flinke Werkmeid Openbare Aanbesteding. Buitenlandsch Overzicht. K E1WX1SGEVING. SUPPLET01RE PATENTEN. BEURSBERICHT. PETR0LËUM-N0TEERINGEN 331st* Staats-loterij. ADVERTENTIËN. F. W. STUTE. Te LEIDEN INGEZONDEN. Een raad aan Den Raad. KENNISGEVING. MARKTBERICHTEN. Cantzl&ar 4 Schalkwijk, te Rotterdam. Burgerlijke Stand. Reeuwük: Het doen van eenige verfwer- ken aan Gemeente-gebouwen. ADVERTENTIËN. concessie tot drooglegging van het zuidelijk gedeelte der Zuiderzee, met buitenlating vau de monden van den IJsel. De afsluitdijk zal ongeveer zes kilometer beneden Enkhuizen een aanvang nemen, eerst in zuidoostelijke richting en daarna in oostelijke rich ting loopen. De uitgestrektheid gronds, die als dan bloot zal worden gelegd zal ongeveer 170,000 hectaren bodragen. Het plan zelf moet de goed keuring van den minister en van bekwame tech nici hebben weggedragen en de onderhandelingen alleen nog loopen over de voorwaarden, welke door de gemachtigden van genoemde kapitalisten namens deze worden gesteld. Deze hebben betrekking op de financieele hulp, welke de regeering in dezen zou kunnen verleenen. Amterd Staten-Generaal. Tweede Kamer. Zitting van Woensdag 2 October. Zonder discussie of stemming werd aangenomen het wetsontwerp tot nadere regeling van den dienst en het gebruik van spoorwegen, waarop met beperkte snelheid wordt vervoerd. Dit was een verplichte herziening van de wet van 1878 en had uitsluitend ten doel de toen gemaakte bepalingen in hoofdzaak te bestendigen, doch op grond der ervaring de eisohen, aan locaal-spoorwegen en tramwegen gesteld, iets minder streng te maken. Gelijk de telegraaf ons gisteren reeds berichtte, be^on de beraadslaging over de consignatie-kas met een woord van hulde aan den heer Greeve, uitge sproken door den heer Yan der Loeff. De bestaande fideeltelijk nog van Franschon oorsprong zijnde, bepalingen omtrent geconsigneerde gelden, die in 'sR-yks kas zyn opgenomen door anderen te ver vangen, kan uit een formeel juridisch en staats rechterlijk oogpunt bezwaarlijk een groote weelde genoemd worden. Dat de tegenwoordige Regeoring het initiatief nam tot dezen arbeid, moet echter, behalve aan een loffelijk streven tot verbetering onzer wetgeving, zeker voor een groot deel worden toegeschreven aan de practische overweging, dat het wenschelijk is die geconsigneerde gelden rente- gevend te beleggen, hetgeen tot nu toe niet kon geschieden. De wijze, waarop do Regeering voorstelde van de geconsigneerde gelden partij te trekken, kon de goedkeuring niet wegdragen van den heer Van der Loeff.*- Terwijl de Regeering het bestanddeel der rijkskas, hetwelk als geconsigneerd geld is te be schouwen, wil besteden tot aankoop van inschrijvingen op een der grootboeken van de Nat. Schuld of wel tot ter leen verstrekking tegen onderpand voor ter beurze van Amsterdam verhandelbare effecten, wilde de heer Van der Loeff in deze gohandeld hebben door middel van de Rijkspostspaarbank. Zijn denkbëeld werd door den min. van financiën en den heer Gleichman bestreden. Met deze sprekers zouden wij in deze regeling eer vermeerdering van omslag dan voordeel zien. Alle bezwaar tegen het beheer door den Minister van Financiën vervalt, als de boekhouding maar goed is. De afzonderlijke kas is ten slotte slechts een fictie, een hoofd van rekening, maar in dezen zelfden zin zou zij ook blijven, naar de heer Hartogh opmerkte, als de post spaarbank zich met het beheer belastte. Dat de consignatiekas eigenlijk geen bijzondere instelling is, bleek ook hieruit, dat erkend werd, dat bij opvor dering van gelden moest worden aangesproken de Minister van Financiën, vertegenwoordigende den Staat. weer samen verzoenen kan Een ding tegelijk en er is al veel gedaan; het gapt er mee, als met ons gezegend Italië, begonnen, doch niet afgedaan; op zijn tijd zal alles wol in orde komen." *Het spijt my," zeide de oude man, met haperende stem, «dat het feest niet zóó is, als ik gewenscht had We zijn maar onder ons maar weinig gasten; maar, voegde hij er bij, met eene poging om te glimlachen, het is mijne schuld niet Het zijn democratische tijden." tfLaten wij maar blijde zijn, dat wij die ongelukkige tijden beleefd hebben," hernam de graaf vroolijk. Wie er niet mee ingenomen is, die is er 't orgste aan toe Vader en dochter bleven een oogenblik alleen, in de groote zaal, terwyl de overigen naar de feestzaal gingen, waar verfrisschingen gereed stonden voorde gasten, die zich vergeefs lieten wachten. Op de buf fetten, en op de lange tafels prijkte het oude fami liezilver met het adellijke wapen, en de bedienden droegen hunne rijkste livrei. Het was de laatste vertooning van eene ondergaande grootheid. Dit is een van die oogenblikken, die ons onvergetelijk zullen blijven," begon de marchese ter wijl hij zijne dochter vol teederheid aanzag. wIk weet niet, of wij ooit weder zaraen zullen zijn, in deze voorouderlijke zaal. Misschien zal ik hier terug komen, misschien ook niet het hangt af van Hem, die daarboven woont." Hij zweeg een oogen blik, en ging toen voort. wIk denk nu naar uwe moeder te gaan, en zal eenigen tijd langen Het algemeen debat liep af, maar bij de behan deling der artikelen bleef de Kamer steken in art. 1, waarop een amendement van den heer Veegens in behandeling kwam. Het artikel bepaalt dat consig- natiëu kunnen geschieden in geld, muntpapier of bankpapier; de heer Veegens wil tevens verklaard zien, dat het aanbod van gereede betaling, dat tegen woordig alleen in wettig betaalmiddel kan geschieden, voortaan ook in bankpapier kan plaats hebben. De minister van financiën vond dit idee uitste kend; de minister van justitie had theoretische be zwaren, aan hot burgerlijk wetboek ontleend, doch liet doorschemeren, dat hij voor de practijk wel wen schelijk zou vindon, indien de Kamer hel amende ment aannam. Over geheel Duitschland heeft de herfst met on gekende heftigheid zijn intocht gedaan. Storm, regen en zelfs sneeuw voeren er heerschappij. In het reuzengebergte sneeuwde het dezer dagen zoo hevig, dat een gezelschap reizigers een sledetocht konden maken vau Petersbande tot bij Agneten- dorf, zonder paarden, door zich met de slede van de helling te laten glijden. Daartoe is het natuurlijk noodig, dat de weg dik met sneeuw bedekt is. Door den ongunstigen zomer was het brievenver voer uit de hoogste bergstreken die gewoonlijk door reizigers bezocht worden, veel geringer dan in andere jaien. Het hoogste postkantoor in Duitèchland staat op den top van den Schneekoppe, in het Reuzen gebergte, van waar niet meer dan 52,311 brieven eu telegrammen verzonden werden, of ruim 7000 stuks minder dan in 1888. Van de 91 zomerdagen regende het op 18, terwijl 19 mistig en 12 storm achtig waren. De hoogste temperatuur op den Schneekoppe was byua 65 en de laagste 33 graden Fahrenheit. Gisteren is den heer Tisza een groot feestmaal aangeboden. Na een dronk op den keizer werd een toost uitgebraoht op den heer Tisza, die in zijn antwoord verklaarde dat de vrede thans verzekerd is, voor zoover menschelijke berekening kan gaan. De Fransche regeering is reeds begonnen de geestelijken, die weigerden zich buiten den verkie zingsstrijd te houden, te straffen. Wegens overtreding van het verbod van den minister van justitie is reeds tien geestelijken in de diocese Tarbes medegedeeld, dat met X October hun bezoldigingen niet meer zullen worden uitbetaald. De Duitsche Keizer zal op zijn reis van Athene naar Konstantinopel vergezeld worden door de Keizerin. Het bezoek aan de Turksche hoofdstad zal acht dagen duren. De Rijksdag is tegen 22 dezer bijeengeroepen. Dat men daar spoedig zal kennis maken met een ontwerp tot vervanging van de socialistenwet, wordt thans tegengesproken en verklaard voor een nationaal- liberalen wensch, waaraan hoogstwaarschijnlijk geen gevolg zal worden gegeven. De zaak schijnt eigen lijk das te staande Begeering helt er toe over om dezen Rijksdag voor te stellen de bestaande socialistenwet, weder voor den gewonen tijd te verlengen. De nationaal-liberalen bebben eebter te duidelijk verklaard, dat zij tegen zulk een verlenging zullen stemmen, dan dat zij nog met goed fatsoen zouden kunnen veranderen. De verwerping van de tijd misschien, bij haar moeten blijven. Intusschen neem ik de overtuiging mede, dat ik, zooveel ik kon, voor uw welzijn gedaan heb, en door heden den man, dien gij gekozen hebt, tot Zoon aan te nemen, alleen gedacht heb, dat uw geluk daarvan afhing." Camüla verborg weenend haar gelaat, aan haars vaders borst. «Dat God u vergezelle, op uwen volgenden levens weg!" vervolgde hg, terwijl bij zich losmaakte uit hare teedere omhelzing. Zij waren niet meer alleen; Gabrio stond bij hen en zag zwijgend naar zijne weenende vrouw, en ha ren ouden vader. Die verlatenheid, en de gedachte aan de ongelukken, die, zooals hij wist, de familie bedreigden, en spoediger, dan de marchese verwachtte, zouden losbarsten, deden bittere gevoelens in zijne ziel opkomen, in dit oogenblik, nu slechts blijdschap en tevredenheid daarin moesten wonen. Zonder een woord te spreken, drukte hij zijn schoon vader de hand, en deze zeide: «Gaat, kinderen! ik zal u uitgeleide doen het rijtuig wacht." En met Gabrio ging hij naar de zaal, waar de weinige gasten hem wachtten, terwijl Camilla naar hare kamer ging, om zich voor de reis te kleeden. De oude kame nier, en het jonge meisje dat haar steeds bediende, had den tranen in de oogem Zij nam hartelijk afscheid van haar, wierp een laatsten blik op ,het geliefkoosde ver trekje, waarin zij bare gelukkigste uren had doorge bracht, en ging toen met een beklemdhartnaarbeneden. Haar vader kwam haar tegemoet; allen vergezel verlenging in den Bijksdag staat daarmee vast en de Begeering zou na die verwerping terstond den Bijkj. dag ontbinden en tegen het voorjaar nieuwe ver kiezingen uitschrijven. Het waohtwoord zou d»o zijnbescherming der maatschappij tegen sociale gevaren, anarohisten, dynamiet, enz. De conserva tieven vinden dit goed, maar de nationaal-liberalen vreezen, dat zij in dit geval te veel zullen te lqden hebben van het geroep over onderdrukking der vrij heid. Een definitieve beslissing eohijnt door de Begeering nog niet genomen. De tegenwoordige socialistenwet loopt tot 80 Sept. 1890veel haast is or das nog niet bij. De Minister van Financiën Scholz is te Herlijn terug en heeft zijn post weer aanvaard. De heer Scholz schijnt dus zoo ziek of zoo blind niet te zjjn als bericht werd. Herhaalde malen werd als zeker door de kranten bericht, dat Scholz zon worden vervangen door dr. Miquel, een der hoofdleider! van de nationaal-liberalen. Dat de blokkade der Oostafrikaansche kust bq Zanzibar is opgeheven, is reeds gemeld. Alleen de Duitsche admiraal heeft nog het verbod van invoer van wapens en krijgsbehoeften in de Duitsche bezittingen gehandhaafd. De blokkado begon den SOsten November van het vorige jaar en duurde dun bijna een geheel jaar. Het doel was den invoer van krijgsbehoeften en den uitvoer van slaven te verhinderen, doch de Duitsche en Engelsehe admiraals achten nu de blok kade overbodig, nadat de sultan van Zanzibar, gelijk men weet, aan de mogendheden het recht heeft toegestaan alle schepen in de wateren van Zanzibu aan te honden en te onderzoeken. De Duitsche regeering doet haar best om nu ook Engeland en Zanzibar over te 'halen het verbod van den invoer in het gebied te handhaven, maar tot dusver is door geen van beiden nog eon besluit genomen. Onze achtbare gemeenteraad ontving in de zitting vau 2 October 1889 een zeer onaangename afstraf fing door do mededeeling, dat de Minister van Bin- nenlandsche Zakon zijne goedkeuring niet hechtte aan de benoeming van eenen Leeraar aan het Gym nasium alhier, 't Was wel te verwachten dat dit bericht een pijnlijken indruk op de Baadsleden te weeg bracht; enkelen hunner drukten hunne bevreemding en verbazing uit over de handelwijze van den Minister en endosseerde den ontvangen klap aan het Collegio van Curatoren, die er evenwel niet van gediend waren. De klap blijft dus zitten op de Heeren Baadsleden, zonder te spreken van eene meerderheid of minderheid; het geheele Col- legie heeft hem beet. Maar nog veel treuriger dan de kastijding zelve, scheen ons het pleidooi van een paar Baadsleden die de handelwijze van den Minister //unfair» durfden noomen en zelfs in overweging garen, aan Z.E. om inlichting te vragen en hem eenige bevreemding over het besluit te kennen te geven I Hoe kan. in dit geval het denkbeeld rijzen om na het ontvangen van écnen klap beleefdelijk om oen tweeden te vragen Is bet niet meer practisoh, (en ziedaar onze raad) dat de Baad zich zeiven, en wel zeer ernstig, de den haar naar het voorplein. Op het oogenblik, dat de jonggehuwden in het rijtuig stapten, en de ande ren afscheid namen, zeide de marchese, die zich niet van zijne kinderen kon losrukken«Ach, wij zullon elkaar wederzien, spoediger misschien dan wij nu denken." Het rijtuig reed weg; en toen hij alleen was, bleef de oude man staan luisteren, naar het weg stervende geraas der wielen; toen ging hij naar bin nen, en liep nog lang door de ledige zaal op en neer. XX. TWEE JAREN LATER. En aan den hemel «Prijkt reeds Itaaljee zon." A. Aliahii. Terwijl de pastoor van een onbekend dorpje in Brianza, al blazende en hijgende van de groote in spanning, in de\ast van de sacristie het oude kerk register wegborg, waarin hij den vorigen dag, na de namen van zoo velen zijner arme biechtkinderen, ook die had ingeschreven van de jonge dame van het kasteel, en haar benijden bruidegom, borg een eerste minister in de archieven van den staat dat beruchte traktaat van Zurich, dat bijna op hetzelfde oogenblik door zes gevolmachtigde ministefs onderteekend was, die moede waren van drie lange maanden om eene groene tafel te zitten, bezig met zeer ingewikkelde onderhandelingen; met weinig of geen hoop, om den bewogen toestand van Italië te regelen. (Wordt vervolgd.) vraag stelle «Wat zoude den Minister tot zijn streng besluit hebbon bewogen Waa er in onze keuze iets onwettigs of wat is er onzerzijds gedaan of verzuimd, waardoor zulk eon besluit van Z.E. werd uitgeloktf Een van tweeën is zekerof de Minister maakte een .ongemotiveerd gebruik van zyn recht tot beoor deeling eer.er benoeming aan eene gesubsidieerde instelling van onderwijs of de Baad maakte op eene hoogst lichtvaardige wijze gebruik van zijne vrijheid tot benoeming van een No. 2 op die voordracht. En met een blos van schaamte moet bet Raads- collegie erkennen, dat geen grondig onderzoek van den aard dnr benoeming, noch van de overgelegde adviezen, bier den doorslag lieeft gegeven. De hooge belangen van twee inrichtingen van onderwijs wer den, alleen om nietige persoonlijke consideratiën voorbijgezien. Gemeenteraad van Gouda, gij hadt in dit geval eene meerderheid, die zeker meer reden heeft zichzelve te beschuldigen dan op naïve wijze den Minister zijn reoht te betwisten, dat ook hier weder bleek, een goed recht te zijn. Becht treurig vinden wij dezen loop van zaken in 't bizonder voor den eerstbenoemde, die geen reden heeft, zijnen vrienden dankbaar te zijn I J. Gouda, 3 October '89. Mijnheer de Redacteur! Het is mij gebleken dat onder de Goudsche bur gerij een bepaald misverstand heerseht aangaande de zaak, die in de raadszitting van gisteren en na afloop daarvan ook buiten den raad nogal éclat maakte. Den Gemeenteraad zou, aldus beweert men, door don Minister eenvoudig pro forma eene benoeming worden gegund, want kiest dat college niet dien persoon, die de Minister wil, dan wordt de benoeming een voudig vernietigd, enz. enz. Tot goed verstand der zaak moet in bet licht ge steld worden, wat hier en daar wordt over het hoofd gezien dat het een soort van welwillend heid is, althans een gunstige beschikking van de Eegeering dat Leeraren aan de Hoogere Burgerschool tevens mogen zijn Leeraren aan het Gymnasium. Werd dat niet toegestaan, dan zouden die Leeraars- betrekkingen de gemeente natuurlijk veel meer moe ten kosten dan thans het geval is. Uit den aard der zaak wil de Begeering nu niet onvoorwaardelijk beloven ieder, die de Baad benoemt, ook te zullen benoemen, maar alleen onflt'r zekere voorwaarden. De hoofdvoorwaarde isdat er tusachon den Inspec teur van het M. O. en den Inspecteur der Gymnasia overeenstemming besta over den te benoemen per soon. Beide heeren confereerden due daarover, kwa men eindelijk tot overeenstemming en bevalen den zelfden persoon aan. Van den Baad, wetende hoe de vork in den steel zat, zou men dus hebben mogen verwachten, dat hjj zioh ook mot die kenze zou ver eenigen. Hg deed dat echter niet om redenen, die thans buiten bespreking kunnen blijven en men kon dus vooruit wel voorspellen dat de Mi nister niet buiten het advies van den Inspecteur zon omgaan die deskundige is ea geheel op de hoogte van toestanden en personen en een Gemeenteraad zou volgen, die uit den aard der zaak in deze moet afgaan op autoriteiten en niet zelf han oordeelen. De meerderheid van den Baad, die eene benoeming doordreef, welke niet gewild werd door den Inspec teur en den Minister heeft dus aan zioh zelf te wijton dat de raadsbenoeming werd vernietigd, wat naar buiten altijd min of meer een ongunstig idee geeft. X. X. BUBGEMEESTEB en WETHOUDERS van Gouda, brengen ter openbare kennis, dat, ter voldoening aan art. 69 der Wet van den 4 Juli 1860 (Staateblad No. 87), afschriften van de Prooessen-verbaal, be treffende de benoeming van een Lid van den Ge meenteraad bedoeld bij de artikelen 62 en 67 dier Wet, zijn aangeplakt in de Korte Groenendaal als mede dat gelijke afsohriften op de Secretarie der Gemeente zjjn nedergelegd, alwaar daarvan inzage kan worden genomen op ioderen werkdag, van des morgens tien tot des namiddags een ure. GOUDA, den 8 October 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd. VAN BERGEN IJZE1JDOOBN. De Secretaris, BROUWER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge- meonte GOUDA, brengen ter kennis van alle Pa- tentplicktige ingezetenen, wier namen voorkomen op de suppletoire registers voor het dienstjaar 1889/90, (dat zijn zij, die na Mei 1889 zich in deze Gemeente hebben gevestigd of na dien tijd zich voor het Patent recht hebben aangegeven) dat de PATENTBLADEN in gereedheid en op de Secretarie dezer-Gemeente verkrijgbaar zjjn voor ben, die zich daartoe per soonlek aanmelden, van den 7 October 1889 tot en met den 19 October daaraanvolgende des voormid dags van 10 tot des namiddags 1 ure (de Zondag uitgezonderd)zullende overeenkomstig Z. M. besluit van 17 October 1820, de binnen dien tijd door de belanghebbenden niet afgehaalde PATENTEN, door den Deurwaarder der Directe Belastingen, aan hunne huizen tegen betaling van tien cents worden uitgereiktterwijl de nalatigen vervallen in eene boete van vijftien gulden, zoo zij hun PATENT of een afschrift daarvan niet kunnen vertoonen, wan neer dit verlangd wordt. GOUDA, don 2 October 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BBOUWEB. GOUda, 8 October 1889. De aanvoer van granen was heden weder zeer matig. In de prijzen kwam weinig verandering. Tarwe. Jarige Zeeuwsche 7.— a 7.30. Nieuwe dito 7.26 a 7 60. 'Mindere dito 6.75 a 7.Nieuwe Polder 5.75 a 6.25. Afwij kende 5.50 a 5.75. Roode Angel 6.70 a 6.75. KoggeZeeuwsche ƒ5.25 a ƒ5.60. Nieuwe Polder ƒ4.a 4.50. Buitenlandsche per 70 KG. 4.50 a 4.60. GerstWinter 4,50 a 4.75. Zomer 4.25 a 4.60. Chevalier 4.75 a 5.75. Haver: per Heet. 3.a f 3.75, per 100 kilo 6.50 a 7.Hennepzaad: Nieuw Inlandsch 6.75 a 7.25. Buitenlandsch 5. a 5.26. Erwten kookerwten 8.a 8.50, niet kokendo 5.75 a 6.Boonen bruine- boonen 8.50 a 9.60, dnivenboonen 6,75 a 7.25, paardenboonen 5.a 5 80. Kanarie zaad 7.25 a 7.76. Mais per 100 kilo: Amerikaansche Mixed 5.70 a 5.80. Odessa f 5.50 a 5.70. Cinquantine 6.50 6.75. De veemarkt met tamel. aanvoer, handel vlug en prijzen hoog. Vette varkens, goede aanvoer, handel vlug, 24 a 28 ct. per half kilo, varkens voor Londen, tamel. aanvoer, handel vlug, 22'/j a 23 ct., magere biggen, goede aanvoer, handel wil lig, 1.20 a 1.60 per week, vette schapen, tamel. aanvoer, handel minder, 20.a 87. weilammeren, groote aanvoer, handel idem, 14. a 11.Graskalveren, groote aanvoer, handel vlug, 45.— a 80 Aangevoerd 77 partgen kaas, handel ving, 1ste kwaliteit 27.a 29.2de kwaliteit 23. a 25.—. Noord-Hollandsche 27.a 29. Boter, goede aanvoer, handel vlug. Goeboter 1.85 a 1.50. Weiboter 1.05 a 1.25. Inhoud 1 ode all. Vragen van den Pag. Dr. J. E. Alberts. De voeding van den gezonden en den zie ken mensch (Slot). Waterdamp, mist, wolken en regen. Nationalisatie van den grondeigendom als oplossing van de sociale 'quaestie. I. Henry George. Vraagbus. Dr. H. Blink. Wandelingen in den Achterhoek en in Twente (Slot.) Winterswjjk, Enschede, Hengeloo, 01- denzaal, te 'Ómkenberg. AMSTERDAM, 3 October. Per Telegraaf.) Binnenlandsobe fondsen met weinig variatie. Certif. Arenberg 10. Aand. Deli-Bat. Maatschappij 5. Certif. dito 4 hooger. Buitenland en Warschau-Weenen flauwer. van de Makelaars De markt was heden flauw. Looo Tankfust 8.40 a 8.45. Geïmporteerd fust 8.45. Januari-, Februari- en Maart-levering f 8.4*0. November- en December-levering 8.40. GEBOREN80 Sept. Cornelia, ouders P. Spruit en C. J. den Oe. 1 Oct. Cornelia Anton, oudere i. H. Donnai en A. M. Redder. Albertes Johannee, ouders A. Boret en W. Nobel. 2. Berendine Margaretha. oudere B. 1. Scholten eu D. P. van den Hoek. OVERLEDEN; 1 Oct. L. de Jong, 8 ra. A. A. ven Balgog, 18 j. 10 in. GEHUWD2 Oct. R. Dijkstra en A. van Bnnren. GEBOREN Jantje, ouders D. Schouten en M. Kort. Arie, ouden H. Koeter en M, C. de Gans. Cornelia Flora, ouders G. Beijeo en M. H. Hoogebootn. Maria, ouders A. Goudswaard en M. A. tan Gilst. OVERLEDEN: B. Berkoawen, 84 i. GEHUWD: G. Jongeneel en J. Ket. Vijfde Klasse, trekking van Donderdag 3 October. No. 1865 2000. No. 3130 1600. No. 2235, 8052 1000. No. 11309, 12785 400. No. 3351, 7222, 12208, 15422, 19446 200. No. 311, 1324, 1914,2082, 7215, 10414,16978, 19309, 19599, 19?14 100. Prijzen van 70. 80 2479 5230 7792 9540 12242 14920 18404 97 2545 5330 7795 9644 12318 14936 18462 139 2640 5521 7806 9738 12491 15275 18465 169 2715 5569 7826 9763 12553 15334 18732 250 2718 5595 7852 9928 12733 15473 19125 335 2835 5757 7911 9943 12877 15551 19198 459 2962 5899 8059 10008 12885 15754 19312 499 3087 5936 8071 10307 12901 15803 19499 500 3135 6006 8141 10321 13133 15935 19534 526 3305 6153 8146 10386 13204 15998 19593 568 3374 6156 8167 10423 13226 16017 19624 601 3489 6283 8214 10679 13276 16096 19653 751 3558 6304 8255 10786 13322 16364 19701 816 3571 6377 8298 10829 13418 16502 19778 1098 3587 6384 8313 10945 13484 16845 19787 1352 3701 6448 8315 11080 13545 17339 19879 1411 4084 6511 8514 11131 13587 17400 19980 1524 4327 6833 8573 11165 13604 17424 20165 1543 4474 6932 8683 11194 13631 17432 20177 1574 4480 7012 8703 11319 13645 17504 20251 1639 4521 7036 8911 11436 13694 17540 20392 1684 4555 7110 8965 11483 13731 17782 20439 1714 4584 7136 8967 15135 13868 17786 20473 1736 4597 7149 9107 11550 13877 17849 20500 1938 4610 7191 9119 11634 13982 17958 20606 1970 4616 7242 9194 11648 14070 18062 20749 2260 4652 7286 9260 11694 14110 18160 20899 2271 4771 7436 9271 11912 14383 18169 20985 2418 4786 7511 9278 11996 14368 18174 20990 2425 4900 7606 9282 12004 14599 18832 20999 2434 4966 7671 9300 12059 14773 Bevallen van een Meisje E. de VENSchuït Best. Gouda, 3 October 1889. Alle Straatlantaarns te Gouda zgn voorzien van de wereldberoemde SUGG's en PARKIN SONS zelfreguleerende GASBRANDERS, voor gasbesparing en beider licht. Bovengenoemde Branders en Gasornamenten worden geleverd door den Agent te Gouda, wordt GEVRAAGD een in een net gezin. Zich aan te bieden bgMej. M. v. d. BURG, Markt Gouda. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, zgn voornemens op WOENSDAG den 9° OCTOBER 1889 des namiddags ten een ure in het raadhuis aldaar bjj inschrijving AAN TE BESTEDEN Bet Bestek is ter inzage op de Stadstimmer- werfien nlichtingen worden gegeven door den Gemeente-Bouwmeester. alle Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadelgk opgezonden door het Advertentie-Bureau van A. BRINKMAN en ZOON, te Gouda.

Goudsche Courant | 1889 | | pagina 2