BINNENLAND. Buitenlanüsch Overzicht. 331st0 Staats-loterij. PETR0LEUM-N0TEERINGEN Cantzlaar Schalkwijk, te Rotterdam. jooveel voorbereiding en overweging moest het plan gereed rijn, vooral omdat deze Regeering beweert doordrongen te zijn van de verplich ting, die op haar rust, te zorgen voor de ver dedigbaarheid van ons land. Ook-de financieele paragraaf kon beslister luiden Na de ondervinding, die wij van den tegenwoordigen beheerder van 's Rijks schat kist opgedaan hebben, ware het gewaagd ge weest te hopen op de aankondiging eener ge- heele belastinghervorming. Zoolang de middelen zoo ruim blijven vloeien, dat de heer Godin de Beaufort zich van genoegen de handen wrijft, zal hij dien noodzakelijken arbeid wel blijven uitstellen. Toch schijnt hij iets te willen doen en als dit weinige goed gedaan wordt, komen wij althans vooruit. Er zal eene wijziging voorgesteld worden der gemeen tewet, ten einde betere verhouding te verkrij gen tusschen de rijks- en de gemeentefmanciën. Maar alweder dreigt een wolk. Deze nood zakelijke maatregel wordt vastgehaakt aan de voltooiing van de herschatting der ongebouwde eigendommen en daar die herziening nog niet haar beslag heeft gekregen, is de twijfel ge wettigd of wij wol zoo spoedig de vruchten van des ministers arbeid zullen zien. De toe zegging van verbeterde heffing der invoer rechten heeft althans deze goede zijde, dat daarbij niet blijkt van het voornemen om de rechten te verhoogen. Het contingent, dat de Minister van Wa terstaat levert, belooft veel en gelukkig schijnt men op dezen bewindman beter staat te kun nen maken. Zijn veelomvattende spoorweg plannen zijn reeds eenigszins bekend, doch nu vernemen wij ook, dat de postwet aan herzie ning zal worden onderworpen. De heer Keuchanius houdt eene vergoelij kende beschouwing over den staat van zaken in de Oost, doch belooft niets dan middelen te beramen* om Suriname uit zijn verval op te heffen. Een groot verschil met voorheen, toen de tegenwoordige Minister van Koloniën als de hervormer bi] uitnemendheid poseerde. Van tweeën een öf de heer Keuchenius heeft bijzonder veel water in zijn wijn gedaan, öf zjjn bigde inkomst op het Plein is voldoende geweest om alle misstanden en gebreken weg te vagen. Summa summarum het program voor de zitting 89/90 bevat veel goeds, dat wjj niet verwachtten, doch veel wordt gemist van het geen men op grond van vroegere "belolten kon te gemoet zien. GOUDA, 18 September 18-89. De uitslag der verkiezing voor een lid van den Gemeenteraad op Dinsdag 17 September is aldus: 7 Maart. Toen ik hem, anderhalf jaar geleden, op dien dag in Augustus, tegen het vallen van den avond, ontmoet heb, bij het verbrande huisje van de oude Maddalene, groette hij mij nauwelijksik antwoordde hem bijna niot, en bleef met zijne zuster praten. Maar sedert dien dag, heb ik steeds aan hem, aan hem alleen gedacht. Ik weet niet hoe het kwam, dat hij in mijne ziel las, wat ik mijzelve trachtte te verbergen; bij toeval hebben wij elkaar daarna twee of driemaal ontmoet Maar toen ik hem in ons huis terug zag, in het vertrek mijns broeders, waar hy eene schuilplaats zocht in de woorden, die hij bij het afscheid nemen sprak, de wijze, waarop hij mijne hayd greep Ach! toen was ik zeker, dat niets ons ooit scheiden zou! Wat geeft het, dat hij niet rijk, niet van adel is, dat niemand hem kent in dezen kleinen kring, dien ik nooit meende te zullen verlaten. Wat zij een deftigen kring noemen, de groote wereld, zijn voor mij woorden zonder zin. Wat beteekent nu in ons land, na zooveel ellende, en zooveel veranderingen adeltrotsch, of eon ijdele titel. W'at beteekenen schat* ten, gewonnen met meer of minder eerlijkheid, ver loren door meer of minder ledigheid en verkwisting. De ware deugd, een vaste wil, een edelmoedige geest, dat zijn de schatten, die aan dit leven waarde bijzetten. 12 Mei. Eiken dag nieuwe zorgen en grooter onzekerheid. Uitgebracht696 stemmen. Van onwaarde 6 Geldige690 Volstrekte meerderheid 346 Daarvan vereeuigden op zich de Heeren J. S. Kampo281 stemmen. C. G. van der Post231 H. Groenendaal 175 Zoodat eene herstemming moet plaats hebben tusschen de hh. J. 8. Kampo en C. G. van der Post. Voorts verkregen de hh. H. J. Niesing, C. Mes- semaker en C. A. B. Bantzinger ieder l stem. {Heden morgen per bulletin aan onze abonnés bin nen de stad medegedeeld De Goudsche Weerbaarheids Vereeniging „Bur- gerpligt" heeft tegen aanstaanden Zondag en Maandag 22 en 23 September een Schietwedstrijd uitgeschre ven, die blijkens het programma zeer geanimeerd belooft te zijn. Het hoofddoel van dezen wedstrijd is de perso- neele wedstrijd tusschen de leden onderling, categorie A, en hiervoor zijn reeds verscheidene prijzen aange boden of toegezegd. Indachtig aan de belangstelling en deelneming, welke steeds aau de schietwedstrijden mocht ten deel vallen, heeft hot bestuur de gelegenheid open gesteld tot het schieten op vrije en vrije vaste banen categoriën B. C. D. en E. waaraan door ieder, mits inwoner van Gonda en geïntroduceerd door een der leden van het bestuur, kan worden deelgenomen. Het aantal prijzen op deze banen regelt zich naar het aantaal verkochte kaarten, 70 pCt. van "den inlog wordt voor prijzen b^temd. Volgens de algemeeno bepalingen zal er geschoten worden van 9 tot 12 uur en van 1 tot 4 uur. Het bureau zal geopend lijn tot 3 uur. Na dien tijd kan men zich niet meer voor een der wed strijden aanmelden. Op, de vrije banen D., B. en E. kan door elk een onbeperkt aantal kaarten worden verschoten deze wedstrijden lóopen iederen dag af, zoodat een zelfde porsoon daar dagelijks een prijs kan behalen. Op de vaste baan C. mag ieder deelnemenge durende de beide dagen, slechts één kaart voor 2 seriën van 5 schoten, verschieten. Het achter elkander afschieten van deze beide seriën is niet verplichtend. Het totaal aantal punten der beido seriën bopaalt den prijs. Alleen bij den personeelen wedstrijd (A) wordt een proofschot toegestaan. De gelegenheid tot mededinging in de verschillende categoriën is op beide dagen opengesteld, met dien verstande dat op Zondag de vrije en vaste banen en op Maandag de personeele wedstrijden voorrang hebben. Leden die verhinderd worden Maahdag hun per soneele kaart te verschieten, zullen Zondag in de gelegenheid worden gesteld, mits zy zich daartoe voor of op Zaterdag 21 September aan den heer H. van Wijngaarden schriftelijk opgeven. Aan leden die aan eep of moer schietoefeningen deelnamen doch niet hebben voldaan aan art. 12 van het reglement, en de leden buiten de stad En ik ben zoo eenzaam en neerslachtig; en mij be zwijkt de moed om al die geheime dagelijks terug- keerende kwellingen het hoofd te bieden. Mijn vader het is of hij bang is, om tot mij te spreken, en hij schijnt de gelegenheid te vermydeü om met mij alleen te zijn; van mijne moeder verneem ik niets dan berispingen; doch zij slaat my gade of ik ook in mijne plichten te kort schiet En nooit een woord van genegenheid geen vrien delijke blik Ach, zij begrijpt zeker niet, hoe veel ik lijd! Soms, als er menschen zijn, is het of mijne moeder dat oogenblik waarneemt om mij te kwetsen met eene toespeling, een spottend of minachtend woord. Achdie medelijdende zuchten, als zij spreken van de tegenwoordige maatschappij, en van de menschen die dezelve willen hervormen door de vrijheid, door minachting van het verledene Ik weet dan niets te antwoorden, het behoeft ook niet; maar mijn arm hart wordt er door verbitterd. 20 Mei. Hoevelen worden benijd, hoevelen gelooft men ge lukkig, die toch van 't leven slechts geleerd hebben om zijne plichten te vergeten! Ik ken van de wereld niet veel meer, dan wat mijne geliefkoosde studies en mijne boeken er mij van geleerd hebben. Altijd zal ik de nagedachtenis zegenen van den man, die twee jaren lang myn geest en hart opvoedde, dien eenvoudigen en wijzen vriend, dio mijne boeken uit koos en ray leerde ze te lezen. Vandaag aan tafel had de oude raadsheer het woonachtig wordt toegestaan aan den wedstrijd deel te nemen indien zij den eersten dag van den wed strijd 15 patronen of vrije of vaste banen hebben verscholen. De uitreiking der prijzen heeft Maandag avond ten acht uur plaats, in een der bovenlokalen van het café „Vrede-Best" aau de Wijdstraat, waartoe wegens de beperkte ruimte slechts toegang kan ver leend worden aan de prijswinners, hh. donateurs en leden der Vereeniging en door het bestuur geintro- duceerden. Bij kon. besluit is goedgekeurd dat de burge meester van Ammerstol, F. C. H. Royaards, is be noemd lot secretaris dier gemeente. In de zitting dor Rotterdamsche Arrondissements rechtbank van gisteren werd C. S., schipper te Roeuwijk, beklaagd van mishandeling, vrijgesproken. Naar wij vernemen zal in de volgende week een boerenzoon van Zevenhuizen naar de Transvaal ver trekken. Staten-Generaal. Vereenigde zitting van Dinsdag 17 Septomber. Onder voorzitting van Mr. Van Naamen yaa Eomnes, nieuw-benoerad president der Eerste kamer kwamen do beide kamers bijeen, om de plechtige opening der zitting bij te wonen, die, door de ministers als commissie namens den Koning geschiedde. Do minister van binn. zaken Mackay hield de volgende rede: Mijne heeren //De Koning, ook thans verhinderd in uw midden te verschijnen, heeft ons opgedragen deze zitting der ^Staten-Generaal te openen. z/De geestdrift, waarmede het heuglyk feit van Zijner Majesteirs veertigjarige regeering door het Nederlaudsche volk alom in den lande is herdacht, heeft opnieuw het bewijs geleverd, dat een hechte, onverbreekbare band het Huis van Oranje en Neder land vereenigd houdt. z/Het is ons aangenaam te mogen medodeelen, dat 'e Konings betrekkingen met do buitenlandsche Mo gendheden steeds van den meest vriendschappelijken aard zyn. Onderhandelingen ziju aangeknoopt en middelen beproefd om aan bestaande onzekerheid omtrent de grenzen van het Nederlandsch gebied, zoo in Suriname als op Borneo, een good einde te maken, z/De oogst heeft in dit jaar over het algemeen be antwoord aan de goede verwachtingen die daarvan gekoesterd werden de toestand van'den veestapel is zeer bevredigend de heropening van de Engelsche markt voor den onbelemmerden invoer van levend hooru- en wolvee uit Nederland, die op 1 Septem ber jongstleden plaats had, zal ongetwijfeld een gun- stigenjinvloed op den veehandel uitoefenen. Ook voor den goedorenbandel, de scheepvaart en de nijverheid is de toestand verbeterd. z/De toestand van 's Rijks geldmiddelen blijft bij voortduring bevredigend, roede tengevolge van het ruimer vloeien van verschillende bronnen van inkomst. //Behalve de reeds aauhangige wetsontwerpen zul len aan Uwe overweging worden onderworpen voor stellen tot herziening der wetten op de consulaat- rechten en tot voorziening tegen besmettelijke ziek ten wijders ontwerpen betreffende het faillissement en de surséance van betaling, het wetboek van militair strafrecht en de vaststelling van een regle ment op de krijgstucht. ongelukkige idéé, om van een vreemd huwelijk te spreken, tusschen de eenige dochter van de zuster van don Antonio, en een rijk en jong koopman van buiten de stad. Hij noemde het een gril van het meisje, en van de ouders ook, die haar haar zin geven. Eerst liet mijne moeder hen stil praten, en toen? //Een fraai huwelyk, als het waar is; maar een natuurlijk gevolg van den loop der dingen. Men let slechts op stoffelijke belangen, op het voordeel; maar opvoeding, en aangenomen gebruiken, en her inneringen, en gevoelens? Onze voorouders geloofden ten nmaste dat er eenige gelijkheid van stand noodig w®| maar tegenwoordig niets van dat alles, het geld koopt, de eer verkoopt." Niemand sprak, en ik durfde nauwelijks adem halen, want, ofschoon ik niet opzag, voelde ik dat de blik ken mijner moeder op mij gevestigd waren. 21 Mei. Dikwijls keeren mijne gedachten terug naar dien bitteren, troosteloozen tijd, waarin ik in stilte geweend en geleden heb Hij schuldig Ik kon, ik wilde het niet gelooven; ik vreesde dat ik bedrogen werd, en toch scheen het mij niet mo gelijk. Maar, ofschoon mijn hart er zich tegen ver zette, mijn geest was er door geschokt. Welk een lange, smartelijke strijd! En te denken, dat mijne moeder daarin de hand had! Maar neen, ook zij werd zeker bedrogen. {Wordt vervolgd.) „In verband mot de weldra te wachten voltooiing der herziening van de belastbare opbrengst der onge bouwde eigendommen, zal U een wetsontwerp worden i' aangeboden tot vaststelling van het bedrag der bo- lasting op de ongebouwde eigendommen voor het Ryk te heffen. Met het daarvoor aan te nemen bedrag zal rekening kunnen gehouden worden bij een mede aau U aan te bieden ontwerp van wet tot wijziging van sommige bepalingen van den zesdon titel der wet regelende de samenstelling, inrichting en bevoegdheid der gemeentebesturen, ter voorzie ning in de min gunstige financieele omstandighe den van sommige gemeenten. „Een wetsvoorstel tot verbetering der heffing van invoerrechten naur de waarde zal U bereiken, nadat bij de wet zal zijn bekrachtigd de nadere overeen komst tot wijziging van het handels- en scheep- vaart-tractaat met Groot-Brittannië en Ierland. „Ontwerpen tot regeling van den verplichten krijgs dienst en tot vaststelling van de bepalingen om trent den staat van oorlog en beleg zullen U zoo spoedig mogelyk worden voorgelegd. „Een voorstel tot verandering der bestaande voor schriften op het vervoer van brieven en drukwerken, zal U eerlang bereiken de herziening der wetten op de pakketpost en op de Rijkspostspaarbank wordt voorbereid, gelijk mede een wetsontwerp tot toe*- kenning van tegemoetkoming aan werklieden we gens verminking in dienst van het Rijk of van aan nemers van Rijkswerken. //Overeenkomsten tot het verkrijgen eener betere regeling van het spoorwegwezen zullen vermoedelijk spoedig aan Uwe goedkeuring worden onderworpen. z/De toestand der overzeesche bezittingen van het rijk geeft over het algemeen stof tot tevreden heid en hoop op vooruitgang. „Zee- en landmacht kweten zich ook daar van haren plicht en handhaafden, waar zy geroepen werden aan vijandelyke aanvallen weerstand te bie den, haren «ouden roem. „Het nog altijd voortdurend verzet van enkele hoofden en hunne aanhangers onder de bevolking van Atjeh maakte tot tweemalen de wederopvatting der wapenen noodzakelijk, waarbij ook door onze troepen groote verliezen geleden werden. Niette min openbaart zich meer neiging tot toenaderingen onderwerping. „Op Java zijn do woelingon ouder de bevolking door het krachtig optreden van het Bestuur en de bestraffing dor schuldigen geheel bedwongen, en is de rust overal hersteld. „Hoewel nog enkele takken van 1 andbouwnyver heid lijden onder ziekte in het gewas of geringe prijzen op de wereldmarkt, breidt de nijverheid zich zolve uit en vermeerdert, ook onder eene gematigde heffing van belastingen, de welvaart der bevolking. //Middelen worden beraamd om de kolonie Suri name uit haren staat van verval op te beuren. „De kolonie Curasao werd geteisterd door een langdurige droogte. Aan do noodlydende bevol king werd van bestuurswege en door de algemeene lief dadigheid zooveol mogelijk hulp verschaft. „Gods onmisbare zegen ruste op uwen arbeid tot bevordering van 's lands belangen. „In naam des Konings verklaren wy deze zitting der Staten-Generaal geopend. Eerste Kamer. Zitting van Dinsdag 17 Sept. De voorzitter aanvaardde zyne betrekking met eene rede, waarin hij zijn voorganger hordacht en zich in de welwillendheid zijner medeleden aanbeval. Na de samenstelling der afdeelingen en der commis- siën ging de kamer tot nader order uiteen. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag 17 Sept. D0 heer van der Schrieck nam als oudste in jaren het tijdelijk voorzitterschap waar, sprak eene wel- meeneiide en vaderlandslievende redevoering uit, waarna de afdeelingen getrokken werden en de voorzitters werden gekozen. Wegens slechte opkomst der liberalen behoort geen dezer tot de linkerzijde. Ook werd de voordracht ,voor een voorzitter op gemaakt. Eéne stemming voor eiken candidaat was voldoende. Eerste candidaatmr. Beelaorts van Bloklandtweede Van der Schrieckderde mr. E. Cremers. Donderdag zitting voor de aanbieding der staats- begrootiug en benoeming van commission. Eenigun tyd geleden kwam in het Journal de la Marine een stukje over zeeziekte voor, waarin dokter Hacks als onfeilbaar middel daartegen aanbeval energie en oen vaste wil. Naar aanleiding hiervan schrijft een onlangs te Java gepromoveerd docter 0. a. het volgendewanneer dr. H. betoogt dat door energie het uitbreken van zeeziekte verhin derd, of een reeds bestaande zeeziekte door plotse ling zich daartegen te vorzotten verdreven kan worden, dan geef ik hem dit tot op zekere hoogte toe, daar ik op myne reizen naar Noord- en Zuid-Amerika 0n naar Australië by mijzelf de uitwerking van deze ffluldelen heb kunnen waarnemen. Telkens wanneer ik voelde zeeziek te zullen worden, bestreed ik den aanval door een krachtig verzet en zoodoende heb ik bij hevig stormweer de zwaarste proeven door staan. Onder leiding van den voorzitter des hoofdbe- stuurs, dr. P. J. Barnouw, werd gisteren te Amster dam eene algemeene vergadering gehouden van afgevaardigden van afdeelingen der Noordhollandsche vereeniging Het Witte Kruis, ter behandeling van voorstelleh van het hoofdbestuur, om bestemming te geven aan een deel der geldon, door de bekende premie-leening verkregen. De voorzitter stelde aan de orde het bekende voorstel om van het kapitaal voor stichtingen 150,000 te bestemmen voor een herstellingsoord te Hilversum. Op eene vraag van de afdeeling Winkel, of te Hilversum reeds bepaald grond was aangekocht voor het herstellingsoord antwoordde de voorzitter ontkennend, doch bij herhaaldo bezoeken door leden van het hoofdbestuur, was du plaats steeds als uit muntend en uitorst geschikt voorgekomen. De afgevaardigde van Winkel verklaarde een ander, óok zeer geschikt terrein te kunnen leveren, groot 8 hectare, in do gemeente Bussum, dat voor 22,000 te koop is. Dr. Teixeira de Mattos prees de plek naast den Trompenberg zeer aan. Hoe voortreffelyk de Kruis berg te Bussum ook mocht zijn, het terrein te Hil versum was z. i. als herstellingsoord veel verkiese lijker. Door de afdeeling Krommonie was als amendement op .het voorstel voorgesteld, om het gebouw niet alleen voor min-, doch ook voor onvermogenden te bestemmen. Dit zou het jaarlijke deficit op 8000 kunnen brengen, maar dit zou kunnen gedekt wor den uil de rente van het kapitaal. Liever ééne flinke inriohting met eere, dan meerdere, die toch nooit aan het goede doel kunnen beantwoorden. Door Alkmaar word oen voorstel gedaan, om als nog naar eene andere plaats voor de stichting, meer in het noorden van Noord-Holland, rond te zien, omdat in het zuiden, met name in Amsterdam, reeds veel zieken-inrichtingen zijn. Dit voorstel werd on dersteund door de afdeelingen Winkel en De Rijp, doch behalve door enkele afgevaardigden, met nadruk bestreden door do hoofdbestuurders Barnouw en Teixeira, waarop Alkmaar zijn voorstel introk. Hilversum betuigt hare sympathie met het hoofdb., niet uit eigen belang. Zij waardeert het streven van Krommenie, doch zy kan met he,t amendement niet medegaan, uit vrees dat de toevloed van ge- ëvacueerden te groot zal worden. Het beginsel van geheel kostelooze verpleging zou spr. eene fataliteit voor de stichting achten. Dr. Teixeira waarschuwde, geen vermomd arm bestuur van de veroeniging te roakeD. By het lang durig debat zegde het hoofdbestuur alle mogelijke faciliteiten toe voor patiënten uit de afdeelingen. Krommenie liet twee groote eischen vallenom namelyk 300,000 voor het herstellingsoord te be stemmen, alsmede om het voor onvermogenden open te stellendoch persisteerde bij het voorstol om het gebouw uitsluitend ^voor Noord-Holland te be stemmen, tegen 50 ct. daags, Dit voorstel werd verworpen met 29 tegen 17 stemmen. Enkele stemmen waren opgegaan reeds bij den aanvang van het dobat om alsnog niet over de plaat sing te Hilversum te beschikken, En bij de stemming over het enkelvoudige bestuursvoorstel om van het kapitaal voor stichtingen 150,000 voor een her stellingsoord ten behoeve van minvermogenden te Hilversum te bestemmen, bleek, dat nog andere afge vaardigden den wensch naar oen nader onderzoek deelden, want, aangezien de stemmen staakten (18 tegen 18), werd het voorstel volgens het reglement verworpen geacht. Na de pauze stelde Monnikendam voor om op de stemming terug te komen en het hoofdbestuursvoor stel aan te nemen, mits de afdeelingen bij plaatsing van patiënten voorkeur hebben voor 50 centen ver- plegingskosten per dag. Dit voorstel werd aangenomen met 23 tegen 12 stemmen. Voorts werd besloten het landgoed benoorden Trompenberg te Hilversum aan te koopen voor 37,000 en aan eene commissie van inrichting 17,000 crediet te verleenen. De voorstellen van het hoofdbestuur over de aan vragen der afdeelingen betreffende de voor haar gereserveerde som tot het stichten van inriohtingen van algemeen hygiënisch belang worden aangenomen en voor de 16 afdeelingen tezamen ongeveer/65,000 beschikbaar gesteld, alsmede f 3650 der rente van het stamkapitaal. Voor 13 afdeelingen beloopt die toelage van 4500 tot 6000 en van 100 tot f 500 van de rente. Nog steeds heeft de Fransche xegeering geweigerd de heeren Boulanger en Bochefort op de lijsten der eandidaten toe te laten. De Jmtice keurt deze houding der regeering zeer af en betoogt, dat aldus de wet verkeerd wordt uitgelogd. De minister van bmnenlandsche zaken volhardt echter bij ziju opvat ting, maar toch .worden nu ten minste de verkiozings- proclamaticn van Boulauger niet meer van de muren verwijderd. De heer CltSmenceau, die nog steeds in het zuiden vertoeft, ondervond bij ziju verkiezing.reis in Var, dat ook zijn kiezers niot allen tevreden zijn over de afbrekings-politiek, welke de radicalen in de Kamer onder zijn leiding steeds hebben gevolgd In een bijeenkomst te Vidauban, waar Cle'menceaü rekenschap gaf van zijn mandaat, werd do houding der radicale partij door velen veroordeeld, maar zegt de Jtutice «Onze hoofdredacteur heeft alle aanvallen met schitterend gevolg afgeslagen." De Londensche dokwerkers schijnen 't er op toe te leggen de rest van de sympathie, welke zij nog in de publieke opinie genoten, te verbeuren. Maandag verschenen zij in de dokken om te arbeiden, maar zij zochten ruzie met de werklieden, die niet aan de werkstaking hadden willen meedoen, er werd gevochten en^ eindelijk ging een groot deel weer weg omdat zij met de niet-werkstakers niet werken wilden. Werken naast de niet—werkstakers was echtes een jdor voorwaarden van de schikking, en de werkstakers schonden dus de overeenkomst. Burns en Tillett en de Lord-mayor zijn nu te hulp ge roepen om weer vrede te maken. Of dat zoo ge makkelijk zal gaan, moet de tijd leerenwaarschijn lijk niet zonder dat een zekere zuivering van het personeel heeft plaats gehad en die personen zijn verwijderd, die de eigenaardige opvatting hebben van vrijheid en recht. In elk geval zullen er op den duur werklieden te veel zijn in de dokkeu, daar tijdens de werkstaking een betrekkelijk niet gering aantal werklieden van buiten Londen is aangenomen en nu weer niet weggezonden kan worden. De toestand van den heer Crispi blijft gunstig. De wond is reeds gedeeltelik gesloten on verder hebben zich geen ziekteverschijnselen voorgedaan, welke tot ongerustheid aanleiding konden geven. Den rechter van instructie, die het gerechtelijk onderzoek leidt, gaf de minister een uitvoerig ver slag van den wjjze, waarop de aanslag werd ge pleegd, doch veel is overigens het onderzoek nog niet gevorderd, daar Caporali zich steeds tegenspreekt. Nu weer vertelt Caporali, dat hij republikein is, en daarom den minister uit den weg wilde ruimen. De regeeringsgezinde Italia vindt daarin reeds aan leiding om de oppositie, welke den heer Crispi steeds zoo hevig aanvalt, tot zekere hoogte voor dezen aanslag aansprakelijk te stellen de waar heid van 's mans verklaring is nog niet vol doende gebleken, zoodat het nog volstrekt niet vaststaat of inderdaad do politiek iets mot den aan slag te maken heeft. Vijfde Klasse, trekking van Woensdag 18 September. No. 7121, 15356 1000. No. 3396, 7538, 8750,10824, 20460, 20544 ƒ400. No. 3243, 12818, 20945 2Ö0. No. 8188, 10688, 11742, 15997, 17422, 18441 19947 100 Prijzen van 70. 373 3397 6349 9079 11395 13802 438 3699 6526 9108 11493 13844 562 8858 6543 9121 11522 14014 630 3866 6671 9153 11641 14058 801 3927 6720 9177 11784 14324 821 4133 6918 9232 11917 14510 1297 4214 7195 9320 12002 14611 1471 4269 7402 9517 12188 14516 1557 4341 7536 9688 12214 14595 1606 4533 7565 9771 12478 14848 1672 4761 7576 10022 12531 14870 1821 4865 7632 10057 12574 15080 1949 4981 763710235 12614 15143 2108 5052 8021 10376 12952 15173 2343 5253 8151 10410 12956 15190 2451 5415 817310440 13025 15390 2534 5480 8220 10627 13054 15610 2596 5512 8355 10739 13061 15638 2638 5563 8488 10788 13074 15650 2724 5895 8531 11042 13217 15780 2827 5920 8692 11054 13367 15813 2853 5940 8733 11158 13481 15859 3084 6011 8779 11387 13602 15953 3232 6257 8994 van de Makelaars De markt was heden vast. Loco Tankfust f 8.55, a 8.60. Geïmporteerd fust 16063 18301 16163 18701 16196 18810 16219 18839 16262 18941 16275 19172 16513 19208 16517 19256 16814 19318 16825 19340 17100 19391 17145 19454 17197 19721 17252 19768 17305 19814 17498 19824 17503 19852 17533 2Ö095 17735 20153 17826 20539 17995 20592 18090 20787 18299 20835

Goudsche Courant | 1889 | | pagina 2