1 1 I I w I I ÉTS GmiMZIOIGS. BINNENLAND. entlaren. perceelen en I tëgen.” sGbnobobn» len ingevolge j gelegenheid dvoorstelling ÜAR1 1890, tonde ZES (jn. i 1890, Vrijdag 14 Februari. N° 4149. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. isje. EGEN,” retelling. reeniging DA. FEUILLETON. De Insending van advertentlön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. ICTIE. J lige ING. ;aris 1 f 1 de komen?” V gezamenlijke IKT H. 78. infonnaiiën, voornoemden j B. J. vin DIN BERG, Voorzitter. H. M. DEBGK8EN, 2e Vooriitter. J. BROKAAR, Secretaril. Bovendien worden alle Ad vertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags versohgnt. De uitgave dezer Courant 'geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. In het rjjtuig zaten reeds vier damesLady Mills VERGADE- het doen der iffiehuis «db ia op DON- k., dee na- ■|J (Uit het Engeltch.) K te Schoon- RIJDAG 28 800, 's mor- het Rbcht- rkoopen e ITO, intend Hooi-, land, Ikander gele- M 1890. Tooneei.» estaan DAIJDET. f 7'/, uur. zen. lestuur, Secretaris. die goedkoopere tarieven; de Nederl. tariefniannen slapen nooit; wel is de een soms meer bij de hand dan de andere, getuige dat kleine BokstelWeseltje, maar een kop toonen tegenover de Pr. St.b., dit doet niemand, en vooral de Exploitatie-Mij. niet. AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regsl meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. len eene fat- ]g en netjes „Neen, Tom, juffrouw Howart is beter waar zij nu zit.” »Zjj zou nergens beter kunnen zijn dan bij mij,* zeide hij, een dood onschuldig gezicht zettende. Iedereen lachte. „Helpt mij toch eens, mevrouw Clowes. Val mij dan toch niet allen af, als ik eene enkele maal indruk hoop te maken. Zou juffrouw Howart ergens vei liger kunnen zijn dan bij mij?” De anderen zagen mevrouw Clowes spottend aan en, licht blozende, antwoordde zij: „Niet als Charlie achterop zit,* waarna het ge- heele gezelschap nog veel luider lachte dan straks. „Het deed Violet genoegen, dat lady Mills haar niet in de „dogcart” liet overstappen. Laurence had het niet op dien „mijnheer Tom* begrepen en hij beviel haar ook niet erg. De afstand van Geldham naar Delham—Court was zeven mijlen. Het was een fraaie rijweg. Violet zat stil te luisteren naar het gesprek der dames. Al had zij haar beter gekend, dan zou zij zich toch niet in haar gesprek hebben gemengd. Alles was haar zoo vreemd. Zij zeiden soms dingen die, als zij ernstig gemeend waren, erg leelijk zouden zijn ge weest, maar zij schertsten en lachten en hadden veel pret, ook over sir Jonas, lady Mills echtgenoot. Zij deed hem precies na, zooals hij zijne handen wrijven en naar het plafond staren zou eb bij kleine volzin netjes zou zeggen: „dat hij hoopte dat de gasten zich goed hadden geamuseerd moo[ Iemand te Amsterdam had, zoo verhaalt „het Paleis van Justitie”, indertijd in Nederlandsch-Indië bïj notarieels akte een overeenkomst aangegaan en had er belang bij, daarvan bier een afschrift bij een notaris te deponeeren, ten einde er, zoo noodig, binnen enkele dagen een of meer authentieke af schriften van te kunnen krijgen. Dat depót bij een notaris kon echter in Nederland niet geschieden zonder voorafgaande registratie, en die registratie kostte 5000. Onze man zond echter zijn afschrift naar een notaris te Berlijn; deze heeft met de Ne- derlandsohe registratiewet niets te doen, en maakte er een akte van depót van op; en als onze Neder lander nu afschriften noodig heeft van de in Neder- landsch-Indië verleden akte, schrijft hij naar den Duitschen notaris en krijgt voor enkele guldens het „authentieke" afschrift. I Van wel ingelichte zijde schrijft men aan Standaard: «De vrees, in sommige bladen dezer dagen uit gesproken, dat ons land en speciaal Amsterdam en met eene bejaarde dame naast zich, die Violet me vrouw Cunningham had hooren noemen. Tegenover deze was eene jongere dame gezeten, eene mevrouw Clowes, en aan hare zijde had eene ongehuwde dame plaats genomen, die een paar jaren ouder was dan Violet. Zij was de derde op die bank, maar er was ruimte in overvloed voor allen. Men reed nageven op het feestterrein; want lady Mills wilde aan het overige gedeelte barer gasten verzoeken zich een weinig te haasten, uit vrees dat zij te laat aan tafel zouden komen. Enkele dames, die bij het rijtuig der heeren behoorden en op dezen wachtten, lieten de gekochte voorwerpen ioor de lakeien inpakken. Een //dogcart” stond te wachten, waarin een heer zat die een sigaar rookte. De groote blonde heer, die zooveel bij Violet had gekocht, stond, eveneens rookende, bij het paard. Fluks kwam hij aanzetten. //Wat zitten de dames eng; laat mij juffrouw Ho wart in mijn rijtuig nemen.” z/En waar zult ge met Charlie blijven, Tom?” //Ik zal Charlie op het achterbankje zetten.” //Charlie is gewoon achteraf te worden gezet,” zeide de oudste der dames, met een ondeugend lachje naar mevrouw Clowes ziende: //Eene uitstekende plaats voor een echtgenoot, me vrouw Cunningham," gaf de met //Tom” aangesprokene ten antwoord. Later vernam Violet dat Charlie niemand minder was dan kapitein Clowes. //Hoe is het, juffrouw Howart, wilt u Botterdam nadeel zullen hebben bij de invoering der verlaagde spoorwegtarieven door België in verkeer met Duitschland (transitoverkeer) komt ons wel eenigs- zins overdreven voor. z/Onze spoorwegmaatschappijen toch zijn voldoende met dien toestand bekend en zeker zullen ze ook hieraan een mouw weten te passen. Waar concur- i rentie mogelijk is, kan deze altijd worden volgehouden door //bonificatie" op de gewone vracht te verleenen; eene regeling in de laatste jaren herhaaldelijk toe gepast en waarmee elk handelaar van eenige betee- kenis voldoende bekend i^." Hiermee stemt overeen wat een inzender daarom trent thans nog in de W. R. Ct. meedeelt. Hij zegt n.l. er stellig van overtuigd te zijn, dat ook de rechtstreeksche Duitsch-Nederiandsche tarieven bin nen kort dezelfde vermindering zullen ondergaan. Het bewijs hiervoor vindt hij o. a. in het feit, dat de Bokstel-Wesel Maatsch., die in haren //struggle for life" tegenover hare haar liefhebbende Zus- ter-Maatsch., de Nederl. Staatsspoor, steeds getoond heeft in den tarievenstrijd slimmer en vlugger te zijn dan die oudere zuster, bij de Duitsche spoorwegen reeds heeft gedaan gekregen,dat de stations van Goch af in een locaal Duitsch velband zyn opgenomen, en waardoor dus bij eene verzending van Botterdam tot Goch met omkartering aldaar naar bestemming, de gewone verhoogingen reeds wegvallen. Wat nu nog de nieuwe tarifieering naar Antwerpen betreft, zoo zal dit wel hoofdzakelijk op de lijn Glad bachAntwerpen van den //Grand Central" zijn, wijl dia lijn bijna alleen door Duitschland gevoerd wordt; doch daar nu volgens overeenkomst tusschen //Etat Beige" en //Grand Central" een vermindering of ver meerdering van vrachten op de eene lijn naar en van gemeenschappelijke stations direct door de andere moet overgenomen worden, zoo is het woord Bel- gisch-Duiteohe tarieven in deze quaestie ontstaan. Doch men zij gerust; ook Nederland krijgt weldra Een twintigjarige dienstbode, Adèlle Faba, bij een familie in Weenen in dienst, had eenigen tijd ge leden, by het aanmaken der kachel met petroleum, het ongeluk, dat haar kleeren vlam vatten, waardoor zij ernstige brandwonden in het aangezicht bekwam. Toen zij nu verleden week voor het eerst het ziekbed mocht verlaten, trad zij voor den spiegel om heur haar op te maken. Nauwelijks had zij echter een blik in den spiegel geworpen, of ontzet week zij terug bij het aanschouwen van haar gelaat, dat door de brandwonden geheel onkenbaar was geworden, en weldra bleek uit hare houding, dat het meisje van schrik waanzinnig was geworden. Zij rukte het raam open en wilde zich van de derde verdieping naar beneden storten, wat echter nog tijdig door de huisgenooten verhinderd kon worden. Op last der politie is het meisje in een krankzinnigengesticht ge plaatst. Een ijzeren kerk, in zuiver gothischen stijl, door een Belgische fabriek geleverd, werd kort geleden naar Manilla verzonden. Men kwam op het denk beeld. een dergelijke kerk te vervaardigen, omdat de Phillippijnsche eilanden zeer vaak en hevig door aardbevingen worden geteisterd en de vroegere uit steen gemetselde kerken telkenmale geheel werden verwoest. Men hoopt in het ijzer een grondstof ge vonden te hebben, die aan de natuurverschijnselen weerstand kan bieden. De kerk is 54 M. lang, 22 M. breed, en in het schip 20 M. hoog. De twee torens zijn ieder 20 32) «Ik zal die van u dragen, maar kan de andere niet wegwerpen; dat zou ondankbaar zijn.” «Heeft de heer Bayner je die gegeven?” ««Ta. Hij rukte haar de roos, die hy haar juist had geschonken, uit de hand en wierp haar weg. «Vergeef mij, juffrouw, zoo verwaand te zijn ge weest te denken, dat u mijn bloem zou aannemen, na die van hem te hebben ontvangen. Goeden avond.” Hij ging met groote schreden het tuinpad op, en of zij al «Laurence, Laurence!” riep, hij hoorde niet. Zij had geen tijd hem na te loopen, al had zij kans gezien hem in te halen. Zij zocht zijne roos voor zichtig uit het bloembed op en legde die van den heer Bayner in de plaats daarvan. Het was misschien ondankbaar, maar zij moest doen wat Laurence haar had verzocht, al wist hij het ook niet. Hierna ging zij naar het rijtuig dat aan het hek wachtte. goudsche courant. GOUDA, 13 Februari 1890. In de Standaard leest men: De plutoelijke antirev. kiesvereeniging Vreetl God, eert den Konmg, te Gouda, heeft in hare vergadering van den 7den Februari jl. goedgevonden hartelijk in te stemmen met de motie door de kiesvereeniging Nederland en Oranje te Amsterdam, in zake het votum der Eerste Kamer, over hoofdstuk X der be groeting.

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1