K SEN. id9 estaan >E, BINNENLAND. Teuzxe O-xs-57-- 1890. 1 Woensdag 8 Januari. N° 4114. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. 11 8 I De Inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. IËN sche Cou- len door het 'KMAN en EN, blik. Ver- I van prima 1 FEUILLETO X. EGEN,” 'ng. DAUDET. g D. 49. van Hame ndsche Andijvie lulden, ook engd met letterdam. verleend tot 3 Februari. uinat. eene De influenza, tot in cassatie 1 aangedaan. ffMoge God VIJFTIENDE HOOFDSTUK. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden ia f 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. r Zelf- itspat- iststaand net nu is alleen te beschou- net, waarvan een of beide einden Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschijnt. Prijs schrik- d lijdt, ng, die ran een st Ver- kt 34, bedrag, boek- merken. .1. deren der Zondagschool een beurt krijgen. Zondag avond is de IJseltram even voorbij Goe- het 4e reg. inf. van het (Uit het Engelsck^) 1890. Tooneel.» 71/, uur. 'jen. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte.. GOUDSCHE COURANT. van slaken of rijshout, hetzij met vast- op den oever of aan een of meer staken of ankers in den rivierbodem bevestigd is; 2o. ieder net, dat, zonder aldus bevestigd te zijn, meer dan 15 minuten geheel of gedeeltelijk te water is zonder af te drijven. Feitelijk nu staat vast, dat de bevestiging van den zegen aan den oever zoodanig heeft plaats gehad, dat de zegen over eene lengte van meer dan 30 M. der rivier opwaarts en afwaarts langs den oever werd voortbewogen, en dus niet te brengen is onder het begrip volgens art. 8, 2e lid n°. 1 aan een vaststaand net te hechten. Terwijl een drijvend net, dat niet onder dit begrip valt, volgens n°. i van datzelfde lid dan alleen als vaststaand net wordt beschouwd, indien het meer dan 15 minuten ge^ heel of gedeeltelijk te water is zonder af t? drijven, hetgeen in casu niet is bewezen en niet is ten laste gelegd. Op deze gronden is het cassatieberoep van den proc.-gen. bij het Hof verworpen. GOUpA, 7 Januari 1890. In de Volksgaarkeuken //Hoffman’s. Stichting" alhier zijn van af de oprichting, 21 Mei tot en met ultimo December 1889 verbruikt en afgeloverd 33746 portien diverse spijzen. door mr. W. Thorbecke, die voor den Hoogon Raad zou pleiten in de zaak van den eigenaar van een weg te Zand voort, die niet aan de kennisgeving van B. en W. voldaan had om dien weg in be hoorlijken staat te brengen, uitstel van behandeling worden gevraagd, daar prof. Asser te Amsterdam, met wien hij, op verzoek van zijn cliënt, eene conferentie over de zaak moest hebben, door de ziekte van den dag belet werd. Het uitstel werd en met weldaden overladen alleen om mij dage lijks in aanraking te brengen met uw dochter. Ik beminde haar voor haar werkte en leefde ik, elk oogenblik had ik voor haar mijn leven willen geven. Maar mijn liefde was hopeloos, Jane verafschuwde mij als een reptiel! Daar kwam de schipbreuk van de //King Richard”. Algemeen geloofde men, dat consul Gray en zijn vrouw het leven hadden verlo ren en nu was het mijn tijd om de vrouw mijns harten te veroveren. Doch toen ik meende te over winnen, voerde een ander haar naar het echt-altaar. Het proces-Gray gaf mij de middelen aan de hand om Jane van haar echtgenoot te scheiden. Slechts een paar pennestreken waren noodig in de akten van Uriah James Grai om zijn naam te veranderen in Sir James Gray, en op die manier den moordenaar aan Jane’s nieuwe betrekkingen als haar vader voor te stellen. Het vergif begon te werken. De advo caat kronkelde zich als-een slang.” «Deze pijnen en dezen doodstrijd had ik u toe gedacht. Ge waart te lafhartig om het glas leeg te drinken, dat ik voor u als een rechtvaardig loon had ingeschonken. Daarom moet ge leven en ik heb geen reden om u te benijden. Terug daar!” riep hij luid en schermde met de handen in bet rond. //Ik stel het woord ter beschikking van den opperrechter, er blijft mij geen tijd om mijn aanklacht en de motieven voor te lezen, moge een jonger advocaat de taak overnemen. Ik sterf zonder aan iemand van u allen vergiffenis te schenken, ik Eene belangrijke uitspraak deed de Hoqge Raad in de zaak der zalmvisschere, vroeger door ons vermeld. Vijf personen waren vervolgd, op grond dat zij de rivier de Oude Maas te zamen en in vereeniging over meer dan de helft harer breedte (gemeten bij gewoon laag watei in de kortste rechte lijn van oever tot oever) hadden bezet met een zegen, waarvan het eene einde door de kurkreep aan eene schijf, loopende langs eenq, ijzeren geleiding, op den oever was bevestigd, zijnde het gedeelte van de zogen dat meer dan de helft van de breedte der rivier besloeg, gelegen o ..der de gemeente Barendrecht. Zij waren door het Hof te ’s Gravenhage ontslagen van rechtsvervolging, doch de proc.-gen. bij dat Hof had cassatie aangeteekend. Dit cassatie-beroep is gisteren door den Hoogen Raad verworpen, welk rechtscollege uitmaakte, dat het onderscheid door het Hof gemaakt tusschen het bezetten van een rivier met een zegen of een ander net ligt buiten art. 8 van het kon. besl. van 21 Juli 1886. Dat r over meer dan de helft van de breedte, wanneer dit plaats ben het meest te beklagen slachtoffer van het pro- ces-Grai.” Nog eenige stuiptrekkingen en Toby Morris, de beroemde advocaat, was dood. //Wat een mensch!” zeide de consul, die door het ontzettende voorval zeer was zijn ziel genadig zijn!” 40) //Ik wil wel bekennen, dat ik zeer verwonderd was. Als gastheer zou u mij nu een genoegen doen door het gezelschap te verzoeken hier in de kamer te komen. Het zou mijn plicht geweest zijn beneden te komen om hen te begroeten, maar, nadat ik dit glas heb leeggedronken, waarin een zwaar vergift was opgelost, kan ik deze kamer niet meer verlaten. Ik heb hier zoo pas neergeschreven om welke reden ik vrijwillig dit leven verlaat: het is hopelooze liefde!" Erik ijlde weg en kwam na tien minuten terug in gezelschap van Sir James Gray en Koert. Jane had niet kunnen besluiten om den advocaat weder te zien. Bij het binnenkomen der heeren zat de advocaat op de sofa, hij scheen niet meer in staat om op te staan. Hij richtte echter dadelijk het woord tot den consul en zeide: z/Ik wist, dat het oogenblik zou komen, om den man aan te klagen, die verantwoordelijk is voor de wijze, waarop ik mijn leven eindig. Ge hebt mij vroeger als een arm mensch in uw huis opgenomen Het Maandblad tegen de Vervalsching van Levens middelen enz. deelt mede, dat volgens het oordeel van <len beroemden Parijsclien professor Dujardin de oorsprong der thans algemeen heerschende ziekte iiï het drinkwater moet gezocht worden. Deze geleerde wijst op ziektegevallen, die zich openbaarden na het drinken van water, afkomstig van een put, waarin stoffen aanwezig waren, die toevalligerwijze daarin waren geraakt van personen, aan influenza lijdende. Hij waarschuwt het publiek op zijne hoede te zijn voor sommige koolzuurhoudende dran ken, die dikwijls gemaakt worden van onzuiver water, en hij geeft den raad, vooral in tijden van epidemieën, alleen drinkwater te gebruiken waarvan de zuiverheid *door behoorlijk onderzoek geble ken is. In de toelichting der concessie-aanvraag, die door De le luit. K. A. Enklaar, van te Gouda, is overgeplaatst bij het 3e bat. korps te Haarlem. In het lokaal op de Peperstraat van de vereeni ging z,Tot Heil des volks" waren gisterenavond een gedeelte der kinderen van hare Zondagschool ver- eeoigd, benevens vele andere belangstellenden, om een aantal keurige Dissolving-views te aanschouwen, niet alleen tafereelon uit de Bijbelsche geschiedenis maar ook stadsgezichten uit buiten- en binnenland, portretten van de Koninklijke familie enz. enz. De heer de R. vertelde daarbij op onderhoudende wijze wat de tafereelon voorstelde en gaf zoo ter loops tal van nuttige wenken en practische opmer kingen ten beste, die de kleine en groote aanwezi gen mede naar huis konden nemen en later in toe passing brengen. De kleinen zongen bovendien enkele godsdienstige en vaderlnndsche liederen. Hot was voorzeker een recht genotvolle avond, die heden en morgen herhaald wordt, zoodat allo kin- j art. 8 van het kon. besl. van 21 Juli 1886. I artikel verbiedt alleen het bezetten der rivier janverwellesluis weer ontspoord waardoor de dienst hetzij met zalm- of elftstéek of met andere den geheelen avond niet vervuld kon worden. Dit schuttingen f is nu reeds de dorde Zondagavond dat dit plaats heeft, staande netten, hetzij met verschiïlénde dézer inrich- tingen. Als wis' 1 ix‘ Gisteren moest wen: lo. ieder In stilte werd de advocaat op het kerkhof te Bi- brich begraven. Zijn testament bepaalde, dat zijn gemachtigde te Londen zijn geheele nalatenschap zou aanvaarden. Koert en Jane verlieten met Sir James en de oude mevrouw von Berghaupt dienzelfden dag de villa, zij wilden den nacht niet doorbrengen onder één dak met het lijk van Morris. Eenige weken later werd de villa verkocht. De consul verliet zijn kinderen niet meer. Hij leeft op dit oogenblik in dén schoot der familie op eén schoongëlegen villa aan den Rijn.

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1