HBS teel II. ze.Clien- BINNENLAND. EÏÏS. IETS GEHEIMZINNIGS. mond. te, I ïs. K° 4173. 1890. >TEL r- - Woensdag 19 Maart. 1 1 Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. 1890, I .24. De inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. 141. FEUILLETON. ?en,” lilillg J als onzen. mstreken LAN, •W Wonderlijke Nommer» VIJF CENTEN. (Uil het Engelsch.') Ben jij daar Lau- zij een kind van den huize was en die daareven nog man Zoon. f r* .g 20 Maart t. Loting De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. doelmatig ingoricht. driehonderd personen. punt harer werkzaamheden meeste voordeelen biedt. Flotow. idea 0.99. „Laat mij binnen.” flauwe schijnsel van een lantaarn stern fluisteren: L wWie is daar?” //Ik ben het, Violet Howart. rence?” z/St! In orde,” fluisterde hij: w Voorzichtig schoof hij naar binnen, tot haar schnk den vinger op den mond. Het vioolspel werd steeds gevolgd door een ander man in werkmanskleeding, XTJzvIrU- uaa-1. rlin ovanaono oan lantaarn in /la Lanrï T aan de Vereeniging de voor twee a ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. de tafel die in den gang stond en ging naar de De klok stond tien minuten over negenen. Nap ging vreeselijk te werk. Door het geblaf en gehuil van den hond verontrust, deed zij de glazen deur der leerkamer een weinig open om naar buiten te Kon het r. altijd zoo \riendelijk, zoo goed gehumeurd en zoo i-hij wilde zich nog niet laten storen en daar langer geduldig was, die haar steeds had bejegend, alsof aanhouden haar niet paste, nam zij een lamp van zij een kind van den huize was en die daareven nog I de tafel die in den gang stond en ging naar de I haar onbeleefdheid in het salon zoo welwillend had I leerkamer. opgenomen dat mijnheer zulk een afschuwelijke huichelaar was? Alles moest worden opgehelderd, op eene wijze die ten laatste zelfs Laurence zou be vredigen. Maar dat briefje van hare moeder dat 59) Zij hoopte van harte dat zij hem zouden gevangen nemen en betrapte er zich op, nieuwsgierig te zijn hoe zulk een heel slecht mensch er wel zou uitzien. Die arme Tom Parkes was waarschijnlijk slechts een werktuig in de handen van dat monster, dat zelfs die vreeselijks Sarah tot een werktuig zijner boos heid had weten‘ te maken. Nu begon zij met groote droefheid te denken aan alles wat Laurence haar had verteld aangaande be driegerijen, die men zich tegenover haar had ver oorloofd, betreffende de reis naar Monaco, en opeens schoot haar mevrouw Rayner’s waarschuwing te bin nen. Kon het waar zijn, dat de heer Rayner, die \riendelijk, zoo goed gehumeurd en zoo GOUDSCHE COURANT. luisteren en, zoo mogelijk, iets te zien. Maar de mist was zoo dicht, dat zij geen halve meter voor zich uit kon zien. In het eerst hoorde zij niets anders dan het woedend geblaf i van Nap. Toen zag zij het -- en hoorde zij eene LLBOJSy. Directeur. wel uit het feit, dat Zaterdag avond bij Z. M. een kunstbeschouwing werd gehouden van teekeningen van het Genootschap Pulchri Studio, uit ’s-Graven- hage.” Het Utr. Dbd. van zijn kant verklaart, dat de toestand van Z. M. voor hot oogenblik zóó gunstig is als men maar eenigszins mag verwachten. Z. M. is den geheelen dag bezig en vervult zijn regeeringsplichten met ijver en opgewektheid, zoodat men alleszins reden heeft, om zich over don tegen- woordigen toestand ten zeerste te verheugen. Uit Deventer meldt men van Zondagmiddag Hedenmorgen vertrok H. M. de Koningin met prinses Wilhelmina van ’t Loo om een rijtoertje te maken. Bij de Teugo brak het rijtuig. Do vorstelijke per sonen kwamen met den schrik vrij. De jockey’s reden paar den stalhouder Sonnenberg alhier, van wien zij •en rijtuig mede namen en H. M. met de Prinses van de Teuge naar ’t Loo torugbrachten. Uit Zevenhuizen schrijft men ons: Sinds de vorige opgave is weder 1 kind van 7 jaren alhier aan de diphtheritis overleden en neemt het getal der aangetasten (waaronder thans ook per sonen van 12 en 17 jaren) langzaam toq. GOUDA, 18 Maart 1890. Zondagvoormiddag werd te Waddinxveen het nieuwe kerkje van de daar bestaande afdeeling van den Protestantenbond ingoayd. Voor eene vrij talrijke schare trad op ds. H. P. Schim van der Loeff, die tot tekst had gekozen 1 Tim. 6 vs. 20a. Het gebouw ziet er heel net uit er. is van binnen Er is ruimte in deze niet had geschreven dat was niet op te helderen! En toch, het vertrouwen op een vriend, als mijnheer voor haar was geweest, werd, niet zoo licht geschokt. Zij hoopte dat hij met een paar woorden alles terecht zou brengen, toen de stilte rondom het huis opeens werd verbroken door een ontzettend janken van Nap, die buiten aan zijn hok geketend lag. Mevrouw schrikte; Maynard sliep door. Het was nog zeven minuten voor negenen. Een herhaald gejank, door een luid en woedend ge blaf gevolgd. Mevrouw zag Violet aan en legde -A.1 trinalavxal «rorrl cfaazla voortgezet. Klokslag negen uur ging Violet voor zichtig do kamer uit en draaide aan den knop der deur van het salon. Deze was van binmn gesloten. Zij klopte aan. Geen antwoord: hij speelde voort en had dus het kloppen niet gehoord. Zij klopte nog eens en zeide: //Het is negen uur, mijnheer. U hebt gezegd dat ik u dan moest ko men waarschuwen!” Nog geen antwoord. Vreemd! mijnheer hoorde anders zoo scherp! Hij wilde haar niet hooren, ol De hoer Du Toit, //superintendent bij het onder wijs" in Transvaal, heeft zich tegenover een vertegen woordiger van de Pall Mall Gazette op wonderlijke wijze uitgelaten over de Eugelsch-Hollandsche quaestie in Zuid-Afrika. Volgens den Transvaalschen minister wordt de invloed dor Engelschen in Zuid-Afrika steeds grooler. De jongste ongeregeldheden te Johannesburg zullen in geen geval tot een nieuwen strijd tusschen de Engelschen en de Boeren leiden, maar intusschen valt er niet aan te twijfelen of eene geleidelijke omwen teling, ten gunste van hot Eugelsche «element, staat voor de deur. De Hollandsche bevolking bedraagt slechts 70,900 gezinshoofden, waartegenover omstreeks 100,000 meest Engelsch sprekende staan. De heer Du Toit was er zeker van, dat de groote meerderheid der bevolking Engelsch spreekt. Het staat te wachten zeide hij, dat binnen zeer korten tijd ook de Engel schen stemrecht zullen verkrijgen. De eerstvolgende pres dentsverkiezing heeft reeds over 2 jaren plaats en Kruger zal dan vermoedelijk voor eene herkiezing bedanken. Zeer waarschijnlijk zal dan een vertegenwoordiger uit de'goudindustrie of het bankwezen gekozen worden, een Engelschman bijv, als do heer J. B. Robinson, die lang in Trans vaal gewoond heeft. Van oen boerenrepubliek zal dit dan een staat worden, waar de geldmannen aan het woord zijn. Het zou kunnen zijn dat Paul Kruger zelfs zoo ie mand aanduidde. Dan zou deze mot overstelpende meerderheid gekozen worden. Aan den eisch om ge lijke taalrechten zal, naar te verwachten is, in Trans vaal weldra op dezelfd^ wijze worden voldaan ten gunste van de Engelschen als in Kaapkolonie voor de Boeren geschiedde. Naar het oordeel van den hoer Du Toit zou een Het bestuur dor onlangs tot stand gekomen Neder- landsche Vereeniging tot voorkoming van ongelukken in fabrieken en werkplaatsen heeft een rondschrijven verzonden, waarbij hot aan allen, van wie te ver wachten is dat zij belang hebben bij of belang stellen in het doel dor Vereeniging, een exemplaar harer statuten doet loekomen en tevens zoowel zedelijken als goldelijken steun vraagt ten behoeve van het vooral in den eersten tijd kostbaar oii?^rzoek en niet minder kostbare propaganda. Het doel der Vereeniging is het bevorderen van do gezondheid en de veiligheid van den arboidor bij het verrichten van werkzaamheden in of voor eenig bedrijfde Vereeniging zal trachten het te bereiken doorhet bekend maken van toestellen enz. ter be scherming van arbeidershet samenstellen en ver spreiden van reglementen en voorschriften voor de behandeling van machines en werktuigen hot ver spreiden Van kennis dor fabriekshygiënehet bezoe ken van fabrieken en werkplaatsen en het alda'ar verstrekken van inliebtingon en adviezen omtrent bouw, inrichting enz.het uitloven van premiën en belooningen het deelnemen aan tentoonstellingen enz. Voorloopig is do Veroeniging met hot oog op haro deolnoming aan de aanstaande tentoonstelling te Amsterdam gevestigd, waarna de Docembervorgadoring de keuzo zal doon -van de plaats, welke als middel- fT; 1 ne collectie B INDERWA- f Wjj lezen in hot Hld. Z/Uit Brussel wordt ons hot gerucht gemeld, dat de Luikscho hoogleeraar Higuet is uitgenoodigd, naar Het Loo te komen, ten einde zijn advies te geven over don toestand des Konings, die weder minder wel zou wezen. Wij deelon dit, natuurlijk, onder alle voorbehoud mede. //Volgens inlichtingen, die wij hebben ingowonnen, is van dergelijk plan op Het Loo niets beken I. Dat do toestand des Koningsniet ongunstig is, blijkt die eveneens een lantaarn in de hand hield. Lau rence zag doodolijk bleek. Hij luisterde een oogenblik en vroeg toen, snel, maar zacht sprekend„Wie speelt daar?” //De heer Rayner.” Hij zag den anderen man verwonderd aan, doch deze knikte; hij scheen niet anders te hebben verwacht. «Hoe lang heeft hij al gespeeld vroeg Laurence. Van half acht af.” Hij zag den ander op nieuw vragend aan. «Een list,” zeide deze. //Wie is bij hem vroeg Laurence weder. //Niemand mevrouw Rayner en de detective May- nard zitten in de eetkamer.” z/Maynard //Ja, hij is in slaap gevallen.” De ander maakte een afkeurend gebaar. «Is de heer Rayner vftn avond in het geheel niet

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1