K rjSriSSCtSsS asssAsaas:® Buitenlandsch Overzicht. 3308teStaats-loterij woördïgd'zy. j' Zal.geh0Ud°" Worden> POSTERIJJSN-. -4 de Volharding die wegens het afleggen Tan eene val- sehe verklaring in boren vermeld rechtsgeding was veroordeeld. Adv.-gen. achtte de cassatiemiddelen ongegrond en concludeerdo tot verwerping. In den aanvang van zjjne conclusie vond hij gelegenheid de verdediging op" zich te nemen van den veldwachter, wiens goede trouw in deze quaestie door den ver dediger was betwijfeld. Adv. gen. oonstateerde dat hij dien man sedert jaren kende als een trouw, eerlijk en waarheidslievend ambtenaar, die uitsluitend ham delde uit plichtsvervulling. De uitspraak in deze zaak is bepaald op 17 Juni aanst. Het „Leidsch Dbl." ontving het volgende land bouwbericht: Zulk een Meimaand >als we nu beleven kenden we tot dusver slechts uit dichterlijke verhalen en oude overleveringen. Buitengewoon zacht en dikwijls vochtig weder bevorderde den groei van alles, ttëit aan den schoot der aarde werd toevertrouwd. De wintergranen staan dooreengenomen zeer goed te velde; de rogge kwam ongeveer vier weken vroe ger in aren dan verleden jaar, en ook de vroegste tarwe laat reeds de eerste aren zien. Alleen de karwij staat minder dan verleden jaar; enkele stuk ken zijn omgeploegd. De zomergewassen staan allen goed aan; het vlas vertoont zich bijzonder mooi en het weinigo koolzaad bloeit overheerlijk. In den tuin is evenzoo alles voordeelig in het ge was. Aan groenten is er geen gebrek meer, en spoe diger dan andere jaren zullen peulen, doperwten en bloemkool verzonden kunnen worden. De boomgaarden staan meest in vollen bloei; vele boomen gelijken reusachtige bloemen. Vooral voor het vee is het een goede tijd. Het gras groeit den koeien in den mond, zeggen de boe ren; en 'tis letterlijk waar, dat een dier zich in vele weilanden liggend kan verzadigen. De grasgroei is verbazend groot en de hoeveelheid hooi zal dit jaar buitengewoon zijn. Ook de klaverlanden staan bijzonder frisch en fleurig. Dat er in zulke gunstige omstandigheden overvloed van zuivelproducten zal komen, is zeker. Waarschijnlijk dat de massa's boter en kaas, welke geproduceerd worden, wel spoedig een belangrijken invloed zullen uitoefenen op de marktprijzen, daar ook de kunstboter hoe langer zoo meer eene geduchte concurrente wordt voor de echte waar. Dat de prijzen van alle vee, bij den overvloed van voedsel, n6gal flink blijven, is geen wonder; Vele landbouwers kunnen een derde meer vee hou den dan anders. In lSflS. jtoen de eerste tabak van Sumatra werd verzonden, kwamen van daar 169 balen naar Amster dam; in 1886 was die aanvoer gestegen tot 139.512 balen, ter waarde van 32'/, millioen gld. En niettegenstaande zulk een kolossale vermeer dering van |len aanvoer, bleven de prijzen dezelfde. Het verbruik van tabak nam in die jaren dus enorm toe. Omtrent [het gebruik van de telephoon bij de spoorwegexpjoitatie wordt het volgende medegedeeld Op de kleine spoorweglijn van Saint-Valery-sur- Somme naar Caycun in Frankrijk, zijn alle stations telephonisch met elkander verbonden. De tender van de treinen zijn eveneens met een telephoon-toe- stel uitgerust, welk toestel aan de telephoonleiding die de stations verbindt, aansluiten kan. Is er gevaar voor den trein onder den rit. dan kan het personeel zich direct mek het naastbjjgelegen station in verbinding stellen en zoo noodig hulp bieden. De beide stations, voor- eu achter den trein ge legen, ontvangen gelijkertijd bericht. De bedoelde inriohtingen in de treinen bestaan uit: een telephoon-toestel, eene luidbel en een Lechanclè-batterij van 10 elementen, dienende tot opwekking van de electriciteit. Het geheel is ge borgen in eene 10 kg. zware kist van 33 cM. hoogte. De eleclrische verbinding tussohen den trein en de leiding langs den spoorweg, wordt verkregen door eenen zich in een hollen stang bevindenden koper draad, welke aan het einde haakvormig omgebogen is en zoodoende do draadgeleiding vat. De afleiding van de tweede pool naar de aarde, welke noodig is om den stroom te sluiten, geschiedt door de wielen en de rails. In minder dan eene minuut kan men op die wijze de stations met den trein ver binden. De politie te Halle is eën zonderlinge dieven bende op het spoor gekomen, bestaande uit omstreeks vijftien leerlingen van middelbare scholen en uit den zeer gegoeden stand, welke zich vereenigd hadden om, naar het voorbeeld der studenten, gemeenschap pelijk te „kneipen." Onder voorwendsel zich voor een examen te willen bekwamen, huurden zij een lokaal en leefden daar een leventje van vroolijken Frans. Het geld ver schaften de leden elkaar door diofstallen op groote schaal. Zoo stal één der jongens ruim 9000 Mark uit de kas van zijn vader, waarna het geld iu den vorm van bier en andere „mondbehoeften" zijn weg vond. Deze zaak heeft groot opzien gewekt. Het door de Regeering ingediende wetsontwerp, dat aan den arbeider de'vrije beschikking verzekert over het door hem verdiende loon, luidt; Art. 1. Het loon wegens huur van diensten, van werk of van nijverheid wordt alleen vastgesteld in Nederlandsche munt en in den te verstrekken kost, te zamen of afzonderlijk. Art. 2. De uitbetaling van het loon geschiedt uitsluitend iu gangbare Nederlandsche munt of in gangbaar Nederlandsch munt- of bankpapier. De uitbetaling geschiedt, indien het bedoelde loon of gedeelten van het loon per week berekend minder dan ƒ15 bedraagt, ten minste eenmaal 's weeks tot een bedrag, geëvenredigd, indien het loon naar tijd ruimte is vastgesteld, aan de voor die tijdruimte overeengekomen som, indien het naar het stuk of naar de maat is vastgesteld, aan hetgeen is afge werkt. Art. 3. Van de voorschriften van artt. 1 en 2 kan worden afgeweken by schriftelijke en in dubbel op te maken overeenkomst, waarvan de werkgever het eene, de loontrekkende het andere exemplaar tot zich neemt. In die overeenkomst moet, voor zoover van de genoemde voorschriften wordt afgeweken, worden vermeldlo. waarin het loon wordt vastge steld en zal worden uitbetaald; 2o. de hoeveelheid of een andere nauwkeurige omschrijving van dat loon; 3o. het tijdstip waarop de uitbetaling zal plaats hebben. Vaststelling van het loon wegens huur van diens ten, van werk of van nijverheid of van een gedeelte daarvan in sterken drank is verboden. Door of vanwege Onzen Minister van Justitie kan schriftelijke vergunning worden verleend om het in art. 2 bedoelde loon of gedeelte van loon ten minste eenmaal in de maand uit te betalen, overigens met inachtneming van het by het laatste lid van art. 2 bepaalde. Art. 4. Het is verboden het loon wegens huur van diensten, van werk of van nijverheid uit te betalen in lokaliteiten, waarin sterke drank wordt verkocht of waarin een andere winkelnering wordt uitgeoefend, of die met zoodanige lokaliteiten bin nenshuis gemeenschap hebben. Deze bepaling geldt niet ten opzichte van het loon, verschuldigd ter zake van werkzaamheden verricht in de genoemde lokali teiten of ten behoeve van het daarin uitgeoefend bedrijf. Art. 5. Behoudens verplichting ingevolge de wet, kan niemand worden genoodzaakt tot het bijdragen in eenig fonds, tenzij en voor zoovéél men zich daartoe hebbe verbonden bij afzonderlijke en in dub bel op te maken overeenkomst, vermeldende de aan spraken, die de deelneming geeft, en dq rechten van den deelnemer, ingeval deze bij of door het eindigen van zyne dienstbetrekking zijne aanspraken geheel of gedeeltelik verliest. By stilzwijgen van de overeen komst aangaande zoodanig verlies blijven de aanspra ken van den deelnemer ondanks het eindigen van zijne dienstbetrekking onverlet. Van deze overeen komst neemt iedqre party een exemplaar tot zich. Art. 6. Korting op het loon wegens huur van diensten, van werk of van nijverheid is alleen geoor loofd tot verhaal: lo. van schade, aan de eigendomnjen van den werkgever toegebracht door de onrechtmatige daad, nalatigheid of onvoorzichtigheid van dén loontrek kende, voor zoover daarover tussc'nen dézen en den werkgever geen verschil bestaat; 2o. van boeten, den loontrekkende krachtens een door dezen onderteekend reglement door of namens den werkgever opgelegd; 3o. van bijdragen voor eenig fonds, tlot betaling waarvan de loontrekkende zich jegens den werkgever op de in het vorig artikel bepaalde wijze mocht ver bonden hebben; 4o. van andere schulden, behalve die ter zake van levering van sterken drank, door den loontrekkende bij den werkgever of by anderen gemaakt, mits en voor zoover van het bestaan daarvan blijke door een uitdrukkelijke schriftelijke, door den loontrekkende afgegeven verklaring, vermeldende het verschuldigd bedrag en eene geoorloofde oorzaak der schuld. Deze kortingen, niet medegerekend die wegens verschuldigde huur van woning en grond,j en wegens de sub. 2o. bedoelde boeten, mogen gezamenlijk bij elke uitbetaling niet meer bedragen dan van het alsdan verschuldigde loon. Art. 7. Overeenkomsten tusschen den werkgever of diens beambten of zetbazen en eenen aan één hunner ondergeschikten loontrekkende, waarbij de laatste zich verbindt het loon wegens huur van dien sten, van werk of van ny verheid of een gedeelte van dat loon of zyne overige inkomsten op eent bepaalde, bij deze wet niet uitdrukkelijk toegelaten wijze te besteden, of zijde benoodigdheden op eene bepaalde plaats of bij een bepaalden persoon aan tje schaffen, zijn ongeoorloofd. Dezebepaling geldt niet ten aanaienj van over» hy besloot de terugkomst der kleeren af te wachten en intusschen met ppoed een onderzoek in te stellen naar de omstandigheden van Lord Norman. Het grootste bezwaar bij dit onderzoek was zijn betrekking als kantoorbediende. Van 's morgens negen tot 's avonds zes uur zat hij aan den lessenaar en vrij dikwijls werd hij door drukte van zaken nog langer opgehouden. Zoo bleef hem van de^es werk dagen der week nauwelijks een vrij uur oyer om zijn eigen zaken; te behartigen. Voor den naasten Zondag kon hij er niet aan denken iets in het belang van zijn beschermelinge te kunnen doen. En toch het toeval zou hem helpen om spoe diger zijn doel te bereiken, dan hij had durven hopen. Juist acht dagen na zyn eerste samentreffen met den advocaat Cdrringshliff kwam hy op het gewone uur het kantoor] van Guilleray Mattson binnen en nam plaats aan jsijn lessenaar. Het was dien morgen byzonder druk. Een berg van papieren lag by zijn plaats opgehoopt, op afdoe ning wachtende. Zonder dralen begon hij dan ook aan zijn w«|rk. Echter was hij meer verstrooid dan anders, de pen ging langzamer over het geduldige papier dan gewoonlijk en het voortdurende ramme ien van géld op de bank van dén kassier in zijn onmiddellijke nabijheid stoorde hem telkens weder in zyn berekeningen. Eindelijk scheen de drukte der uitbetalingen wat te verminderen. Walther kon nu zijn onverdeeld» aandacht aan zijn brieven wijden en,dat deed hij ook. Maar plotseling hoorde hy een bekende stem, die tot den kassier zeide; „Duizend pond sterling!" Walther keek op en herkende den gemachtigde van Lord Moulberry, die hier dikwijls op het kan toor kwam. Hij knikte den bekende vriendelyk toe en wilde met zijn werk voortgaan, toen hij bemerkte dat de kassier het aangeboden papier nauwkeurig bekeek voor hij de duizend pond uitbetaalde. Dit kwam echter alle dagen voor, zoodat Walther zelf verwonderd was, dat hij daar nog zijn aandacht aan geschonken had. En inderdaad weinige minuten na de uitbetaling was hy het geheele geval vergeten. De hoop brieven en rekeningen was reeds aan merkelijk geslonken, toen de kassier hem een paar uur later een pak wissels overreikte met de opdracht ze dadelyk te boeken. Tot de werkzaamheden van dén jongen Lund be hoorde ook het bijhouden van het wisselboel* Zon der flitste! haalde hij dit boek te voorschijn en be gon de wissels op de rij af in te schrijven. De eene wissel na de andere werd geboekt en er bleven nog slechts weinige' onafgedaan, toen Walther den cheque iu handen kreeg, dien de kassier zoo nauwkeurig bekeken had. Het was een gewone promesse, afgegeven door Lord Norman aan Lord Moulberry, welke laatste het aier aan zyn gemachtigde had gezonden om het rag te ontvangen. Allerlei gedechten ylogen Walther door het hoofd toen. hij den naam las van zijn tegenstander, met wien hij zejf nog niet in aanraking was gekomen. Doch in het volgende oogenblik weid het hem hel der, dat hy nu een schoone gelegenhe d had om alles te vernemen, wat hij begeerde te weten van de omstandigheden van Lord Norman. En walde hoofd zaak washy kon die inlichtingen krygeq zonder te verraden hoeveel belang hy er in stelde. Met den cheque in de hand naderde hij den kas sier en zeide met den vinger de onderteekening van Lord Norman aanwyzende: „Ik viad oji dit papier een naam, dien ik nog niet in mijn boek heb. Ik wilde daaromi u hierop opmerkzaam maken, mynheer Brunton.» De kassier, een samengeschrompeld mannetje, die in de zaak oud en grys was geworden, keek met opmerk zaamheid naar de plaats, die Walther herb aanwees. „Het doet my plezier, dat ge uw werl: niet ge- een eerste de wereld onze kas dachteloos verricht, mijnheer Lund, dat is vereisehte voor een jong koopman, die in vooruit wil komen. Want wy, die aan duizenden menschen van allerlei soort zien komen en weer heengaan, mogen niet lichtvaardig over een handteekening heenglijden. Zoodra wij dat doen, zetten wij tevens de deur open voor alle bedriegery." „Bij mijn vraag was het mij ook juist te doen om van uw ervaring tot mijn onderricht te pjofiteeren, want ik bemerkte toevallig, dat u bij het nazien van dit papier langer bleef stilstaan dpn gewoqnlijk." Wordt vervolgd.) eenkomsten, waarby een loontrekkende zich jegeus den werkgever verbindt om de voor zyn arbeid in diens dienst vereisehte grondstoffen, werktuigen of bijzondere kleeding op eene bepaalde plaats of bi een bepaalden persoon aan te schaffen. Art. 8 bepaalt de straffen: boete van hoogstens 200 voor deu werkgever of diens lasthebbenden, of 2 maanden gevangenis by herhaling binnen twee jaren, en by tweede herhaling 8 maande/ met of zonder ontzetting uit het beroep, door den schuldige Art. 11. Ten opzichte van het loon van schip pers, scheepsgezellen, zeevisschers en 3lle personen in vasten dienst van staat, provincie, gemeente of waterschap zijn niet van toepassing de artikelen 1 en 2. Ten opzichte van het loon van bij den meester inwonende dienst- en werkboden is de geheele wet niet van toepassing. Art. 12. Deze wet treedt in werking den ln Set>- tember 1889. Gedurende de laatste dagen hebben zich te Helder in verschillende gezinnon vrij ernstige verschijnselen van vergiftiging voorgedaan, welke het gevolg moe ten zijn van het gebruik van voor de gezondheid schadelijken worst. Ook bij eer. groot aantal soldaten der infanterie hebben zich dezelfde verschijnselen geopenbaard, ten gevolge waarvan hunne opneming in het hospitaal noodzakelijk was. De vergiftigde worst moet van éen slager afkomstig zijn. De politie doet onderzoek. De Ecommut van Mei bevat onder meer een ar tikel van de hand van den secretaris der Maatschappij tot Nut van t Algemoen, den heer dr. J. Bruinwold Kiedel over de insiellingen van Voorzorg, door die Maatschappij opgericht. Het opstel is geschreven eldmSf v»n de uitnoodiging door „Tm fff lnetitutiom de prdcofance de France" tot het hopfdbestuur van hot Nut gericht, dat het op de derde zitting van het algemeen wetenschappelijk congres betreffende deze instellingen, dat den 3den In hoofdzaak bevat bet den inhoud der memories, welke in 1878 ten behoeve van het eerste congres en nu onlangs voor het derde congres naar Parijs zyn gezonden. De memorie van 1878, opgesteld door m,r: J" G' N' de Hoop Scheffer, gaf alleen een overzicht van de spaarbanken tot 18761877 De memorie van 1889 werd door den heer Riedel be- werkt uit de gedenkschriften en jaarboeken der maatachappy en bovendien voor mededeelingen be treffende de spaarbanken uit de gegevens door de departementale besturen hem verstrekt. Hot overzicht door don heer Riedel voor Dé fZTm Tg°"f'di: ?e'0t de ?0'Ken<le onderdeelen a. spaarbanken, 4. hulp- en beleenbanken, c. spaar- ÏÜÜÜE i Z'e, 811 begrafenisfondsen, e. school banken, terwyl ten slotte nog opgewmd wordt, riïL j°°r f0®®1»0 departementen ten op- T if® °P het ffebied dor voorzorg de algemeen" vergXringTn'lsTs genomem"' 8 gericht, waarin de aandacht gevestigd wordt van het^en ter ban'dhnlin in ,e z0nden is gedaan met onl V"" de °Penhare orde hield thans zoolang aan, dat men den lijder, in den toestand van katalepsie, waarin hy verkierde, voor d»odhield. De te hulp geroepen geneesheeren constateerden ook werkelyk den dood en in hun nieuwsgierigheid om de abnormale hersenen van den gedacbten-lezer te bestudeerea, gingen zij daartoe over, alvorens de familie met het gebeurde in kennis te stellen. Maar bij het openen van den schedel, bleek het dat de hersenen nog volkomen warm waren, zoodat men algemeen aanneemt, dat door de onverantwoor- dei'jbe overjjling, waaraan zich de artsen hebben schuldig gemaakt, Bishop op de vreesolijkste wijze, geheel by zijn bewustzijn, onder de messen der geneesheeren is overleden. Tegen de doctoren zal een aanklacht wegens grove onvoorzichtigheid worden ingesteld. Bishop's moeder verkeerde dikwerf dagen achtereen iu kataleptischen toestand en zjj en de vrouw vau den gedachtenlezer verklaren, dat deze aan dergelijke aanvallen leed. Twee jaar geleden nog hadden de geneesheeren hem voor dood verklaard en desniettegenstaande was hij acht en veertig uren later weer" uit den schijndood ontwaakt. Bishop zelf leefde in voortdurenden angst levend begraven of ontleed te zullen worden. dat'JdafraterYsTedeWaïaemen 'ree8elijk ï0?"al gemeld, wekt. De gedtht tijdens een zyner séance" doorheen^ZalTen' katalepsie overvallen, welke echter «l^htJ t De werkstaking der mijnwerkers in Westfalen kan zoo goed als geëindigd beschouwd worden.' Het Bestuur der Vereeniging van mijneigenaars te Dortmund keurde in hoofdzaak het vergelijk goed, hetwelk do afgevaardigde Hammacher met de mijn werkers te Berlyn had getroffen. Alleen hadden de eigenaars bezwaar tegen het instellen eener commissie van werklieden, welke steeds met de eigenaars over punten van geschil kan onderhandelen, doch ook in dit opzicht werd een bevredigende' oplossing in het vooruitzioht gestold. In een door 5000 mijnwerkers bijgewoonde vergadering gaf de werkman 8chröder verslag van zyn wedervaren te Berlyn. Het vergelijk werd goedgekeurd en alge meen werd besloten den arbeid te hervatten, indien ook do directeuren het goedkeurden. Algemeen wordt daarom heden de hervatting van het werk hervat. In de andere kolendistricten is de toestand nog niet zoo gunstig. Te Berlyn is de kolenwerkstaking bijna weer ver geten, ten gevolge van eene groote redevoering, eer gisteren door Bismarck in den Rijksdag gehouden bij gelegenheid van de derde lezing van de wet op de ar- oeiders-invalieden. De Rijkskanselier scheen bijzonder polemisch gestemd, want schier al zyn tegenstanders, vryzinnigen, socialisten, Polen, Elzassera, ja zelfs de hoogconservatieven moesten een veer laten. De Rijkskanselier zeide dat hij hoofdzakelijk in den Rykadag was gekomen, om de dwaze meening uit te roeien, dat hy in het diepst van zyn hart een heimelijke tegenstander van de wet zou zyn. Met de vrijzinnigen, de Polen, de Elzassers, wilde hy niet discussieerendie waren altijd zyn vijanden, en met hen kon hy slechts strjjd voeren, maar met de Regeering bevriende partijen, wenschte hy zich rne te verstaandaarom was hy versohenen. Dat sociaal-democraten tegen het wetsontwerp zijn, verwonderde hem niet, omdat het de macht hunner aanvoerders over de massa der arbeiders verzwakte. Ook de vyandschap der vrijzinnigen begreep hij. De vrijzinnigen partij heeft sedert 25 jaar elk werk bestreden dat tot welzjjn van het rjjk ondernomen werd. Hier volgden protesten van de vrijzinnigen, die riepen: Wy stemden voor de groote militaire ont werpen! Bismarck vervolgde: Ik ben er niet zeker van, of gy uit liefde voor de zaak en voor het vaderland of wel uit partybelang daarvoor hebt gestemd. Op dezen uitval volgde groot lawaai, vermengd mot den uitroep: „Foei! foei!» Met zijn groote laarzen stapte Bismarck naar de banken der vrijzin nige partij, en riep: „wie foei zegt, dien noem ik li' zjj hier toegelaten werden, was een overijld beslu geweest, want het Duitsche rijk had in 1870 geen frt*!,-1" gevoerd, om bij den wetgevenden «huiten T Franschen op den hals te, Terstond na bet einde zijner rede verliet Bis marck de zaal, zonder het antwoord van den vrij zinnigen algevaardigde Bamberger te hooren, die er wiG„ T ehlaagde, dat Bisi^rck op kleingeestige 3t,den 'effenstander geraeene beweegredenon toedichtte en in deze debatten het gift der partij- schap mengde. „Jawel, en dan verdwynt de kan selier nep Richter. De discussie werd tot Maan dag verdaagd; de vergadering was trouwens niet meer in een stemming om kalme besluiten te nemen. ne JJransche Kamer nam met 275 tegen 230 stem men de door de regeering aanvaarde eenvoudige orde van den dag aan ten opzichte van het voorstel-Del- lisse betreffende het toezicht van uit het buitenland ingevoerd versch vleesch. V00rtmetde behandeling De Senaat nam ondanks het verzet van Spulier met 189 tegen 114 stemmen een amendement op de legerwet aan, waarbij van den militairen dienstplicht worden vrijgesteld onderwijzers die zich verbinden om gedurende tien jaren in de scholen in het Oosten dienst te doen. In het Engelsche Hoogerhuis is het wetsontwerp tot toelating van vrouwen tot het lidmaatschap der graafschapsraden bij de tweede lezing verworpen. In het Lagerhuis zeide baron De Worms dat de regeenng groot gewicht hecht aan het behoud der suiker-conventie, welke door zeven of acht mogend heden geteekend en door de achtste in beginsel aangenomen is. Het wetsontwerp tot versterking der vloot is bij de derde lezing met 180 tegen 101 stemmen aangenomen. O r1»' - I" '»VI «vg», U1DU UUCUI IV een onbeschaamdeWeer groot lawaai. Bismarck verklaarde, dat hy in zyn recht was, als hy zich niet liet beleedigen; hy zou daarop steeds met gelyke munt betalen. Met de sociaal-democraten kon men niet rustig van gedachten wisselen, maar moest men stoeds op voet van oorlog leven: evenals de Franschen wachten zy slechts een geschikt oogenblik af, waarop zy zich sterk genoeg gevoelden om er op los te slaan. de hoogconservatieven zeide Bismarck, dat zy zich in een stemming bevonden, welke van die der sociaal-sdemocraten weinig verschilde en hij gaf hun den raad geen onnutte zysprongen te maken maar voor de wet te stemmen. Ook de scherpe toon tegen de Elzassers trok zeer de aandacht en men wil er uit opmaken, dat de toestand in het Ryksland nog alles behalve gunstig is. De Elzassers, zeide hy o. a. hooren niet in den Ryksdag; dat Vyfde Klasse, trekking van Dinsdag 21 Mei. No. 3483, 14317, 18586 1000. No. 7563, 13738, 17244, 20276 200. No. 3200, 4060, 4411, 5132, 6463,9216,10348 11279, 12945, 16226, 20065 100. Prijzen van 70 58 26*|7 4673 7728 10288 13061 15818 18043 91 2623 4800 7739 10414 13062 15879 18077 99 2638 4901 7742 10471 13102 15923 18089 106 2706 4938 7753 10482 13113 15938 18215 148 2725 5163 7814 10613 13191 16111 18320 326 2798 5194 7888 10660 13193 16163 18342 352 2926 5236 7911 10690 13207 16230 18457 359 2982 5307 7927 10710 13343 16264 18500 522 3040 5496 7937 10713 13346 16283 18563 523 3125 5524 8048 10766 13372 16290 18654 558 3129 5580 8097 10782 13402 16385 18862 691 3386 5617 8487 10837 13427 16391 18944 708 3451 6830 8506 10863 13783 16493 19042 844 3456 6038 8617. 10975 13908 16556 19083 849 3512 6041 8898 11013 14004 16632 19211 858 3589 6210 8929 11218 14191 16771 19342 890 3590 6220 9114 11281 14588 16809 19434 923 3631 6273 9174 11516 14812 16832 19595 961 3684 6319 9178 11761 14855 16877 19614 1090 3740 6399 9211 11867 14925 17043 19670 1146 3754 6425 9360 11921 14929 17110 19677 1175 3887 6515 9577 11978 15004 17190 19678 1601 3905 6521 9800 12058 15041 17212 19770 1696 4046 6598 9806 12075 15095 17285 19783 1783 4198 6936 9836 12327 15181 17348 20127 1805 4220 6987 9860 12480 15227 17433 20286 1879 4232 7040 9895 12527 15288 17511 20447 1935 4253 7112 10069 12566 15420 17546 20451 2148 4266 7166 10076 12609 15522 17638 20645 2262 4435 7210 10077 12715 15556 17779 20652 2279 4528 7224 10136 12791 15576 17781 20662 2343 4561 7390 10204 12904 15673 17822 20893 2507 4570 7603 10275 12937 15768 18016 20946 2543 4656 7704 LIJST van brieven geadresseerd aan onbekenden, verzonden gedurende de 2e helft der maand April en op aanvraag by het Postkantoor terug te be komen. J. de Held, Moerkapelle; J. Hesselman, Moor drecht; Rynhart, Nieuwediep; L. Bruin? A. van Seters Van Gouderak A. Ekelmans, Brakel. Van Haastrecht' Wed. Vroomer, Oudewater. Verzonden naar Amerika van Stolwyk. G. the Freeze, Kalamazoo. Naar België H. de Groot, Namen.

Goudsche Courant | 1889 | | pagina 2