ST. NIGOLAAS ETALAGE. GROOT MIRAKEL. h Baitenlandsch Overzicht. 33<2steStaats-loterij PETR0LEUM-N0TEERINGEN BEUBSBEBICHT. ADVERTENTIËN. GALANTEEIËN, BYOüTERlM HUINCK, Hoogstraat. DEFUSIPULP. De Agent: W. den HERTOG. Cantzlaar Schalkwijk, te Rotterdam. Zuivere NATUURBOTER raadsleden bekend, maar U vermoedelijk onbekend, tot de door U besproken beslissing hebben geleid. De zelfstandigheid der plaatselijke besturen, zou naar Uwe meening door die beslissing weder een «knak" hebben gekregen. Vergun mij hierin metU van gevoelen te verschillen. Wel heeft de zelfstan digheid van het Goudsche bestuur een knak ge kregen, maar niet nu; veel vroeger reeds, toen men, een volledig gymnasium wenschende, met het Rijk een regeling trof, dio geldelijk niet onvoordeelig moge zijn, maar die op den duur tot meerdere moeilijk heden aanleiding kan geven. Die regeling beoogde dat men voor het gymnasium zou kunnen profiteeren van de krachten der Rijks hoogfcre burgerschool. Zij werd door den Raad goedgekend. Er zijn dus betrekkingen gecombineerd, waartoe door verschillende autoriteiten moet worden benoemd. Rijk en gemeente moeten zich over den te benoemen persoon verstaan, want de tractementen zijn zoo geregeld, dat niemand de betrekking aan één der beide inrichtingen zou aanvaarden. De Raad benoemt natuurlyk eerst, maar afgescheiden van de goedkeuring, gevorderd wegens de Rijkssubsidie aan het gymnasium zal er voor de Rijksbenoeming toch in overweging moeten worden genomen, of de door den Raad benoemde, ook door den Minister aan den Koning kan worden voorge dragen. Men kan toch moeilijk de benoeming tot een Rijksbetrekking in handen leggen van den ge meenteraad. Id den regel zal er ook overeenstemming zijn. Bij een aantal benoemingen, noodig bij de oprichting van het gymnasium, is de ge wensch te overeenstem ming verkregen. Slechts eens is die verstoord, maar verstoord door de meerderheid van den Raad, die, zonder kennis te nemen van de stukken, den tweede der voordracht (aanbeveling) benoemde. Wellicht zou dit voorkomen zijn, indien Curatoren Uw ge voelen hadden gedeeld, dat geen tweetal noodig was, maar ook één persoon kon worden aanbevolen (dit is thans ook geschied). In geen geval kan hiervan een verwijt aan dit college worden gemaakt, wel aan die raadsleden, die geen nota namen van de stukken, en die, bij het uitbrengen hunner stem, niet het belang der instelling in de eerste plaats op het oog hadden. Wanneer dus ook iets door het gebeurde een knak heeft gekregen, dan is dit niet de «zelfstandigheid der plaatselijke besturen", maar een oude vijand der gemeentelijke ontwikkeling het nepotisme. Dat het door dezen knak voor goed dood mocht zijn gemaakt, is de welgemeende wensch van hem, die U voor de plaatsing dezer regelen hartelijk dank zegt. Gouda. N. N. {Wij zijn de geëerde inzenders der beide hierboven geplaatste stukken dank schuldigdat zij otis en onze lezers in de gelegenheid steldenover de motieeen te oordeelen, die den Minister geleid hebben tot onthouding van zijne goedkeuring aan het benoemingsbesluit. De eerste houde ons echter de vraag ten goedeof hij om artikel wel juist gelezen heeft. Wij meenen dit te mo gen betwijfelen; anders toch zou hij waarschijnlijk de opmerkingdat ivij ditmaal tegen windmolens streden w de pen hebben gehouden. Want wij hebben niet het concrete geval te Gouda beoordeeld of veroordeeld dit was voor ons slechts de aanleiding tot het leveren eener beschouwing over debeteekenis van art. 17, al. 2 der hooger onderwijswet. Wij hebben uitdrukkelijk gezegddat gde vraag of de benoeming van no. 2 der aanbevolenen eene op zich zelf goede benoeming was, voor iemand, die buiten de quaes tie staat, moeilijkzoo niet onmogelijkis te beantwoordenwij hebben er op gewezendat voor ons niet viel uit te maken, of in dit geval die uiterste noodzakelijkheidbestond, die den Min. tot het uitspreken van een nvetog zou moeten leiden. Alleen hebben wij de onderstelling gewaagd, dat naar den schijn te oordeelen de wensch van den Min. om de betrekking te combineeren met die van leer aar aan de Rijks hoogere burgerschool, „op de wei gering niet geheel zonder invloed zal zijn geweestUit bovemtaand stuk blijkt dat deze onderstelling volkomen juist was. Wij geven nu gaarne toe dat de Minister in deze niet anderf kon handelen dan hij deed en dat hij aan de autonomie der plaatselijke besturen in het algemeen geen knak heeft toegebracht, maar het is toch niet te ontkennen dat bij eene regeling als te Gouda plaats had de tweede geëerde inzender toont dit met juistheid aan de zelfstandigheid van een gemeente bestuur, voor een deel althans, wordt prijsgegeven. Voor de besturen van andere gemeenten met gesubsidi eerde gymnasia ligt in het voorgevallene een wenk.) Red, Gemeentestem. In de R. C. Kerk op de Gouwe is gisteren morgen medegedeeld dat naar aanleiding eener Liefdadigheids- preek de vorige week gehouden door Pater Athanasius, van Maastricht, ongeveer ƒ700 is gecollecteerd ton behoeve van het op te richten R. C. Weeshuis. In de gezelschapskringen te Berlijn verhaalt mon van een bankier aldaar, bekend om zijn angst en voorzichtigheid, die, een uitstapje naar Parijs ma kende, aldaar het volgende niet onaardig voorval had. Onze slimme bankier, die veel gehoord en golezen had van de pick-pockets op do Parijsche tentoon stelling, had een sommetje van tweeduizend francs in den band van zijn pantalon doen naaien, om dat als eon appeltje voor den dorst te bewaren, in geval hij de dupe werd van den een of andoren behondigen oplichter. Wat gebeurt echter? Een kellner uit het hotel, waar do bankier zijn intrek genomen heeft, gaat op een goeden dag met een aantal kloedingstukken en den kostbaren ban kiers-pantalon er van door. Eenige dagen later wandelt do bestolen Duitsche bankior op het ten toonstellingsterrein en ziet een heer naar den top van den Eiffeltoren stijgen die, o schrik, een pan talon draagt juist als de gestoleno. De aandacht dor politie op dien persoon te vestigen, was het werk van een oogenblik, en weldra stond een ge heimzinnig dienaar van den H. Hermandad aan den voet van den toren den verdachte af te wachten. Achtervolgd naar eeir nabijgolegen restaurant, werd laatstgenoemde uitgenoodigd de herkomst van zijn pantalon te verklaren, waarop hij te kennen gaf dien van een onbekende te hebben gekocht. De bankier, die niet was achtergebleven, vroeg daarop aan den politieboambte om even den band dor pantalon open te1 tornen, en ziet, daar kwamen de twee bankbiljetten voor den dag, tot niet geringe verbazing van den nieuwen eigenaar van het klee- dingstuk en tot groote vreugde van den bestolen bankier, die reeds dadelijk de biljetten in zijn por tefeuille wilde opbergen, waartegen echter de voor zichtige politieman opkwam, daar diens superieuren eerst met het gebeurde dienden te worden in kennis gesteld. Het gezelschap begaf zich dus naar oen nabijgelegen politiecommissariaat, waar, na de noodige legitimatie, de bankbiljetten aan hem, roohtmatigen eigenaar, werden terruggegeven. Engeland houdt nog steeds vast aan oude ge woonten en ceremoniën in 't staatsbestuur. De president van de Kamer zit niet op een zetel, maar op een zak wol, als aandenken aan het stygen van Engelands bloei door den wolhandel. Al de hooge heeren verschijnen nog in een kostuum uit den pruikentijd, met roipruikjes op en lange tabbaards aan. Op de tafel ligt een meterslange schepter met koninklijke kroon, als zichtbaar teeken van de koninklijke macht. Zoo viert men steeds te Londen een aardig feest namelijk den optocht van den eersten burgemeester of lordmayor der stad. Pas heeft deze plechtigheid weder plaats gevonden, en wel op zoo eigenaardige manier, dat we onzen lezors een korte schets daar van niet kunnen onthouden. Alle verkeersmiddelen naar de City waren met passagiers sinds 's morgeus zeer vroeg opgepropt. Maar in dichte massaas trokken ook de vöetgangers naar de middel stad, en lang voor 't middaguur, waarop zich de processie van Guildhall in bewe ging zette, waren allo trottoirs dicht bezet en alle balkons en vensters ingenomen. Op daken en goten zelfs stonden nieuwsgierigen. De dagbladen hadden allerlei verhalen over den te houden optocht ge geven en niets overdreven. Het voorbijtrekken van den optocht nam een halfuur in beslag, waarna de dichte menigte zich aansloot. De optocht werd geopend door politie, een af- deeling lansiers en de stafmuziek der artillerie. Dan kwamen afgevaardigdon der officieren, fransche en algerijnsche brandweerkorpsen van andere engelsche steden, allen in kostuum. Het korps sjouwerlieden volgde met muziek, zoo pok het korps vrijwilligers met wapperende banieren en de gilden der stad. Dan kon het engelsche publiek zich verlustigen in het voorbijtrekken van verschillende groepen, die oud-engelsche spelen en de hoofdtrekken van het londensche leven deden zien. Zoowel de kostumes als de draperieën waren zeer keurig. Eerst trad de fluitist van hei koninklijk schotsche Lothian-garde-regiment op, daarna, in de kostumes van vroegeren tijd, de acht engelsche grootwaardig- heidbekleeders, koningin Elisabeth met lord Bacon, John IJampden met de Puriteinen, Olivier Cromwell omgeven door do soldaten der Republiek, de hertog van Marlborough met zijn krijgers, lord Walpole, de graaf van Chatham, door burgers begeleid. En zoo ging 't voort tot op onzen tijd. De geschiedenis van Engeland was door schilderachtige groepen prachtig weergegeven. Zeven burgemeesters, ieder een eeuw van het 700-jarig bestaan van Londen voorstellende, werden door vier hellobardiers uit hun eeuw begeleid. Een wagen mot zes paarden voerde den lord mayor, Henry Isaacs, mot zijn schepter en zwaard drager. Een afdeeling lansiers sloot den optocht. Telken jare wordt een dergelijke optocht gehouden en men heeft soms olifanten en kameelen mede gevoerd. Vraagt men een Engelschman, waarvoor dit dient, dan krijgt men tot antwoord dat het «zoo behoort", en de Engelschman is met die oplossing tevreden. In werkelijkhoid dient de optocht om den burgers gelegenheid te geven, hun nieuw burgerlijk hoofd van aangezicht tot aangezicht te leeren kennen. {Tijd) En nu nog oen woord over het onaangenaam we dervaren, dat door den schrijver is wereldkundig ge maakt. Het is o. i. duidelijk, dat de Wherry door den Turfsingel voer, vervolgens trok zij door twee brug gen (dit moeten geweest zijn de Roodebrug, waardoor zij in do Gouwe en de Kattebnig, waardoor zij in den Kattensingel kwam) en ging zij langs een strook gras liggen, derhalve aan het plantsoen. Nu zal het wel duidelijk zijn voor iedereen, dat daar geen ligplaats voor schepen is, en dat daarop geen uit zondering kan gemaakt worden voor liefhebberijvaar tuigen. Het komt ons dan ook vrij naïf van den heer Dougthy voor om daar te gaan liggen. Ons dunkt hij moet vooruitgezien hebben dat het gewei gerd zou worden en dat zelfs een beroep op de dames, die aan boord waren, niet ontvankelijk zou zijn. We nemen daarbij aan, dat die weigering hem heeft ontstemd, en dat zijn oordeel dus te hard is. Maar dit alles aangenomen zijnde, moet toch de vraag ons van hef. hart of onze ambtenaren wel allen de overtuiging deelen, dat zij tegenover het publiek beleefd eu voor komend behooren op te treden, en dit zonder aan zien des persoons en tegen iedereen, die ook tegen over her. de beleefdheid in acht neemt. Dat het hieraan wel eens hapert, althans bij de ontmoeting met deze reizigers gehaperd heeft, valt helaas! niet te ontkennen. Ieder, die het boek leest, zal met ons instemmen, dat de schrijver en zijne familie tot een joviaal menschenras behooren, die het goede spoedig vinden en weten te waardeeren en die voor don tegenspoed, die een ieder al eens ondervindt, niet blijven mokken; maar dan teokont de bedoelde pas sage des te sterker, omdat zij eerst geruimen tijd na het voorval werd geboekstaafd. Welnu, dan moet dit voorval ons tot leering strek ken, en dan moeten we in het welbegrepen be lang van onze gemeente tegenover hen, die onze stad komen bezoeken, do beleefdheid in acht nemen, die we tegenover onze particuliere gastvrienden in onze eigen woning betrachten en we moeten verlangen dat onze ambtenaren in de eerste plaats dien plicht der gastvrijheid niet uit het oog verliezen. In the Cornhill Magazine van Juli 1865 komt eene levensbeschrijving voo^ van Erasmus en daarin wordt Gouda aldus omschreveneen oud vervallen stadje met een groot met gras begroeid plein, dat nog door toeristen bezocht wordt om eenige ge schilderde glazen in de Hoofdkerk. In 25 jaren kan veel veranderendoch indien dit beeld juist is, moet Gouda in die 25 jaren al zeer veel veranderd zijnVan tijd tot tijd mogen de grasscheutjens eens, tusschen de steonen van de Markt door, komen uitzien naar het wiedmes, wij zullen niet in ons hoofd krygen van een «met gras begroeid plein" te spreken, als we onze Markt be doelen. Evenmin geldt thans zoo zij toen al gold de omschrijving «vervallen stadje." Daar van is zeker in den tegenwoordigen tijd W01 ni0k te bespeuren. Gunstig steekt ook hetgeen thans van de geschil derde glazen gezegd wordt, af by de enkele woor den, waarmede de schrijver van 1865 er zich van afmaakt. Het book van den heer Doughty kon ten gevolge hebben, dat de aandacht op onze kerk glazen nog meer, dan nu reeds het geval is, wordt gevestigd, en het aantal vreemde bezoekers toeneemt. De meesten zullen wel van de gewone vervoermid delen gebruik maken, maar ook voor onze gfldrags- lyn tegenover dezen, kan het o. i. geen kwaad dat we aan een deel der wederwaardigheden van de familio Doughty meer bekendheid hebben gegeven. l In do Frnnscho Kamer yan afgevaardigden is de heer ïloquet tot voorzitter gekozen met 383 van de 420 uitgebrachte stemmen. In Brazilië is eene revolutie uitgebarsten en de republiek uitgeroepen. Sedert lang had men iets dergelijks vervracht, daar binneclandsche twisten voortdurend de monarchie in gevaar brachten. Vroeger heeft Engeland de rust helpen handhaven, doch later ontstond met deze mogendheid verschil over den slavenhandel en daarenboven had Brazilië van 1850 tot 1860 oorlog te voeren met Argentina eA Paraguay. Ten gevolge van deze oorlogen werd de financieele toestand van het rijk steeds ongunstiger, zoodat de staatsschuld tot meer dan een milliard steeg. Daar bij duurden de binnenlandsche twisten steeds voort. Voor- en tegenstanders van de slavernij, Jezuïeten en vrijmetselaars, monarchisten en republikeinen be streden elkaar met de grootste heftigheid, totdat het eindelijk den keizer gelukte de rust te herstellen. In 1866 begon dom Pedro zelf met aan alle slaven op de keizerlijke domeinen de vrijheid te geven en allengs won dit denkbeeld, dat door den keizer steeds werd gesteund, in dié mate veld, dat eindelijk de geheele afschaffing der slavernij volgde. Dit besluit werd eerst in dit jaar door de Cortez bekrachtigd, doch daardoor vermeerderde dom Pedro het aantal zijner tegenstanders, daar de afschaffing der slavernij den plantagebezitters groote nadeelen berokkende. Sedert 1880, nadat de strjjd met de clericalen en een nieuwe kieswet was aangeno men, verheugde Brazilië zich althans in een zoo groote mate van rust, dat de keizer, zonder zijn troon in gevaar te brengen, naar Europa kon gaan. De groote moeilijkheid bleef echter steeds de ongunstige toestand der geldmiddelen, en daarin kon Pedro geen verbetering brengen. Evenwel vermeerderde de algemeeno welvaart onder zijn bestuur aanmerkelijk. De oprichting der Braziliaansche Bank, de uitbrei ding van de spoorwegen en de scheepvaart, de ex ploitatie der goudmijnen, de bevordering van koloni satie door Europeanen en eindelijk do volkomen vrij making der slaven, welke alle door den keizer krachtig werden gesteund, getuigden voor den libezalen zin en den ijver, waarmede dom Pedro de belangen des lands behartigde. Keizer Pedro II, die over eenige weken den leef tijd van 65 jaren zal bereiken, huwde in 1841 met Donna Theresia, de dochter van Frans I, den ge wezen koning van Napels. Dit dit huwelijk werden twee dochters geboren', Srinses Isabella, die in het huwelijk trad met den ertog van Fm, zoon van den hertog van Nemours en kleinzoon van koning Lodewijk Philips, en prinses Leopoldine, die huwde met prins August van Saksen- Coburg-Gotha, den broeder van prins Ferdinand van Bulgarije en admiraal der Braziliaansche vloot. Prin ses Isabella, de regentes tjjdens de afwezigheid van dom Pedro, heeft drie zoons, van wie de oudste.de vormoedeljjke troonopvolger, nu 14 jaren oud is. De Spastische Kamer heeft een aanvang gemaakt met de behandeling van het ontwerp, tot invoering van het algemeen stemrecht. Dit ontwerp werd reeds in het vorige jaar door het ministerie Sagasta ingediend, maar tot dusver wisten de conservatieven en de afvallige liberalen te beletten, dat het in de Kamer ter sprake kwam. De regeering stelt voor het stemrecht te verleenen aan alle Spanjaarden, die den ouderdom van 23 jaren hebben hereikt en in het volle bezit zjjn van hun burgerlijke rechten. Van 1869 tot 1876 bestond in Spanje het algemeen stemrecht, maar toen na het herstel der Bourbons de conservatieven aan het bewind kwamen, was hel hun eerste werk het kiesrecht te beperken. De Kamer, ofschoon gekozen volgens het algemeen kiesrecht, keurde dit goed, omdat oen beperking van het kiesrecht noodig werd geacht om de woelingon van de repu blikeinen in de steden en van de Carlisten op het platteland tegen te gaan. Nu echter aoht de heer Sagasta als liberaal staats man zich verplicht den ouden toestand te herstellen. De conservatieven en een deel der liberalen zullen het ontwerp, hetwelk z|j niet in 's lands belang achten, zoowel in de Kamer als in den Senaat be strijden, maar de heer Sagasta hoopte toch zjjn plan te kunnen verwezenlijken. De bevolking zelve blijft vrij koel onder den strijd, want zij weet, dat, hoe het stemrecht ook worde geregeld, toch de regeering door haar invloed steeds den doorslag geeft by de verkiezingen, Van tyd tot tijd treft men in de kranten bericht jes aan ovor voorstellen tot bemiddeling tusschen Rusland en Bulgarije met erkenning van Prins Fer- dinand. Nu eens werd gezegd, dat de Paus zou worden geroepen om als scheidsrechter uitspraak te doen; straks werd die rol aan den Koning van Bel gië toegedaoht. Wij hebben geen gewicht gehecht aan die berichtjes en doen dit nog niet. Opmerke lijk is het echter dat uit Berlijn aan de Ham'o. Corr. wordt geschreven, dat Bismarck met goeden uitslag de taak van bemiddeling tusschen Rusland en Oos- tenrijk-Hongarije ten aanzien van Bulgarije heeft aanvaard. Dit blad wordt in den laatsten tijd wel eens gebruikt voor mededeelingen afkomstig van de Rijkskanselarij. De Weener correspondent van de Times weet er nog meer van; hij beweert, dat Rus land verlangd en Kalnoky toegegeven zou hebben, dat Oostenrjjk-Hongarije niet langer zou voortgaan met het verleenen van zedelijkon steun aan Bulga rije, gelijk het zich thans onder Prins Ferdinands bestuur geconstitueerd heeft. Elders wordt verteld, daUKalnoky de bemiddeling van Bismarck heeft aanvaard onder do door den Czaar gemaakte voor waarden. Zonder nadere bewijzen blijven wij ten opzichte van een en ander zeei sceptisch. Veel waarschijnlijker is het, wat vroeger uit Berlijn werd gemeld en uit schijnbaar «welingelichte bron", dat Bismarck de Bnlgaarsche quaestie in het onderhoud met den Czaar niet heeft aangeroerd en alleen den Czaar getracht heeft te overtuigen, dat het Drie- of Viervoudig verbond den vrede en niets dan vrede wil en nergens een opvatting van deze of geene quaestie met geweld zal doordrijven. Bismarck heeft met zijn bemiddeling in Russische zaken vroeger te gevoelig de vingers gebrand dan dat hij opnieuw zich aan zulk een werk zou wagen. Buitendien is de persoonlijkheid van den Czaar van dien aard, dat er met bemiddeling niet veel bij hem is aan te vangen. Eerste Klasse, trekking van Maandag 18 November. No. 13301 20,000. No. 10886 5000. No. 7617 1500. No. 5153 1000. No. 15852 400. No, 14742 200. No. 1626, 3441, 9073, 10489, 10490, 11633, 11101, 20828 100. Prjjzen van 20. 44 2634 5103 7966 10468 12604 15386 17837 51 2637 5154 8073 10479 12640 15445 17848 54 2652 6164 8084 10518 12666 15459 17897 114 2717 5229 8168 10628 12761 15470 17965 121 2774 5248 8173 10558 12769 15513 17975 158 2794 5249 8178 10674 12783 15574 17977 218 2897 5274 8189 10593 12794 15621 18099 240, 2950 5286 8198 10633 12831 15653 18323 390 2973 5300 8201 10648 12922 15691 18386 407 2978 5303 8220 10736 12982 15724 18522 469 3052 5375 8247 10747 1 2998 15778 18659 560 8143 5386 8353 10777 13029 15788 18731 613 3160 5514 8392 10825 13085 15804 18747 681 3195 6545 8408 10831 13104 15819 18794 739 3282 5556 8631 10972 13148 15866 18832 850 3289 5645 8825 11002 13207 15873 18873 925.3297 5749 8828 11015 13215 15887 18892 1006 3318 5820 8877 11157 13216 15910 18905 1015 3339 5822 8965 11162 13284 15921618943 1037 3391 5827 8993 11188 13300 16013 18977 1077 3415 6852 9009 11190 13310 16042 19047 1083 3433 6009 9010 11230 13316 16148 19103 1141 3449 6243 9067 11258 13321 16394 19105 1165 3500 6292 9117 11260 13340 16432 19111 1174 3655 6387 9172 11274 13389 16439 19138 1183 3629 6507 9254 11277 13434 16441 19261 1219 3657 6616 9281 11361 13459 16504 1929o 1279 3672 6625 9310 11891 13490 16565 19340 1376 3693 6630 9355 11447 13535 16566 19402 1462 3706 6632 9421 11468 18613 16613 19436 1498 3708 6675 9455 11513 13618 16642 1947^ 1609 8791 6708 9497 11565 13657 16673 19578 1702 3848 6761 9544 11570 13713 16707 19633 1708 3899 6838 9546 11572 13718 16723 19685 1732 3962 6841 9560 11597 13724 16761 19829 1754 4009 6858 9574 11689.13890 16768 19865 1757 4010 6981 9604 11701 13960 16814 19891 1802 4117 7001 9773 11708 14012 16863 19897 1832 4177 7007 9774 11723 14145 16902 19937 1874 4189 7067 9806 11777 14277 16932 19975 1890 4191 7103 9816 11828 14306 16971 19983 1926 4281 7167 9842 11885 14327 16973 20022 1941 4245 7235 9845 11894 14834 16987 20118 1987 4299 7275 9859 11899 14340 17065 20160 1996 4461 7306 9865 11911 14875 17077 20259 2000 4525 7359 9903 11941 14408 17102 20337 2059 4531 7474 9957 11986 14429 17146 20462 2086 4540 7483 9964 12020 14445 17181 20491 2103 4544 7541 9996 12028 14459 17226 20591 2126 4579 7544 10006 12035 14505 17228 20593 2148 4657 7678 10018 12098 14665 17252 20609 2165 4665 7679 10051 12099 14718 17345 20647 2172 4685 768310186 12121 14719 17391 20731 2189 4710 771510205 12148 14749 17479 20735 2218 4718 781210206 12249 14972 17584 20787 2222 4822 2246 4824 2301 5004 2423 5006 2540 5022 2570 6036 7828 10218 7831 10275 7906 10311 7919 10333 7935 10410 7962 10427 12297 14987 12342 14988 12347 15009 12488 15178 12544 16358 17634 20832 17716 20843 17781 20882 17739 20948 17753 20991 van de Makelaars De markt was heden vast. Loco Tankfust 8,75 a ƒ8.80, Geïmporteerd fust 8,80. Januari-levering 8.65. Februari-levering ƒ8.55. Maart-levering 8.45. April-levering 8.40. November-levering ƒ8.70. December-levering 8.65. Zeilend 8.75. AMSTERDAM, 18 November. Per Telegraaf.) Binnenlandsche fondsen vast. Borneo 3 hooger. Deli-Maatsch. 35 lager. Braziliaansche leeningen 5 a 7 pCt. lager. Z.-Amerikaanschen algemeen ilaauw. Hartelijk dank voor de bewijzen van belangstelling op den Shkn dezer ondervonden. A. STEIJL. C. H. STEIJL- Moldsb. Rotterdam18 Nov. '89. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Moordrecht maken bekend dat bjj besluit van de Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Eolland, van 12/15 November jl. No. 63, de vergunning tot af sluiting der passage voor Rij- en Voertuigen en Vee over Schielands Hoogen Zeedijk, tusschen Kortenoord en het Dorp te Moordrecht, is VERLENGD tot 1 Mei 1890. Moordrecht, 16 November 1889. De Secretarie, De Burgemeester, D. NGGTEREN. A. CHr. SNEL. Hij deze maak ik mijne geachte Stadgenoten en Begunstigers bekend, de Etalages gereed zjjn, welke rnim voorzien zijn van WERKDOZEN, ALBUMS en NECESSAIRES, doch vooral van Einderspeelgoed, GEKLEEDE eniONGEKLEEDE met waschbare en onbreekbare koppen. Hopende met een druk bezoek vereerd te worden, Aanbevelend, GOUDA. u Vaatjes van p.m. 11 eit 12 Kilo, worden geleverd franco elk Station onder rembours, a 1.00 en f 1.05 per Kilo, door H. BRUNSTING Rzn., Kerkstraat, Beilen. Wordt aangeboden die beroemde| ARN- HEMSCHE PULP voor 1.50 per 1000 Kilog.

Goudsche Courant | 1889 | | pagina 2