BINNENLANL. Buitenlanüsch Overzicht. 330"°Staats-loterij PETR0LI.UM-N0TEERI\GE\ Canizltar Schalkwijk, te Rotterdam. KLlltSlïLKICIIT. u s e r l ij k e Stand. Uitgeoraoht Ongeldig 368 stemmen. 4 Geldig 364 stemmen. Voor 't College van Kerkvoogden. Uitgebracht op de bh.: W. J. Fortuijn Droogleevef 356 stemmen. Mr. J. H. van Mierop 351 G. Stravor 847 en op eenige personen 4 of minder stemmen. Voor het College van Notabelen. Uitgebracht op do hh.: C. van Eijk 335 stemmen. Mr. J. Fortuijn Droogleever 317 J. Kortenoever 805 H. J'. Nederhorat 271 T. J. Koobs 242 W. Kromhout Jr. 233 J. H. Boers 207 n J A. P. Montijn 206 en op-do hh.-. A. Giessen 137 st. A. C. Brijce 127 st. G. v. d. Zwalm 124 st. H. Schinkel 114 st. J. de Jong Wi. 113 st. en op eenige personen 12 en minder stemmen. Foor de Commissie van Oppertoezicht. Uitgebracht op de hh.: J. W. Haverkamp Begemann 352 stemmen. A. Dortland 347 J. J. Braggaar 347 A. Kwinkelenberg 347 J. F. M. Tomminck 837 A. Kok (Kleiweg). 335 W. Kromhout Sr. 233 P. llooftman Jz. 219 G Langeraar 205 Verder verkregen de hh. van Krimpon 136, Kijk 135 en van der Laar 110 stemmen. Morgen vieren een paar oudjes in deze stad hun gouden bruiloft. Daar zij echter in behoeftige om standigheden verkeeren zal het geheel van de wel willendheid van gegoede stadgenooten afhangen of dit feest werkelijk „gevierd" zal kunnen worden. Naar wij vernomen geldt het hier hoogst oppassende menschen, door hun leeftijd ongeschikt tot werken, zoodat een gift hior goed geplaatst mag hoeten. Zij wonen Vogelenzang M. 121 en heeten Abraham Sas en Maria Johanna Stalenburg. Bij do Tweede Kamer is ingekomen een wetsont werp tot gedeeltelijke herziening van de wet tot regeling van het lags* onderwijs. Met de indiening (laarzen de regeering hare toe zegging gestand, tot wegruiming, zooveel mogelijk, binnen de perken dor grondwet van de belemmerin gen die tot nog toe de ontwikkeling van het vrije onderwijs in don wég staan. Naar handhaving van art. 194 der grondwet van 1848 lag, meent de regeering, de indiening van eeno geheel nieuwe wet of het aanbrengou van zeer ingrijpende wijzigingen niet op haren weg. Na te hebben gewezen op de ontwikkeling van het vrije onderwijs door hot par ticulier initiatief, meent de Minister van binnenl. zaken in zijne memorie van toelichting, dat de Staat het vrije onderwijs niet moet tegenwerken of be moeilijken tot nadeel van de nationale ontwikkeling. Waar het onmogelijk is do kosten van het openbaar ondorwijs op de gebruikers daarvan te verhalen, moeten de openbare kassen wel een deel daarvan bekostigen, waarin hij echter eeno onbillijkheid ziet tegenover het vrije onderwijs. Op dien grond ver dedigt hy hot toekennon van eene bijdrage uit 's rjjks kas aan de vrije sohool, mits hare onmis bare vrijheid niet worde aangetast. Die rijksbijdrage zou dan beperkt moeten worden tot die scholen, waarvan de ouders der schoolgaande kinderen niet by machte zijn het grootste deel dier kosten zelf te beiaien. Behalve tot erkenning van de staaatsrech- telijke gelijkheid van de openbare en bijzondere school, strekt het thans ingediende wetsvoorstel ook om verder op het openbaar onderwijs te bezuinigen, ton einde vooral den zwaren druk, dien de wet van 1878 op de gemeenten legt, te verminderen. Eene betere regeling van de rijksbijdrage en eenige beperking der eischen kan naar de overtuiging der regeering zonder schade voor het onderwijs veilig geschieden. Eindelijk worden wijzigingen voor gesteld in de artikelen, betreffende de akte van be kwaamheid tot het geven van lager onderwijs en de voorschriften betreffende de examens. Do regeering wenscht de ongelijke werking aan art. 45 te ontnemen, door nl. de rijksvergoeding in de gewone kosten van het openb. 1. o. te beperken tot de kosten van het onderwijzend personeel door de wet gevorderd en werkelijk aan de sohool verbonden, en haar te verleenen naar den omvang van den werk kring van en door de wet goëischt wordende meer dere bekwaamheid van het hulppersoneel. Scholen met een schoolgeld per jaar van 25 of meer per leerling worden van de vergoeding uitgesloten. De vergoeding in de kosten van het bouwen van onderwijzerswoningen vervalt, evenals die voor aan schaffing van schoolmeubelen bij eerste inrichting. De vergoeding in (le buitengewone kosten wordt be perkt tot dia wegens hot slichten, waaronder ook verbouw van schoollokalen, en, om weelde tegen te gaan, verminderd tot 25 percent. Mede wordt voor gesteld om aan de bijzondere school gelyke bijdragen voor personeel te verleenen als aan de openbare, maar ook met uitsluiting van de scholen met school gelden van 26 per jaar of daarboven. In de bijzondere sohool met eene rijksbijdrage moet een zeker minimum van kindereu onderwijs ontvan gen in dezelfde vakken als waarin op de openbare ondorwijs wordt gegeven en hetzelfde minimum van onderwijzers aanwezig zyn als voor do openbare school gevorderd wordt. De volledige uitvoering van het voorstel der re geering zal hoogstens kosten ƒ8,309,350 te weten: voor de openbaro school 2,447,150, voor de bijzon dere school 862,200 of hoogstens meer 444,130, waartegenover eene vermindering staat van/ 94.180. Zoodat de totale vermeerdering van uitgaven 350,000 bedraagt. Maar die hoogere uitgaaf zal, volgens de reg. brengen golykstelling van de gemeen ten onderling, gedeeltelijke voldoening aan den eisch van rechtsgelijkheid tusschen de bijzondere en de openbare school, tot opheffing van de meest stui tende en jaren lang nadeelige ongelijkheid. Ook acht de regeering tempering dor eischen van het getal onderwijzers pliohtmatig en wijziging van. den invoeringstermijn wenschelijk. Volgens het voorstel is, met inachtneming van den bekenden paedagogischen eisch, dat voor een onder wijzer in de school het maximum leerlingen niet moer dan 40 bedragen zal, aanstelling van een on- derwjjzor bevolen, zoodra het aantal leerlingen meor dan 40, van ten minste 2 onderwijzers zoodra het 91 bedraagt. Het aantal onderwijzers klimt daarna de indirecte bescherming, die men aan de zuivelbereiding wil geren. Van de instelling eener zelfstandige recht spraak over geschillen van hestunr de zoogenaamde administratieve rechtspraak wordt nog niet gerept. De nieuwe leger- organisaAie is commissoriaal gemaakt, de com missie schijnt rapport te hebben uitgebracht, doch de Regeering blijft zwijgen, waarschijnljjk omdat zij verdeeldheid vreest in eigen kamp. Belastinghervorming is ad calendas graecas verschovenalleen bestaan er plannen tot kleine veranderingen met het oog op de kiesbevoegdheid, doch noch kiesrecht noch per- soneele belasting is ter hand genomen, althans voor zoo ver bekend is. Op koloniaal gebied volkomen windstilte. Zoo zouden wij kun nen voortgaan, doch het bovenstaande isvoldoen- de om te bewijzen, dat het eerste jaar van de nieuwe bedeeling bijzonder rjjk is in teleur stellingen. Het regeeringsprogramma dat op 1 Mei zijn eersten verjaardag beleeft, is nog bijna in zijn geheel onuitgevoerd. Het minis terie houdt de staatsmachine gaande, dit spreekt van zelf, maar overigens neemt het zijn taak kalm opook de regeeringspartjj in de Kamer schijnt de beloften bjj de stembus vergeten te zjjnzij is tevreden nn er vrien den op het kussen zitten, die alles met een conservatief sausje overgieten. Niet zonder reden vreesden wij, dat het nieuwe kaoinet ons niet de hervormingen brengen zou, die de grondwetsherziening mogelijk maakte en beloofde. Het is te voorzien, dat op deze wjjze geen einde zal komen aan de onvrucht baarheid der laatste jaren op wetgevend ge bied. Met vrijmoedigheid durven wij den kiezers, die een jaar geleden hun stem hebben gege ven aan de candidateu der rechterzijde, de vraag stellen of zij tevreden zijn met de ver kregen resultaten. Is er eenige verhouding tusschen de voorspiegelingen waarmede men hun steun wist te winnen en de maatregelen, welke tot stand zijn gekomen of nog in be handeling zijn Ieder denkend staatsburger zal moeten erkennen, dat ook deze regeering niet gebracht heeft, wat zjj beloofde en dat wij niet ten onrechte voorspelden, dat de rechterzijde als regeeringspartij machteloos zijn zou. GOUDA, 16 April 1889. Bij de gisteren plaats gehad hebbende verkiezing voor de Ned. Herv. Gemeente alhier zijn al de can- didaten der kiesvereeniging //Kerkelijk Beheer" gekozen. groeten. De antilope springt over heuvels en velden, en het konijn knabbelt, tot ontbijt, aan de teederste blaadjes. Een vreedzaam tooneell 's Levens zorgen en be kommeringen schijnt men hier in deze gausche uit gestrektheid niet te kennen. Tallooze bunders land wachten hier de vermoeiden, de veriatenen, de ge- brokenen van harte uit de groote steden; hier wordt den hongerigen voedsel, den vermoeiden rust, den moedeloozen troost beloofd. Terwijl wij ons aan zulke overdenkingen overge ven, vertoonen zich teekenen van leven in de Woning. Een vlug en jeugdig man van een knap voorkomen komt de deur uit, gaat naar de stallen en geeft ver volgens zijne bevelen aan eenige mannen, die op een kleinen afstand aankomen. Men wordt aangenaam verrast als men de woning binnentreedt. De kamers zijn met smaak en een zekere mate van elegance gemeubileerd, evenwel zeer goed passend by het huis zelf. In eene der kamers is een schoone jonge vrouw bezig met het ontbijt op de tafel te zetten. Zij draagt een net katoenen kleedje, dat haar beter staat dan het fraaiste toilet. Behalve dat uiterlijke schoonheid wordt verhoogd door de ontwikkeling van het karak ter, ziet men in Virginia Randall geen verandering by vroeger, of men moet opmerken dat gelaatskleur gezonder is en er meer geestkracht uit die groote, grijze oogen straalt. Hare moeder komt nu ook de Kamer in. Zij is nog in den rouw. Haar gelaat teekent de sporen van doorgestaan lijden. Maar zij is nog even schoon als toen wij haar in de Episcopale kerk plachten te zien. Daar komt Charley Graves door de buitendeur binnen. wis het ontbijt nog niet gereed? Ik zal zeker te laat aan den trein komen." z/Het komt dadelijk." «Haast u wat, Virginia. Ik heb tien mijlen ver te rijden, en als ik den eersten trein niet haal, kan ik onmogelijk van avond terug zijn." Terwijl hij nog spreekt, wordt het ontbijt binnen gebracht gebraden kuikens, gebakken aardappelen, warme beschuitjes, appelkoekjes en een sterke kop koffie met heerlijken, verschen room. z/Gij hebt tijd genoeg om een goed ontbijt te ge bruiken //Charley," brengt mevrouw Randall in." //Gij hebt Van daag wel wat noodig. Het was een vaste regel bij mijn echtgenoot om nooit een maal te verzuimen; hij gunde zich er altyd den tijd voor, en gij weet dat hij nogal zoo iets uitvoerde." Deze raad werd klaarblijkelijk opgevolgd. Niet voordat hij werkelijk genoeg had, schoof Charley zijn stoel achteruit, en zeide: «Ik heb gedaan." De chais, mot een paar fiksche paarden, stond voor de deur. Hij moest tien mijlen rijden tot aan het naaste station, daarna met den trein naar L.spo ren, een stad van eenige beteekenis, nog twintig mijlen verder, en met den middagtrein terugkomen. «Vergeet dit toch niet, denk daar toch vooral aan. Weet gij wel zeker dat gij mijn lijst hebt? Vergeet er niets van," werd hem aan het hart ge drukt. Hij kuste zijn vrouw tot afscheid. //Goeden dag, moeder, tot van middag," zeide hij, terwijl hij in de chais sprong, de leidsels, greep en Dienzelfden middag omstreeks vior uur, ging Holt van het kantoor naar huis. Tegen zijne gewoonte, nam hy plaats in een om nibus toen hy aan Broadway was gekomen. Op het zelfde oogenblik werd hem een avondblad te koop aangeboden. Hij nam dit en zag naar de telegra fische berichten. Het eerste, wat hij las, was het volgende uL.Jowa den 16n." hVerschrikkelyk spoorwegongeluk. Holt las de gewone treurige geschiedenis: twee treinen waren met elkander in botsing gekomen. Vele menschenlevens waren te betreuren, en er was een ontzettend aantal gekwetsten. Hij kende de plaatselijke gesteldheid en hiefd den adem in toen hy de lijst der dooden en gekwetsten doorliep. Hij. j^acht er slechts aan, dat Virginia er by ge weest kon zijn. Hy vond haar naam echter niet. 0 Wordt vervolgd.) talken» net éêm voor elke 55 leerlingen boven de 90. Als beginsel wordt voorts aangenomen, dat eene rijksbijdrage of eene gemeentesubsidie eene bijzondere school niet tot eene openbare maakt. Eenerzyds wordt de bevoegdheid van de kweekelingen om in de school werkzaam te zyn, uitgebreid. Aanderzijds worden eenige meerdero waarborgen van geschiktheid in den kweekeling gevorderd. Het by de wet van 1878 aangenomen stelsel van opleiding van onder wijzers wordt in hoofdzaak behouden. Dientenge volge wordt de gelegenheid geopend geregelde uit- keeringen uit 's 's-rijks kas te doen tot gemoetko- ming in do kosten voor vorming der onderwijzers. Zonder te vragen door wiens hulp de ouderwijzer de bekwaamheid wist te verwerven, moot naar de mee ning der regeering elk hoofd eener sohool, die een onderwijzer opleidt, op gelijke belooning aanspraak hebben. Van oordeel, dat het onderwijs geen vol doende resultaten geven kan, indien de kinderen slechts tot hun 12e jaar de school mogen bezoeken, acht de regeering eenige voorziening ton deze wen schelijk, die zij echter niet zoekt in de vaststelling bij de wet van den leeftijd, die voor het genieten van lager onderwijs bestemd is. Zonder daarom iets omtrent den leeftijd en ouderdom der leerlingen te bepalen, wenscht de regeering deze besluiten, waar door het belang der kinderen wordt geschaad, aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten te onder werpen. Eveneens worden, als waarborg tegen wil lekeur van de zijde der gemeenteraden ten aanzien van het verleenen van ontslag aan onderwijzers, ook deze raadsbesluiten aan de goedkeuring van Ged. Staten onderworpen. Art. 28 is zóó gewijzigd dat het aan de benoeming van hoofd eener openbare school voorafgaand vergelijkend examen is vervallen, met dien verstande dat de voordracht doorB. en W. aan den gemeenteraad ingediend, worde opgemaakt in overleg met den districts-schoolopziener, wiens ad vies ter kennis van den Raad moet worden gebracht. De regeering ziet in dit examen dikwerf een belet sel om de meest geschikte mannen op de rechte plaats te brengen. Voor benoeming als hoofd eener openb. school met meer dan 200 leerlingen wordt echter werkzaamheid van ten minste 5 jaren als hoofd van openb. of bijzondere scholen vereischt. Voor het hoofd der school wordt, naar de sterkte der bevolking, eene bijdrage voorgesteld van 250 tot 600 '8 jaars. Voor elk der onderwijzers tot bijstand van het hoofd zal eene som van 200 worden uitgekeerd, behoudens verlaging tot 150 voor onderwyzers aan scholen van 41 tot 90 leer lingen en verhooging tot 300 voor onderwijzers met den rang van hoofdonderwijzer. Het heffen van schoolgeld dat verschillend is naar mate van de gegoedheid der ouders wordt thans in de wet mogelijk gemaakt. Het verplichtend examen in de nuttige handworken vervalt als vereischte ter verkrijging van de akte als onderwijzeres, doch de gelegenheid wordt geopend op de akte aanteokening te doen van een met goed gevolg afgelegd examen in het vak der handwerken. Ook meent de regeering, dat de wiskundo moet vervallen als examenvak ter verkrijging van de akte van bekwaamheid als hoofdoaderwijzer. Mitsdien wordt do wiskunde uit het programma voor hoofdonderwijzer weggelaten, en eene afzonderlijke akte voor dit vak ingesteld. Het toekennen van de bevoegdheid aan do ge meente om de vrije scholen te subsidieeren acht de regeering, hoe wei.schelijk ook uit het oogpunt van rechtsgelijkheid, niet raadzaam, ten einde den school strijd niet in do gemeente en hare besturon over te brengen en het particulier initiatief niet te doen verflauwen. De rogeering stelt voor de herziening in werking te doen treden op 1 Januari 1890. Ten vorigen jare heeft de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen hare medewerking toegezegd tot het ver krijgen van scheikundige inrichtingen, waar ook (te mingegoede kosteloos zijn levensmiddelen kan doen onderzoeken of tegen lagèn prijs, gelijk byv. reeds aan het gemeentelijk laboratorium ten stadhuize te Amsterdam het geval is. Om de wenschelijkheid van zulke instellingen voor ieder duidelijk te maken, hoeft de Maatschappij een werkje verkrijgbaar gesteld dat slechts 5 centen kost en bij groote getallen nog veel minder en waarin onze bekende stadgenoot dr. P. E. van Hamel Roos, die in zijn Maandblad en Revue Inter nationale zoo onvermoeid tegen vervalsching te velde trekt, een en ander mededeelt over sommige voedings middelen en hun vervalschingen. De lezer kan daarin te weten komen, wat zooal onder den naam van brood, meel, melk, bier, suikergoed, enz. wordt verkocht, en hoe noodig het is, dat ieder gemak kelijk in de gelegenheid z|j zich te overtuigen of'hij goede waar voor zijn goed geld krijgt. Uit de inleiding van dit boekje nemen wij het volgende over: wMet onze nieuwe strafwet voor oogen, zoude men allicht denken, dat de gevangenisstraf, die tegen de vervalsching van eet- of drinkwaren bedreigd wordt volkomen voldoende zoude zijn om het kwaad te stuiten. Doch wat leert de practyk? In de eerste plaats, dat de wet door een groote leemte (1) aan tal van knoeier» een zeer welkom achterdeurtje aan biedt om te ontsnappen, en in de tweede plaats, dat de gelegenheid om het afdoende bewijs der verval sching te leveren, nl. om door een scheikundig of microscopisch onderzoek, in een staats- of stads- inrichting uit te voeren, de bedriegerij aan het licht te brengen, op enkele uitzonderingen na in ons land ten eenemale ontbreekt. z/Gij kunt met een weinig persoonlijken moed den dief, die bij u inbreekt, bij den kraag pakken en den zakkenroller by de pols grijpen op het oogenblik dat hij u bestelen wil, en beiden aan de politie overleveren, doch wat vermoogt ge tegen hem, die u door fraai uitziende en goed smakende, doch daarbij toch vervalschte en schadelijke waren bedriegt en uwe gezondheid en beurs benadeelt, zonder dat ge zulks in 't minst vermoedt? z/Yan de particuliere inrichtingen voor onderzoek, die in verschillende plaatsen bestaan, kunnen natuur lijk slechts de meergegoeden gebruik maken, daar deze laboratoria geheel uit eigen middelen, d. i. zonder eenige subsidie van stads- of staatswege, onderhouden moeten worden, en daardoor genood zaakt zijn een voor het meerendeel van het publiek te hoog gesteld tarief te berekenen om te kunnen blijven bestaan en de groote onkosten, aan inrichting en onderhoud verbonden, te kunnen bestrijden. Doch zelfs bij welgestelde en beschaafde personen heerscht nog onbegrijpelijkerwijze een te groote mate van onverschilligheid op het zoo hoogst belangrijke punt van de samenstelling hunner voedingsmiddelen of dranken, dan dat zij zich voor het onderzoek eenige moeite of kosten zouden willen getroosten. »De onverschilligheid te doen plaats maken voor zoo algemeen mogelijke en levendige belangstelling ten opzichte van een onderwerp, waarmede onze welvaart en gezondheid zoo nauw verbonden zijn, is het doel der volgende bladzijden, met welker samen stelling ik mij, op uitrtoodiging van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, gaarne belast heb." (1) Ik bedoel de bepaling, dat de verkooper moet weten dat de waren *er*alacbt syn. Op verzoek van de politie te Utrecht, is te Drie bergen aangehouden eene dame, die bij eenige goud en zilverkashouders te l/trecht verschillende voor werpen op zicht had gevraagd^ ten einde die, zooals later bleek, zich toe te ei gen «o. De Fransche Senaat hield nog een gewone zitting, waarin de kredieten voor de groote feesten werden toegestaan. De Minister van Financiën, Rouvier, deelde mede, dat de financiëole toestand in Frank rijk beter is dan in 1887. De Senaat ging als Senaat tot 14 Mei uiteen. De commissie van instructie, welke namen9 den Franschen Semaat het onderzoek tegen generaal Bou- langer zal leiden, heeft den heer Merlin tot haar voorzitter gekozen. De heer Merlin is lid van den Senaat voor het Noorder-departement, gewezen bur gemeester van Douai en advocaat bij het hof van appèl te Douai. Vooral is het van gewicht, dat de heer Merlin rechtsgeleerde is, want de voorzitter is eigenlijk de man, die de gohoele instructie moet leiden. Heeft h|j hulp noodig, dan kan hij zich door een of meer leden der commissie laten bijstaan, maar volgens de nieuwe wet wordt hem alleen de instruc tie opgedragen, terwijl hy tevens bekleed wordt met dezelfde macht, welke het wetboek van strafrecht den rechter van instructie verleent. Zoo o. a. verkrygt de voorzitter der commissie het recht, op eigen ge zag bevelschriften tot in hechtenisneming uit te vaardigen. Tegen do «Volkszeitung" is nu weer een aan klacht van majesteitschennis ingediend, omdat bo- leediging van Keizer Wilhelm I ook beleediging is van Keizer Wilhelm II. De vryzinnigen hebben besloten bij den Ryksdag een voorstel in te dienen tot het verleenen van schadeloosstelling wegens het onwettig verbieden van drukwerk. De Russische bladen z|ju natuurlijk zee* tevreden over de wijze, waarop de ministerieele crisis in Ru- raenië ten slotte tot een oplossing is gekomen. Het optreden van den heer Lasoar Catargi, den leider der oudconservatieven, aan h« t hoofd der regeering, wordt door hen met ophef aangekondigd als het bo- gin van Rusland 's zegepraal in Rumenië, doch de officieuze pers verzekert, dat de Russische regeering den loop der zaken rustig zal afwachten, zonder zich met Rumenië 's binncnlandsche aangelegenheden te bemoeien. Keizer Frans Jozef heeft graaf Kalnoky naar Pest ontboden, ten einde hem zijn meening over de ver andering in Rumenië mede te deelen. Voorloopig had de minister niets slechts to vertellen, want de Rumeensche minister-president verklaarde terstond te Weenen, dat het zijn streven zal zijn dezelfde goede betrekkingen met Oostenrijk te handhaven. Hoe alle verklaringen van den heer Catargi gemeend zijn, zal later blijken. Derde Klasse, trekking ran Dinsdag 16 April. No. 473 f 2000. No. 5903, 16891 1500. No. 3623, 200. No. 3298, 3891,4469, 7090, 12560, 17240/100. Prijzen ran 45 36 2693 5379 7659 10594 12967 15525 18454 60 2697 5381 7678 10640 13019 15572 18482 88 2774 5442 7695 10695 13023 15679 18555 201 2777 6445 7758 10697 13105 15740 18574 331 2807 5460 7769 10703 13199 15777 18697 347 2809 5467 7812 10810 13224 15779 18710 402 2812 5502 7967 10978 13229 15861 18733 .411 2897 5506 7987 11058 13233 15883 18765 466 2912 5572 8040 11061 13248 15897 18793 471 2918 5579 8136 11112 13337 15947 18794 500 2976 5594 8238 11120 13573 16955 18840 519 3011 5758 8324 11127 13587 15984 18889 621 3031 5798 8402 11131 13590 16091 18931 738 3074 5799 8447 11170 13612 16114 18943 848 3096 5831 8454 11203 13683 16140 18968 853 3099 5834 8522 11209 13755 16149 18971 870 3171 5855 8582 11260 13774 16158 18984 881 3177 5902 8614 11286 13815 16196 19037 888 3245 5950 868] 11352 13899 16197 19085 960 3253 5952 8685 11379 13931 16237 19231 970 3501 6019 8714 11388 14032 16268 19276 980 3565 6026 8722 11436 14064 16449 19446 1003 3637 6112 8724 11438 14137 16455 19464 1056 3710 6143 8740 11452 14219'16464 19469 1093 3733 6205 8744 11515 14245 16531 19572 1243 3750 6234 8752 11519 14246 16642 19588 1346 3817 6245 8757 11551 14335 16647 19690 1368 3879 6269 8797 11568 14352 16675 19696 1509 3892 6298 8877 11639 14412 16838 19755 1579 3896 6311 8924 11690 14424 16921 19802 1588 3933 6325 8942 11728 14473 16994 19822 1668 3997 6379 9006 11731 14510 17011 19846 1676 4006 6404 9068 11736 14553 17037 19851 1693 4042 6483 9218 11738 14582 17056 19888 1758 4047 6489 9355 11766 14627 17115 19924 1799 4076 6526 9382 11906 14653 17169 19964 1818 4115 6608 9394 11915 14694 17192 19972 1836 4151 6695 9464 11954 14707 17195 199Ï7 1849 4236 6703 9484 11967 14711 17245 20179 1856 4298 6739 9491 12022 14749 17306 20299 1895 4412 6806 9630 12035 14850 17331 20318 1908 4465 6834 9632 12184 14901 17347 20319 1920 4500 6849 9670 12210 14933 17362 20373 1958 4509 6957 9699 12226 14982 17457 20481 1977 4537 7054 9830 12354 15003 17504 20559 2081 4573 7096 9878 12359 15049 17565 20589 2082 4621 7170 9953 12361 15057 17578 20595 2084 4662 7202 9964 12368 15105 17736 20623 2130 4667 7230 10022 12374 15114 17753 20683 2137 4671 7259 10033 12373 15126 17837 20697 2186 4695 7299 10042 12516 15160 17930 20725 2197 4777 7305 10104 12540 15178 17980 20744 2237 4858 7333 10.51 12577 15187 18015 20777 2305 4889 7464 10217 12579 15197 18041 20799 2327 4900 7498 10249 12598 15289 18147 20807 2339 5072 7522 10363 12749 15296 18216 20823 2410 5097 7532 10871 12750 15381 18278 20831 2473 5179 7548 10402 12760 15430 18289 20840 2505 5228 7561 10499 12823 15497 18300 20881 2617 5252 7641 10546 12848 15503 18386 20952 2631 5294 7642 10553 12905 15516 18407 20964 2692 5372 Trekking van gisterenNo. 11488 moet zijn 11481. (Foutief ontvangen). van de Makelaars De markt was heden on/eranderd. Loco Tankfust 7.95, Geïmporteerd fust 8. September-, October-, November- en December- levering 8.80. AMSTERDAM, 16 April. (Per Telegraaf.) Indische fondsen algemeen merkelijk williger. Bui- laudschen onveranderd, met vraag naar Turken. Amerika iets raster. I- GEBOREN: 18 April. Cathar i na Christina, ouders A. Keller en M. E. Daoena. Elisabeth, ouders J. »an der

Goudsche Courant | 1889 | | pagina 2