BB 1. LZEN, schilderde inskerk te iis der Si ingen enz. jk levens- iebroeders cth, Mo BINNENLAND. tuk, rdijnen sn, ang). K° G 18?? 4199. Zaterdag 19 April 1890. en HER. FEUILLETON aerk :ên fc Zn. Ien73“. iging. 1890, Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, i De inaending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. 4 4 Ko. ls Ko ets. li» cl. its. in Aizonderljjke Nommer» VIJF CENTEN. i de Weerbaarheidavereeniging et Bureau (Uit het Duitsch.') VIJFDE HOOFDSTUK. I 150 Cent. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden ia 1.25, franco per post 1.70. e Kunsten ecteur der recht. INKMAN. MAAK.» JÜMAN. donummers ti 2 Piano’s. •vone Le en bij het 5.— per i 2 Dames ahe Cou- en door het CMAN en WOU )g om I 17) «Gisteren' avond heb ik waar Hij. z/Zej ware Bovendien worden alle Ad vertentien gratis opgenomen in hei ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. u diep gekrenkt, niet AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. GOUDSCHE COURANT. zeiden haar reeds dat zij niet te vergeefs zou vragen. Op zuchten toon antwoordde hij //Wanneer gij gisteren mij min of meer-gekrenkt hebt, dat ik niet geheel en al kan ontkennen, dan is dat reeds ten volle goed gemaakt door uwe woor den van zooeven, miss Burton //U zult dus mijne onbeleefdheid mij niet meer euvel duiden en niet boos op mij zijn, Mr. William vroeg zij met nadruk. «Hoe zou ik dat kunnen!” Zijn stem klonk zeer bewogen toen hij dat zeide. //Zelf ben ik toch ook niet geheel vrij van schuld. Het beste zal wel zijn dat wij daarover in het geheel niet meer spreken, daar het gisteren doorgebrachte halve uurtje tot die behoort, welke ik geheel uit mijne herinnering zou willen verbannen.” Zij lachte weemoedig als zij antwoordde z/Goed, deze zaak is dan in orde. Maar hier aarzelde zij even //houd mij niet voor eigenzinnig of halstarrig alsof goede lessen en waar schuwingen door mij in den wand geslagen worden! Ik erken ten volle de juistheid van uwe bedenkin gen Mr. WilliamVan uw standpunt geredeneerd hebt gij werkelijk groot gelijk. En niettegenstaande dat zou ik toch het bedoelde kapitaal aan Frank Harvey willen geven. Ik moet welvoegde zij er op onzekeren toon aan toe. Bij deze woorden had William’s gelaat eerst een .-—1-2-1-, ’o. een diep smartelijke uitdruk- de vroolijke glans in zijne oogen king aangenomen. Hij zeide echter op kalmen toon-. //U behoeft tegen mij geen verontschuldigingen te maken, miss Burton Wanneer gij het geld ver langt te hebben, is het natuurlijk ten allen tijde ter uwer beschikking. Ik veroorloofde mij gisteren slechts een raad te geven, was alzoo genoodzaakt, dio //Waarmede gij mij een grootere dienst hebt be wezen dan gij wellicht vermoedt,” viel zij hem in de rede, terwijl zij opstond. In miss Burton’s oogen werd zoo’n teeder gevoel zichtbaar, dat het hem min of meer verlegen maakte. De som is aanzienlijk, Mr. William! Dat weet ik wel het best, eene betere bestemming zou daar aan ongetwijfeld wel kunnen gegeven worden. Doch, ook voor het geval, dat bedoeld bedrag werkelijk zal blijken verloren te zijn, zoo zullen wij zoo zal ik daarover toch geen berouw hebben. Betaal ik daarmede niet een oude schuld af van mijn vader en koop ik mij daarmee niet vrij van iedere verdere verplichting? Met het oog op mijn eigen rust, en de bewustheid mijn plicht te doen moet ik zoo han delen; gelooft gij mij, Mr. William?” Wat zou hij daarop antwoorden? Aan de eene zijde waren hem miss Burton’s woorden vrij onbe grijpelijk doch aan den anderen kant joegon zij hem het bloed naar de slapen. Hij meende het beste te doen met te zwijgen. t/Vraag mij thans niet verder Mr. William!” be gon zij na een pijnlijke pauze opnieuw. //Voorloopig kan en mag ik u niet verder inlichten! Maar een maal zal het oogenblik komen, waarop ik mij weder spreken, maar zij viel hem in de rede. Godswil niet dat het niet waar is, al iet alleen uit beleefdheid, want ik weet voor mijzelf zeer goed dat ik bepaald onvriendelijk ben geweest tegen u en een beleedigenden toon heb aangeslagen. Mijn vurig gestel, mijn zuidelijk bloed speelt mij wel eens meer parten. En be denk voorts dat wat gij mij openbaarde en ver telde, zoo geheel onverwachts kwam. Het kwam mij eerst ondenkbaar voor, dat datgeen waarover de heele wereld sprak, mij alleen onbekend zou zijn. Heden echter, nadat ik over alles nog eens goed heb nagedacht, ben ik tot het besluit gekomen u mijne excuses aan te bieden. Wilt gij mij vergeven, Mr. William De kleur, die zich bij die woorden over zijn gelaat verschrikte, vervolgens verspreidde en c’ het salaris was gerekend op een debiet van 40 a 50 porties per dag, terwyl het dagelyksch debiet thans bedraagt ongeveer 150 porties per dag, dat soms zelfs tot 200 a 300 stijgt. De werkzaamheden en verantwoordelijkheid van genoemde personen zijn daardoor toegenomen, terwijl zij zich uitstekend kweten van de taak, die op hen rust. Ter visie. 6. Een voorstel van B. en W. om wijziging te brengen in het pacht-contract met H. Wolfswinkel ter zake van de aan de Gemeente toebehoorende uiterwaarden van den IJsel. Ten gevolge van de door Schieland gedane afgraving moet eene schade loosstelling billyk worden geacht en B. en W. stel len voor de pachtsom voor ’90 en ’91 te brengen op 400 en de pacht gedurende 6 jaar te conti- nuoeren voor diezelfde som. Ter visie. 7Een rapport van B. on W. op het verzoek van F. Welter om pensioen. Dit strekt om hem geen pensioen te verleenen, maar een gratificatie van 2 per week. Ter visie. 8. Eene missive van J. A. Amesz, dank betui gende voor de gunstige beschikking ten zijnen be hoeve door den Baad genomen. Aangenomen voor kennisgeving. 9. Adressen van T. Binnendijk, C. de Jong, K. Mul, W. J. Peeters, J. H. Schmidt en J. Vermeij, verzoekende benoemd te worden tot commies bij de plaatsehjke belastingen. Ter visie en benoeming in eene volgende ver gadering. 10. Een adres van de Woerbaarheidsvereeniging //Burgerplicht" verzoekende de subsidie van 50 voor verwarming en verlichting van het lokaal op de Spieringstraat voortaan in een anderen vorm te mogen ontvangen. In handen van B. en W. om bericht en raad. van het gemeentebestuur van GOUDA, 18 April 1890. In de hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad, die door alle leden werd bijgewöond, werd zonder hoofdelijke stemming eene afwijzende beschikking genomen op bet adres van de hoeren J. F. W. 8. Middelbeek e. a. houdende verzoek om af schaffing van do vier zoogenaamde groote kaasmark ten en eveneens eene afwijzende beschikking op het adres van de bestuursleden der alhier gevestigde Af- deeling van den Ned. Bond //Maatschappelijk Be lang" houdende verzoek om verhooging van het staangeld op de markt voor overdekte uitstallingen en contróle van de patenten der marktkramers. De Rekening van het Stedelijk Museum van Oud heden, dienst 1889, werd goedgekeurd. Hot bestek en de teekeningen voor den bouw van het Hoffmansgesticht werden met eenige kleine wij zigingen goedgekeurd nadat door den Gerneente- architect in eene besloten vergadering daarover eenige inlichtingen waren gegeven. De quaestie om trent de wijze, waarop de verwarming van het ge sticht zal geschieden, is nog niet beslist, maar werd aangehouden tot de volgende vergadering. Bij don Raad kwamen de volgende stukken in 1. Verslagen van Curatoren over het Gymnasium, de Commissie van toezicht op het Middelbaar On derwijs en de Kamer van Koophandel, over 1889. Worden gestold in handen van B. en W. om te dienen bij de samenstelling van het Gemeento-verslag, waarna zij zullen circu- leeren bij de raadsleden. 2. Een Missive van den heer C. Knaap, die we gens vergevorderden leeftijd ontslag neemt als regent van het Weet- en Aelmoeseniershuis. De Voorzitter zegt naar aanleiding daarvan het volgende 11. Een missive Mijne HeerenHet zal voorzeker door ons allen worden betreurd dat de heer Knaap, na ongeveer 45 jaren in de betrekking van regent van het Weeshuis te zijn werkzaam geweest met ongewonen ijver en vaderlijke zorg, heeft gemeend die betrekking te moeten neerleggen. Wij hadden ons gevleid, dat de nog zoo krachtige man gedurende geruimen tijd aan het Gesticht zijne diensten zou hebben verleend, maar zijn besluit staat vast, hij is daarvan niet terug te brengen en dus moeten wij daarin berusten. Wij wenschen hem toe dat bij nog vele jaren in het genot van een goede gezondheid moge doorbren gen de erkentelijkheid van zijne stadgenooten en de erkentelijkheid van het gemeentebestuur voor de vele door hem verleende diensten is hem ten volle verzekerd De vergadering betuigt hare instemming met het gesprokene. 3. Eene missive van Regenten van het Wees- en Aelmoeseniershuis, inzendende eene tweetal ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedan ken van den heer C. Knaap. Daarop komen voor 1. de heer C. C. KNAAP. 2. J/F. W. 8. MIDDELBEEK. Ter visie en benoeming in eene volgende vergadering. 4. Een voorstel van regenten van de beide Gast huizen om het tarief voor personen uit andere ge meenten, in het ziekenhuis verpleegd, te verhoogen en te brengen van 1,25 op 2,50 per dag en voor de le klasse op 5,00 per dag. In handen van B. en W. om bericht en raad. 5. Een vcorstel van B. en W. om, in overeen stemming met een desbetreffend verzoek van de Commissie over de Volksgaarkeuken, het salaris van den keukenmeester en keukenmeesteres dier inrich ting te brengen van 5 per week op 8 per week. Bij de oorspronkelijke vaststelling van

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1