Wollen KousenTjeenen Haantjes Lager Hier WOONHUIS annez. Baiteolandsch Overzicht. PETROLKUM-NOTRKttlNGEN BEURSBERICHT. ADVERTENTIËN. ANTON WECK, Horlogemaker, Brei- en Rokkenwol T. A. G. van DETH. DepOt A. N0RTIER, ingezonden. Csotzlaar Schalkwijk, te Rotterdam. IFOSTIEJIR/XtT-EIN-. Burgerlijke Stand. Haastrecht J. M. NOOTHOVEN van GOOR. J. A. F. NOOTHOVEN van GOOR— ONTVANGEN: gedekt worden. Deze leening is echter niet de eenige, welke voor 'de deur staat. Voorzeker zullen de over eenkomsten) met de spoorweg-maatschappijen waarvan deter dagen de inhoud is medegedeeld, eene nieuwe bron van inkomst voor den Nederlandschen Staat openen, maar voor de uitvoering dezer overeenkomsten moet de Staat natuurlijk beginnen met een beroep te doen op het kapitaal. Vóór alles echter houde men in het oog, zegt de Arnh. Ct., dat deze Begeering met de modewerking van deze Tweede Kamer een Dieuwen kuil gegraven heeft, waarin do gelden uit de Nederlandsche schat kist bij wagenladingen gestort zullen worden. Dat is de nieuwe onderwjjsregeling, de subsidieering aan de kerkelijke soholen zonder noemenswaardige waar borgen noch grenzen. Het is nog maar eene half geboren wet, die de geldmiddelen met eene deerlijke verwarring bedreigt, en de Ank. Ct. neemt aan, dat de Eerste Kamer door de besmettelijke conciliatie- koorts wel zal aangedaan worden en dat dus de wet in het Staatsblad zat komen preken. De onbestemde berekening, losweg bjj de toelichting van het wets ontwerp gegeven, gegrond op opgaven, die, reeds onvolledig toen zjj werden medegedeeld, sedert nog minder volledig en vertrouwbaar geworden zijn, kwam reeds tot een totaal van 800,000. Op deze ver hooging van uitgaven kon bij het opmakon der bo- grooting voor 1890 niet gerekend worden, om de goede reden, dat tijdens de bewerking van dat do cument ran het lot van het even aangeboden wets ontwerp nog niets te zeggen was. Maar toen de minister van financiën de begropting aanbood, op 19 Soptember, was daaromtrent veel meer bekend, en had hij volstrekt geen reden om vermindering van lasten in de naaste toekomst voor te spiegelen, bekend als hij was met-de groote waarschijnlijkheid, dat de subsidieering /an de kerkelijke scholen, ook na inkrimping der '"Rijkskosten voor het openbaar lager onderwijs, de schatkist reeds terstond op min stens een millioen 'sjaars zal te staan komen. Zie daar nieuwe uitgazen die, naar de Arnli. Ct. aan merkt, dan toch wel degelijk versterking van mid delen vereisohen. Reeds is met een enkel woord gemeld, dat in de vorige week de Hritsctio Iron and Steel Institute hare vergadering te Parijs heeft gehouden en aldaar het grootsche plan is ter sprake gekomen: een brug te slaan over het Nauw van Calais. De heeren Schneider te Creuzot en Hersent, voor malig voorzitter der Voreeniging van Fransche ingenieurs, zijn de ontwerpers van dit plan. Als uiteinden der brug hebben zij op de Fransche kust een plek gekozen tusschen Calais en Boulogne bij Cap (irisnez, en in Engeland bij Folkstone. Tus schen die beide plaatsen is het Kanaal het nauwst, en het vaarwater heeft daar eenige ondiepe plekken, waar sleohts 7 tot 8 meter water staat, wat den bouw zal gemakkelijk maken. Voor 't overige staat, op dit gedeelte 25 tot 55 meter waterde diepste gedeelten vindt men in het midden. Bij de opne mingen, die indertijd hebben plaats gehad toen het tunnelplan onderzocht werd, heeft men bevonden dat de zeebodem aldaar zeer zware pijlers dragen kan. De brug is ontworpen van staal, waarvoor de beroemde Firthbrug tot voorbeeld is genomen. Volgens raming zal er ongeveer 1 millioen ton voor gebruikt worden, waarvan elk der beide landen de helft kan leveren, wat vele jaren achtereen der nijverheid volop werk zal geven want de duur van het werk wordt op 10 jaren gerekend. De tegenwoordige stand van den bruggebouw laat toe, voor den bovenbouw bogen van 500 meter spanning te bezigen, hetgeen voldoende wordt geacht om de scheepvaart niet te belemmeren. Een deel der bogen zal echter minder spanning hebben, tot een geringste wjjdte van 100 meter. Op elk der gemetselde pijlers is een metalen ver hooging ontworpen ter hoogte van 40 tot 42 meter, tot het dragen van den bovenbouw, die dan 55 meter boren hoogwater zioh zal verheffen. Volgens de raming der ontwerpers zal het metaal werk der pijlers 380 millioen francs kosten en de metalen bovenbouw 480 millioen, te zamen dus 860 millioen francs. De brug zal alleen bestemd zijn voor spofirweg- verkeer met dubbel spoor. Er zijn ook wachthuizen op ontworpen en er is plaats vuurtorens, die met allerlei gekleurd licht de scheepvaart terecht kunnen Zooals men weot, hebben bij het tunnelplan de bedenkingen, van militaire zijde aangevoerd, zwaar gewogen. De heere Scheider en Hersent zijn echter overtuigd, dat die bezwaren bjj een brug weinig beteekenen, omdat het zeer gemakkelijk zal zijn de landhoofdea en nabijgelegen gedeelten der brug on toegankelijk te maken. Zjj hadden hun plan reeds in alle bijzonderheden uitgewerkt en hebben een groot aantal teekeningen en plannen aan de vergadering overgelegd. Bij do gedachtenwisseling, die er over gevoerd werd, werd de meening verkondigd, dat een tunnel zoovele miltioenen zou kosten. Maar al achtte men den bouw der pijlers een uiterst moeilijk werk, om trent de mogelijkheid zulk een reuzonbrug tot stand te brengen werd weinig twijfel geopperd. De voor zitter, sir John Ritfon, kon zelfs mededoelen, dat de beroemde ingenieur Fowler zich tegenover hem bereid had verklaard, het leggen van een brug over hot Kanaal op zich te nemen. De vraag was echter of het noodige geld te vinden zou zijn, maar reeds had een der voornaamste Fransche financiers zijne medewerking toegezegd. Wal do raming dér kosten aangaat, die was ook reeds door voorname deskun digen nagegaan. handbl. In een tijdschrift voor zendelingen, dat te Shanghai verschijnt, heeft Dr. Faber, een bekend geleerde, een merkwaardig artikel geschreven over den staat der vrouwen in China. Meer bepaald handelt hij over de theoretische plaats, door de classieken aan de vrouw in de natuur toegekend. Dezo klassieken verkon digen de navolgende dogma's over dit onderwerp: (1) De vrouw is evenzoo verschillend van natuur van den man als de hemel is van de aarde. (2) Chi- neesche moralisten van eiken tijd en godsdienst nemen een zeker dualisme in de natuur aan, nl. een man nelijk beginsel yang en een vrouwelijk beginsel yin. (3) De dood en alle andere kwade zaken komen van het vrouwelijk beginsel yin, terwijl het leven en de voorspoed de gevolgen zijn van het mannelijk begin sel yangdaarom wordt het als eene wet der natuur beschouwd, dat de vrouwen onder het gezag der mannen behooren gehouden te worden en geen eigen wil mogen hebben. (4) De vrouwen zijn wel is waar menschen, doch van eene mindere soort dan de man nen en kunnen nimmer tot volkomen gelijkheid met hen geraken. (5) Daarom .moet de opvoeding der meisjes-zich ten doel stellen: volkomen onderwerping en geenszins beschaving en ontwikkeling van Óen geest. (6) Vrouwen kunnen voor zichzelven geen ge luk smaken; zjj behooren te leven en te arbeiden voor de mannen. (7) Alleen als de moeder van een zoon, en dus als de voortplantster der rechte fami- lieljjn, kan de vrouw zich uit hare vernedering op heffen en tot zekeren graad de geljjke haars echtge- noots worden, doch alleen in haar bjjzonderen kring, namelijk de huishoudelijke zaken, en in de voor ouderlijke zaal. (8) In de andere wereld is de ge steldheid der vrouw geheel dezelfde, want daar gelden dezelfde wetten van bestaan. Zjj is niet de gelijke van haar echtgenoot, maar behoort tot hem, en hare gelukzaligheid hangt af van de offeranden, die hare nakomelingen voor haar op de altaren offeren. Dit zijn de leerstellingen, verkondigd door Confu cius, Menoius en de oude wijzen, walker herinnering sedert duizenden jaren in China in eere wordt ge houden. Volgens een oorrespondent van den Daily Telegraph had dezer dagen een romantisch voorval plaats ten huize van den heer Huber, een bekend fotograaf te Weenen. Een heer, die den middelbaren leeftijd reeds voorbij was, klaarblijkelijk een vreemdeling, bezocht diens atelier, om zijn portret te laten maken. Daar hij eenigen tjjd moest wachten voor de gebruikelijke toebereidselen, nam hij een album met portretten ter hand. Eensklaps hoorden de bedienden in het aan grenzend vertrek een gil en zich naar het salon haastend, waar de vreemdeling waohtte, vonden zjj dezen bewusteloos op den grond uitgestrekt. Toen hij was bijgekomen, verklaarde hij, dat het album, dat hij in had gezien, een portret bevatte, waarvan hij zeker was, dat het zjjn dochter voorstelde, die hij in ruim twintig jaar niet had gezien. De gelaatstrekken herinnerden hem zoo levendig aan zijn vrouw, dat hjij zich niet kon vergissen. Hij zoide, dat droevige om standigheden hem, nu bijna een en twintig jaar gé- leden, noodzaakten vrouw en kind te verlaten. Zijn dochtertje was toen nauwelijks drie jaar oud. Hij had, enkele jaren later, alle pogingen in het werk gesteld beiden terug te vinden, maar was daarin niet ge slaagd, zoodat hij ten slotte, het er voor hield, dat zjj Sestorven waren. De fotograaf deelde hem mede, at het bewuste portret, dat eener jonge dame was, die te Weenen pianolessen gaf en in de onmiddel lijke nabijheid woonde. Men sprak af, dat de vreem deling, de heer M. uit New-York, haar den volgen den ilag zou bezoeken en men haar op zijn komst zou voorbereiden. Het bleek werkelijk, dat de dam» zijn dochter was; zij heeft Weenen reeds verlaten eh is met haar vader op reiz naar Amerika. Hij ia een man, die door gelukkige speculaties schatrijk ip geworden, zoodat de arme piano-juffrouw plotselinj erfgoname is geworden van ettelijke millioenen dollar Voor zjjn vertrek bedacht de rijke Amerikaan dei heer Huber met een kostbaar geschenk. Het bezoek van den Bussischen Keizer te Berlijn heeft volgens programma plaats gehad. Vormeljj|c en volgens etiquette, maar weinig hartelijkheid. Gaan sommige berichtgevers voort, alles zoovei mogelijk zwart to kleuren, de omstandigheden ijl aanmerking genomen, krijgt men toch van hot geheel hem eenige woorden: „Haar nog eens zien goede, lieve zuster zij zal mij niet vloeken 1 O! als zij maar gelukkig mag zijn! Toen hij dioht bij het huis gekomen was, bleef hij bij het hek staan, en trachtte onder de boomen van den tuin door te zienhet was of hij geen stap verder durfde gaan. Zonder zelf gezien te worden zag hij eene gestalte heen en weder gaan. Het was zijne zuster, die in gedachten verdiept, door den kleinen tuin dwaalde Hij trad een stap vooruit, wilde roepen, haar naam uitspreken, doch kon niet; hij kon de geheime kracht niet overwinnen, die het hetn belette. „Het is onmogelijk!" fluisterde hij, „zij zóu in mijn hart lezen; ik heb haar gezien Dat is voor mij de laatste zegen!" En hij vlood weg. Weldra was hij aan den voet van den heuvel, waar Boltramolo hem wachtte. De boeren, die 't laatst uit het veld kwamen, gingen hen voorbij zonder hen te zien, daar zij in de schadnw van den muur stonden. „Alles is best gegaan," begon de soldaat zich de handen wrijvende, met veel zelfvoldoening. „Ik ben wel niet heel slim, maar ik heb dien ouden brompot toch beet gehad. En zonder dat hij er iets van merkt, of eene vlieg wakker wordt, kan meneer nu 't kasteel in- en uitgaan, en het van het dak tot den ke lder doorloopen. 't Is niet om me zeiven te prij- zen, maar als het voor meneer is, dan weet ik het wel; luister nu eens of ik 'tniet goed heb gedaan. Ik klopte dan bij Malteo aan, hij doet de deur open, en houdt mjj zijn lantaarn voor don neus. Hij ziet een soldaat, en zonder mij goed aan te kijken, bromt hjjHelp een Piemonteesals de schrik hein niet verlamd had, zou hij zeker de deur in mijn gezicht dicht geslagen hebben. Maar eensklaps her kent hij mij, en toen vertel ik hem, dat ik hier beu op bevel van meneer om te halen En daar ik zoo gauw niets bedenken kon, kijkt hij mij ach terdochtig aan, en ik zeg dood bedaard: „Eene relikie van zijne grootmoeder, die ergens in zijne kamer moet zijn." De huisbewaarder kijkt al wat vriendelijker, hij gelooft mij, of houdt zich of hij mij gelooft, en grypt naar eene bos sleutels, omdat hij met mij mede wilde gaan.. En ik: „goed, vader Malteo, gij zijt verstandiger dan al de anderen sa men. Hij loopt vooruit, ik achter hem, maar van tijd tot tijd kijkt hij achterdochtig om Wij zijn op het bordes. Terwijl hij de zware ketting losmaakt, gauw, raap ik eene handvol kiezelzand op. Dat was een goed denkbeeld, niet waar?Nu hij vooruit, maar ik blijf togen de deur leunen en en er zit een steentje in het slot. Wij komen boven, al de deuren staan open. Eindelijk licht hij den lantaarn in de hoogte. „Dit is de kamer van den Signor marcheaino," en ik begon overal te zoe ken, naar wat er tooh niet was. Eindelijk zeg ik: „Nu, goed, ik heb mijn plicht gedaan," en we gaan weer heen, zoo als we gekomen zijn. We komen weer beneden, Malteo altijd brommende; eindelijk staan wij weer op het bordes; hij steekt den sleuh in het slot, draait, draait nog eens Lievj hemel! het slot is verdraaid. „Zou het verroest zijn?" En ik: „Ja, dat kon wel, laat ik het een probeeren." Natuurlijk trek ik de deuren met gei weid dicht, hij denkt dat zij gesloten zijn, eh zeg heel wijs, dat hij het slot morgen eens smeren zal. En zoo scheidden wij, als de beste vrienden, van dt' wereld. Is dat nu niet goed meneer?" Galeazzo had hem laten praten, zonder er veel op te letten, en toen Beltramolo ophield, zeide hij. „Kom, laten wij nu gaan." „Ja, maar er is nog eene zwarigheid l.uis- ter toch meneer Ik heb dezelfde grap niet kunnen doen aan het slot van het hek; die huisbewaarder is een oude rat; nu liep hij aohter mij, en hij hield rnjj goed in het oog. Maar ik wept toch wel een middeltje Een stop of wat hier van daan, is do muur lager, wij zullen eroverheeh klimmen. Het is,wel do koninklijko weg niet, manr ik heb dien in vroegeren tjjd gevonden Ik zal de waarheid maar zeggen in den tijd, fbeh ik zoo dikwijls in een hoekje van de herberg zat, en mijzelven, en alles om mij heen, vergat bij mijne flescb." „Ja, goed, zoo als ge wilt." I Beltramolo had getracht zijn heer wat op te vroq- Iijken. met zijn verhaal, want het deed hem leed, dat hij dezen zoo somber, zoo geheel anders dan gewoonlijk zag. Wordt vervolgd.) geen ongunstigen indruk. De plichtplegingen en toosten hadden iets afgemetens, op bet station bieren de kussen achterwegen en werd de omarming vol doende geacht, maar dat vloeide alles voort uit de wjjze waarop het tegenbezoek werd gebracht. De hoofdzaak is dat de Czaar zjjn vroegere welwillend heid ten oprichte van Bismarck scheen behouden te hebbende Rijkskanselier kreeg aan het station een handdruk en had later een onderhoud met den Czaar, dat bijna anderhalf uur duurde, 't Was dus meer dan een beleefd heidsontrangst en Bismarck zal zon der twijfel met zjjn gewone openhartigheid den poli- tieken toestand uiteengezet hebben en bij de ver zekering dat Rusland nimmer zal worden aangevallen, de zeer duidelijke verklaring gevoegd hebben, dat het Drie-, bijna voudigvierbond handelend optreedt tegen elke Mogendheid, die den vrede verbreekt. Uit verschillende vingerwijzingen in de pers, voor zoover deze te vertronwen is, en niet met beurs- en andere speculanten in verband staat, wordt dan ook opgemaakt, dat de vrede meer verzekerd kan geacht wordon, al werd het tegenbezoek van den Czaar wat laat gebracht. De eendracht onder de Belgische liberalen, welke na de verkiezing van den radioalen leider Janson te Brussel tot lid der Kamer werd hersteld, heoft de eerste ernstige proef doorstaan. Het gold een alge meen protest tegen het voornemen der regeering, om het zoogenaamde stelsel van capaciteiten af te schaffen en geen kiezers meer toe te laton, op grond dat zjj na een examen getoond hebben daarvoor de noodige mate van ontwikkeling te bezitten. Door deze be perking van het kiesrecht wordt het aantal kiezers met ruim 50,000 verminderd en hiertegen komen alle liberalen in verzet, omdat zjj daarin in de eerste plaats een poging der regeering zien om de tegen woordige regeering der clericalen te bestendigen. De liberale en radicale vereenigingen te Brussel hebben zich aaneengesloten, ten einde deze poging te verhinderen, en het protest, hetwelk zjj openbaar maken, vindt overal weerklank. De gemeenteraad van Brussel heoft een protest tegen het plan doen hooren, in den Raad vau Luik is een dergelijk voor" stel aanhangig en spoedig volgde een aantal raden van kleinere gemeenten. De „liberale Vlaamsche Bond» begint te Brussel met het houden van een aantal bijeenkomsten, waarin een algemeene bewe ging wordt voorbereid. Te oordeelen naar de houding van het Journal de Brutelles, bet orgaan van den minister Beernaert, is de regeering echter niet voornemens haar plan op te geven. Het te Washington vergaderde en door ons reeds besproken congres, der Amerikaansche staten blijft de aandacht trekken. Het doel der ontwerpers toch is niets minder dan Amerika geheel onafhan kelijk te maken van Europa. Heeft de bekedde leer van Monroe lot strekking elke inmenging van Europoescbe staten in Amerikaansche zaken tegen te gaan, thans wil men door een soort van Amori- kaanschJ Unie er toe geraken de nijverheid en handel van Europa zooveel mogelijk uit Amerika te weren. Reeds nis minister van president Garfield heeft do heer Blaine het denkbeeld opgevat, een tolver bond tusschen de Staton van Noord-, Midden- en Zuid-Anterika te stichten. Zjjno pogingen om met de landen van Zuid-Amerika handelsverdragen te sluiten, ten einde den Enropeeechen invoer door dien uit de Unie te vervangen, zijn toen mislukt. Thans is hij weder minister en heeft de protectionistische partij de overhand behouden. Het congres, dat nu te Washington vergaderd is, moet strekken om zjjn plannen te bevorderen en den tegenstand te breken, dien hij tot dusver bjj de Zuid-Amerikanen heeft ondervonden. Het congres, waaraan alle Zuidamerikaansche Staten, behalve Paraguay, deelnemen, zal zich ook bezighouden met voorstellen om eenheid vau maten en gewichten en een muntunie voor te bereiden. Ook zal men trachten alle geschillen tusschen de Aunenkaansche Staten door scheidsrechters te doen uitmaken. Hot hoofddoel der ontwerpers is echter de stichting van een Amerikaansch tolverbond, ge richt tegen de mededinging van Europa. De krachtigste Amerikaansche staat, de groote Unie van het Noorden, tracht zoodoende voor zjjn handel en nijverheid een gebied to veroveren, dat tbans grootendeels beheerscht wordt door Europeeschen finHdmominm,»»a Economiete Francais bevat daarover sprekende cijfers. In 1882 kocht Brazilië uit Frankrijk goederen voor een waarde van 86 millioen francs, en slechts voor 46 millioen uit Noord-Amerika. De Argen- tijnsche republiek kocht in 1886 voor 60 millioen van Frankrijk, tegen 25 mill, van Noord-Amerika, me vee meer dan uit België. Het scheepvaaTt- ver eer is eveneens grootendeels in Europeesche an en. De Unie heeft slechts twee stoomvaart lijnen naar het zuiden, die slechts ëénmaal 's weeks Tot dusverre hebben de Staten van Zuid-Amerika weinig geneigdheid aan den dag gelegd om zich door de Unie te laten exploiteeren. Het wantrouwen is nog lang niet overwonnen en het streven nanr nationale eenheid, dat het Duitache tolverbond in het leven heeft geroepen, bestaat in Amerika niet, waar men met geheel verschillende rassen te doen heeft. Of het Congres inderdaad aan de bedoeling der ontwerpers zal beantwoorden, is derhalve hoogst onzeker en in allen gevalle zal het geruimen tijd kosten alvorens het doel ia bereikt. Voor Europa dreigt geen oogenblikkelijk gevaar, maar in het feit, dat zulk een congres gehouden wordt, ligt een ern stige waarschuwing opgesloten voor de Europeesche handel en nijverheid, om op hun hoede to zijn. De Fransche Economists heeft het denkbeeld ge opperd, dat Europa als maatregel van tegenweer een Ehropeesch tolverbond zal stichten, geljjk reeds voor een jaar een Frensobman het plan van een tolunie tusschen Duitschland en Frankrijk heeft geopperd, als grondslag van blijvenden vrede tus schen beide landen. In dergelijke ontwerpen, die al zeer weinig kans van verwezenlijking aanbieden, zal mén wel geen vertrouwen stellen. Meer heil is zekér te verwaohten van den persoonlijken arbeid en ondernemingsgeest in Europa, het vestigen van kantoren en handelshuizen in Zuid-Amerika en het uitbrejden der stoomvaartlijnen. Mynheer de Redacteur! leer F. C, Buhrmann, uitgever (o. a. van het 'erk Maria. Stuart) te Amsterdam komt in i tt. Nieuwsik wil zeggenin de Gouwenaar, op tegen mjjn stukje, dat U in Uwe courant van 9 October een plaatsje hebt waardig gekeurd. Hoewel ik nu niet begrijp, waarom ge noemde Heer een ander blad voor zjjne verdediging kiest, dan dat waarin hjj is aangevallen, verzoek ik U zjjn antwoord hier te doen volgen, opdat uwe lezers geheel over de quaestie kunnen oordeelen. MARIA 8TUABT. Op infame wijze tracht de heer A. Brinkman in zijn bladzie Goudeche Courant 9 October 1.1., het debiet te benadeelen van mijne goedkoops volks— uilgai'é„Maria Stnart en .haar tijd.» door aan de woorden „ruim 48 afleveringen» uit het prospectus dier Uitgave, een verdachte uitlegging te geven. Mjj voorbehoudende de heer Brinkman ter plaatse waar zulks behoort, ter verantwoording te roepen, deel ik bjj deze aan ben die ingeteekend hebben, of zulks nog wenschen te doen, mede, dat de intee- kenaar op „Maria Stuart», in geen geval, meer dan 54 afléveringon in rekening zullen gebracht worden. Mgcht. het werk meer bédragen, dan zullen die meerdére afleveringen gratis aan den inteekenaar verstrekt worden. F. C. BUHRMANN, Uitgever. Amsterdam, 10 October 1889. Als meu zich herinneren wil dat ik eenvoudig aanmerking maakte op het onbepaalde „ruim 48 afleveringen», dan vraag ik lo. welk infaams is daarinj gelegen en 2o. waarom heeft de Heer Buhrmann niet op het prospectus geplaatst, wat hij nu (door mijn opmerking uitgelokt) in de Courant schrijft), nl. dat in geen geval meer dan 54 afleve ringen I in rekening zullen gebracht worden? In ieder geval weet men nu waaraan men zich heeft te houden met deze „goedkoope volksuitgave». Zal ik nu I nog iets zeggen over do fraze: „Mij voor behoudende enz.» Mij dunkt, het is beter daar over maar eeiis te lachen. Na dankbetuiging voor de plaatsing, Uw Dw. Dnr., A. BRINKMAN. van de Makelaars De markt was heden vast. Loco Tankfust ƒ8.20 a 8.25. Geïmporteerd fust 8.25. Januari-levering 8.20. November- en Deoember-lovering 8.20. LIJSjT van BRIEVEN, geadresseerd aan onbe kenden, gedurende de 2e helft der maand September, welke door tussohenkomst van het postkantoor terug te| bekpmen zjjn. J. IJ, Reitsma, Nijmegen. Duitschland. Mev]r. C. Blairon Polak, Berlijn. Frankrijk. H. lleidendam, Parijs. Bohemen. M. Benten, M&rienbad. Gouda, 12 October 1889. De Directeur van het postkantoor, VORSTEB. AMSTERDAM, 14 October. (Per Telegraaf.) Binnenlandsche fondsen onveranderd. Aandeelen Deli-Bat. Maatschappij 15»/0 lager. Buitenland wei nig fluctuatie. Warschau-Weenen vast. GEBOREN Heiltje, ouden H. ven der Vlist en M. Lek- kerkerker. Adrian» Jehaones, oflders R. Slangen en C. M. G. Snellenen. OVERLEDEN.' 34. Duijm. 67 j. S. Bakker. 54 j. Heden overleed tot groote smart van hare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achter kleinkinderen Mej. de Wednwe S. M. SANDERS geh. Lkwijt in den onderdom van circa 86 jaren. Dit aller naam, JACQUES SANDERS. Gouda, 11 October 1889. Eenige en Algemeene Kennisgeving. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bg het overljjdeif van onze ge liefde Zuster en Behuwdzuster, BENJAMINA MARIA van GOOR, betuigen wij onzen harteljjken dank. Roest van Limburg. E. LÜLIDS van GOOR—Romrijn. Gouda, 12 October 1889. Wjjdstraat GODDA. Reparatiën worden soliede, spoedig en billjjk bewerkstelligd. Oe geruchten, als zon ik Gouda met terwoon verlaten, zjjn geheel en al onjuist. Onder beleefde aanbeveling, ANTON WECK. met de bijpassende WOL. in diverse klenren, bjj 10 Ct. per flesch, 5 Ct. per flesch. Gonwe C. s4/si- Te Gouda wordt TE HUUR of TE KOOP gevraagd op een goeden stand een bg voorkeur met Brieven franco onder No. 1917, bg den Uit gever dezer Courant. t

Goudsche Courant | 1889 | | pagina 2