LIKDOORNS, SfKMlilg, Boltenlandsch Overzicht. Kantongerecht te Gouda 332stoStaats-loterij PETR0LEUM-N0TEERINGEN ADVERTENTlEN. Cantzlaar Schalkwijk, te Rotterdam. Ten gevolge ongesteldheid kan ondergeteekende ae praktijk van heden af niet langer waarnemen. Gouda, 5 Febr. 1890. Jhr. de ROTTE, W, S., te Luikgestel, schuldig verklaard aan moord op zijne 26-jarige nicht en hem veroordeeld tot eene levenslange gevangenisstraf. De taak van Corvilain, den ondernemer der «kar- doezenfabriek", welke den 6en September jiulk eene vmeseljjke ramp over Antwerpen gebracht heeft, is Haandag in hooger beroep voor het Brusselsche hof van appèl voor geweest Corvilain is door de Ant- werpsche rechtbank, gelijk bekend, veroordeeld tot straffen, te zameu bedragende 4 jaar en 7 maanden gevangenisstraf en 476 frs. boete, behalve de burger rechtelijke schadevergoeding. De zaak trok te Brussel blijkbaar weinig belang stelling; hoogstens een twintigtal belangstellenden woonden de zitting bij. Deze, trouwens, werd geheel ingenomen door het voorlezen van het rapport van den raadsheer, rapporteur Happaerts. Het Openbaar Ministerie wordt waargenomen door den substituut van den procureur-generaal, den heer Pholien, terwijl de verdediging in handen is van de advocaten Paul Janson, Bonnevie en Rigidiotti. Te Florence zal in de maanden Mei en Juni aan staande eene eerste nationale tentoonstelling plaats hebben van arbeid door vrouwen verricht, naar Dante's ideale geliefde Esposizione Beatrice geheeten. Eene reeks van letterkundige voordrachten, tooneelvoor- stellingen en concerten zal daarenboven der Italiaan- sche vrouw gelegenheid geven te toonen wat zij kan. Verscheidene bedrijven zullen in de zalen van het Foliteama, versierd in den stijl van het oude Flo rence, waar de tentoonstelling plaats heoft, in wer king te zien zijnvrouwon uit verschillende provinciën van Italië zullen in hare schilderachtige kleedij den verkoop der voorwerpen op zich nemen. De ten toonstelling wordt geopend met een Meifeest in kos tuum der 13de eeuw. Daarop volgen levende beel den naar tooneelen uit de Vita nuova, waarbij liederen van Dante gezongen worden. Den 9den Juni, Bea trice's sterfdag, zal te barer eere eene literarische en muzikale bijeenkomst plaats vinden, waaraan deel genomen wordt door schrijvers en kunstenaars uit alle landen. Daarna worden de gouden, zilveren en bronzen medailles uitgedeeld, met het portret van Beatrice aan de eene, en den naam der bekroonde aan de andere zijde. De tentoonstelling is in acht sectiën verdeeld1. schilderkunst, miniaturen, tee- keningen, tapijten2. beeldhouwwerk en gravuren 3. literatuur; 4. borduurwerk, kant, enz.; 5. vrou welijke sieraden; 6. schoolzaken 7. hygiëne en wel dadigheid; 8. verschillende industrieën. Eene af zonderlijke tribune zal den naam Beatrice dragen, en boeken bevatten, gravuren, schilderijen en ver schillende voorwerpen, die op de eene of andere wijze betrekking tot Beatrice hebben. Alle vreemdelingen, mannen en vrouwen, mogen inzendingen doen voor deze tribune, gewijd aan de verheerlijking der vrouw bp uitnemendheid. Zeer gewenscht zou hot zijn, wanneer zich biertoe in het buitenland damescomités wilden vormen. Alle voorwerpen moeten vóór 10 April aan het uitvoerend comité gezonden worden, waarvan graaf Angelo de Gubernatis president en de commandeur Felice Carotti directeur is. Alle vreem delingen, die in de maanden Mei en Juni Florence bezoeken willen, worden uitgenoodigd zich tot het comité te wenden (Politeama Fiorentino, Corso Vit- torio Emanuele 12,) dat hun dan uitnoodigingskaarten zal doen toekomen, die recht geven op vermindering van prjjs op sporen en booten, van de Italiaansche grenzen af. Een buitenkansje had een der reizigers, die tjjdens den brand in Café Suite, te Amsterdam, daar logeerde, en o. a. zijn gouden horloge met gouden ketting, ter waarde 200, verloor. Gisteren mid dag bjj het opruimen van hot puin is het horloge met de ketting teruggevonden. Beide voorwerpen waren volkomen onbeschadigd en hadden nooh door de vlammen, noch door hst puin iets geleden. Omtrent het Surinaamsche grensgeschil, schrijft het Vad. naar aanleiding van het berioht van de Tetnp», waarin bevestigd wordt, dat de Czaar bezwaar maakt het scheidsreohterschap over het Surinaamsche grensgeschil te aanvaarden: De verklaring, dat de schuld ligt aan de Nederlandsche regeering, omdat z|j hare reserves maakte, is nogal Fransch gekleurd. De zaak is waarschijnlijk deze, dat onze regeering als haar gevoelen heeft te kennen gegeven, dat do eenige vraag mag zjjn, welke der tweo rivieren Lawa of Tapanahoni de grensrivier is, zoodat uitgesloten is een beslissing, waarb|j het betwiste grondgebied zou worden verdeeld. Het is bekend genoeg, dat Frankrijk, zioh zwak gevoelende, niet ongaarne zulk een verdeeling zou zien van een landstreek, waarop het eerst begeerige blikken is gaan werpen, zoodra er goud ontdekt was. Onze Regeering heeft zich steeds tegen zulk een oplossing verzet, en is het daarover blijkbaar met Frankrijk niet eens kunneu worden. De vertraging, dié de behandeling van de overeenkomst betreffende de benoeming van een scheidsrechter heeft onder- vondeu, én hier, én in Frankrijk, was hieraan toe te schrijven, en zoo iets onze Regeeriug is te wjitan, dan is het dit, dat zy ten slotte te goed van ver trouwen is gewoest. Zij meende, blykens hare ver klaring voor de Eerste Kamer, het met Frankrijk omtrent het onderwerp van 't geschil eens te zijn, maar de uitkomst heeft den twijfel gerechtvaardigd van hoit, die vreesden, dat de afspraak daaromtrent niet zoo duidelijk was, dat Frankrijk geen gelegen heid zou vinden zioh daarvan los te maken. Zoo onze regeering „reserves" heeft gemaakt is dat zeer natuurlijk, zoo Frankrijk van die reserves niet weten tril, komt dat ons voor te z|jn oen bewijs van zwakheid." De varkensslagers te Haarlom- hebben den str|jd aangobonden tegen het Amorikaansche spek, enz., en eene vereeniging opgericht met het doel om, na rechtspersoonlijkheid aangevraagd te hebben, zich te wenden tot de hoope Begeertng met het verzoek om den invoer van Amerikaansch spok, reuzel en ham te verbieden, of, als dat niet kan, er een invoer recht van te heffen of, als ook dit niet mogelijk is, eene wet te maken, waarbjj wordt bepaald, dat, even als b|j de margarine, duidelijk moet worden bekend gesteld, dat men Amerikaansche waar en geen Nederlandsche koopt. Verder wil de Vereeniging aandringen op eene verscherping van de keuring, zoowel van levende varkens als van reeds geslachte, en zoeken te bewerken, dat eene wet worde in het leven geroepen, waarbij een recht wordt geheven van levende varkens, die uit Nederland naar het buitenland worden verzonden. Ten slotte is het nog de bedoeling, een Algemeen Nederlandsch Varkensslachtersverbond op te richten, Zjj sprong naar de deur, deed die op het nachtslot en barstte in een zenuwachtig snikken uit, terwijl zag op den grond, in de duisternis en de koude, in elkander zakte. Langzamerhand bedaarde zij eenigs- zins en eindelijk hield het snikken op. Zjj voelde hoe hare leden verstijfd en als verlaipd waren. Zij had geen kracht tot de minste bewéiging en dacht te moeten sterven. Plotseling hoorde z|j een doffen bons onder aan de trap en het hulpgeroep eener vrouw. Onmiddo- lijk daarna riep eene stem buiten de deut Violet uit haren toestand van verdooving wakker. «Juffrouw Howart!" De heer Rayner riep zacht haren naam, voor de denr staande. Zij gaf geen antwoord en bewoog zich ook niet. «Juffrouw Howart! Is u hier? Is u bij je be wustzijn?" Zij hoorde eene hand de deurknop omdraaien, maar de deur was gesloten. Met moeite richtte zij het hoofd even op en antwoordde zacht en bevend: «Ik ben niet ziek, mijnheer; dank u. En ik ben volkomen b|j mijn bewustzijn." „Maar u spreekt zoo zacht. Scheelt er iets aan? Heeft die vrouw je bezeerd?" vroeg hij op bezorg den toon. «Neen, neen; ik ben enkel geschrikt; ik heb mij niet bezeerd. Ik zal u morgen alles vertellen", mijn heer, nu kan ik niet." «Maar ik kan onmogelijk gaan slapen, eer ik zeker weet dat het goed met u is. Toe, doe uwen mantel om, en laat mij u even zien; dan ben ik gorust." Zij echter wilde dat tot geen prjjs en riep: «Ik ben te erg geschrikt om, van avond nog mijne kamer ta verlaten; ik durf niet; heusch niet, mynheer." „Dan zal ik wat cognaa met water voor je halen en het hier buiten de deur neerzetten." «O neen, asjeblieft niet! Ik zou het glas niet durven krijgen. Ik heb een gevoel dat Ejjqftinnen zoude komen als ik maar even de deur opendeed. Als ik haar van avond weer moest zien, zbu ik het besterven," snikte zij zenuwachtig. „Zorg toch dat zij weg blijft; o wees zoo vriendelijk, mijnheer!" „Zij zal niet bij u komen, kind, dat beloof ik je. Je bent hier veilig. Ik zal de deur beneden aan de trap afsluiten en morgen ochtend zal ik zelf komen om je er uit te laten," zeide hij zacht. Violet bedankte den heer Rayner, en na een her haald verzoek Sarah toch opgesloten te houden, wenschte zij hem goeden nacht. Nadat hij het por taal had verlaten, stond zij van den grond op, strom pelde naar de tafel en stak de kaars aan. Zij zette het licht op de beddetafel. Voor bet eerst in haar leven was zij bang in het donker. Zoo lag zij nog eene poos te luisteren en schrikte van het minste gekraak der meubels, tot zij eindelijk oververmoeid in slaap viel. Den anderen ochtend, toen zij hare deur opendeed om naar beneden te gaan, hoorde zij tegelijkertijd hoe mijnheer beneden de trapdeur opensloot. Hij teneinde de gezamenlijke belangen met grooter kan van slagen te kunnen behartigen. De Haarlemsohe commissie voor volks- en school- baden heeft in het laatst der vorige maand een adres aan den gemeenteraad gericht, met het verzoek aan de nieuw te bouwen „openbare kostelooze school" eene inrichting te verbinden tot het verstrekken van kostelooze, warme, douchebaden pan de kinderen die deze sohool bezoeken. De comipissie geeft ter on dersteuning van haar verzoek een uitvoerig overzicht van hetgeen in andere landen, met nsmo in Duitach- land, te dezer zake reeds is of wordt gedaan. In bet Glazen Palels te Londen is thans de 13e jaarlyksobe ry-wieltenloonstelling geopend, welke de fraaiste colleotie rijwielen be>at welke ooit werd bijeengebracht. De eerste tentoonstelling, 13 jaar geleden gehouden, bevatte slechts 60 wieiers; deze bevat er 1600. Nieuwigheden zjjn er niet zeer vele. De niouwste machines zjjn alle gemaakt op grootere veiligheid en lichtheid. De pneumatiek machine ziet er niet zeer fraai uit, doch heeft deze nieuwigheid, dat de banden der wielen van dikke gomelastieken buizen zijn, die door luoht zijn opgeblazen. Men hoopt op die wijze het stooten en schudden op ongelijke wegen te vermyden en de snelheid te ver meerdoren. De toekomst zal leeren of deze wieiers ingang zullen vinden. Er is ook een haneom cab coolie cycle gemaakt voor den Sultan van Marocco een rjjtuig rustende op wielen die door koelies worden bewogen, terwjjl de Sultan zelf kan sturen en remmen. Dit toestel kost 3780. Voor de eerste maal in die 13 jaren is de Nederlandsche nyverbeid opgekomen om zich op dit moeiljjko veld met de Engelaohe te meten. De wak kere firma Samuëls Co,, uit Amsterdam zond een aantal zeer lichte wieiers in; éeu weegt slechte 10 Engelsche ponden. Men roemt deze inzending zeer. Ook water-r|jwielon zijn tentoongesteld en voorts een aantal ondordeelen der machines, waarvan som mige groo'e vindingrijkheid tentoonspreiden. In de Proc. Gron. Cl. geeft de heer M. Rutgers v. d. Loeff een verbeterde lezing van het bericht om trent den heer Koch, die wegens verwonding bjj hel spoorwegongeluk te Ruinerwold, van de Exploitatie- Maatschappij een schadevergoeding van ƒ60000 zou hebben bekomen. De heer Van der Loeff weerspreekt niet al de rampen, die don hoer Koch in zyn zaak getroffen hebben, door zjjn langdurige ziekte. Onjuist was slechta do mededeeling, dat de gebroken beenen beide en nog wel twee malen opnieuw gebroken moe-ten worden. Dit moest anderhalf jaar na de ramp slechts eenmaal met een dier beenen geschieden, wat al erg genoeg was. En ten slotte: de heer Kooh heeft geen halve ton vergoeding ontvangentot nog toe heeft h|j nog geen penning ontvangen. De waarheid is, dat hij op een aanbod van de Maatschappij om hem eene vergoeding van drieduizend gulden uit te betalen, zjjue rechten op vergoeding aan de beslissing der rechtbank te Utrecht heeft onderworpen. Hjj eisohte daarƒ26,844.70 en die eisoh is gevolgd door een gerechtelijk aanbod, om hem reeds thans 4262,60 en over de eerstvol gende 6 jaren een bedrag, sacoessievelyk en b|j ge deelten te voldoen van 3000 uit te betalen. De wachtte en zag bezorgd naar boven. Haar gelaat scheen hem te verontrusten. Zij had, toen zjj zich aankleedde, ook wel in den spiegel gezien dat zij er ellendig uitzag, bleek en met blauwe kringen om de oogen. „Je hadt liever niet moeten opstaan. Je hadt te bed moeten bljjven en boven ontbijten," zeide hjj vriendelijk. Zy rilde. Zjj had vooreerst genoeg van bezoeken op hare slaapkamer; de gedachte, als eene halfsieke door Sarah te worden bediend, was haar te kras. „Neen mijn arm, kind; je bent niet in staat alleen te loopen. Een kop koffie zal je goed doen. Na het ontbjjt moet je in de boekenkamer komen, dan zullen wij daar rustig over alles praten. Spreek nu hier niet over gisteren avond, wil je? Hetzourayuo vrouw angstig maken." Zjj nam zijn arm, want zij kon inderdaad haast niet op de beenen staan. Mijnheer bracht haar naar de eetkamer en zette haar in een gemakkelyken leuningstoel, in plaats van op haar gewoon stoeltje. Haidee, die onmid dellijk had bespeurd dat er iets aan haperde en die haar door een extra-kus had willen troosten, belde de dienstboden, die voor het gebed binnen moesten komen. Wordt vervolgd.) rechtbank zal nu hebben beslissen of zjjn eiach overdreven, of het aanbod voldoendo is. De heer Van der Loeff acht het niet verstandig, dat de publieke opinie zioh nu; of na de uitspraak, met de zaak bemoeit. Nooh de Maatschappij, noch de heer Kooh stellen daar prjjs op. En het is beter de beslissing kalm aan den reohter over te laten, dan daarop door beschouwingen of berichten vooruit te loopen. De hertog van Montpensier is gisterenochtend 8 uur op zjjn kasteel te San Lucar plotseling overleden. Ondanks de tegenspraak van den ministerpresi dent, den heer Tirard, bljjven de Fransche bladen volhouden, dat er wel degelyk een ministerieels crisis in Frankrjjk dreigt. Vooreerst wordt gezegd, dat de heer Constans zal aftreden. De energieke minister van binnenlandsche zaken,' die door zjjn krachtig optreden de Boulan- gisten bedwong, heeft zioh sedert de overwinning der republikeinen meer doen gelden dan den mees ten zjjner ambtgenooten wel aangenaam was, zoodat de verhouding tusscheu de ministers daardoor niet is verbeterd. Men beweert nu, dat de heer Con- stands gouverneur van Algiers zal worden, wellicht om later als president-minister weer tan tooneele te verschijnen, Daarbjj komen nog andere zaken. Bij de verkie zingen van de commissie van 56 behaalden, naar men weet, de protectionnisten een groots meerder heid, en dit is weer niet naar den zin van den heer Tirard, tevens minister van handel en slechts een zeer gematigd protectionist. Ook kunnen de heeren Thévenet en Rouvier het niet eens worden overde vervolging van de direoteuren dor koper-maatscbappy. De ministers van juatitie en financiën staan in dit opzicht vrij scherp tegen elkaar over, maar tot dus ver heeft dit gesohil nog geen ernstige gevolgen ge had. Op deze gronden blijven eohter do geruchten eener aanstaande ministerieele orissis standhouden en deden zij ook weer hun ongunstigen invloed op de Parjjsche beurs gevoelen. IntuBsehen is de heer Constans te Parijs terugge keerd. De minister van binnenlandsohe zaken woonde eergisteren de zitting der Kamer weer bij en voerde het woord over de verkiezing van den republikeinschen afgevaardigde Calvinbac te Toulouse, waarbjj volgens de besohuldiging van den Bonapartist Provost de Launay ongeldige stemmen zijn medegeteld. Overi gens werd met geen enkel woord over de orisis gesproken. Door Gladstone aangemoedigd, bogint qok in Wa les de beweging voor Home Rule zich al meer uit te breiden. Naar de l)aüy Neme verneemt, zal eene vergadering, die te Cardiff moet gehouden worden, en in welke de eisch van „een eigen Parlement voor Wales" moet worden gesteld, door ruim een duizend tal afgevaardigdon van liberale vereenigingen in het Vorstendom bezocht worden. De nieuwe minister Berlepsoh zal dezer dagen zich aan den Pruisischen Landdag voorstellen en men wil dat Bismarck daarbjj zal zjjn om in 't alge meen zijn opinie te zeggen over de arbeidorstoe- standen. Dit vereisoht nog bevestiging, maar 'tzou wel kunnen zijn, omdat een woord van Bismarck zonder twjjfel van invloed zou zjjn op de verkie zingen. Op het laatst van deze week gaat de Pruisische Landdag uiteen, omdat de heeren ook bij de Rijksdagsverkiezingen willen zjjn. Dat do Regeoring moeite zal hebben om weder een Ryksdagmeerderheid te krijgen zooals de thans overledene, wordt algemeen erkend. Naast de sociaal democraten ontwikkelen de ultramontanen als van ouds veel jjver en schamen zich ook als van oude geen enkel bondgenootschap en zou men haast zeggen, geen enkele leugen. Rood en zwart gaan samen en het eenige ondersoheid in vergelijking van vroeger is, dat men openhartiger voor het bond genootschap uitkomt. Windthorst noemde te Keulen, om de „geloovigen" aan te vuren, den tegeuwoor- digen toestand een stillen „Kulturkarapf" en her haalde zjjn eisch ten opzichte van het lager onderwjjs. De opvolger van Berlepsoh als opperpresident van de Rijnprovincie is de regeeringspresident te Oppeln dr. Von Bitter. In Opper-Silezië heeft de heer Bitter zich door zjjn werkzaamheid een gun- stigen naam verworven en hij kimt in de Rijn provincie met kennis van de industrieele toestanden, wat veel voor heeft. Bitter is de zoon van den be kenden, in 1880 overleden president van do „Seehand- lung" en een neef van den Minister van Financiën van dien naam. „Het aannemen van het algemeen stemrecht door de Cortes stelt mjj schadeloos voor alle sarcasmen, critiek en twjjfel, waartoe myn gedragsljjn in Span je en daarbuiten had aanleiding gegeven", aldus sprak Emilio Castelar tot oen correspondent, die hem kwam interviewen. „Veertien jaren geleden begon ik mjjn campagne, om door vreedzame be weging en door wetgeving democratische hervor mingen te verkrijgen. Wy hebben bijna geheele vrijheid van geweten, van vereeniging en verga dering teruggekregen, verder de instelling van de jury, het beginsel der burgerlijke huwelijken, vrij zinniger wetboeken, betere gemeentewetten. De slavernij is uit onze koloniën verdwenenalle denk beelden van bondgenootschappen, onvereenigbaar met onze nationale belangen en met onze aspiraties als Latjjnsche Mogendheid, zijn opgegevenwe gaan vooruit in onze politieke zedenwe denken niet meer aan pronunciamonto's of barricaden om ons doel te bereiken en het algemeen stemrecht is de be kroning van een staatkunde, die ik geduldig en aanhoudend heb voorgestaanvéor de algemeeue verkiezingen in 1891 zal er een nieuwe kieswet zjjn, daarvan ben ik overtuigd. „Ik heb nu volbracht, wat sedert 16 jaren mijn levensdoel was en ik kan nu tevreden sterven. Ik zal steeds even trouw blijven aan mijn republikein- sche gevoelens, nooit een Monarchie, of een Koning dienen, steeds bereid zijn de democratie en den vooruitgang te dienon, maar ik zal geen revolutio nair zijn in mijn land, nu we bijna evenveel voor rechten genieten als de meest geavanoeerde Staten in Europa en Amorika. Om miju doel te bereiken, steunde ik steeds de vrijzinnigste Regeeringen der tegenwoordige Monarchie on ik moet zeggen, dat Sagusta en de Koningin blijk hebben gegeven van tact en talent. Concessies doen aan reactionaire, of militaire invloeden zou zijn in de kaart der revolu tionairen spelen en den val der Monarchie en der dynastie verhaasten. Mijns inzious moeten moderne Monarchieën zeer liberaal zijn, om het in onze demooratisohe eeuw te kunnen volhouden. Natuur lijk zal het algemeon stemrecht de Monarchie ver sterken en de democratie eon voorwendsel tol agitatie ontnemenaan den anderen kant zullen vele demo craten tot de liberalen overgaan en dit zal leiden tot een reconstructie der groote politieke partjjen. De liberale partij zal den conservatief militair pro- tectinnistischon ballast afschudden, die tot het con servatieve kamp zal overgaan en er zal een nieuw type van Castiliaunsch conservatief ontstaan (geleid door mannen als de Silvelas), minder onverzoenlijk en onverdraagzaam dan de ouderwetsche conserva tieven van Canovns en de verouderde ultramontanen «au Pidal. Ik zal deze revolutie belangstellend gadeslaan nu myn taak zoo goed als geheel is af gedaan, ea zal in het voorjaat naar Italië gaan om wat rust te nemen, volstrekt niet met politieke doeleinden." Zitting van 5 Februari 1890. De volgende personen zijn veroordeeld: Jachtovertreding. B. B., te Reeuwijk tot 3 of 2 dagen hechtenis; Als gezagvoerder van een stoomboot varen met verboden snelheid. O. D., te Gouda, J. G., te Leiden, ieder tot 6 of 3 dagen hechtenis; IJkovertreding. W. de W., C. S., M 8., allen te Nieuwerkerk a/d IJssel, ieder tot 1 of 1 dag hechtenis. A. R., J. v. d. P., A. d. O., allen te Nieuwerkerk a/d IJssel, ieder tot 2 X X dag hechtenis. Spelen met geld op den openbaren weg. G. 8., te Gouda, tot 0.60 of I dag hechtenis Openbare dronkenschap gepleegd bij 2e herhaling. H. J. K., te Gouda, tot 6 dagen hechtenis; Openbare dronkenschap. J. 8., te Stolwyk tot 1 of l dag hechtenis J. V. 8., te Gouda tot 0.50 of 1 dag hechtenis R. R., J. T., beiden te Nieuwerkerk a/d IJssel, A. C. G., te Bleiswijk, N. v. d. K., te Gouda, ieder tot 1 of 2 dagen hechtenis. Allen zijn tevens veroordeeld in de kosten ver haalbaar bij lyfsdwang van 1 dag. 5e Klasse. Trekking van Woensdag 6 Februari. No 1398, 5469 1000. No. 5037, 11129 400. No. 6787, 15853 200. No. 958, 1688, 1919, 2477, 13813, 14210, 14238, 14351, 15391, 16684, 17209, 17980,18396, 20041 ƒ100. Pry zen van 70. 80 8361 6714 8629 10663 13077 15469 18093 90 3362 5892 8738 10678 13087 15477 18148 174 3454 6156 8762 10754 13093 15482 18328 394 3486 6158 8768 11047 13226 15558 184$3 613 3494 6185 8845 11075 13317 15580 18584 815 3541 6288 8872 11100 13379 15658 18586 1009 3602 6400 8900 11117 13386 15944 18706 1014 3660 6538 8961 11158 13475 16064 18764 1184 3726 6685 9049 11284 13544 16092 18804 1216 8730 6701 9066 11424 13547 16346 19091 1372 4048 6850 9068 11566 13601 16454 19176 1540 4055 6861 9143 11661 13708 16495 19201 1781 4093 6942 9229 11743 13815 16515 19295 1815 4187 6972 9330 11787 1$64 16573 19311 1856 4214 7022 9fi85 11788 14197 16772 19449 1909 4271 7116 9418 11848 14231 16806 19580 1945 4273 7262 9452 11929 14237 16826 19643 2023 4801 7285 9663 11963 14354 16866 19713 2379 4323 7317 9690 12024 14503 16874 19749 2389 4463 7509 9744 12103 14507 16882 19780 2505 4589 7738 9783 12108 14532 16956 19957 2515 4615 7816 9787 12263 14666 17138 19979 2547 4661 7825 9821 12270 14612 17188 20016 2618 4807 7909 9848 12633 14675 17350 20254 2665 4880 7969 9850 12637 14699 17384 20328 2685 4972 8107 9891 12684 14713 17402 20479 2716 5019 8180 10005 12744 14905 17415 20490 2758 5179 8205 10138 12801 14985 17443 20524 2943 5220 8260 10167 12874 15283 17468 20607 2954 5297 8336 10220 12891 15308 17531 20629 2986 5498 8476 10292 12938 15325 17763 20632 3097 5607 8487 10439 12970 15328 17819 20673 3184 5638 8492 10589 18027 15434 18026 20696 3330 5672 8590 20985 Trekking van gisteren ontbrak No. 1306 70. van de Makelaars De markt was heden vast. Loco Tankfust 8.30. Geïmporteerd fust 8.30 a 8.35. Februari-)evering f 8,25. September-, October-, November- en December-levering 8.35. Getrouwd: MICHAEL CHRISTIAAN FERDINAND KABEL en MARIA JOSEPHINA DE LI AN A LINNEMANN, welke tevens hartelijk dank zeggen voor de vele bljjken van belangstelling bij hon Hu welijk ondervonden. Gouda4 Febr. 1890. ARTS. GEVRAAGD een niet beneden de 16 jaar, van de P. G. om op geleid worden in een Handelszaak. Brieven franco onder het motto Handelszaak bij den Uitgever dezer Courant. GEVRAAGD tegen hall Maart door eene alleen wonende Dame een vlag niet jonger dan 16 jaren, helder, eerljjk en voorzien van goede getuigen bekendheid met koken Btrekt tot aanbeveling. Aanbiedingen franco aan het Bureau dezer Conrant onder No. 1958. Eelt knobbels, Hoornvlies, Huideelt Wratten, enz. worden in 7 a 8 dagen tij I geheel verwjjderd, zonder de minste pjjn te veroorzaken (ook zelfs niet op de gevoeligste huid). Prijs per flacon met penseel 60 ets. I Alléén echt bjj B. SCHOLTEN, Coiffeur, i Eisch de handteekening van A. v. TUIJLL. l

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 2