Buitenlanilsch Overzicht. Brieven uit de Hoofdstad. Kantongerecht te Gouda. 3308teStaats-loterij loo zwaar werd gekwetst dat men voor lijn leven vreest, terwgl nog verscheidene anderen mede min of meer ernstige kwetsuren bekwamen. Door den burgemeester van Groningen ia in navol ging van zijn ambtgenoot te Rotterdam aan het politiepersoneel aldaar verboden het dragen van de medaille voor langdurigen politiedienst, uitgereikt door den Algemeenen Nederlandschen Politiebond. Knoeierijen vindt men overal, zegt de Haagsche correspondent der Midd. Ct. De heer Schaepman wilde zich tot tolk maken van hen, die verbolgen ign over de handelingen van den Minister Keu- chenius in' zake de pakketvaart met de Maatschappij //Holland", waarin een van 's Ministers zonen be trokken is. Langs een omweg heeft die Maat schappij thans gedaan gekregen r wat haar eerst openlijk is geweigerd en wel op goede gronden. Daarover wilde de heer Schaepman den Minister interpelleeren en goheel onverwachts vroeg hij daar toe verlof, dat hem werd verleend. De heer Keu- chenins was hiermede alles behalve iugenomen en hij had zeker wel eenig recht tot de opmerking, dat hij die interpellatie niet van bevriende zijde had kunnen verwachten. De heer Schaepman schijnt dit na eenige samensprokingen met den Minister ook te hebben ingezien en heeft nu een voudig van zijne interpellatie afgezien; den voor zitter der Kamer is verzocht die niet aan de orde te stellen. Het is gemakkelijk voor den Minister, maar die loop van zaken wijst wel op wat al te veel zucht tot //gemeen overleg." Lente Gistermorgen om zeven uur heeft volgens de Enkh. Ort., een dikke sneeuwbui bewezen, dat de winter door de lente nog niet verdrongen is. Het budget van den Times". Het proces dat Par- nell den //Times" heeft aangedaan, heeft onder anderen dit zeer merkwaardige en belangwekkende resultaat gehau, dat men voor de eerste maal iets naders vernomen heeft omtrent hen, die de eigenlyke eigenaren zijn van dit wereldblad en omtrent zijn inkomsten. Het gerechtshof hoeft namelijk, daar de wegens eerroof aangeklaagde eigenaar van den //Times", Mr. John Walter de bevoegdheid der reohtbank bestreed, dezen opgedragen, een met eede bekrachtigd uittreksel uit de boeken over te leggen, ten einde daaruit te doen btgken, wie eigenaren van het blad zijn, wie daarop eenig recht kunnen doen gelden. tDit is nu aan de rechtbank overgelegd en men is daardoor eenigszins ingewijd geworden in de inwendige organisatie van ee- der grootste industri- eele ondernemingen der wereld. Men verneemt nu, dat de //Timestf, die 101 jaar geleden door John. Walter (den ewsten) opgericht werd, tegenwoordig het eigendom van meer dan honderd personen is. Deze staan meest allen of ten minste grootendeels in familiebetrekking tot den stichter van het blad. Onder de mede—eigenaren vindt men twee duitschers, den hoer Theodor v. Arnim en echtgenoote en den heer Constantin baron v. Rothberg en echtgenoote. Aan Mr. Walter, de zoogenaamde eigenaar van het blad, behoort slechts drie twee-en-dertigste deel er van toe. Het eigendomsrecht van den //Times" is een soort fideicomn:", waarvan echter talrijke is het maanlicht, het daglicht en de ochtendstar," Met denzelfden ernst en dezelfde eenvoudigheid, riep zij uit: wIk ben hier gekomen om altijd bij u te Blijven." Juffrouw Petteugill vermoedde terstond wat er gaande was. Zij maakte zich zacht van Clara los, en toen zij haar in het gelaat zag, bespeurde zij de onmiskenbare teekenen van hetgeen zg leed. //Nemesis Nemesis!" zeide de schoolmeesteres hoorbaar. Zij herstelde zich oogenblikkelijk, en sprak: z/Zeg het mij dadelijk. Clara, zeg het mij nu, terstond, dat is het beste voor u.« z/Dat zal ik, dat zal ik doen; maar gij kunt u niet voorstellen, gij kunt niet begrijpen wat ik lijd." z/Gij weet niet, mijn kind, of ik het kan begrijpen of niet. Zeg het mij, zeg mij alles. Langzaam en omstandig, deelde Clara haar alles mede wat er den vorigen dag gebeurd was. Er volgde een kort stilzwijgen nadat zij geëindigd had. Juffrouw Pettengill scheen in gepeins verzonken. Eindelijk zeide zij//Gij hebt wèl gedaan dat gij hier gekomen zijt, Clara; maar als hetgeen gij mij verhaalt eene voldoende reden wordt geacht om en gagementen te yerbreken, hoe weinig menschen zouden er dan gehuwd, zijn!" //Acht gij net dan niet voldoende?" vroeg Clara ernstig. „Zeker, mijn kind; maar tegenwoordig zouden wei nigen zoo denken." vruchtgebruikers deel hebben. Met de leiding der zaken is steeds uitsluitend het hoofd der familie be last, dus nu Mr. John Walter IV, die echter feitelijk reeds het beheer aan zijn oudsten zoon, Mr. Arthur Walter heeft overgedragen. Voor zijn beheer ontvangt hij uit de inkomsten van het blad jaarlijks een ver goeding van 1000, echter slechts dan, als de zuivere inkomsten meer dan 5000 bedragen. Wan neer deze onder dit cijfer mochten dalen, wordt hem voor elke 100, die zij minder bedragen 20 afgetrokken. In de laatste tien jaren was de ge middelde zuivere opbrengst per jaar circa 280,000 zegge 3,360,000 gulden. Gedurende de laatste jaren is dit iets minder geworden, omdat de uitga ven aanmerkelijk zijn toegenomen. Reeds tien jaren geleden bedroeg de dagelijksche oplage meer dan 100,000 exemplaren. Het gemiddelde honorarium voor hoofdartikels bedraagt 10 al 12 pond sterling per stuk. Het gerucht, dat de Rothschild's ofeeuig ander groot bankiershuis bij den //Times" geïnteres seerd zijn, big kt dus volgens Mr. Walter's beëedigde verklaringen, niets meer dan een fabel te zijn. Door deze opening van zaken wordt ook nog een ander gerucht, nl. dat de //Times" gedurende de laatste jaren geen dividend zou hebben uitbetaald, weerlegd. In een uitdragerswinkel op den Voorburgwal te Amsterdam kwam een jongmensch binnenloopen, die aan de vrouw d<es huizes, welke juist alleen thuis was, vroeg, om haar man te mogen spreken. Toen zij hem antwoordde, dat deze afwezig was, zeide hg dit te weten, daar hij hem zoo juist met een vrouw van verdacht uiterlijk in een koffiehuis in de War moesstraat zeer vertrouwelijk had zien zitten praten. Meer was er voor onze brave uitdraagster niet noodig; fluks had zij haar omslagdoek om, en zij was reeds bij de deur, toen het haar in de gedachte kwam, dat zij de zaak niet alleen kon Wen. „Dat was niets verzekerde de bereidvaardige boodschapper als het niet te lang duurde, zou hij wel even een oogje in 'tzeil houden." De juffrouw vertrok, doch vond haar man niet aan het opgegeven adres, men had er zelfs niemand, die op de aanduiding geleek, ge zien, en toen zij weder thuis kwam, was ook de bode wien het wachten blijkbaar te lang was gevallen verdwenen en met hem eenige kleedingstukken en andere voorwerpen. Men kon nagaan dat het geheele opgedischte verhaal van de ontmoeting in het koffiehuis eon praatje was, waardoor de jalour- sche echtgenoote er was ingeloopen. Hier had zooals trouwens zoo dikwijls de jaloezie de voór- zichtigheid bedrogen. {Nbl. v. Ned.) Xn deze stille week zijn natuurlijk de politieke berichten "an eenig belang schaarsch, De meeste parlementen zijn op reces gescheiden ten einde de feestdagen thuis te vieren. Alleen de Fransche Senaat, althans de commissie van instructie van dat lichaam als hooggerechtshof blijft werkzaam. De commissie heeft terstond een aanvang gemaakt met hot onderzoek der stukken, welke de procureur-generaal haar over generaal Bou- langer heeft voorgelegd, en deze arbeid is inderdaad niet gering. Het geheele dossier bestaat uit 10,320 stukken van verschillenden aard, waaronder 3000 couranten, een duizendtal kaartjes van Boulanger, i/O, tante Mehitabel,» riep het arme meisje snik kend, ukondt gij slechts met mij sympathiseerenl" «Stil, zeide de andere, op ernstigen toon. «Wil ik u eens mijne levensgeschiedenis verhalen?» «O ja, doe dat.» Clara nam op de sofa plaats, en leunde met het hoofd tegen den schouder van hare voormalige on derwijzeres. De laatste was misschien blijde dat zij haar blik ontwijken kon. «Mijne ouders stierven toen ik nog een klein kind was en lieten nauwelijks genoeg na voor mijne op voeding. Op veertiegjarigen leeftjjd werd ik op een jongejuffrouwenschool geplaatst te W. Op drie of vier mijlen afstands was eene universiteit te N. Toen ik zestien jaar oud was, geraakte ik, gedurende de groote vacantia, dien ik te W. doorbracht, in kennis met een jongeling uit het Zuiden. Hij was een van de jongere studenten, en bracht zijne va- cantie te N. door. In de twee daarop volgende jaren ontstond uit onzen kennismaking liefde. «Hoe zonderling het u moge toeschijnen, ik had den naam van een bevallig meisje te zijn, 'Mijn minnaar betuigde de innigste liefde voor mij te ge voelen. Hij was knap, van goede familie, en rijk. Op de mijne was niets aan te merken, maar ik was arm. Daar zag hij niet op. Dit herhaalde hij wel duizendmaal. Alles was bepaald. Wij maakten de heerlijkste plannen voor de toekomst, wat wij op de plantage zouden doen wat wij doen zon den als wij in het noorden kwamen. Ik was vol- waarop de generaal het antwoord op tot hem ge richte vragen pleegt te schry ven, en een groot aantal liedjes. De voorzitter der commissie, de heer Mer lin, is dan ook begonnen met gebruik te maken van het hem verleende voorreoht 'tn zioh eenige leden der oommissie als helpers toe te voegen op zijn verzoek zullen de heeren Cordelet, Demole en Trarieux hem bij de instructie behulpzaam zijn. De documenten, welke de procureur-generaal in de kanselarij van den senaat als het materieel voor de aanklacht heeft neergelegd, moeten niet slechts zeer rjjk in omvang maar vooral aan gewicht zijn. Zjj zjjn verzameld in 18 groote portefeuilles met vele afschriften van depêches in gewoon en geheim schrift door Boulanger verzonden, terwijl hij corps bevelhebber te Clermont-Ferrand was. Deze docu menten, die nacht en dag door een gewapend ambtenaar zullen bewaakt worden, moeten voorna melijk drie punten betreffen: lo. omkooperij van officieren en soldaten, onder verzoek en belofte van steun met het oog op zekere eventualitéiten2o. geldquaesties, bedriegerijen gedurende den tijd dat Boulanger minister van oorlog was, en 3o de hou ding van generaal Boulanger in een bijeenkomst be legd voor de verkiezing van president Carnot. Dit laatste betreft den beruchten nacht, toen de opge wondenheid over eon mogelijke verkiezing van Jules Ferry tot president der republiek zoo groot was eu Boulanger zich op een bijeenkomst, o. a. bijgewoond door Cldmenceau, zeer onvoorziohtige uitdrukkingen over de hulp van het leger ter verhinderiug van die verkiezing liet ontvallen Eerst het verder verloop van het proces kan loe ren of de regeeringen overtuigende bewijzen vau Boulanger's schuld in handon heeft. Intusschen richt zich de generaal zich met zijn getrouwen geheel huiselijk te Brussel in. Vandaar uit zullen de Octoberrerkiezingen worden voorbereid, zoodat hjj in elk geval tot dat tijdstip daar blijft. De tentoonstelling zal het dus zonder Boulanger en zijn zwarte paard moeten stellen, hetgeen voor de regeering eene groote geruststelling is. De rechters Stephen en Huddleston hebben Zater dag uitspraak gedaan tegen den eisoh van Lady Sandhurst om zitting te nemen in den Londenschen County Council, in welk liohaam zij als lid verko zen was. Aldus hooft de Queen's Bench beslist dat eene vrouw wegens haar sekse niet bevoogd is in het genoemde lichaam zitting te nemen, heeft do op Lady Sandhurst uitgebrachte stemmen nietig verklaard, en den haar toegedachteu zetel toegewezen aan den candidaKt dio na haar de meeste stemmen verkreeg, den heer Charles Beresford-Hope. Deze rechter lijke beslissing moet vanzelf ook de beide audere vrouwen in den Baad, Miss Cobden en Miss Gans, gelden. Ook die beide, de eene als raadslid voor Bow, de andere als alderman, zullen nu hare plaats in den Baad moeten ontruimen en zich met eene meer vrouwelijke taak tevreden stellen. De verkiezing te Birmingham is zeer beslist ten gunste van den unionist Albert Bright, en ten na- deele van den Gladstoniaan Beale uitgevallen. Bright verkreeg meer dan het dubbele aantal stemmen. Het hervormde ministerie-Tisza wordt in Honga rije niet alleen door de regeeringspartjj, maar ook door de oppositie met welwillendheid ontvahgen. De oppositie namelijk ziet in de reorganisatie van het kabinet den voorbode, dat de heer Tisza binnen niet al te langentjjdde teugels vanhet bewind zal neerleggen maakt gelukkig. Geene voorstelling van hemelsche zaligheid kon vergeleken worden bij hetgeen ik genoot." Zij wachtte zoolang, totdat Clara opzag, meenende dat zij had uitgesproken. «Wij zouden trouwen," vervolgde juffrouw Petten gill,' «zoodra hij een graad verworven had, want hij was niet voornemens voor een beroep te studeeren. Hij zou naar huis gaan, zijne familie van alles on derrichten, en dan terugkomen om zijne aanspraak op mij te doen gelden. Hij schreef mij zoodra hjj t'huis was gekomen, zijn vader was afwezig. Hjj schreef weder; zijn vader was nog niet teruggekeerd. Wjj zetten onze briefwisseling voort. Er ontstonden zwarigheden. Zij schenen toe te nemen, Na ver loop van zes maanden ontving ik een brief van zijn vader, een langen naren brief, die daarop neêrkwam dat ik verzocht werd niet weêr aan zjjn zoon te denken; het was een jongensgril, zeide hij, en hjj vooronderstelde dat ik de zaak als zoodanig zou be schouwen. Weinige dagen later had ik een berouw volle brief van mijn verloofde, waarin hij schreef genoodzaakt te zijn voor de wil van zijne familie te bukken, en in korte woordon voor altijd afscheid van mij nam. «Ik was een jong, eenvoudig, gevoelig meisje. Het brak mij het hart zooveel als een hart breken kan en hoe gebroken het sedert dien tijd ook altijd is geweest,is het toch gevoeligen liefhebbend gebleven. Wordt venotgi.) Of dit echter zoo spoedig zal geschieden, als de leider der oppositie, graaf Apponyi, wel zou wen- schen, is zeer te betwijfelen, maar in elk geval heeft de heer Tisza nu toch de beide portefeuilles van financiën en binnenlandsche zaken, welke hij be heerde, neêrgelegd en zijn werkzaamheid bepaald tot het voorzitterschap van den ministerraad. De nieuwe minister van financiën, de heer Weckerle, heeft gis teren het beheer over zijn departement aanvaard met de belofte, dat het zijn streven zal zijn een afdoende hervorming der Hongaarsche geldmiddelen tot stand te brengen. Laat ik ditmaal aanvangen, waar ik den vorigen keer besloot en mededeelen hoe bet op dit moment met ons Paleis voor Volksvlgt staat. Deze week is in eene vergadering de nieuwe com missie van toezicht definitief benoemd. En nu kon digt zij in de dagbladen haar voornemen aan om de zaken op den ouden voet en voor eigen rekening voort te zetten. De plannen van den heer Dellabarre vollen in hoofdzaak worden gevolgd, maar het go- bouw niet aan hem verpacht. Waarschijnlijk wordt deze heer nu evenwel directeur, in plaats van den hoer Söhlke, die ten minste aftreedt. Van 1 Mei af kunnen onze eerzame huisvaders nu in ieder geval weer als leden bun hnisgenootefi naar het Paleis vergezellen. Daar zijn deze week twee vergaderingen gehouden, welke hier vrij e' meen de aandacht hebben go- trokken. De oersti was van politieken aard en had plaats in de kiesvereeuiging Amsterdam. Hier waren nl. eenige nieuwe leden ter ballotage voorgedragen waarvan het bekend was dat zij behoorden tot de socialistische partij, nu heeft do genoemde kiesver eeniging bij het opstellen van haar reglement daarin nadrukkelijk verklaard, dat zg don persoonlgken eigendom gehandhaafd wenscht te zien en dit niet het minst om met nadruk haar verlangen kenbaar te maken, van niet, als radicale volkspartg, met de socialisten verward te worden. Deze lieten intus schen niet na eene poging te wagen om ondanks die verschansing naar binnen te dringen. En toon nu deze week de ballotage van leden hunner partij ter sprake kwam, beijverden zg zich aan te toonen, dat het onrechtvaardig was iemand van het lid maatschap uit te sluiten, omdat hg tot de socialis tische partg behoorde, wat toch immers niemand aanging. Vraagt men, wie die tig waren en hoe het komt dat er toch socialisten in de Vereeniging zitten, dan antwoord ik dat eenige jeden, volgens hun eigen verklaring, na hun intreden in Amsterdam bekeerd zijn tot de alleen zaligmakende leer der sociaal- Democratische partg. Een dergelgke verklaring, door een der leden afgelegd in verband met de vraag, waarom die andere heeren dan niet even goed lid mochten worden als hij het was, ontlokken den voor zitter, rar. Freub, de verzekering dat hg 't bedoeld lid zeker ook niet zou hebben willen toelaten en hij, liet het reglement het toe, hem zelfs nu nog gaarne van zijn lidmaatschap zou ontzetten. Hiermee stemde de vergadering van harte in en weigerde ten slotte met groote meerderheid de voorgedragen heeren als leden op te nemen; waarschijnlijk niet het minst uit vrees dat de socialisten, eenmaal met enkele leden toegetreden, weldra zouden beproeven er meer in te schuiven en deze kiesvereeniging „om te zetten", gelijk zij met Volksonderwijs gedaan had. Na welke beslissing de aanwezige socialisten terstond besloten hun ontslag te nemen? Pardon, niet zoo kiesch; eenmaal daar besloten zij te big ven. Beate possedeutes, dachten zij, of, vrij vertaald:! waar we zijn daar blijven wij. Men kan nooit weten waar dat goed voor is. Van Volksonderwijs gesproken. Do afgetreden be stuursleden der afdeeling hebben eene circulaire uitgevaardigd tot vestiging eener nieuwe afdeeling en op het verzoek hunner oud-medebestuurders, de heeren leden der socialistische partij, om op de ver gadering dier nieuwe afd. te worden toegelaten tot verdediging hunner houding en het beproeven eener verzoening, afwijzend beschikt. Of zij dit zullen kunnen volhouden en de socialisten hier buiten sluiten betwijfel ik. Het bestuurder oude afdeeling heeft zich inmiddels tot het Hoofdbestuur gewend met verzoek om tnsschen beiden te komen, zoodat dit aanleiding zal hebben om de zaak te overwegen. De tweede vergadering, waarop ik zoo straks doolde was van geheel anderen aard. Zij werd ge houden in de Amsterdarasche afdeeling van de Vereeniging Het Witte Kruisdie zich de zieken verpleging ten doen stelt en onlangs die premie- leening heeft uitgeschreven tot het verkrijgen van een grondkapitaal. Nu heeft de Amsterdarasche afdeeling sedert jaren eene inrichting voor zieken verpleging en wilde een deel van het bestuur dier afd. van het Hoofdbestuur kapitaal vragen tot stich ting van een Tehuis voor de verpleegsters. Zij be- oogdon daarmee te zorgen, dat deze zelf een goed tehuis zouden kunnen vinden en in staat gesteld worden zich geheel aan haar taak te wijden. Maar de directrice der ziekenverpleging, mevr. Salomonson Wertheim, eene flinke en energieke dame, bestreed dit voorstel met alle kracht. Een dergelijk Tehuis zou een groot boardinghouse worden, waarin alles op reglementairen voet zou zijn ingericht de vrijheid van beweging der inwoonsters aan banden gelegd en haar het genot van bet familieleven ontnomen. Daardoor zou haar blijmoedigheid, haar levens- frischheid, haar geestkracht in gevaar komen en de directrice ging dan ook zoover van met haar ontslag te dreigen, wanneer tot het stichten van zulk een Tehuis besloten werd. De meeningen waren intus schen zeer verdeeld, ook onder de geneeskundige autoriteitenmaar het slot was dat de vergadering met de directrice meeging en het voorstel van het bestuur verwierp. Daarbg werd nog door een der loden het plan geopperd om liever een gasthuis voor lijders aan besmettelijke ziekten te stichten, maar hiertegen bestonden al weer andere bezwaren terwijl daarbij in de Dagbladen gewezen werd op de zorg voor thuis zittende minvermogende zieken, welke Het witte Kruis zich zou kunnen aantrekken. Dezer dagen is ook alhier de vraag der bestrijding van de coöperatievo winkelvereenigingen ter sprake gebracht. De heer J. Nienhuis van Delft, voorzitter van Tien Ned. Bond Maatschappelijk Belang leidde het vraagstuk in eene bijeenkomst der Vereeniging van Winkeliers in Koloniale Warm. In hoofdzaak gispte hij de deelneming van hoog geplaatste ambte naren en renteniers aan het winkelbedrijf van Eigm Hulp, 't welk niet voor hen noodig was. Zij aller eerst moesten de spreuk: //Leven en laten leven!" in toepassing brengen en allerminst was het ge rechtvaardigd dat de coöperatie zich tot het ver schaffen van weeldeartikelen uitstrekte. Daarbij stelde hij in het licht, dat ook in die winkelver eenigingen de tusschenpersonen onvermijdelijk zijn en in de winkels van Eigen Huip feitelijk duurder wordt verkocht dan elders. Als maatregelen tot verandering in een toestand, die honderden nijveren met den ondergang bedreigde, noemde de spr. het richten van een adres aan de regeering, opdat deze een einde mocht maken aan de bevoorrechting van Eigen Hulp door de patentwet. En spr. besloot met eene opwekking aan de aanwezigen om zich aan te sluiten by den Bond Maatschappelijk Belang opdat men te zamon naar verdere middelen ter bestrijding der coöperatie zou kunnen omzien. Deze redevoering heeft maar het halve succes gehad, welk do inleider er van verwacht moet hebben, wat wel allereerst hierin zijne verklaring vinden zal, dat de coöperatie in onze stad nog weinig nadeel berokkent. Maar ten tweede in de geringe kracht der middelen tot verbetering, welke de heer Nienhuis aanwees. Zeer juist waren de opmerkingen van een der aanwezigen, dat indien de coöperatieve vereenigingen in den grond werkelgk zod slecht werken, zg zich zelve ten slotte zullen dooden en het de taak der winkeliers is om door energie en behartiging hunner saken de mededin ging van E. H. te keer te gaan, niet in bescherming van hooger band moesten zij kracht zoeken, maar in samenwerking en eigen inspanning. De heer Nienhuis had intusschen ten slotte toch de 'vol doening dat hij een aantal leden tot zijn Bond zag toetreden. Ghysbb. van Aémstel. P. S. De nieuwe afdeeling van Volksonderwijs is tot stand gekomen. Maar de overwinning der oud—bestuurders der oorspronkelijke afdeeling be hoort tot dezulke wolke schier erger dan oen neder laag zijn. De belangstelling in de zaak was zoo gering, dat slechts 31 personen waren opgekomen. Doch wat erger was, het Bestuur en zijn mede standers hebben niet kunnen weorleggen dat zij minder liefde voor de goede zaak dan vrees voor do soc.- Democraten hen dreef. De machtspreuk, dat er met de leden dier partij geen land te bezeilen is, daar deze in alles hun politieke overtuiging wildon doèu zegevieren, wat in eene vereeniging als volksonderwijs niet aangaat - moet wel de heeren zelf niet over tuigd hebben. Foitolgk wilden zij de Ver. toch ook eene bepaalde politieke kleur geven, maar dan de liberale. Waarom echter niet rond daar voor uitgekomen en eerlijk kleur bekend? Dan zou men het recht hebben in het reglement eene gelijke be paling op te nemen als bijv. de kiesvereeniging Amsterdam. Gelijk de toestand nu is, blijft debal- lotage door de wet verboden, en de heeren zaten dan ook eigenlgk er nog mee in, hoe zij zouden voorkomen dat nu in die nieuwe afd. de Soc.-Demo- craten al wederom eene eerste viool zochten te spelen. Het denkbeeld van mr. Van Lier, om te bepalen dat leden der oude afd. geen lid van de nieuwe kunnen zyo, zal in de toepassing weinig baten. Immers kunnen de socialisten, als zij dat willen, die oude afd. laten varen en zich bij de nieuwe aansluiten. Het eenige afdoend middel ware de belangstelling der niet-socialisten zóo op te wekken, dat deze, die dan toch talrijker zijn, ook getrouwer ter vergadering kwamen. Maar de ver dediger van hot oude liberale bestuur wist op geen anderen arbeid daarvan te wijzen dan het aan de orde stellen en bespreken van kwesties in ver gaderingen en bijeenkomsten. Prtften evenwel is geen doen; en er wordt thans zdoveel gepraat en vergaderd dat men er druk beu yap begint te worden. ZITTING van den 17 APRIL 1889. Mr. J. H. van MIEROP, Kantonrechter. Mr. A. W. C. WENTHOLT, Ambtenaar van het Openbaar Ministerie. De navolgende personen zijn veroordeeld. J. G., te Leiden wegens, het als gezagvoerder van een stoomboot daarmede varen in de rivier de Gouwe tusschen do Rijnspoorwegbrug en de Gouwe- slui8 met grooter snelheid dan 150 meters per minuut 3 of 1 dag. J. B., A. v. M., beide te Bergschenhoek en A. v. d. B. te Zevenhuizen ieder wegens whet op een openbaren weg in de Provincie Zuid—Holland als geleider van een met honden bespannen kar die honden niet voorzien hobben van muilbanden, 2. het zitten op die kar anders dan zijdelings 2 X of I dag voor elke boete; P. G. te Zevenhuizen wegens het op een weg in de Provincie Zuid-Holland als geleider van een kar met een hond bespannen dien hond niet voorzien hebben van een muilkorf; K. S. weduwe L. d. M., wegens het zonder de ver- oischte vergunning verkoopen van sterken drank in het klein 2.50 of 1 dag; M. B., te Gouda wegens 1. openbare dronkenschap 2. te Gouda op den openbaren weg buiten een waterbak verrichten van datgene waarvoor die in richting bestemd is 2 X 50 of 1 dag voor elke boete; M. J. T. te Gouda, wegens openbare dronkenschap geploegd bij vierde herhaling 6 dagen hechtenis en plaatsing in eene Rijkswerkinrichting gedurende drie maanden; D. M., J. L., beide te Gouda en J. v. A. zonder bekende woonplaats ieder wegens openbare dron kenschap 1 of 2 dagen; M. v. L., te Gouda wegens openbare dronkenschap 0.50 of 1 dag. Dorde Klasse, trekking ran Woensdag 17 April. No. 15566 f 1000. No. 4452 200. No. 3553, 5481, 8076, 11614, 15756 100. Prijzen ran 45 8352 10753 13251 15820 18465 8538 10779 13299 15876 18470 8540 10834 13396 15942 18488 8574 10857 13406 15954 18560 8601 10965 13439 15988 18572 8708 11042 13481 16008 18638 8723 11043 13523 16104 18642 8754 11083 13544 16108 18644 8788 11225 13601 16113 18696 8811 11264 13639 16124 18858 8822 11334 13758 16141 18871 8961 11395 13789 16192 18873 9062 11473 13854 16214 18885 9084 11484 13887 16235 18911 9131 11507 13895 16271 18923 9161 11626 13972 16286 18930 9339 11644 14023 16318 19005 9354 11718 14034 16384 19008 9362 11732 14069 16406 19014 9380 11737 14087 16414 19101 9413 11753 14164 16429 19107 9525 11773 14338 16517 19210 9593 11787 14347 16575 19312 9640 11798 14377 16586 19363 9656 11941 14388 16599 19391 9660 11962 14422 16653 19422 9677 11963 14432 16660 19553 9679 11984 14522 16769 19560 9692 12052 14526 16792 19573 9709 12065 14684 16795 19575 9728 12101 14732 16851 19579 9776 12135 14762 16882 19645 9777 12155 14771 16924 19683 9843 12215 14772 17016 19700 9861 12222 14817 17051 19707 9870 12229 14849 17058 19720 9876 12280 14868 17167 19731 9887 12379 14889 17231 19740 9889 12388 14917 17235 19925 9890 12413 14935 17318 19937 37 2871 6726 73 2904 5794 188 2937 6927 200 2979 6978 219 2983 6002 277 3052 6043 283 3064 6084 322 3101 6087 409 3118 6102 423 3131 6213 456 3179 6285 518 3312 6365 562 3349 6456 599 3389 6498 662 3400 6555 696 3469 6560 768 3484 6582 872 3511 6627 882 3645 6706 887 3687 6730 958 3818 6752 1128 3917 6754 1225 3943 6763 1261 3966 6812 1270 3967 6816 1287 4064 6832 1320 4097 6952 1358 4137 6956 1359 4160 6989 1367 4171 7022 1427 4210 7045 1436 4224 7048 1510 4328 7105 1529 4334 7158 1681 4337 7172 1591 4448 7193 1626 4564 7239 1661 4569 7251 1635 4594 7291 1690 4637 7343

Goudsche Courant | 1889 | | pagina 2