevolg dat dris onzer manschappen daarbij hetjleven verloren. Ook hebben drie Europeanen getracht naar den vijand te deserteeren, eene poging, die gelukkig bijtijds is verijdeld. Onder deze drie bevond zicfi een gewezen teeke naar van den typografischen dienst, die, wegens minder goed gedrag ontslagen, als fuselier te Atjeh was ingedeeld en by het in teekening brengen van don Kraton en omstreken was te werk gesteld. Ware het ook hem gelukt den vijand te bereiken, dan had deze weder een zoer bekwaam element meer in zijne gelederen geteld. „De geheele Jordaan" was gisteren uitgetrok ken en had post gevat voor het Amsterdamsche stadhuis. De dertigjarige Doris H., zoo iets als meester-, knecht in eene koffielezerij, zou zich met de koffie- leester van zijn hart in den echt begeven. Maar daar waren een twaalftal andero leden van het vrouwelijke personeel, die geen haar breed minder recht beweerden te hebben op don gelukstaat waarin Doris zijn favorite voeren zou. Zeven waren ox die daarvan werkelijk een „begin van bewijs" zouden kunnen bijbrengen, terwijl eene achtste op eenigszins triomfantelijke wijze den om standers koad deed, dat zij zoo noodig éene kraaiende getuigenis zou kunnen opvoeren in het proces, dat het gezelschap den heer Doris van plan is aan te doen. Bedreigingen waren reeds tot dezen gericht, maar zonder gevolg. Doris had er zich niet aan gestoord, en heden zou zyn echt voltrokken worden. Daarom waron 4e dames nu ook present en hadden tot opluis tering vrienden, vorwanten en wat er vorder van ze in den Jordaan woont, meegebracht. De politie hield de menigte gaande, in het midden waarvan de „betrokkenen", in groepjes van drie of vier, de zaak commentarieerden. Zoo was men om half elf reeds tot róór in de Damstraat geheel op de hoogte, wat natuurlijk mee bracht dat het aan tal nieuwsgierigen immer aangroeide. Telkens als er koetsen aanrolden, vloog de massa als een zwerm bijen er op af, en dan trok zekere verdachte beweging van Doris' gewezen vriendinnen, onder hare boezelaars, de aandacht, waar zy, zooala later bleek, zakken met peper, meel, roodaard, zwartsel, asch en andere „werptuigen" verborgen hielden. Nadat dit zich eenige malen herhaald had, begon zich hot gerucht te verspreiden^ dat de trouwplechtig heid was uitgesteld, en trokkeu de meeste nieuws gierigen af. (AT. d. D.) De Times bevat uitvoerige berichten over de lucht reis van den Engelschen luchtschipper Percival Spencer te Calcutta (Engelsch-Indië.) Dinsdag 19 Maart wilde Spencer in de groote renbaan te Calcutta in een ballon opstijgen en zich dan met een valscherm uit eene aanzienlyke hoogte laten neerdalen. Behalve den onderkoning van Iudië, den gouver neur ran Bengalen en by na al wat te Calcutta aan zienlijk was, waren honderdduizenden inboorlingen Zoo spraken zy voort over byna alles wat betrek king had op het reizen door Europa; over zeereizen, en nieuwe hdtels te Londen, het Kanaal, de merk waardigheden der verschillende plaatsen, de Middel- landsche zee, de heerlijke bergpassen van het Oberland, Rome, Egypte en dringende zaken. „Herinnert gij u dit?" „Hebt gy dat gezien?" „Juist op dat punt gebeurde mij dit." „Hebt gij een nacht door gebracht in de kleine hut op den top van de Pyreneën?" „Ik heb in diezelfde kamer gelogeerd, hoe toevallig!" „Gij moet vooral die champagne proeven. Dames kunnen geen wyn drinken; wy zyn zoo zwak van hoofd; maar u zal hij wel smaken." Zondedat Castleton er aan dacht, was de avond reeds v(| gevorderd, terwijl zy nog altijd aan tafel zaten, en over hunne reisontmoetingen spraken, zoqder een enkel teeder woord, maar in den toon van hun gesprek schenen zy hoe langer hoe gemeen zamer te worden. Was het niet natuurlyk dat het zoo gingP Bij het bespreken van onderwerpen, waarki zij beiden belang stelden; van gelijke lotgevallen, die zij onder vonden, gelyke wederwaardigheden, die zy ontmoet, gelijke genoegens, die zij gesmaakt hadden, is het te verwonderen dat zij zich daarin geheel verdiepten en de tyd ongemerkt vervloog. (Wvrit vervolgd.) Diestelhorst. samengestroomd, om het vreemde schouwspel bij te wonen. Om zes uren 's avonds nam Spencer plaats op den smallen leeren riem, die in plaats van de gewone mand onder aan den ballon aangebracht was cn gaf toen bevel, de touwen los te laten. De ballon steeg evenwel nog niet in de hoogte, misschien wel, wijl het valscherm te zwaar was. Tot grooten schrik van de toeschouwers maakte Spencer het valscherm van den haak los en onmiddellijk daarna steeg de ballon het luchtruim in. Tien minuten later was de ballon uit het gezicht verdwenen. Nu eerst begon het publiek het gevaar in te zien, waarin Spencer verkeerde. De ballon bezat noch anker, noch ballast en ook geen kleppen. Ook had Spencer geen enkel toestel bij zich om het neerdalen te regelenhij was dun gekleed en had geen eten of drinken bij zich. Zyn dood scheen onvermijdelijk, maar Donderdags avonds ontving men telegrafisch bericht, dat Spencer behouden neergedaald was en don volgenden morgen kwam hij gezond en wel te Calcutta aan. De ballon had eene hoogte van 13000 voet bereikt en was toen langzamerhand begonnen te dalen. Toen hij den grond bijna genaderd was, was Spencer naar beneden gesprongen en bevond zich toen op een klein eiland ongeveer 40 mijlen van Barafut gelegen. Na voel moeite vond hij een onderdak en wat eten en vond later gelegenheid naar Hossaipnbad te vertrekken. Had de wind hem naar eene meer afgelegen en woeste streek of naar zee gevoerd, ongetwijfeld had by dan zyn vermeteldheid mot den dood moeten bekoopen. Omtrent den Liberalen Bond, die in Friesland is opgericht, deelt men nog het volgende mede: Het vastgestelde reglement noemt als doel der Ver- eeniging het verspreiden van liberale politieke begin selen in Friesland en het bevorderen van de ver kiezing van liberale candidaten voor de verschillende regeeringslichamen. Dit doel tracht zy te bereiken door: a. het doen houden van politieke voordrachten; h. het zooveel mogelijk steun verleenen aan een of meer in Fries land uitgegeven wordende bladen: c. alle verdere gepaste, niet met de wet strijdende midddelon. De Vereeniging bestaat uit leden, die jaarlijks 2.50 bijdragen. Bovendien" worden vrijwillige gif ten aangenomen. De zetel der Vereeniging is geves tigd te Leeuwarden. De uitvoering van de genoemde middelen is aan het bestuur opgedragen. Jaarlyks, in de maand Maart, wordt eene algemeene vergade ring gehouden. Er kunnen ook buitengewone algemeene vergaderingen worden belegd, zoo dik— wijls het bestuur bet noodig oordeelt, of op schriftelijk verlangen van ten minste 20 leden. De Vereeniging wordt aangegaan voor den tijd aan 29 jaren en 11 maanden en voor haar zal rechtspersoon-, lykheid worden aangevraagd. Tot leden van het bestuur zyn gekozen de heeren mr. T. van Hettinga Tromp te Leeuwarden, mr. H. Binnerts te Heerenveen, L. Hannema te Harlingen, H. Pyttersen Tz. te Sneek, mr. A. J. Andraae te Kollum, mr. J. Wolff te Leeuwarden en mr. W. J. van Weideren baron Rengers te Leeuwarden. De koffiehuishouder S. in de Warmoesstraat te Amsterdam ontving Vrydagmiddag omstreeks half vyf een bankbillet van f 25, in betaling van twee heeren om hunne vertering af te houden. Zulks geschiedde. Zaterdagochtend het biljet in handen krijgende twyfelde S. aan de echtheid, begaf zich er mede naar de Nederlandsche Bank, alwaar het voor valsch werd verklaard. De personen, dio het den koffiehuishouder gaven, waren net gekleed, een Hol lander en een Duitscher, beiden aan 8. onbekend. Een van hen is Zondagavond in het logement van den heer Wordrager, aan de Prins Hendrikkade 58, aangehouden, terwyl de tweede voorloopig zich uit de voelen heeft gemaakt. De aangehoudehe is ge naamd Hendrik ScbUlenburg, oud 38 jaren, van be roep winkelier, wonende te Ruhrort am Rhein, All- stadt 130. Hy heeft bekend met zyn medeweten valsch bankpapier te hebben in omloop gebracht. In zyn bezit werd gevonden een retourkaart 3e klasse, gedateerd 81 Maart van Emmerich naar Am sterdam en een kaartje enkele rdis 3e klasse van Ruhrort naar Emmerich van denzelfden datum. Ziju ontvluchtte kameraad is omstreeks 4Q a 45 jaren oud, blond met rossigen baard en knevel, gekloed als schipper met hoed met slappen rand. Men ver moedt dat hy reeds naar Duitschland is gevlucht. De aangehoudene is Maandag ter beschikking van de justitie gesteld. De in beslag genomen valsche bankbiljetten zyn zeer licht van kleur en dik van papier, terwyl het watermerk ontbreekt. Generaal Boulangor heett de vervolging dor Re geering niet afgewacht, maar rich in België in vrij heid gesteld. Maandagavond nog woonde Boulanger een feest maal bij, hem door afgevaardigden zijner partij aan- feboden. Zijn vrienden gaven hem den raad uit 'arijs te vertrekken, Ühar zijn leven in gevaar was, maar Bonlanger verklaarde op hoogen toon, dat hy geen «voetbreed" zou wijken. 11e afzetting van dm heer Bouchoz als procurenr-generaal schijnt echter zelfs don brav' général schrik te hebbeD aangejaagd. Volgens het Journal'iet Débat» verliet do generaal vermomd zyn woning en begaf zich, onderweg drie maal van rijtuig vorwisselende, naar het station du Nord, van waar bij plaats nam in den trein naar Brussel. Of het ministerie ook na Boulangers vlucht de vervolging zal doorzetten, is nog niet bekend. Bat evenwel de positie der regeering aanmerkelyk ■verbetert door Boulangers vlucht, behoeft geen be toog, want natuurlijk za! deze door de grooto me nigte algemeen als een bewijs worden beschouwd, dat de generaal zich werkelijk schuldig gevoelt en liever het proces niet wil afwachten. Het proces tegen de Ligue des Patriotes begon op den bestemden tijd. Er waren uitgebreide maat regelen van voorzorg genomen, de soldaten stonden in de kazernes gereed enz., maar die voorzorg bleek overbodig, want er was zelfs betrekkelijk weinig publiok. Alleen toen de beschuldigden het gebouw verlieten, stouden ongeveer 400 personen hen op te wachten. De kreetLeve BoulangerLeve Laguerre was voor de politie het sein deze lieden uiteen te drijven, wat zonder moeite geschiedde. Bjj het verhoor noemde De'roulèdu zich president, Richard zich secretaris der Liguo, wat de president verbood, daar de Vereeniging was ontbonden. Déroulède zeide verder dat do Ligue nooit een geheime vereeniging was geweest: zy was stilzwij gend toegelaten. In de circulaire over de mobilisatie der vereoniging waren militaire uitdrukkingen ge bezigd, daar deze mode waren; het gold echter alleen de verkiezingen; ook de vereeniging van de leden op een punt was slechts een verkiezings manoeuvre en die voorschriften waren ook aan niet- leden dor vereeniging bekend. De voorschriften betreffende demonstraties voor de Kamer en het Elysée waren niet van het comité d6r Ligue uitge gaan. De andere beschuldigden, Richard, Laguerre, Turquet, Naquet ootkenden eveneens het geheim karakter der Ligne. Naquet verklaarde, dat hij sedert langen tyd geen lid meer was, maar bereid was de verantwoordelijkheid daarvan op zich to nemen. Kapitein Apte, by wieu de aanschrijving om naar het Elysée op te rukken gevonden was, verklaarde, dat het dool was de verkiezing van 27 Jan. door een demonstratie voor het Elysée den President te dwingen de Kamer te ontbindenhet comité stond buiten d*e aanschrijving. Gisteren was het woord aan den advooaat-generaal en aan de verdedigers. In de Duitsche pers houdt men zich voortdurend met het bij den bondsraad ingediende ontwerp tot aanvulling van het stafwetboek bezig. Onder de nationaal-liberalen, die eerst zoo dapper het voorstel voor onaaneemelyk verklaarden, begint zich reeds een minder besliste stemming te openbaren. Door een wreed spel van het toeval zijn zij in een netelige positie tegenover de regeering, welke zy zoo ziels- gaarne ter wille zyn, geraakt. Run eenige hoop is of op gebouwd, het oogenblik der beslissing te ver schuiven, want komt tyd, komt raad. In officieuse kringen acht men het niet waarschyn- lijk, dat het ontwerp, welks scherpste bepalingen in den bondsraad eenige verzachting zullen ondergaan, zoo spoedig in Khandeling zal komen. Tegen Pa sehen zal het wel is waar by den rijksdag ingediond worden, doch daar de oonservatieven, vry-conserva- tieven, bet centrum en de nationaal-liberalen zullen voorstellen het naar een commissie te verwijzen, hoopt men de oplossing der lastige quaestie tot het najaar uit te stellen. Dat het Ëngelsche Lagerhuis besloten heeft het voorstel der regeering tot uitbreiding der vloot in behandeling te nemen, is reeds gemeld. De 21,000,000 pd. st., welko de minister van marine vraagt, werden terstond toegestaan, en wel met 261 tegen 76 stemmen, zoodat lord Hamilton alU reden heeft om tevreden te zyn over deze «anzionlyke meet derheid Alleen de radicalen en de Ieren stemden onder gewoonte tegen. Behalve de radioalen toekende alleen lord Charles Eeresford verzet aan tegen het regeeringsvoorstel, doch alleen omdat hy ie som, welke lord Hamilton vraagt, te gering acht. Volgens den bekenden zeeofficier zou spoodig een veel grooter som noodig zyn om de Ëngelsche zeemaoht te maken tot hetgeen deze moet wezen, maar daarom wilde hy toch ook aan dit voorstel zyn steun niet onthoudon. Aldus werd de gevraagde som toegestaan de vraag komt nu aan de orde, hoe men dit geld moet vinden en hoe het zal besteed worden. Bij deze beide punten kan men een meer uitvoerige discussie verwaohton, daar de heeren Gladstone en lord Char- chill de regeering, vooral wegens de financieele quaestie, willen aanvallen. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda /o, ,,6," ,art' 8 der Wet ?an den 2n Ju»i 1875, (Staatsblad no. 95.) Doen te weten.* Dat zy' afwijzend hebben beschikt op hef verzoek van M. Neuts te Gouda om vergunning tot het oprichten van een petroleum-magazijn op het per ceel aan de Kuiperstraat, geteekend K. No. 225 Kadaster 8ectie D. No. 2004; Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. ▼an de Makelaars De markt was heden vast. Loco Tankfust 7.75, Geïmporteerd fust 7 85 Mei-levering 7.65, Juni-en Juli-leverin»- 7 75' Augustus-levering 7.95, September-, October-' November-, en December-levering 8.10. GOUda, 4 April 1889. De aanvoer was heden ruim genoeg voor de ge ringe vraag. De handel ging dan ook zeer flauw en kouden de prijzen van de vorige week zich ook niet of zeer moeielijk staande houden. Tarwe. Zeeuwsche 7.40 a 7.60. Mindere Zeenw- sche 6.80 a 7.10. Polder 6.20 a 6 45 Afwijkende 5.70 a 5.90. Rooda 6.— a 6 20. Angel 7.25 a 7.35. Rogge Zeeuwsche f 5.70 a 6.—. Polder 4.75 a 5.10. Buitenlandsche per 70 KG. 4.45 a 4.70. Gerst Winter 4.— a 4.50. Zomer 3.70 a 4.10. Chevalier ƒ5.50 a 6.Haver per Heet. 3.40 a f 4.per 100 kilo 7.a 8.—. Hennepzaad Inlandsch ƒ8.25 a 8.50. Buitenlandsche voererwten 5.a ƒ5.60. Erwten: Kookorwten 9.a ƒ10.Niet- kokende 7.a 7.t0. Buitenlandsche p. 80 kilo 6.25 a 6.50. Boonen: Bruine boonen 18. a 15.-Witte boonen 9.50 a f 11 60. Duiven boonen 7.25 a 7.76. Paardinbooneu 5.90 a 6.30. Kanariezaad 8.4 8.76. Maïs per 100 kilo, Amerikaanse Ira Mixed 5.60 a 5.75. Odessa f 6.90 a 7.10. Foxanian 6.40 a 6.50. Cinquantine 8.a 8.25. De veertlarkt met goede aanvoer, handel in alle soorten vlug met hooge pryzen, vette varkens weinig aanvoer, handel vlug, 23 a 26 et. per halfKGr. var kens voor Xonden, tamelijk aanvoer, handel ving, 20'/j a 21 ct.per half KGr., magere varkens, goede aanvoer, handel redelijk, 0.90 a 1.40 per week, vette schapen tamelijk aanvoer handel vlug 16 a 25; Nuchtere kalveren, overgroote aanvoer, handel vlug, 3.— a 6.—. Fokkalveren 7.— 4 15.—. Kaas. Aangevoerd 3 partyen. 2e qualiteit 17. a 19. Noord-Hollandsche 22. Boter, zeer groote aanvoer, handel matig, Goeboter 1.a 1.10. Weiboter 0.80 a 0.85. Tweede Klasse, trekking van Donderdag 6 April. No. 9814 J 400. No. 8242 100. Pryzen van 30 1142 6997 7880 10388 11500 13619 16513 18343 1169 6018 7973 10524 11558 14221 16573 18350 1302 6074 800410579 11662 14254 16922 18702 1440 6208 838610714 11768 14724 16923 18719 1531 6243 8410 10889 12121 14800 16943 19232 1S24 630,7 8658 10865 12403 15313 17144 19688 2386 6470 882010967 12414 16520 17276 19927 2463 6529 9271 11059 12530 15629 173Ó5 19979 2661 6605 9573 11078 12843 15792 17308 20164 2678 7119 9713 11347 12867 15806 17560 20490 4531 7559 9934 11415 13273 16486 18116 20522 4934 7818 9979 11435 13287 16503 18199 20570 5733 7832 Trekking van gisteren: No. 4996 moet zyn 4496, No. 15788 moet zyn 15781. (Foutief oht- vangen J VEILING 4 April. Terreinen met opstallen aan den Kleiweg te Gouda, 6060.— kr. H. A.

Goudsche Courant | 1889 | | pagina 2