TOD. 4T BINNENLAND. IETS GEHEIMZINNIGS. K° 4126. Nieuws- en omen DON. J rijs oort xem- neerü! de I 1890. Advertentieblad voor Gouda en Qmstreken. Woensdag 22 Januari. ithma JEGEN,” tiling. LES advertentlön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. De insending van theker, -1 HOLM, r. HOLM, '■■"'.Pt- mengd met Rotterdam. van Hamel 0.50. nmerken. n.l. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. eken. U 1890. toneelieten. het Dnitsch w X. Y. Z. ag 71/, uur- ■jjzen. O1VDO2V is «staande par se haar binnen n verdwjjnen. isrjjk en zacht 8.5 cent per aeon. Alleen C. HÜINCK AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels h 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bovendien worden alle Ad vertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. Zondag middag zijn nabij Oudewater Violet moest zich inspannen om hem te verstaan, want zij waren nu voorbij de plek waar zij zat. wSarab, doe geen dwaze dingen, hoor je! Jim is niet gek. Hij weet diensten als die van jou goed te beloonen, al is hij soms een weinig ruw. Hij had je ijnmers met de anderen in het ongeluk kunnen storten Verder hoorde Violet niet; zij waren te ver. Zij wachtte nog even, maar toen hunne stemmen waren weggestorven, sprong zij op, liep naar huis, was in een paar sprongen de trap op, naar hare kamer en, de deur gesloten hebbende, viel zij op een stoel neer. Als het zoo voortging, wat zouden dan vreeselijke dingen in de keuken gebeurenWare mevrouw inderdaad eene vrouw en geen steenen beeld, dan zou Violet haar alles vertellen, maar dat ging thans niet. Het was geen geschikt onderwerp om er met mijnheer over te spreken, en zij wist geen middel het hem bekend te maken als zij het hem niet ver telde. Er bleef dus niets anders over dan maar te hopen, dat de kleine Jane zoo wijs zou zijn, voor die beloedigde Sarah uit den weg te gaan en dat verder de Voorzienigheid Sarah tot betere gedachten mocht brengen. Maar welk eene afschuwelijke vrouw om in huis te hebben! En waarom noemde die vreemdeling Tom Parkes gedurig nJim” Den volgenden morgen werd Violet wajkker met het drukkend gevoel iets onaangenaams te hebben vernomen, en trachtte het gesprek in het plantsoen van een oed erkend OUDHEID de pen werd vervolgens (nadat daarin door B. en W. eene kleine wijziging waa gebracht) aangenomen. De Baad beschikte ten slotte, op voorstel van B. en W., afwijzend op een adres van 8. Lafeber c. s. tot het aanbrengen van gasverlichting in de zoogen. Boomgaardstraat. Beeds in 1882 werd op een dergtfyk adres afwij zend beschikt omdat deze straat meer het karakter heeft van «een hofje” en alleen als niet-pnblieke weg recht van bestaan heeft. Werd het verzoek toegestaan er zou een antecedent worden in 'tieren geroepen, waarop bewoners van andere hofjes, sloppen enz. zouden kunnen wjjzen. De kosten van aanleg voor gasverlichting in de zoogen. Boomgaardstraat zouden bedragen f 900 en de kosten van onderhond en verlichting 130 ’sjaars. Zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming werd op het adres afwijzend beschikt. «Stil, stil! Spreek toch niet zoo luid! Waar is je voorzichtigheid, SarahP” «Wel lieve hemel! Laat hij bij haar voorzichtig heid zoeken! Denkt hij, dat zij hem zal kunnen dienen? Onzin. Er is eene vrouw met een sterk hoofd en krachtige handen toe noodig om het werk te doen dat hij wil gedaan hebben, en niet zulk een poosje als zij.” «Beken er op, Sarah, hoe nuttig zij hem ook zou kunnen zijn, hij zal hare diensten toch nooit met die van jou gelijk stellen. Hij vermaakt zich slechts I een weinig met de kleine”, zeide de man. Zij viel hem echter zoo woest in de rede, dat Violet er van schrok. «Vermaken, zeg je? Zich slechts vermaken I Zou hij haar aanzien en met haar praten, niet omdat hij hare diensten meent te knnnen gebruiken, maar enkel omdat hij haar aardig vindt, haar lief heeft Als ik dat moet denken,” siste zij; «als ik moest donken, dat hij haar lief heeft, zooals bij nooit eene van zijne andere speelpoppen heeft bemind, hoewel die honderdmaal mooier waren dan zij, dan dan zou hij mij leoren kennen! Ik zou haar mooi ge zicht bederven, voor haar en voor hem! Ik zou het doen al werd ik er voor opgehangen!” Welk eene vreeselijke vrouw was die Sarah! En dit alles omdat de kleine Jane, wat jonger en mooier dan zijzelve, het ongeluk had gehad, in den smaak te vallen van haar trouweloozen minnaar? De man sprak weder, maar thans zeer ernstig. Gisteren morgen ontstond bij den bouwman G. van Vliet te Zevenhuizen in een alleenstaande schuur brand, die echter door toeschietende baren, spoedig werd gebluscht. In 3 jaren is dit de 3e maal dat bij genoemden v. V. brand ontstaat. Even als bij de vorige branden is ook nu de oorzaak onbekend. - De laatste hengst «de Nelson*, der vereeniging( tot veredeling van het paardenras, gevestigd te Zevenhuizen is dezer dagen gestorven. Uit Zevenhuizen schrijft men ons De weilanden groenen alsof het Maart is in plaats van Januaritoch hadden de landbouwers liever vorst dan dit zachte weer, daar de vele regens het land zuur maken. Het vee is gezond zoodat er bijna geen uitnood-slachtingen plaats hebben. 12) Maar hij was onlangs tot de ontdekking gekomen, dat Sarah’s vriend, Tom Parkes, meer dan noodig was notitie nam van Jane, het aardige tweede keuken meisje, en het was mijnheers overtuiging, dat het Jane slecht zou gaan, als zij de attenties van den ontrouwen minnaar aanmoedigde. Het was duidelijk Sarah gaf lucht aan haar jaloersch gemoed. Een vreemd geval. Violet had meer gehoord datheeren tegen vrouwen nit de mindere klasse een vriend- schappelijken toon voeren. Maar Sarah, die erdoor verdriet en hard werken oud uitzag, meer dan door hare jaren, had hoegenaamd niets wat aantrok, eerder iets terugstootends. Violet was blijde haar driftig gelaat niet te zien, toen zij hare woorden weder beter kon verstaan: die bliksemende, zwarte oogen en die trillende lippen kende zij te goed. «Wat heb ik al niet voor hem gedaanHoe heb ik voor hem gesjouwd! Hij zou zonder mij nooit zijn waar hij nu is. Verbeeldt hij zich mis schien, dat zijn nieuw schatje voor hem zal plannen maken en voor hem gevaar zal loopen om te worden. GOUÏ1A, 21 Januari 1890. In de hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad, die door 13 leden werd bijge woond (afwezig waren de hh. van Iterson, van der Garden, Prince en Hoogenboomde 3 laatstge noemden met kennisgeving wegen* ongesteldheid) werd door den voorzitter medegedeeld 1. dat de ka* vac den gemeente-ontvanger door B. en W. op 14 dezer maand nagezien en volkomen in orde was bevonden. 2. dat bij kon. besluit van 16 December waren goedgekeurd de wijziging van art. 6 der verordening tot heffing der pl. dir. belasting op de inkomsten en de continuatie der heffing van veergeld op de Turf- singelgracht tot 31 Deo. 1894. 3. dat Gedeputeerde Staten hadden goedgekeurd het raadsbesluit van 17 Deo. tot wijziging der ge- meente-begrooting dienst 1889 en het suppletoir kohier der pl. dir. belasting op de inkomsten, dienst 1889. 4. dat door Gedeputeerde Staten afwjjzend was beschikt op de adressen van de hh. Franoken.Lejjds en Platteel, die in hooger beroep waren gekomen in zake hun aanslag in de pl. dir. belasting op het inkomen. Deze Mededeelingen worden aangenomen voor Kennisgeving. Bij den Baad kwamen de volgende stukken in 1. De Bekening der baten en lasten van het voormalig Armbestuur van Stein. Ter visie. 2. Eene missive van B. on W. inzendende een ont- werp-reglement op het Hoffmans gesticht. Ter visie. Aan de orde was daarop een voorstel van B. en W. om de onderwijzeres aan de 2e Burgerschool fevTllËtÖx (Uit kei Engeltck.) GOÜDSCHE COURANT. voor meisjes, Moj. C. C. W. van Amerom, die sedert 1 November jl. belast is geweest met de waarne ming der betrekking van Hoofd dier school eene gratificatie te verleenen, tot een bedrag gelijkstaande met hetgeen de jaarwedde van jiet Hoofd dier school gedurende dien tijd zou bedragen hebben. De heer Straver verklaarde zich tegen dat voorstel en wilde liever zien dat de Baad zich bepaalde tot een beleefde dankbetuiging aan genoemde onderwij zeres. Indertijd heeft de Baad ten gunste van die dame een voordeelige beschikking genomen. De eene dienst is de andere waard en bedoelde gratificatie acht spr. onnoodig. De Voorzitter stemt toe dat de Baad niet bepaald verplicht is mej. van Amerom eene gratificatie te verleenen, maar acht dit toch billijk en het feit dat de Baad genoemde dame vroeger bij eene ernstige ongesteldheid de helft van haar tractement toestond ofiichoon zij toen niet werkzaam kon zjjn, brengt daarin geene verandering. Hare werkzaamheden wa ren van 1 November af meer, hare verantwoorde lijkheid grooter. Het voorstel vah B. en W. wordt daarop aange nomen met 12 tegen 1 stem, die van den heer Straver. Voorts was aan de orde een voorstel van B. en W. om aan de Leeraren van het Gymnasium, die ge durende de vacaturen van het Bectoraat en de be trekking van Leeraar in de Natuurkunde met meer dere werkzaamheden werden belast gratificatiën te verleenen en wel aan Dr. L. A. Kesper 500aan Dr. B. A. M. Stavenisse de Brauw 250; aan B. K. Boekmeijer 250en aan Dr. F. W. Baabe 187.50. Voorts aan den amanuensis H. A. Toen eene gratificatie van f 16.67. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming en zonder discussie aangenomen. Het vroeger ingekomen voorstel van B. en W. betr. de opruiming van wateratoepen of waterschep-

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1