BOERDERIJ-INVENTARIS, BOÜWMANSWONING, Zwarte Fantaisie Stoffen. Inbo edel, Openbare Verkooping, Eene partij Brandhout, jaAPVERTENTIBM SCHEAK Zn. Openbare V rij willige V erkoopingen opVV oensdag den 26n Maart 1890 HieT7-e3D.d.e Have machinerieën. op Vrijdag den 28" Maart 1899, Bedden met toebehooren, Nieuwer kerk aau den IJsel, Openbare Vrijwillige Verkooping extra best WEI- en BOUWLAND, Inmiddels nit de Land te koop. Korte schetsen uit de geschiedenis der Latijnsehe School. ITIBUWE te ZEVENHUIZEN, De EQUIPAGE 36 stuks puik, gezond en extra best te ZEVENHUIZEN, benevens ongeveer 44 Hectaren, heid gaf der Commissie aanleiding om ook de vraag te overwegen of er bezwaren zouden zgn tegen het in gebruik geven van schoollokalen op Zondagvoor welk doel dit ook mocht worden gevraagd. Zij kwam tot het inzicht dat die niet wenschelijk zoude zijn om de volgende redenen 1. omdat de lokalen, die gedurende zes dagen door tal van kinderen bezet zijn, des Zondags wel flink mogen worden gelucht na des Zaterdags te zijn schoongemaakt 2. omdat die lokalen door het gebruik op Zondag weder vuil zouden worden 8. omdat de hoofden aanspraak mogen maken op Zondagsrust, en deze hun niet ten volie zou ten deel vallen, zoo hunne lokalen op dien dag aan anderen werden afgestaan 4. omdat de verwarming (c'. q. de verlichting) der localen, en de controle op het gebruik der schoolmeubels tot allerlei moeilijkheden zou leiden en 5. omdat er indien do gemeenteraad een maal dezen wog op ging nagenoeg geen grens zoude zijn te stellen aan de verzoeken om in genot van een schoollokaal gesteld te worden. Uit Ouderkerk a/d IJsel schrijft men aan de Sckoonh. Cl.'. Ondanks een felle vorst en besneeuwde wegen, vulde Maandag-avond een talrijk publiek de zaal van het «Wapen van Ouderkerk", tot bijwoning van de laatste openbare vergadering in dit seizoen van het Plaatselijk Nut, waarin als spreker zou op treden de heer Vrugtraan leeraar in voordracht en zang te Zutfen. Terecht mocht deze het in een woord vooraf een gelukkig verschijnsel noemen, dat de lust om verzen te hooren voordragen van oud- vaderlandsche dichters onder het tegenwoordig ge slacht nog leefde niet alleen, maar bovendien nog kracht uitoefende om velen bijeen te brengen in een gezelligen kring. Ademloos was de stilte waaronder de redenaar, die de stijve katheder had doen ver vangen door eene estrade, waarop hij zich vrij kon bewegen, werd aangehoord. De edelste scheppingen van dichters al* Ter Haar, v. Lennep, Schimmel, Tollens e. a. vloeiden hem vrij van de lippen, en werden vertolkt op eene wijze, die de snaren van 't gemoed aan het trillen bracht en 't hart goed deed. Bij al het proza dat het menschelijk leven zoo overvloedig oplevert, onder 't rusteloos jagen van den tijdgeest, wiens wiekslag steeds voorwaarts ons wenkt, is 'tgoed eens een oogenblik te toeven, en zich te laven aan de immer reine verfrisschende bron der ware poëzie. Het was den heer Vrugtman gegeven zijn gehoor aldus te boeien. Mogen de omstandigheden het medebrengen, dat de hoogst aangename herinnering aan zijn optreden jaarlijks herinnerd worde. sta ten-generaal. Tweede Kamer. Zitting van Vrijdag 7 Maart. De Kamer heeft gisteren een goed werk verricht door te zorgen voor de oude weduwen^ dat wil zeg gen voor de weduwen en weezen van ambtenaren, die na 1 April 1836 waren aangesteld en voor 10 December 1888 zijn overleden of gepensioneerd. Aan deze is een pensioen verzekerd tot een maximum van 400 envf 800 (voor weduwen1 en weezen samen). Met 65 tegen 16 stemmen werd dit warm aanbevo len en door de Regeering wel bestreden doch niet onaannemelijk verklaard amendement yan de heeren Van Delden, S. van der Oye, Kefdijk, Michiels, alles te melden wat op «Elzenhof" gebeurde, gehoor zamende, berichtte zij uitvoerig, op welke slinksche manier Sarah de bijeenkomst op dien Woensdag avond had verhinderd, en boe zij Donderdag den brief uit de tasch van den postbode had gestolen. Violet vertelde ook alles van het bezoek van den heer Cairuthers, van den diefstal op Denhamcourt, van Sarah's ongeluk op Vrijdag avond, van haar bazelen over een man dien zij James Woodfall noemde, van de terugkomst van den heer Rayner, en van zgn aardig plan om over een paar dagen met haar, Haidee en hare moeder naar Monaco op reis te gaan. De hoop Laurence spoodig te zullen zien, had nu alle andere gedachten verdrongen,' en zij verlangde er miar dat het maar Vrijdag was om te kunnen vertrekken. Vervolgens schreef zij hem nog, dat, zij zeer ern stige vermoedens omtrent den diefstal meende te hebbfendat zij die aan mijnheer had medegedeeld, die er echter niet zooveel waarde aan hechtte als zij, en alleen had gezegd, dat zij er liever tegen niematfd over moest spreken tot hij gelegenheid zou hebban gehad, de zaak nauwkeurig te onderzoeken; 'wat zij hem beloofd had. «Zoo, nu behoeft ge dus over mij niet meer on gerust te zijn, beste Laurebce. Want Sarah, de eenige in huis die mij niet goed is gezind, ligt te bed en is te ziek om zich te bewegen. De dokter zegt, dat zij grootelijks gevaar loopt om, zooal niet het leven, toch haar verstand te verliezen, de stakkerd! Mijn- Seret en Vermeulen aangenomen. Het amendement Van Dedem (doorloopende korting voor alle ambtenaren) werd ingetrokkendaarna dat van den heer Borgesius, waaromtrent de Minister zich geen partij stelde, aangenomen, zoodat voortaan de na 1 Juli 1868 aangestelde ambtenaren, behalve de 5 pCt. wegens verhoogingen, 2 pCt. van hun tegenwoordigen pensioensgrondslag hebben te betalen. Verder kwam er voor de verschijning der «oude we,luwen" weinig belangrijks meer voor in hot ont- worp betreffende de weduwen en weezen-pensioenon. Op den zeer juisten aandrang van den heer Huber om iets te doen ten bate der' ongehuwde legestrek- kende ambtenaren, die in ongunstiger conditie komen, omdat zij naar het ontwerp geen raoedpr of zuster als pensioengerechtigde kunneq aanwijzen, nam de Minister een tegemoetkomende houding aan. Daaren tegen wilde hg niet weten van het denkbeeld van den heer Borgesius, om zijn artikel, dat aan de tegenwoordige ongehuwde ambteuaren het recht geeft zich aan het fonds te onttrekken, weder prijs te geven, wat natuurlijk ten gevolge had, dat het ar tikel werd aangenomen. Dinsdag zal de discussie kunnen afloopen, dan volgen de interpellatiëu. In hoofdzaak blijft nu nog alleen ter beslissing over de instelling van den pensioenraad en de be- handeliug der pensioengeschillen voor den Raad van State, afd. van de geschillen van bestuur. De debatten over de pensioenwetton, die van de zijde der Kamer met groote degelijkheid en opgewekt heid, zonder te groote breedsprakigheid worden ge voerd, zullen «lus waarschijnlijk a. st. Dinsdag wel ten einde worden grbracht. Vindt raftn eene be vredigende behandeling der geschillen, waarop nu wel kans bestaat, dan voorzeker heeft de Vertegen woordiging verre van een volmaakt werk, doch zeker een goed werk verricht, waarvoor zij den dank van duizenden in den lande zal iuoogsten. En te meer verdient zij dezen dank, omdat de belaqgen van de schatkist niet uit het oqg zga verloren. Alles raag wel niet zoo heel logisch in elkander zitten, de heer Van Delden meende, dat dit met een onderwerp als thans in behandeling, niet geheel mogelijk was. Maar de wetten, die wel eens eenigszins tegen de strenge eischen der logica indruischen, zijn nog altijd de slechtsto niet gebleken. Alle wetgeving is min of meer lapwerk. Wij ^elooven dat de vele betrokken partijen reden hebben om over dezen arbeid van ons parlement niet al te ontevreden te zijn. VII. DE OUDSTE SCHOOLOBDEHS. In onze vorige schetsen spraken wij reeds een paar maa! over een tweetal «sehoolorders," waarvan de eene speciaal betrekking had op de Goudsche School, de andere daarentegen voor alle Latijnsehe scholen in Holland van kraght was. De oudste schoolorder, of, om eene moderne uit drukking te gebruiken, het oudste reglement op de Goudsche School dateert van 1593 en bleef geldig tot aan het jaar 1666, dus ongeveer tot het tijdstip, waar wij met de geschiedenis der school genadord zijn. Wij veroorloven ons dus het een en ander uit die oude schoolorder mede te deeleti, ten einde zoodoende den belangstellenden lezer een blik te heer heeft beloofd zonder mij niet langer dan één dag meer van huis te gaan, noch voor zaken, noch voor zijn eigen genoegen. Het schijnt alsof er aan zijne afwezigheid telkens ongelukkige omstandigheden verbonden zijn; want beide die diefstallen, die ieder- eou zulk een angst hebben aangejaagd, zijn gebeurd terwijl hij van huis was, de inbraak bij lord Dalston en (Ke op Denhamcourt, eir we hadden in die dagen geen man in huis ,om ons tegen dieven of tegen onze vrees voor hen te beschermen. Mij dunkt, dat je vooroordeel ten opzichte van den heer Rayner nu wel geweken zal zijn, daar wij door zijn toedoen elkander zoo goedig zullen ontmoeten. Want niét waar? als wij te Monaco zijn, kbm\je ons dikwijls bezoeken? Mama verlangt er ook erg naar om'met je kennis te maken, hoewel ik haar nog niets van onze verloving heb gezegd; ik durf haar nooit een geheim te vertellen. Ik geloof dat de heer Rayner het reeds half heeft begrepen, want hij zegt gedurig iets ofh mij te plagen en mij eene kleur te doen krijgen. En hij doet ook volstrekt niets om mij tegen jou op te zetten, zooals je dacht dat hij «oh doen. Maar laat hem dit gerust beproeven, en de geheele wereld met hem, jaar in en jaar uithet zal hem evenmin als iemand anders gelukken, ooit eene verandering te brengen in het hart vau je altijd liefhebbende, Violet." Aan tafel had zij op de vraag van mijnb|*{ ge- gunnen in do inwendige inrichting der school. Het reglement van 1666 is, jammer genoeg, verloren gegaan. Reeds in de achttiende eeuw was het spoorloos verdwenen en hebben de Curatoren er overal te vergeefs naar gezocht. J)e schoolorder van 1598 1) begint met eene inleiding, waaruit wij zien welke motieven de Scholasters tot de samenstelling van een reglement hebben geleid. Het is dan, z#ggen de Scholasters, een gevoel van dankbaarheid voor den bloei, waartoe' d.e school zoo spoedig is mogen geraken, dat hen noopt om zooveel 't in hun vermogen ligt, eiken inogelijken achteruitgang te verhoeden. Rn voor den voortdurenden bloei achten zg in de eerste plaats een «ordro" noodzakelgk. Het reglement, dat niet werd gedrukt, maar waar van aan ieder onderwijzer een afschrift werd ter hand gesteld, bevat zestien artikelen, die niet altijd even duidelijk gesteld zijn. De school, zoo luidt het eerste artikel, begint op een werkdag om zeven uur, Zondags om acht. De meesters moeten op tijd aanwezig zgn. Dat des Zondags ook school is, staat in verband met de ge woonte dat de onderwijzers bg beurten des Zondags met de jongelui naar de kerk gingen, tot welk doel deze zich oen half uur voor den aanvang der kerk in de school moesteu bevinden. Ook na kerktijd werd er nog tot half drie school gehouden, waar schijnlijk werd er dus godsdienstonderricht gegeven. Op werkdagen duurde de school tot elf uur en wer den er na den raiddag ook nog lessen gegeven lot aan een zeker uur dat in de schoolorder niet ver meld staat. De Rector heeft, volgens hot reglement, vrg veel macht. Hij mag, zonder daarin de Scholasters te raadplegen, minder geschikte onderwijzers ontslaan. Evenwel mag hg geen andere meesters aannemen zonder eerst 't advies van de Scholasters te hebben gehoord. Geen boeken mogen op de school wor den gebruikt zonder toestemming van den Reqtor en de Scholasters.Zijn er ongehoorzame leerlingen, dan moet de Rector te hulp geroepen worden. Geschillen tusscheu meesters en ouders worden door do Scholasters beslecht. De meesters moeten hunne plichten als onderwijzer goed vervullen. Zij moeten, wanneer de kinderen hun les opzeggen, goed toeluisteren en, als ze big ven steken hen op weg helpen «sonder op die tgdt maer eenigsints te zitten slaopen." Uit dit laatste ziet men, dat bij het werktuigelijk lesje opzeggen, den meesters zoo nu en dan wel eens een gezellig dutje overviel Laten wij maar veronderstellen, dat zoo iets nooit meer voorkwam, toen het bij reglement verboden werd. Ook mogeii do meesters op school niet zitten te lezen. In 'tkorl zij mogen niets doen «wat niet streckt tot oirbaer van do kindoren, innertot eijgen behagen." Voorts moeten de meesters hunno leer lingen alle maanden overhoorenhet Onze Vader, geloof, tien geboden, en tafel- avond- en morgen gebed. Verder bevat de genoemde schoolorder niet veel dat der vermelding waardig is. Alleen willen wij nog wijzen op één artikel, waarbij bepaald wordt dat ef twee maal in hot jaar voor de leerlingen ge- 1) De schoolorder, wurtin wij thans spreken, wordt in talrijke afschriften uit het brgin der 18de eeow gevonden, doch steeds zonder jaartal. Dat deze schoolorder de oudste is, blijkt oit de inleiding en dat de ondate van 1593 dateert, weten wg van elders. antwoord, geen plan te hebben om naar de avond kerk te gaan, maar zij had niet gezegd, dat zij naar de ppstorie wilde wandelen. Toen het dus vijf uur was geyordon en zij begreep dat de kerkdienst uit zou zijn, kleedde zij rich aan, gaf Haidee, die in middels was wakker geworden, een kus, en vertrok door de glazen deur van de leerkamer. Het kon haar nu niet schelen die ongesloten te latenmijn heer was immers thuis. Mevrouw Manners kwam haar in do gang van de pastorie tegemoet en nam haar mede naar haar salon. Hier had zg een pakje gereed gelegd om aan haar mede te geven; het warén tractaatjes, waarvan zij enkele met potlood van namen had voorzien. Het scheen toch w*l, dat mevrouw Manners, on- danks haren afkeer van voorwendsels, het geheim- f zinnige dat over Violet's verloving met Laurence lag, niet onaardig vond. Zijgaf haar een hartelijken kus en zeide, dat zij haar raatfr eens moest zeggen, als Sarah weej zoo ver was dat zjj haar iets kon koröen voorlezenof als ik he't wilde dqen, zou zij iets te lezen sturen daf haar zeker goed en nuttig zou zijn. Violet beloofde het te dóen, maar dacht dat Sarah te ondeugend was om van e^p der goede boekei* van mevrouw Manners veel invloed te mogen verwachten. Zij ging nu hetzelfde tuinhek door, achter den tuin der pastorie, waarbij zij op dien heerlijken avond tegen Laurence was'aangeloopen. Wordt vervolgd.) legenheid bestaat om, na afgelegd examen, tot eene hoogere klasse bevorderd te worden. Gelijk wij boven reeds zeiden, was deze schoolorder tot 1666 van kracht. Doch inmiddels had de Schoolorder, die, in hot Latijn opgesteld door Gede puteerden uit de Leidsche Senaat, in 1625,door de Staten van Holland was gearresteerd, een grooten invloed op den gang van het onderwijs op do Latijnsehe Scholen. Wat de Staten in de eerste plaats wensch- ten, was gelijkheid en eene gelijkheid tot in de kleinste bijzonderheden. De Schoolorder bevatte dan ook een volledig rooster der lesuren met opgave der boeken die in de zes klassen moesten gebruikt worden. In de steden van Hollaud zouden dus iederen dag op hetzelfde uur precies dezelfde lessen worden gegeven. Zoo zouden dan de professoren, meende men, hunne lessen kunnen geven aan een jougeling- schap, die in kennis en ontwikkeling niet al te veel uiteenliep, en zouden de kinderen, die van de eene school naar do andere gingen, geenerlei moeilijkheden ondervinden. Dit waren de duidelijk uitgesproken verwachtingen, die men van de Schoolorder meende te mogen koesteren. 1) De uitkomst bedroog die verwachtingen. Niet overal lieten zich de Regenten de wet vóorschrijven door de Staten en bovendien was niet ieqero stad in staat om in een leeraarsper- soneel voor zes klassen behoorlijk te voorzien. Doch in efnkele opzichten werkte die schoolorder uitstekend. Een leiddraad voor de keuze van leer boeken was hoogst gewenscht in een tijd, toen men nog allerlei boeken uit de middeleeuwen gebruikte. Ook werd door de order speciaal de pandacht ge vestigd op het (irieksch waarmede de leerlingen al vrij vroég moesten beginnen. Behalve Latijn en Griek8ch schreef de schoolorder nog voormuziek, physica en arithmetica, terwijl ook voor den schrijf meester een aantal uren waren uitgetrokken. Ook werden orde en netheid bijzonder aanbevolen. Vooral schijnt aan een zekW fatsoen in die dagen veel ge hecht te zgn. Zoo vindt men bijv. in een door de Staten voorgeschreven boekje in deftig Latijn een omstandig verhaal hoe eeji behoorlijke jongei^. zijn neus moet snuiten. 21 Doch we zouden afdwalen. Een volgende maal hopen wij- te spreken over Jac. Tollius, den meest beroemden, doch tevens me^st eigenaardige onder de Goudsche Rectoren. K. 1) Zie (Jau, Groot Placsetboek 1, j> 275 vgl. Dit boek is op het .Archief aanwezig. 2) Zie dr. J: B. Kan, Geschiedenis tan het Krasmiaansch %iiina»i"m 56. Den 7ü Maart overleed in het Oude mannenhuis onze geliefde Vader en Behuwd- vader JACOBUS JOHANNES KOLSTEE, in den ouderdom van bijna 80 jaren. Uit aller naam van Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, JACOBUS KOLSTEE. Voor de vele bewjjzen van deelneming ondervonden by het overly'len van onzen ge liefden Echtgenoot, Vader en Grootvader A. OOSTHOEK, betuigen wg onzen hartelgken dank. Mede namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, Wed. A. OOSTHOEK- van Dam. Al/en, 8 Maart 1890. V De ondergeteekenden, Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen, betuigen hunnen op rechten dank aan Heeren Regenten, Mejuffrouw KEMPE en de boeien van het Oudemannenge- sticht, voor het verplegen en de goede behan deling, welke hun vader ruim vgftien jaar heeft mogen genieten. 1 Uit aller naam, JACOBUS KOL8TER. Gouda, 8 Maart 1890. Zg die ieta te vorderen hebben van- of ver schuldigd zgn aan de Nalatenschap van den Heer ADRIAN US 'VAS8E, in leven Spek slager, gewoond hebbende te Gouda en aldaar 26 Februari jl. overleden, worden verzocht daarvan vóór den 1" April aanstaande opgaaf of betaliDg te doen ten kantore van den No taris G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda. aan de Heerenboerderg, van den Heer Van GENNEP, staande in den Zuidplaspolder op het kruispunt der Hoofdwegen naar Waddinx- veen, Moordrecht, Moercapelle en Zevenhuizen, niet ver van de Stations der Ned. Rgnsp.Maatsch. ten overstaan van Mr. Ic. MOLENAAR, No taris te Waddinxveen. Ten E erste: 's morgens ten 9 Ure te beginnen van den geheelen hoofdzakelijk bestaande nit als: 10 beste Werkpaarden van verschillend haar en jaren, 1 Zesjarig Paard, 1 Vierjarig Paard, 1 Driejarig Paard, 1 Aftands Paard met Veulen, 1 Jaarling, Een Koe, 1 Kalf, Partg Kippen met Hanen. Een beste Stoom Dorschmachine met Loco mobiel Compleet (Marshal's Sons Cy.) Een Zaaimachine, Hooihark, Maaimachine, Stroo- sngder, Korenkneuzer, Enterpator; VoortsDrieveursploeg, 2 Schoff'elploegen, Boerenwagens, Driewielde Karren, Kruiwagens, Rolslede, Eggen, Ploegen, Tuigen voor 12 Paarden, Korenzeveu, Rieken, Schoppen, Plan ken, Brandhout enz. enz. enz. Voorts: bestaande uit Een Span, Aftands goed loopende Vos-Bles Merriepaarden, geheel mak en ver trouwd Een Elegante, zoo goed als nieuwe met brnin Satgn bekleede Coupé clarence (trois-quart), Een Brik, béide rgtuigen uit de fabriek van Tenlings te 's Boschen ligt en geschikt voor één paard; een zoo goed als nieuw, prachtig met zilver gemonteerd twee- paards Gareeltuig met toebehooren, diverse twee- en eenpaards Gareel- en Borsttnigen, Leidsels, Zwepen, Poetskisten, Tuigenkasten, Stalbenoodigdheden enz. enz. en al hetgeen meer dien dag ten verkoop zal te voorschgn gebracht worden. Ten Tweede; des morgens ten 9 ure te beginnen van den geheelen, goed onderhouden zeer netten welke voornamelgk bestaat uit Linnenkasten, ChiffonièresSecretairesBuffettfn dames Scbrgf bureau, Werktafeltje, Salontafels, Eet tafels, Theetafels, Penanttafels, Dientafels, fraaie Spiegels en Schildergeo, Gravuren, Pendules met Coupes, Ornamenten, Statiegordgnen, In- steekhaard, Kachels, Haarden, sierlgke Petro- leumkronen, Lustres, Tapgten, Kleeden, Ledi kanten, Wasch- en Nachttafels meb toebehoo ren, Scheerspiegel, Slaapkamer Ameublèment, Mahoniehouten en andere Stoelen, Badkuip. Tafel en Bed Linnen, Kristal met Zilver ge monteerd, Kristal, Glas, Porcelein, Koper. Ijzer, Blik en Aardenwerk, Verlakt werk. Voorts: Groote partg Boeken, waaronder Pracht- en Geïllustreerde uitgaven o. a. de compleete Encyclopedie van Winkler Prins; Journal de 1'Agriculture de Baral; de werken van den Onden Heer Smits, Multatuli, Sue, Cooper enz. VoortsEen best Billard met Kenen, Keuen- rek en verder toebehooren uit de fabriek van Diestelhorst te Gouda. Een Pianino met Mu ziekkastje en Muziekboeken. Een buitenge woon solieden Mangel, met Tafel en stalen rol, en verder alles wat tot een deftigen inboedel behoort. Het te verkoopene, zal telkens, daags te voren en op de verkoopdagen alge- nnmmerd en geregeld, te bezichtigen zgn, in gemelde Heerenboerderg en op de Werf. De verkoopingen geschieden om Contant geld. Voor alle verdere informatien wende men zich tot genoemden Notaris Mr. I. MOLE NAAR te Waddinxveen. ten overstaan van Notaris REIJN- DERS, op WOENSDAG 16 APRIL 1890, 's morgens te tien uren precies, aan de Bouwmanswoning, bewoond geweest door wglen Mej de Wed. T. BRAAT^ te in den Zuidplaspolder, plaatselgk gemerkt B, Nr. 42, van: gekalfd of aan den nring, 7 Pinken, 1 Pinkstier, eenige Kalvers, 1 Paard oud 7 jaar, bruine merrie, mak en vertrouwd bg den weg, 3 Zeugen met Biggen, 4 Lamschapen, en eenige Kippen. Voorts: Tilbury, Tentwagen, 2 Boe renwagens, 2 driewielde Karren, Speel wagen, Hooihark, Staren, Kuipen, Kannen en verdere Melk- en Stalgereedschappen. Eenige Meubilaire Goederen en wat meer ten verkoop zal worden aangeboden. Betaling contant. ten overstaan van den aldaar gevestigden Notaris RE1JN- 'iilEHIT o e ft gy vemng jn je herberg het Hof van Holland, op ZATERDAG 22 MAART 1890, en bg verhooging en af- nltig, in de herberg df. Sint Joris, op ZA TERDAG 29 MAART daarna, telkens des voormiddags te elf uren, vap eene kapitale, hechte en sterke met twee ArbeidertthuixenSchuren, Bergen en aanhoorigheden, waarvan 32 heet. Wei- en 12 hèct. Bouw land, staande en liggende in den Eendrachts- polder, aan den Zuideindschen weg, binnen de gemeente Zevenhuizen. Te aanvaarden de Landergen dadelgk bg de toewijzing en de Woning den 1 Mei 1890. Grondlasten over 1890 154.29 den hoop. Polderlasten Eendrachtspolder, slechts 1.50. per heet. Schielandspenninggeld 1.351 over Schielands hoogeboezemgeld -J1.50J 1889. Betaling der kooppenningen 15 April 1890. De veiling >eeft plaats in elf perceelen, welke eerst afzonderlgk en daarna in verschillende combinatiën worden aangeboden, die op den dag en na afloop der veiling zullen worden opge geven. Breeder omschreven in gedrnkte notitiën, welke tgdig te bekomen znllen zgn. Nadere inlichtingen geeft genoemde Notaris, bg wien voor een gedeelte der koopcom geld tegen 4 °/o veskrggbaar is.

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 2