Buitenlanüscti Overzicht. 333steStaats-loterij. PETROLbUM-NOTEEMlVGEN CaoUUar Schalkwijk, te Rotterdam en rijk, jong en oud hem van hunne belangstelling blqk gaf. Hg was hulpvaardig en bescheiden, stond steeds gereed om iemand van dienst te zqn en hq was in alle oplichten een goed burgervader" die Tele vrienden had. Ook voor de gemeente Berken- woude is zqn dood een groot verlies en in de verschillende polders, in wier bestuur hq litting had, zal zijn gemis eveneons diep gevoeld worden. Zqn nagedachtenis zal in oere blqven! Aan het VERSLAG van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Gouda over den toestand van Handel, Nqverheid on Scheepvaart in 1889, ont- leenen wij het volgende Hoewel de Kamer omtrent den algemeenen toe stand van handel en nqverheid niet zoodanig werd ingelicht, als zij wel wenschte, meent zij, zoowel uit de bij haar in dank ontvangen berichten als uit andere haar ter kennis gekomen omstandigheden, te kunnen afleiden, dat over het algemeen geen reden tot klagen bestond, ja dat voor vele ondernemingen het jaar gunstig mag worden genoemd. De nanvoer op onze markten bedroeg: 1888/87. gemiddeld. Paarden Koeien Kalveren Schapen Lammeren. Varkens Biggen. Bokken, Geiten K. G. Kaas K. G. Boter 1888. 314 749 10178 3602 2375 8592 19719 445 815385 69888 1889. 416 419 7431 3318 3422 5143 19262 396 705294 71838 75 1014 7353 2465 2642 6057 16913 485 834142 78126 Uit (loze cijfers biijkt, dat er geen reden is om over den achteruitgang der markt te klagen. Omtrent den kanthandel wordt ons medegedeeld: Het jaar 1889 begon voor de kaashandelaren onder zeer ongunstigs omstandighedon. De voorraad in de pakhuizen was bijzonder groot, de inkoopsprijzen waren hoog geweest, en de vraag die bij het einde van '88 klein was, bleef tot bet allernoodigste be perkt. Velen in het buitenland badden zich met de dalende prijzen in het najaar van '88 goed voor zien, in de hoop daarmede hun voordeel te doen, doch zagen zich .daarin ook teleurgesteld door de vele goedkoops aanbiedingen van opleggers hier te lande, die voor nog grootere verliezen beducht, zich be ijverden om zooveel mogelijk hunnen voorraad van de hand te doen. De voorraad oude kaas werd hier door meerendeels met groot verlies verkocht, en bij den aanvang van het nieuwe seizoen verwachtte ieder bijzonder lage prijzen. Toen voor de eerste partijen nieuwe hooikaas 17-20 werdt besteed, verwachtte men algemeen dat de prys zeer spoedig tot op/1315 zou teruggaan. Tegen alle verwachting in daarentegen, en terwijl er nog vry wat voorraad oude kaas was overgeble ven, ontstond er geregelde vraag en bleef de prijs niet alleen behouden, maar ging deze zelfs langzaam hooger, zoodat de scheikaaa reeds 1921 gold en voor prima Meikaas tot 24 werd uitgelegd, terwijl zéér goede 2223 opbracht. In Augustus m September was dit reeds weêr hooger en wel 2628 voor prima, 2324 voor goede kwa- terwyl puike zware kaas voor 2882 werd gekocht. Voor enkele partijen in gewoon, zoowel als in zwaar gewicht werd nog iets meer besteed, zelfs */j kilo tot 80 en zware tot 34, doch dit zijn slechts uitzonderingen geweest. De kwaliteit was het geheele jaar door zeer bevredigend en de kwan titeit, die gemaakt werd, evenzeer. De landbouwers hebben daardoor alle reden tot tevredenheid over het jaar 1889. Ni ttegenstaande de najaarskaas gewoonlijk iets minder opbrengt dan do echte Mei- en September- kaas, bleven de prijzen steeds dezelfde, zoodat ten slotte, nadat het vee was gestald', de hooikaas nog tot 25 opbracht, dus evenveel als de puike Mei kaas in het vooijanr; zelfs, terwijl de meeste boeren door de zeer lage boterpryzen bijna zonder uitzon dering kaai [zijn blijven maken, sommigen zelfs het voornemen hebben den geheelen winter zonder op houden daarmede door te gaan, blijven de prijzen onveranilerd, niettegenstaande de aanvoeren op de markten, den tyd van het jaar in aanmerking geno men, ongekend groot waren; een bewijs dus dat de afzet geregeld bleef doorgaan. Was de voorraad by het begin van '89 ongekend groot by de handelaren, juist het omgekeerde is het geval by den aanvang van 1890 en kan deze geschat worden meer dan de helft kleiner te zijn dan een jaar te voren, terwijl de kleinere handelaren veelal geen voorraad hebben dan alleen eon weinig najaars- of hooikaas. De groote handelaren houden de pryzen zooveel mogeljjk op en alzoo werd dit jaar veel teruggewonnen van wat in het vorige jaar is verloren. Ook voor de handelaren was hét dus een zeer bevredigend jaar te noemen. Onder do groote afnemers kan vooral Duitschland genoemd worden voor dit jaar. Bracht het vorig jaar de aansluiting van Hamburg aan het tolverbond eene storing te weeg in de gere gelde verscheping naar die haven en verwachtte men (laar dat of do vraag klein zou blijven door den druk der inkomende rechten, of bij grooteren omzet die rechten 6 per 60 KG.) door de Hollanders zou moeten worden betaald in don vorm van zooveel lagere noteeringen, dit jaar heeft bewezen dat dit het geval niet is, en de nog hoogere noteeringen geen eletsel zijn geweest om toch ons artikel te betrekken en dus zelf hunne inkomende rechten bovendien te betalen en op de consumenten te verhalen, terwyl de Hamburgers de eersten zijn om te erkennen, dat dié maatregel juist het omgekei rde heeft uitgewerkt van wat verwacht werd en hun veel onnoodige last en moeite veroorzaakt. Engeland kon zich' slécht vereenigen met dé steeds stijgendo prijzen eh kocht sleohts zeer gereserveerd. Met het nog daarop verwachtten enkele handelaren hier ook in het nqjlhr daling, zoodra de vraag kleiner werd dan de aanvoeren en daardoor de voorroden te groot werden. Het blijkt evenwol dat de handel in dit artikel niet meer zoo afhankelijk is van Enge land als vroeger het geval was, want terwijl Amerika by het einde van het jaar zelf reeds lagere pryzen noteerde dan in het najaar, werd hier steeds meer gevorderd en ook verkregen voor belegen kaas. De export-handel naar tropische landen heeft ook door de goedkoope prijzen der Mei- en Zomerkaas goede winsten gogeven, doch de noteeringen zyn in overzeescbe landen 'aan het einde van het jaar niet in overeenstemming met de vraagprijzen der houders hier, doch doordien ook daarvan de voorraad bijna geheel in handen der exporteurs zelf is overgegaan en niet groot is, zal daarvan de waarde ook zeker niet minder worden. België en Frankrijk kochten vooral in het niyaar flink door, en hielpen de pryzen van de najaars- en stalkaas ophouden. Voor 1890 verwacht men algemeen na den gunsti- gen afloop hoogere prijzen dan in 1889. pe rechtbank te Utreoht, kamer van strafzaken, heeft gisteren uitspraak gedaan in do zaak tegen den heer P. W. v. d. Woyer, don drukker en ver spreider van het bekende strooibiljet-by de laatste verkiezingen voor den gemeenteraad aldnur. De reohtbank heeft bewezen verklaard, dat be klaagde den 4en Nov. op eene andere drukkerij heeft doen drukken en, na de proef te hebben nagezien en gewijzigd, heeft uitgegeven en doen verspreiden het bedoelde strodibiljet, waardoor de ter toreebtzitting als getuigen gehoorde kiezers, in do raeeuiug, dat het strooibiljet afkomstig was van de vrijzinnigen kiesvereenigingen, er toe gebracht zijn, in stryd met de aanbeveling dier kiesvereeni gingen op het gele stembiljet te plaatsen den naam van den heer Wefrrs Bettink en op het witte stem biljet dien van den heer Mees. Bjj de ontkor.tenis van beklaagde, bevestigd door de verklaringen van den ter ontlasting gedagvaarden getuige J. L. Jong, kan het feit, dat hij het strooi biljet op eene andere drukkery heeft doen drukken dan de beide, waarvau hij deelgenoot was, niet aangenomen worden als eene bedrirgelijke handeling, 11e inbond van het strooibiljet iaat eohtor geen twyfel ovor, dat het is gemaakt met het doel om de kiezers te misleiden. De beklaagde heeft bekend, dat hy de drukproef heeft gelezen, nagezien en ver anderd, wat bevestigd is door de verklaringen der getuigen, zoodat wettig en overtuigend bewezen is, dat de beklaagde van den inhoud niet onkundig gebleven ia en dus bij het opzettelijk doen ver spreiden van het strooibiljet geen ander doel heeft gehad en kan hebben gehad, dan om (le misleiding die daarvan hot gevolg moest z|jn, te bevorderen. Op grond van de verklaringen van de als getuigen gehoorde kiezers kan als bowezon worden aange nomen, dat zij, door het lezen van het strooibiljet misleid, elk der beide biljetten verkeerd hebben ingevuld, maar geenszins dat z|j iemand anders hebben bedoeld aau te w|jzen dan wiens naam door hen werd ingevuld. Mitsdien is niet bewezen, dat de bedriegelyke handeling van beklaagde zoodanig gevolg heeft gehad als bij art. 127 W. v. S. wordt gevorderd, zoodat de beklaagde te dien aanzien van allo rechtsvervolging moet worden ontslagen. Dorhalve heeft de rechtbank het gepleegde feit niet strafbaar verklaard en den beklaagde van rechtsvervol ging ontslagen, de kosten te dragen door den Staat. Uit Delft wordt gemeld s Een vreeselyk drama heeft zich alhier afgespeeld. De echtelieden H. T. en P. v. M. maakten zich sedert langen tyd herhaaldelijk schuldig aan misbruik van sterkendrank. Niettegenstaande de mau niet zelden een weekgeld rda 20 en meer tehuis bracht, was er in do woning van deze ellendige dronkaards gebrek aan het hoog noodige. Zooals van zelf spreekt, gaf de toestand, waarin nsan en vrouw zich bijna dagelyksch bevonden, aanleiding tot hevige vecht- hij gedurende zjjn oponthoud in New-York reeds veel van overspannen, geëmancipeerde vrouwe* ge- gehoord had, die daar in half mannelijke kleeding rondloopen, overal het hoogste woord voeren en zich over het algemeen als hartstochtelijke strijders voor >vrouwentecht" als zeer onvrouwelijke personages doeD kennen. Hy had zltrh echter van hem een ge heel ander beeld gevormd als hij hier voor zich zag. Miss Barton toch was eon geheel andere persoon lijkheid dan die overige geëmancipeerde dames. Haar kort, donker haar, dat het breede voorhoofd omgaf, gaf wel is waar aan het geestig geteekeode hoofd van het meisje een zeer eigenaardige, ener gieke uitdrukking, maar tevens gaf de zachte, eenigt- zins donker gekleurde gelaatstint en de sprekende zwarte oogen daaraan iets zeer aantrekkelijks. Wat die oogen betreft, Mr. William kon zich niet herin neren ooit zulke oogen gezien te hebben, die wat kleur zoowel als wat uitdrukking betreft ieder oogen- blik schenen te veranderen. Oorspronkelijk moesten zij, naar het hem voorkwam, meer donker blauw dan zwart zijn, hoewel het zoo bij een eersten gezicht niet duidelijk uit te maken was. Hare gestalte was krachtig ontwikkeld en hare vormen waren weelde rig. Keeds de wijze waarop zij harr blanke, goed onderhouden handen bewoog, gaf zekere wilskracht te kennen en deed vermoeden, dat zij even vlug en zeker de pen wist te hanteeren als een vurig twee span in bedwang houden. En toch gaf haar uiter lijk volstrekt niet iets amazone-achtigs te zien, wat Mr. William billijk genoeg was om te erkennen. De heldere, gedecideerde wyze van spreken, die haar eigen was, was het eenigo, dat hem minder aange naam aandeed. Overigens verried haar hoogst een voudig kleed van witte stof, dat men een werkelijk voorname vrouw voor zich bad, die de bekoorlijkheid van hare schoonheid niet door kunstmiddeltjes zocht te verhoogen en die het onnoodig achtte hare na tuurlijke forschheid door allerlei toevoegsels van sie raden meer in het oog te doen vallen. alk versta helaas I slechts zeer weinig van het Duitsch, zoodat ik deze brieven maar half kan ont cijferen" zeide miss Burton eindelijk', terwijl z|j de papieren terug gaf. «Uw naam is alzoo William van der Gapellen Dat klinkt alsof het een Hollandsche naam ware vroeg zij daarop, terwijl zij hem nauw keurig aankeek. «Oorspronkelijk is mijne familie ook een Holland sche, doch mijn grootvader is naar Oostenrijk uit geweken. In den grond van mijn hart ben ik er trotsch op te kunnen zeggen: ik ben een Duitseher I Kortheidshalte noem ik mij hier slechts Mr. William," antwoordde de jonge man, wel beleefd doch op min of meer afgemeten toon. Evenmin voegde hij daaraan een aanbevelend woordje toe, dat misschien wel ver wacht werd en zonder iets verder te zeggen vouwde hij zijne papieren op, deed die in zijne portefeuille en stak deze in zyn zak. «Gij zijt het wonderlijkste mensch, dat ik nog ooit ontmoet heb," rjep het jonge meisje op eenigs- zins vertoornden toon, waarbij op haar voorhoofd eet paar rimpels zichtbaar werden. »G|j hebt een ori- ginoele manier om u voor eene betrekking aan te bevelen. Ik zou denken dat een plaats op het kan toor vau de firma Burton wel een beleefder aandrang waard was, mijnheer! Of hebt gjj wellicht de lnst verloren ons uwe diensten aan te bieden? Even te voren scheen gij toch groote haast te hébben, zooals uw vraag naar m|jn vader bewees, om de betrekking te krijgen hoe is dat overeen te brengen?" Bij die woorden gleed haar blik over zyn ver sleten kleeding. Blykbaar ergerde zij zich over zyn koele, teruggetrokken houding en daarop vroeg zy hem, terwijl een spotachtig lachje op haar gelaat kwam, een weinig ondeugend: «Nu, mjjn trotsche Duitseher, misschien verwacht u wel, dat ik, die het huis Burton vertegenwoordig, u zeer nederig zal verzoeken de betrekking van pro curatiehouder te aanvaarden of dat ik u zal meëde- deeleo hoe ik nu juist in u de ware persoon meen te vinden voor ons kantoor, ha, ha?" Zy lachte rroolijk uit de borst en vroeg, daar hjj nog steeds zweeg, verdert (Zeg nu toch eens wat, Mr. Wil liam 1" Haar blik boorde als een dolksteek in het hart van den jongen man en feohoel de fierheid van zijn karakter, tot nu toe slechts met moeite onderdrukt, kwam met alle kracht to voorschijn. Wordt %èraolgd.) partijen. De wanverhouding werd ten slotte zoo, dat de man de vrouw in den laatsten tyd verweet, (lat h» niet de vader van het jongBte der (I/ie kinderen was Voor de moeder was daarom dit kind een doorn in het oog, en het schijnt, dat zij van de geboorte af aan (het kind was eerst 17 dagen oud) met het plan heeft omgegaan, er zioh op de eene of andere wijze van te ontdoen. Aan dat plan schijnt zij in derdaad uitvoering te hebben gegeven. De gisteren gehouden lyksohouwing althans bovestigt het vermoe den, dat het kind niet op natuurlijke wijzo is ge storven. Er is namelyk gebleken, dat in de eerste plaats het noodigo voedsel aan het wicht is onthou den, terwyl een striem in den hals en het vinden van buitengewoon veel bloed in longen en lever hot vermoeden wettigen, dat het kind ten gevolge van verstikking den goest hoeft gegeven. Het spreekt van zelvo, dat zoowel man als vrouw in hechtenis zijn genomen en ter beschikking van de justitie zijn gesteld. De versohillende getuigen, reeds in do zaak gehoord, verklaren, dat het kind van des avonds half tien tot half twaalf uur aanhoudend heeft liggen kermen van honger. Plotseling kwam aan dit gekreuu oen eind, terwyl men later in den nacht den man tot zyno vrouw heeft hooren zeggen, dat zij het wicht had vermoord. Natuurljjk doet de justitie onderzoek en w|j achten hot daarom van belang, vooralsnog verdere bijzonderheden achterwege te laten. Vermeld zij alleen nog, dat de man, die zich op het oogenblik waarop zijne vrouw weid aange houden, in den Haag beyond, zioh vrywillig aan het politic-bureau heeft aangemeld. De Standaard deelt de bekende zaak dor Rot- terdamsche schutterij-officieren aan hare lezers op de volgende w|jze mede Te Botterdam bestaat reeds sinds ernige jaren een minder goede verstandhouding tusschen den com mandant der sohutterjj en het corps officio ren. Beni ger. tijd geleden beklaagde een 15 tal van deze laat sten (voor het meerendeel kapiteins) zioh in een adres aan den Minister van Binuonlandsche Zaken over de wyze, waarop de examens voor den knpiteinsrang werden afgenomen, Z|j beweren, dat daarbij plaats gelaten werd voor gunst. Door de gozamelyke majoors werd destyds die stap der subalterne officieren open lijk afgekeurd, en dezer dagen ontvingon nu de be wuste officieren op hun adres een antwoord van den Minister De Savornin Lobman, wmiriu ZEx. hun houding ten strengste afkeurde. Zooals men weet had dan ook, dit beklag door de officieren alleen gebracht kunnen worden voor hun oqmiddolyken chef. Ingevolge dit antwoord van den Minister hebben 29 officieren aan Z. M. den Koning hun ontslag aangevraagd. Wacht! zegt- nu een zekere heer A. K. v. d. Garden nuyoor-oommandant «an een bntaljon rattende schutterij iu Z. Holland.» Wacht, daar zal ik me ook eens mee l emoeieo. Met mijn ruitende schutterij valt er uiet veel te schutteren en van rust komt roestik zal maar eens een beetje gaan (schutteren" in de politiek. En zoo gezegd, zoo gedaan. In een adres aan den Minister heeft de heer v. d. G- eens zyn meening gezegd over het antwoord van ï.Eic. en den Minister "verzocht, om aan hem, zegge aan hem, den majoor-commandant van een bataljon rus- tendo schutterij wel te willen meedeelen, «al datge ne, wat strekken kan om tot billijkheid van het zoo scherp uitgesproken afkeurend oordeel over 15 Rot- terdamsche schutterij-officieren duidclyk te doen uitkomen" De officieren der (ld. schutterij te Gouda hebben bij den Minister aangedrongen op publiek maken van de gronden, waarop Z.Ecx'a afkeurend antwoord berust. Te Rotterdam was Zaterdag jl. op de beurs een adres ter teekening gelegd, waarby gewezen wordt op de verdiensten der officieren, die thans ontslag hebben aangevraagd, en op grond waarvan den Mi nister zal worden verzocht, alles te willen doen, wat in zyn vermogen is, tot beslechting van het bestaande geschil. De Franache Kamera zijn tot 6 April uiteenge gaan. De Minister van Binnenlandsche Zaken Constans gaf Zaterdag in de Kamera weer een be- wys van zyn bekende kordaatheid. De socialist Förroul vroeg wat de Regoering doen zou by de groote arbeiderademonstratie op 1 Mei, of zij de ongelukkige werklieden hun gang zou laten gaan of hen verhinderen te demonstreeren. Constans antwoordde, dat de Regeering niet voornemens was de arbeiders in de rqkswerkplaatson met 1 Mei vrijaf te geven en hot volstrekt niet noodig was de arbeider* in dat opzicht te steunen, daar het doel niets anders was dan onrust verwekken. Ferroul was geheel uit het veld geslagen over dit antwoord en zeide dat de arbeiders in Frankrqk nog minder vrijheid hadden dan in Engeland en Belgie, maar de interpellatie was hiermee afgeloopen. v Er loopen veel onrustbarende berichten over de verhouding tusschen Servie en Bulgarije. Zoo seint Reuter uit Sofia, dat de Èegeering in Oostenrijk 30 millioen patrenen bestelde voor het Manulicher geweer. Nu dat kan wel waar zijn en in elk geval is het een goed berichtje om de Serven wat te kalmeeren, die in hun Russischgezindheid tegen woordig te veel praats hebben. Over 't geheel echter moet men vooreerst inaar niet te veel van deze berichtjes gelooven. De Servische Skuptchina heeft het handelsverdrag met Rumenie bij acclamatie en onder den kreet: leve Rumeniegoedgekeurd. De Russische regeering maakt nu de eindcijfers van de begroocing voor*het jaar 1889 openbaar. Daaruit blijkt, dat de gewone inkomsten 57,000,000 roebels hoogor zijn geweest dan do ramingen 25,000,000 roebels moer bedroegen dan in het vorige jaar. Deze vooruitgang is hoofdzakelijk te danken aan de hoogere opbrengst dor staatsspoorwegen en de ver meerderde inkomsten var. de grondbelasting en eenige der verbruiksbelasting. De gewone inkomsten bedroegen 922,564,000 roebels, zijnde ruim 54,OPO,OÖO meer dan de gewone uitgaven. Met de buitengewone uitgaven daarentegen is het minder gunstig gesteld, want deze bedragen, hoofdzakelijk ten gevolge van de schulddelging, ruim 102,000,000 roebels en dit bedrag is 41,000,000 roebels hooger, dan hetgeen voor de buitengewone uitgaven beschikbaar was. Het overschot der openbare begrooting is echter voldoende om dit deficit te dekken, zoo zelfs dat er ten slotte nog een batig slot van 13,500,000 roebels overblijft. Geen wonder dus dat do minis'er van financiën, de heer Wischnegradski, met «roote vol doening op den uitslag van zqö financieel beheer wijst. De laatste berichten uit Amerika maken melding van een verrassende wending in de politiek van Blaine. Nu het niet gelukken kon op het Pan- Amerikaansche congres tot een tolverbond tusschen allo Amoriknansche Staten te komen, heeft hij een reciprociteitsstelsel bedacht, waardoor hij die repu- bliekeu, wier handel voor 4e Unie het belangrijkst schijnt, hoopt te winnen. Hq is begonnon met aan de Argentqnsche Republiek, die voor haar stapel artikel wol gaarne een débouché in 't Noorden zou willen vinden, vrijen iqvoer van wol te beloven tegen «iijen invoer van (alle?) Amerikaansche artikelen in Argentinia. De vraag is nu, hoever dit stelsel gaan zal. Hiorojjer zijn de bladen het niet eens. Eerst welrd door sommigën beweerd, dat nu aan alle staton der' Nieuwe Wereld weder- keerige vrijhandel zou worden aangeboden. Later is dit evenwel betwist. Dq maatregel, die aan Argentinia werd voorgesteld, zou zioh daarna slechts tot Mexico en Cuba uitstrekken. Op zichzelf is dit niet onwaarschijnlijk. Het is altijd oen droom van hot spread-eagleism geweost Mexico en Cuba binnen de macht8sfoer der Unie opt te nemen, en een vrij gevige handelspolitiek zou hier den weg kunuen banen voor de groote politiek. Voor vrijen handel met het overig Amerikd pleiten niet dezelfde gronden, terwijl de protectionisten in de Unie en ook de financiëu der Unie zich sterk tegen dat stelsel zouden verzetten. Voor de Argentijnscho republiek wil Blaine wellicht daarom een uitzon dering maken, omdat hq in die snel opkomende gewesten een groot débouch^ ziet voor Amerikaan sche artikelen. Hoe het zij, zijn politiek zal in do Unie nogal verzei vinden, daar de protectionisten juist vooral tegen «free wool" hebben geagiteerd, toen Cleveland daarmee zijn vrijhandelpolitiëk wilde inwijden. Nu neemt de leider der republikeinsche partij> die leus over, zij hot ook tegenovor éen land alleen, maar dan ook een land, dat mejt zijn woluitvoer een gevaarlijke concurrent kan worden voor den Ame- rikaanschen farmer. Juist de Argentijasche wol meer dan eenige andere wolsoort kan met de Ame rikaansche concurreeren. Het antwoord der Argentijnsche afgevaardigden, die hun regeering moeten consulteeren, is nog niet bekend. De republikeinsche regeoring in Brazilië gaat voort met haar hervormingswerk. Nu weer is te Parya een telegram ontvangen, dat het voorloopig bewind heeft besloten al haar diplomatieke vertegen woordigers te Rio de Janeiro te ontslaan en door vrienden der regoering te vervangen. Ten einde te voorkomen, dht zaken worden gemeld, die haar niet aangenaam zyn, heeft de regeering bq decreet besloten alle verspreiders vaq onware borich- ten voor den krqgsraad to dagen. Dit beslutt strookt niet best met een der vorige deoreten, waar de regeering de vrijheid der pers handhaaft en zelf verklaart, dat het haar aangenaam zal wezen, indien ook openbare critiek worpt geoefend op haar be sluiten. De vrees, öra «onware berichten" te verspreiden, zal nu wel de meeste bladen ervan terughouden aan de nitnoodiging te voldoen en een ongunstig oordeel over de handelingen dor regeering uit te spreken. Ten opzichte van Dom Pedro, die to Cannes in alles behalve ruime omstandigheden leeft heeft de republikeinsche regeering besloten, althans de be zittingen, welke de keizer in Brazilië bezit, te eer biedigen. De gewezen keizer moet zijn va6te goederen binuen twee jaren te gelde makenmaar hiervoor is door den tegenwoordigen onzekeren toestand de tyd natuurlijk hoogst ongunstig. Het voorloopig bewind heeft daarom Dom Pedro een voorschot van 250,000 francs verleend en zal hem te beginnen met 1 April, elke maand 75,000 francs laten uitbetalen. Deze uitkeoring zal worden voortgezet, totdat de waarde van 's keizers bezittingen, welke tot onderpand dienen, is vastgesteld. 2e Klasse Trekking van Dinsdag 1 April. No. 10065 20.000. No. 14678 1500. No. 20419 1000. No. 2522 400. No. 2884, 16568, 17644 200. No. 912, 1327, 7437 100. Pryzen van 30. 29 2312 5091 7813 10433 13242 15380 18343 36 2319 6110 7845 10515 13258 16472 18381 50 2372 5226 7928 10524 13277 15508 18427 51 2408 5236 7951 10528 13291 15579 18428 149 2424 5253 8022 10590 13370 15719 18478 228 2453 5369 8033 10736 13390 15744 18483 266 2466 5444 8143 10748 13450 16751 18676 278 2575 6461 8153 10889 13461 15766 18740 299 2590 5576 8164 10873 13470 15775 18777 321 2592 5622 8202 11007 13532 15899 18793 331 2632 5698 8230 11064 13566 15990 18838 423 2712 5884 8287 11118 13587 16059 18841 455 2730 5939 8296 11255 13592 16095 18874 486 2761 6941 8313 11441 13672 16123 18915 514 2849 5977 8476 11505 13779 16131 18923 525 2893 6017 8483 11544 13783 16161 18960 550 2906 6020 8487 11548 13788 16295 19023 617 2938 6085 8541 11582 18803 16360 19030 749 2941 6103 8579 11603 13821 16460 19055 770 2948 6135 8633 11611 13860 16512 19085 777 2950 6225 8647 11709 13884 16522 19134 807 8008 6293 8661 11729 13923 16674 19144 850 3081 6375 8794 11766 13980 16679 19334 871 3091 6429 8806 11771 13984 16689 19352 881 3202 6445 8848 11856 14005 16603 19374 964 3220 6464 8880 11914 14045 16625 19406 1033 3304 6480 8977 11947 14078 16678 19420 1044 3356 6491 8991 11951 14113 16713 19594 1049 3378 6532 9058 11998 14116 16740 19669 1052 3458 6568 9082 12007 14121 16865 19865 1068 3461 6625 9193 12033 14125 16970 19924 1153 3556 6679 9252 12054 14143 16974 19943 1242 3577 6685 9255 12066 14146 17018 19979 1244 3591 6692 9367 12092 14324 17027 20065 1250 3669 6700 9367 12189 14888 17042 20083 1265 3698 6707 9399 12271 14390 17057 20145 1294 3717 6768 9400 12397 14417 17063 20292 1319 3804 6946 9559 12420 14418 17155 20306 1331 3836 6997 9595 12471 14491 17239 20328 1336 3883 7038 9620 12490 14501 17253 20372 1368 3900 7043 9635 12502 14528 17260 20377 1466 4052 7067 9661 12564 14537 17867 20414 1469 4107 7080 9691 12641 14601 17370 20480 1485 4147 7121 9719 12648 14763 17374 20548 1609 4170 7123 9740 12672 14809 17386 20572 1533 4188 7128 9757 12781 14830 17891 20574 1578 4249 7140 9785 12783 14841 17415 20689 1645 4383 7141 9791 12834 14875 17625 20665 1686 4515 71 f9 9852 12841 14910 17686 20716 1707 4517 7208 9901 12851 14621 17692 20718 1747 4541 7309 9955 12901 14982 17707 20740 1802 4556 7424 9963 12920 15015 17827 20877 1864 4621 7435 10036 12923 15109 17841 20883 1874 4662 7525 10052 13030 15112 17879 20886 1937 4671 7551 10053 13067 15169 17895 20916 2052 4710 767010108 13091 15190 17960 20919 2084 4753 7691 10121 13105 15200 17971 20926 2086 4826 7701 10211 13121 15291 18051 20954 2129 4946 7729 10274 13184 15312 18067 20964 2134 4950 776110357 13193 15350 18121 20968 2302 5064 7796 10399 13204 15369 i 18126 2305 5088 van de Makelaars De markt was heden vast. Loco Tankfust 8.April—lcvering 7.95. Mei-, Juni-, Juli- en Augustus-levering 8. September-, October-, November- en December- levering 8.10. Zeilend f 8.

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 2