LIK. jnten. ER. »EN. to, I I pingen m, BINNENLAND. enken I H 1D L, VrUdag 18 April, 1890. 4198. en FEVILLETOX. 3) ;raad, erkt GOUD I u N° Kieuw»- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. De inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. j I lewater. 4 L y lodellen 1 1OED. op de ge- Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. aard de gewone les morgens No. 235, aan iden gedeel- aria G. C. "ouda. {Uit het Duiteeh.') VIJFDE HOOFDSTUK. Gent voorspelde de majoor hevige koude. Van Aug. inrl ïiin T-Tanl »»1 J jg les morgens K. No. 255 'houden 15 Juni of later geopend zal worden d( is te Scheveningen dikwijlé aatigmintiu nazomer. ig mogeljjk idelyke bekwamen. namiddags accuraat en ar goederen in de merk- 00MWAS- iren 7. .STER kan in persoon Het aantal deelnemer» in de spaarbank, verbonden aan do openbare school No. I te Zevenhuizen, be- De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De pqjs per drie maanden is f 1.25, franco per post 1.70. opdoen als eenmaal uw vader ,/Zwijgklonk het plotseling wIk ben thans waarlijk niet in eene goede lessen van u aan te nemen.” Mr. Harvey trok op een Huideelt, I dagen tjjd nste pjjn te gevoeligste goudsche courant. men hem voorlegde. ADVERTENT1EN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. GOUDA, 17 April 1890. De eerste uitvoering der Goudsche Zangvereeniging wordt blijken» achterstaande advertentie aangekon- digd tegen aanst. Dinsdag 22 April. Het ons toe- gezondene programma biedt eene aangename ver scheidenheid van werken voor vrouwenkoor en solo- nummers voor zang en piano. Behalve door talent volle musici uit Gouda word ook de welwillende medewerking toegezegd van den heer H. P. B., tenor uit den Haag, wiens aangenaam" geluid zonder twijfel bij velen in herinnering is, die de laatste uitvoering.der VVeihnachts-Oratoriën bijwoonden. Het belangrijke werk „Die Bilder den Jahret'1 van Hielt Gade voor vrouwenkoor en solo-terzett, als mede de nummers voor 2 piano’s {Oput 46 van Schumann en de Polonaise op. 77 van S*. Saënt) ver dienen bijzonder de aandacht van ons kunstminnend publiek. Wij vertrouwen dat»velen, die nog niet tot de leden der Veroeniging behooren, zich thans bij hot Bestuur als buitengewoon lid of als donateur zullen aanmelden. Hot in stand blyven van muzikale Ver- eenigingen in kleine plaatsen hangt voornamelijk aan eene algemeeno deelneming af; hieraan moge het der Goudsche Zangvereeniging niet ontbreken I natuurlijk geschiedt, zonder bepaald te hebben nagelezen wat-1 droeg gedurende bet jaar 1889 ongeveer 160. In gelegd werd 2476.77, terugbetaald 1409.08. Op de voordracht ter benoeming van een onder wijzer aan de openbare school No. 1, te Zevenhuizen, staan de hh. lo. R. Schouten te Gouda, 2o. A. de Jong Kz. te Berkenwoude, 3o. A. van Tilburg te Nieuworkork a/d IJsel. In Dhiitschland is dezer dagen eon vlugschrift tegon het duel, getiteld«Eer en tweegevechten'*, verschenen, dat in naam geschreven is door den heer Balan, luitenant van de landweer, maar, naar men verzekert, ingegeven en volgens sommigen zelfs geschreven is door Keizer Wilhelm, die onlangs, zooals men weet, zeer beperkende bepalingen heeft gemaakt voor duels tussohen officieren. el &O ets» y, Coiffeur. r. TUIJLL. om dit jaar van Vlaar- het Duitsche stoomschip wChow naar Deli, heeft een oproer plaats gehad. Er waren 250 koelies aan boord, die den gezagvoerder wilden dwingen hen te Singapore aan land te zetten. De kapitein weigerde zulks, waarop de koelies de bemanning trachtten te vermoorden en het stoomschip in brand te steken. Na een hard nekkig gevecht, waarin 13 koelies werden doodge schoten, werden de oproerlingen overmand en later te Deli geland. van hare lippen, stemming om onverschillige wijze de schouders op. z/Maar,” ging zij voort, „dat ik van nu af mijne oogen goed open zal houden, daar kunt gij verzekerd van zijn, FrankEn ga thans naar uwe ouders ongemerkt ging nu de deur weer dicht en breng hun mijne groeten en zeg hen, dat Isa bella Burton hun wensch heeft vervuld.” Tot afscheid boog zij even met het hoofd on liet hem alleen staan. Min of meer verbluft keek de jonge man haar na. «Bij God, het is toch oen mooi meisje! Die oogen, die houding en die voorname bevalligheid. Er zijn oogenblikken, waarop ik mij-zelf voor een ezel uitscheld, omdat ik niet op mijn eigen meisje verliefd word. Fin toch zou dat wol het allerdomste zijn, dat ik doen kon. Evonzoo goed zon ik een ijskogel kunnen aanbidden bahDie bevroren manieren, zooals Isabella ze er op na' houdt, werken waarachtig verkoelend op een naar warmte smachtend mannenhart. Een uitstekende echtgenoote en moeder zal zij ongetwijfeld zijn, bij uitstek geschikt om met volle waardigheid de eer van het huis op te houden. Daarmede zal ik mij dan maar troosten, over het feit dat zij als meisje zoo koel is. Maar Goddank dat die brief-affaire zoo goed is afgeloopen! Dien Het stoffelijk overschot van den gep. generaal-majoor Kellerman zal naar Gotha worden gebracht door den heer Hansen. Het voornemen bestaat dingen slechts een haringjager uit te zenden. In de Gazette van C__l Waleput voor 1890 Veel regen in den zomer, veel sneeuw in December en 1 1-1 af zal het weer nogal goed zijn. Heel plezierig deze voorspelling niet. Meer dan twee maanden geleden verdween de vijftienjarige zoon van een aanzienlijk industrieel te Verviers (België), wiens spoor men niet verder dan tot Namen volgen kon. Volgens oeq telegram van een consul in Algeriö is de jongeling op een zeil schip aan de Algerijnsche kust teruggevonden. Aan boord van Foo,” van Amoy beter, vraag het hem nietmaar doe hem in het vervolg wat beter controleeren, mijn liefste Dan zal het u misschien nog wel eens duidelijk worden op welke wijze het mogelijk is maandelijks slechts 200 dollars te verdienen en dan diamanten te kunnen cadeau geven Ha, ha, ha I” //Zoo, zoudt gij dat denken I” was alles wat het jonge meisje daarop kon antwoorden. Maar, als Mr. Harvey niet zooveel met zichzelf te doen had gehad zou hij hebben gemerkt welke bitterheid in hare woorden opgesloten was. Het liefst zou zij haar beminde dadelijk het masker van zijn gezicht hebben weggerukt met de woordenZ/Gij zijt een ellendeling, een nietswaardige huichelaar 1” Doch het juiste oogenblik daartoe achtte zij nog niet gekomen. De maat zijner zonden was nog niet vol. Daarom beheerschte zij zich en zweeg. //Mr. William moge al in handelsaangelegenheden uitnemend op zijn plaats zijn menschen, die een zeker verleden achter zich hebben, zijn meest intel ligent en goed bruikbaar maar hij is een schijn heilige lichtmis, die zich tegenover u geheel anders toont dan hij in werkelijkheid is. Gij kunt daar .vast op aan. Kennis en vlugheid van begrip maken op u steeds grooten indruk. Uw edele en geniale natuur houdt zich niet op met kleingeestige bijzaken. Gij ziet trouwens Mr. William bijna uitsluitend op kantoor, waar hij een verduiveld dol i ede aanzien weet aan te nemen. Goed, goed, mijn liefste ik hoop dat gij niet opnieuw zulke treurige ervaringen zult De Haagtche Courant deelt als oen h. i. vertrouw baar gerucht mede; dat de Rotterdamsche officieren geruimen tijd vóór de indiening van hun geïncrimi- I noerd adres daarover het advies vroegen van het Kamerlid jhr. mr. A. F. De Savornin Lohman, die hun voorgenomen optreden zou hebben goedge keurd; en dat de Minister jhr. mr. A. F. De Savornin Lohman het bewuste antwoord dan ook heeft onder- teekend, zooals dit met stukken van dagelijkschen 16) «Waarom valt nu juist op mij uwe verdenking?” schreeuwde de jonge man het meisje, dat nog altijd bewegingloos daar stond, op toornigen toon toe. //Bell, mijn lievelinghoe kunt gij mij zoo iets aan doen? Het is toch onmogelijk dat gij aan mijn trouw twijfelt I” //Gij weet alzoo niets van dit briefje af, Frank?” vroeg Isabella kortaf, terwijl zij naar den tafel ging en het papier weder in haar zak stak. /ZOp mijn eer, niets, in het geheel niets 1” /♦Goedmaar hoe verklaart gij dan de aanwe zigheid van dat briefje hier op het tapijt in mijn kamer //Isabella, men zou bijna in verzoeking komen om .over uwe onschuldige meisjes-logica te lachen. Som tijds toont gij u zoo onervaren als een kind. Gij woudt weten hoe dat ding daar op het tapijt kwam? Vraag het maar eens aan uw procuratiehouder, dat voorbeeldige jonge mensch, die ook hier volgens uw eigen verklaring geweest is, of neen nog Men schrijft ons uit ’s Hage Scheveningen schijnt in den aanstaanden zomer op een druk bezoek te kunnen rekenen. Zeldzaam geschiedde zooals dit jaar, nl. dat reeds in Januari verscheidene villa’s verhuurd of ingehuurd waren en thans, half April, bijna al wat goed is, verhuurd is. Van de weinige villa’s aan zee is enkel de //Elisabeth" nog onverhuurd, en van al de villa’s aan de Wassenaarstraat zijn er nog slechts 1 a 2 onverhuurd. Van waar dit alles? Zeker niet het gevolg van bet pas onlangs genomen besluit om in het bad seizoen niet te spuien, want toen het besluit geno men werd waren de meesten dier villa’s reeds ver huurd en villabewoners zijn in den regel geen baders. Het is te hopen dat het badseizoen bij gun stig weêr reeds op 1* Juni of vroeger, in plaats van 15 Juni of later geopend zal worden de voorzomer i» te Scheveningen dikwijls aahgtmaniér dan de

GC | 1890 | | pagina 1