Homologatie Buitenlandsch Overzicht. Vleesch-Extract !:Z^LTuten l'OSTBBIJ EIST. BEURSBERICHT. KOEPOKINENTING. PETROLEUWOTEERINGEN SSO^Staats-loterij ADVERTENTBËN. Cantzlaar Schalkwijk, te Rotterdam. van Burgerlijke Stand. onder de verplichte leervakken der Lagere School op te nemen. Ten einde dit zoo nuttige doel te bereiken, heb ben vele Gymnastiek-vereenigingen hier te lande adressen van adhesie aan de Kamer verzonden. De G. V. „Excelsior", alhier, heeft gemeend hierin niet achter te mogen blijven. Zij heeft dan ook ter ondersteuning van bovengenoemd verzoek schrift een schrijven naar de Tweede Kamer ver zonden, waarin zij verklaart volkomon in te stemmen met alles, wat het Hoofdbestuur aanvoert, om haar doel te bereiken. De Vereeniging verzocht hierin tevens dringend, dat aan het verlangen van het N. G. V. gemg moge gegeven worden. De residentie-briefschrijver van het Z. D. meldt, dat, naar men hem verzekerde, enkele leden der linkerzijde eenige amendementen zullen voorstellen op de onderwijswet, in den geest van het besluit der Liberale Unie. Men schijnt het nog niet eens over de vraag, of men een poging zal wagen om den leer plicht in de wet te brengen. Over die quaestie is men het aan de linkerzijde der Kamer volstrekt niet eens. In hoever de rechterzijde zal beproeven om de wet nog meer in haar geest te veranderen, daarover schijnt men het onder de anti-vrijzinnigen niet eens te wezen. De Limburgsche leden moeten wel willen amendeeren, doch andere loden der r. katholieke partij schijnen minder daartoe geneigd. De anti revolutionairen zijn onderling ook nog niet tot over eenstemming geraakt. Vergist de schr. zich niet, dan zullen er ten slotte wel voorstellen komen, om de wet in de richting der rechterzijde te wijzigen. De minis ter van binnenlandsche zmcen moet echter besloten wezen, geen ingrijpende veranderingen te aanvaarden. Aan het departement van oorlog wordt reeds gear beid aan de legerwet. Het rapport der defensie-com missie zal niet geheel worden gevolgd, althans zoo werd aan dezen briefschrijver verzekerd. Trouwens, de bedoelde commissie gaf maar een avant-project, bij welker opmaking een leidraad werd tot grond slag genomen, wqlke reeds bij het departement van oorlog, vóór 't bijeê'nkomen der commissie, gereed lag. Van 't Loo worden zeer verblijdende berichten ver nomen. De koning bevindt zich zeer wel. Zijne oude kwaal doet zich in zeer zwakke mate gevoelen. De doctoren zijn bijzonder tevreden over hun hoogen lijder. Meer dan waarschijnlijk zal de koning geen buitenlandsche reis ondernertfen. Volgens wde Standaard" (het blad van dr. Kuyper) vervallen de kiezers, die tegenwoordig op vrijzinnige candidaten stemmen, in eon der volgende zes cate gorieën lo. Jan ltap en zijn maat 2o. Kroeghouders, bordeelhouders en allerlei lie den van min goëerde professie; 2o. hulptroepen van dr. Bronsveld en prof. Van Leeuwen 4o. eenige versleten en ontwortelde conserva tieven 5o. afhankelijke kiezers die gedwongen werden 60. officieele en officieuse personen. Daarentegen bestaat het anti-liberale kiezerskorps, natuurlyk, meest uit fatsoenlijke en rustige burgers, die alleen „om de eere van een hoog en heilig be ginsel" mede uitgaan. Het virtus nobil^tat" van 13 Mei werkt nog niet sterk, zooals hieruit blijktmaar deze onhebbelijke, een eerlijk journalist onwaardige taal levert de sterk ste wederlegging van do meerderheidsblufwant alleen hg, die zij standje voelt verloopen, neemt de toevlucht tot uitschelden en belasteren van zijne concurrenten, merkt de y/Amh. Ct". op. Het Leger des Heils heeft in het boekjaar 30 April '88 tot Mei '89 hier te lande uitgegeven ƒ54,161 en fyijna ƒ40,000 ontvangen. Voor het gebouw te Utrecht werd betaald 15,408 en het geld daarvoor geleend van het hoofdkwartier te Londen. Aan verkoop- van drukwerken werd 0. a. ontvangen 16,627. De Kerkelijke Couranthet weekblad van de Neder- landsche Hervormde kefk, treeft met ware blijdschap kennis genomen van denuitslag der verkiezingen voor de Provinciale Staten, en schrgft naar aanleiding daarvan „Het zedelijk gevoel is er door bevredigd. Want de Standaard c. s. hebben weer gespeeld met den Heilige en met het Heilige. De snaren der wél be kende, piëtistisch gestemde vroomheid van velen in ons volk, en de gevoelens, der even bekende conser vatieve en politieke orthodoxie werden met onge ëvenaard talent in beweging gebracht. God en zijn Woord werden weer gebruikt om politieke partij oogmerken te bereiken. De hoogste orde van zaken zagen we neergetrokken en rondgesleurd in het slijk der agitatie voor stembus-manoeuvres. Men sprak van den Christus en loochende metterdaad zijn woord Den keizer wat des keizers, en Gode wat Godes is; en bespotte dit tweede Steek het zwaard in de scheede Men verhief Christus kruis, en deed don geest der zelfverloochening, des oofcmoeds, des stillen toe»erzichts op God en der volkomene overgave aan diens wil, welken het bovenal predikt, gewold aan. Tegen de beginselen van de revolutie verklaarde men zich on beval niettemin radicalen aan bij de verkiezing, en zelfs voorstanders van h:t Nieuw-Mal- thusianisme, zoo walgelijk er. onzedelijk, als het in Nederland zich vertoont." Hot blad brandmerkt eene politiek, die terecht genoemd is even valsch in haar wezen, als geweten loos in hare middelen. „Goddank, ja, dat de oogen van steeds meerderen onder vrijzinnigen, doch vooral ook onder rechtzin- nigen opengaan. „Er is geen erger gevaar voor den godsdienst in 't algemeen en het christendom in 't bijzonder, voor het protestantisme en het gereformeerd protestantisme, dan het monsterachtig verschijnsel dat Kuyperianisme heet. De strijd er tegen is meer dan eene politieke noodwendigheidhij is een zedelijke, een gods- dienstig-zedelijke plicht". Als een staaltje van. de praktijken, welke de Chi- neesche opium-smokkelaars in Indië uitoefenen, deelt de N. Vorst. het volgende mede: Den lOen April werd door den opium-ambtenaar te Klaten huiszoeking gedaan bij den Chinees Lie Mo Liong aldaar, met het gevolg, dat deze en zijn vrouw Ong Kian Nio in het bezit werden bevonden van een kleine hoeveelheid clandestine opium. Een oogenblik na de aanhaling-werd de ambtenaar aan gesproken door den broeder van Lie Mo Liong, die hem geld aanbood, als hij maar zoo goed wilde zijn om er,.geen perkara van te maken. „Als ge mfepreken wilt," was het antwoord, „kom dan van avond bij me." Intusschen werd de assistent resident met een en ander bekend gemaakt, 's Avonds verkleedde de heer Ingenluijff zich als een Tjilegon- sche hadjie en begaf zich, vergezeld van een raden beij, naar den ambtenaar, waar zij in een kamer werden verborgen, van waar uit zij alles konden zien en hooren. De omkooper kwam, deed voorstellen, doch men kwam niet tot een resultaat, daar de amb tenaar hem in overweging gaf, voor een gedeelte der te betalen som een accept af te geven. Den volgenden avond kwam een ander Chinees en bood ƒ400 aan, ƒ100 vooruit te betalen en de rest na de vrijspraak van den smokkelaar. Den derden avond kwam eindelijk Lie Mo Liong's vader, Lie Koen Tjat. Deze was echter zoo zeker van de om koopbaarheid van den ambtenaar, dat hij min of meer brutaal optrad, een bankje van 100 uit zijn zak haalde en het den ambtenaar aanbood. Op hetzelfde moment kwam de assistent-resident uit zijn schuilplaats en vroeg hoeveel Lie Koen Tjat voor hem, assistent-resident over had. Hoewel beteu terd, wist de baba zich toch te verantwoorden en zeide, dat hij niets wilde betalen, maar dat de amb tenaar hem had laten roepen. Lie Koen Tjat is een der beruchtste smokkelaars, doch had er slag van zijn handlangers er in te laten loopen. Zijn zoon en schoondochter zijn er nu dupe van, terwijl hij zelf er tegen aan is geloopen wegens- omkooperij. 11 1 1 j» In de zitting, welke gisteren door de I'ransche Kamer van Afgevaardigden is gehouden, deelde de voorzitter mede, dat de hoer Laguerre verlof had gevraagd, de Begeering to interpelleeren over het Hoog Gerechtshof, doch dat hij (voorzitter) meende, die interpellatie niet te mogen toestaan. De heer Laguerre zeide dat, indien geen verlof tot de interpellatie werd., gegeven, de openbare meening een streng oo^A zou vellen over deze weigering. Naar aanleiding dezer woorden ontstond een heftig tumult en op den heer De Cassagnac werd de censuur toegepast, omdat hij den republikeinen verweet, dat zij zelfs geen gelegenheid wilden geven, om de lage parodie te rechtvaardigen, welke door den Senaat als Hoog Gerechtshof werd gespeeld. De heer Andrieux interpelleerde daarop de Bogeering over hare tusschenkomst in de zending van het Hoog Gerechtshot, en beschuldigde haar, een politie-agentschap te zijn. Deze uitdrukking gaf tot nieuw rumoer aanleiding te midden waarvan de minister-president, de heer Tirard, levendig protesteerde. De heer Andrieux zette na eene poos zijne rede voort en gaf als zijne meening te kennen, dat de regeering zich ten opzichte van Boulanger in eene moeilijke zaak had gewikkeld, daar zij zelve niet wist, waarop de zaak eigenlijk zou neerkomen. Het Hoog Gerechtshof wachtte thans nog op bewijzen en de benoemde commissie kon |toch niet altijd blijven bestaan. De Kamer moeht niet uiteengaan, terwijl zij zulk een dictatoriale macht achterliet. De minister van justitie, de heer Thévenet, ver klaarde dat de Kamer geen recht van controle op do oommissie heeft. De heer Laguerre zeide daarop i Gij zult toch te geven, ofschoon deze er nog geen woord in gele zen had en klauterde naar beneden, waar hij onmid dellijk het I koffiehuis binnentrad om patiënten te zoeken, die hij zijne kennis en wetenschap wilde toewijden. De slager verliet ook den wagen om zijn woning op te zoeken. De beide jonge mannen waren alleen boven op den wagen gebleven. «Willen wij ook een oogenblik naar beneden gaan?" vroeg Walther. «Ik ben al tamelijk stijf geworden door het lange zitten.» «Ik wil u gaarne volgen, als ge een kleine wan deling in de straat met mij wilt doen, inplaats van in het koffiehuis te gaan," antwoordde Dr. Parker. «Ik ben hartelijk blij, dat ik eenige minuten vrij loop van het eeuwige gebabbel van den dokter, ik zal daar een jaar lang niet vrij van kunnen loopen. Ge zult dus begrijpen, dat ik het niet ga opzoeken, zoolang ik het nog vermijden kan." «Hij is werkelijk al buitengewoon babbelachtig, die dokter,» zeide Walther. «Ik ben het volkome» met u eens, mijnheer!» Zoo klauterden zij dan naar beneden en wandel den met elkander in de straat op'en neer. «Naar ik uit de woorden van Dr. Brown opmaak, zijt ge eerst sedert korten tijd besloten om uwe krachten aan zijne inrichting te wijden,» begon Wal ther het gesprek weer. Wordt vervolgd.) «Zeer goed, mijnheer Lund, zeer goed! Precies een geval, zooals ik er reeds meer dan.honderd ge nezen heb. Breng de jonge dame bij mij en ge zult een wonder beleven. Naast een liefdevolle behan deling kunt ge op eene zorgvuldige verpleging re kenen en wat dp hoofdzaak is, de groote kennis van twee zoo voortreffelijke geneesheeren, als ik en mijne collega hier, staat ter uwer beschikking, waardoor een gelukkige genezing in allen gevalle zeker is. Laten wij dadelijk het geval nader bespreken, als ge het kunt goedvinden. Welke verkeerde inbeel ding heeft de jonge dame?" «Ge begrijpt wel, mijnheer, dat deze plaats weinig geschikt is voor een nadere bespreking, vooral nu ik u ook nog moet bekennen, dat het mij pijnlijk aandoet, wanneer ik in de bijzonderheden van het geval moet treden. Daar ik echter in de eerste plaats het graafschap Worcestershire de hoofdstuk Worcester voor mijne zaken denk te bereizen, kal ik de gelegenheid waarnemen om aan uwe inrichting een bezoek te brengen." Dit was een halve belofte, waarmee Dr. Brown niet van zins was tevreden te zijn. Hïj had een patient ontdekt en die aan zijn klauwen te laten ontglippen, neen, dat was het allerlaatste, waarin hij berusten zou. «Dat treft waarlijk bijzonder goed, mijnheer Lund!» sprak hij daarom, terwijl hij zijn handen wreef, «wij moeten ook te Worcester deze rammelkast ver laten, om met eigen rijtuig mijn inrichting te berei ken. Mijn equipage wacht ons te Worcester, ik bied er u een plaats in aan. Ik zou mij ook be ijveren om u in mijn huis gastvrij te ontvangen, als ik geen rekening had te houden met de omstandig heid, dat een krankzinnigengesticht zich niet bijzon der leent om iemand gastvrijheid te bewijzen.» Als hij de waarheid had willen hulde doen, dan had hij moeten bekennen, dat hij brg onder de pan toffel zat en zijn vrouw hem verboden had zonder haar voorkennis gasten mee te brengen. Het huis was overigens ook volstrekt niet op zoo'n weelderi- gen voet ingericht, als de bluffende dokter het in zijn gesprekken liet voorkomen. Het aanbod van den dokter kwam Walther's wenschen zoo tegemoet, dat hij het gaarne met beide hadden had aangeno men. Doch te rechter tijd bedacht hij zich: daar door zou hij zjch licht aan verdenking blootstellen. Hq nam daarom dat aanbod eerst na veel aarzelen aan. Met gladde tong wist Dr. Brown zijn bezwa ren spoedig uit den weg te ruimen. Na op deze wijze afgesproken te hebben voor het verdere samen- reizen tot het laatste posthuis vóór de genees-inrich- ting, begon men over de politiek en bleef daarbij tot de aankomst in het eerste landstadje, waar men de paarden verwisselde en de reis dus voor korten tijd gestaakt werd. Toen de postwagen stilstond, verklaarde Dr. Brown dadelijk, dat hij deze gelegenheid niet ongebruikt mocht laten voorbijgaan om naar nieuwe patiënten om te zien. Hij verzocht Walther de brochure terug moeten toestemmen, dat er geen aanslag heeft plaats gehad. Gij hebt geen enkel bewijs tegen generaal Boulanger kunnen bijbrengen. Indien er een aanslag is gepleegd, dan is dit door u geschied." Tdn slotte werd met 331 tegen 209 stemmen tot de eenvoudige orde van den dsg overgegaan. De Fransche couranten blijven bij de opvatting, dat het oorspronkelijk plan geweest is Straatsburg te doen bezoeken door den Italiaanschen monarch. De bladen melden in eene blijkbaar officieuse nota, dat de minister van buitenlandsche zaken den Italiaanschen gezant ten gehoore heeft ontvangen, die hem verzekerd heeft, dat de koning van Italië en do kroonprins er nooit aan gedacht hebben den Duiischen keizer naar Straatsburg te vergezellen. De Temps voegt aan deze medodeeling toe, dat do Straatsburger Landeszeitung, waarin de officieele stukken van het plaatselijk bestuur voorkomen, in haar nommer van Vrijdag jl. het programma der officieele ontvangst bekend maakte, welke den koning en den keizer te Straatsburg den daarop volgenden Zondag ten deel zou vallen. De Times acht het volstrekt niet bewezen, dat koning Humbert werkelijk naar Straatsburg heeft willen gaan, maar ziet trouwens in een dergelijk bezoek niets kwaads. Het City-blad acht het niet onwaarschijnlijk, ('at de officieuze Duitsche pers de openbare meening in Frankrijk weer eens in rep en roer heeft willen brengen, en dit is volkomen gelukt, want nog voordat het bezoek vasttond, barstten de Fransche bladen reeds los, zeer zeker niet tot ver hooging van Frankrijke waardigheid. De inhechtenisneming van het bestuur der West- faalscho werkstakers wordt natuurlijk te Berlijn druk besproken. Het besluit werd genomen op grond van art. 130 der strafwet, volgens hetwelk zij die de ver schillende klassen der bevolking tot het plegen van geweldadigheid jegens elkaar aansporen, strafbaar worden gesteld. Tot de leden van dit bestuur be hoorden de meest gematigde werklieden, o. a. ook de leden der deputatie, van wie keizer Wilhelm getuigde, dat zij een goeden indruk op hem maakte. De «Vossische Zeitung" kan zich daarom het be sluit der regeering niet verklaren, doch weet alleen, dat het door allen, die een vergelijk wenschen, ten zeerste moet betreurd worden. Wat eigenlijk de oorzaak is van den twist, wordt door den heer Hammacher uitvoerig in de «National Zeitung" uiteengezet. Volgens het vergelijk van Berlijn werd bepaald, dat de werklieden niet langer dan 8 uren onder den grond zouden bljjven. Dit werd bedoeld als een algemeen beginsel om don normalen werkdag op 8 uren vast te Stellen, doch daarmede strookte niet de opvatting ddr werklieden, die beweerden, dat nu geen enkele mijnwerker langer dan 8 uren beneden mocht wezon. Dit is niet mogelijk, want natuurlijk kunnen alle werklieden niet tegelijk naar beneden worden gebracht. Voor volen is er dus toch 8'/, uur mee gemoeid. De heer Hammacher deed zijn bost een vergelijk tot stand te brengen en do mijnwerkers waren in dit opzicht volstrekt niet vijandig gezind. Integen deel, de vergadering waarin de afgevaardigde de zaak mot de gemachtigden der werklieden overlegde, eindigde met het rooken van een vredessigaar in de beste stemming. Niettemin werd zijn voorstel in de groote vergadering verworpen, hetgeen hij natuurlijk zeer betreurde. Dé slotsom, waartoe de heer Hammacher komt, is, dat de kracht der werkstaking feitelijk is ge broken. De behoefte om het werk te hervatten doet zich overal gelden en de meeste werkstakers zullen zich dus aan het besluit der meerderheid niet storen. «Of mijn conclusie juist is «kan eerst over eenige dagon blijken, want met zekerheid kan natuurlijk niemand vooruit zeggen, welk verloop deze ernstigo beweging der werklieden zal nemen.» Voorloopig breidt de werkstaking zich niet nit, maar ook vermoerdert het getal der wertyieden niet veel, daar dit nog tot ruim 70,000 beperkt blijft. De politio treedt echter strenger op en heeft reeds een vergadering verboden, welke de werkstakers te Gelsenkirehen wilden houden. Het is te hopen, dat de strenge maatregelen der regeering geen aan leiding tot ongeregeldheden zullen geven, daar de houding der werklieden tot dusver weinig te wenschen heeft gelaton. In Silezië is het nog niet rustig. In sommige mijnen wordt weder gewerkt, in andere daarentegen is de arbeid gestaakt; een gevolg van het feit, dat er geen eensgezindheid onder de mijnarbeiders is. Zoodra hun eischen in Óen groeve zjjn ingewilligd, staken de werklieden in een andere mijn het werk om ook lotsverbetering te verkrijgen, doch vervallen dan daarbij in ongerijmde en niet in te willigen vorderingen. Bovendien werken do roode vaandels hier en daar niet mede om veel inschikkelijkheid en gezonde redeneering mogelijk te maken. In Lotharingen is hot, dank zjj de onderhande lingen tusschen den districts-president Von Hammer- stein en een mijndirecteur tot nog toe gelukt, de werkstaking in de steenkoolgroeven van Wen del te voorkomen. De mjjndirecteuren zijn met een mijn werkersdeputatie overeengekomen, de loonen ge middeld met 15 pCt. te verhoogen en den werkdag op 9VS uur te verminderen met inbegrip van in- en uitgaan. Intusschen willen de arbeiders deze overeenkomst niet aannemen en eischen 30 pCt. loonsverhooging, en men vreest dat zjj het werk zullen staken, indien deze eisch niet wordt inge willigd. In 't geheel werken aldaar 4000 arbeiders. T TVT3TP'C! bederft nooit; verbetert JÜIAJDIm U en versterkt Soepen, LLTIT van brieven geadresseerd aan onbekenden, verzonden gedurende de 2e helft der maand Mei en op aanvraag bij het Postkantoor terug te be komen. C. tan Wijngaarden, Amsterdam; J. L. Janknegt. 's Gravenhage; Mej. H. Basteijn, Medemblik; C, Dekker, Nieuwerkerk a/d. IJsel, Veeneudaal.' Scheveningen. Van STOLWIJK: H. Weiss, Amsterdam. BRIEFKAARTEN: B. M. Haas, Amsterdam; Mej. M. Tamboer, Amsterdam. Brieven verzonden geweest naar AMEBIKA. J. Strauss, New-York. Naar DUIT8CHLAND: Paael Süss, Dresden. De Directeur v/h Postkantoor, VOBSTEB. MARKTBERICHTEN. GOUda, 29 Mei 1889. In granen ging heden bizonder weinig omwaar toe de ongewone marktdag het zijne bijdroeg. Tarwe. Zeeuwsche 7.10 a 7.40. Mindere Zeeuw- sche 6.50 a 6.90. Polder 6.a 6.25. Afwijkende 5.25 a 5.75. Bogge. Zeeuwsche ƒ5.50 a 5.80. Buitenlandsche per 70 KG. 3.80 a 4.«—Gerat. Winter 3.60 a 4.Zomer 3.50 a 3.75, Chevalier f 5.25 a 5.75. Haver per Heet. 3.40 a f 3.70, per 100 kilo 6.75 a 7.25. Hennepzaad Inlandaeh 8.a 8.25. Buitenlandsche 5.a 8.25. Boonen: Duiven- boonen 7.50 a 7.7Hp-Kanariezaad 7.25 a 8.Maïs per 100 kUtö./Asnerikaansche Mixed 5.40 a 5.60. Odesd f «60 a 5.80. Cin- quantine 6.75 a 7--V De veemarkt met redelij vlug, prijzen blijven hoog aanvoer handel flauw 20 Londen weinig aanvoer handel flauw 19 a 20 ct., magere varkens en biggen goede aanvoer, handel vlug, 1.10 a 1.5» per week, vette schapen, goede aanvoer handel aeer vlug, 22 a 33. Lam meren, goede aanvoer, handel zeer ïlug, 10. a 18.Nuchtere kalveren redelijk aanvoer, han del zeer vlug, 6.— a 10.— per stuk. Aangevoerd 91 partijen kaas. lequaliteit ƒ20. a 23.2equaliteit 17.— a 19. Noord-Hollandsohe 20.a 25. Goeboter 1.15 a 1.25. Weiboter 0.90 h 1.05. aanvoer, handel zeer vette varkens tamelijk 23 ct., varkens voor AMSTEBDAM, 29 Mei. (Per Telegraaf.) Binnenlandsche fondsen onveranderd. Handelmaat schappij 1 hooger. Buitenlandsche algemeen flauw. Amerikaanschen iets gunstiger. De BURGEMEESTER van Gouda Brengt ter algemeene kennis dat aanstaanden Don derdag den 30 Mei 1889, des namiddags 12 uur, op het Raadhuis niet alleen voor minvermogenden maar voor ieder die zich daartoe aanmeldt, gelegenheid zal bestaan om zich geheel kosteloos rechtstreeks van het kalf te doen inenten of herinten. Gouda, den 25 Mei 1889. De Burgemeester voornoemd, VAtf BERGEN 1JZENDOORN. van de Makelaars De markt was heden vast. Loco Tankfust ƒ8.50, Geïmporteerd fust 8.60, September-, October— November- en December- levering 8.75. Vijfde Klasse, trekking van Woensdag 29 Mei. No. 4966 1500. No. 348, 9152, 16167 f 1000. No. 1800, 1888, 6145, 20247, 20754, 20958 400. No. 3392, 5125, 7320, 20745 200. No. 2409, 3529, 7658, 12013, 12836, 15163, 19 2424 Prijzen 70 5269 7784 10544 14590 17452 56 2482 5337 8038 10566 14614 17481 116 2626 5374 8101 10596 14704 17485 300 2709 5382 8183 10651 14727 17653 325 2764 5398 8214 10764 14747 17693 517 2913 5474 8326 10772 14992 17758 564 2959 5525 8348 U004 15179 17759 721 3195 5742 8355 11363 15239 17913 746 3249 5875 8411 11402 15308 17928 760 3282 6067 8453 11529 15330 17955 794 3345 6114 8553 11557 15341 18018 835 3393 6248 8678 11604 15466 18148 906 3554 6522 8783 11707 15472 18253 939 3620 66Ml 8833 11783 15554 18264 949 3977 6701 8884 12067 15813 18274 1029 4036 6764 9019 12438 15825 18302 1054 4039 6836 9043 12559 15836 18399 1087 4158 6967 9074 12783 16164 18406 1293 4413 7047 9129 12964 16265 18440 1352 4427 7085 9155 12980 16351 18474 1357 4440 7272 9255 13009 16699 18504 1378 4523 7322 9335 13167 16730 18523 1431 4529 7383 9510 13233 16800 18552 1806 4568 7392 9582 13395 16858 18569 1968 4604 7402 9753 13398 16968 18585 2093 4749 7472 9971 13668 17234 18612 2129 4760 7476 10036 13851 17259 18714 2256 4799 7512 10126 14010 17338 18920 2277 4904 7618 10248 14331 17363 18958 2347 5037 7650 10336 14369 17383 19151 2371 5106 7682 10505 14441 Trekking van gisterenNo. 2830 moet zijn 2838 (Foutief ontvangen). GEBOREN 27 Mei. Sebaatiamis Cornelia, oudera L. C. de Knoop en G. M. «en Hooff. Franciscus, oudera S. Tuinman en G. J. Quak. 28. Johannes Cornelia, oudera J. C. Smita en J. Koopmana. Antonie, ouders T. Broek- hoisen en M. Kroijt. - 29. Nicolaaa, ouders A. «au der Kleijn en C. Wolfman. OVERLEDEN: 28 Mei. A. Wiezer, 1 j. 2 m. H. «an den Hen«el, 4 d. G. E. Scheerens, 2 j. m. T. Loarier, 2 j. 2 m. D. de Joag, 3 m. 29. G. J. D. Areuds, 3 j. 6 ra. M. C. Baggert, 1 j. 8 ra. GEHUWD: 29 Mei. C. Verschut en A. de Pater. J. Smient en J. de Rooa. F. Bastinck en J. Schoonder- woerd. De Secretarie en het Bureau van den Burgerlijken Stand zullen Zaterdag den 1 Jnni e. k. alleen des namiddags van 3 tot 5 nur geopend zijn. Heden overleed onverwacht tot diepe droefheid van mij, mjjne Kinderen en Behuwd- kinderen, mijn geliefde Echtgenoot JOHANNES ANTHONIE van db GARDE, in den ouder dom van rnim 73 jaren. A. F. van db GARDE Pelïtier. Gouda26 Mei 1889. Weder trof ons een gevoelige slag door het afsterven van ons geliefd Zoontje GERRIT JAN DANIËL, 31/, jaar ond. G. J. D. ARENDS. L. ARENDSvan Es. Gouda29 Mei 1889. De Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam heeft bjj vonnis van den 25n Mei jl. het door JAN WIJNAND PEETERS, spekslager en winkelier te Gouda, aan zjjne Crediteuren aangeboden en door dezen aangenomen accoord GEHOMOLOGEERD en verbindend verklaard overeenkomstig de bepalingen der Wet. De Curator, Mr. J. FORTU1JN DROOGLEEVER.

Goudsche Courant | 1889 | | pagina 2