I ELS. ER, .nhevolen. gebrouwen, ‘oit; verbetert :t Soepen, iroenten en en. I BINNENLAND. ZR, kt. Donderdag 8 Augustas. IN- 3986. 1889. i. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Gabrio en Camilla. »ten. 4 MAR. De inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. Drogist. het besle weid. m lekten 7 Uwr. .BS ierin mdwater, ichen, f 1.75. Dr. POPP's temen-zeep. rausparant )n, -Mondwater i tijd. 'W men. FEUILLETON. Hen verhaal uit Milaan i Afzonderlijke Nommera VIJF CENTEN. 18) IN. 30 Cent». [en Schouw* De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prgs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Bovendien werden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD, ’t welk des Maandags verschgnt. .modewinkel* andpjjn, ont- onaangename worden zeker lijks gobrnik goudsche courant. b Aan het departement van binnenlandsche zaken is men, volgens den Haagscbon kroniekschrijver der N. Gr. Ct., gereed mef een voordracht tot split sing der meervoudige in enkele kiesdistricten. Dit ontwerp gaat nu dezer dageu naar den Raad van State en zal onder de eerste voorstellen behooren, die in de zitting 188990 sullen worden ingediend. AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Men meldt uit ’s-Gravenhage van 6 Augustus: Het mondeling overleg van den minister van bin nenlandsche zaken met de commissie van voorberei ding uit de Tweede Kamer over de schoolwether- ziening is heden afgeloopen. Het gedrukte rapport wordt binnen enkele dagen verwacht. De minister van binnenlandsche zaken heeft eene studiebeurs voor de Rykskweokschool te Middelburg toegekend aan W. Lekkerkerker, te Moerkapelle. tanden go 's Tandplom- tegen eiken i. ’.espen, welke veeg brengen. DOOR GUILIO CARCAN O. Fry naar het Italiaatuch DOOB VANESSA. V. Op dit oogenblik wendde Camilla, die gedurende den maaltjjd slechts weinige woorden met haren buurman, den dokter, gewisseld had, zich tot hare moeder, en zeide met eene niet luide, doch duide lijke en vaste stem: Vergeef mij, mama Het- is geene belee- digingl Het was, naar het mij voorkomt, eene brave, moedige dand en Galeazzo ontkent dat ook niet. Zou hij niet hetzelfde voor mij gedaan hebben, indien iemand het gewaagd had, de hand aan zijne zuster te slaan?” «Hoe? riep de baron haastig, «kent mijne nicht misschien dien heer?" Camilla antwoordde niet, maar voelende, dat zij bloosde, .boog zij het hoofd. kapitein ter zee; G. Kruys, kapitein ter zee; G. H. Thomassen a Thuessink van der Hoop, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten—Generaal en burge meester van Doornspijk; en tot secretaris: de heer jhr. G. J, van Tets, adjunct-commies bij het dep tement van koloniën. Over de nu laatstelijk te Atjeh gesneuvelde offi cieren wordt in de N. R. Ct. o. a. het volgende gemeld: Kapitein W. F. N. von Geusau bereikte den leeftijd van 37 jaar, was jongste kapitein bij den generalen staf en chef van den staf van den gouverneur van Atjoh. Hij was 13 Juli 1869 bij het instructiebatafjon in dienst getreden en werd toen reeds als korporaal meermalen als toonbeeld van ijver en goede plichtsbe trachting gesteld. Lt. N. Hageman werd in 1881 tot officier benoemd en 8 Aug. 1883 le luitenant. Luit. T. J. F. Veer man ontving zijn opleiding te Meester Comelis en werd 23 Febr. ’87 le luitenant. Alle drie de ge sneuvelden waren zeer geacht en tevens zeer gezien. Aan hun nagedachtenis wordt een openlijk woord van hulde gebracht door den kapitein der inf. van het N. O. leger F. L. Nix. Eene geachte familie te Amsterdam, de heer Sch., ontving Vrijdag het treurig bericht, dat een harer leden, een jongmensch, student aan de universiteit te Amsterdam, op een uitstapje in de Alpen, ten Bij Zijner Majesteit. besluit is, ingevolge gemeen schappelijke voordracht van de ministers van marine en van koloniën: lo. eene commissie samengesteld, ten einde Hoogst- derzelve te dienen van .advies op de vraag: «of het uit een staatkundig en financieel, en ook uit een technisch-maritiem oogpunt wenschelijk is, de be staande indeeling der maritieme middelen in Neder- landsch-Indië, overeenkomstig het koninklijk besluit van 16 November 1866 no. 80, in een Nederlandsch auxiliair eskader, eene Indische militaire marine, en eene Indische gouvernementsmarine te bestendigen;» zoo ja: a. duidelijk te omsehrfjven de bestemming dier drie categorieën, opdat dienaangaande geen mis verstand mogelijk ziji. in algemeens trekken aan te wjjzen, welke uitgaven ten behoeve van die categorieën ten laste moeten komen van de Nederland^che, en welke van de Indische begroeting; zoo neen: welke regeling in plaats van de bestaande dient te worden ingevoerd 2o. benoemd: tot voorzitter dier commissie: de heer I. D. Fransen van de Putte, oud-minister van gevolge van een val, het leven'heeft verloren, koloniën, lid van de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal; tot leden: de heeren W. F. van Erp Taalman Kip, oud-minister van marine; J. W. Binkes, vice- admiraal, Zr. M». adjudant in buitengewonen dienst; J. A. de Gelder, oud-lid in den Raad van Neder- landsch-Indië; C. Boescher, oud-directeur van .bin- nenlandsch bestuur in Nederlandsch-Indië; D. L. Wolfson, oud-zeeofficier, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland; H. D. Guyot, gepensionneerd GOUDA, 7 Augustus 1889. De adrocaat-generaal van den Hoogen Raad con cludeerde tot verwerping van het beroep door v. Bergen, v. d. Grijp en Quik ingesteld legen het arrest van het Hof te 's-Hage, waarbij zij met be vestiging van een vonnis der Rotterdamsche recht bank tot levenslange gevangenisstraf zijn veroordeeld, wegens den moord te Stolwijk. In deze zaak waren geen cassatiemiddelen voorgesteld. Uitspraak 16 Augustus. Z. M. heeft tot hoogl. in de fac. der rechtsgel. aan de Rijks-Univ. te Leiden, om onderwijs te geven in het Rom. recht on zyne gesch., benoemd mr. H. L. Drucker, hoogl. aan de Rijks-Univ. te Groningen, uit welke betrekking hem tevens eervol ontslag is verleend. De zwarte bles La Fiteue van C. Oudijk te Waddinxveen heeft bij do harddraverij in den Haag de 2e premie behaald 50). Beroepen bij de doleerende gem. te Capelle aan den Usél ds. H. K. Zijlstra, te Kooten. gemaakt te worden van een geheim, dat er geen meer was voor hem; de uitdrukking van zijn gelaat eerst zoo gemaakt ernstig, ging over in boosaardige nieuwsgierigheid onder onverschilligheid verborgen; en een glimlach zweefde op zijne lippen. Het gesprek duurde geruimen tijd. Een bediende, dio in de antichambre wachtte, was op eene bank in slaap gevallen, opende nu en dan de oogen, on tevreden dat het juist zijne beurt was; dan stond hij eens op, liep heen en weder om wakker te blij ven, terwijl hij zijne makkers hun genisten slaap benijddevan tijd tot tijd bracht hij zijn oor aan de deur om te luisteren. Maar de dame en haar ver trouweling in het afgelegenste gedeelte van de zaal gezeten, spraken zacht, ofschoon ernstig; en de arme man kon met al zij no nieuwgierigheid geen enkel woord opvangen, dat hem eenig denkbeeld gaf van het onderwerp van dat langdurige gesprek. Hij kon niets anders doen, dan zyu eerwaarde naar de maan wenschen, omdat deze in het huis zijns meesters den baas begon te spelen, en er te middernacht in den biechtstoel zat. Misschien kunnen wij wel raden, waarover hun gesprek liep; even als de padre al vooruit geraden had, wat het nieuwe geheim van de dame was. Het voorgevallene tegen het einde van het diner, de weinige onvoorzichtige woorden van de jonge dame, dat gesprek, alleen verstaan door de beide personen hield zich in. Nadat het suikerwerk en de vruchten waren rondgegaan, stonden de vrouw des huizes en hare gasten op, terwijl de bedienden met veel be weging de stoelen achteruittrokken; het gezelschap ging in do naaste zaal, gevolgd door den hofmeester en twee livreiknechts, die het koffieblad droegen, en de koffie presenteerden. Gedurende den korten tyd, dien het gezelschap daar of op het terras doorbracht, vond Graaf Gian Rinaldo gelegenheid om het meisje te naderen. En, daar het hem toescheen, dat zy verstandiger gespro ken had dan allen, nam hij vriendelyk hare hand en fluisterde: «Lieve Camilla I sta toe, dat een vriend metgryze haren u geluk wenscht Wanneer het hart spreekt, begrijpt men gemakkelijk; de waarheid is zoo schoon op de lippen van een lief meisje! Wy beiden zullen baar steeds voorstaan, niet waar?” Het meisje wilde antwoorden, maar zij was te zeer ontroerd; doch haar blik zeide genoeg. Dienzelfden avond zeide de marchese, buitengewoon vermoeid van hetgeen hij een zijner campagne!ogen noemde, tot zijne vrouw, dat hij behoefte had aan rust, en ging vroeger dan gewoonlyk naar zijne kamer. De dame wendde zich tot den padre lettire, die ’t laatst van allen gebleven was, en verzocht hem, om de goedheid te hebben, van haar eenige ooerenblikken aan te hooren. Bij raadsbesluit van 1 Juli jl. werd door den raad van Ridderkerk de onderwijzer De Zeeuw in die gemeente uit zijne betrekking ontslagen, omdat het getal onderwijzers aldaar, tengevolge van het stichten eener bijzondere school, boven het vereischte minimum was gekomen. Een dusdanig besluit zal, meent het hoofdbe- ’s echte Pr>- De marchesa zag hare dochter een oogenblik twij felachtig en verbaasd aan; zij wilde iets zeggen, doch dat wy, even als de slaperige knecht, ar iets van kanapce, en zette zich op zijn gemak, om deelgenoot

Goudsche Courant | 1889 | | pagina 1