b'IZEN IETS GEHEIMZINNIGS. BINNENLAND. oping IV 4176. Zaterdag 22 Maart Nieuws- en OIJE. oping FEUILLETON. merk 1NUO Advertentieblad voor Gouda en Omstreken» IJssel, 30 Aren LAND, fJo.Mo. $5 ets, 45 cl, De inzending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. I. J II I [Jssel, residesrende i. Notaris. ile i a ifc- rnoemde No- ander programma {Uit het Rngelech^) 1 en). )0.’sjaars. 1 Augus- benqeind als adsistente aan het post kantoor te Winkel. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschijnt. alle verdere 1 a. s. te be lden Notaris Gouda. otaris EEVER, 190, des mor- iswoning be- NGEN, wjjk van EN, aan; 1 PINK, ie SCHOUW. APPEN enz. tooping te be- goudschecourant de en liggende te aanvaarden ngen op 25 JEN verkrgg- s Geer- en .EEVER, by opbod en >0 bij afslag, in de Her- orp, van ONING, en ERVEN en telegraaf- A D V ER TENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. onlangs afgebranden stads-schouWburg weder op te bouwen wensoht on t1' 1 benoodigde gelden, geraamd o;! 900,000, door ptirlAnl nonar o-alrllaunin,» 1"~« -»- IUJa_ brengen, terwijl verzocht wordtdat doorde meente bedrag van 22,500 ’sjaars j^al worden borgd. Een meen te stichten gebouw jaren van op eene wijze, waardqor de Stadsschouwburg Mej. C. G. Haentjens Dekker te Oudewater is g mi.,, naar Elzenhof I Huiverend zag zij naar zijne welgevormde, blanke handen, die er niet naar uitzagen, of de man ooit ruw werk had gedaan: de boeien waren verdwenen. AN, gevestigd I MAANDAG s, in bet Kof- aldaar VER- GOUDA, 21 Maart 1890. Door de vrijzinnige kiesvereeniging uitgenoodigd, trad te Waddingsveen Woensdag avond met eene politieke lezing op het lid van de Tweede Kamer, inr. Smeenge. Verschillende onderwerpen werden achtereenvolgens op duidelijke en boeiende wijze behandeld. Sproker begon met de herziening van de grond wet, on toonde vervolgens aan, hoe onverdiend de beschuldigingen waren, den liberalen naar het hoofd geslingerd bij de verkiezingen van 1888. Van de uitvoering on toepassing van de nieuwe schoolwet hoopte spr. hot beste, maar gerust was hij daaromtrent niot. Menig burger in oos land zou, dacht hij, doof verhoogd en te hoog schoolgeld tusschon zijn geweten en zijn beurs worden geplaatst en alzoo voor een lastig dilemma komen. Van do graanwet van Bahlman toonde spr. het onbillijke en drukkende aan. Belasting op het graan zou ziju ten nadeele van den landman en den werkman beide. Ook de defensie werd besproken, maar vooral legde spr. den nadruk op het hoogst noodzakelijke van betere en billijker belastingwetten. Dat de middel stand zoo drukkend wordt belast, en dat de kapitalen in portefeuille onbelast zijn, noemde spreker een schreeuwende onbillijkheid. Hierin moet verbetering komen, maar spr. betwijfelde wel, of die van de tegenwoordige regeering te wachten is. xt„ ,i.. i -- - het publiek met onverdeelde aandacht was aangehoord, sloot de voorzitter na dankbetuiging aan den geach- ten spreker de vergadering. Velen hebben reeds den wensch te kennen gegeven, dat aldaar meer zulke lezingen mogen worden gehouden. De gemeenteraad te Leiden heeft het voorstel, om de Fransche kerk af te breken ten einde het terrein van de nieuw op te bouwen gehoorzaal te vergrooter., met 15 tegen 11 stemmen verworpen. Tegen den boekdrukker en uitgever P. W. v. d. W. te Utrecht, die bij de laatste raadsverkiezingen aldaar het bekende strooibiljet drukte en liet verspreiden (aanmaning namens de lib. kiesvereeniging om den naam van dr. Wefers Bentinck te zetten op 'het gele biljet, terwijl de hb. kiesvereenigingen hem voor het witte hadden aanbevolen enz.) Werd 3 weken gevan genisstraf geëischt. De Haagsche Gemeenteraad heeft met 23 van de 36 Na de uitvoerige en keurige redevoering, die door geldige (bij 37 uitgebrachte) stemmen tot Directeur (Ier gemeentewerken, op een jaarwedde aanvankelijk van 5000, benoemd den heer J. A. Lindo, thans Directeur der gemeentewerken te Arnhem. Op don heer J. II. Neiszen, thans adjunct-Direcceur der ge meentewerken te Rotterdam, werden 13 stemmen uitgebracht. Naar wij vernemen heeft zich te Amsterdam eene commissie uit de ingezetenen gevormd, die zich met een adres tot Burgemeester en Wethouders heeft gewend, waarbij wordt medegedeeld, dat zijde - j dat zij zal trachten de daarvoor le gelden, geraamd op 900,000, door middel eeper geldleening tegen Iftge rente bijeen te j. g0. de rente en aflossing der leening tot een 1 gewaar- en ander onder bppaling dat de ge- aanstonds eigenares zal ivorded van het te en de commissife dit gedurende 100 de gemeente zou in gebruik nemen, alles --g zou worden herbouwd, zondfer dat daarvoor nieuwe lasten op «le burgerij worden gelegd. In de jongste uutsvergadering te Oudewater werd onder een gepaste toespraak van den Voorzitter aan J. Berkhof, sedert 2 Febr. 1850 bij de firma Pul- kus en Aelst aldaar werkzaam, eene zilveren medaille voor langdurigtn eij trouwen dienst uitgereikt. In de gisteren gehouden gemeenteraadszitting te Woerden, is het bedrag van den hoofdelijken omslag bepaald op 8033.60. Verder is eene subsidie toe- gestaan aan de te houden landbouwtentoonstelling a ƒ150, en eervol ontslag verleend aan den heer A. K. C. von Oven als gemeente-ontvanger. gere kamer in den linkervleugel was gegaan en, na uit voorzichtigheid eene dikke shawl te hebben om gedaan, eer zij zich in de kille omgeving waagde, liep Violet snel door die tochtdeur, wier aanblik alleen haar deed rillen. Zij bevond zich juist tegenover de deur der pro visiekamer, toen die zeer voorzichtig werd opengedaan en, zonder in staat te zijn den minsten tegenstand te bieden, word zij door een mannenarm naar binnen getrokken. Zij zag op, in de verwachting den heer Rayner te zullen zien; maar hoe schrok zij, toen zij ontdekte in banden to zijn gevallen van den afschu- welijkon Gordon, van dien man, die baar had ge- kwetst. Hot was reeds zoo donker in de provisie- I kamer, waarin enkel het licht door één raam viel, 1 dat zij zijn gelaat niet duidelijk kon onderscheiden, 1 Derbyshire deed.” nu hij met zijn rag naar dit venster gekeerd stond. I Beef niet zoo,”veide bij. Zijne stem klonk norschwas het dan echt?” z/Ik zal je geen kwaad doen.” t. „Wat kom je hier doen? Weet je waar de heer vaar Rayner is?” vroeg zij snel. «Neen, maar ik houd het er voor, dat hij naar Amerika is; hij had plau u daarheen mede te nemen.” J hartig dat is zijne zwakke zijde. „Mij? Amerika?” zeker wist, dat hij op dit oogenbjik op „Ja, Haidee zou aan het Liverpoolstreet-station kop thee boven kwam brengen, zijn achtergelaten, vanwaar zij weer r*“ ii--J-t zou wor(]en teruggebracht.” w „Maar ik zou niet zijn gegaan I” vNeem mij niet kwalijk, maar ik geloof, niet* dat wil tegeri dien van James van den heer Ray- 62) Mevrouw Manners kwam Violet dien middag een bezoek brengen. Laurence had haar alles verteld en in hare verontwaardiging was zij zeer hard. Zij werd bijna boos, omdat Violet in haar scherp oor deel over den heer Rayner niet geheel kon deelen. „Maar weet je dan niet, dat hij zijne vrouw door Sarah wilde laten vermoorden om met jou te trouwen, en dat hij, toen Sarah ziek werd en den moord niet kon bedrijven, met je op de vlucht wilde gaan?” Zij vertelde haar voorts, dat Laurence dadelijk naar dokter Lowe was gegaan om er op aan te dringen, dat Sarah in een gesticht voor krankzinnigen zou worden ondergebracht. Hiertoe was dan ook besloten. Sarah werd in het krankzinnigengesticht opgesloten. Violet zag haar nooit weder. Toen mevrouw Manners haar had verlaten on Jane tegen vier uur een 1 drong Violet er op aan te worden aangekleed, omdat zij naar mevrouw 'Rayner wilde gaan en haar polsent in hoever zij met het verzoek van Sarah bekend was. Van Jane hoorde zij, dat mevrouw naar hare vroe. uw Staten-generaal. Tweede Kamer. Zitting van Donderdag 20 Maart. De algemeene beraadslaging over de voorstellen- Borgesius is nog niet afgeioopen en schijnt eenige dagen te zullen duren. Over het algemeen bleek bij de rechterzijde hot besef levendig geworden, dat het tijd is voor de Regeering om ook eens de handen aan het werk te slaan. Natuurlijk wilde zij van deze voorstellen niets weten. De beer Schaepman spatte met den over moed van eene fractie der liberalen, die voorstellen doet, waarvan zij weet dat zij voor de tegenpartij onaannemelijk zijn, wafit deze kan niet de slippén- drager zijn der liberalen. Ook de heer Domela Nieuwenhuijs zou de nieuwe belasting verwerpe^, omdat de verbetering in zijn oog weinig beteekeut; bij dezen Schoterlandef schijnt het steeds te zijn: alles of niets. De heer Heemskerk gaf een ander programma van belasting-hervonning, doch werd overtroffen door ner bestand zou zijn geweeét. Het verwondert mij, wetende hoezeer hij er op was gesteld in uw gezelschap die reis te c|oen, dat hij niet terug is ge komen om u mede te nemen. Maar ik onderstel, dat hij zich later-heeft bedacht. Ik maak van deze gelegenheid gebruik, on> mij bij te verontschuldi gen aangaande het leeben van een kleinood van u gedurende uw bezoek op Denhamcourt. Maar daar het er was, dat ilf zelf het genoegen had den heer Rayner te bezorged u we0t van lord'Dalston’s kasteel achtte ik het een verstandigen ipaatregel, dat plaatje van de achterzijde i weg te nemen, uit vrees dijt het medaillon mocht worden herkend door den héér Carruthers, in wiens dienst ik was, toen ik mijn eerstebezoek op lord Dalston’s buiten in „Mijn, medaillon?” riép Violet uit. „Was het „Ja, mejuffrouw. Ik heb toen reeds dadelijk ge- gezien in zijne onbedachtzaamheid het u ten geschenke te geven. Maar nog nooit was hem iets tegengeloopen, tot u zijn weg kruiste. Hij is te weok- M igenblik op weg is naar de Nieuwe Wereld, geloof mij, juffrouw, ik schoot u liever nu dau later dood en dat zonder de minste aarzeling.” Huiverend zag zij

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1