VOORBEHOEDMIDDEL PABAF2ÜXBS. H. I. de GROOT, Inmaakflacons van af 22*/, Cent. STEENKOLEN. 9X19823001, die goed kan koken. P. G. Zich te vervoegen Oosthaven B 103a. IJselstoomtram, Hard- en Ringrijcleriï te OUDEWATER. EZTHA TREINEN op Dinsdag 13 Augustus. BIN1 P. G. TEEKENS, vroeger vertegenwoordigd by den Heer van UTRECHT, thans by den Heer 1889. Nieuu FEL Gabrü ADVERTENTIËN. A. v. OS Az., Kleiweg E 73 en73a. J. GERRITSEN. Grove Kachelkolen, waaruit wy tot 75 Cent per H.L. vry aan huis afleveren. PETROLEIM-NOTEERINGEN van de Makelaars BEURSBERICHT. W. JANSSEN, Een ware schat La el f b e w a r i n g. De In NIEUWE P. G. TEEKEN8, Hermetisch gesloten ■Witte TTITEXT, De DIRECTIE. Cantzlaar Schalkwijk, te Rotterdam. G onge- Afzonderlijke 1 23) i i Gouda. Snelpersdruk van K. BRINKMAN Zook. De uitgave de: met uitzonde De prys per per poet 1 deelneming j onzen Hen GÜII F Voorspoedig bevallen van een Dochter L. SPAANDERMAN— VAN ElJK. ANDERE »Ee «Is Gouda, 12 Augustus 1889. Bij de hh. 8 hoven is een den heer P. alhier, getiteld etemd voor mrich voor kweek- en Ofschoon eers boek geheel ka behoefte voldoe verdienstelijk ei Er bestaan reet de aardrijkskun is o. i. nog ze onzen geachten In de meeste de leerstof te v «chr. de wense dat zooveel mog de leerling bij Ook daar in rende die kaïn die uitspanning van de aanzier kwamen geniet! schelijke aando De zon zal hart van achter de l als den vorige: ploeg on ossen maken; de bru gezeten, zal, b1 St. Antoniestraat, Café «dï KORENBEURS.» in Granen, Feyenoord, Rotterdam. Verder alle soorten GROENTEN, FRUITEN en KRUIDEN voor den inmaak. 15 en 20 Cent per Poud. In LOSSING eene LADING Bestellingen worden voor dezen prys ten spoe digste ingewacht aan het Kantoor Bogen 117a. KRIJGSMAN DE KOSTER. Wordt met OCTOBER te Vlaardingen ge vraagd een flinke Gouda, 11 Aug. '89. Voor de vele bewjjzen van dezer dagen ontvangen, betuigen wy hartelyken dank. G. A. C. HUBERS van ASSENRAAD. E. H. HUBERS van ASSENRAAD— Haschir. Van GOUDA 6.40 't avonds, van OUDEWATER 6.45 en veer 12 uur ’s nachts. de onkosten gegeven wordt. Naar de voorstelling van den heer H. is het bovendien alleen aan hem te danken, dat die aankoop niet 5000.meer gekost heeftterwyl hij bovendien heeft aangeboden al dé aandeelen tot den kostenden prijs weer over te nemen. Een tweede punt was de toekenning van ƒ3000— aan den heer H. als vergoeding van vroeger voor de vennootschap gemaakte onkosten. Volgens den heer H. had hy die, buiten het tijdverlies, op 4000 ja op al zijn werkzaamheden wel op f 20.000 kunnen schatten, maar desniettemin hebben zyn medecommissarissen hem 3000moeten opdringen, voor hij ze wilde accepteeren. En zoo voort. Blijkens deze brochure zijn de andere hoeren commissarissen en eenige leden van den R. v. T. zoowel domooren als onfatsoenlijke, zooniet oneerlijke menschende heer Huyzinga daarentegen zelf de man die zijn zaak (effectenhan del) zyn tijd, zijn geld en zyn bekwaamheden heeft opgeofferd met het belangeloos doel het gebouw voor de aandeelhouders vruchtdragend te maken. En ondanks de hem aangedane bejegening handhaaft hij zijn rechten als commissarissaris en voornaam aan deelhouder en belooft de andere heeren er uit te zullen knikkeren. Voor ons, buitenstaanders, is het zeker het beste nog geen oordeel te vellen en af te wachten de dingen die komen zullen. Het eind van dit onver kwikkelijk geharrewar moet toch we^en, dat de zaak in het reine wordt gebracht. Er zal, langs den een of den anderen weg moeten blijken welke van deze drie gevallen waar zijn of dat de heer H. een der meest onbaatzuchtige menschen is, wien door bloed zuigers van de vennootschap uit wraakzucht een schandelijk onrecht is aangedaan; of dat de heer H. een sluw speculant is, die zich bedrogen heeft in „de door hem gekozen werktuigen en door hen, als eerlijke mannen, aan de kaak is gesteld of wel dat wij hier te doen hebben met een troepje mannen, die allen om het hardst van de ruif hebben willen eten, en nu ten slotte twist om de haver krijgen als bijdrage tot de kennis onzer moderne maatschappij zal het verwachte antwoord ongetwijfeld ons aller belangstelling waard zijn. Gusbr. vin Abmbtel. De markt was heden onveranderd. Looo Tankfust f 8.85. Geïmporteerd fust f 8.95. Januari-levering 9.September-, October-, November- en December-levering 8.95. GOl Dat hot edele wordt beoefend, uitstekende kolri gebleken by den dag in de keurif Er waren 45 de Onze stadgeno den eersten pr prijzen werden Delft, 87 p.3 4e pr. A. Wijsb J. Zoetmulder, v. Schalk, Delft Schiedam, 73 p AMSTERDAM, 12 Augustus. (Per Telegraaf.) Binnenlandsche fondsen onveranderd. Aand. Deli- Batavia-maatschappij 3% lager. Handelm. l»/0 hooger. Buitenlandschen vast. Amerikaanschen algemeen willig gestemd. tegen VLEKKENTYPHUS in pakjes a1.20. Voorbehoedmiddel tegen KALFZIEKTE in flesschen a f 1.20.| Tegen toezending van bovenstaand bedrag franco door geheel Nederland. Veearts Vechdy Noord-Br. (Vereerd met vyf gouden medailles). Doch laat ik, om dit spektakel, niet vergeten mijne belofte na te komen en u iets mede te deelen omtrent de weerlegging door den heer-Huijzinga van de aantijgingen welke de Raad van Toezicht op het Paleis van Volksvlijt tegen hem inbracht. Heel de brochure van den heer Huijzinga is op zijn best te kenschetsen als eene wederkeerige akte van beschuldiging, tegen zijn mede-commissarissen en enkele leden van den Raad van Toezicht. Vol gens den heer H. zyn zij de andere commissarissen creaturen van hem geweest. Immers, toen hij, als hoofd eener combinatie tot het aankoopen en op prijs houdeu van de aandeelen der vennootschap, besloot het heft in handen te nemen, moest hij naast zich nog een viertal commissarissen hebben en nam, op voordracht van den adjunct-direc- teur, den heer Dellebarre, de heeren Geloudemans, W. J. F. v. d. Blom, J. Hora Adema en J. C. Ronge als zoodanig aan. Maar deze keuze is hem later zeer ongelukkig gebleken. De heeren schenen van hun commissariaat een winstgevend baantje te willen maken en legden het er op toe, hem persoonlijk te dwars- boomen. Zy maakten allerlei chicanes en de ver- ffhouding bleef gespannen, tot plotseling eene klei nigheid, te bespottelijk om haar hier te vermelden nen zonder eenig algemeen belang, den doorslag gaf." Of met die kleinigheid de zaak bedoeld is met de zangeres, waarvan de R. v. Toezicht melding maakte, weet ik natuurlijk niet. Intusschen, nadat de heer H. zijn collega’s had meegedecld, dat hij zyn ontslag nam, verklaarde de heer v. d. Blom dat dit de dood van de zaak zou zijn en dus hij en zijn collega’s liever wilden wijken. Hiertegen is de Raad van Toezicht opgekomen en ofschoon de heer H. dezen beduidde, dat hij buiten zijn boekje ging, trokken de commissarissen, met uitzondering van den heer Ronge, hun verzoek om ontslag in. Wat jiu de verschillende punten van de aanklacht betreft, betoogt de beer H. allereerst, dat de aan koop der 810 eigen aandeelen voor geldbelegging, waartoe door Commissarissen is besloten op voorstel van den heer Geloudemans, zoowel wettig volkomen in den haak was, als voordeelig voor de vennoot schap. Hun waarde overtreft toch, volgens den heer H., verre den koopprijs van 618/4 jjCL, mits de zaak goed beheerd wordt, en tot staving hiervan geeft de heer H. dan een staat van de ontvangsten in de afgeloopen maanden Mei en Juni tegenover die van het vorige jaareen staat, waaraan wij evenwel niets hebben, zoolang daartegen niet die van Aeitotel, en regelmatig in het begin van Sep tember in den Stadsschouwburg tot groot ver maak van onze jongelui vertoond wordt. Ook was het vroeger in September eene dubbele pret, daar toen in die maand tevens onze kennis viel. Doch deze is, zooals men weet, afgeschaft en daar nu de zomervacantie der scholen in Augustus valt, is ook de trommel week een maand vervroegd, wat niet belet, dat de voorstelling in den Schouwburg nog steeds in September gegeven wordt! Trouwens, de moderne orde-geest heeft den vroegeren toestand ook nog in andere bijzonderheden gewijzigd. De kooplieden en koopvrouwen, die voorheen hun wa ren: snoepgoed, koekjes, trommels, luchtballonnen en verder speelgoed in het beursgebouw zelf mochten venten, zijn nu daar buitengesloten, en mogen nog alleen bij gratie der politie, op de straat in de na bijheid der beurs zich opstellen. Dat hierdoor het verkeer op den Dam niet bevorderd wordt, spreekt van zelf, ’t Is er inderdaad een lief leventje. Reeds lang vóór het uur, waarop zij worden toegelaten, staan de jongens en meisjes, groote en kleine, uit onze volksbuurten, dikwijls door moeders of andere familieleden vergezeld, in een dichte dikke drom voor de stoep; meest allen gewapend met een trom mel of eenig ander lawaaimakend speeltuig: trompet of fluit, en in afwachting van het verbeide klokje oefenen zij zich reeds op hun instrumenten, terwijl uit de verte allerlei dof geroffel of schel gefoeterde hadering van nog meer liefhebbers aankondigt. Ein- delyk, daar gaan de hekken open, en in een storm vliegt de zwerm naar boven, elkander ver- dringend op de trappen, de beurszaal binnen, waar zij beginnen te rennen, naloopertje of oorlogje te spelen, in een wirwar van kleine gestalten, gehuld in een stofnevel. En het gerommel met de stokken op de vellen, het geblaat en geschetter in de trom petten, het schel en dof geklikklak der laarzen en klompen op den asphaltgrond, het geschreeuw en gegil uit duizenden kelen opwolkend boven hun hoofden, teruggeworpen en weerkaatst door wanden en zolders, smelt samen tot óen groote roezemoes van geraas, zich zelf verslaand en dof aandreunend tegen ons ge hoorvlies. En altijd blijft het een onafgebroken af en aan van drommen kinderen en ouderen, die hier er worden ingeperst en daar er uitgestuwd, om zich straks, met een meedragen van het opge vangen en voortgebracht geraas, in groepjes te ver spreiden door de stad, overal herinnerend dat het trommelweek is voor de //Aemstellandsche jeugd.” voor de ongelukkige slachtoffer» der Zelf bevlekking (Onanie) en geheime uitspat- tingen is het beroemde werk Kt Dr. Retau’s Hollandsche uitgave, met 27 afb. Prys 2 gulden. Ieder, die aan de verschrik kelijke gevolgen van deze ondeugd lydt, moet het lezende oprechte leering, die het geeft, redt jaarlyks duizenden van een zekeren dood. Te verkrijgen by het Ver- lags-Magazin te Leipzig, Neumarkt 34, franco tegen inzending van het bedrag, (ook in postzegels), en in eiken boek handel in Holland.

Goudsche Courant | 1889 | | pagina 3