LIKDOORNS, Men vraagt Vleesch-Eztract ïrj» BultenlaiiM Overzicht. Brieven uit de Hoofdstad. BEURSBERICHT. taOlympia Onderwijzer P. G. - ADVERTENTIËN. Burgerlijke Stand. Goudsche CRICKETCLUB bont. Men moet zich belast hebben met eene taak in de politiewereld als de onze, om te kunnen ge voelen hoe diep politiedaden als deze grieven. Het in den val geloopen moedertje, door schrik verplet, en ten eide raad, ziet geen anderen uitwog als de zoo menigmaal gebruikelylcewel verbeiden acht kinderen hare zorgen en is juist hare schaap gestor ven (in die streken een groot verlies), maar zij wil toch de heeren graag een gulden geven als zij er daarmee af is." Ach, hoe dikwijls wordt dit aanbod argeloos gedaan, en door den politiebeambte menig maal met vriendelijken wenk afgeslagen, in de over tuiging «zij weten niet beterhoe menigmaal ook is het aanbod aangenomen Maar hier geen medelijden, geen onderscheiden. «Nogmaals proces-verbaal wegens omkooping van een ambtenaar in functie", klinkt de weduwe tegen en ovor-voldaan zijn de beide maréchausséo's zeker vertrokken. Heeft de officier van justitie zyne «afkeuring" over deze wijze van handelen der politie-ambtenaren te kennen gegeven, wy protesteeren met ernst en na druk tegen dergelijke dienstverrichting onzer maré- chaussée's. Waar gaan wij heen als politiedaden als deze straffeloos kunnen worden begaan, waar blijft het prestige der politie als hare ambtenaren zich zoo vergeten, en wat blijft er over van de schoonste roeping van de politie «misdrijf en overtreding te voorkomen", zooveel in haar vermogen ligtLaat in ons land in hot bijzonder alle provocatie van de zijde der politie verre blijven Agent provocateurswij kunnen deze niet alleen niet gebruiken, maar achten hun bovendien zeer tot schade van alle politiegozag. Treurig is hot tooh met zóódanig gezag gesteld, als hot zich van provo- ceerende middelen bodienen moet, nl. tot handhaving der wet, als provocatie middel moet zijn om over treding te constateeren. In het belang van maréchaussee en politie hopen wy dan ook dat in deze een voorbeeld zal worden gesteld, dat meerderen ambtenaren of beambten voor goed deu lust beneemt, als agents provocateurs op te treden. T TT?T5Tr®'C? bederft nooit; verbetert JU*£i*3JLLr IJ en versterkt Soepen, In Frankrijk maken do Boulangistischo bladen b)nnc mine a mauvais jeu. Zij tellen de stemmen bij elkander, die in het geheel op hun candidaat uitgebracht zyn, wat natuurlijk een mooi cyfer is. Voorts troosten zij zich met de overweging dat de nu geleden nederlaag noodzakelijk was om de kiezers voor inslapen te behoedon. Bij de aan staande kamerverkiezingen rekenon zij er op revanche te nemen. Hoop doet leven. I)e regeeringsbladen sporen tot spoedig uitschrijven dezer verkiezingen aanzij willen dat het ministerie van do tegenwoordige strooming gebruik zal maken om het Boulangisme voor goed te fnuiken. De bladen gaan voort met het mededeelen van geheime stukken uit het dossier van Boulanger, ïn hoofdzaak verslagen van voor het hooggerechtshof harte!" zeide de jongeling. «Maar wy moeten allen het onze doen, ons allen vereenigen om «Ook ik heb moeilijke oogenblikken doorleefd; ik heb gewanhoopt, ik heb onzen tijd gevloekt, en ons zelvon. Maar nu vool ik het waaien van een gun stiger wind, ik zal er eens over spreken als een mathematicus; wij hebben nu een vast steunpunt; weinige 1 «pannen gronds op de kaart van Europa, maar het is ons eigen! Maar er is een hefboom, en er is een Archimedes het zwaard en de geest, een van die mannen, die hemel en aarde bewegen kunnen!" Het gelaat van zijn metgezel helderde op; maar de Signora Giuliana of begreep de beteekenis van het gesprek niet, of, zoo zij die begreep, zag zij met smart dat haar zoon vasthield aan denkbeelden, die, na zijnen vader een tijd lang gekweld te hebben, diens leven hadden verkort, en trachtte het gesprek af te leiden, en zooals men zegt, het vuur te blus- schen. Doch zij durfde niet afkeuren of tegenspre ken; ook zy gevoelde soms de tooverkracht van die edele woorden, van dat warme en vaste vertrouwen, dat misschien slechts een hersenschim was. Het trotsche gevoel, dat zij den naam droeg van een man, die alles had opgeofferd om volgens zijn geweten een goed burger te zijn; dat zij de moeder was van een jongeling die zijn voorbeeld volgde, maakte dat zij slechts aarzelend vennaande om voorzichtig te zijn, en niets te overhaasten, en niet al te zeer te vertrouwen op beloften en schijn afgelegde getuigenissen. De redacteur der Cocarde, die daarmede een begin gemaakt bad, is in hechtenis genomen. Wanneer de kamerverkiezingen plaats zullen hebben, is nog onzeker. Volgens eenige Parysche bladen wil de regeering ze in het begin van Septem ber doen houden, doch met zekerheid is nog niets bepaald. Trouwens eerst moeten de departementale raden hun zittingen nog houden, gedurende welken tyd de verkiezingsstrijd bezwaarlijk kan gevoerd worden, en bovendien wenscht men het tegenwoor dige tijdperk van rust, vooral met het oog op de tentoonstelling, zoolang mogelijk te doen duren. Men verwacht daarom, dat de verkiezingen eerst tegen October zullen worden uitgeschreven. De meeste Duitsche bladen bespreken het bezoek, dat keizer Wilhelm in Engeland brengt. Evenals de Londensche Standard, doet de Duitsche pers vooral uitkomen, dat dit bezoek veel zal bijdragen tot het tot stand komen eener engere betrekking tusschen Engeland en Duitschland. Eenige bladen gaan zelfs zoo ver in hun verwachting, dat zij keizer Wilhelms bezoek te Londen als de voorbode van Engelands aansluiting bij het vredes-verbond beschouwen. Daar dit zeker niet het geval zat wezen, is duidelijk genoeg gebleken uit de verklaringen, reeds meermalen door lord Salisbury afgelegd, dat Engeland niet voornemons is zich met het oog op mogelijke verwikkelingen op hot vasteland dooreen tractaat de handen te binden. Toch is het zeker dat de verbonden Midden-Europeesche Staten by hun streven tot behoud dos vredes op Engeland's steun kunnen rekenon. Het bezoek van keizer Wilhelm te Londen kan natuurlyk niet anders dan de goede verstandhouding tusschen Duitschland en Engeland bevorderen en daarom zal ook deze «keizer- reis«, gelyk de National Zeitung het uitdrukt, in elk geval der geheele wereld tocnen, hoe goed de wereldvrede ook aan die zijde bevestigd is en zoo het vertrouwen doen toenemen, waarmede de volkeren van Europa zich aan de werken des vredes wijden." Wat Engeland op hot gebied der defensie kan toonen, laat het thans zien aan den Duitschen Keizer, die aan groote legermachten gewoon, zeker nooit het schouwspel heeft genoten vau een vloot, als thans te Spithe&d bijeen is en die de gansche Engelsche zeemacht omvat. Men maakt zich over 't geheel gereed den jeugdigen vorst met veel sym pathie te begroeten, roods omdat men hom, hoe weinig Engelschgezind hij zich steeds toonde, toch* als kleinzoon van koningin Victoria half als En- gelschman beschouwt. Politieke bedoelingen aan 't bezoek vast te knoopen, laat men aan de «Stan dard" over. 't Is wel wat veel gevergd in dezen tijd vnn het jaar vergaderingen bij te wonen in overvolle zalen, behangen met tabaksdamp, vorgadoringen die drie uur duren of langfer nog Én 't is zelfs niet weinig gevraagd te lezen do verslagen van hetgeen daar gesproken wordt mèt nog de artikelen die in dag bladen en circulaires aan hetzelfde onderwerp gewijd worden, zelfs al worden die door het Dagblad De Amsterdammer in verzon gegeven, rijmelarij waar voor de grootmoester van ons hekeldicht, Vondel, de schouders minachtend zou hebben opgebahld I Gabrio glimlachte zonder haar tegen te spreken. Zij kwamen toen op de hoogte van Monticello, zagen bij de ondergaande zon in Ide verte het kasteel van den marchese di C., omgeven met zijne schaduwrijke tuinen. Eu de meester, hief zjjn stok op, en wees daarmede aan de weduwe dat prachtige tooneel, dat zelfs voor hen, die er zoo aan gewoon waren, nooit iets van zijne schoonheid verloor. Plotseling hoorde men in de verte een kreet, en Gabrio meend. W stem zijner zuster te hooren. Noch haar, nog hare gezellin meer ziende, meende hij, dat zij reeds den tveg naar het dorp hadden ingeslagen. Maar de meisjes waren niet meer te zamende doof stomme, vroolijkor en vlugger, was vooruitgeloopen om langs den weg takjes erica en brem te plukken. Toen Paolina het geluid van paarden, en driftige stemmen, en onderdrukte kreten hoorde, kwam zjj haastig aanloopen; en op een geringen afstand zag zij, bij eene kromming van den weg, eenige heeren te paard, en in hun midden Laodice, die trachtte te ontkomen. Door dat gezicht verschrikt had zij den gil geslaakt, dien het oor haars broeders opgevan gen had. Gabrio liep haastig naar hen toe, juist toen het stomme meisje al weenende, zich losrukte van een der ruiters, die, met den éénen arm om haar middel geslagen, en den voet in den stijgbeugel, haar van den grond trachtte op te lichten. Of het uit dolle scherts, of jeugdige dwaasheid was, de marchesino Galeazzo (want hij was het) had, toen hij het meisje maar, wie onze politieke zoden wil leeren kennen heeft geen andere keuze en moet zich warmte, be nauwdheid getroosten. En ik ben daarom hoewel geen lid van de kiesvereeniging Burgerplichtge bruik makend van mjjn recht als persman, ditmaal de vergadering gaan bijwonen door deze vereeniging ge meenschappelijk met «Grondwet ven „Amstelsburgerij" belegd op Maandagavond jl. voor haar leden. Wat mij er toe aantrok was vooral de aangekon digde verschijning dor drie heoren Wethouders. Ik was nieuwsgierig te weten, wat die verschijning dezer aftredende heeren au ma de leur familie zon op leveren. Inderdaad had deze vorgadering mèt de candi- daton weinig of geen zin, tenzij ze openbaar ware geweest, d. i. ook de tegenpartij was toegelaten om haar grieven te openbaren. Naar de bjj ons inheem- sche zeden is men als lid van een kiesvereeniging nu eenmaal een devoot voorstander van de gestelde candidaten twijfel aan hun gesohiktheid wordt ge koesterd noch goduld. De kiesvereenigingen alle drie hadden de verschijning der wethouders mot die der andere aftredenden dan ook niet deze week moeten vragen, maar heel in het begin van den strijd, toen nog de candidaturen moeston worden gesteld. Thans werd die zoowel door de heeren zelf als door enkele andere sprekers beschouwd als eene welwillendheidja tweo dier anderen gingen zelfs verder en stelden het on dervragen der heeren reeds gelijk met een bewijs van wantrouwen, van geringschatting schier. «Wij, uw medestanders, golooven in u, ook zonder dat ge ons verklaring geeft van het waarom uwer, door de tegenpartij gewraakte handelingen!"Maar wanneer niet een der leden van «Burgerplicht" de heer Zeehandelaarden moed had gehad om enkele grie ven der tegenpartij in vragen te formuleeren, wat nut zou dan die heele bijeenkomst hebben opgele verd? Immers geen. Trouwens, zonder de aanvallen van andere zijde gericht, zouden de liberale kiesvereenigingen zich zeker de moeite niet hebben gegeven van het houden eener bijeenkomst als van gisteravond, die althans het nut had, dat dank zij den heer Zeehandelaar de aanwezige kiezers zakelijke opmerkingen over het gemeentebeheer kon den vernemen, welke voor hun politieke opvoeding van meer nut zijn dan het luidst geschetter van enkele heftige clericalen-fresser, als een andere heer Zeehandelaar en een mijnheer Perel, die een hoog woord voert in het liberale kamp, doch bljjkens het gesis waarmee hij op het gestoelte ontvangen werd toch geen pertona grata is. Niet ten on rechte. Wat hij en enkelen met hem wisten te ver tellen waren anders niet dan hatelijkheden op en verdachtmakingen van do bedoelingen der tegenpartij. En die strekken nooit om de moreele hoogte van een debat te versterken, ook al vinden ze, in een pikanten of groven vorm voorgedragen, toejuichingen bij het publiek. De vergadoring van gisteravond was dan niet open baar; twee leden, de eerstgenoemde heer Zeehande laar en mr. K. Mouthaan, spraken er hun afkeuring over uit en de instemming der hoorders hiermee moet dunkt mij voor de besturen der vereenigingen eene aanwijzing zijn j^Sveest om voortaan het voor beeld der tegenpartij te volgen. Dit niet te doen is altjjd een bewijs van zwakte, gelijk trouwens het honden dezer samenkomst op den laatsten avond vóór de verkiezingen meer «politiek" dan voor het prestige der candidaten wenscheljjk was. Of hoe? Er alleen zag, voor zijne vrienden een van die midden- eeuwache tooneolljes willen vertoonen, waarvan niet zelden de een of andere jeugdige ridder de held was. «Sta, onbeschaamde gek!» riep Gabrio, terwijl hij midden op den weg voor hem bleef staan. Maar op den dollen inval van den jongen marchese, was reeds eenig nadenken gevolgd, want de afkeuring van zijn neef Raimondo had meer invloed op hem, dan het gelaoh van zijne beide andere vrienden. Toen Gabrio de hand uitstak om don teugel van het paard te grijpen, herkende hij den broeder van Camilla. Die naam vloog hem als een bliksemstraal door de gedachten. «Maak dat je weg komt!» schreeuwde de andere, met zijne karwats dreigende. «Ik lach wat met je!" antwoordde Gabrio, met diepe verachting. «Gij zjjt van adel, doch ge draagt uw naam slecht, gij doet hem sohande aan!" Hij wendde hun den rug toe, en liet hen verne derd en woedend stnan, verlegen met hun eigen figuur. Zijne zuster en het meisje, dat de onschuldige oor zaak was van alles stonden daar, versohrikt en bang voor de gevolgen; maar zoodra zij Gabrio mot vasten tred, en een uitdagendon glimlach op de lippen van tusschen de paarden zagen uitkomen, en de jongelie den snel naar den anderen kant wegrijden, naderden zij hem, Lnodice trachtte woorden to vinden, die de natuur haar geweigerd had, uitte onverstaanbare ge luiden, vouwde do handen samen, en wees naar don hemel; daarop omhelsde en kuste zij Paolina met vuur, en weende. Wordt vervolgd.) warden tallooze grieven tegen die candidaten aange voerd en telkens herhaald; naar de meening hunner voorstanders zijn, die overdreven, opgeschroefd, valsch. Wat moet er nu geschieden? Die tegenpartij de grieven maar voortdurend als gif laten toedienen, of wel, vertrouwend in eigen goed recht, hen uit noo- digen die grieven te komen uitspreken in het pnbliek, tegenover de aangevallenen, opdat de kiezers, na het hoor- en wederhoor, zouden kunnen beslissen hoe ongegrond al die aantijgingen waren? Mij dunkt, het laatste lag voor de handen de verdediging door mr. Jolles beproefd, dat voor eene openbare verga dering het lokaal te klein ware geweest, is toch zeker geen ernstige weerlegging. Daar zijn in Amsterdam toch nog andere lokalen te vinden! Waarschijnlijker is, dat men vreesde bij eene openbare vergadering ook zelfs leden der volkspartij, zelfs een Fortuijn, als spreker te moeten toelaten en men daórvoor terug deinsde. De wethouders bloot te stellen aan een debat met deze heeren was zeker voorshands te veel gevergd. Er zol nog heel wat duinwater iu onze huizen blijven ontbreken voor in ons land het poli tieke leven zóó democratisch van karakter geworden is, dat het Amsterdamsch patriciaat niet meer voor eene aanraking met het volk vreest. Het moet enkelen der heeren, en in het bizonder den Wethouder, den heer Conick Westenberg, die nog kortelings verklaarde niets om de publieke opinie te geven, toch al veel gekost-hebben, zich hier in het publiek te komen ver antwoorden. Hij zei dan ook: dat hij die verant woording slechts aan den Baad verschuldigd was; hier wilde hij intusschen gaarne «inlichtingen" geven. Ik heb daar juist een woord gebruikt 't welk ik weer wensch op te nemen, omdat, m i. dóórdoor geheel de strijd gekenschetst wordt. De grieven, door den heer Zeehandelaar opgesomd, waren speciale punten, en ik erken dat de verklaringen, hieromtrent nader gegeven, in menig opzicht vol doende leken. Doch er is cón geweest 't welk noch de vrager noch de beantwoorder verklaarde te be grijpen bevoorrechting op het stuk van belastingen on uitgaven. Die griel, horkomstig van den heer Gerritsen, was zeker, zóó voorgesteld, vaag. Doch zjj was door dezen wel degelijk scherper geformu leerd hjj had er bjj gewezen op het vcrleenen van subsidies in dou kring van Burgerplicht, op de be lastingen, te zwaar op do loge inkomens drukkond. En wanneer er Maandag avond gezegd is, dat er aehter die bepaalde grieven nog ieis meer school dan had men zeker geljjk. Er schuilt een groote algemeene grief onder; dat de Baad te eenzijdig is saamgesteld, uit mannen van een bepaalden kring der bnrgerjj. Die grief nu is als gevolg van de uitsluiting der tegenstanders Maandagavond noch genoemd noch weerlegd. En dit nu is, naar het mjj voorkomt, eenvoudig de schuld der tegenpartij zelf. De heoren Treub, Strkter, Wormser, Heemskerk zjju immers niet óen van allen te beschouwen als vertegenwoordigers eener andere klnsso onzer bur- getjj? De drie laatsten, schoon don clericalen, zjjn immers niot minder leden dor club van de eatiefaite Zullen zij ijveren voor rechtvaardiger lastverdeeling moer democratisch zijn Maar als die vragen niet bevestigend beantwoord kunnen worden, waarom dan zoo heftig geijverd tegen liberalen als de heeren Korthals Altes en Veltman, die beiden nog kort in den Baad zijn, daar wel weinig gesproken hebben, maar gelijk mr. Mouthaan gister herinnerde steeds gestemd hebben met de andere leden, die wel instemming hebben gevonden bjj de radicale partjj? Ligt niet hierin eono politieke berekening op den steun der clericnle partijen, om met hun hulp den heer Treub te doen zegevieren? De heeren Striiter, Wormser en Heemskerk zullen zeker jjveren voor eene wijziging van ons onderwijs in den zin der nieuwo schoolwet. Die wet is door den heer Teu- nissen, een bestuurslid der Socialistische Afdoeling van Volksonderwijs, een «onding" genoemd. En desniettemin wilde hjj deze heeren wel kiezen, 't Gevaar zei hjj was toch niet groot. Het volk zou wel vertellen dat het 't onderwijs goed wilde hebben! En eerst moest dit volk dan menschen gaan kiezen, die het niet willen?! O Logica! Maar zoo gaat het in den verkiezingsstrijd. De eón zegt: vraag niet wat de heeren als Wethouders gedaan hebben, maar wat ze als raadsleden waren; gij, kiezers, kiest wethouders! - en even later rode- neert een partijgenoot: als ge die heeren niet her kiest waar blijft ge dan met de Wethouders? Men bestrijdt elkandor, zonder dat ooit het zwaard het schild raakt. Men houdt geen voet bij stuk, verwart het algemeeuo met het bizondere en omge keerd; een gekozon lid jjvert togen de herkiezing zijner oud-collega's; men besohuldigt den tegenstan der van louter eerzucht, alsof men daar zelf vroemd aan ware! Er ontbreekt nog heel wat, voor ons politiek leven gezond mag heeten en onze politieke zeden onbe rispelijk zjjn. De waarheid, de opreohtheid, de goede trouw, de kieschheid en de waardeering ontbreken nog te veel van alle zjjden. De uitslag der gehouden herstemming is voor de liberalen tot eene misrekening geworden, waarover zjj slechts met moeite hun spijt verhelen. Ofschoon er hard gewerkt is, hebben zij toch slechts een gelijk getal mannen in het vuur kunnen brengen als de tegenpartij. De laatste heeft nog eens weer 1000 stemmem meer uitgebracht dan voor veertien dagen en daarmee eene vroeger ongekende macht ontwikkeld. Zóó is zij er in geslaagd, de Wethouders van financiën en Openbare werken te doen vallen en twee hunner, den anti-revolutionair mr. Th. Heemskerk en den radicaal mr. Treub te doen zegevieren. De laatste had het grootste aantal stemmen; een bewijs dat ten minste zoo liberalen de Maandag door mr. Jolles gemaakte opmerking: mr. Treub «kon" door ons gesteld worden!" be aamd hebben niet alleen, maar tevens getoond dat zij de door hem gemaakte beperking: «Wan neer hij niet tegen ons was» niet als beletsel er kenden om hem hun stem te geven. En naar het mij voorkomt is dit het gewichtigste van heel deze herstemming, dat opnieuw gebleken is hoo er in «Burgerplicht" een radicale linkerzijde huist, die wellicht binnen kort deze vereeniging voor haar radicale zuster «Amsterdam" zal verlaten, of wel, haar zelf brengen in een ander en vrijer vaarwater. Het eerste zoo deze vereeniging eene samensmelting met de meer behoudende «Grondwet" zoekt, in welk goval toch deze laatste trouwens weer op haar beurt verder naar de linkerzjjde zon gestuurd worden. Als persoonlijke eerzucht en vooroordeel niet in het spel komen, voorzie ik voor de naaste toekomst hier eene nieuwe partjjformatie. De meer radicaal gezinde helft van Burgerplicht, die zich door geen clericalen vrees laat weerhouden om den anti-revolutionairen en roomachen het hun toekomend aandeel van pm. l/s der zetels in den Baad af te staan, zal zich dan kunnen vereenigen met «Amsterdam" en met deze eene radicale partjj formeeren, krachtig genoeg om zonder den steun der clericalen zich te doen gelden en ook voor baar der zetels te vragen, terwjjl de liberale droite, de geldmannen en patri- ciëers, dan de rest zou kunnen behouden. Ik zeg opzetteljjk zonder deu steun der clericalen, want ik kan mjj eene samenwerking van dezen en radicalen bij hun groot verschil van levensbeschouwing toch niet anders voorstellen dan als eene krijgsmanoeuvre. Wanneer Boomschen en anti-revolutionairen zich zouden toonen zooals zjj zjjn, zooals zjj krachtens hun i grondbeginselen moeten zijn, zouden de radicalen huuiiorzjjds hun felste tegenstanders moeten wezen. Een bepaald komisch geval is dat wnarin de mr. Alting Mees verkeert. Bjj de eerste stemming can didaat der liberalen, was hjj door de oppositie be streden. Maar nu komt hij iu herstemming als 6e liberale candidaat cn om de verkiezing der vjjf andere partjjgenooten te verzekeren trekt hij zich terug. De oppositie intusschen zegtdat gaat zóo niet! Wjj zijn van do «jjf aftredende liberalen niet gediend on laten hen ons niet door u opdringen. We handhaven dus uwe candidatuur. d. w. z. we zullen trachten u te doen herkiezen, er op rekenend dat ge bjj uwo weigering om 't mandaat aan te nemen, blijft volharden!" En de heer Altiug Mees i» gekozen, met twee der aftredende liberalen en twee oppositie-mannen! Wat nu? zal hij hljjven bedanken en aldus eene nieuwe verkiezing, die wellicht der oppositie weer eene overwinning bezorgt, noodig maken? De Hoofden der liberale partjj pogen dou heer Alting Mees te overtuigen dat het zjjn plicht is, het bestaande: j'y suiB etj'y Teste in toe passing te brengen. Maar het komt mjj voor, dat zjj die dit willen oen al te groot offer vragen. De heer A. M. heeft thans een mandaat gekregen van de oppositie, twelk hij niet alleen niet kan aan nemen, maar ook vooraf verklaard heeft te zullen weigeren. En daarom is hjj verkozon omdat men hem niet wilde. Die taktiek der oppositie inoge eigenaardig geweest zjjnzjj was dul.lel jjk en door de omstandigheden gerechtvaardigd. de heer A. M. moge het kind van de rekening geworden zijn, hij kan, m. i., dat mandaat nu niet behouden, zonder zich voor altijd tot een onmogelijk man te maken GhUSBE. v. Aemstel. Amsterdam 2 Augustus. P. 8. De heer Huyzinga heeft, tot zjjne verdedi ging, eene brochure uitgegeven. Hierover nader. OVERLEDEN 2 Angaries. A. Anker, Am. H. P. N. Koemsas, 71 j. ONDERTROUWD 2 Augaslns. B. W. een de Velde, te Schiedam, 2« j. en H. Tuornriiet, 29 j. H. een der Starre, SS J. eo J. van der Stsajj, 80 J. J. C. ldeobarg, AMSTEBDAM, 3 Augustus. Per Telegraaf.) Integralen zeer vast, aanbod Deli-Comp 8 hooger. Ned. Bank 3, Handelmaatschappij '«gor. Bui" tenland willig, Zweden-Noorwegen l'/j hooger. Den 10o Augustus a. s. hopen onze geliefde Ouders HENDRIK de ZEEUW EN ELISABETH SLUIJTER hunne 25-JARIGE ECHTVER- EENIGING te herdenken. Hnnne dankbare Kinderen. Ondertrouwd J. C. IDENBURG, Arte te Haaetrecht EN C. E. IJPELAAR. Gouda, 2 Augustus 1889. GEBOREN: 2 Angnataa. Pieternclls, ouder» J. Neef en P. Bakker. Gcrardm, oudera H. vnn Mullekom en M. «ij». Flor», onder» A. Rank an M. Schipper. 8. Herto», onder» W. van Oo»ten en C. v»n Hen»eu van tningen. Getrouwd J. vak RHIJN, van Hilversum en C. F. van dee WOLF, die, tevens ook namens wederzjjdsche familie hunnen hartclijken dank betuigen voor de vele bljjken van belangstelling bij hnn Huwelijk ondervonden. Gouda, 30 Juli 1889. Heden overleed, voorzien van de H. H. Sacramenten, na een kortstondig doch smar telijk lijden, mijn geliefde Broeder, de Heer HUBERTUS PETRUS N1COLAAS KOE MANS. HELENA MARIA KOEMANS. Gouda, 2 Aug. 1889. Voor de zeer vele bewijzen van belang stelling zoowel van hier als elders door ons op den 27» Juli 1.1 ondervonden, betuigen wjj door deze onzen welgemeenden dank. I. J. BONNEUR. M. P. BONNEUR- Dercksen. De aangekondigde WEDSTRIJD op Zondag 4 Aug. 1889, wordtwegens het ongunstige weder UITGESTELD. Het BESTUUR. opgave van prjjs en omschrijving der gelegen heid voorOnderwijs aan eene Openbare School, met gymnastiek, teekenen en zang, en ver pleging met de noodige leiding en zorg ten huize van een te Delft of te Gouda, voor een bijna 10 jarig JONGENTJE, om geschikt te worden gemaakt voor Hoogere Burgerschool of Landbouwschool. Franco Brieven onder letters W T A aan het Algemeen Advertentie-Bnrean van NIJGH van DITMAR, Rotterdam. Eeltknobbels, Hoornvlies, HuideeU, Wratten, enz. worden in 7 a 8 dagen tijd geheel verwijderd, zonder de minste pijn te veroorzaken (ook zelfs niet op de gevoeligste hnid). Vrijs per flacon met penseel 50 ets. Alléén echt bjj B. SCHOLTEN, Coiffeur. Eisch de handteekening van A. v. TUIJLL.

Goudsche Courant | 1889 | | pagina 6