LAZEN, s geschilderd. Janskerk te denis der St keningen enz. lerljjk levens- de Gebroeders BLIK. 1 enten. IER. (SB TKB, BINNENLAND. 4197. g'ezx Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken* 0° ANllO Donderdag 17 April. Dp Inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. r FEVILLETOX. V oor het >oom. JTÉ in 73 en 73’. g- rbier. lat i n g. en •abcth, Aizoaderlgke Hommers VIJF CENTEN. aan- ge- van Zit-r {Vit het Duitsch.) VIJFDE HOOFDSTUK. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. M ents. brinkman. Bovendien worden alle Advertentien gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschijnt. lie van goede GOUDSCHE COURANT. levert een ken zijn h het Bureau s der Zelf- ne uitspat- ■n verstellen, DAGS. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GR00TE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. afb. Prjjs verschrik- leugd Ijjdt, leering, die len vaneen ij het Ver- imarkt 34, het bedrag, ken boek Hedenmiddag werd te Utrecht de Fancy-fair ge opend, die reeds dagen te voren zooveel van r~k GOUDA, 16 April 1890. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Vrydag don 18 April 1890, des namiddags ten 1 ure. Aan de orde De rekening van het Stedolylc Museum van Oud heden, dienst 1889. Het adres van de heeren J. F. W. S. Middelbeek e. a. houdende verzoek om afschaffing van de vier zoogenaamde groote kaasmarkten. Het adres van de Bestuursleden der alhier ge vestigde Afdeeling van den Nederlandschon Bond Maatschappelijk Belang" houdende verzoek om ver- hooging van het staangeld op de markt voor over dekte uitstallingen en contróle van de patenten der marktkramers. Het bestek en de teekeningen voor den bouw van het Holfmans-Geeticht. De benoeming van een lid in de Commissie van Administratie der Bank van Leening. De benoeming van een lid in de Commissie beheer dor Stedelijke Gasfabriek. Dr. J. H. Gunning JHz. staat weder op het drietal voor predikant bij de Ned. horv. gemeente te Amsterdam. Hij ving aan met Coppée’s Werkstaking, de schoon heden van welk gedicht geheel tot hun recht kwamen door do boeiende voordracht, om vervolgens een zevental luimige stukjes ten beste te geven, die als altijd ook hier veel succes hadden. Hot meest viel Een eerste liefde (hier reeds meermalen voorgedragen) en De vlieg in den smaak, terwyl ook Een uitstapje veel succes had. Het laatste nr. van het gepubli ceerde programma werd niet gegeven, maar in plaats daarvan 'l)e opsnijder, terwyl als toegift werd ge geven Laurillard’s Paardengang. Van Zuijlen’s talent is ook hier ter stede zóó bekend en door ons bij vorige gelegenheden horbaal- delijk in het licht gesteld, zoodat wij thans volstaan kunnen met mede te doelen, dat vele welverdiende toejuichingen ook ditmaal hem ten deel vielen. 15) «Mijn lieveling! Wat heb ik je in lang niet ge zien. Nu kon ik het niet langer uithouden. Ik was gisteren avond wanhopend toen Brown zeide dat gij onwel waart. Zijt gij nu weer geheel beter? Heb je goed geslapen F” Zij werd vuurrood in haar gezicht on zocht door zich half om te keeren zijne liefkozingen af te weren. «Nu Bell, wat heb je Reeds weder slecht ge luimd Zij zeide nietsdoch haar schoon gezicht had een koele, ernstige uitdrukking aangenomen. Mr. Harvey ging op luchtigen toon voort «Ik vind, dat gij me sinds eenigen tijd zeer vreemd behandeltgij zijt niet erg lief meer tegen mij Wat kan daarvan toch de reden zijn Isabella?” «Dwaasheid, ik ben net als vroeger tegen je! Jij verbeeldt je dat maar. Plaag me toch niet met dergelyke flauwe praatjes, terwijl in mijn hoofd vrij wat gewichtiger dingen omgaan!” zeide zij. «Vooral Naar wij vernemen, is de tot majoor bij het 4e regiment infanterie benoemde kapitein-adjudant De Bock, van hot regiment Grenadiers en Jagers, bij dat regiment teruggoplaatst. Gisterenavond trad de heer Willem van Zuijlen hier welerom op tot het houden van eenige voor drachten en opnieuw wist hij het vrij talrijk opge komen publiek een aangenamen avond te verschaffen. In de zitting der Rotterdamsche Arrondissements- Rechtbank van gisteren stond o. a. terecht oen oude bekende der justitie, de 43-jarige schippersknecht E. B., die zich op 2 Maart bij den winkelier J. alhier vervoegde en van deze Op valsche voorgeveus verschillende manufacturen verkreeg bovendien ver duisterde bij op 27 Febr. een handwagen, die aan v. d. B. toebehoordo en door hem gehuurd was. Eisch 3 jaar gev. Mr. H. Vaillant concludeerde ambtshalve tot vrijspraak voor het eerste feit en voor het andere toepassing van verzachtende omstandigheden. Óver 8 dagen uitspraak. Onder de geslaagden bij het eindexamen der machinist-leerlingen van de marine aan de opleidings school te Hellevoetsluis komt als No. 4 voor do heer P. Kruisheer. heden is dat het geval, nu ik iets ernstigs en ge- wichtigs met u te spreken heb. Laat ons gaan zit- ten I” Zij wees hem oen stoel aan en vleide zichzelf op de sopha. «Ik verzoek u attent naar mij te luisteren r «Hebt gij al oens over mijn verzoek nagedacht, liefste Staat gij het toe Hij deed deze vraag op haastigen toon en keek 1 haar angstig in de oogen. «Ja Frank Ik ben besloten u het verlangde kapi taal te geven.” By die woorden begonnen zijne oogen te schit teren van vreugde, hetgeen miss Burton onmogelijk kon ontgaan. Ofschoon haar hart luide klopte van aandoening, liet zij er toch kalm op volgen «Het gevraagde bedrag van 40.000 Dollars zal ik u geven, omdat ik er vast op reken, dat gij van nu a' flink de handen uit de mouwen zult steken. Geloof mij, Frank, gy zult vreugde vinden in en belangstelling krijgen voor üw zaak want niets is aangenamer dan geheel onafhankelijk te zijn. Het moet u toch dikwijls zwaar zijn gevallen, dunkt mij, om zoo geheel van uw vader af te hangen." Mr. Harvey knikte bevestigend met het hoofd. En het is mij zoer aangenaam,” ging zij voort, «om uw geachten ouders dit verzoek te kunnen toestaan. Niet waar, Frapk, in het vervolg zult gij bij alles wat gij doet en onderneemt, ook wanneer gij in het begin met moeilijkheden te kampen hebt, dige rekenmeester denken aan uwe ouders en zij wilde zeggen: beide komen en trachten u te weerhouden om het «aan mij” doch het was alsof een onzichtbare hand haar mond dichtkneep en zij vervolgde: «hun gaarne een klein offer brengen, als dit noodig is?” In gedachten verzonken zat Mr. Harvey daar. Bij j die laatste vraag van het overige bad hij niet veel verstaan sprong hij op en riep: «O zeker, Bell, ik zal alles doen wat gij wilt. Werkelijk, ik ben u uitermate dankbaar. Gij hebt een edel, groot hart en weet de zwakheden en fouten der menseben billijk te beoordeelen. Gij zijt als altijd royaal, zonder kleingeestige voorwaarden te maken en helpt iemand zonder «maren" en «bezwaren." Met groote opgewektheid liep hij de kamer op en neer en zij keek hem, zacht met het hoofd schud dende, na. Eensklaps bleef hij voor haar staan en zeide op vleienden toon «Dat is dus in orde, mijn liefste Maar wan neer krijg ik het geld?” «Heeft het zoo’n haast?" vroeg zij neus weg. «Ja zeker, Bell Smith en C o en het is ook in allen geval beter de zaak spoedig gij het goedvindt gaan wij nu samen naar het kantoor en gij overhandigt mij daar hot bedrag. Niet waar, Bell, dat is afgesproken. Ik hoop toch dat gij Mr. William niets van deze zaak hebt verteld Deze voortreffelijke, hoogst verstan- zou anders misschien nog tusschen- deod spreken. Do groote zaal van het Park Tivoli i prachtigen aanblik op. In de vier hoe zeer smaakvolle kiosken opgericht, waarin tal van fraaie zaken geëtaleerd zijn, die door Utrecht- sche jonge dames gracieuselijk te koop worden geboden. Tegenover den ingang is een schitterende bloemen-étalago, die het oog aangenaam aandoet. De overige ruimte is ingenomen door tal van vitri nes en tafels, allerlei min of meer kostbare snuiste rijen bevattende, terwijl voorts behalve een buffet ook nog speciaal gelegenheid wordt gegeven tot het gebruik van thee, eveneens door jonge dames ge schonken en bediend. De galerijen bevatten ook veel, dat zeer bezienswaard isvóór alles een schoone collectie schilderijen, waarbij eukele meesterstukjes zijn, voorts de zooveel besproken «poppen-verzame- ling,” die alleen reeds een bezoek aan de Fancy-fair de moeite waard maakt. De costumes, waarin die poppen gekleed zijn, vertegenwoordigen verschillende tijden en landen, en munten uit door smaakvolle bewerking. In vele is een kunstig mechaniek aan gebracht, zoodat or een beweging en drukte heerscht onder die kleinen van belang. Is reeds de gang, die naar de zaal leidt, rechts en links met planten versierd, de zaal zelf en de galerijen zijn natuurlijk ook opgeluisterd door vele bloemen en planten. Zoo is op de galerij een af zonderlijk kabinet, (voor de waarzegster Hérophüt, die niet alleen de toekomst voorspelt, maar ook o. a. onfeilbare middelen verkoopt tegen ouderdom, onge luk enz., die natuurlijk met zeer aanzienlijke som men toch niet te duur betaald zijn) dat geheel en al met planten georneerd is, waartusschen verschil lende dieren, een aap, een tijger enz. dat een zeer aardig effect maakt. Verschillende Goudsche bloe misten hebben het hunne bijgedragen tot de bloe- men-versiering. Onnoodig te zeggen dat de Utrecht- sche beau-monde aanwezig was en dat ook uit andere zich 1 plaatsen vele dames en heeren waren overgekomen zoo langs haar Er is groote haast bij, daar ik Co. vóór Maandag antwoord beloofd heb af te doen. Wanneer

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1