DEN, iAEEN, geschilderde Janskerk te lenis der 8t eningen enz. irlyk levens- e Gebroeders ibetb, BINNENLAND. IETS GEHEIMZINNIGS. water. K° 4134. Vrydag 31 Jinuarl. 1890. FEUILLETON. nomen SOON. •eiding, i. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. ijnt de NT Prijs- b port exem- ng. I De inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. theker, THIM. ll mts. 3R1NKMAN. ikomen by (Uit het EngeUch.) De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijke met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. lizonderlyke Nommers VIJF CENTEN. het paar- een com- Bovendien worden alle Ad verten tien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. Ier Zelf- uitspat- voor Jon- goüdsche courant. i. inde Kunsten Directeur der Utrecht. Door denraa, gevestigd te Zevenhuizen ia weder miaaie benoemd tot het aansohaffen van een hengat in Hannover. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. do voreeniging tot veredeling van Door «het Ned. Tooneel" zal te Amsterdam op Koninga verjaardag voor de eerste maal worden opgevoerd «De terugkeer van den koloniaal," van D. Maaldrink. De loting van de Nationale Militie voor de ge meenten Capelle a/d IJsel, Waddinxveen, Nieuwerkerk a/d IJsel, Bleiawjjk, Moercapelle en Zevenhuizen zal plaats hebben in laatstgenoemde gemeente op Vrijdag den 28n Februari des morgens 9 uur, 101/. uur, ll1/* uur> 12 uur, l2'/» uur «u 12’/, uur. en ga wat bij het vuur zitten, dan zal ik intussehon je overschoenen -halen. Ben je wel ooit op mijn --- rookende, door, als het buiten te rrann en eene pijp in De lucht van terpentin of tabak schrikt je toch -Volstrekt niet, mynheer,” antwoordde Violet, ik zal toch niet binnen komen, ik ben midden Fb. Prjjs erschrik- igd lijdt, ring, die i van een het Ver- arkt 34, t bedrag, in boek te Gouda, penningmeester, en P. van der Vaart te ’s-Hage. De overige heeren waren door ziekte ver hinderd. Over het resultaat der toegezonden circulaires ter verkrijging van nieuwe leden en ter inteekening voor de prijsvraag over Vrijhandel of Protectie kon nog geen oordeel worden uitgesproken, omdat men nog niet alle inlichtingen had ontvangen. De commissie van redactie voor een concept-adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, bestaande uit de heeren: mr. J, Addiofc, mr. L. H. J. Lambers Hurrelbrinck en J. Nienhuis, was met haren arbeid nog niet gereed. In beginsel werd besloten, het orgaan De Handels- vriend zooveel mogelijk te steunen. De afd. Rotterdam, Schiedam en Omstreken der Holl. Maatschappij van LandboMw heeft in een adres aan de Tweede Kamer gewezen op het recht, dat, indien de landbouw zou moeten beschermd worden, de veehouders hebben zouden om evenzeer te worden bevoordeeld als het vooratel-Baèlmann nu de graan- bouwers wil doen. Gelyk recht vraagt het adres voor allen moet er werkelijk hulp verleend worden, hetwelk het echter ontkent, dan hebben de gebruikers van de 1,300,000 bunders grasland evenveel aanspraak daarop, als die van de 860,000 bunders bouwland, van welke het wetsontwerp eigenlijk nog slechts de helft zou onder steunen. //Terwijl het eene gropte onbillijkheid mag hee- ten, dat tpt eene twijfelachtige bevoordeeling van enkelen het geheele Nederlandsche volk, en van dit wel voornamelijk het minder bevoorrechte gedeelte, in den vorm van verhoogde broodprijzen belasting moet betalen, zal op geen bedrijf die druk zoo zwaar gevoeld worden, als op dat van den veeboer", zegt •het adres, dat concludeert tot verwerping van het voorstel. Het bestuur van den Nederlandschen bond Maat schappelijk Belang hield dezer dagen te Rotterdam zijne jaarvergadering. Van de 9 leden konden slechts opkomen de heeren: J. Nienhuis te Delft, voorzitter, D. Mension te Delft, secretaris, J. J. Grootendorst zetten en zich tusschen de heesters verschuilen. Thans sloeg het kind een zijpad in naar de stallen, die hooger lagen dan het huis, dicht aan den weg, midden tusschen boomen. Violet was daar nooit geweest, maar nu zij Mona volgde, zag zij haar opeens blijven stilstaan en leelijke gezichten trekken en steentjes die vol modder zaten, tegen een paar ramen op de tweede verdieping in de hoogte gooien. Plotseling pakte Violet haar van achteren on tilde haar op; Mona was zoo verbaasd, dat zij op het eerste oogenblik vergat te schreeuwen; maar nauwe lijks had Violet zich omgekeerd om haar naar huis te brengen, toen zij hare schade ruim inhaalde en de lucht van haar gegil, deed weergalmen. Violet deed haar best haar aan het verstand te brengen, dat het zoo nat was buiten, toon eene der ramen, boven de stallen, werd opengedaan en mijnheer riep //Hallo, wat is daar te doen? Kinderdieverij, juffrouw Howart?” //Och, mijnheer, Mona wil in de modder kruipen en den regen met haar mond opvangen, en zij fe^eft niet eens een hoed op; dat kan toch niet goed voor haar zijn!” riep Violet. «Dat komt er niet op aan; het schijnt haar geen kwaad te doen; zij is toch eene halve wilde, zeide hij, niet al te weekhartig ten opzichte van zijn jongste. Die toon hinderde Violet. z/Maar je zult zelf natte voeten krijgen, kindlief,” voegde de heer Rayner er nu weer op zijn gewone vriéndelijke manier sprekende, bij. //Kom eens hier Eergisteren avond ontving een aan het station te Zwolle dienstdoende politieagent een telegram van een particulier uit Poperga, dat een gepensioneerd militair van het Oost-Indische leger met 150 op den loop was gegaan en dat hij per trein 4.23 naar Zwolle was vertrokken. Aangezien die trein slechts enkele minuten na de ontvangst van bedoeld tele gram zoude aankomen, was er geen tijd te verliezen. Het gelukte den politieagent den bedoelden persoon onder de te Zwolle uitstappende reizigers te ontdek ken. Op zijn verzoek ging hy mede naar het poli tiebureau, alwaar hij in het bezit werd gevonden van ruim ƒ140. Hoewel hij aan den commissaris van politie verklaarde dat het geld zijn eigendom was, bleek het na het wisselen van een paar tele grammen dat hij, F. P., verdacht werd wegens ver duistering, ter welker zake hy gisteren ochtend ge vankelijk werd overgebracht en ter beschikking werd gesteld van den burgemeester van Steenwy- kerwold. GOUDA, 30 Januari 1890. Zondag den 9den Februari e. k. zal, naar wij ver nemen, in de zaal Kunstmin van de Sociëteit //Ons Genoegen” de derde en laatste uitvoering van de Christophorus-Cantate enz. vinden en zullen daarbij o. a. weer als solist«8$ptreden de heeren Deckers, Brinkman, van Etten en Mejuffrouw Betsy de Reus van Rotterdam. Het Comité moet voorne mens zijn, het Koor ditmaal, evenals voor twee jaren, te doen plaatsen Balcon links, in de zeker juiste veronderstelling, dat deze verandering eene verbete ring is. 20) Het eenige wat men met haar deed, was nu juist niet om haar prettig te stemmenhet bestond go- woonlijk hierin, dat Jane haar opnam en zonder op haar gillen en schoppen te letten, haar in eene ledige kamer opsloot, als zij onvoorzichtig genoeg was zich in de buurt van het huis te vertoonen op een tijd dat er bezoek kon komen. Soms vervulde Sarah Uie minder aangename taak. Maar als zij haar niet zagen, vergaten zy Mona geregeld; zij lieten haar aan haar lot over, en dan speelde zij op hare manier buiten, tot theetijd, als wanneer de honger haar van zelf naar huis deed komenzij klauterde dan naar binnen waar zij maar eene opening zag. Den dag 'na dien muziek-avond regende het onop houdelijk, en onder het les geven uit het raam ziende, ontdekte Violet het kleine kind doodbedaard in den regen loopende, als gewoonlyk zonder hoed. Zij riep haar, maar zij veinsde haar niet te hoorendaarom nam Violet een parapluie uit den standaard in de gang en liep haar na, nu echter zonder haar te roe pen; zij wist dat zij het anders op een loopen zou 1 atelier geweest? Hier breng ik myne halve dagen, schilderende en r nat is om uit te gaan?' Hij had eene palet in de hand den mond. niet af?” maar uit eene les met Haidee weggeloopen.” //Gelukkige Haidee! Ik zou zoo jong willen zijn als zij, alléén om ook les van u te nemen. Maar neen, als ik zóó jong was dan zou ik niet oud ge noeg zijn om mijn leven zoo nuttig mogelijk te be steden,” zeide hij zacht, met eene overdreven nede righeid die Violet deed lachen. Zij snelde met Mona, haar schreeuwende vangst, naar huis. Dus had Sarah zijne viool naar zijn atelier ge bracht. Violet had er nog nooit van gehoord, dat zoo iets op Elzenhof bestond, maar wel wist zij, dat dy bijzonder veel werk van de stillen werdgemaakt. Dia kamer met twee ramen, boven, moest een prettig vertrek zijn om te schilderen, droog, warm en licht. Zou hij hier dlapen ook? Sullig niet; dan zou hij haar piet hebben gevraagd fewiön te komen omzyne schilderijen te zien.'^ij wiïd'ètpok liever niet geloo- ven, dat hij hierfivóor zfcihïelf een warm, droog verblijf had gebouwa, terwijl zijne vrouw en kinde- Uit Almeloo wordt aan de Zw, Ct. gemeld In het begin van de vorige week vervoegde zich alhier aan het postkantoor een zekere D. uit Vrie- zenveen met een postspaarbankboekje ten bedrage van ruim ƒ380, ten name van J. D., wonende te Gulpen, met verzoek dit geld te mogen ontvangen. Volgens de voorschriften toekende hij de aanvrage tot uitbetaling met een kruisje, waarop hem gezegd werd na verloop van acht dagen terug ‘te komen. In den loop van dien tijd kwam er bericht uit Gul pen dat de ware eigenaar van het voormeld boekje zich aldaar bevond, en men voorzichtig moest zijn met de uitbetaling. Gisteren ochtend vervoegde zich voormelde persoon D. ui# Vriezenveen weder ten postkantore alhier om de gelden te ontvangen, doch in plaats daarvan werd hij door de zorg van den directeur in hechtenis genomen. Kort te voren

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1