I i k- IETS GEHEIMZINNIGS. BINNENLAND. i o, IV 4139. Donderdag 6 Febrnarl. Nieuws- en :ahriek 1S90 Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. 5 van nette r. >4. FEUILLETON. I I 1 1, -r De insending van advertentiên kan geschieden tot 6en uur des namiddags van den dag der uitgave. De rechtbank te ’s Bosch heeft den landbouwer lN Zoon. (K7 tó Engelmh.') irruterdam .oom. Gouda. 6, 't Hage. teuwarden. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering ran Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post f 1.70. afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. gebruike Banket- 'abriekan- inlichtin- Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. imeterdam iem. Bergen op Zoom, ida. 'e Hage. tiddelhurg. lat, Zwolle. i. scteur, 1ENDIJK. voor zijn deugd en zijn voorbeelde- GOUDA, 6 Februari 1890. Z. M. heeft aan vrouwe J. C. L. Vogelensank, weduwe van den kapt, der inf. H. F. Muller, laatst gedetacheerd bij het leger in Ned.-Indië, een pen sioen toegelegd, ten bedrage van f 600 ’ajaars. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTS LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Uit Krimpen a/d IJsel wordt gemeld: De vorige week was het 40 jaren geleden, dat de Heer W. van Waning, burgemeester en secretaris dezer gemeente, als zoodanig in functie trad. Vrijdag, ten gemeenlehuize, werd de 72-jarige bur gervader ontvangen door de wethouders en raads leden en eene commissie uit de burgerij, die hem op de hartelijkste wijze begroetten en tevens stoffe lijke bljjken van hunne waardeering schonken. De Gemeenteraad bood den jubilaris een fraai schrijf bureau aan, terwijl de ingezetenen hem fraai bewerkt tafelzilver vereerden in étui, met inscriptie: .1850 1890. De burgerij van Krimpen a/d IJsel aan haren burgemeester." Op de Westhaven B. 198 is thans een depot gevestigd van de zeer gerenommeerde zaak van dep heer C. Th. van Buuren te Botterdam, wiens fijne worstsoorten alom gunstig bekend staan. De wed. C. W. Giesen, vroeger op de Markt, thans in bovenstaand pand gevestigd, zal zeker door de nette inrichting van haar winkel en de keurige behande ling harer waren de aandacht trekken van het publiek. goudsche courant. belooning vinden loozen ijver. nu weer uitvoeren? Den brief weer in de cassette leggen Violet was te bang om op te zien. Zij verbeeldde zich eiken voetstap der indringster te hooren. Nu hielden zij op; naar de uitwerking van het flikkerende licht op Violet’s oogen, werd de kaars omhoog gehouden om haar schijnsel op haar gelaat te doen vallen. Gelukkig had zy zooveel zelfbeheersching om stil te blijven liggen en de zware geregelde ademhaling van eene slapende na te boot sen. Plotseling was het, alsof haar hart ophield te kloppen van angsthet licht kwam al nader en zy hoorde de beweging van eene zacht voortschuivende gedaante steeds duidelijker, tot ten laatste het licht vlak bij hare oogen flikkerde. Het zou haar niet mogelijk zijn geweest thans een lid te bewegen. Zij was als verlamd. Zij bespeurde een weeken, zoeten geur rondom zich en eene hand werd voorzichtig op de dekens gelogd. Violet verroerde zich niet. In die twee minuten van doodangst, die twee uren schenen te duren, had zij een plan gemaakt. De hand gleed voorzichtig verder, ouder de dekens, tot aan haar kin; zij had het leeren zakje bereikt, waarom Violet’s vingers geklemd lagen en trachtte die los te maken. Doch krampachtig hield Violet haar schat vast. De hand werd zacht teruggetrokken. Violet hoorde het ge luid van eene kurk, die van eene flesch werd ge trokken 7.ii ronk dien haar onbekenden geur sterker 26) In eene alleronaangenaamste stemming ging Violet naar bed Zij deed het licht uit en, vermoeid zijnde, viel zy weldra in slaap, hare handen op het andere briefje van Laurence gedrukt houdendedat kon Sarah ten minste niet lezen, want Violet droeg het om den hals. Misschien was de onrust van dezen avond wol aanleiding dat haar slaap minder vast was dan ge woonlijk. Zij werd door een licht gedruisch wakker; het geluid was echter zóó zwak, dat zij stellig door hare overprikkelde zenuwen zoo spoedig daarvan ont waakte. Hare van den slaap zware oogleden vielen weer half dicht, toen zij plotseling bemerkte dat op de kamer licht brandde. Geheel wakker en bevende van schrik, ontdekte zij door de flikkering van de vlam tegen het plafond, dat het licht van eene kaars achter het scherm moest komenzij zag ook hoe de kandelaar werd opge nomen en verder de kamer in gedragen, en toen sloot zii de ooffen en veinsde te slanen. Hare vinders. Uit Haastrecht schrijft men dd. 4 Febr. Heden overleed alhier in den ouderdom van byna 25 jaren de onderwijzer A. Kasbergon. Verliezen zyne ouders in hem een braven, teer geliefden zoon, de R. K. Jongensschool te Gouda, waar Kasbergen elf jaren werkzaam was, is met zyn heengaan beroofd van een in alle opzichten uitstekend onderwijzer. Moge hij aan gene zijde van het graf weldra de bekend staat, en van wien niet te verwachten was geweest dat hij zijne bedreiging zou hebben ten uit voer gebracht, ware reeds met eene kleine straf ge- strafd geweest. Thans werd zyne veroordeeling ge vorderd tot drie maanden gevangenisstraf. Bekl.’s toegevoegde verdediger, mr. P. van der Crab, concludeerde tot vrijspraak, daar z. i. niet bewezen was dat bekl. de schrijver was. Over 8 dagen uitspraak. een gil, zoo luid en doordringend als hare longen dien konden uitstooten, sprong zij overeind en rukte dien doek van haar gelaat. Daar stond Sarah met van woede verwrongen trekken, zonder een geluid te geven, tegenover haar; zij hield eene kleine flesch in de hand. Met een snellen greep wilde Violet haar die uit de handen rukken, maar Sarah was haar te vlug; achter het scherm loopend, hield zij het fleschje buiten het bereik van Violet. Daar viel het scherm met een zwaren bons op den grond; van het oogen- blik dat zij naar het omgevallen tochtscherm keek en hare opmerkzaamheid hierdoor van de vrouw was afgeleid, maakte deze gebruik om een sprong naar de deur te doen. Opeens hoorde Violet eene stem buiten de deur, eene stem, die voor Sarah even schrikwekkend was als hare harde, ruwer stem voor Violet. De heer Rayner riep streng en gebiedend: „Sarah Kom hier Zij ontstelde. Toen werd haar gelaat door eene kwaadaardige, sluwe uitdrukking nog Jeelijker dan anders; maar als een steenblok stond zij tegenover Violet. Mijnheer riep nog eens nSarah I Hoor je mij niet? Kom hier!* Alsof zij onder eene betoovering lag, tegen wier macht zii te vergeefs poogde te strijden, sloop zij Donderdag 18 Februari a. at. zal de Kou. Ver- eeniging Het Neder lands ch Tooneel hier ter stede opvoeren Alphonse Daudet’s tooneelstuk De strijd OM HET BESTAAN. Daarin treden op de dames Sophie de Vries, Chr. Poolman, Holtropv. Gelder, Marie Lorjé, Verenet en Marie Grader benevens de hh. Louis Bouw meester, Clous, Schulze, Tourniaire, do Jong, Schoon hoven, Wonsma, Holtrop, A. van Zuijlen, Verenet en Smits. Voor de Botterdamsche Arr.-Rechtbank stond gis teren terecht een 26jarige boerenknecht, M. K., wo nende te Vlist, beklaagd van den landbouwer C. B. te Bergambacht te hebben bedreigd met het in brand steken zijner woning indien hij niet binnen 6 dagen naar Vlist was geweest om te bewerken dat -hij, be klaagde, als knecht in dienst zoude komen bij A. B. S. aldaar, of indien hij zoude zeggen, dat hy na te melden brief had ontvangen, welke bedreiging is ge schied door middel van een brief, door beklaagde eigenhandig geschreven en geadresseerd aan C. B. voornoemd, op 23 December 1889 te Vlist op de post bezorgd en den volgenden dag door middel van de post aan den geadresseerde te Bergambacht ter hand gesteld. Dertien getuigen en twee deskundigen, de heeren Muls en Kamerbeek, hoofd ouderwijzers te Rotterdam werden in deze zaak gehoord, Bekl. ontkende de schrijver van den bedoelden brief te zijn; hij wist daar in het geheel niets van. De beide deskundigen daarentegen, met het on derzoek belast geweest, verklaarden, zonder eenigen twyfel, dat bekl. wel degelijk de schryver was. Eén geval was slechts mogelyk, en wel dit, dat er te Vlist een tweede persoon was, die precies zoo schreef als beklaagde. Uit het getuigenverhoor bleek dat bekl. verkeering had gehad met eene dochter van C. B., welke dienst bode was bij A. B. 8., welke verkeering echter was afgeraakt. Het O. M. achtte de aanklacht volkomen bewezen, doch vond het jammer dat bekl. in deze was blijven ontkennen, en daardoor reeds vijf weken in voorloo- pige hechtenis had doorgebracht. Had bekl. tocK bekend, een deskundig onderzoek zou achterwege hebben kurnen blijven, en beklaagde, die allergunstigst Men meldt uit den Haag: De door den minister van koloniën ingediende aan vrage om ontslag is in handen gesteld van den mi nisterraad. Omtrent het advies, door dezen uit te brengen, bestaat op dit oogenblik geen zekerheid. De Provinciale Staten van Drente hebben gekozen tet lid van de Eerste Kamer den heer mr. A. E. ,4. Nysingh, kantonrechter te Meppel (liberaal), met 22 van de 30uitgebrachte stemmen. langzaam en met tegenzin de kamer uit. Violet was alleen. en daar werd een met bedwelmend vocht natgemaakte doek behendig over haar gelaat uitgespreid. Met die het zakje krampaohtig vasthielden, waren koud en klam van angst. Was het Sarah Wat zou zij

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1