Maandag 27 Mei. 1889. Nieuws- en S 73 en 73*. A.MMA. i belast hebben ILICflTINGvan loplJUNU.1., ive te doen ten den, van hunne jen plannen, ter nadat door de gegeven. fl ZOffl, drukkers. 2V. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. srapillas. BINNENLAND. 1: len’ W 3926. Bjj deze Courant behoort een Bijvoegsel. FEUILLETON IE. iververij sscherij. R E raat. o p e nd NER, lenerstr. 21 dagen portie 10 CL De inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave, J lijders, welke or het gebruik 1 mogeljjk be- 24) naar De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden ia 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke'Nommers VIJF CENTEN. ning der Belgen. Kruiskade 19, Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD, ’t welk des Maandags verschijnt. GOUDSCHE COURANT. Naar het Dvitech. doornen, verven dingstukken en eeden, Garnitu- le kleuren zjju agen als nieuw omitrelen bij de E 73 en 73a, HM A, SLIJM-, DOENINGEN >p. Duizenden Önbemiddelden jk bewjjs van hulp. Prjje 0. van den GOUDA. 25 Mei 1889. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Dinsdag den 28 Mei 1889, des namiddags ten 1 ure. Aan de orde Het voorstel tot wijziging der Instructie Directeur der Algemeene Begraafplaats. De benoeming van eenen Directeur der Algemeene Begraafplaats. 10 10 10 15 10 A D VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel tueer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. De maatregel tot wering der bedelarij, vóór eeni- gen tijd door den burgemeester der gemeente Ka- pelle a/d IJsel genomen, heeft blijkbaar, gesteund én door de ingezetenen èn door het flink toezicht vanwege de gemeente- en de rijkspolitie gehouden, een zeer gewenscht resultaat opgeleverdalthans de bezoeken te dier plaatse van bedelaars zijn bijna tot het minimum gedaald. Waagt het nog deze of gene bedelaar, tegen het verbod in, te bedelen, dan wordt hij óf aan de justitie overgeleverd, óf door de politie tot de grens der gemeente uitgeleid. De heer mr. M. Bichon van IJsselmonde, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, is over leden. De overledene had zitting in de Provinciale Sta ten van Zuid-Holland voor het kiesdistrict Ridder kerk, maar wenschte, wegens zijn hoogen leeftijd, bij de jongste periodieke verkiezingen voor die be trekking niet weder in aanmerking te komen. Naar wy vernemen, zal er op de openbare scholen in deze Gemeente op 31 Mei en 1 Juni vacantie zijn. Wij veronderstellen, dat dit voorbeeld door de Rijks- en Bijzondere instellingen van onderwys zal worden gevolgd. Morgen (Zondag) heeft op hei exercitie-veld aan den Rotterdamschen dijk alhier een wedstrijd plaats tusachen de Leidsche Cricket-Club „Achilla11 en de Goudsche Cricket- on Footballclub „Olympia11. Deze vangt aan des morgens om 10 uur. Leden en donateurs hebben met hunne dames toegang tot dezen wedstrijd. Zagen wij tot heden slechts wedstrijden tusschen de leden van Olympia onderling, het is ons aan genaam, dat zij nu eeus hun krachten gaan meten met andere cricketershet komt ons voor, dat dit de ambitie zeer moet opwekken en de belangstelling van donateurs zal zeker bij deze gelegenheid niet achterwege blyven. Onze stadgenoot, de heer R. Reinders werd 11. Woensdag 22 Mei door het klassikaal bestuur van antwoordde Walther, die zich moest bedwingen om in den wellevenden toon te blijven, „ge dwaalt, wanneer ge meent, dat ik den bijtenden spot niet bemerk, die in uwe woorden verborgen ligt. Ge verheugt u over de overwinning, die uw gladde tong op een eenvoudige oude dame behaald heeft, ik heb geen reden om u die overwinning te misgunnen. Ge zijt voor mij geen gevaarlijk tegenstander meer. Ik zeg u dat rond voor de vuist, voor u een bewijs, dat dit geen ijdele woorden zijn, maar dat ik een overtuiging uitspreek. Door uw vreugde over uw welgelukte list hebt ge nog niet opgemerkt, dat ik daardoor juist in uw kaarten heb gekeken. Ik ken uw spel, mijnheer Carringshliff en ik waarschuw u! Als ge de kaarten niet neerlegt, nu het nog tijd is, zult ge later door uw eigen werk ten ondergang komen." De advocaat legde zijn hand op Walther’s arm en antwoordde op dreigenden toon: „Neem u in acht, Walther Lund! Neem u in acht, dat ge mij niet weder in den weg treedt. Ik heb u deze eerste maal gespaard, omdat ik u voor een dwaas hield, doch heden heb ik uw ware aan gezicht gezien. Ge hebt het gewaagd mij te drei gen, ik zal u met mijn hand verpletteren, als ge het waagt uw bedreiging uit te voeren. Als ge met mij den strijd aanbindt, zult gij het zijn, die versla gen wordt.” Met krachtigen ruk maakte Walther zijn arm los uit de hand van den advocaat. De bevelhebber van het Leger de» Heil» in Neder land, majoor Hbdder, zal het commandement over de troepen nederleggen. Maandagavond 20 Mei jl., heeft hjj met zijn vrouw in den Heilstempel op het Rapen burg te Amsterdam, mot „een gezellig kopje thee" zooals het orgaan van het Leger zegt, afscheid geno men van zijn getrouwen, terwijl de nieuwe bevel hebber, majoor G. P. Erensch, op Zondag 26 Mei, het bevel over het Leger zal aanvaarden. In het begin van Juli zal een korps van het Leger de» Heil» te Middelburg gevestigd worden. Als aan voerders treden op de twee vrouwelijke officieren, kapt. Tisk en luit. Koopmans. dezen Zondag tot taak gesteld had. Een oogenblik dacht hij er nog aan den terugkeer van het rijtuig af te wachten, maar daar zag hij af. Hij wist nu hetgeen hij wilde weten, toen hij zijn tocht ondernam. Langzaam voortwandelende richtte hij dus zijn schreden naar de naaste vaste standplaats voor huur rijtuigen, om zich in een vigelante naar huis te laten rijden. Geen twintig schreden had hij nog gedaan, toen een heer, die hem inhaalde, den hoed voor hem afnam en beleefd groette. Bij den wedergroet keek hij ter zijde en zag den advocaat Carringshliff naast zich. Walther’s gelaat veranderde of een adder hem gebeten had. De ander scheen daar echter niets van te bemerken, zijn gelaat toonde niets'dan de gewone hoffelijkheid, alleen voor den kenner lag om zijn dunne lippen een uitdrukking van hoon en leedvermaak. De advocaat liep naast hem voort en begon een gesprek; iets, wat Walther zeker nooit zou gedaan hebben. „Het speet mij wel, dat ik u niet te huis trof bij mijn laatste bezoek ten Uwent, mijnheer Lund,” zeide hij op een toon, alsof hij het oprecht meende. „De kleine aangelegenheid, die tot onze kennisma king aanleiding gaf, had ik liefst met u in persoon g^egeld, doch ik was genoodzaakt mevrouw uw mama lastig vallen. Het doet mij veel genoegen u he- den nog te kannen bedanl^ voor uw bemoeiingen, waardoor het mosflfk zonder grpoter moeite de ontvluchte jongr dame* tfaer machtig te worden.” „Ge verkeert iA draling», mijnheer Carringshliff," -j Uit Oudewater schrift men ons: Donderdagavond 11. had alhier door een vijftal vereeiiigingen in den buitentuin Rozenburg eene uitvoering plaats ten voordaal Rar algemeene armen. Begunstigd door het schoonste weder, slaagde deze avond voortreffelijk en hiermede was het laatste nommer van het program der Feestcommissie want als zoodanig dient het beschouwd tot aller genoegen afgeloopen. De Rottcrdamsche gemeenteraad heeft in zijn zit ting van Donderdag o. a. belangrijke sommeu toege staan voor aanleg van nieuwe straten, zooals 25000 voor een nieuwe straat op Feijenoord, 14000 voor verbetering van de Oost- en Westkousdijken en 4000 extra voor twee straten op het Acbterkloos- ter waarvoor vroeger reeds 26000 was toegestaan. De pacht van het overzetveer naar Katendrocht werd gegund aan den eenigen inschrijver Ph. Bohre tegen een tegemoetkoming van 2990. Tot het maken van veranderingen aan de filters der waterleiding werd 70000 aangevraagd. Gouda (Ned. Herv. kerk) geëxamineerd als Gods dienstonderwijzer met goed gevolg en werd hem daartoe de acte uitgeroikt. Heden morgen werd in het Koffiehuis „de Ro mein" alhier aanbefteed ten behoeve van den Polder Bloemendaal 1. het herstellen 'van 400 Meter glooiing en 170 Meter schoeiing langs de rivier de Gouwe. Inge schreven werd door H. J. Nederhorst te Gouda voor f 1488.en Ph. Verbruggen te Waddinxveen voor 1483.—. 2. het doen van eenige herstellingen aan het stoomgemaal en verdere werken van dien Polder. Ingeschreven werd door Ph. Verbruggen te Wad dinxveen voor f 644.en G. van Otterloo te Wad dinxveen voor 488.e Uit verdere ingekomen stukken bleek nog, dat de kosten der gemeente bij gelegenheid van het vrij- heidsfeest op 17 Nov. jl. bedragen hebben 10400. ELFDE HOOFDSTUK. Hij had zelfs geen tijd gehad om goed te zien naar den heer, die ijgast de jonge dame in het rij tuig zat of naar den ruiter, die er naast reed. Doch wat was daaraan verbeurdP Niets, want waarschijn lijk zou hij nooit met een van beiden in aanraking komen. Hij had zijn doel bereikt, hij wist nu, dat er twee personen bestonden, die zeer op elkander geleken, die beiden beweerden Alice Norman te hee- ten. Eén van deze twee moest dus een bedriegster of een waanzinnige zijn. Hij wilde nu naar' huis terugkeeren, maar hij be dacht zich. Hij had de livrei van del.' Lord nog niet goed bekeken, het kon te eeniger tijd nuttig Wijken, dat hij daarvan notitie had genomen. Het rytuig was weg; aan den koetsier kon hij de livrei niet in oogenschouw nemen. Hij keerde daarom terug en bemerkte in de inrijpoort den portier, die met een paar bedienden stond te praten. De livrei van Lord Norman’s dienstpersoneel was lichtgrijs met zilver. Zoo had Walther dan gedaan, wat hij zich voor

Goudsche Courant | 1889 | | pagina 1